Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 59 FirstFirst 12345671353 ... LastLast
Results 61 to 90 of 1764
  1. #61
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Τελειωσε και η σημερινη προπονηση.......

    Πλατη
    αρσεις θανατου 4x8 40+40+μπαρα
    Σταυρός 4x8(η ασκηση με τη μια μερια της μπαρας σε γωνια, κωπηλατικη με κλειστη λαβη) 50kg
    εμπροσθολαιμιες ελξεις 4x8 60kg
    bent over rows 4x8 15+15+μπαρα

    Τρικεφαλοι

    γαλλικες 4x8 10+10 κιλα
    εκτασεις πισω απο το κεφαλι με αλτηρα 4x8 12κιλα ανα χερι
    εκτασεις με αναποδη λαβη στην τροχαλια 4x8 10 κιλα

    Σχολια:
    1)ευτυχως που οι αρσεις μου ειναι φυσιολογικα λιγο πιο βαριες απο τα σκουατ, αλλα και παλι θελω δουλεια, δεν ειναι νουμερα αυτα :P
    2)O σταυρος ως ασκηση μου φαινεται οτι θα με συντροφευσει καθ΄ολη τη διαρκεια του 4μηνου.Πολυ ωραια ασκηση και πιανει ωραια
    3)Οι ελξεις και οι bent over rows κανουν το κομματι τους.Για την ωρα παντως, νομιζω οτι δουλευουν.Γενικα, στην πλατη θα παιζω 75-25 με το 75% να ειναι οριζοντια ελξη και το 25% κατακορυφη ελξη.Θελω επισης να δηναμωσω τους μυες της κατω πλατης, οποτε νομιζω οτι αυτου του ειδους οι ασκησεις οριζοντιας ελξης θα με βοηθησουν.
    4)Νταξει, οι τρικεφαλοι δεν λειτουργουν πλεον :D αλλα η σοβαρη δουλεια γινεται στην πλατη.Τα τρικεφαλα θελουν σκαλισμα
    5)Γενικα ειμαι της αποψης οτι στηθος πλατη κορμο και ωμους(λογω αθληματος) θα τα σκοτωσω.Τα χερια μου θα προσαρμοστουν αναγκαστικα και το λεω με σιγουρια αυτο οταν ξαναγυρισω στους κρικους.Τα ποδια μου θα λαβουν ενα γερο μαθημα ολη αυτη τη σεζον που το χρειαζονται, και μετα η μαζα θα προσαρμοστει στα σαλτα και τις τουμπες.

    Αυριο εχω off day και την πεμπτη εχουμε ωμους :D

  2. #62
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Μιλαμε για γερh αναπηρια, εχει και σκαλες το σπιτι. Περιφημα :D

  3. #63
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Σημερα ειναι μερα ωμων.Αν και πιασμενος παντου, θα του δωσω να καταλαβει..Παραθετω το προγραμμα.Τα νουμερα, μετα

    Ωμοι

    Dumbell press 4x8
    front raises 4x8
    Side raises 4x8
    reverse flies 4x8

    ραχιαιοι-κατω κοιλιακοι

    ραχιαιοι στο μηχανημα 4x10
    Αρσεις ποδιων 4x8

  4. #64
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Παμε στη λυπητερη, τελειωσα τους ωμους-τραπεζιους-κοιλιακους


    Ωμοι

    Dumbell press 4x8 26kg ανα χερι
    front raises 4x8 10kg ανα χερι
    Side raises 4x8 8kg ανα χερι
    reverse flies 4x8 6kg ανα χερι

    Τραπεζιοι
    upright row 4x8 10+10kg+bar
    dumbell shrugs 4x8 26kg ανα χερι

    ραχιαιοι-κατω κοιλιακοι

    ραχιαιοι στο μηχανημα 4x10
    Αρσεις ποδιων 4x8


    Σχολια:

    Μιας και το σπλιτ μου εφτασε στο τελος του για την εβδομαδα,εχω να πω ενα: πλατη και ποδια ειναι οι σκληροτερες προπονησεις, ακολουθει το στηθος. Ακομη δυσκολευομαι να περπατησω και να κατσω απο τα σκουατ και τις αρσεις θανατου.
    Last edited by StreetGymnast; 28-08-14 at 22:30.

  5. #65
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Αλλη μια προπονηση στηθους-δικεφαλων σημερα.... Σταθερα θα προσπαθησω να παραμεινω στα νουμερα μου σημερα και να κανω τις ασκησεις μου σωστα, διοτι ειμαι αρκετα πιασμενος τοσο στους τρικεφαλους, οσο και στους ωμους απο χθες.Θα μεινω ευχαριστημενος αν καταφερω να παιξω στα ιδια κιλα με την προηγουμενη κυριακη.

    Το πιασιμο σε μεση και σε ποδια δεν εχει φυγει ακομη.Θελω να πιστευω οτι το σωμα μου θα προσαρμοστει στις νεες συνθηκες.Για να πω την αληθεια, ειναι καινουρια η εμπειρια και διαφορετικη η αισθηση της μιας προπονησης απο την αλλη.Εχω πολλα χρονια να δω το σωμα μου τοσο "φουσκωμενο" και νοιωθω λιγο περιεργα.Γνωριζω ομως πως παρα τις απωλειες που θα εχω, θα κερδισω τουλαχιστον απο αποψη μυικης αναπτυξης, που με καθησυχαζει για την ωρα...

    Θα ενημερωσω το ημερολογιο το βραδυ μετα την προπονηση μου!

  6. #66
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Προπονηση ποδιων τελος. Μονο ενα πραγμα αξιζει να πω.

    Squat PR: 95kg 4x8 ass to grass.

    χαιρετω :D

  7. #67
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    Προπονηση ποδιων τελος. Μονο ενα πραγμα αξιζει να πω.

    Squat PR: 95kg 4x8 ass to grass.

    χαιρετω :D
    είς ωραίος!!! ωραίο PR και εις άλλα με υγεία Πάνο!

  8. #68
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Εκανες σκουατ και πιο παλια Παναγιωτη, περαν τον bodyweight ασκησεων?
    Γιατι ανεβηκες πολυ γρηγορα.
    Victory loves preparation...

  9. #69
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    είς ωραίος!!! ωραίο PR και εις άλλα με υγεία Πάνο!
    να σαι καλα δημητρα! η αληθεια ηταν οτι μετα πηγαν να με πιασουν τα γελια απο την κραυγη απελπισιας στην τελευταια επάναληψη, αλλα σταθηκα στο υψος μου :D

  10. #70
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by Κωστας21 View Post
    Εκανες σκουατ και πιο παλια Παναγιωτη, περαν τον bodyweight ασκησεων?
    Γιατι ανεβηκες πολυ γρηγορα.
    Λιγο το οτι εκανα αλμα εις μηκος και 100m παλιοτερα, λιγο τα pistol σκουατ απο ενοργανη, λιγο το πεισμα μου μιας και εχω και ολικη ρηξη χιαστου στο αριστερο ποδι και οσο δεν με ποναει στα σκουατ τοσο του δινω να καταλαβει, κιλο το κιλο ανεβηκα εκει με τον καιρο.

  11. #71
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Mερα πλατης-τρικεφαλων η σημερινη.

    Καλυτερη απο την προηγουμενη προπονηση πλατης, μιας και οι αρσεις μου δειχνουν καλυτερες ως προς την εκτελεση (ο αρχαριος σιγα σιγα μαθαινει).Ανεβηκα και σε νουμερα επισης (απο 92kg το πηγα σε 102kg).Η πλατη μου ολη απο πανω μεχρι κατω ενοιωθα πως δουλευε σε καθε ασκηση σημερα, αλλα μου δημιουργηθηκε μια απορια κανοντας αρσεις.Εκτος απο το πιασιμο στην κατω πλατη(ακριβως διαγωνια απο ραχιαιους καισ τις δυο μεριες) νοιωθω και πιασιμο στους ραχιαιους μυες(οχι πονο στη σπονδυλικη στηλη, απλα πιασιμο).Ειναι λογικο αυτο λογω του οτι ειμαι αρχαριος ή κατι κανω λαθος;

    Ηδη φαινομαι μεγαλυτερος λογω των θερμιδων που τρωω, και εχω αρκετη ενεργεια σε σχεση με παλιοτερα, αν και νομιζω οτι μεγαλωνω γρηγοροτερα απ οτι φανταζομουν και θα με βλεπω και θα λεω να ο χοντρος χαχαχα.

    Αυριο ειναι μερα Ωμων....να δω πως θα τα βγαλω περα με πεθαμενα τρικεφαλα(bye bye shoulder press) :/

    Επιπλεον, μολις παρηγγειλα το pre workout της ON και την χονδοιτινη και γλυκοσαμινη της ON για προστασια(μετα απο χρονια αθλητισμου, νομιζω λιγακι λιπανση στις αρθρωσεις και λιγη βοηθεια στον τενοντα την αξιζω). Για το pre, θα το δοκιμασω, μιας και δεν εχω παρει ποτε στη ζωη μου και δεν ξερω την αισθηση, και θα σας πω εντυπωσεις :D

  12. #72
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Ωμοι

    Dumbell press 4x8 26+26
    front raises 4x8 10+10
    Side raises 4x8 8+8
    reverse flies 4x8 6+6

    Τραπεζιοι
    upright row 4x8 15+15kg+bar
    dumbell shrugs 4x8 30kg ανα χερι

    ραχιαιοι-κατω κοιλιακοι

    ραχιαιοι στο μηχανημα 4x10 +20kg
    Αρσεις ποδιων 4x8 +10kg

    Ανεβηκαμε και σημερα!!! πολυ καλη προπονηση, βλεπω τους ωμους μου να γινονται μεγαλυτερη μεχρι το τελος του προγραμματος και με κανει πολυ χαρουμενο!(ειναι η αγαπημενη μου μυικη ομαδα).
    Στη διατροφη, ακολουθω σχεδον κατα κανονα το πλανο του musclemar με μονη διαφορα οτι η μοναδικη πηγη υδατανθρακα μου ειναι το ρυζι, δεν βαζω πατατα, λογω του οτι βρισκομαι σε ενα σπιτι με 3 ατομα και προσπαθω να χαλαω οσο λιγοτερα πιατα γινεται και γενικα σκευη, γιατι καταληγω να πλενω ΟΛΑ τα πιατα του σπιτιου! Εχω ενεργεια στις προπονησεις μου και θα το λεω καθε μερα! Περιμενω αυριο το pre workout μου που απ'οτι διαβαζω ειναι μουφα και θα τρωω κατι πιπερια, οποτε συλλυπητηρια ευχηθειτε μου!Αυριο εχω ξεκουραση!

  13. #73
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    σε τι τέμπο παίζεις τις προπονήσεις,,,εννοώ πόσο διάλειμμα κάνεις ανάμεσα στα σετ

  14. #74
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    σε τι τέμπο παίζεις τις προπονήσεις,,,εννοώ πόσο διάλειμμα κάνεις ανάμεσα στα σετ
    Αυστηρα 45 δευτερολεπτα δημητρα.Εκτος αν ειναι οι 3 βασικες μου ασκησεις (bench,squat,deadlift) που εκει μπορει να χρειαστει να κανω 1-1,5 λεπτο.

  15. #75
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    ωραία ωραία! και γω κάπου τόσο κυμαίνομαι, στις πολυαρθρικές οπωσδήποτε λεπτό αφού ο δείκτης παλμών πιάνει και τα 150hr και στις υπόλοιπες μένω στα 30' -40'
    Μια σημείωση, κατά κανόνα τα pre workout είναι placebo, πάνω από όλα παίζει το κέφι,η διάθεση και η ενέργεια(γλυκογόνο). Όταν ήμουν σε πολύ χαμηλά επίπεδα υδατάνθρακα είχα τρομερά low διάθεση.
    καλύτερο pre workout η καφεΐνη, espresso ή ελληνικός
    δυναμικές προπονήσεις Πάνο!

  16. #76
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Aρα ειμαι σε καλο δρομο :) Ειπα να το δοκιμασω,να δω τι στο καλο ειναι αυτα τα pre. Μη φανταστεις οτι αναζητω πηγη ενεργειας διοτι δεν εχω, απλα ειμαι περιεργος.Αν εχω ακουστικα στα αυτια μου, δεν πα να καιγεται ο κοσμος, εγω κοιταω το μυ που δουλευω.Σημερα ειχαμε διακοπη ρευματος στο γυμανστηριο για ενα τεταρτο.Πως εγω εβλεπα και επαιρνα τους αλτηρες και εκανα τις ασκησεις μου κανονικα και με το νομο 10 το βραδυ, ενας θεος ξερει :D.

  17. #77
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Καλησπερα ημερολογιο μου! ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ Η ΣΥΓΚΟΜΟΙΔΗ ΗΤΑΝ ΕΠΙΤΥΧΗΣ! Λοιπον, πισω στην δουλεια. Πριν παραθεσω τη σημερινη προπονηση πλατης, να πω αρχικα οτι εφτασα 90 κιλα σχετικα γρηγορα,και χωρις να εχω λιπωσει ιδιαιτερα, και ειμαι αρκετα χαρουμενος, μιας και οι προπονησεις πανε η μια καλυτερα απο την αλλη! Τα ποδια μου γεμιζουν σαν τρελα, το ιδιο και η πλατη μου και οι τρικεφαλοι μου, ενω οι ωμοι ακολουθουν σταθερα!

    ΠΛΑΤΗ

    αρσεις θανατου ζεσταμα 60x15. 1o set:100x8, 2o set: 120x8, 3o set: 140x6, 4o set: 160x4(PR). τα 3 τελευταια σετ εγιναν με χρηση ζωνης και straps.
    εμπροσθολαιμιες ελξεις 4x8 45kg
    Σταυρός 4x8(η ασκηση με τη μια μερια της μπαρας σε γωνια, κωπηλατικη με κλειστη λαβη) 40kg
    κωπηλατικη με αλτηρα 4x8 25kg


    ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ

    Εκτασεις τροχαλιας 4x8 (δεν με νοιαζουν τα κιλα, μου αρσει η ασκηση διοτι στο τελος που τεντωνω νοιωθω ενα ωραιο πρηξιμο στους τρικεφαλους και αυτο μου φτανει και με το παραπανω.)
    γαλλικες 4x8 7.5 ανα μερια+μπαρα που πρεπει να ειναι κανα 10-12 κιλα
    εκτασεις πισω απο το κεφαλι με αλτηρα 4x8 10κιλο βαρακι

    Η διατροφη μου εχει σταθεροποιηθει εδω και 2 εβδομαδες περιπου, εννοωντας οτι εχω παψει να εχω πια βουλιμικες τασεις(το ξερω kardoula, ειμαι απαραδεκτος). τρωω οτι ετρωγα και παλιοτερα, απλα σε μεγαλυτερη ποσοτητα. Δυσκολευομαι πολλες φορες, αλλα τα φερνω βολτα :)

  18. #78
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    καλό και δυναμικό come back
    καλά αποτελέσματα στην εξεταστική σου
    αφού τα κατάφερα εγώ και στρώθηκα με τη διατροφή, το έχεις άνετα !

  19. #79
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    δημητρα, σε ευχαριστω πολυ για την ευχη σου!τελικα, φαε πολυ, φαε λιγο, παλι δυσκολια θα αντιμετωπισεις :P

    Σημερινη προπονηση ωμων!

    Πιεσεις με αλτηρες 4x8 22,5kg ανα χερι
    προτασεις αλτηρες 4x8 10kg ανα χερι
    πλαγιες εκτασεις αλτηρων 4x8 8kg ανα χερι
    reverse flies 4x8 6kg ανα χερι
    shrugs 4x10 27,5kg ανα χερι

    Κοιλιακοι

    αρσεις ποδιων 4x15
    ραχιαιοι 4x10 +20kg

  20. #80
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    wellcome!
    A head full of fears has no space for dreams.

  21. #81
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    wellcome!
    Καλως σας ξαναβρηκα!!!!

  22. #82
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καλη επάνοδο Παναγιωτη! Οσο για τη διατροφη, μην αγχωνεσαι με πραγματα που διορθώνονται ;) καλες προπονησεις !!

  23. #83
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Μετα απο αρκετους μηνες αποχης απο το ημερολογιο, αποφασισα να ξαναγραψω και να μοιραστω μαζι σας προπονησεις,φαγητο, σκεψεις μου και στοχους μου. Αυτες τις μερες ειμαι στο σπιτι λογω ενος μικροτραυματισμου στον τενοντα του τετρακεφαλου, και για 10 μερες ξεκουραζω το δεξι μου ποδι για να μπορω να επανελθω στην προπονηση μου.Δεν φανταζεστε ποσο μου λειπει να βγω εξω για να τρεξω το πρωι, με εχει πιασει τρελα που δεν μπορω να κανω ευλυγησια, αεροβια, αλματα, τουμπες, κατακορυφους, τα παντα!

    Βεβαια, σπιτι εχω τους κρικους μου και κανω μερικες ρουτινες ειτε καθε μερα ειτε μερα παρα μερα γιατι δεν μπορω να αντεξω χωρις να κρεμαστω :P

    Ετσι λοιπον εχουμε και λεμε:ΣΤΟΧΟΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΣΕΖΟΝ

    α)Πιεση σε κατακορυφο απο θεση pike(μαζεμενα τεντωμενα ποδια) με τεντωμενα χερια
    β)V-sit
    γ)Κατακορυφος στους κρικους
    δ)Σταυρος
    ε)planche στο εδαφος

    Tα πρωτα 3 νομιζω οτι ειναι κατανοητα.Για τα υπολοιπα 2 παραθετω βιντεακι για να εγκληματιστουμε λιγο :)

    Planche


    Σταυρός (Iron cross)

  24. #84
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    H σημερινη προπονηση ειχε:

    Ζεσταμα ωμων(περιστροφες,δυναμικες και στατικες διατασεις), ζεσταμα με το λαστιχο σε μπροστα και πισω μερος ανω σωματος καθως και διατασεις ανω σωματος

    1) Swinging support(η θεση support ειναι με το σωμα σε θεση "βυθισης" τεντωμενο, τα χερια πληρως τεντωμενα με τις παλαμες να κοιτουν προς τα εξω, και τα χερια κοντα στο σωμα μας. Απο αυτη τη θεση, κουναμε μπροστα και πισω ολο μας το σωμα σαν μια μοναδα, χωρις να αλλαζουν θεση τα χερια μας) 4x10
    2)Iron cross 30 degrees pulls 4x8 (απο θεση support, με πληρως τεντωμενα χερια, ανοιγουμε μεχρι 30 μοιρες και επιστρεφουμε στη θεση support)
    3)Βουλγαρικες βυθισεις 4x8 (απο θεση support, καθως κατεβαινουμε απομακρυνουμε τους κρικους απο πανω μας, φτανουμε στην κατω θεση, και επιστρεφουμε σε support)
    4)False grip pullups 4x8 (παραθετω βιντεο παρακατω)
    5)κωπηλατικες 4x10

    Τρωω την μπανανα μου, πινω και το σεικ μου με γαλα και whey και σε λιγακι θα ΦΑΩ.


  25. #85
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Σημερα, ξυπνησα με την αηδια σχηματισμενη πανω στο προσωπο μου( ειναι απο τις μερες τηε εβδομαδας που ενω λες κοιμηθηκα,ξυπνας και εισαι σκατα). εφαγα πρωινο με πιτουρο βρωμης μαζι με γαλα και whey, ηπια και τον καφε μου και πηγα για δουλεια. Ακομη με την αηδια στα μουτρα ειμαι, βεβαια σε λιγο που θα φτιαξω να φαω την πιτσα μου ισως ισιωσουν τα πραγματα λιγο :P. Νομιζω πως οι μερες που ειμαι στο σπιτι λογω του γονατου με εχουν ξενερωσει που δεν μπορω να τρεξω σαν ανθρωπος.Μακαρι την τριτη στο γιατρο να πανε ολα καλα.

    Τι να κανουμε ομως; Στο χερι του ειναι; Ειπα οτι θα πιασω τους στοχους μου και αυτο θα γινει.

    Γενικα ξεκουραση σημερα, και αρκετο καλο και καθαρο φαγητο(οπως παντα) για να νοιωθω και ησυχος.Ξερετε, αμα δεν τρωω καθαρα και σωστα μεσα στη μερα μου, νοιωθω ασχημα για τις μαλακιες που κανω, μιας και σκεφτομαι οτι καθε μια απο αυτες με απομακρυνει καποιες μερες απο το στοχο μου.

    Ειπα να διακοψω για λιγες εβδομαδες την προσληψη της βιταμινης C και αυτη την περιοδο να προμηθευτω συμπληρωμα μαγνησιου. Επισης, εκανα ενα βημα στη διατροφη μου και αλλαξα τα ποσοστα μακροστοιχειων.Πλεον ειναι 40-30-30. για να δουμε πως θα παει.

  26. #86
    Advanced Bodybuilder enas's Avatar
    Join Date
    28-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    727

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    Σημερα, ξυπνησα με την αηδια σχηματισμενη πανω στο προσωπο μου( ειναι απο τις μερες τηε εβδομαδας που ενω λες κοιμηθηκα,ξυπνας και εισαι σκατα). εφαγα πρωινο με πιτουρο βρωμης μαζι με γαλα και whey, ηπια και τον καφε μου και πηγα για δουλεια. Ακομη με την αηδια στα μουτρα ειμαι, βεβαια σε λιγο που θα φτιαξω να φαω την πιτσα μου ισως ισιωσουν τα πραγματα λιγο :P. Νομιζω πως οι μερες που ειμαι στο σπιτι λογω του γονατου με εχουν ξενερωσει που δεν μπορω να τρεξω σαν ανθρωπος.Μακαρι την τριτη στο γιατρο να πανε ολα καλα.

    Τι να κανουμε ομως; Στο χερι του ειναι; Ειπα οτι θα πιασω τους στοχους μου και αυτο θα γινει.

    Γενικα ξεκουραση σημερα, και αρκετο καλο και καθαρο φαγητο(οπως παντα) για να νοιωθω και ησυχος.Ξερετε, αμα δεν τρωω καθαρα και σωστα μεσα στη μερα μου, νοιωθω ασχημα για τις μαλακιες που κανω, μιας και σκεφτομαι οτι καθε μια απο αυτες με απομακρυνει καποιες μερες απο το στοχο μου.

    Ειπα να διακοψω για λιγες εβδομαδες την προσληψη της βιταμινης C και αυτη την περιοδο να προμηθευτω συμπληρωμα μαγνησιου. Επισης, εκανα ενα βημα στη διατροφη μου και αλλαξα τα ποσοστα μακροστοιχειων.Πλεον ειναι 40-30-30. για να δουμε πως θα παει.
    χαχα παντα μια πιτσα βοηθαει!!! για το προγραμμα που κανεις δεν εχω ιδεα παραμονο πως ειναι δυσκολο!! πως τα πας βλεπεις διαφορες πανω σου;; μαγνησιο λογικα ξερεις πριν το υπνο εχε το και αν θες γραψε ακριβως ποση πρωτεινη - υδατανθρακα- λιπαρα παιρνεις γιατι σα να μου φαινεται επιβαρρυνεις νεφρα!! ισως κανω και λαθος βεβαια γι αυτο αν θες γραψε μου ποσοτητες και στατσ...
    200 pounds is always 200 pounds

  27. #87
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by enas View Post
    χαχα παντα μια πιτσα βοηθαει!!! για το προγραμμα που κανεις δεν εχω ιδεα παραμονο πως ειναι δυσκολο!! πως τα πας βλεπεις διαφορες πανω σου;; μαγνησιο λογικα ξερεις πριν το υπνο εχε το και αν θες γραψε ακριβως ποση πρωτεινη - υδατανθρακα- λιπαρα παιρνεις γιατι σα να μου φαινεται επιβαρρυνεις νεφρα!! ισως κανω και λαθος βεβαια γι αυτο αν θες γραψε μου ποσοτητες και στατσ...
    Αρχικα ευχαριστω για το διαβασμα στο Log :) . Καθε χρονο βλεπω διαφορες και στη δυναμη μου αλλα και στη δομη του σωματος (δεν ειμαι φαν των φωτογραφιων, αλλα ισως ανεβασω μερικες καποια στιγμη).Ναι το μαγνησιο το θελω για τη γενικοτερη ομαλη λειτουργια του νευρικου συστηματος.Τα μακρος μου ειναι 276υδ-207πρ-92λιπ. Ειμαι 1.85 84 κιλα. Δεν εχω κανει λιπομετρηση, βλεπω ομως και τους 6 κοιλιακους μου χωρις να τους σφιγγω.Δεν εχω ιδεα α' οτι καταλαβες για το ποσοστο μου :P

  28. #88
    Advanced Bodybuilder enas's Avatar
    Join Date
    28-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    727

    Default

    ναι βαλε να δουμε και σε ενα αλλο στυλ προπονησης πως διαμορφωνεται το σωμα!! κ γω παιρνω μαγνησιο προτιμησε citrate και εχε 200-400γρ πριν τον υπνο!! σε χαλαρωνει!! :) σαν κ μενα εισαι πανω κατω απλα εγω ειμαι 88 κιλα!! γυρω στο 15% σε κοβω σαν κ μενα!! καλα ειναι τα μακρος σου τελικα μπραβο!!! απλα εγω προσωπικα εχω 85γρ λιπαρα και το υπολοιπο σε υδατανθρακα αναλογως τους στοχους σου!! αλλα νταξει λεπτομερειες!!
    200 pounds is always 200 pounds

  29. #89
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Ναι ρε συ, το χαμηλωσα, διοτι διαπιστωσα οτι ο υδατανθρακας με λιπωνει ευκολα... θα κανω μια δοκιμη για 2 βδομαδες να δω πως παει ομως για να ειμαι σιγουρος :) θα ανεβασω καποια στιγμη

  30. #90
    Advanced Bodybuilder enas's Avatar
    Join Date
    28-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    727

    Default

    σημασια εχουν κ οι επιλογες των φαγητων βεβαια!! επειδη κατι ειπωθηκε για πιτσα!!
    200 pounds is always 200 pounds


 
Page 3 of 59 FirstFirst 12345671353 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Το Ημερολόγιο Ενός Ξενιτεμένου
    By Greek fighter in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 20
    Last Post: 20-01-22, 21:55
  2. To Ημερολόγιο Ενός Αρχάριου..
    By zal in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 181
    Last Post: 15-09-16, 11:23
  3. Ημερολόγιο ενός plateau
    By Deffee in forum Logs & Photos Γυναικών Forum
    Replies: 9
    Last Post: 18-05-13, 19:01
  4. Ποιό Είναι Το Γενετικό Όριο Ενός Natural Bodybuilder?
    By nikos_123 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 18
    Last Post: 16-08-12, 21:21

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •