Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    New Member
    Join Date
    25-10-14
    Posts
    14

    Default Νέος Εδώ - Γνώμες Για Συμπληρώματα

    κατ'αρχην καλως σας βρηκα! θα ηθελα την αποψη σας πανω σε ενα θεμα ! ειμαι σχεδον 18 ( σε ενα μηνα ακριβως ) ασχολουμαι 3 χρονια σοβαρα με τη γυμναστικη σε συνδυασμο με πολυ αυστηρη διατροφη ! η επαφη μεχρι τωρα που ειχα με τα συμπληρωματα ηταν μονο πρωτεινη κυριως whey και ενα μικρο διαστημα μια gainer επειδη ασχολουμουν παραλληλα και με την κολυμβηση ! τελος παντων αποφασισα να συνεχισω αποκλειστικα με το bodybuilding και σταματησα την κολυμβηση ! η απορια μου ειναι η εξης : o γυμναστης μου με συμβουλευσε οτι μιας και κανω αρκετα δυνατες προπονησεις οτι θα με βοηθαγε η χρηση συμπληρωματος κρεατινης! ( συγκεκριμενα μονουδρικης ) εχω διαβασει διαφορα αρθρα περι αυτης ! αυτο που ηθελα να μαθω ειναι αν θα μου επιφερει στασιμοτητα ! το λεω αυτο επειδη καποιοι λενε οτι αν καποιος παρει π.χ κρεατινη στα 18 μολις κανει 2-3 κυκλους αν σταματησει να κανει χρηση κρεατινης τοτε δε θα μπορει να ανεβει μυικα ( η εστω πολυ λιγο και πολυ δυσκολα) ! κατα ποσο ισχυει αυτο?

  2. #2
    Advanced Bodybuilder Paulos123's Avatar
    Join Date
    21-01-13
    Location
    Αττικη,Νεα Μακρη
    Posts
    1,126

    Default

    Η κρεατινη δεν θα σου επιφερει στασιμοτητα στα μυικα κερδη ασχετα απο τους ποσους κυκλους εχεις κανει,αντιθετα μπορει να σε βοηθησει σε ορισμενες περιπτωσεις.

  3. #3
    New Member
    Join Date
    25-10-14
    Posts
    14

    Default

    Quote Originally Posted by Paulos123 View Post
    Η κρεατινη δεν θα σου επιφερει στασιμοτητα στα μυικα κερδη ασχετα απο τους ποσους κυκλους εχεις κανει,αντιθετα μπορει να σε βοηθησει σε ορισμενες περιπτωσεις.
    αρα με γνωμωνα οτι κανω καλες προπονησεις και σωστη διατροφη θα μου συνιστουσες τη χρηση κρεατινης ? ( ευχαριστω για το χρονο και την απαντηση σου )

  4. #4
    Advanced Bodybuilder Paulos123's Avatar
    Join Date
    21-01-13
    Location
    Αττικη,Νεα Μακρη
    Posts
    1,126

    Default

    Αφου εχεις καποιες βασικες γνωσεις,εχεις στην πλατη σου μερικα χρονια προπονησης και λογικα θα εχεις ενα καλοδουλεμενο σωμα,τοτε ναι γιατι οχι..
    Δεν θα δεις τρομερη διαφορα ομως,ενα συμπληρωμα ειναι.Οσο για αυτο που ειπε ο προπονητης σου,ναι συμφωνω,ξεκινα με μονουδρικη και αργοτερα βλεπουμε.

  5. #5
    New Member
    Join Date
    25-10-14
    Posts
    14

    Default

    Quote Originally Posted by Paulos123 View Post
    Αφου εχεις καποιες βασικες γνωσεις,εχεις στην πλατη σου μερικα χρονια προπονησης και λογικα θα εχεις ενα καλοδουλεμενο σωμα,τοτε ναι γιατι οχι..
    Δεν θα δεις τρομερη διαφορα ομως,ενα συμπληρωμα ειναι.Οσο για αυτο που ειπε ο προπονητης σου,ναι συμφωνω,ξεκινα με μονουδρικη και αργοτερα βλεπουμε.
    ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Νέος στο Φόρουμ αναζητά τις γνώμες και απόψεις σας
    By MaxOutGr in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 81
    Last Post: 30-10-13, 15:09
  2. Νέος στα συμπληρώματα και στη γυμναστική
    By lookito in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 08-10-12, 16:10
  3. Νεος με τα συμπληρωματα...
    By Jimaras619 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 17
    Last Post: 04-05-12, 16:17
  4. Γεια Σας Παιδιά! Νέος Με Απορίες Για Συμπληρώματα
    By virbas in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 15
    Last Post: 24-12-11, 19:35

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •