Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Advanced Bodybuilder Mystical's Avatar
    Join Date
    23-10-10
    Posts
    744

    Default Ιδανική Η Κρεατίνη Της MuscleTech Για Γράμμωση;

    Καθως μου εχει τελειωσει εδω και μερικες μερες η πρωτεινη της ΟΝ που επαιρνα και πρεπει επειγοντως να παρω μια πρωτεινη απο εβδομαδα που αρχιζω παλι τις προπονησεις!
    Το θεμα ειναι οτι απο τα χτρεμε στορες στην πολη μου μπορω να παρω 31 περιπου ευρω την ON πρωτεινη την οποια θεωρω πολυ καλη σε γευση οσο και σε θεμα καθαροτητας.
    Για να παω με το λεωφορειο ομως απο το μαγαζι ή να μου τα φερουν στο σπιτι πληρωνω αλλα 2-3 ευρω αρα παμε στα 34 ευρω περιπου συνολο.
    Με τα ιδια λεφτα μπορω να παρω την Nitrotech η οποια κοστιζει 34 ευρω και εχει σε ενα σκουπ 30 γρ πρωτεινης και 3 γρ κρεατινης. Ακουγεται πιο συμφερουσα...
    Δεν το χω ψαξει περεταιρω αλλα θα επηρρεασει καπως την φαση γραμμωσης που βρισκομαι?
    Για την ακριβεια η λογικη μου ειναι παντα η "ογκογραμμωση". Δηλαδη οσο γινεται αυξηση ογκου και πρηξιματων με μειωση λιπους μαζι.
    Ηδη με πολυ κοπο εχει αρχισει η κοιλια μου να γινεται καπως επιπεδη μετα απο πολλα χρονια αποχης και αδιαφοριας...Και φοβαμαι λιγο τα συστατικα της nitrotech μην τυχον με "φουσκωσουν" γενικοτερα....

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Τι εννοεις "επειγόντως" χρειάζεσαι να πάρεις πρωτείνη;
    Αν μείνεις λίγες μέρες χωρίς και την αντικαταστήσεις με ασπράδια, νομίζεις θα πάθεις κάτι; Οτι θα πανε οι κόποι σου χαμενοι;
    Σταματήστε να πέφτετε θύματα την πλύσης εγκεφάλου των εταιρειών.. ΚΑΝΕΝΑ συμπληρωμα δεν ειναι απαραίτητο σε τέτοιο βαθμό που να τρελαινόμαστε και να ψάχνουμε να βρούμε.

    Κάτσε και αγόρασε από το εξωτερικό (δες το τοπικ που εχουμε για τις παραγγελιες εξωτερικού) και μην πληρωνεις φυκια για μεταξωτες κορδέλες.
    Όσο για το θεμα ογκογράμμωσης, πρηξιματα με ογκο και ταυτοχρονα μειωση λιπους... τα χεις μπερδεψει ολα μαζι βρε!
    Εστιασε σε ΕΝΑΝ στοχο καθε φορα. Για την ωρα, στην μειωση λιπους. Και μη φοβασαι, με σωστο φαγητο θα εχεις μυικα κερδη.

  3. #3
    Advanced Bodybuilder Mystical's Avatar
    Join Date
    23-10-10
    Posts
    744

    Default

    Μα εννοειται οτι η πρωτεινη το συμπληρωμα ειναι απλα βοηθητικο! Και οτι κανω την δουλεια μου με ασπραδια κτλ! Αλλα οταν λεω επειγοντως οτι πρεπει να παρω πρωτεινη εννοω οτι δεν αντεχω να τρωγω τοσα ασπραδια...Η πρωτεινη ειναι μια γρηγορη και πρακτικη λυση ειδικα τωρα το καλοκαιρι που με τοση ζεστη ειναι μαρτυριο το καθαρισμα αυγων και η καταπιεση να τρως παραπανω στερεα τροφη.
    Θα εκανα μια καλη παραγγελια απο το εξωτερικο αλλα θα μεινω Ελλαδα για εναμηση μηνα ακομα μονο. Οποτε χρειαζομαι μια αγορα καπως γρηγορα.
    Σχετικα με την ογκογραμμωση ναι αυτο ηθελα να πω. Απλα το τονισα γιατι πολοι νομιζουν οτι δεν γινεται να χασεις παραλληλα και λιπος ενω ανεβαζεις κιλα στις ασκησεις (ειδικα αν εισαι σε πιο χαμηλο επιπεδο οπως εγω)

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Ok, τώρα που το εξήγησες το κατάλαβα, έτσι όπως το γραφες στην αρχή φαινόταν λες και ήταν ζήτημα ζωής και θανάτου.
    Βρε απο prozis αν παραγγειλεις (και επιλεξεις dhl κουριερ) θα σου ρθει σε 2 μερουλες στην πορτα!!

  5. #5
    Advanced Bodybuilder Mystical's Avatar
    Join Date
    23-10-10
    Posts
    744

    Default

    χεχε ε μα δεν ειναι? (πλακα κανω :D)
    τελικα κατεληξα στην nitrotech γευση μπισκοτο η οποια μοιαζει παρα πολυ με την αντισοιχη cookies n cream της ON!

  6. #6
    Pumping Iron Efi93's Avatar
    Join Date
    03-02-14
    Location
    Athens, Argyroupoli
    Posts
    524

    Default

    και γω ειχα ξεμινει απο πρωτεινη για μερικες βδομαδες διοτι δεν επαιζε φραγκο! ξερεις τι καλα που μου εκατσαν τα ασπραδια?! μη σου πω οτι μου εκατσαν καλυτερα κι απο την πρωτεινη!
    δεν εχεις να χασεις και κατι ισα ισα που μπορεις να βαφτισεις την φαση αυτη αποτοξινωση και επειτα να επανελθεις στη πρωτεινη σου! δεν χαλασε ο κοσμος!
    Εμένα δεν μπορεί να με κάψει κανείς , εγώ είμαι η ίδια η φωτιά....

    #Ripped Eater #Meathead #Broscientist #FoodTech


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Κρεατίνη και Γράμμωση
    By reborn in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 14-05-13, 22:23
  2. κρεατίνη και γράμμωση
    By jimbliz in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 10-12-09, 03:43
  3. Κρεατίνη + Γράμμωση?
    By olympianronniecoleman in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 12
    Last Post: 03-07-07, 08:52
  4. Κρεατίνη στη γράμμωση?
    By ouzo in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 18-04-06, 14:37

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •