Καλησπερα Παρασκευα σου εστειλα το παρακατω μηνυμα καισ στο e-mail σου αλλα για καποιο λογο απο το δικο μου e-mail λεει οτι απετυχε και οτι δεν εχω στειλει τιποτα σε εσενα!Ετσι για να μην σε ενοχλησω απο το facebook σκεφτηκα να ποσταρω ενα θεμα στον τοιχο σου εδω!Το μηνυμα το οποιο σου εστειλα!

Καλησπερα παρασκευα!Καταρχας συγχαρητηρια για την προσπαθεια σου και για το υπεροχο σωμα που εχεις!Πηρα το θαρρος να σου στειλω αυτο το μηνυμα γιατι ειμαι ενας πολυ μεγαλος φαν σου και σε θεωρω απο τους τοπ perosnal trainer και γνωστης πολλω πραγματων που υπαρχουν στον χωρο του bodybuilding ,για να μην λεω πολλα θα ηθελα ν σε ρωτησω πανω σε προγραμμα προπονησης!Επειδη μαρεσει ν πειραματιζομαι και μου αρεσει πολυ η προπονηση που ακολουθεις full body routine κ πιστευω μου ταιριαζει!Επισης μου φαινεται πως αποδιδει πολυ κλυτερα απο τα spllit!(βασισμενος πανω σε ερευνες)!Ετσι αποφασησα να ξεκινησω αυτο το προγραμμα γυμναστικης τρεις φορες την εβδομαδα Δευτερα-Τεταρτη-Παρασκευη και με hit αεροβια 1 φορα την εβδομαδα!!Ετσι εφτιαξα ενα προγραμμα το οποιο θελω να το σχολιασεις και να με βοηθησεις εαν βεβαια εχεις χρονο και δν σε αποσπα απο τις δουλειες σου να το κανω ακομα κλυτερο!

1.squat
2.εκτασεις τετρακεφαλων
3.γαμπες
4.πιεσης επικληνη αλτηρες (στηθος)
5.εκτασεις οριζοντιο (στηθος)
6.εμπροθαλαμιες ελξεις
7.σταυρος (ελευθερα βαρη)
8.αρσεις ωμων με αλτηρες
9.εκτασεις ωμων αλτηρες
10.πιεσεις τρικεφαλων τροχαλια με σχοινι
11.καμψεις δικεφαλων με στραβομπαρα καθιστος

2η μερα:
1.καθισματα στο μηχανημα
2.δικεφαλοι μοιριεοι
3.προσαγωγοι
4.γαμπες
5.πιεσεις οριζοντιο μπαρα (στηθος)
6.cross over
7.κοπηλατικη με μπαρα
8.αρσεις θανατου
9.πιεσεις ωμων
10.πιεσεις οριζοντιο κλειστη λαβη τρικεφαλα
11.καμψεις δικεφαλων ορθιος με ισια μπαρα

3η μερα:
1.προβολες αλτηρες
2.πρεσα
3.εκτασεις τετρακεφαλων
4.γαμπες
5.ελξεις μονοζυγο + στηθος στο διζυγο (super set)
6.πιεσεις με αλτηρες κατακληνη(στηθος)
7.χαμηλη κοπηλατικη
8.εκτασεις πλατης μηχανη
9.ωμοι στο μηχανημα του cross over χιαστι
10.γαλλικες πιεσεις με αλτηρα
11.καμψεις σφυρια


Επελεξα 2 ασκησεις για καθε μυικη ομαδα ενω στα ποδια απο 3-4(υπερβολικο 4?)!Σε τι επαναληψεις και σετ να παιζω στισ μερες?