Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 31 to 60 of 72

Thread: Cathy's log

  1. #31
    Senior Bodybuilder venice's Avatar
    Join Date
    13-05-13
    Location
    Πειραιά
    Posts
    1,591

    Default

    Κατερινα καλησπερα και απο εμενα χαμηλη κωπηλατική εννοεις στο μηχανημα;

  2. #32
    New Member
    Join Date
    26-09-13
    Posts
    55

    Default

    Καλημέρα!
    Thanks Ελίτα. θα το κάνω έτσι με τα δίκιλα. Μαθαίνω και τι είναι το drop set.
    Γεια σου Venice, την χαμηλή κωπηλατική στο μηχάνημα την κάνω ναι.

  3. #33
    Senior Bodybuilder venice's Avatar
    Join Date
    13-05-13
    Location
    Πειραιά
    Posts
    1,591

    Default

    Καλημερα!
    Και πολυ καλα κανεις. Εγω μια ασκηση που θα ηθελα να σου προτεινω και η οποια θεωρω οτι ειναι ο βασιλιας των ασκησεων για την προπονηση της πλατης ειναι η κωπηλατικη στον σταυρο.

  4. #34
    New Member
    Join Date
    26-09-13
    Posts
    55

    Default

    Καλημέρα σε όλους!
    Το Σάββατο ήμουν λίγο κρυωμένη και δεν πήγα για προπόνηση. Και σκέφτηκα να κάνω μερικές ασκήσεις σπίτι.
    Έκανα 3Χ12 sumo squat, 3Χ12 προβολές (δηλαδή 3Χ6 σε κάθε πόδι, δεν άντεξα παραπάνω) και 6Χ12 squat.
    Είναι Τρίτη κι είμαι ακόμα πιασμένη. Τώρα κατάλαβα τι εννοείτε όλόι όταν λέτε ότι οι πολυαρθρικες κάνουν δουλειά!
    Μάθημα θάρρους λοιπόν, την Παρασκευή θα ζητήσω από τον γυμναστή αλλαγή στις ασκήσεις ποδιών. Το πρόγραμμά μου τον τελευταίο μήνα
    (και πρώτο μήνα που κάνω βάρη) έχει ως εξής:

    3Χ12 πρέσσα ποδιών
    3Χ12 Leg curl
    3X12 leg extension
    3X12 Μηχάνημα προσαγωγών
    3Χ12 μηχάνημα απαγωγών.

    Σκέφτομαι να βγάλω το leg extension και στη θέση του να βάλω είτε squat είτε προβολές.
    Λέω προς το παρόν να βάλω μια πολυαρθρική και τον άλλο μήνα δεύτερη. Θέλουν
    και καλή φυσική κατάσταση, λαχανιάζουν απίστευτα. Θέλω να δώσω περισσότερη έμφαση στους γλουτούς.
    Ποια άσκηση είναι καλύτερη squat ή προβολές;

  5. #35
    Pumping Iron Elita's Avatar
    Join Date
    28-01-12
    Posts
    502

    Default

    Κατερίνα καλησπέρα!
    Δεν υπαρχει καλύτερη και χειρότερη ασκηση,ολες θα τις εναλλασεις.

    Εγω θα έβγαζα προσαγωγούς-απαγωγους και θα έβαζα σκουωτ Κ μια ασκηση γαμπες ισως.
    Η σειρά ετσι
    Σκουωτ
    Πρεσσα
    Leg exte
    Leg curl
    Γαμπες σε μηχάνημα

    Με τον καιρο ισως αυξήσεις ασκήσεις.
    Πχ τον αλλο μηνα μπορεις να βγάλεις την πρεσσα Κ να βαλεις προβολές και αρσεις θανάτου.

  6. #36
    New Member
    Join Date
    26-09-13
    Posts
    55

    Default

    Καλημέρα Ελίτα!

    Thanks Για τις συμβουλές! Εγώ σκεφτόμουνα να κρατήσω μηχάνημα προσαγωγών γιατί μου κάνει δουλειά
    (παρά το λίπος οι προσαγωγοί άρχισαν να διαγράφονται). Επίσης σκεφτόμουνα να βγάλω το μηχάνημα τετρακέφαλων
    μιας και τα σκουωο τους γυμνάζουν πολύ. Κάπως έτσι το σκέφτομαι:

    σκουωτ
    πρέσσα
    leg curl
    Μηχάνημα προσαγωγών
    μηχάνημα απαγωγών

    γάμπες προς το παρόν δε βάζω, έχω γυμνασμένες γάμπες (να ναι καλά το μπαλέτο που έκανα μικρή,
    απίστευτο κι όμως ακόμα φαίνεται ο μυς).

  7. #37
    New Member
    Join Date
    26-09-13
    Posts
    55

    Default

    Καλημέρα! Θέλω τα φώτα σας. έχασα 1.5 κιλό (είχω ύψος 1.70 και ζυγίζω τώρα 68.5 κιλά).
    Το κακό είναι ότι έχασα πολύ από το στήθος και το βλέπω να πέφτει επικίνδυνα. Τί να κάνω;
    Υπάρχει περίπτωση με τη γυμναστική χωρίς να χάσω κιλά να δείχνω πιο αδύνατη ή η απώλεις βάρους/λίπους
    είναι μονόδρομος;

  8. #38
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Καλησπέρα, ασχολείσαι καθόλου με την διατροφή σου;; Ξέρεις για τις θερμίδες συντήρησης σου;

  9. #39
    Pumping Iron Elita's Avatar
    Join Date
    28-01-12
    Posts
    502

    Default

    Quote Originally Posted by cathy007 View Post
    Καλημέρα! Θέλω τα φώτα σας. έχασα 1.5 κιλό (είχω ύψος 1.70 και ζυγίζω τώρα 68.5 κιλά).
    Το κακό είναι ότι έχασα πολύ από το στήθος και το βλέπω να πέφτει επικίνδυνα. Τί να κάνω;
    Υπάρχει περίπτωση με τη γυμναστική χωρίς να χάσω κιλά να δείχνω πιο αδύνατη ή η απώλεις βάρους/λίπους
    είναι μονόδρομος;
    Καλησπέρα!
    Να φαίνεσαι πιο αδύνατη χωρίς να χάσεις λίπος δε γίνεται. Και δυστυχώς το στήθος είναι κατά το μαγαλύτερο μέρος του λίπος. Το σώμα σου θα χάνει από όπου θέλει αυτό. Και συνήθως πρώτα χάνουμε αυτά που δε θέλουμε!

  10. #40
    New Member
    Join Date
    26-09-13
    Posts
    55

    Default

    Καλησπέρα,
    ναι ασχολούμαι με τη διατροφή, τώρα είμαι 300 θερμίδες κάτω από της συντήρησης και προσέχω την αναλογία
    πρωτείνες/υδατάνθρακες/λιπαρά. Έχασα 1 κιλό σε 4 εβδομάδες. Αλλά ανησυχώ ότι αν φτάσω στα 65 κιλά
    που είναι ο στόχο μου, θα κρεμάσει πολύ το στήθος. Δυστυχώς Ελίτα μου ενισχύεις αυτό που πιστεύω κι εγώ.
    Ότι δεν μπορώ να κκάνω κάτι για να το αποφύγω. (εκτός από πλαστική...).

  11. #41
    Pumping Iron Elita's Avatar
    Join Date
    28-01-12
    Posts
    502

    Default

    Ειναι πιθανό να "αδειάσει" λιγο.Εγω παντως λέω οτι αν φτιάξουν ολα τα αλλα μικρο το κακό.

  12. #42
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Δυστυχώς, για μας τις κοπέλες η απώλεια στήθους (αποτελείται κυρίως από αδένες και λίπος) είναι σύνηθες.

    όπως είπε και η Ελίτα μικρό το κακό μπροστά σε τόσα που θα κερδίσεις

  13. #43
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Μη μη μη μιλάτε για αυτά τα δύο! Σε κανα 5μηνο δεν ξέρω τι θα έχει μείνει! Δυστυχώς η ευτυχώς αού το στήθος είναι λίπος....φεύγει...
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  14. #44
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Κ εγω το ίδιο κόλλημα είχα στν αρχή,φοβόμουν μη μικρύνει κ δεν ήθελα ουτε καν να το προπονώ,γ αυτό το πήγαινα πολύ συντηρητικά.Η αλήθεια είναι οτι έχει μπει λίγο αλλά αρχίζει να ανοίγει κ να παίρνει σχήμα ο θώρακας κ τώρα μου φαίνεται ακόμα καλύτερο απο πριν.Μη σε φοβίζει αυτό,όπως λένε κ τα κοριτσια μακάρι να φτιάξουν ολα τα υπόλοιπα κ να γίνουν όπως τα θέλουμε κ ας μπάσει κ το στήθος τι να κάνουμε δεν πειράζει.

    Τώρα που θα κερδίσω τα 17εκ ευρώ στο τζόκερ κάνω δώρο σιλικόνη σ ολο το φόρουμ!!
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  15. #45
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Θωμά!!! Μη με ξεχάσεις!!!! Κι εγω εχω μια λίστα να! Κοντευω 40και καταλαβαίνεις...!

    Κορίτσια να σας το κανω χειρότερο...; Εγω νομιζω πως άσχετα απ το λίπος που χάνεται εκει (κι ας μη το θέλαμε) δειχνει και μικρότερο γιατι ανοίγει η πλατη. Κι επισης ενω παντου γινεται μια μυικη υπερτροφια, γινεται μεν και στους θωρακικους αλλα οχι και εκει που θα θέλαμε. Το καλο ειναι πως δεν υποχρεουμαστε να ειμαστε σε τρελα χαμηλό λιπος ολο το χρόνο οποτε νομιζω σε νορμαλ λιπος αν το σωμα ολο δειχνει δυνατο και εχει τα σχήματά του, τοτε το συνολο ειναι σιγουρα ωραιο.
    Last edited by Ελενα; 05-11-14 at 11:58.
    A head full of fears has no space for dreams.

  16. #46
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Ισως ειμαι απο τις ελαχιστες γυναικες που χαιρονται οταν φευγει το στηθος. Στον αγωνα για να φτασω 7.6% λιπος εξαφανιστηκε ολο. Μονο ρωγα εμεινε.. Ε και;; Το σχεδιο του μαγιο βοηθησε αρκετα ωστε να μην φαινεται αδειο εκεινο το σημειο.

    Δεν με απασχολει καθολου. Οκ οχι οτι θα με χαλαγε αν ειχα μεγαλυτερο, αλλα δεν θα κατσω να πεθανω κι ολας. Αρκει που βλεπω το σωμα μου και με ευχαριστει.

    Συν οτι σε χαμηλο λιπος, ο μυικος ιστος μπαινει πιο ευκολα. Αυτο το εχω παρατηρησει και στην πράξη, πανω μου.
    Ασε που σε μας τις γυναικες δεν ειναι και οτι καλυτερο οι αυξομειωσεις λιπους (και αυτο το χω δει πανω μου).

  17. #47
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Ειρηνη, γτ οι αυξομειωσεις λιπους δν ειναι οτι καλυτερο?
    αναφερεσαι για τις ορμονικες αναταραχες? παυση περιοδου?

  18. #48
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Οι αποτομες αλλαγες στο λιπος στρεσαρουν Δημητρα μου το σωμα. Εμεις οι γυναικες ειμαστε τραγικα ευαισθητες σε καθε τετοια αλλαγη. Τωρα βλεπω το σωμα μου πως καιει τουρμπο οτι του δινω. Και στο λεω εγω, που λιπωνω και μονο στην οψη γλυκου.. Δεν μιλαω για μονοψηφια/αγωνιστικα ποσοστα λιπους, αλλα νορμαλ προς χαμηλά. Αυτο πιστευω ειναι το ιδανικο για μια γυναικα αν θελει να χτισει μυς. Ετσι δεν θα δυσκολευτει οταν θα θελει να μπει σε γραμμωση και να δει τι ψαρια εχει πιασει. Ξερεις ποσο απαιτητικο ειναι απο το σωμα σου οταν το βαζεις σε τρελη διαιτα να χασει λιπακι; ειναι σαν να το βιαζεις.. Ενω οταν εχεις λιγο λιπος να χασεις, τοτε δεν το στρεσσαρεις τοσο. Αυτα τα εχω δει και πανω μου, εχω υπαρξει 72 κιλα γαιδουρα και εχω νιωσει στο πετσι μου τι ειναι να φτυνεις αιμα να χασεις ξυγκι..

  19. #49
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    σε καταλαβαινω. κ γω λιπωνω απιστευτα ευκολα και για να χαθει αυτο το ρημαδι μου βγαζει την πιστη.

  20. #50
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Γι αυτο Δήμητρα βάλε τα δυνατά σου κοπέλα μου και θα δεις μετά πως οταν φτασεις το στοχο σου, πόσο πιο ευκολα θα ειναι τα πράγματα και πως θα μπορεις να απολαμβάνεις το -σωστο- φαγητό χωρις να λιπώνεις, εκμεταλλευόμενη τον μεταβολισμό σου!!

  21. #51
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    υπαρχει ελπιδα γιατι πραγματικα νομιζα οτι θα λιπωνω εσαει πανευκολα!!
    θενξ Ειρηνη!!!

  22. #52
    New Member
    Join Date
    26-09-13
    Posts
    55

    Default

    Καλησπερα σε όλους!!!!
    Χάθηκα για λίγο. Τον τελευταιο μήνα έκανα πολύ λίγες προπονήσεις. Τη τελευταία εβδομάδα ξαναξεκίνησα δυναμικά.
    Αποφάσισα να κάνω προπόνηση μέρα παρα μέρα, που θα βγαίνει 3 φορές τη μία εβδομάδα και 4 την άλλη. Το θέμα είναι
    ότι θέλω να χάσω λίπος και να σφίξει το δέρμα. Θα βοηθούσε το να αυξήσω την αερόβια; Ο φίλος μου με ψήνει τις μέρες
    που δεν θα πηγαίνω γυμναστήριο να πηγαίνω μαζί του για περπάτημα-τρέξιμο Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω αν το περπάτημα ή το τρέξιμο
    εκτός απο την αντοχή και την απώλεια θερμίδων βοηθάει και στη σύσφιξη.

    καλές δευτεριατικες προπονήσεις σε όλους!!!

  23. #53
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλησπερα Καθυ,

    τα βαρη ειναι ιδανικα για συσφιξη. Παρατησε οσες κοπελες ειναι κολλημενες στον διαδρομο ή κανουν αποκλειστικα βαρη.. Δεν εχουν τοσο σφιχτο σωμα οσο αλλες που κανουν γυμναστικη με βαρη!!
    Αν θες να χασεις λιπος, τοτε οπωσδηποτε μεγαλη εμφαση στη διατροφη. Η αεροβια απλως ειναι ενα εργαλειο.

  24. #54
    New Member
    Join Date
    26-09-13
    Posts
    55

    Default

    thanks Καρδούλα!!! Άρα θα εστιάσω στα βάρη και τη διατροφή. Απ'ότι βλέπω στο κοντέρ του διαδρόμου
    δεν χάνω και πολλές θερμίδες με το περπάτημα-τρέξιμο. Μισή ώρα στο 6 και χάνω μόνο 100 θερμίδες.

  25. #55
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by cathy007 View Post
    Καλησπερα σε όλους!!!!
    Χάθηκα για λίγο. Τον τελευταιο μήνα έκανα πολύ λίγες προπονήσεις. Τη τελευταία εβδομάδα ξαναξεκίνησα δυναμικά.
    Αποφάσισα να κάνω προπόνηση μέρα παρα μέρα, που θα βγαίνει 3 φορές τη μία εβδομάδα και 4 την άλλη. Το θέμα είναι
    ότι θέλω να χάσω λίπος και να σφίξει το δέρμα. Θα βοηθούσε το να αυξήσω την αερόβια; Ο φίλος μου με ψήνει τις μέρες
    που δεν θα πηγαίνω γυμναστήριο να πηγαίνω μαζί του για περπάτημα-τρέξιμο Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω αν το περπάτημα ή το τρέξιμο
    εκτός απο την αντοχή και την απώλεια θερμίδων βοηθάει και στη σύσφιξη.

    καλές δευτεριατικες προπονήσεις σε όλους!!!
    Γεια σου κατερινα!

    Καλα σου κανει ο φιλος σου που σε ψηνει να τρεξετε, αλλα κανε αυτο που σου λεει η ειρηνη(kardoula), δηλαδη μην ξεχνας την ασκηση με αντιστασεις.Εκει θα γινει η διαφορα.Και πιστεψε με, πισω δεν θα θελεις να γυρισεις :P

  26. #56
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by cathy007 View Post
    Απ'ότι βλέπω στο κοντέρ του διαδρόμου
    δεν χάνω και πολλές θερμίδες με το περπάτημα-τρέξιμο. Μισή ώρα στο 6 και χάνω μόνο 100 θερμίδες.
    Μη στηρίζεσαι στις ενδείξεις του διαδρόμου. Εσύ προσπάθησε σε κάθε αερόβια να νιώθεις ότι ανεβάζεις παλμούς, υπολόγιζε από 120-150μαξ.

    Βάρη-διατροφη-αερόβια είναι η αγία τριάδα (όπως λέω εγώ ) Και τα τρία μαζί θα σου δώσουν το καλύτερο αποτέλεσμα.

  27. #57
    New Member
    Join Date
    26-09-13
    Posts
    55

    Default

    καλημέρα! Thanks καρδούλα για την απάντηση! Απλά δεν μου είναι καθαρό σε τι ακριβώς βοηθάει η αερόβια
    κι αν είναι καλύτερο το περπάτημα, το Jogging ή το τρέξιμο.
    Any way...Χθες έκανα στήθος-δικέφαλους.
    Στήθος: peck deck 3X15
    πρέσσα στήθους 3Χ15
    πιέσει σε επικλινή 3Χ15
    δικέφαλοι: μηχάνημα 3Χ15
    κάμψεις αλτήρων 3Χ15
    Κάπου χάθηκαν στο Gym τα βαράκια το ενός κιλού κι έκανα τις κάμψεις με επιτυχία με τα δίκιλα!

    Μετά αντί για σκέτο περπάτημα έκανα εναλλάξ περπάτημα-jogging για ένα μισάωρο. όμορφη αίσθηση και το Jogging.
    Σήμερα έχω πολλή διάθεση να ξαναπάω Gym, αλλά λέω να μην το παρακάνω. Αύριο πάλι.

  28. #58
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by cathy007 View Post
    καλημέρα! Thanks καρδούλα για την απάντηση! Απλά δεν μου είναι καθαρό σε τι ακριβώς βοηθάει η αερόβια
    κι αν είναι καλύτερο το περπάτημα, το Jogging ή το τρέξιμο.
    Any way...Χθες έκανα στήθος-δικέφαλους.
    Στήθος: peck deck 3X15
    πρέσσα στήθους 3Χ15
    πιέσει σε επικλινή 3Χ15
    δικέφαλοι: μηχάνημα 3Χ15
    κάμψεις αλτήρων 3Χ15
    Κάπου χάθηκαν στο Gym τα βαράκια το ενός κιλού κι έκανα τις κάμψεις με επιτυχία με τα δίκιλα!

    Μετά αντί για σκέτο περπάτημα έκανα εναλλάξ περπάτημα-jogging για ένα μισάωρο. όμορφη αίσθηση και το Jogging.
    Σήμερα έχω πολλή διάθεση να ξαναπάω Gym, αλλά λέω να μην το παρακάνω. Αύριο πάλι.
    Καλημερα cathy. Για να σε βοηθησω οσο καλυτερα μπορω, η αεροβια ασκηση θα σε βοηθησει ΚΑΙ να χασεις λιπος γρηγοροτερα, ΚΑΙ να δυναμωσεις το καρδιαγγειακο και αναπνευστικο σου συστημα.Το καλυτερο για σενα θα το βρεις με τον καιρο, αν και απ'οτι λες το jogging αρχισε να σου αρεσει πολυ και χαιρομαι.Ετσι λοιπον, αεροβια +διατροφη+ ασκηση με αντιστασεις(βαρη ή αλλες μορφες) θα σε οδηγησουν στο στοχο σου το συντομοτερο δυνατον.

    Για τα βαρη: μην φοβασαι να αυξησεις την αντισταση στις ασκησεις σου, αρκει να εισαι σιγουρη οτι η ασκηση γινεται σωστα και η αντισταση δεν σου ειναι ουτε λιγη αλλα ουτε και πολλη.Οσο εξελισσεσαι, θα το καταλαβαινεις και απο μονη σου πως πρεπει αν πας ενα κλικ παραπερα :)

    Ακολουθησε το προγραμμα που κανεις μεσα στη βδομαδα απο προπονησεις, και αν αργοτερα νοιωσεις σιγουρη πως θελεις να πηγαινεις αλλη μια μερα, καντο. Για την ωρα θα ελεγα ξεκουραση για να νοιωθεις δυνατοτερη στην επομενη προπονηση.

  29. #59
    New Member
    Join Date
    26-09-13
    Posts
    55

    Default

    Καλησπέρα streetgymnast! Ευχαριστώ για τις συμβουλές!
    Χθες έκανα πόδια. τα κλασικά μηχανμηματα: πρέσσα 3Χ15
    leg curl 3Χ15
    τετρακέφαλοι 3Χ15
    προσαγωγοί 3Χ15
    απαγωγοί 3Χ15
    Πρώτη φορά που δεν το φοβήθηκα κι ανέβασα κιλά. Μάλλον καλό έκανα γιατί επιτέλους νιώθω να έγινε δουλειά και είμαι πιασμένη.
    Θέλω να βάλω άλλη μια άσκηση για γλουτούς. Για σκουοτ δεν με βλέπω ακόμα. Οι προβολές γυμνάζουν γλουτούς;

  30. #60
    New Member
    Join Date
    26-09-13
    Posts
    55

    Default

    Καλημέρα σε όλους!
    Μεγάλη μέρα η χθεσινή. Μετά απο 2 1/2 μήνες άλλαξα πρόγραμμα ποδιών. Και ναι, επιτέλους έχω στο πρόγραμμα τις περίφημες πολυαρθρικές
    σκουοτ και προβολές! Βέβαια χωρίς βάρη ακόμα. (Κι έχω μια μεγάλη απορία, δεν υπάρχει ρακ και ούτε χώρος για σκουοτ με μπάρα, μα καλά
    σε αυτότο γυμναστήριο δεν κάνει κανείς;)
    Πολύ δύσκολη η εκτέλεση του σκουότ. Μου είναι πολύ δύσκολο να κρατήσω επίπεδη την πλάτη. Ευτυχώς ο γυμναστής έκατσε πάρα μα πάρα πολλή ώρα να
    μου τη δείξει.
    Αναλυτικα το νέο πρόγραμμα:
    ΠΟΔΙΑ σκουοτ (χωρίς βάρος) 4Χ20
    προβολές (χωρίς βάρος) 4Χ20
    μηχάνημα τετρακέφαλων (μόνο 5 επαναλήψεις έβγαλα, είχα πιαστεί ήδη πολύ, λέτε να τη βγάλω σαν
    άσκηση αφού γυμνάζω τους τετρακέφαλους στο σκούοτ;)
    μηχάνημα προσαγωγών 3Χ15
    μηχάνημα απαγωγων 3 Χ 15

    ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ: μηχάνημα τρικεφάλων 3Χ15
    εκτάσεις με αλτήρα 3Χ15
    πιέσεις στην τροχαλία 3Χ15
    30 κοιλιακοί, 10 ραχαίοι

    τελος 20 λεπτά αερόβια, 15 λεπτά Jogging και 5 λεπτά περπάτημα.

    Είμαι ενθουσιασμένη. Έχω χάσει και 1/2 κιλό, αλλά το πιο σημαντικό είναι ότι μου μπαίνουν παντελόνια
    που κανονικα φοράω όταν είμαι 2 κιλά πιο κάτω.
    Σας ευχαριστώ όλους!!! Μου δίνετε δύναμη και κουράγιο να συνεχίσω!


 
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •