Καλώς Ορίσατε Στο Bodybuilders.gr - Κάντε Εγγραφή Και Ελάτε Στην Παρέα Μας! Register

Page 4 of 63 FirstFirst 123456781454 ... LastLast
Results 91 to 120 of 1871
    Forum Team Kardoula's Avatar

Ναι έπεσα τ'ανασκελα για λίγες ώρες γιατί σήμερα στις 7 ήμουν στο Ολυμπιακό στάδιο για αερόβια
    Το πρόγραμμα που έκανα ήταν απλό και "καυστικό"-

10 λεπτά χαλαρό τρέξιμο για προθέρμανση

15 ανεβοκατεβάσματα σκαλιών (ειναι 40 συνολικά)

10 σπριντ σε ανηφόρα (εδώ η καρδιά πήγε να σπάσει από τους χτύπους)

Μετά επιστροφή στα σκαλιά για αλλα 10 ανεβοκατεβάσματα (εδω ήδη κουρασμένη, βγήκαν πολύ δύσκολα και τα πόδια έκαιγαν).

Μετά ρόφημα και επιστροφή σπίτι για αποσύνθεση

Το απόγευμα ακολουθεί δεύτερη αερόβια, αυτή τη φορά σπιτική στο ελλειπτικό. Ευτυχώς πρόλαβα και τη βροχή.

Advanced Bodybuilder djastral232's Avatar

Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    ...Ευτυχώς πρόλαβα και τη βροχή.
    ααα, εγώ ήμουν μέσα στη βροχή, αλλά ήταν απόλαυση!

καλή ξε-ΣΚ-ούραση!!!

Eυχαριστώ Στέλιο!
    Btw το αβαταρ σου τα σπάει!! Μπράβο σου!!!

Senior Bodybuilder

Ειρηνη μου, καλησπερα.
    Μιλαμε για δυναμη, οχι αστεια. Παντα ετσι.
    να ρωτησω εγω γιατι να γινοναι οι σαβουριτσες μετα απο προπονηση? (δλδ ως πρωτο στερεο γευμα?)

Kαλώς το κορίτσι!

Το σωμα μετα την προπονηση, εχει ξοδέψει τόσες θερμίδες, το σωμα διψαει σαν σφουγγαρι για να αναπληρωσει γλυκογονο και ενέργεια. Αρα ειναι το ιδανικό timing όταν θελουμε να φαμε σαβουρίτσα. Δεν πέφτει βαρύ όπως αν το τρωγες βράδυ, ο μεταβολισμός είναι ανεβασμένος και το σώμα εχει λιγότερες πιθανότητες να το χρησιμοποιήσει για αποθήκευση λίπους. Μιλάω πάντα για μια στις τόσες, όχι να γίνεται συνήθεια.

Pumping Iron

Ειρηνη καλησπερα και απο εμενα μετα απο τοοοοοσα χρονια!
    Διαβαζοντας το λογκ σου και τις σκεψεις θελω να σου πω οτι συμπνεω απολυτα με τα λεγομενα σου.
    Ισως και επειδη ας το πουμε ειμαστε της ιδιας γενιας στο bbing.
    Σχεδον μαζι ξεκινησαμε να μαθαινουμε πραγματα και χαιρομαι πολυ για την εξελιξη σου!
    Εγω επελεξα τη δημιουργια οικογενειας αλλα εννοειται η αγαπη μου και το παθος για το αθλημα παραμενουν.
    Να σε συγχαρω κι εγω για την πειθαρχια σου και να συμφωνησω μαζι σου οτι ακομα και αυτη ειδικα στη διατροφη ερχεται με τα χρονια της ενασχολησης με το αθλημα.
    Σε περακολουθω ολα αυτα τα χρονια και σε συγχαιρω!
    Να εισαι παντα υγειης και χαρουμενη!
    Καλη συνεχεια!

Senior Bodybuilder

αμα γινει συνηθεια, καηκαμε. Ευχαριστω Ρηνακι, να σαι καλα!

Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Eυχαριστώ Στέλιο!
    Btw το αβαταρ σου τα σπάει!! Μπράβο σου!!!
    Ευχαριστώ Ειρήνη, να 'σαι καλά.

Καλή εβδομάδα!

Γεια σου ρε Ειρήνη!!! Δώσε motivation και έμπνευση σ' εμάς που προσπαθούμε!!!

Σ'ευχαριστω παρα πολυ! Χαιρομαι που παίρνεις δύναμη από την δική μου προσπαθεια. Ευχομαι καθε επιτυχια και στον δικο σου στοχο!

Quote Originally Posted by Lara View Post
    Ειρηνη καλησπερα και απο εμενα μετα απο τοοοοοσα χρονια!
    Διαβαζοντας το λογκ σου και τις σκεψεις θελω να σου πω οτι συμπνεω απολυτα με τα λεγομενα σου.
    Ισως και επειδη ας το πουμε ειμαστε της ιδιας γενιας στο bbing.
    Σχεδον μαζι ξεκινησαμε να μαθαινουμε πραγματα και χαιρομαι πολυ για την εξελιξη σου!
    Εγω επελεξα τη δημιουργια οικογενειας αλλα εννοειται η αγαπη μου και το παθος για το αθλημα παραμενουν.
    Να σε συγχαρω κι εγω για την πειθαρχια σου και να συμφωνησω μαζι σου οτι ακομα και αυτη ειδικα στη διατροφη ερχεται με τα χρονια της ενασχολησης με το αθλημα.
    Σε περακολουθω ολα αυτα τα χρονια και σε συγχαιρω!
    Να εισαι παντα υγειης και χαρουμενη!
    Καλη συνεχεια!

Lara!!!! Tι έκπληξη ήταν αυτή! Δεν φαντάζεσαι πόσο χαίρομαι που διάβασα μηνυμά σου. Έχουν περάσει πολλά χρόνια από τότε.. Πλάκα πλάκα φέτος τον Νοέμβριο κλείνω ΔΕΚΑ ολόκληρα χρόνια εδώ μέσα.
    Σαν χτες θυμάμαι το πρώτο μου ποστ καλωσορίσματος. Από τότε οι περιστάσεις άλλαξαν, η αγάπη μου για το άθλημα όμως παρέμεινε και μεγάλωσε.
    Χαίρομαι που έκανες οικογένεια, εύχομαι να σαι πάντα καλά και σου στέλνω όλη την αγάπη μου!!! <3

Θυμάμαι εκείνες τις εποχές (μιλάω για το 2004) πήγαινα σε ένα γυμναστήριο, καθαρά σιδεράδικο. Τότε τα πράγματα δεν είναι όπως σήμερα που έχουμε τόσες πληροφορίες, άφθονο motivation από αθλήτριες.
    "Ψήθηκα" στα βάρη βλέποντας βίντεο του Ronnie Coleman. Το πάθος του, η αγάπη του για το bbing, όλο αυτό που έβγαζε, με πόρωνε.
    Πριν φύγω για προπόνηση καθόμουν και έβλεπα βίντεό του. Το "The unbelievable" παίζει να το χα δει πάνω από 200 φορές.

Ήξερα κάθε δευτερόλεπτο τι θα δείξει. Κι όμως, δεν το βαριόμουν. Το βλεπα και το ξαναβλεπα!!
    Με τέτοια αγάπησα τα βάρη. Μιλάω για μια άλλη εποχή, που το βλέπαμε πιο ρομαντικά, δεν ξέρω.. υπήρχε μια άλλη γλύκα. Κάθε εποχή βέβαια έχει και τα ωραία της.Τότε είμασταν και πολύ λιγότερα μέλη στο φόρουμ (το φόρουμ ξεκίνησε καλοκαιι του 2004 κι εγώ γράφτηκα Νοέμβρη, ναι ναι, παλιά καραβάνα η καρδούλα..)

Μια ανω τελεια στο θεμα αυτο, οταν με το καλο κλεισω και ημερολογιακα τα δεκα μου χρονια, θα θελα να γραψω μερικα λογια για το πόσο πολύ αγαπώ αυτό το "σπίτι".

Στη διατροφή μου από δω και πέρα κοιτάζω και την παραμικρή λεπτομέρεια. Μια από αυτές ειναι και η γλουτένη. Επειδή έχω θεματάκι με το έντερο και επειδή είχα παρατηρήσει πως η βρώμη μου προκαλεί μικρο φουσκωματάκια, έψαξα και βρήκα νιφάδες βρώμης βιολογικές χωρις γλουτένη. Δεν την τρώω καθε μερα, συνήθως εχω για πρωινό γλυκοπατάτα με αβγά. Την τρώω όποτε έχω high carb day. Κάποιες τροφές όσο προχωράω βγαίνουν και τα φαγητά ίσως γίνονται μονότονα. Αλλά ευτυχώς δεν έχω τέτοιο θέμα, μπορώ να τρώω τα ίδια και τα ίδια χωρις να βαριέμαι.
    Σε ΄μια αγωνιστική προετοιμασία, όλα μετράνε. Ακόμα και το αν φας πατάτα ή γλυκοπατάτα, βρωμη ή πατάτα, μπακαλιάρο ή γλωσσα.. Πειραματίζομαι και βλέπω πως αντιδρά το σώμα μου.

Αυτά για σήμερα, βλέπω πως είναι έτοιμο για βροχή έξω.. Φθινοπώριασε για τα καλά!

Ορίστε η βρώμη που μου ήρθε σήμερα, τσάκωσα 4 πακετάκια.

ImageUploadedByTapatalk1410275053.296048.jpg

Last edited by Kardoula; 09-09-14 at 18:06.

Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar

Καλη συνεχεια Ειρηνη! Και ευχαριστούμε για ολες τις μικρες και μεγάλες συμβουλές που μας δίνεις μεςα και απο εδω!
    A head full of fears has no space for dreams.

Να σαι καλά Έλενα! Εγώ ευχαριστώ για τα όμορφα λόγια και την αλληλοϋποστήριξη στις προσπάθειές μας :)

Senior Bodybuilder

Ειρήνη χρόνια πολλά! Πάντα με υγεία και πολλές επιτυχίες!

Senior Bodybuilder

Χρόνια πολλά και καλά, ό,τι επιθυμείς με υγεία και πάντα επιτυχίες σε όλους τους τομείς της ζωής σου, Ρηνιώ!

Να ζήσεις Ρηνάκι κ Χρόνια Πολλά
    μεγάαααλη να γίνεις με μούσκουλα πολλάααα.

Παντού να σκορπίζεις της γνώσης το φως
    κ άντρες μπροστά σου να σέρνονται... ΧΑΜΟΟΟΣΣΣ !!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑ..!!!!!

Κ επειδή δεν τρως γλυκά/τούρτες αυτό τον καιρό, voila το δώρο μου για τα γενέθλιά σου.!!!

Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar

χρονια πολλα σε ενα σπανιο πλασμα...!

να ζησεις...και οτι θες...μπροστα σου να το βρεις!!!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

Senior Bodybuilder cuban's Avatar

Χρόνια πολλά κι από μένα Ειρήνη. Πολύχρονη, γερή και επιτυχημένη σε όλους τους τομείς ! :)
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

Senior Bodybuilder Renesis's Avatar

Χρόνια σου πολλά Ειρήνη μας να σαι πάντα γερή χαρούμενη κ δυνατή!!Ευχομαι οτι καλύτερο!!!
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

Xρονια πολλα Ειρηνη!!! Σου ευχομαι οτι επιθυμεις να το βρεις. Να σαι παντα υγιης και με πολυ αγαπη.

Advanced Bodybuilder starakii's Avatar

χρονια πολλααααα ειρηνάκι μας να τα χιλιάσειςς ,να εισαι παντα χαρουμενη ,υγιής και να έχεις πάντα επιτυχίες....(και να μη μας φωναζεις πολυ χαχαχχαχχαα)
    Πρώτα τα παρατάει το μυαλό μετά το σώμα!!
    ''Ψάχνω ακόμα σα μαλάκας, ψάχνω...
    της ελπίδας μου να βρω το αποσπόρι.
    Σίγουρα κάποιος, θα ξέρει γι' αυτό.
    Ψάχνω στις μνήμες, μα πώς να τις γιάνω;
    Πρέπει να θες, δεν μπορώ με το ζόρι.''

Advanced Bodybuilder ursus's Avatar

Χρονια πολλα Ειρηνη!!! Ο,τι επιθυμεις ευχομαι!!!!

Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar

χρόνια πολλά!!! Πάντα επιτυχίες!!!
    A head full of fears has no space for dreams.

Senior Bodybuilder No Fear's Avatar

Πολυχρονη Ειρηνη,μονο επιτυχιες!

Senior Bodybuilder lary2332's Avatar

πολυχρονη ειρηνη μου και καλη συνεχεια στους στοχους σου!!!
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar

χρονια σου πολλα ειρηνη με υγεια να συνεχισεις να κανεις αυτο που αγαπας

Default Χρονια πολλα ειρηνη

Χρονια πολλα ειρηνη οτι επιθυμεις με υγεια και χαρα να τ εκκατοστησεις και πολλες επιτυχεις ευχομαι!

Αγαπημένοι μου!!! Ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ μέσα από την καρδιά μου για τις ευχές σας αλλά και για την αγάπη σας! <3 <3 <3
    Χτες λοιπόν έγινα έναν χρόνο σοφότερη (και μυικότερη) Στέλιο, ευχαριστώ για την τούρτα

Τις τελευταίες ημέρες νιώθω να με τριγυρίζει ίωση. Αφτιά να βουίζουν, λαιμός με "αγκάθια".. ξέρετε..αυτά τα συμπτώματα που έρχονται με το φθινόπωρο σε πολλούς. Πήρα τη γλουταμίνη μου, βιταμίνες, bio gro και έκανα προσευχή και μετάνοια να το περάσω ξώφαλτσα.
    Ο Θεός μάλλον μ'αγαπάει και σήμερα είμαι ένα κλικ καλύτερα.
    Χθες είχα ένα από τα καλύτερα δώρα.. Με το που πήγα γυμναστήριο, είδα πως τελικά είχαν φτιάξει το στεπμιλ (ήταν χαλασμένο εδώ και 3 εβδομάδες). Δεν φαντάζεστε τη χαρά μου! Του έβαλαν καινουργια πλακετα, του κουτιου!! Εγω το εγκαινιασα. Μου ήρθε να το αγκαλιάσω και να αρχίσω να το φιλάω (ναι οκ, καμμένη το ξέρω..).
    Ανυπομονούσα να τελειώσω την προπόνηση για να το κάνω να κελαηδήσει. Και όντως έτσι έγινε.
    Κι ενώ όλοι μετράνε πως και πως να περάσουν τα βασανιστικά λεπτά, εγώ έλεγα να μην τελειώσουν! Και νααααα ο ιδρωτας ποτάμι. Και νααααα εγώ να πορώνομαι και να βάζω μεγαλύτερη ταχύτητα.
    Δεν υπάρχει καλύτερο μηχάνημα αερόβιας, ΤΕΛΟΣ! Μετά από αυτό όλα τα άλλα σου φαίνονται λουνα παρκ. Αυτό και η αερόβια στο γήπεδο είναι το καλύτερο λιποδιαλυτικό. Σε λίγο θα ξεκινήσω και διαλειμμάτικη πάνω του, ΕΚΕΙ να δείτε πανυγήρι.. Ολα τα κεφάλια να γυρίζουν να με χαζεύουν.

Η προπόνησή μου πάει πολύ καλά. Κάνω βάρη 5 φορές την εβδομάδα, Δευτέρα μέχρι Παρασκευή. Σαββατοκύριακα τα έχω μόνο για αερόβιες. Οφφ μέρα δεν υπάρχει.
    Το Σάββατο ξεκίνησε με πρωινό ξύπνημα στις 6 και στις 7 ήμουν στο Ολυμπιακό στάδιο. Τα πόδια μου τα ένιωθα τραγικά βαριά αλλά η αερόβια έπρεπε να βγει και βγήκε.
    Το βράδυ θα ακολουθήσει η δεύτερη, αυτή τη φορά στο ελλειπτικό μου.

Χτες έκανα κάτι που πραγματικά μου έδωσε μεγάλο κίνητρο στην προπόνηση και σας το συνιστώ : Πριν λίγες μέρες είχα δει αυτό το βίντεο
    σε αυτό το τόπικ I Command You To Grow 2: CT Fletcher + Dana Linn Bailey + Kai Greene
    Με πόρωσε τόσο πολύ που έκανα το εξής : Kατέβασα σε mp3 το βιντεάκι και το άκουγα την ώρα της προπόνησης. Απλά Ε Κ Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο motivation!!!! Ενιωθα τις λέξεις αυτες λες και μου τις λένε σε μένα και τσιτωνόμουν ακόμα περισσότερο. Δοκιμάστε το και θα με θυμηθείτε

Στη φωτό, έχω τη χαρά να φοράω μπλουζάκι του φόρουμ μας. Τελικά το small μου είναι μεγαλούτσικο, το extra small θα μου πεφτε κουτί. Αλλά μου αρέσει τόοοσο πολύ που δεν θελω να τη βγάζω από πάνω μου.
    Καλό ΣΚ σε όλους!!!
    Attached Images Attached Images

Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar

I command you to grow

Kαλημέρα αγαπημενο μου ημερολογιο!

Όσο περνάνε οι μέρες, το πρόγραμμά μου γίνεται όλο και πιο απαιτητικό. Πλέον εχω ξεκινήσει πρωινές αερόβιες και κάποιες μέρες διπλές. Τις κάνω ξεχωριστά από τα βάρη. Αυτό σημαίνει πως χρειάζεται να πηγαίνω 2 φορές γυμναστήριο ή πρωί γήπεδο και μετά βάρη. Οι δεύτερες αερόβιες γίνονται στο σπίτι.

Για να τα καταφέρω, χρειάζεται να ξυπνάω πρωί.. Πολύ πρωί.. Για την ακρίβεια στις 5! Σηκώνομαι, ετοιμάζομαι και στις 6 είμαι ήδη επάνω στο στεπμιλ ή στο γήπεδο για αερόβια. Στις 8 παρά είμαι πίσω σπίτι, τρώω και στις 10 ξανά γυμναστήριο για βάρη. Το βράδυ κατά τις 10 δεύτερη αερόβια στο ελλειπτικό μου.

Όταν ξεκινάω, έξω είναι σκοτάδι. Ούτε καν έχει προλάβει να ξημερώσει.. Υπέροχο συναίσθημα.. Ιδρωτας να κυλάει, τα πόδια να τα νιώθω βαρια από την κουραση. Κι όμως συνεχίζω. Η κούραση φεύγει όταν μετά κοιτάζομαι στον καθρέφτη και βλέπω ότι η δουλειά που κάνω πιάνει τόπο.
    Το πιο δύσκολο είναι οταν το βράδυ πρέπει να κανω την δευτερη αερόβια. Εκει πια στην κυριολεξία παλευω με εμενα. Τα πόδια σέρνονται, ενέργεια στο μηδέν.
    Αλλά πρέπει να γίνει και θα γίνει.
    Τίποτα σε αυτή τη ζωη που αξίζει δεν γίνεται χωρίς κόπο και θυσίες. Στα βάρη δίνω το καλύτερο που μπορώ. Ευτυχώς δεν έχω πέσει στα κιλά, αλλά και να πέσω αυτό ειναι αναμενόμενο και φυσιολογικό. 5 φορές την εβδομαδα βάρη, Δευτέρα μέχρι Παρασκευή. Δύο φορές πόδια, κάθε μέρα αερόβιες, δίαιτα - Η συνταγή για να δεις το σώμα σου να μεταμορφώνεται. Δεν σας κρύβω πως οταν με βλέπω στον καθρέφτη και κοιταζω τα πόδια μου που μέρα με τη μέρα γραμμώνουν, καμαρώνω σαν γύφτικο σκεπάρνι. Ειναι η αμοιβή των κόπων μου! Συντομα θα ανεβάσω και φωτό, πιστεψτε με, δεν ειχα καν το κουραγιο να βγάλω σήμερα (αλλα οποιος θελει μπορει να δει στο fb που έβγαλα την Κυριακή).

Ειναι αυτές οι στιγμές που πρέπει να ψαχνεις βαθιά μεσα σου για να βρεις τη δύναμη να συνεχίσεις. Ακόμα έχω δρόμο μπροστά μου αλλά είμαι αποφασισμένη να φτάσω μέχρι τέλους. Τις ώρες που τα ποδαράκια μου καίνε πάνω στα σκαλοπάτια ή στα σπριντ στην ανηφορα στο Ολυμπιακό στάδιο, σφίγγω τα δόντια και τρέχω!!

Πω πω..η ώρα περνάει.. σε λίγο πρέπει να φύγω για προπόνηση. Με χουν βαρεθεί στο τζιμ να με βλέπουν, συνέχεια, χαχαχα.

I'll be back!!!!

To τραγουδι της ημέρας:

Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar

Δύναμη και πάθος αυτό μόνο έχω να πώ!
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

Page 4 of 63 FirstFirst 123456781454 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)