Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 32
  1. #1
    New Member
    Join Date
    16-12-13
    Location
    Larissa, Greece
    Posts
    20

    Wink Cheat Meal - Cheat Day

    παιδιά τις τελευταίες 2 μέρες έχω ξεφύγει από την διατροφή μου τελείως λόγο διακοπών! Έτσι μου δημιουργήθηκε η απορεία, 2 μέρες κατανάλωσης ξυρών καρπών οπως φοιστίκια φουντούκια αμοίγδαλα, φρούτων όπως σταφίδες, βερίκοκα, μπανάνες ,παγωτά, πίτσες, κυρίως αυτά σε μεγάλες ποσότητες κατα πόσο θα μπορούσαν να επιρεάσουν την δίαιτα μου και το σχετικα χαμηλό ποσοστο λυπους που ειχα φτάσει 9-10%?? Είναι αυτό που τρως κάτι και μετα σε πιάνουν οι τύψεις...

  2. #2
    Junior Bodybuilder PanaGois's Avatar
    Join Date
    26-05-14
    Location
    RODOS
    Posts
    188

    Default

    Αν ησουν απολυτα πειθαρχημενος τον προιγουμενο καιρο,αυτες οι 2 μερες δεν πιστευω να σ κανουν τπτα..εκτος απο μια κατακρατηση κ ενα θολωματακι..αρκει να επιστρεψεις στην διατροφη και στις προπ πιο δυνατος

  3. #3
    New Member
    Join Date
    16-12-13
    Location
    Larissa, Greece
    Posts
    20

    Default

    κοιτα εδω και τρεις μηνες αλλη μια φορα εχω ξεφυγει απο την διατροφη μου! αλλιως καθε βδομαδα κανω μονο ενα cheat meal και αυτο ειναι την κυριακι προσπαθησα ομως αυτες τις 2 μερες που εφαγα τα παντα εκτως απο το παγωτο τα υπολοιπα να ειναι αλμυρα για να μην εχω τον φοβο να καθησει η ζαχαρη! γιατι ξερω οτι φευγει δυσκολαα..

  4. #4
    Advanced Bodybuilder Paulos123's Avatar
    Join Date
    21-01-13
    Location
    Αττικη,Νεα Μακρη
    Posts
    1,126

    Default

    Αφού ήσουν συνεπής τον υπόλοιπο καιρό,δεν υπάρχει θέμα.Σκέψου και το ανάποδο,κάποιος που τρώει σαβούρες κάθε μέρα,αν φάει 1 μέρα ποιοτικό φαγητό να γραμμωσει και να φτιάξει σώμα,δεν υπάρχει περίπτωση...

  5. #5
    New Member
    Join Date
    16-12-13
    Location
    Larissa, Greece
    Posts
    20

    Default

    Quote Originally Posted by Paulos123 View Post
    Αφού ήσουν συνεπής τον υπόλοιπο καιρό,δεν υπάρχει θέμα.Σκέψου και το ανάποδο,κάποιος που τρώει σαβούρες κάθε μέρα,αν φάει 1 μέρα ποιοτικό φαγητό να γραμμωσει και να φτιάξει σώμα,δεν υπάρχει περίπτωση...
    αυτό ήταν πολύ πετυχημένο δεν το είχα σκεφτεί χαχαχαα :ρ

  6. #6
    Junior Bodybuilder PanaGois's Avatar
    Join Date
    26-05-14
    Location
    RODOS
    Posts
    188

    Default

    Καλο ,αλλα μην το σκευτεσε ετσι...το να χαλασεις το σωμα σου γινετε πολυ πιο ευκολα απ το να το φτιαξεις κ να το πας σε υψηλα επιπεδα!

  7. #7
    New Member
    Join Date
    16-12-13
    Location
    Larissa, Greece
    Posts
    20

    Default

    Quote Originally Posted by PanaGois View Post
    Καλο ,αλλα μην το σκευτεσε ετσι...το να χαλασεις το σωμα σου γινετε πολυ πιο ευκολα απ το να το φτιαξεις κ να το πας σε υψηλα επιπεδα!
    Συμφωνώ έχεις δίκαιο προφανώς ουτε εγω ουτε ο φίλος που το είπε πάνω το εννοούσε στα σοβαρά! Αύριο το πρωί που θα γίνει το πρωινό ζύγισμα θα φανεί η ζημιά και μετά κατευθείαν για αερόβια :ρ

  8. #8
    Pumping Iron Billysoner's Avatar
    Join Date
    22-05-11
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    303

    Default

    Μην τρελαινεσαι φιλε μου. Δεν θα παθεις τιποτα με 1-2 μερες. 20 χρονων παιδι εισαι κοιτα να χαρεις τον μεταβολισμο σου τωρα που μπορεις γιατι σε λιγα χρονια δεν θα ειναι το ιδιο. Δεν λεω να το παρακανεις με το cheat αλλα μην γινεσαι και υπερβολικος.
    The easy day was yesterday

  9. #9
    Senior Bodybuilder Mikekan's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,332

    Default

    Εμένα πάλι κάθε εβδομάδα cheat meal + 2 φορές που έχεις ξεφύγει αρκετά δεν μου φαίνεται ότι ταιριάζει με κάποιον που έχει στόχο το 9-10%.
    Μιχάλης

  10. #10
    Pumping Iron karaman92's Avatar
    Join Date
    23-10-12
    Posts
    482

    Default

    προσωπικα πιστευω οτι μερικα ατομα τα βοηθαει το cheat αλλα οχι ..εμενα με κανει να νιωθω καλυτερα με λιγοτερο στρες και το βλεπω οτι μετα απο cheat σαν να παιρνω γκαζια.. τωρα βεβαια που ειμαι στο 15% και κοιταω να πεσω χαμηλα δεν ειναι το ιιδιο και αμεσως θολωνω αλλα οκ ειναι τι στοχο εχει ο καθενας

  11. #11
    New Member Spyros Bebis's Avatar
    Join Date
    11-05-14
    Location
    ΧΑΝΙΑ
    Posts
    76

    Default

    Κοιτά το να πας διακοπές και να χαλαρωσεις απο προπόνηση και διατροφή για 2 μέρες δεν είναι και τόσο τραγικό..δε κατεβαίνεις και σε αγώνες..το ελεύθερο γεύμα χρειαζεται, κυρίως για ψυχολογικούς λόγους..εγώ και τώρα που είμαι χαμηλά σε λίπος κάνω ενα την εβδομαδα..ακόμα και στην αγωνιστική μου προετοιμασία εκανα 1 την εβδομαδα μέχρι και πριν το Πάσχα..συνεχίζεις τη προσπαθεια σου ακόμα πιο δυνατά τώρα που πηγες και διακοπές και ξεκουραστηκες..καλη συνέχεια στους στόχους σου..

  12. #12
    New Member
    Join Date
    16-12-13
    Location
    Larissa, Greece
    Posts
    20

    Default

    Quote Originally Posted by Spyros Bebis View Post
    Κοιτά το να πας διακοπές και να χαλαρωσεις απο προπόνηση και διατροφή για 2 μέρες δεν είναι και τόσο τραγικό..δε κατεβαίνεις και σε αγώνες..το ελεύθερο γεύμα χρειαζεται, κυρίως για ψυχολογικούς λόγους..εγώ και τώρα που είμαι χαμηλά σε λίπος κάνω ενα την εβδομαδα..ακόμα και στην αγωνιστική μου προετοιμασία εκανα 1 την εβδομαδα μέχρι και πριν το Πάσχα..συνεχίζεις τη προσπαθεια σου ακόμα πιο δυνατά τώρα που πηγες και διακοπές και ξεκουραστηκες..καλη συνέχεια στους στόχους σου..
    έχεις δίκαιο φίλε μου, πάνω κάποιος αναφέρθηκε οτι δεν γινετε να εχεις στοχο το 9-10% λυπος με ενα cheat την βδομαδα! δεν το εχω στοχο φιλε μου .. το πετιχα και ναι γινετε με ενα cheat την βδομαδα συνδιαζωντας το με carb up μερα καθε κυριακι! γιατι ο οργανισμος χρειαζεται να τον ξυπνας που και που γιατι αλλιως μια κετονικη διαιτα σταματαει να λειτουργει οταν για αρκετο καιρο εισαι συνεχεια με low carb! επισης μετα απο αυτο το cheat σαββατοκυριακο επανηρθα στην διατροφη μου μονο που στο πρωινο μου προσθεσα καποια φρουτα οπως σταφιδες και grandberries που ειναι χαμιλα σε λυπαρα! γιατι ηθελα να βαλω λιγο ακομα πιοτικο υδατανθρακα στην μερα μου :)

  13. #13
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by theoros1994 View Post
    έχεις δίκαιο φίλε μου, πάνω κάποιος αναφέρθηκε οτι δεν γινετε να εχεις στοχο το 9-10% λυπος με ενα cheat την βδομαδα! δεν το εχω στοχο φιλε μου .. το πετιχα και ναι γινετε με ενα cheat την βδομαδα συνδιαζωντας το με carb up μερα καθε κυριακι! γιατι ο οργανισμος χρειαζεται να τον ξυπνας που και που γιατι αλλιως μια κετονικη διαιτα σταματαει να λειτουργει οταν για αρκετο καιρο εισαι συνεχεια με low carb! επισης μετα απο αυτο το cheat σαββατοκυριακο επανηρθα στην διατροφη μου μονο που στο πρωινο μου προσθεσα καποια φρουτα οπως σταφιδες και grandberries που ειναι χαμιλα σε λυπαρα! γιατι ηθελα να βαλω λιγο ακομα πιοτικο υδατανθρακα στην μερα μου :)

    ...+1000 απο μενα!!!!!!!!!!εγβαλε η γλωσσα μου μαλλια να το λεω αυτο!!!!!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  14. #14
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Να ρωτήσω κάτι πάνω σ' αυτό; Έστω ότι κάποιος είναι τυπικός με τη διατροφή του, τρώει καθαρά, πάνω κάτω πιο συγκεκριμένες τροφές προκειμένου να τον βοηθήσουν στον όποιο στόχο του, άσχετα αν είναι σε χαμηλό ή ''κανονικό'' για τα δεδομένα του υδατάνθρακα. Σίγουρα και για λόγους γενικότερης υγείας είναι πιο ωφέλιμο το καθαρό φαγητό. Αλλά έστω ότι πας να φας κάποιο γλυκό ή λιπαρό φαγητό. Το ότι έχεις κάνει το σώμα σου να συνηθίσει τις καθαρές τροφές, δεν επηρεάζει το μεταβολισμό σε περίπτωση που ξεφύγεις κάπως; Πώς θα το αντιμετωπίσει αυτό το διαφορετικό φαγητό; Μου είχε πει μια φίλη μου κάποτε ότι οι διατροφές υψηλής πρωτείνης καταστρέφουν το μεταβολισμό γιατί μαθαίνει το σώμα να καίει μόνο συγκεκριμένες τροφές και μετά πονάνε στομάχια και τέτοια, έχεις θέμα με τις καύσεις... Προσωπικά βλέπω ότι το στομάχι τα παίζει μόνο σε περίπτωση υπερβολικής κατανάλωσης. Διαφορετικά όσο καιρό είμαι και γω τυπική και σωστή, ό,τι cheat έχω κάνει, είναι λες και όπως μπαίνει, βγαίνει, δεν με επηρεάζει σε κάτι. Άρα μάλλον εννοούσε για τέτοιου είδους διατροφές σε άτομα που δεν έχουν την ανάλογη σωματική δραστηριότητα. Εκεί ναι, είναι όντως καταστροφή. Αλλά όταν σιγά σιγά φτιάχνεις μυικό σύστημα, καίει γερά ο οργανισμός. (Νομίζω μου απάντησα μόνη μου :Ρ)
    Απλώς είπα να θίξω το θέμα, μιας και ξεκίνησε αυτή η συζήτηση για τα cheats. Μέτρον άριστον βέβαια, δεν το συζητάω, όλα χρειάζονται στη ζωή, ανάλογα κιόλας με τους στόχους, τον τρόπο ζωής, το επίπεδο που έχει φτάσει ο καθένας...

  15. #15
    New Member
    Join Date
    16-12-13
    Location
    Larissa, Greece
    Posts
    20

    Default

    Quote Originally Posted by Elena29 View Post
    Να ρωτήσω κάτι πάνω σ' αυτό; Έστω ότι κάποιος είναι τυπικός με τη διατροφή του, τρώει καθαρά, πάνω κάτω πιο συγκεκριμένες τροφές προκειμένου να τον βοηθήσουν στον όποιο στόχο του, άσχετα αν είναι σε χαμηλό ή ''κανονικό'' για τα δεδομένα του υδατάνθρακα. Σίγουρα και για λόγους γενικότερης υγείας είναι πιο ωφέλιμο το καθαρό φαγητό. Αλλά έστω ότι πας να φας κάποιο γλυκό ή λιπαρό φαγητό. Το ότι έχεις κάνει το σώμα σου να συνηθίσει τις καθαρές τροφές, δεν επηρεάζει το μεταβολισμό σε περίπτωση που ξεφύγεις κάπως; Πώς θα το αντιμετωπίσει αυτό το διαφορετικό φαγητό; Μου είχε πει μια φίλη μου κάποτε ότι οι διατροφές υψηλής πρωτείνης καταστρέφουν το μεταβολισμό γιατί μαθαίνει το σώμα να καίει μόνο συγκεκριμένες τροφές και μετά πονάνε στομάχια και τέτοια, έχεις θέμα με τις καύσεις... Προσωπικά βλέπω ότι το στομάχι τα παίζει μόνο σε περίπτωση υπερβολικής κατανάλωσης. Διαφορετικά όσο καιρό είμαι και γω τυπική και σωστή, ό,τι cheat έχω κάνει, είναι λες και όπως μπαίνει, βγαίνει, δεν με επηρεάζει σε κάτι. Άρα μάλλον εννοούσε για τέτοιου είδους διατροφές σε άτομα που δεν έχουν την ανάλογη σωματική δραστηριότητα. Εκεί ναι, είναι όντως καταστροφή. Αλλά όταν σιγά σιγά φτιάχνεις μυικό σύστημα, καίει γερά ο οργανισμός. (Νομίζω μου απάντησα μόνη μου :Ρ)
    Απλώς είπα να θίξω το θέμα, μιας και ξεκίνησε αυτή η συζήτηση για τα cheats. Μέτρον άριστον βέβαια, δεν το συζητάω, όλα χρειάζονται στη ζωή, ανάλογα κιόλας με τους στόχους, τον τρόπο ζωής, το επίπεδο που έχει φτάσει ο καθένας...
    στην αρχη οταν ξεκινησα την διαιτα και ημουν επι 2-3 βδομαδες χωρις καθολου cheat meal, το πρωτο cheat meal που εκανα, 2 burger ηταν απο οτι θυμαμαι, με πειραξε τοσο που με πονουσε το στομαχι μου για κανενα 4ωρο! στα επομενα διαστηματα που εκανα το λαθος να τρωω στεγνα γευματα χωρις σαλατες ειχε κλεισει το στομαχι μου και οταν εβαζα οτιδηποτε που ειχε πολυ ογκο ηττε cheat ηττε μια σαλατα, φουσκωνα πολυ! τωρα πλεον επειδη τρωω συνεχεια λαχανικα σε ολα τα γευματα που κανω μεσα στην μερα την κυριακι που εφαγα 1 pizza και 2 παγωτα πινουσα κι αλλο :P μου πηρε 4 μερες να επανερθω σε φορμα γιατι ειχα κανει cheat σαββατοκυριακο την περασμενη βδομαδα λογο λεμαργιας :P πιστευω παντως πως αν το cheat meal ειναι ενα και μονο γευμα ειναι οντως οπως το λες ο οργανισμος επειδη δεν εχει ξεσινιθισει να επεξεργαζετε κορεσμενα λυπαρα οπως του τα δινεις ετσι και τα πεταει :P

  16. #16
    Pumping Iron apro's Avatar
    Join Date
    10-12-12
    Location
    Athens
    Posts
    394

    Default

    ο οργανισμος τιποτα δεν πεταει,λειτουργει παντα με βαση την επιβιωση που σημαινει οτι και να του δωσεις θα το κρατησει,για αυτο αραγε να χασεις λιπος και να πασ σε μονοψηφια νουμερα ειναι δυσκολο και δεν γινεται με καθε βδομαδα 2 cheat,και εαν λες οτι εφτασες με τοσα cheat 9%μαλον δεν ξερεις πως ειναι το 9%
    Απο οτι εχω διαβασει,οταν του δινεις κατι διαφορετικο θα το χρησιμοποιησει αλλα θα κανει και τον αντιστοιχο κοπο να χωμεψει και να αφομειωσει το διαφορετικο και εκει ειναι που χρειαζετε το cheat,να ξυπνας το σωμα δεινωντας του κατι αλλο απο το καθημερινο που θα το "σοκαρει".Εαν τρως ανα 5 μερες πιτσες,παγωτα σουβλακια και ξεφευγεις 500 και βαλε θερμιδες,θα εισαι σε μια θεση οπου θα κανεις ενα μπροστα και παλι ενα πισω

  17. #17
    Pumping Iron apro's Avatar
    Join Date
    10-12-12
    Location
    Athens
    Posts
    394

    Default

    και κατι που μου ειχε πει διατροφολογος,τα τρανσ λιπαρα και ολη η σαβουρα γενικα εινα ιτροφες ηδη επαιξεργασμενες,ο οργανισμος θα κανει αρκετα μικροτερο κοπο να τις αφομειωσει για αυτο και του φενονται και πιο γευστικες και νοστιμες(ειναι και αλλοι λογοι αλλα και αυτος)

  18. #18
    Pumping Iron karaman92's Avatar
    Join Date
    23-10-12
    Posts
    482

    Default

    καλα το τελευταιο δεν ισχυει τοσο :P η σαβουρα απλα δεν αξιοποιείτε καπου οπως ας πουμε τα τρανς για σχηματισμο μεμβρανων και ετσι ο οργανισμος δεν θα τα μεταβολισει σε τετοιο βαθμο ωστε να τα αφομειωση εξου και οτι τα τρανς δημιουργουν υψηλη χοληστερινη σε μακροχρονιες περιοδους.. ο οργανισμος μας δεν το ζηταει για αυτο ομως αλλα γιατι ανεκαθεν μας αρεσουν τα λιπαρα φαγητα . ειναι θεμα γευσης και ορμονων οχι λογω ποιοτητας. απλα οι διατροφολογοι μερικα πραγματα τα λεμε απλοικα για να μπορεσουμε να δωσουμε στον αλλον να καταλαβει κατι εστω και αποτυχημενα πολλες φορες

  19. #19
    Pumping Iron apro's Avatar
    Join Date
    10-12-12
    Location
    Athens
    Posts
    394

    Default

    Quote Originally Posted by karaman92 View Post
    καλα το τελευταιο δεν ισχυει τοσο :P η σαβουρα απλα δεν αξιοποιείτε καπου οπως ας πουμε τα τρανς για σχηματισμο μεμβρανων και ετσι ο οργανισμος δεν θα τα μεταβολισει σε τετοιο βαθμο ωστε να τα αφομειωση εξου και οτι τα τρανς δημιουργουν υψηλη χοληστερινη σε μακροχρονιες περιοδους.. ο οργανισμος μας δεν το ζηταει για αυτο ομως αλλα γιατι ανεκαθεν μας αρεσουν τα λιπαρα φαγητα . ειναι θεμα γευσης και ορμονων οχι λογω ποιοτητας. απλα οι διατροφολογοι μερικα πραγματα τα λεμε απλοικα για να μπορεσουμε να δωσουμε στον αλλον να καταλαβει κατι εστω και αποτυχημενα πολλες φορες
    ναι σωστο,οπως και η πρωτεινη γενικα θεωρειτε οτι δεν παχαινει τοσο,γιατι ο οργανισμος δεν θα την αποθηκευει σαν ενεργεια μονο αλλα εχει να την δωσει στο μυικο συστημα και σε αρκετα αλλα μεχρι τελικα να την αποθηκευσει σαν αχρειαστη για την ωρα εκεινη θερμιδα

  20. #20
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Καλά, προφανώς και είναι 1 βήμα μπρος και 1 πίσω όταν κάνεις cheats σε σύντομο χρονικό διάστημα μεταξύ τους. Αλλά αυτό για τις ορμόνες που ανέφερε ο karaman92 σίγουρα ισχύει. Και επίσης έχω προσέξει ότι οι περισσότεροι άντρες όταν λένε cheat, συνήθως εννοούν σουβλάκια, πίτσες, κρεατικά και γενικά αλμυρά φαγητά, ενώ εμείς οι γυναίκες όταν λέμε cheat, συνήθως αυτό περιλαμβάνει διάφορα σοκολατοειδή, παγωτά... Και αυτό φαντάζομαι κάπως έτσι θα εξηγείται, από τις ορμόνες. Γενικά είναι θέμα που σηκώνει πολλή κουβέντα. Ακόμα και το τι ζητάει το σώμα (δεν μιλάω για απλή λιγούρα, αλλά για κάποιες τροφές που μπορεί να μας σφηνώνονται καιρό στο κεφάλι και να τις ζητάμε επίμονα) έχει να κάνει με διάφορους παράγοντες, είτε αυτοί λέγονται ορμόνες είτε ψυχολογία είτε κάποια έλλειψη σε βιταμίνες, μέταλλα...

  21. #21
    New Member
    Join Date
    16-12-13
    Location
    Larissa, Greece
    Posts
    20

    Default

    Quote Originally Posted by apro View Post
    ο οργανισμος τιποτα δεν πεταει,λειτουργει παντα με βαση την επιβιωση που σημαινει οτι και να του δωσεις θα το κρατησει,για αυτο αραγε να χασεις λιπος και να πασ σε μονοψηφια νουμερα ειναι δυσκολο και δεν γινεται με καθε βδομαδα 2 cheat,και εαν λες οτι εφτασες με τοσα cheat 9%μαλον δεν ξερεις πως ειναι το 9%
    Απο οτι εχω διαβασει,οταν του δινεις κατι διαφορετικο θα το χρησιμοποιησει αλλα θα κανει και τον αντιστοιχο κοπο να χωμεψει και να αφομειωσει το διαφορετικο και εκει ειναι που χρειαζετε το cheat,να ξυπνας το σωμα δεινωντας του κατι αλλο απο το καθημερινο που θα το "σοκαρει".Εαν τρως ανα 5 μερες πιτσες,παγωτα σουβλακια και ξεφευγεις 500 και βαλε θερμιδες,θα εισαι σε μια θεση οπου θα κανεις ενα μπροστα και παλι ενα πισω
    εξυπνε φιλε μου το οτι μετα απο τρεις μηνες διαιτα και απολεια 17 κιλων εκανα 2μερες cheat δεν σημαινει οτι δεν ξερω πως ειναι το 9% σημαινει το οτι εσυ βγαζεις σθμπερασματα και λες εξυπναδες..! μπορεις να προσεχεις πως μιλας γιατι δεν ξερεις ουτε σε τι φορμα ειμαι ουτε προσεξες προφανως οτι το cheat ηταν πιο πολυ ξυροι καρποι και φρουτα! και ναι φιλε μου μεχρι 9-10% φτανεις με ενα cheat την βδομαδα! κατι το οποιο αφαιρειτε οταν εισαι σε αγωνιστικη διαιτα για προφανεις λογους! την στιγμη που δεν εχω σκοπο να κατεβω σε καποια διοργανοση τον νοεμβριο γιατι εχω στοχο αποκτηση κ αλλης μυικης μαζας! και το επιπεδο μου ειναι μια χαρα για καλοκαιρι δεν βλεπω τον λογο να καταπονησω τις ορμονες και τον οργανισμο μου για να φτασω σε πιο χαμιλα επιπεδα λυπους στο σωμα..!

  22. #22
    Pumping Iron apro's Avatar
    Join Date
    10-12-12
    Location
    Athens
    Posts
    394

    Default

    "Έτσι μου δημιουργήθηκε η απορεία, 2 μέρες κατανάλωσης ξυρών καρπών οπως φοιστίκια φουντούκια αμοίγδαλα, φρούτων όπως σταφίδες, βερίκοκα, μπανάνες ,παγωτά, πίτσες, κυρίως αυτά σε μεγάλες ποσότητες"
    αχαχαχαχαχαχαχ φρουτα δωδωνη και dominos?Α και για να ξερεις το οτι ειναι φρουτα δεν σημαινει οτι δεν εχουν θερμιδες,ειδικα οταν συγκεκριμενα φρουτα εχουν πολλες θερμιδες απο ζαχαρη,και σε λιπονουν επισης

  23. #23
    New Member
    Join Date
    16-12-13
    Location
    Larissa, Greece
    Posts
    20

    Default

    Quote Originally Posted by apro View Post
    "Έτσι μου δημιουργήθηκε η απορεία, 2 μέρες κατανάλωσης ξυρών καρπών οπως φοιστίκια φουντούκια αμοίγδαλα, φρούτων όπως σταφίδες, βερίκοκα, μπανάνες ,παγωτά, πίτσες, κυρίως αυτά σε μεγάλες ποσότητες"
    αχαχαχαχαχαχαχ φρουτα δωδωνη και dominos?Α και για να ξερεις το οτι ειναι φρουτα δεν σημαινει οτι δεν εχουν θερμιδες,ειδικα οταν συγκεκριμενα φρουτα εχουν πολλες θερμιδες απο ζαχαρη,και σε λιπονουν επισης
    ξερω ακριβως τι ποσοστο φυσικων σακχαρων εχει καθε φρουτο που τρωω! δεν ανοιξα το τοπικ για να απαντανε εξυπνακιδες σαν εσενα ομως! αν και σε αυτο που ειπα δεν απαντησες! για πιο λογο να στερισω πραγματα απο τον οργανισμο μου ενω ειμαι σε φορμα και αρκετα γραμωμενος;; προφανως πρεπει να εισαι απο αυτους που μπορει να κανουν διαιτα και να κουμπωσουν 52 πραγματα πανω απο συμπληρωματα και να κανουν και αγωνιστικη αφιδατοση και φορτωμα για να βγουν στην παραλια! αυτο ειναι το bodybuilding εχεις πιασει το νοημα

  24. #24
    Junior Bodybuilder PanaGois's Avatar
    Join Date
    26-05-14
    Location
    RODOS
    Posts
    188

    Default

    Και αν κανεις κ το if it fits your macros δεν υπαρχει θεμα!

  25. #25
    Pumping Iron apro's Avatar
    Join Date
    10-12-12
    Location
    Athens
    Posts
    394

    Default

    Quote Originally Posted by theoros1994 View Post
    ξερω ακριβως τι ποσοστο φυσικων σακχαρων εχει καθε φρουτο που τρωω! δεν ανοιξα το τοπικ για να απαντανε εξυπνακιδες σαν εσενα ομως! αν και σε αυτο που ειπα δεν απαντησες! για πιο λογο να στερισω πραγματα απο τον οργανισμο μου ενω ειμαι σε φορμα και αρκετα γραμωμενος;; προφανως πρεπει να εισαι απο αυτους που μπορει να κανουν διαιτα και να κουμπωσουν 52 πραγματα πανω απο συμπληρωματα και να κανουν και αγωνιστικη αφιδατοση και φορτωμα για να βγουν στην παραλια! αυτο ειναι το bodybuilding εχεις πιασει το νοημα
    το σωμα ειναι δικο μου,οτι θελω βαζω μεσα,εαν δεν σου αρεσει γιατι εχω 100 φορες καλυτερο αποτελεσμα απο σενα καποιος ζηλευει
    στην τελικη και για την παραλια να το κανω εαν το κανω καλυτερα απο σενα καλυτερα να μην πεις τιποτα γιατι πικροχολο σχολιο ζηλιας θα ειναι

  26. #26
    Pumping Iron apro's Avatar
    Join Date
    10-12-12
    Location
    Athens
    Posts
    394

    Default

    Quote Originally Posted by PanaGois View Post
    Και αν κανεις κ το if it fits your macros δεν υπαρχει θεμα!
    Συμφωνω αλλα δεν θα εχεις ακριβως το ιδιο αποτελεσμα εαν οι υ/δ σου προερχονται απο πιτσα και εμενα απο ρυζι/γλυκοπατατα γιατι εκτος απο πρωτεινη λιπη υδατνθρακα υπαρχουν τα μεταλα οι ινες οι βιταμινες και χιλια ακομα(αυτα δεν τα λεω εγω αλλα εππαγγελματιας πρωταθλητης bodybuilder ο οποιος τυχαινει να ειναι και επιστημονας-γιατρος)

  27. #27
    New Member
    Join Date
    16-12-13
    Location
    Larissa, Greece
    Posts
    20

    Default

    Quote Originally Posted by apro View Post
    το σωμα ειναι δικο μου,οτι θελω βαζω μεσα,εαν δεν σου αρεσει γιατι εχω 100 φορες καλυτερο αποτελεσμα απο σενα καποιος ζηλευει
    στην τελικη και για την παραλια να το κανω εαν το κανω καλυτερα απο σενα καλυτερα να μην πεις τιποτα γιατι πικροχολο σχολιο ζηλιας θα ειναι
    φιλαρακι οταν δεν με εχεις δει να μην μιλας για το αν εχεις 100 φορες καλυτερο αποτελεσμα απο μενα να μην εισαι τοσο σιγουρος.. προσεχε μην εχεις 100 φορες χειρωτερο και τα δικα σου ειναι σχολια ζηλιας γιατι αυτος που αρχησε να γραφει βλακειες εδω και να μου την μπαινει εισαι εσυ
    Last edited by theoros1994; 16-07-14 at 14:23.

  28. #28
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Παιδιά, ηρεμήστε λίγο...
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  29. #29
    Pumping Iron apro's Avatar
    Join Date
    10-12-12
    Location
    Athens
    Posts
    394

    Default

    Quote Originally Posted by theoros1994 View Post
    φιλαρακι οταν δεν με εχεις δει να μην μιλας για το αν εχεις 100 φορες καλυτερο αποτελεσμα απο μενα να μην εισαι τοσο σιγουρος.. προσεχε μην εχεις 100 φορες χειρωτερο και τα δικα σου ειναι σχολια ζηλιας γιατι αυτος που αρχησε να γραφει βλακειες εδω και να μου την μπαινει εισαι εσυ
    κατσε ρε φιλε εδω εσυ πρεπει να εισαι genetic freak.ειπες οτι παιρνω χιλια δυο εκτος απο συμπληρωματα και παλι με περνας σαν φυσικος?ρε τρελε εχεις το μυστικο τοσο καιρο και δεν το λες?

  30. #30
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Ψιτ, μάγκες, ηρεμίστε. Θάψτε το τσεκούρι του πολέμου, ή αν γουστάρετε να το συνεχίσετε κάντε το μέσω PM.

    apro, έλα, είσαι εδώ από το '10, μην χαλάς την ζαχαρένια σου. Άσε τον καθένα να λέει ότι θέλει. Τα 'χεις δει και ξαναδεί πόσες φορές.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Cheat meal..
    By Sheva in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 24
    Last Post: 17-07-12, 22:21
  2. cheat meal (όχι και τόσο)
    By xaris110 in forum Συνταγές Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 07-04-12, 01:59
  3. Συνταγή για Cheat Meal !!!
    By xaris110 in forum Συνταγές Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 17
    Last Post: 17-06-11, 22:23
  4. Cheat meal
    By Κωνσταντινος in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 2
    Last Post: 23-03-09, 03:52

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •