Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 10 of 10
  1. #1

    Default Συμπληρώματα Και Βιταμίνες

    Καλησπερα, χρησιμοποιω αυτη τη στιγμη την whey της myprotein και βιταμινες τις Vital Q10 plus. Σκεφτομαι με την επομενη παραγγελια να παρω τις Alpha Men η τις Daily vitamins, ποιες μου προτεινετε? Επισης επειδη θελω να χασω λιπος πιστευετε οτι τα CLA, Thermopure και Omega 3 θα βοηθησουν? Ευχαριστω πολυ.

  2. #2
    New Member dwade's Avatar
    Join Date
    05-08-11
    Posts
    47

    Default

    Quote Originally Posted by geopaok View Post
    Καλησπερα, χρησιμοποιω αυτη τη στιγμη την whey της myprotein και βιταμινες τις Vital Q10 plus. Σκεφτομαι με την επομενη παραγγελια να παρω τις Alpha Men η τις Daily vitamins, ποιες μου προτεινετε? Επισης επειδη θελω να χασω λιπος πιστευετε οτι τα CLA, Thermopure και Omega 3 θα βοηθησουν? Ευχαριστω πολυ.
    Οι Alpha Men είναι πιο "πλήρεις", αν μπορώ να το πω έτσι, απο τις Daily. Αν αντέχεις οικονομικά πάρε τις Alpha Men, αν θες μια πιο οικονομική λυση πάρε τις Daily. Οι Alpha Men είναι πολύ καλές πολυβιταμίνες πάντως.
    Το Omega 3 δεν θα σε βοηθήσει να χάσεις λίπος, έχει όμως ώφελος στην διατροφή σου και τον οργανισμό σου, ειδικά αν δεν καναλώνεις τουλάχιστον 2-3 μερίδες ψαριού την εβδομάδα. Μπορείς να συμπληρώσεις τις ανάγκες σου σε καλά λιπαρά, σε Ω3 λιπαρά δηλαδή, αλλά όχι να χάσεις λίπος.
    Το CLA μπορεί να σε βοηθήσει αν είσαι τουλάχιστον κάτω απο 10% λίπος, και αυτό σε πολύ μικρό βαθμό. Οπότε όχι δεν θα σε βοηθήσει, όπως ούτε και το Termopure, αλλά και κανένα αντίστοιχο Thermopure.

  3. #3

    Default

    Αν ήμουν στα 10% λίπος δε θα ψαχνομουν για παρακάτω. Οπότε να μη μπω σε τζάμπα έξοδα, θα πάρω τις alpha Men αφού είναι πιο καλές, δυστυχώς δεν είμαι φαν των φρούτων και των λαχανικών οπότε αξίζει. Ψάρια δε μπορώ να τρώω 3 φορές την εβδομάδα οπότε θα πάρω και τα ω3. Έχεις να μου προτείνεις κάτι άλλο που μπορεί να βοηθήσει και αξίζει (μαζί με μια καθαρή διατροφή όσο μπορώ)

    Στάλθηκε από το GT-I9195 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  4. #4
    New Member dwade's Avatar
    Join Date
    05-08-11
    Posts
    47

    Default

    Quote Originally Posted by geopaok View Post
    Αν ήμουν στα 10% λίπος δε θα ψαχνομουν για παρακάτω. Οπότε να μη μπω σε τζάμπα έξοδα, θα πάρω τις alpha Men αφού είναι πιο καλές, δυστυχώς δεν είμαι φαν των φρούτων και των λαχανικών οπότε αξίζει. Ψάρια δε μπορώ να τρώω 3 φορές την εβδομάδα οπότε θα πάρω και τα ω3. Έχεις να μου προτείνεις κάτι άλλο που μπορεί να βοηθήσει και αξίζει (μαζί με μια καθαρή διατροφή όσο μπορώ)

    Στάλθηκε από το GT-I9195 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Έχω να σου προτείνω να πάρεις φρούτα, λαχανικά και ψάρια!!!

    Για τα ψάρια εν μέρη μπορώ να το καταλάβω, αλλά υπάρχουν τόσες επιλογές που σίγουρα μπορείς να εντάξεις στην διατροφή σου.
    Για φρούτα και λαχανικά δεν το δέχομαι, πρέπει οπωσδήποτε να γίνεις κάτι παραπάνω απο φαν! Καμία πολυβιταμίνη δεν πρόκειται να σου προσφέρει αυτά που θα σου δώσουν οι τροφές αυτές.

    Με τα χρήματα που θα ξοδέψεις σε πολυβιταμίνη και ω3, περίπου 25ευρώ δηλαδή, μπορείς να αγοράσεις φρουτάκια και λαχανικά για 2-3 εβδομάδες.

  5. #5

    Default

    Δεν είναι θέμα χρημάτων τα λαχανικά (φρούτα δεν έχω πρόβλημα να φάω) απλά δεν μου αρέσουν

    Στάλθηκε από το GT-I9195 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  6. #6
    New Member dwade's Avatar
    Join Date
    05-08-11
    Posts
    47

    Default

    Quote Originally Posted by geopaok View Post
    Δεν είναι θέμα χρημάτων τα λαχανικά (φρούτα δεν έχω πρόβλημα να φάω) απλά δεν μου αρέσουν

    Στάλθηκε από το GT-I9195 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Σίγουρα μπορείς να βρείς λαχανικά που σου αρέσουν, ή και όχι, και τρόπους ώστε να τα εντάξεις στην διατροφή σου. Οι επιλογές είναι πάρα πολλές. Είναι κατανοητό να μην μπορείς να φας π.χ. μπρόκολο ή κουνουπίδι, ή κάτι άλλο, αλλά όχι και τα πάντα.
    Και αν όντως δεν σ'αρέσει κανένα λαχανικό, πράγμα απίθανο, θα πρέπει να προσπαθήσεις να το φας και να το κάνεις να σ'αρέσει με κάποιο τρόπο. Πως αλλιώς θα στηρίξεις τον οργανισμό και τις προσπαθειές σου;
    Η πολυβιταμίνη θα έρθει να συμπληρώσει τις ανάγκες σου αλλά όχι να τις καλύψει απ' το μηδέν.

  7. #7

    Default

    Θα προσπαθήσω από αύριο να τρώω έστω και λίγο

    Στάλθηκε από το GT-I9195 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  8. #8

    Default

    Διαβασα οτι τα αμινοξεα (BCAA) βοηθανε στην προτεινοσυνθεση, αυτα του MyProtein τι λενε? Ποιο απ΄ολα αξιζει?

  9. #9
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,642

    Default

    Ουτε αυτα σου χρειαζονται...δε θα δεις καμια διαφορα!

  10. #10

    Default

    Οκ. Ευχαριστώ πολύ

    Στάλθηκε από το GT-I9195 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 15
    Last Post: 15-02-13, 16:20
  2. Replies: 3
    Last Post: 05-02-13, 19:20
  3. Συμπληρώματα & Βιταμίνες Σιδήρου.
    By Aggelos in forum Αξιολογήσεις Για Συμπληρώματα Διατροφής
    Replies: 11
    Last Post: 10-04-08, 06:39
  4. Συμβουλές Για Συμπληρώματα Και Βιταμίνες
    By sp0rt13 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 28-09-05, 23:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •