Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    New Member
    Join Date
    19-07-14
    Location
    peiraias
    Posts
    46

    Default Κυκλικό Πρόγραμμα;

    Γεια σας!
    Θέλω να ρωτήσω εάν το κυκλικό πρόγραμμα είναι αποτελέσματικο για γραμμωση και πόσες και ποιες ασκήσεις θα μπορούσα να κάνω..Δεν θέλω να μου προσθέσει άλλο όγκο, θέλω γραμμωση θέλω ένα γρήγορο πρόγραμμα για να μπορώ να το συνδυάσω με την αερόβια μου γιατί ως τώρα η προπόνηση με τη βάρη με κουράζε πολύ και δεν είχα κουράγιο για αερόβια..
    Επίσης θέλω να ρωτήσω κάτι ακόμα..Θέλω να αυξήσω την αερόβια μου..ισχύει ότι η αερόβια κάνει το σώμα πλάδαρο;;

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Ριτακι, η γραμμωση προϋποθέτει να έχεις μυς επάνω σου. Και οι μυς μπαίνουν με υπομονή και βάρη. Ούτε το κυκλικό ούτε κανένα στυλ προπόνησης θα σε γραμμώσουν.
    Εχεις αγχωθεί και προσπαθείς να βρεις μια άκρη στο κουβάρι.. Στα είπα κοριτσάρα μου και στο άλλο τόπικ - Μην αγχώνεσαι, βάλε συγκεκριμένο στόχο. Θες να χάσεις λίπος και να βάλεις μυικό ιστό; Φτιάξε μια ισορροπημένη διατροφή στις θερμίδες συντήρησής σου και παράλληλα γυμναστική με βάρη. Χωρισε τις αεροβιες σου για να μην εξαντλείσαι. Αν και η εξάντληση εχει να κανει απ οτι μυριζομαι απο την ελλειπη διατροφη.
    Η αεροβια ειναι ενα εργαλειο, οχι πανακεια. Φτιαξε τη διατροφη σου και ασε την αυξηση για μετα.

  3. #3
    New Member
    Join Date
    19-07-14
    Location
    peiraias
    Posts
    46

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Ριτακι, η γραμμωση προϋποθέτει να έχεις μυς επάνω σου. Και οι μυς μπαίνουν με υπομονή και βάρη. Ούτε το κυκλικό ούτε κανένα στυλ προπόνησης θα σε γραμμώσουν.
    Εχεις αγχωθεί και προσπαθείς να βρεις μια άκρη στο κουβάρι.. Στα είπα κοριτσάρα μου και στο άλλο τόπικ - Μην αγχώνεσαι, βάλε συγκεκριμένο στόχο. Θες να χάσεις λίπος και να βάλεις μυικό ιστό; Φτιάξε μια ισορροπημένη διατροφή στις θερμίδες συντήρησής σου και παράλληλα γυμναστική με βάρη. Χωρισε τις αεροβιες σου για να μην εξαντλείσαι. Αν και η εξάντληση εχει να κανει απ οτι μυριζομαι απο την ελλειπη διατροφη.
    Η αεροβια ειναι ενα εργαλειο, οχι πανακεια. Φτιαξε τη διατροφη σου και ασε την αυξηση για μετα.

    Μάλλον έχεις δίκιο..Το άγχος φέρνει και άλλο άγχος..Απλά δύο χρόνια τώρα οι ποσότητες που τρώω ήταν αρκετά μικρές, και αν και έχω προσπαθήσει να την αυξήσω δεν τα κατάφερα..για αυτo προσπαθώ να τρώω λίγο και σε μικρά γεύματα..

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Αυτο που θες και σου λειπει, ειναι να χτισεις σωστα τη διατροφή σου. Δεν ειναι πυρηνικη φυσικη, μπορεις να το καταφερεις, οπως τοσα κοριτσια εδω στο φορουμ.
    Αν αρχισεις να κρατας ενα ημερολογιο (στην γυναικεια ενοτητα) γραφοντας τι κανεις και τι τρως, θα βοηθηθεις απιστευτα! Σκεψου το


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Απόψεις Για Κυκλικό Πρόγραμμα Προπόνησης
    By Notatall in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 4
    Last Post: 27-04-14, 20:46
  2. Replies: 7
    Last Post: 29-05-13, 15:47
  3. Κυκλικο προγραμμα
    By kost_ts in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 6
    Last Post: 30-04-12, 21:40
  4. Κυκλικό Πρόγραμμα Προσαρμογής
    By korte in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 09-09-11, 16:07
  5. Κυκλικό πρόγραμμα προπόνησης
    By seedorf in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 10
    Last Post: 06-05-11, 21:45

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •