Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 91 to 120 of 126
  1. #91
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Με βάση την φιλοσοφία και τους στόχους του προγράμματος, είναι λάθος.

    Επέλεξε αντί για το μονόζυγο τις απλές εμπροσθολαίμιες έλξεις στην τροχαλία. Εκτός αν πληρώνουμε κανα πρόστιμο που δεν κάνουμε έλξεις στο μονόζυγο :-)

    Μπορεί η πλάτη σου να μην είναι το σημείο σου σαν σώμα. Συμβαίνει κι αυτό. Εμένα πχ. είναι τα χέρια μου...

    Αν θες μπορώ να σου προτείνω διαχωρίσμο με δυο φορές πλάτη, αλλά δώσε μια ευκαιρία στο πρόγραμμα ως έχει.

    Αν θες σου γράφω την λύση μου!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  2. #92
    New Member WannaBeBodyBuilder's Avatar
    Join Date
    28-12-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    21

    Default

    Θα σε ακούσω και θα το ακολουθήσω ως έχει και το βλέπω πως πάει στην πορεία! :) Προφανώς έχεις περισσότερες γνώσεις από μένα και ξέρεις για τι πράγμα μιλάς.

    Καθαρά όμως από ενδιαφέρον θα ήθελα να δω και τη λύση που θα μου πρότεινες. Αν έχεις διαθέσιμο λίγο χρόνο θα σου ήμουν παραπάνω από ευγνώμων αν την έγραφες.

    Όπως και να έχει σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση!
    You all fail to measure your own capacity, and see the depth of my capacity, and as a result you lie here beaten (Uchiha Itachi)

  3. #93
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Ορίστε λοιπόν:

    Μέρα 1: Στήθος - Δικέφαλα
    Μέρα 2: Τετρακέφαλα - Προσαγωγοί - Γάμπες
    Μέρα 3: Πλάτη 1 - Τραπεζοειδείς
    Μέρα 4: Off
    Μέρα 5: Πλάτη 2 - Μηριαία Δικέφαλα - Γλουτιαίοι - Απαγωγοί - Γάμπες
    Μέρα 6: Ώμοι - Τρικέφαλα
    Μέρα 7: Off

    Στην ουσία την πρώτη μέρα κάνεις μόνο ασκήσεις που δουλεύουν το εύρος και την δεύτερη το "γέμισμα" της πλάτης.

    Πλάτη 1: Εμπροσθολαίμιες έλξεις στην τροχαλία, οπισθολαίμιες έλξεις στην τροχαλία, έλξεις στην τροχαλία με κλειστή και ανάποδη λαβή και έλξεις με κλειστή λαβή τρίγωνη όμως.
    Πλάτη 2: κωπηλατική με μπάρα, κωπηλατική με αλτήρα και κωπηλατική μηχάνημα (βάζεις και θανάτου στο τέλος, ώστε να είναι κοινή άσκηση με τα μηριαία δικέφαλα).
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  4. #94
    New Member WannaBeBodyBuilder's Avatar
    Join Date
    28-12-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    21

    Default

    Ωραίος! Να σαι καλά μαν!
    You all fail to measure your own capacity, and see the depth of my capacity, and as a result you lie here beaten (Uchiha Itachi)

  5. #95
    Pumping Iron minotaurwarrior's Avatar
    Join Date
    02-09-16
    Location
    Athens
    Posts
    279

    Default

    Ωραιο προγραμμα φιλε,ειμια και εγω φαν των πυραμιδων.Θα το κοιταξω αναλυτικα και θα επανελθω για βοηθεια αν χρειαστει. \m/
    Ζουμε Για Να Παλευουμε Και Παλευουμε Για Να Ζουμε.

    Pumping Iron
    Listening To Metal

  6. #96
    New Member
    Join Date
    13-08-16
    Posts
    24

    Default

    Καληςπερα Και καλο χειμώνα Στην εβδομάδα 7εως 9 λες 3 σετ 8,8 και το τρίτο πόσες επαναλήψεις;

  7. #97
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by LazarPol View Post
    Καληςπερα Και καλο χειμώνα Στην εβδομάδα 7εως 9 λες 3 σετ 8,8 και το τρίτο πόσες επαναλήψεις;
    6 επαναλήψεις!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  8. #98
    New Member
    Join Date
    13-08-16
    Posts
    24

    Default

    Έγινε,ευχαριστω

  9. #99
    New Member
    Join Date
    13-08-16
    Posts
    24

    Default

    Έχω ξεκινήσει το προγραμμα με αλλαγή στις 4 εβδομάδες,θα μου παρει 4 μήνες,τον Ιανουάριο θα τελειώσει μετα εχω σκοπό να ακολουθήσω το αλλο προγραμμα που εχεις δώσει (passage to vortex) αλλα πιστευω πως ειναι νωρις...τι να βαλω ενδιάμεσα; για Κανα 3μηνο;
    Last edited by LazarPol; 28-10-16 at 22:32.

  10. #100

    Default

    Στάυρο και εγώ με την σειρά μου θα σε εμπιστευτώ και θα ξεκινήσω το πρόγραμμα..Απλά τις μέρες που έχεις εσύ ξεκούραση εγώ έχω προπόνηση μπάσκετ..Αυτή είναι η δική μου αερόβια..Ελπίζω να μην είναι υπερπροπόνηση αυτό που κάνω,γιατί δουλεύω και αρκετά..
    Στα του σώματος μου..Είμαι 1,87 83 κιλά και ποσοστό λίπους 13,8%..Διατροφή αρκετά ποιοτική από διατροφολόγο.
    Απλά νομίζω πως έχω μείνει λίγο στάσιμος ελπίζω να με ξεκολλήσει το πρόγραμμα σου...

  11. #101
    Banned New Member
    Join Date
    23-11-16
    Posts
    9

    Default

    Θα μπορουσαν οι 5 μερες να γινουν 4; τα ποδια πχ να γινουν 1 μερα; Ακομα το αεροβιο προτεινεις σε ξεχωριστες μερες ή αμεσως μετα τα βαρη

    Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  12. #102

    Default

    Καλησπέρα, μερικές ερωτήσεις θέλω να σου κάνω :P
    Σε κάθε πρόγραμμα που φτιάχνω προσπαθώ όλες οι προπονήσεις νά περιέχουν τον ίδιο αριθμό σετ. Στο δικό σου πάνω κάτω είναι 21 την ημέρα. Στην 2η μέρα πως να το κάνω για να βγουν 21σετ και να είναι λογικό; Πειράζει να βάλω 4 ασκήσεις στα τετρακέφαλα ώστε να γίνει 12σετ τετρακ, 4σετ προσαγωγους, 4σετ γάμπες; Αν πειράζει πως προτείνεις να το κάνω;
    Επιρεάζει σε τίποτα εαν αντικαταστίσω την αερόβια με ΗΙΙΤ;

  13. #103
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Alexhs, δεν κατάλαβα τίποτα!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  14. #104

    Default

    Καλησπερα κ.Σταυρο, ακολουθω το προγραμμα σας εδω και λιγο πανω απο εναν μηνα .. Ζητω συγνωμη αν το εχετε αναφερει παλαιοτερα, αλλα με τι tempo θα πρεπει να εκτελουνται οι επαναληψεις? Μεχρι τωρα εκτελουσα ως εξης : Θετικη φορα της ασκησης 1 δευτερολεπτο και αρνητικη φορα 3-4 δευτερολεπτα, χωρις παυσεις στο ανωτατο/κατωτατο σημειο .. Εχω δει εξαιρερικα αποτελεσματα μεχρι στιγμης, ευχαριστω!
    If The Mind
    Can Concieve It
    You Will Achieve It

  15. #105
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    "κ. Σταύρο"... κεριά και λιβάνια. Ξεκινάμε από εκεί...

    Το tempo δεν χρειάζεται να είναι τόσο αυστηρό στην αρνητικό. Γενικά προτείνω πάντα αργή και ελεγχόμενη εκτέλεση, αν μπορούσα να δώσω ένα tempo θα ήταν το κλασσικό και γενικά παραδεκτό της υπερτροφίας 2/0/2!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  16. #106
    Junior Bodybuilder Fitpal's Avatar
    Join Date
    22-12-16
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    168

    Default

    Καλησπερα!!! Να κανω μια ερωτηση...αν θελαμε να βαλουμε καποιο drop σετ?θα ηταν κατι το αποδεκτο στην λογικη του προγραμματος?

  17. #107
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by Fitpal View Post
    Καλησπερα!!! Να κανω μια ερωτηση...αν θελαμε να βαλουμε καποιο drop σετ?θα ηταν κατι το αποδεκτο στην λογικη του προγραμματος?
    Όχι...

    Η λογική του προγράμματος θέλει να μας φέρνει στην πλήρη κόπωση, με σωστό ρυθμό στην εκτέλεση της άσκησης, με αυστηρά άψογη τεχνική. Όταν τηρηθούν αυτές οι μεταβλητές δεν υπάρχει ανάγκη τέτοιων συστημάτων.

    Αν θες περίεργα συστήματα και ιστορίες μπορείς να δεις το άλλο μου πρόγραμμα, εκείνο της γράμμωσης. Εκεί υπάρχουν αυτά.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  18. #108
    Junior Bodybuilder Fitpal's Avatar
    Join Date
    22-12-16
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    168

    Default

    Σε ευχαριστω!! Ειμαι σε προγραμμα που εχω καμποσα ντροπ και μου πηγαν καλα γιαυτο ρωτησα!! Ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο max-ot , ισως παω στο max-ot για φετος δε ξερω....εσυ τι ποστευεις θα ταν καλυτερο μετα απο ενα προγραμμα που σε καθε μυικη ομαδα (πλην πλατης) ειχα drop?

    Edit: για να γινω ποιο συγκεκριμενος ,ρωταω σε σχεση με το προγραμμα αυτο εναντι του max-ot με τι θα χω καλυτερα ερεθισματα στον μυ?απο της 8 επαναληψεις max που ημουν ,με περισσοτερα σετ θα ταν λογικοτερο να παω σε αυτο που εχει 3 σετ 12-8-6 επαναληψεις ?η σε αυτο με τις λιγοτερες επαναληψεις και περισσοτερα κιλα?
    Last edited by Fitpal; 27-12-16 at 18:42.

  19. #109
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by Fitpal View Post
    Σε ευχαριστω!! Ειμαι σε προγραμμα που εχω καμποσα ντροπ και μου πηγαν καλα γιαυτο ρωτησα!! Ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο max-ot , ισως παω στο max-ot για φετος δε ξερω....εσυ τι ποστευεις θα ταν καλυτερο μετα απο ενα προγραμμα που σε καθε μυικη ομαδα (πλην πλατης) ειχα drop?
    Αυτό:

    Το topic αυτό είναι για το σχολιασμό του συγκεκριμένου προγράμματος που ακολουθούν κάποια παιδιά. Για οικονομία χώρου λοιπόν, αλλά και για να μην μπερδεύουμε τους άλλους με άσχετα προγράμματα, είναι λίγο άτοπο να απαντήσω.

    Εξ' άλλου, δεν ξέρω καν τι στόχο έχεις, πιο το επίπεδό σου, γιατί θες να κάνεις drop κι όχι superset πχ. με ποιά λογική επιλέγεις τα drop κλπ κλπ κλπ...

    Οπότε καλύτερα φτιάξε ένα δικό σου topic να σχολιάσουμε τις απορίες σου.

    Ωστόσο, αν έχεις περισσότερες απορίες πάνω στο The Call Of Cthulhu ευχαρίστως να σου τις λύσω.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  20. #110
    Junior Bodybuilder Fitpal's Avatar
    Join Date
    22-12-16
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    168

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Όχι...

    Η λογική του προγράμματος θέλει να μας φέρνει στην πλήρη κόπωση, με σωστό ρυθμό στην εκτέλεση της άσκησης, με αυστηρά άψογη τεχνική. Όταν τηρηθούν αυτές οι μεταβλητές δεν υπάρχει ανάγκη τέτοιων συστημάτων.

    Αν θες περίεργα συστήματα και ιστορίες μπορείς να δεις το άλλο μου πρόγραμμα, εκείνο της γράμμωσης. Εκεί υπάρχουν αυτά.
    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Αυτό:

    Το topic αυτό είναι για το σχολιασμό του συγκεκριμένου προγράμματος που ακολουθούν κάποια παιδιά. Για οικονομία χώρου λοιπόν, αλλά και για να μην μπερδεύουμε τους άλλους με άσχετα προγράμματα, είναι λίγο άτοπο να απαντήσω.

    Εξ' άλλου, δεν ξέρω καν τι στόχο έχεις, πιο το επίπεδό σου, γιατί θες να κάνεις drop κι όχι superset πχ. με ποιά λογική επιλέγεις τα drop κλπ κλπ κλπ...

    Οπότε καλύτερα φτιάξε ένα δικό σου topic να σχολιάσουμε τις απορίες σου.

    Ωστόσο, αν έχεις περισσότερες απορίες πάνω στο The Call Of Cthulhu ευχαρίστως να σου τις λύσω.
    Να σε καλα!!εκανα new thread με τις αποριες οπως ειπες!!!

  21. #111
    Pumping Iron psonara0's Avatar
    Join Date
    17-04-15
    Location
    αμαλιαδα
    Posts
    530

    Default

    mazda 6 καλησπερα και καλη χρονια να εχεις.θα ηθελα να δοκιμασω το προγραμμα σου διοτι οσες φορες εχω κανει πυραμιδα εχω δει θετικα αποτελεσματα.απλα εχω καποιες αποριες διοτι το μελετησα λιγο στην πραξη για να το αρχισω σωστα.οι αποριες μου ειναι οι εξης
    1)στην πρωτη μερα ποδιων (τετρακεφαλα) μπορω να προσθεσω και τους γλουτους διοτι θελω η εκγυμναση τους να γινεται 2 φορες την εβδομαδα.
    2)οταν δεν μπορω ν'ανεβασω αλλο κιλα,κατεβαινω σε επαναληψεις με τα ιδια κιλα?πως επιτυγχανεται η προοδος?η' να αυξησω στο πρωτο σετ κι αλλο τις επαναληψεις?
    θα ηθελα σαν πιο εμπειρος και πατερας του συγκεκριμενου προγρμματος τις συμβουλες σου για να το εκτελεσω σωστα.σ'ευχαριστω εκ των προτερων

  22. #112
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Εξαιρετικό πρόγραμμα Σταύρο. Ευχαριστούμε

    Αυτό με τα πόδια το ειχα στο μυαλό μου γιατι το συζήταγα πρόσφατα οτι και εγω οπως και πολλοι αλλοι εχουμε παραμελημένα μηριαιους δικεφάλους-Γλουτούς και τσοουυυυπ διάβασα το άρθρο.

    Μολις επανέλθει ο τραυματισμός θα χωρίσω και εγω τα πόδια σε 2 μέρες για να δωσω μεγαλύτερη έμφαση.

  23. #113
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by psonara0 View Post
    mazda 6 καλησπερα και καλη χρονια να εχεις.θα ηθελα να δοκιμασω το προγραμμα σου διοτι οσες φορες εχω κανει πυραμιδα εχω δει θετικα αποτελεσματα.απλα εχω καποιες αποριες διοτι το μελετησα λιγο στην πραξη για να το αρχισω σωστα.οι αποριες μου ειναι οι εξης
    1)στην πρωτη μερα ποδιων (τετρακεφαλα) μπορω να προσθεσω και τους γλουτους διοτι θελω η εκγυμναση τους να γινεται 2 φορες την εβδομαδα.
    2)οταν δεν μπορω ν'ανεβασω αλλο κιλα,κατεβαινω σε επαναληψεις με τα ιδια κιλα?πως επιτυγχανεται η προοδος?η' να αυξησω στο πρωτο σετ κι αλλο τις επαναληψεις?
    θα ηθελα σαν πιο εμπειρος και πατερας του συγκεκριμενου προγρμματος τις συμβουλες σου για να το εκτελεσω σωστα.σ'ευχαριστω εκ των προτερων
    Καλά... ότι να 'ναι... τώρα το βλέπω, οπότε και σου απαντώ:

    1. Ναι μπορείς, μετά τα τετρακέφαλα!!! Μια άσκηση όμως όχι πολλές!!! πχ. γονατιστά σκουώτ.
    2. Πρέπει καταρχήν όλες οι επαναλήψεις να πηγαίνουν στο όριο. Όταν πιάσεις οροφή στα κιλά λογικά θα είναι ο καιρός να αλλάξεις τις επαναλήψεις όπως λέει το πρόγραμμα, οπότε θα δημιουργήσεις νέα προσαρμογή!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  24. #114
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by stathis23 View Post
    Εξαιρετικό πρόγραμμα Σταύρο. Ευχαριστούμε

    Αυτό με τα πόδια το ειχα στο μυαλό μου γιατι το συζήταγα πρόσφατα οτι και εγω οπως και πολλοι αλλοι εχουμε παραμελημένα μηριαιους δικεφάλους-Γλουτούς και τσοουυυυπ διάβασα το άρθρο.

    Μολις επανέλθει ο τραυματισμός θα χωρίσω και εγω τα πόδια σε 2 μέρες για να δωσω μεγαλύτερη έμφαση.
    Και τώρα δοκιμάζω 3 μέρες πόδια σε κάποια προγράμματα!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  25. #115
    Pumping Iron psonara0's Avatar
    Join Date
    17-04-15
    Location
    αμαλιαδα
    Posts
    530

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Καλά... ότι να 'ναι... τώρα το βλέπω, οπότε και σου απαντώ:

    1. Ναι μπορείς, μετά τα τετρακέφαλα!!! Μια άσκηση όμως όχι πολλές!!! πχ. γονατιστά σκουώτ.
    2. Πρέπει καταρχήν όλες οι επαναλήψεις να πηγαίνουν στο όριο. Όταν πιάσεις οροφή στα κιλά λογικά θα είναι ο καιρός να αλλάξεις τις επαναλήψεις όπως λέει το πρόγραμμα, οπότε θα δημιουργήσεις νέα προσαρμογή!!!
    καλλιο αργα παρα ποτε!και σημερα ολοκληρωσα ενα προγραμμα του κ.Υφαντοπουλου και ημουν σε φαση δημιουργιας νεου προγραμματος.
    οποτε η απαντηση σου ηταν καταλυτικη.θα το ξεκινησω απο δευτερα.απλα επειδη η επταετης ενασχοληση μου με το αθλημα και με ο,τι αυτο συνεπαγεται (διατροφη,τροπος ζωης)γινεται με απολυτη συνεπεια και πειθαρχια,ισως χρειαστω καποιες συμβουλες ως προς το προγραμμα.
    συγγνωμη για τη σχολαστικοτητα απλα προσπαθω να προπονουμαι κατ'ουσιαν και οχι για το φαινεσθαι.
    μπορω να διατυπωσω τις αποριες μου που σιγουρα θα μου δημιουργηθουν?
    ελπιζω να μην απαντησεις σε 3 μηνες παλι

  26. #116
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Ναι γράψε εδώ και τώρα ότι θες να σου πω.

    Άμα βλέπεις και Αργώ, στείλε PM :P
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  27. #117
    Pumping Iron psonara0's Avatar
    Join Date
    17-04-15
    Location
    αμαλιαδα
    Posts
    530

    Default

    οκ.θα το διαμορφωσω και θα στειλω αποριες.σ'ευχαριστω

  28. #118
    Pumping Iron psonara0's Avatar
    Join Date
    17-04-15
    Location
    αμαλιαδα
    Posts
    530

    Default

    λοιπον εχω τις εξης αποριες
    εχω υιοθετησει τις ασκησεις που προτεινεις εσυ απλα θα ηθελα αν μπορουσα να αντικαταστησω καποιες.
    1)στην ημερα πλατης μπορω να κανω τις εμπροσθολαιμιες με κλειστη αναποδη λαβη η' να κανω κανονικες?
    2)στα μηριαια δικεφαλα εχουμε μονο το leg curl.τι αλλο μπορω να προσθεσω εκτος απο τις αρσεις θανατου και το leg curl?
    3)αντι για σπλιτ σκουωτ μπορω να κανω στεπς απς?
    4)γαμπες μονο ορθια εχουμε.εχεις βιντεο για γαμπες στην πρεσσα?
    5)εχεις βιντεο για γονατιστα σκουωτ που μου προτεινες?
    ελπιζω να μην σε κουρασα.ευχαριστω

  29. #119
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by psonara0 View Post
    λοιπον εχω τις εξης αποριες
    εχω υιοθετησει τις ασκησεις που προτεινεις εσυ απλα θα ηθελα αν μπορουσα να αντικαταστησω καποιες.
    1)στην ημερα πλατης μπορω να κανω τις εμπροσθολαιμιες με κλειστη αναποδη λαβη η' να κανω κανονικες?
    2)στα μηριαια δικεφαλα εχουμε μονο το leg curl.τι αλλο μπορω να προσθεσω εκτος απο τις αρσεις θανατου και το leg curl?
    3)αντι για σπλιτ σκουωτ μπορω να κανω στεπς απς?
    4)γαμπες μονο ορθια εχουμε.εχεις βιντεο για γαμπες στην πρεσσα?
    5)εχεις βιντεο για γονατιστα σκουωτ που μου προτεινες?
    ελπιζω να μην σε κουρασα.ευχαριστω
    1. Δεν ξέρω πώς είναι η πλάτη σου και το άνοιγμά της, οπότε αν δεν έχεις ανάγκη να το δουλέψεις, κάνε με κλειστή λαβή.
    2. Αν έχεις TRX μπορώ να σου δείξω μια άσκηση, όπως επίσης και τα ham raises (δες τα στο youtube). Και οι δύο ασκήσεις θα γίνονται απλά 3 Χ 12, ΧΩΡΙΣ να εφαρμόζεις πυραμίδες, λόγω του επιπέδου δυσκολίας τους.
    3. Η λογική λέει ναι, αλλά οι βουλγαρικές προβολές είναι πιο δύσκολες από τα step ups.
    4. Εδώ: https://www.youtube.com/watch?v=PLtAYmjLwqQ
    5. Εδώ: https://www.youtube.com/watch?v=ZqSib0ABqj8

    Ελπίζω να βοήθησα!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  30. #120
    Pumping Iron psonara0's Avatar
    Join Date
    17-04-15
    Location
    αμαλιαδα
    Posts
    530

    Default

    η πλατη θελει δουλεια οποτε το αφηνω ως εχει.
    τα ham raises πρεπει να ειναι φοβερη ασκηση.την φλερταρω απο περυσι αλλα δεν διαθετει το τζιμ αυτο το σταντ.ειδα στο γιουτιουμπ για παραλλαγη της με στηριγμα των ποδιων στην μπαρα.να το προσπαθησω ετσι η' υπαρχει αλλος τροπος?
    εχουμε αιθουσα trx οποτε μπορεις να μου δειξεις την ασκηση
    οσο για τις βουλγαρικες αφου ετσι κρινεις σωστο,τις κραταω
    βοηθησες πολυ
    σ'ευχαριστω


 
Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Call of Duty: Modern Warfare 3 Κανείς..?
    By Musclemar in forum Off Topic
    Replies: 26
    Last Post: 02-05-12, 08:18
  2. An anarchist's call for help :)
    By jaymz in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 19-01-07, 06:26
  3. IMMUNE SYSTEM
    By alexstrong in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 02-04-06, 04:47

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •