Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    24-06-14
    Posts
    2

    Post Διατροφή Για Χάσιμο Λίπους

    kalispera tha hthela na postarw thn diatrofi mou kai na mou peite thn gnwmi sas


    prwino 6:30:50g brwmh me 150ml gala 1scoop whey

    dekatiano 10:30:ena tost me 3 fetes galopoula kai ena augo h 2 ksinomila

    1:30 proponisi

    metaproponitiko 2 scoop whey

    mesimeriano 4:30(mia wra meta apo proponisi) 100g rizi h patata h makaronia me 200g kotopoulo h psari h mosxari +salata(marouli spanaki)1 koutalia eleolado

    21:00 to idio me to mesimeriano

    prin ton ypno 150g giaourti me ligo meli kai amigdala

    prwi-prin proponisi k meta-brady 3 kapsoules aminoksea +kati lipodialites pou pernw to prwi kai prin thn proponisi

    auta..........

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Kαλώς όρισες στο φόρουμ Σταύρο.
    Ξαναγράψε το ποστ σου με ελληνικά, τα greeklish δεν επιτρέπονται :)
    Kαι πες μας τα στατιστικά σου (ηλικία, υψος, βάρος) καθώς και πόσο καιρό ασχολείσαι με βάρη.
    Last edited by Kardoula; 24-06-14 at 21:49.

  3. #3
    Junior Bodybuilder memory's Avatar
    Join Date
    28-10-13
    Location
    Basildon, Essex UK
    Posts
    166

    Default

    πρωτα απο ολα μια και θες να χασεις λιπος προσπαθησε να μην τρως αχρηστες "ζαχαρες" αναφερομαι στο μελι το βραδυ το οποιο δεν χρειαζεται, αν θες μπορεις να βαλεις 1 κουταλακι του γλυκου μαρμελαδα για υπογλυκεμια. το στερεο γευμα μετα την πρωπονηση προσπαθησε να μην εχει καθολου λιπαρα, δλδ μακαρονια,ρυζι η πατατα με κοτοπουλο η τονο ειναι μια χαρα. το ψαρη και το μοσχαρι εχουν καποια λιπαρα οποτε καλο ειναι ναμην τα βαζουμε στο μεταπροπονητιακο γευμα. επισεις σαλατες,λαχανικα να λειπουν και αυτα απο το μεταπροπονητιακο μια και περιεχουν πολλες φυτικες ινες οι οποιες καθηστερουν την ληβη προτεινης.
    το πρωινο γαλα που εχει καντο γιαουρτι καλητερα..

    αυτες ειναι οι αλαγες που θα εκανα εγω προσωπικα..

    καλη συνεχεια
    Everything Works But Nothing Works Forever


  4. #4
    New Bodybuilder
    Join Date
    24-06-14
    Posts
    2

    Default

    25χρονων - 189 υψος - 87 κιλα..ασχολουμε εντατικα 2,5 χρονια περιπου ημουν 125 κιλα με διαιτες και γυμναστικη καταφερα να πεσω στα 76 κιλα σταματησα για κανενα 6μηνο πηρα καμια δεκαρια κιλα και τωρα παλι εχς ξεκινησει δυναμικα..

  5. #5
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Σταύρο αυτό που χρειάζεσαι δεν είναι ούτε αμινοξέα, ούτε λιποδιαλύτες. Άστα στο συρτάρι και φτιάξε τη διατροφή σου αν θες να χάσεις λίπος.
    Σου αξίζουν πολλά μπράβο για τα κιλά που έχασες, όμως από δω και πέρα όσο λιγότερα εχεις να χάσεις, τόσο πιο συγκεκριμένος και σωστές επιλογές τροφών πρέπει να έχεις.
    Αυτό σημαινει, απαραίτητα να ζυγιζεις ολα σου τα γεύματα, να ξερεις πόσο τρως, τι τρως. Να μετρας θερμιδες, πόση πρωτείνη, υδατανθρακα και λιπαρα παίρνεις ώστε να ξερεις τι αλλαγές να κάνεις στην πορεία.
    Βγάλε μέλια, μακαρόνια, ψωμιά, αντικατέστησέ τα με καστανό ρύζι, πατάτα, λαχανικά.
    Αυτά ως γενικές γραμμές για το πως πρέπει να κινηθείς. Στην ενότητα της διατροφής υπάρχει οδηγός αναλυτικός, όπου μπορείς να υπολογίσεις θερμίδες συντήρησης και από κει και πέρα να χτίσεις τη διατροφή σου.

  6. #6
    New Member
    Join Date
    13-02-12
    Posts
    35

    Default

    Δεν ήθελα να κάνω καινούργιο post μιας και θα έβαζα τον ίδιο τίτλο. Θέλω να αναφέρω μία διατροφή από άτομο που ξέρω χρόνια και ασχολειται ακόμα περισσότερα με βάρη και θέλω να μου πείτε αν γίνεται και κατα πόσο ευσταθεί. Μου προτείνει μία διατροφή με ελάχιστους υδατάνθρακες εώς καθόλου για χάσιμο λίπους. 11 η ωρα τρια βραστα αυγά ή τηγανιτα σε αντικολλητικο με 2 φετες γαλοπουλα, 2 το μεσημερι ενα στηθος κοτόπουλο με μία ντομάτα, κατα της 5 ένα-δύο μήλα (άσχετα αν έχω προπόνηση μετα συνηθως κατα της 8:30 έχω, 3 φορες την εβδομάδα fullbody) κατα της 8 τονο κονσερβα ή ένα στηθος κοτόπουλο με μία ντομάτα πάλι ή αγγουρι και το βραδυ πριν κοιμηθω τίποτα (πράγμα το οποίο με έκανε εντύπωση) και 3 φορες την εβδομάδα κυκλικη 4χ15 με μιση ωρα γρήγορο περπάτημα στο τέλος. Μου φαίνεται πολύ αυστηρή ρε παιδιά η συγκεκριμένη διατροφή και μου απαγόρεψε τα γαλακτομικά. Ότι θα χάσω κιλά είναι σίγουρο αλλά μήπως θα χάσω και αρκετά μυικά, μπορεί κάποιος να πει παίρνεις περίπου 90 γραμμάρια πρωτεινής από το γεύμα (ειμαι 1,80, 90 κιλα 30 χρονών). Πείτε μου την άποψη σας και αν είναι σωστή ή τι πρέπει να αλλάξω...

  7. #7
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    τραβηγμενη, δε χρειαζεται να κοψεις τους υδατανθρακες, μονο που θα διορθωσεις τις κακες διατροφικες συνηθειες θα χασεις κιλα, +και αλλα απο την προπονηση και το αεροβιο κομματι. υπομονη και σε 3-5 μηνες θα εχεις φτασει τα 80 αν δεν ξεφυγεις απο τον σωστο δρομο
    "If you have time to think of a beautiful end, then live beautifully until the end."
    Sakata Gintoki




 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Διατροφή Για Χάσιμο Λίπους
    By andrunner in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 25-03-14, 09:20
  2. Διατροφή Για Χάσιμο Λίπους
    By andrunner in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 09-03-14, 19:28
  3. Διατροφή και χάσιμο λίπους
    By W3rtY in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 8
    Last Post: 22-03-13, 16:24
  4. Διατροφη και χασιμο λιπους!
    By Kostakis in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 06-07-12, 03:11

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •