Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    10-08-14
    Posts
    4

    Default Συμπληρώματα Για Απώλεια Κιλών

    Hello guys.
    Είμαι 21 χρονών, και ξεκίνησα πρόσφατα το γυμναστήριο.
    Είμαι 1,73 και περίπου 90 κιλά. Παρόλο που τα κιλά μου είναι πολλά για το ύψος μου, δεν φαίνομαι τόσο υπέρβαρος όσο ακούγομαι. Ναι μεν έχω την κοιλιά και το στήθος, αλλά τα κιλά είναι μοιρασμένα και στο υπόλοιπο σώμα, οπότε δεν φαίνονται τόσο πολύ.
    Ο στόχος πλέον είναι να μαζέψει η κοιλιά και το στήθος, και να στρωθεί το υπόλοιπο σώμα.
    Στο γυμναστήριο κάνω 30 λεπτά διάδρομο + 20 λεπτά ποδήλατο, 150+ κοιλιακούς, 50+ ραχιαίους, και μετά στα υπόλοιπα (στήθος,πλάτη,χέρια,πόδια) κάνω πολλές επαναλήψεις (12, ή 8+8 σε pec dec).
    Το έχω πάρει "σοβαρά" το θέμα, και θέλω να επισπεύσω λίγο τα αποτελέσματα, παίρνοντας κάποια συμπληρώματα. Δεν έχω καμία ιδέα όμως από αυτά. Πρέπει να πάρω λιποδιαλύτες; Πρωτείνες; Αμινοξέα; Κρεατίνη;
    Ο στόχος μου όπως σας είπα είναι να μαζέψει η κοιλιά & το στήθος, και ύστερα να αρχίσει να φτιάχνει το υπόλοιπο σώμα.
    Τι έχετε να μου προτείνετε;
    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

  2. #2
    Pumping Iron apro's Avatar
    Join Date
    10-12-12
    Location
    Athens
    Posts
    394

    Default

    Προτεινω διαβασμα του αρθρου για το πως να φτιαξεις σωστη διατροφη,γιατι και 8 ωρες αεροβιο 25254152 κοιλιακους να κανεις καθε μερα πανε ψιλοαχρηστα εαν δεν εχεις την σωστη διατροφη.Απο συμπληρωματα τωρα ειναι παρα πολυ νωρις,δηλαδη εαν απο τωρα αρχισεις κρεατινη λιποδιαλυτες και ολα τα αλλα σε κανα χρονο θα ξεκινησεις τα αλλα "συμπληρωματα" γιατι θα εχεις απομυθοποιησει μεχρι ενος βαθμου ολα αυτα και θα θες το κατι παραπανω.Το μονο που θα μπορει να σου χριαστει θα ηταν κατα τη γνωμη μου μια καθαρη πρωτεινη και αυτην υπο την προυποθεση οτι δεν προλαβενεις καποιο γευμα η δεν μπορεις να φας για αρκετη ωρα μετα το γυμναστηριο και γενικα τετοιες περιεργες καταστασεις και μονο,γιατι αλλιως η διατροφη θα σου δωσει αυτο που θες

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    10-08-14
    Posts
    4

    Default

    Καλησπέρα apro
    Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου.
    Το γυμναστήριο έχει κλείσει προς το παρόν για διακοπές. Μόλις ανοίξει σκοπεύω να μιλήσω με τον γυμναστή μου και να βρω μια καλή διατροφή. Θα διαβάσω και τα αντίστοιχα άρθρα εδώ, και θα ακολουθήσω μια διατροφή όπως πρέπει. Καταλαβαίνω πως σωστή άσκηση και σωστή διατροφή θα φέρουν τα αποτελέσματα, αλλά κάποια έξτρα βοηθήματα δεν θα τα επισπεύσουν;
    Δεν νομίζω να επηρεαστώ όπως λες, εξάλλου δεν θέλω να γίνω bodybuilder. Θέλω να φτιάξω ένα όμορφο και υγιές σώμα, και μετά να το διατηρήσω.
    Αυτό που θέλω, είναι τα αποτελέσματα που θα έβλεπα σε 7 μήνες να τα δω σε 5. Τίποτα "τραγικό" θεωρώ...
    Last edited by Scorpion007; 10-08-14 at 16:58.

  4. #4
    Pumping Iron apro's Avatar
    Join Date
    10-12-12
    Location
    Athens
    Posts
    394

    Default

    Ασε τους γυμναστες και φτιαξτην μονος σου ,με το σκεπτικο οτι εχω δει πολους γυμναστες ασχετους με διατροφες η που βγαζουν μια και την δεινουν παντου,ακομα εα ντην βγαλεις μονος σου κα ιμαθεις την διαδικασια μετα θα σου ειναι παιχνιδι και θα φτιαχνεις εσυ και μονο τα προγραμματα σου και το σωμα σου

  5. #5
    New Bodybuilder
    Join Date
    10-08-14
    Posts
    4

    Default

    Έστω. Ακούγεται λογικό αυτό που λες, αν και δεν μου είπε "θα σου δώσω μια διατροφή", μου είπε "έλα μια μέρα νωρίτερα να φτιάξουμε μια διατροφή".
    Όπως και να έχει, το θέμα μου δεν είναι η διατροφή, αυτήν θα την βρω.
    Το θέμα μου είναι αυτό που σου είπα. Θέλω να δω νωρίτερα το επιθυμητό αποτέλεσμα. Δεν είμαι χαζός ή ονειροπαρμένος, να νομίζω ότι σε 2 βδομάδες θα γίνω τούμπανο. Θέλω απλά, αυτό που θα έβλεπα σε 7-8 μήνες με σωστή άσκηση και διατροφή, να το δω σε 5-6 μήνες με σωστή άσκηση, διατροφή, + συμπληρώματα.

    Τι είναι το σωστότερο να πάρω βάση των "δεδομένων" μου, που αναφέρω στο 1ο post;

  6. #6
    New Bodybuilder
    Join Date
    10-08-14
    Posts
    4

    Default

    anyone ? :P

  7. #7
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    με τον τροπο που γραφεις δειχνεις οτι δεν εχεις υπομονη.....
    μιλας για 7 με 8 μηνες καποιος να φτιαξει το σωμα του και οτι θες κιολας να το επισπευσεις σε 5 με 6 μηνες.
    ναι δεν θες να γινεις bodybuilder αλλα αυτο που θες ειναι αυτο που θελουμε ολοι μας!!
    το οποιο γυμναζομαστε και τρεφομαστε με συνεπεια και επιμονη χροοοοονια..
    κοινος αυτο που θελω να σου πω ειναι να κανεις υπομονη η ρωμη δεν χτιστηκε σε μια μερα και ασε να δει το σωμα σου πως θα αντεπεξελθει στα ερεθισματα που θα του δωσεις και ασε το
    σκεπτικο των μηνων γιατι ειναι μαθηματικος βεβαιο οτι ετσι δεν θα πας πουθενα.

    τωρα για τα συμπληρωματα δεν θεωρω οτι ειναι αυτο που θα σε βοηθησει να χασεις βαρος!
    διατροφη οπως ξερεις και φουλ αεροβιο!!
    Last edited by lary2332; 10-08-14 at 22:12.
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Απώλεια Πολλών Κιλών
    By danis10 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 08-05-14, 08:25
  2. διατροφη για απωλεια κιλων
    By trance in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 3
    Last Post: 30-07-13, 16:48
  3. Help με απώλεια κιλών και γράμμωση
    By Gp. in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 6
    Last Post: 13-04-13, 20:06
  4. Απώλεια Κιλών
    By dafuc in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 21
    Last Post: 01-10-12, 11:23
  5. Βοήθεια για απώλεια κιλών
    By teo)gewrgiadhs in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 13
    Last Post: 18-07-11, 14:22

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •