Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    New Member
    Join Date
    21-01-13
    Posts
    14

    Default Η Διατροφή Μου

    Καλησπέρα!Ξεκίνησα διατροφή και διατροφολόγο και ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το πρόγραμμα μου να μου πείτε την άποψη σας!Να σημειώσω ότι ειμαι 64 κιλά ,173 ύψος και έχω στόχο τα 57.
    Πρωινό:Μια κούπα γάλα light με δημητριακά fitness ή τόστ με μαύρο ψωμί,γαλοπούλα και λίγη φιλαδέλφια light
    Δεκατιανό και Απογευματινό :κάποιο φρούτο συνήθως ροδάκινο
    Μεσημεριανό: κοτόπουλο ψητο ή ψάρι ή οσπρια συνοδευόμενα με λίγο ρύζι η βραστά λαχανικά και πάντα σαλάτα
    Βραδινό :σαλάτα η γιαούρτι με φρούτο.
    Επίσης σκέφτομαι να ξεκινήσω τρέξιμο για κάψιμο λίπους και γράμμωση.
    Ευχαριστώ πολυ εκ των προτερων για τον χρονο σας!

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Kαλησπερα!
    Η διατροφή αυτή είναι η κλασική /καρμπόν που δίνουν όλοι οι διατροφολόγοι. Έχει μετρήσει πόσες θερμιδες έχει το πλάνο αυτό και πόσες θες για συντήρηση; Μετράει μακροθρεπτικά συστατικά;
    Για να γραμμώσεις χρειάζεται να εχεις μυς Αγγελική. Κι αυτό θα γινει μόνο με τα βάρη. Με αυτά που σου έδωσε να τρως (δεν το κόβω να ειναι πανω απο 1200 θερμιδες...) το συντομότερο θα αρχισεις να πεινάς και μετά από ένα σημειο θα σταματησεις να χάνεις βάρος. Για μένα, αν θες τη γνώμη μου, πέτα την και ξεκίνα να φτιάξεις ενα πλάνο οπου θα υποστηριζει την προσπαθεια σου. Ψωμια, δημητριακα και γευματα πεινας δεν ειναι λύσεις..
    Απ οτι βλεπω εισαι παλιο μελος. Δες τις διατροφες τι τρωνε τα αλλα κοριτσια, παρε ιδεες και δες ποσο αποκλιση εχει αυτο που σου εδωσε απο αυτο που πρεπει να κανεις.
    Και ξεκινα άμεσα γυμναστική με βάρη τώρα που εισαι στην αρχη της προσπαθειας σου!!

  3. #3
    New Member
    Join Date
    21-01-13
    Posts
    14

    Default

    Καλησπέρα Καρδούλα!Το πλάνο αυτο είναι 1700 θερμίδες και δεν θεωρώ οτι το τοστ και τα δημητριακά είναι γεύματα πείνας.Νιώθω αρκετά χορτασμένη με αυτο το πλάνο.Έκανα πολλά χρόνια στίβο οπότε διαθέτω μυς.Τα βάρη τα έχω στο νού μου μακροπρόθεσμα γιατι δεν μπορώ να γραφτώ γυμναστήριο λόγω οικονομικών.Το τρέξιμο το σκέφτηκα γιατί συνδιάζει και κάψιμο λίπους και γράμμωση.

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Το πλάνο αυτο είναι 1700 θερμίδες και δεν θεωρώ οτι το τοστ και τα δημητριακά είναι γεύματα πείνας.
    Αν θες γραψε αναλυτικα τις θερμιδες που συγκεντρωνουν να δουμε αν βγαινουν 1700. Με καμία δύναμη δεν είναι τόσες. Σου εγραψε μακροθρεπτικα; Σου έγραψε οτι βγαζει 1700 θερμιδες;
    Διαιτολογια κατω των 1500θερμιδων, ειναι πεινας, τέλος!
    Μπορει να μην πεινας γιατι το σωμα εχει συνηθισει, αλλα αν δεις την βελονα της ζυγαριας κολλημενη ή επισης να χανεις μεν αλλα να τα ξαναπαιρνεις με την πρωτη "παρασπονδια" μην αναρωτηθεις το λογο ;-)


    Νιώθω αρκετά χορτασμένη με αυτο το πλάνο.Έκανα πολλά χρόνια στίβο οπότε διαθέτω μυς.Τα βάρη τα έχω στο νού μου μακροπρόθεσμα γιατι δεν μπορώ να γραφτώ γυμναστήριο λόγω οικονομικών.Το τρέξιμο το σκέφτηκα γιατί συνδιάζει και κάψιμο λίπους και γράμμωση.
    Νιωθεις χορτασμενη γιατι δεν εχεις εντονη δραστηριοτητα. Κι εγω αν δεν γυμναζομουν θα χορταινα με 1 κουλουρι τη μερα.
    Οι μυς δεν ειναι λεφτα στην τράπεζα να παραμένουν οσο θέλουμε.. Οταν δεν τους γυμνάζεις, ατροφούν. Βεβαια το τι εννοεις εσυ μυικοτητα διαφερει με το τι εννοώ εγω. Γραμμωση δεν θα πετυχεις με αυτο το πλανο παντως. Εμεις οι γυναικες εχουμε μπερδεψει την εννοια της γραμμωσης.
    Μπορεις και με ελαχιστο εξοπλισμο (λαστιχο αερομπικ, 1 ζευγαρι αλτηρες) να κανεις αρκετο ασκησιολογιο στο σπιτι. Το να χασεις βαρος χωρις βαρη, το πιθανοτερο ειναι να χασεις και μυικο ιστο.
    Εγω τη γνωμη μου την ειπα.. τωρα η επιλογη ειναι δικη σου.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •