Καλώς Ορίσατε Στο Bodybuilders.gr - Κάντε Εγγραφή Και Ελάτε Στην Παρέα Μας! Register

Page 8 of 68 FirstFirst ... 4567891011121858 ... LastLast
Results 211 to 240 of 2019
    Forum Team Kardoula's Avatar

Σ'ευχαριστω πολυ Θωμαη!
    Τα χαστουκια τα δινω πρωτα στον εαυτο μου. Αν δεν πιστευεις και δεν κανεις αυτα που λες, τοτε δεν μπορεις να πείσεις κανέναν..
    Γι αυτο οτι γραφω, να σαι σιγουρη πως πρωτη κ καλυτερη τα χω βιωσει εγω η ίδια.

Να σαι καλα! :)

Senior Bodybuilder BillPeristeri3's Avatar

Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Το bodybuilding δεν ειναι για ολους. Ειναι γι αυτους που μπορουν να επιβληθουν στον εαυτο τους. Γι αυτους που οχι μονο αγγιζουν, αλλα ξεπερνουν τα ορια τους
    Συμφωνω απολυτα! Μεγαλη κουβεντα!

Senior Bodybuilder Renesis's Avatar

Σ'ευχαριστω πολυ Θωμαη!
    Τα χαστουκια τα δινω πρωτα στον εαυτο μου. Αν δεν πιστευεις και δεν κανεις αυτα που λες, τοτε δεν μπορεις να πείσεις κανέναν..
    Γι αυτο οτι γραφω, να σαι σιγουρη πως πρωτη κ καλυτερη τα χω βιωσει εγω η ίδια.

Να σαι καλα! :)
    Είμαι σίγουρη γ αυτό,γ αυτό κ χαίρομαι πάντα να διαβάζω το λογκ σου,ξέρω πως δε μιλάς ποτέ αυθαίρετα κ είσαι πάντα η φωνή της λογικής για όλους μας.
    Με το χάιδεμα κ τα γλυκόλογα δεν πήγε ποτέ κανείς παρακάτω αυτό είναι το μόνο βέβαιο.
    Καλά τα λουλούδια κ οι αγάπες,όμορφα κ χρήσιμα αλλά στν πραγματικότητα πίεση κ ζόρισμα θέλουμε όλοι μας,μόνο έτσι παίρνουμε μπρος!!
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

Advanced Bodybuilder djastral232's Avatar

Όταν η Ειρήνη μιλάει, το υπόλοιπο forum σιγεί...

Κλείνω με μια αγαπημένη διαφήμιση... Καληνύχτα σας.

Καλημέρα αγαπημενο μου ημερολόγιο

η μέρα ξεκίνησε με πρωινό ξύπνημα, εκει κατα τις 6.30 και με πρωινή αερόβια στο ελλειπτικό μου. Έξω έριχνε καρέκλες.
    Μ'αρέσει να πειραματίζομαι, δεν επαναπαύομαι σε ένα μηχάνημα και απλώς να κάνω την ίδια και την ίδια κίνηση.. Προσπαθώ να βρίσκω τρόπους να κανω πιο δυσκολη την αεροβια, να δουλευω γλουτο, να ανεβαζω τους παλμους μου οσο πάει.
    Κανω ελλειπτικο με αναποδο πετάλι. Βλέπω πως πιάνει αρκετά περισσότερο τον γλουτό. Βάζω δύναμη στις φτέρνες, πιεζω τον γλουτο σε καθε βήμα. Δουλευω διαφορες στασεις του κορμου μεχρι να βρω που ειναι αυτη που θα επιβαρυνει ακομα περισσοτερο τα ποδια. Δεν ειμαι φυγόπονη, επιδιωκω τον πονο.

Χτες είχα μια πολύ καλή προπόνηση. Τετρακέφαλα / γλουτοι.
    Ενιωθα αρκετα δυνατη και ηθελα να δω περιπου τα μαξ κιλα στο σκουωτ (κλασικο/μπροστινο).
    Μου αρεσει να εχω ποικιλια στο ευρος επαναληψεων. Κανω και μονές επαναλήψεις, τρεις, πέντε, έξι.. Μέχρι και 20.
    Χτες λοιπόν εφτασα τα 75 κιλα σκουώτ. Τα εκανα για μια μονο επαναληψη. Γενικα δυνατη στα ποδια δεν ειμαι (γενικα δεν ειμαι δυνατη βασικα). Αλλα ποιος νοιαζεται; Δεν προπονουμαι για να μαι δυνατη, κανω βαρη για άλλο λόγο. Να σμιλεψω το σωμα μου.

Σταδιακα λοιπον κατεβαζα βαρος κ ανεβαζα επαναληψεις. Ενιωθα μεγαλη συγκεντρωση. Αυτο το ωραιο αισθημα που σου δινει το σκουωτ, που νιωθεις τα ποδια σαν μαρμαροκολωνες να ανεβαζουν το βαρος της μπαρας.. Ολο το πελμα να παταει καλα, να ενεργοποιοω καθε ινα και να τη νιωθω να καιει.. φοβερο αισθημα.
    Μου αρεσει να ζω την ασκηση, να την κανω εγω πιο δυσκολη, οχι μονο τα κιλα. Μπορω ανετα με τα μισα κιλα απο καποιον αλλον να δουλεψω χιλιες φορες περισσοτερο κωλο. Ειναι καθαρα θεμα τεχνικης και μυαλου. Κι αυτο δεν γινεται απο τη μια μέρα στην άλλη. Θελει προσπαθεια, θελει συγκεντρωση, θελει να αφησεις εγωισμο και να εστιασεις στο πως θα στειλεις αυτο το βαρος εκει που θες.
    Πολλες φορες οταν εχω σχετικα μετρια κιλα, ισα ισα που πιανω τη μπαρα με τα χερια. Την αφηνω να ισορροπει πανω στους τραπεζοειδης. Ετσι νιωθω πως εχω την ιδανικη σταση. Κανω τις επαναληψεις και η μπαρα ισορροπει αψογα. Και ΕΚΕΙ ειναι που νιωθω να δουλευει ο γλουτος. Δεν ξερω.. δεν μπορω να το περιγραψω, μακαρι μεσα απο λεξεις να μπορουσα να μεταφερω αυτο ακριβως που κανω.
    Οι ασκησεις ειναι ενα εργαλειο. Με αυτα δουλευουμε τους μυς. Επιτυχια ειναι να μπορεσεις να στειλεις το μεγαλυτερο απο το βαρος που σηκωνεις, εκει που θες. Δεν ειναι ευκολο.. οι περισσοτεροι κανουν μηχανικα, μαθητικα τις επαναληψεις, με στοχο απλως να σηκωσουν το βαρος. Δεν αποτελω εξαιρεση κι εγω ετσι εκανα.
    Με το χρονο ομως ωριμαζεις, καταλαβαινεις τι πρεπει να κανεις. Ερχεται αυθορμητα.

Τι ελεγα; Ξεχαστηκα

Α ναι
    ανεβασα κ κιλα στο front squat (ήταν η μερα μου τελικα). 60 κιλα για 2 επαναληψεις ( επειδη δεν ξερω αν η μπαρα ειναι 20 κιλη ή 18 κιλη, εγω στις σημειωσεις μου γραφω μονο τις πλακες που βαζω. Πχ εδω εβαλα απο 1 20κιλο δισκο σε καθε πλευρα της μπαρας).
    Μετα κατεβασα και εφτασα να κανω με 40 κιλα (δηλ απο 1 10κιλη σε καθε πλευρα) για 12-15 επαναληψεις μεχρι να μη μπορω αλλο.

Μετα πρεσσα, μαξ 100 κιλα, με το ζορι εβγαλα 4 επαναληψεις.. τα ποδια μου δεν τα ενιωθα. Μειωνα ανα 5 κιλα και εκανα μεχρι εξαντλησης.
    Στο τελος εκτασεις 4 φαλων και μετα βουρ για μαμ και ξεκουραση.

Ακομα νιωθω πως δεν εχω μαθει να γυμναζομαι οπως πρεπει. Εχω ακομα πολυ δρομο μπροστα μου. Καθε φορα ανακαλυπτω πραγματα, σε καθε προπονηση. Κι αυτο ειναι το ωραιο..

Πολλα ειπα ομως.. ωρα για δουλεια!!!

Καλο ΣΚ

Junior Bodybuilder Lifescarcity's Avatar

Έχεις σκεφτεί ποτέ να γράψεις βιβλίο; :P
    Γιατί πέρα από την πλάκα σ'αυτά τα λίγα βιβλία που χω διαβάσει για bb δεν έχω πετύχει κανένα να επικεντρώνεται αρκετά σαυτή τη νοοτροπία, που από πέρσυ το καλοκαίρι που είχα διαβάσει ανατομία μυών, αρχίζω να την καταλαβαίνω όλο και καλύτερα μέρα παρά μέρα στο γυμναστήριο.

Όταν λες πρέσσα εννοείς διαγώνια ή κάθετη;
    It's the formula for
    utopia. To calculate and control

Kαλως τον!

Πρεσσα εννοω διαγωνια, 45μοιρων.
    Βιβλιο; Και το λογκ τι το χω, χααχαχα.

Θεωρω πως για καποιον που ασχολειται σοβαρα με το bbing θα τον βοηθησει ενα βιβλιο ανατομιας. Εμενα τουλαχιστον μου χει ανοιξει τα ματια, εχω μαθει να νιωθω αλλιως το σωμα μου.

Βαρη κανουν πολλοι, bodybuilding λίγοι.

Αλλά αυτό θα το αναλυσω αλλη στιγμη
    Ωρα για υπνο.. το πρωι εγερτηριο στις 6 για αεροβια!

Junior Bodybuilder nuar_space's Avatar

+1000000

Ν' αγιάσει το στόμα σου και την επόμενη φορά που θα σου δωθεί ευκαιρία να βγεις στα media, πες το ΔΥΝΑΤΑ και ΚΑΘΑΡΑ μπας και ξεστραβωθούν μερικοί μερικοί.

Να σου πω την αλήθεια Στέλιο, ευκαιρία μου δόθηκε, αλλά αρνήθηκα επειδή ήξερα πως δεν θα γινόταν διαφήμιση στη συγκεκριμένη εκπομπή με τον τρόπο που θα το παρουσίαζαν.. Τέλος πάντων..
    Αυτοί που είναι ανοιχτόμυαλοι και λογικοί μπορούν να καταλάβουν. Δεν θα χάνουμε πολύτιμο χρόνο να πείσουμε κανέναν γι'αυτό που κάνουμε.

Bodybuilding ειναι τρόπος ζωής. Είναι ολόκληρη φιλοσοφία. Για να το ακολουθήσεις 100% πρέπει να είσαι και ολίγον σάικο στο μυαλό.. στην κοσμάρα σου με λίγα λόγια. Κι αν είσαι μάγκας, βρίσκεις τον τρόπο να τα ισορροπήσεις όλα.

Επειδή είμαι ολίγον ψόφια, δεν μπορω να φιλοσοφήσω παραπάνω

Σήμερα μου άρεσε τοσο πολυ η προπονηση που εφυγα εκστασιασμενη, χαχαχαχα.
    Είχα μηριαια δικεφαλα. Την προπονηση την ονομασα "ONE BAR SHOW" γιατι σχεδον ολη εγινε μονο με μια μπαρα (σχεδον).

10 χ 10 αρσεις θανατου κλασικες αλλα με τετοια τεχνικη που ο κωλος εβγαζε σπιθες απο το ζορισμα.
    10 χ 10 ρουμανικες, οι σπιθες κατεβηκαν στα μηριαια.

Ναι, 200 επαναληψεις συνολο αρσεις. Στο τελος ειχα λυγισει τα ποδια και οταν εκατσα στον παγκο απο τον πονο κ το καψιμο φωναξα "FUCK"

Mετα σουμο σκουωτ για 4 σετ με 32.5 κιλο αλτηρα.
    Μετα καμψεις μηριαιων καθιστη καθε ποδι μονο του. Μετα λεω.. δεν παω κ στον ταυρο να κανω υπερεκτασεις; Ετσι για να τα αποτελειωσω; Κρατωντας εναν 15 κιλο δισκο εκανα ΠΟΛΥ αργες επαναληψεις στιβοντας τα κολομερια συνεχως. Μετα πηγα μπουσουλωντας στα αποδυτήρια..

Το βραδυ εκανα 50 λεπτα αεροβια (κανω 7 μερες την εβδομαδα απο 50 λεπτα).
    Αυτη τη στιγμη χωνευω 1 κιλο μελιτζάνες με 100γρ τριμμενο τυρι

Αντε, περαστικα μου!!

Να σου πω την αλήθεια Στέλιο, ευκαιρία μου δόθηκε, αλλά αρνήθηκα επειδή ήξερα πως δεν θα γινόταν διαφήμιση στη συγκεκριμένη εκπομπή με τον τρόπο που θα το παρουσίαζαν.. Τέλος πάντων..
    Αυτοί που είναι ανοιχτόμυαλοι και λογικοί μπορούν να καταλάβουν. Δεν θα χάνουμε πολύτιμο χρόνο να πείσουμε κανέναν γι'αυτό που κάνουμε.

Bodybuilding ειναι τρόπος ζωής. Είναι ολόκληρη φιλοσοφία. Για να το ακολουθήσεις 100% πρέπει να είσαι και ολίγον σάικο στο μυαλό.. στην κοσμάρα σου με λίγα λόγια. Κι αν είσαι μάγκας, βρίσκεις τον τρόπο να τα ισορροπήσεις όλα.

Είχα μηριαια δικεφαλα. Την προπονηση την ονομασα "ONE BAR SHOW" γιατι σχεδον ολη εγινε μονο με μια μπαρα (σχεδον).

10 χ 10 αρσεις θανατου κλασικες αλλα με τετοια τεχνικη που ο κωλος εβγαζε σπιθες απο το ζορισμα.

Ναι, 200 επαναληψεις συνολο αρσεις. Στο τελος ειχα λυγισει τα ποδια και οταν εκατσα στον παγκο απο τον πονο κ το καψιμο φωναξα "FUCK"

Μετα καμψεις μηριαιων καθιστη καθε ποδι μονο του. Μετα λεω.. δεν παω κ στον ταυρο να κανω υπερεκτασεις; Ετσι για να τα αποτελειωσω; Κρατωντας εναν 15 κιλο δισκο εκανα ΠΟΛΥ αργες επαναληψεις στιβοντας τα κολομερια συνεχως. Μετα πηγα μπουσουλωντας στα αποδυτήρια..

Αντε, περαστικα μου!!

Μην μου πεις ότι σε είχε καλέσει και σένα ο Σρόιτερ...

Αφού ο πισινός σου έβγαζε σπίθες και όχι κάτι άλλο... μια χαρά είσαι !

Μετά από τόση ένταση... οι μελιτζάνες έχουν λιώσει ήδη... (μελιτζανοσαλάτα έχουν γίνει)

Περαστικά!

Oχι, οχι σ'αυτον

Μωρε εχουν φυγει αερας οι μελιτζάνες.. δεν πρόλαβαν να πανε στο στομαχι,εξατμιστηκαν!

Παω να αναρρωσω.. αυριο πλάτη και απογευμα αεροβια.

Advanced Bodybuilder enas's Avatar

Αντε, περαστικα μου!!
    μ αρεσεις δωσε πονο Ειρηνη!!!! πειραρχημενη, σκληροπυρηνικη, φυσικη και ασταματητη!!! εισαι απλα προτυπο!!

ααα σ χα στειλει και ενα μηνυμα στο φβ που μαλλον δεν το δες!! αμα και οταν εχεις χρονο μου απαντας!! :)
    Last edited by enas; 11-12-14 at 19:34.
    200 pounds is always 200 pounds

Senior Bodybuilder

χαχα ωραιος!! Ασε και θα ερθει το -κωλο-πιασιμο αυριο που εχω 4φαλα!!

Quote Originally Posted by enas View Post
    μ αρεσεις δωσε πονο Ειρηνη!!!! πειραρχημενη, σκληροπυρηνικη, φυσικη και ασταματητη!!! εισαι απλα προτυπο!!

ααα σ χα στειλει και ενα μηνυμα στο φβ που μαλλον δεν το δες!! αμα και οταν εχεις χρονο μου απαντας!! :)
    Kαλως τον!
    Σ'ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια.
    Αν θες ξαναστειλε μου για να ερθει στα πιο προσφατα. Δεν το κανα εσκεμμενα, αλλα πολλες φορες χανονται επειδη λογω δουλειας λαμβανω πολλα απο πελατες.

Βασικά καλησπέρα σας (που λεγε και ο Ψάλτης)

Θα πιαστω απο αυτα που ειπες (μου δινεις ωραιες πασες) για να γραψω τις αμπελοσοφιες μου

Ειχα την τυχη να "γνωριστω" με το αθλημα, μια εποχη που ηταν πιο ρομαντικη και ταυτοχρονα hardcore. Αν εχεις γαλουχηθει με τον Coleman, αν το yeah buddy ειχε γινει σλογκαν που το λεγα συνεχως (και τις αλλες ατακες βεβαιως βεβαιως..), εισαι καταδικασμενος να ριζωσεις στα βαρη, χαχα
    Και ειχα και τη μεγαλυτερη τυχη, να κανω προπονησεις σε σιδεραδικο. Τζιμ οπου εμπαινες και μυριζε ο ανδρικος ιδρωτας. Τα πατωματα χαλασμενα, φθαρμενα μηχανηματα, σκουριασμενοι δισκοι και μπαρες, ΑΛΛΑ υπηρχε μεράκι και αγαπη.
    Κι ολα αυτα σε ενα μικρο, ακριτικο νησι. Πολυ ωραιες εποχες.. Και πιστευω αυτα συντελεσαν στο να εχω αυτη την "φιλοσοφια" και τωρα.

Δεν μου αρεσει να επιδεικνυω κραυγαλεα αυτο που κανω. Δεν "φωναζω" οτι κανω βαρη. Το δειχνω με τον τροπο που θελω εγω, οπως θελω εγω εκει που πρεπει.
    Κάνω bodybuilding γιατι καλυπτει αναγκες μου. Συναισθηματικες, ψυχολογικες, σωματικες. Μου έχει κανει πολυ καλο.
    Με χει σωσει απο καταθλιψη, απο στιγμες που ειχα την αναγκη να νιωσω δυνατη.
    Για μενα ειναι κατι παραπανω απο το να σηκωνω αλτηρες και μπαρες ή να τρωω κοτόπουλο με ρύζι.
    Κάτι παραπανω από το να βαζω το μαγιο και τις γόβες και να ποζάρω σε αγώνα.
    Είναι ένα κομμάτι μου. Μου έμαθε πως είμαι δυνατή, πως μπορώ να σταθώ στα πόδια μου.
    Πως αξίζω να έχω ένα σώμα όπως εγώ το ονειρεύομαι. Να βάζω στόχους και να τους πετυχαίνω.
    Αυτα δεν τα γράφω πρώτη φορά. Αλλά ασυναίσθητα αισθάνομαι πως θέλω να τα αποτυπώσω πάλι.
    Ημουν το μαυρο πρόβατο.. Επειδη ημουν η μόνη που σε μια κλειστή επαρχία έκανε βάρη, η μόνη που δεν ασχολούταν με κοτσουμπολιά, νύχια, μαλλί και σεμεδάκια..
    Δεν συμβιβάστηκα. Κι ας μην είχα φίλες. Δεν με νοιαζει. Αρκεί που έκανα αυτό που με έκφραζε. Ναι, ήμουν (και είμαι) στον κοσμο μου.. Δε νομιζω πως ειναι απαραίτητα κακό αυτό.
    Σημασια εχει πως ειμαι ευτυχισμένη και πως επιτέλους εχω ανθρώπους που εκτιμούν αυτό που κάνω χωρίς να θέτουν όρους και προϋποθέσεις.

Βροχερή μέρα λοιπόν σήμερα, αλλά η προπόνηση έγινε. Στήθος/χέρια είχα έδωσα κι εκεί πόνο..
    Αύριο εχω 4φαλα, εκει θα κλαψουν μανουλες, χαχα.

Σας αφήνω ομως για τωρα, σε λίγο ετοιμαζομαι για σπιτική αερόβια.

i'll be backkkkk!!!!!!

Advanced Bodybuilder enas's Avatar

απλα σεβασμος δε συμβιβαστηκες, εδωσες την ψυχη σου και ανταμειφθηκες!!! ο μονος δρομος για την επιτυχια!!
    νομιζω οτι κατανταω γραφικος με τοσα κοπλιμεντα αλλα τι να κανω που τ αξιζεις!!
    200 pounds is always 200 pounds

Σ'ευχαριστώ Γιάννη!
    Τωρα αμα πω πως οποτε μου λενε τετοια λογια, νιωθω τιμη και ψιλο ντρεπομαι, θα φανει τετριμμενο.. αλλα ετσι νιωθω.
    Ειλικρινα ευχαριστω!!!

Καλες προπονησεις να χουμε.

...Τωρα αμα πω πως οποτε μου λενε τετοια λογια, νιωθω τιμη και ψιλο ντρεπομαι, θα φανει τετριμμενο.. αλλα ετσι νιωθω...
    Έεεεεελα και μ' αρέσει να βλέπω μαγουλάκια να κοκκινίζουν...

Senior Bodybuilder

Για να μη μπαχαλεψω το log της Mary's, θα ρωτησω εδω. Απο ποια αποψη εχεις αλλεργια σε cf, pilates και yoga; Ρωταω για να μαθω, καθως για να το λες σιγουρα εχεις βασιμο λογο(και γω εχω πολλα στο μυαλο μου για αυτα, αλλα χιλιες φορες να τα ακουσω απο εναν ανθρωπο που ειναι η δουλεια του, παρα να λεω τα δικα μου )

Default Kardoula's Log - There Is No Off Season

Καλώς όρισες στο φτωχικό μου

Κοίτα, τώρα αυτά που έγραψα στην κοπέλα ήταν χιούμορ. Αλλά μιας και με ρωτάς θα σου πω τις σκέψεις μου (ας πρόσεχες..χαχαχαχα)

Οποιαδήποτε δραστηριοτητα εχει καποιος, καλο ειναι. Ειτε αυτο λεγεται κροσφιτ, ειτε powerlifting, είτε στίβος.
    Απο κει και περα καθε συγκριση ειναι ανουσια. Ειναι σαν να συγκρινω μήλα με μπανανες.
    Από την άλλη, μην περιμενεις να ειμαι αντικειμενικη. Φυσικα και θα πω πως το bbing ειναι καλυτερο, αλλα καλυτερο για ΜΕΝΑ. Γιατι εμενα, με καλυπτει καλυτερα απο το κροσφιτ ή τη γιόγκα
    . Γιατί στοχος μου ειναι να ξεπερνάω τον εαυτό μου, όχι τον διπλανό μου. Θελω οταν κανω μια ασκηση, να ξερω γιατι την κανω, που στοχευω, τι θελω να πετυχω με αυτο. Οχι απλως να την κανω για να την κανω.
    Θελω να ανακαλυπτω το σωμα μου, να μαθαινω πως μπορω να αποφευγω τραυματισμους, πως να κανω ακομα πιο αποτελεσματικη μια ασκηση. Το bbing με κανει να θελω να ψαχτω, να διαβασω ανατομια του ανθρωπινου σωματος, να ξεκοκαλισω ασκησιολογια, να εμβαθυνω στη διατροφη. Δεν σταματαει στην αιθουσα του γυμναστηριου.

Στο bbing η άσκηση ειναι το εργαλείο, όχι ο σκοπός.
    Η γιόγκα, πιλάτες, σπινινγκ, ομαδικα μαθηματα αερομπικ, όλα αυτα ειναι πολύ καλα! Απλως δεν με απασχολουν ως Ειρηνη. Διατασεις κανω, εχω foam roller, ποδηλατακι εχω και κανω αμα θελω διαλειμματικη αεροβια.. Ειπαμε, ειναι καθαρα υποκειμενικο θέμα.
    Εχω πελατισσα που κανει κροσφιτ και την βοηθαω στη διατροφη της. Ουδεποτε ειπα "αααα τι κανετε εκει , ουυυυ τραυματιζεστε κλπ"... Επιλογη της ειναι. Σεβαστη. Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.
    Μη ξεχνας, πως ειμαι ολιγον σάικο και κολλημένη με το bbing και οτιδηποτε εκτος αυτού δεν με τρελαινει (οκ λιγο ο στιβος μου αρεσε λογω σπριντ που εκανα, αλλα και ολο αυτο για χαρη της προετοιμασιας μου).
    Και για να γελασουμε λίγο...

ImageUploadedByTapatalk1418402244.135098.jpgImageUploadedByTapatalk1418402264.619869.jpgImageUploadedByTapatalk1418402282.220940.jpg
    ImageUploadedByTapatalk1418402216.931523.jpg

Quote Originally Posted by djastral232 View Post
    Έεεεεελα και μ' αρέσει να βλέπω μαγουλάκια να κοκκινίζουν...
    Kι εμένα κωλαράκια, γι αυτό κανόνισε την πορεία σου χαχαχαχαχα (σε πειράζω ε; )
    Last edited by Kardoula; 12-12-14 at 19:42.

Ουτως ή αλλως τα περισσοτερα (σωστα) προγραμματα προπονησης bodybuilding εχουν μεσα ολες τις ασκησεις, front squat, push press, deadlifts, και βεβαια τη σωστη εκτελεση των chin-ups :)
    Προσφορές Συμπληρωμάτων Διατροφής: Εκπτώσεις MyProtein <== Κλικ Εδώ

"Bodybuilding isn't the thing. It's the thing that gets us to the thing." ~ K.M.

"Να θυμάστε ότι αυτό που κάνετε είναι κάτι που ελάχιστοι άνθρωποι στον κόσμο έχουν τη δύναμη της θέλησης ή την αποφασιστικότητα να πραγματοποιήσουν. Χρειάζεται κάτι πολύ περισσότερο από τη σωματική μας δύναμη για να χτίσουμε και να σμιλέψουμε το σώμα μας. Χρειάζεται και μια τεράστια ποσότητα πνευματικής δύναμης, και αυτό είναι που οι υπόλοιποι άνθρωποι πραγματικά ζηλεύουν. Πάρτε το ως κοπλιμέντο, διότι ξεχωρίζετε μέσα σε ένα πλήθος ακολούθων."

"Just remember that you are doing something that so few people in the world have the will power or determination to do. It takes much more than physical strength for us to build and sculpt our bodies. It takes an enormous amount of mental strength as well, and that's what people are truly jealous of. Take it as a compliment, for you stand out in a crowd full of followers."

"You got a dream, you gotta protect it. If people can't do something themselves, they wanna tell you that you can't do it. If you want something, go get it. Period." ~ Chris Gardner

Senior Bodybuilder

Καλώς όρισες στο φτωχικό μου

Κοίτα, τώρα αυτά που έγραψα στην κοπέλα ήταν χιούμορ. Αλλά μιας και με ρωτάς θα σου πω τις σκέψεις μου (ας πρόσεχες..χαχαχαχα)

Οποιαδήποτε δραστηριοτητα εχει καποιος, καλο ειναι. Ειτε αυτο λεγεται κροσφιτ, ειτε powerlifting, είτε στίβος.
    Απο κει και περα καθε συγκριση ειναι ανουσια. Ειναι σαν να συγκρινω μήλα με μπανανες.
    Από την άλλη, μην περιμενεις να ειμαι αντικειμενικη. Φυσικα και θα πω πως το bbing ειναι καλυτερο, αλλα καλυτερο για ΜΕΝΑ. Γιατι εμενα, με καλυπτει καλυτερα απο το κροσφιτ ή τη γιόγκα
    . Γιατί στοχος μου ειναι να ξεπερνάω τον εαυτό μου, όχι τον διπλανό μου. Θελω οταν κανω μια ασκηση, να ξερω γιατι την κανω, που στοχευω, τι θελω να πετυχω με αυτο. Οχι απλως να την κανω για να την κανω.
    Θελω να ανακαλυπτω το σωμα μου, να μαθαινω πως μπορω να αποφευγω τραυματισμους, πως να κανω ακομα πιο αποτελεσματικη μια ασκηση. Το bbing με κανει να θελω να ψαχτω, να διαβασω ανατομια του ανθρωπινου σωματος, να ξεκοκαλισω ασκησιολογια, να εμβαθυνω στη διατροφη. Δεν σταματαει στην αιθουσα του γυμναστηριου.

Στο bbing η άσκηση ειναι το εργαλείο, όχι ο σκοπός.
    Η γιόγκα, πιλάτες, σπινινγκ, ομαδικα μαθηματα αερομπικ, όλα αυτα ειναι πολύ καλα! Απλως δεν με απασχολουν ως Ειρηνη. Διατασεις κανω, εχω foam roller, ποδηλατακι εχω και κανω αμα θελω διαλειμματικη αεροβια.. Ειπαμε, ειναι καθαρα υποκειμενικο θέμα.
    Εχω πελατισσα που κανει κροσφιτ και την βοηθαω στη διατροφη της. Ουδεποτε ειπα "αααα τι κανετε εκει , ουυυυ τραυματιζεστε κλπ"... Επιλογη της ειναι. Σεβαστη. Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.
    Μη ξεχνας, πως ειμαι ολιγον σάικο και κολλημένη με το bbing και οτιδηποτε εκτος αυτού δεν με τρελαινει (οκ λιγο ο στιβος μου αρεσε λογω σπριντ που εκανα, αλλα και ολο αυτο για χαρη της προετοιμασιας μου).
    Και για να γελασουμε λίγο...

ImageUploadedByTapatalk1418402244.135098.jpgImageUploadedByTapatalk1418402264.619869.jpgImageUploadedByTapatalk1418402282.220940.jpg
    ImageUploadedByTapatalk1418402216.931523.jpg

Kι εμένα κωλαράκια, γι αυτό κανόνισε την πορεία σου χαχαχαχαχα (σε πειράζω ε; )
    Ισα ισα που εισαι και αχρειαστα ευγενικη με αυτες τις "δραστηριοτητες" :P τα memes στο τελος.....χαχαχαχαχαχα

Using a moderate weight with a correct form and technique, is much beneficial than swinging heavy weights around. Now! I am not saying that you shouldn't push the envelope & lift heavy. what I am talking about is the quality of the rep which is more important than the weight lifted. - Charles Glass, The Godfather Of Bodybuilding

Senior Bodybuilder

Δακρυσα

hqdefault.jpg

Χαχαχααχαχα!!! Παναθεμα σε βραδιατικο.. και μολις τελειωσα αεροβια

Senior Bodybuilder

Ε βεβαια... Εγω εχω 10 μερες να κανω αεροβια λογω γονατου και καθομαι στο Log και γραφω τον πονο μου, και αλλοι δινουν πονο ναουμε!

Advanced Bodybuilder starakii's Avatar

xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaaaa
    Πρώτα τα παρατάει το μυαλό μετά το σώμα!!
    ''Ψάχνω ακόμα σα μαλάκας, ψάχνω...
    της ελπίδας μου να βρω το αποσπόρι.
    Σίγουρα κάποιος, θα ξέρει γι' αυτό.
    Ψάχνω στις μνήμες, μα πώς να τις γιάνω;
    Πρέπει να θες, δεν μπορώ με το ζόρι.''

Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    Ε βεβαια... Εγω εχω 10 μερες να κανω αεροβια λογω γονατου και καθομαι στο Log και γραφω τον πονο μου, και αλλοι δινουν πονο ναουμε!

Γι αυτό σου βαλα κ γω να γελασεις, για να καψεις θερμιδες

Περαστικα!!!

Αγαπημενο μου ημερολόγιο να μαι παλι!

Τις τελευταιες μερες με ταλαιπωρουσε μια ιωσουλα, ευτυχως ομως ειμαι πολυ καλυτερα.
    Πιο πολυ με εκνευριζε που ενιωθα τον λαιμο λες και εχω καταπιει κακτο! Με ενα πονσταν ομως ενιωθα μια χαρα.
    Γενικα αποφευγω τα φαρμακα -οσο μπορω-. Σπανια θα παρω ακομα κ αν εχω πονοκεφαλο.

Σημερα απολαυσα προπονηση! Ενιωθα αρκετα δυνατη. Ε και ειπα να το εκμεταλλευτω.
    Πλατη λοιπον σημερα, λιγες, βασικες και καλες ασκήσεις.

Συνηθως ολοι ξεκινουν με ελξεις, εγω ξεκιναω με κωπηλατικές. Ευρος εχω, αυτο που θελω ειναι γεμισμα. Γι αυτο δινω βαρος στις κωπηλατικες στην αρχη που ειμαι ξεκουραστη κ ελξεις κανω στο τελος.

Κωπηλατικη αλτηρα - 35κιλος αλτήρας (εβγαλα 6 επαναληψεις, αλλα σωστες.. οχι σαν να παω σαν βαρκα οπως μερικοι που βλεπω στο τζιμ). Γυρω στα 10 σετ θα κανα, οχι με τον 35κιλο συνεχεια, εφτασα μεχρι 20 κιλο.

Σταυρός - 50 κιλα μαξ εβγαλα 4 επαναληψεις χωρις κλεψιμο, αν εκλεβα θα βγαζα παραπανω. Μετα εκανα ντροπ σετ μεχρι εξαντλησης.

Ελξεις με τριγωνικη λαβη - 50 κιλα (οκ εδω απο τροχαλια σε τροχαλια διαφερει) με ντροπ σετ, θα κανα καμια 10αρια σετ. Δεν μετραγα.

Μετα πηγα στο μονοζυγο με υποβοηθηση, εβαλα λιγο ετσι ισα ισα αντισταση και επαιξα με διαφορες λαβες μεχρι να τα παιξω τελειως.

Μετα πηρα τα ματια μου και εφυγα.

Το απογευμα, 45 λεπτα αεροβια σπιτική στο ελλειπτικό.
    Το τζιμ θα ναι κλειστο μονο ανήμερα Χριστουγεννα κ πρωτοχρονια. Οι προπονησεις εκεινων των ημερων θα γινουν Σαββατο, αρα δεν χανω κατι.

Αντε καλή μας ανάρρωση!
    Using a moderate weight with a correct form and technique, is much beneficial than swinging heavy weights around. Now! I am not saying that you shouldn't push the envelope & lift heavy. what I am talking about is the quality of the rep which is more important than the weight lifted. - Charles Glass, The Godfather Of Bodybuilding

...
    Τις τελευταιες μερες με ταλαιπωρουσε μια ιωσουλα, ευτυχως ομως ειμαι πολυ καλυτερα.
    Πιο πολυ με εκνευριζε που ενιωθα τον λαιμο λες και εχω καταπιει κακτο! Με ενα πονσταν ομως ενιωθα μια χαρα.
    Γενικα αποφευγω τα φαρμακα -οσο μπορω-. Σπανια θα παρω ακομα κ αν εχω πονοκεφαλο.
    Άστα να πάνε Ειρήνη κ γω έτσι είμαι απ' το Σάββατο. Τι στην ευχή την παίρνουμε τη C ρε γμτ ?!!!

Μετα πηρα τα ματια μου και εφυγα
    Αυτά τα μάτια σου... όταν τα βλέπω με ζαλίζουνε... και την καρδιά μου συγκλονίζουνε...

Page 8 of 68 FirstFirst ... 4567891011121858 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)