Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 28 of 28
  1. #1

    Smile Διατροφή Όγκου

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΜΙΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΟΓΚΟΥ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ..
    07:00 ΠΡΟΙΝΟ:10 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΤΙΣ ΣΟΥΠΑΣ ΒΡΩΜΗ+ΜΙΣΗ ΧΟΥΦΤΑ ΔΙΜΙΤΡΙΑΚΑ ΟΛΙΚΗΣ+10 ΑΜΥΓΔΑΛΑ+8ΚΑΡΥΔΙΑ+1 ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΤΗς ΣΟΥΠΑΣ ΜΕΛΙ + 2 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΤΟΥ ΓΛΥΚΟΥ ΤΑΧΙΝΗ+1 ΣΚΟΥΠ WHEY GOLD STANDARD 100%+1 ΚΑΨΟΥΛΑ FISH OIL ΤΗΣ ON
    10:00 ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ: 1 ΤΟΣΤ ΟΛΙΚΗΣ ΜΕ 2 ΦΕΤΕΣ ΓΑΛΟΠΟΥΛΑ ΚΑΙ 2 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΤΟΥ ΓΛΥΚΟΥ ΣΠΙΤΙΚΟ ΦΥΣΤΙΚΟΒΟΥΤΙΡΟ+1 ΜΠΑΝΑΝΑ
    14:00 ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΜΟΣΧΑΡΙΣΙΑ ΜΠΡΙΖΟΛΑ ή ΨΑΡΙ + ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ή ΡΙΖΙ + ΛΑΧΑΝΙΚΑ
    17:00 1 ΚΟΝΣΕΡΒΑ ΤΟΝΟ ΜΕ ΜΙΑ ΜΠΑΝΑΝΑ ή 1 ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙ 2% ΜΕ ΜΙΑ ΜΠΑΝΑΝΑ
    21:00 ΒΡΑΔΥΝΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΑΛΛΑ ΧΩΡΗΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ
    23:00 ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΥΠΝΟ 1 ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙ 2%+ 1 ΚΑΨΟΥΛΑ FISH OIL ΤΗΣ ON
    ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΦΟΙΤΗΤΗΣ ΚΑΙ ΔΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΠΙΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΡΙΟ ΕΔΩ ΚΟΝΤΑ ΚΑΝΩ CROSSFIT ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΥΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΠΡΟΙ ΚΑΝΩ ΠΟΥΣΑΠΣ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΝΩ ΕΛΞΕΙΣ ΣΕ ΜΟΝΟΖΥΓΟ ΠΟΥΣΑΠΣ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΙΛΙΑΚΟΥΣ
    ΗΛΙΚΙΑ:20 ΚΙΛΑ:83 ΥΨΟΣ:1,94
    ΚΑΝΩ ΣΧΕΔΟΝ 1ΜΙΣΙ ΧΡΟΝΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ...

  2. #2

    Default

    Καταρχας καλως ηρθες!!Λοιπον πρεπει να ξερεις ποσα μακρος παιρνεις απο τη διατροφη(πρωτεινη,υδατανθρακες,λιπος) και να ζυγιζεις το φαγητο.Παμε στα γευματα:

    Πρωινο:Κρατα βρωμη,ταχινι βαλε κανα φρουτο αντι μελι και ασπραδια αντι την πρωτεινη.

    Δεκατιανο βαλε κοτοπουλο με ρυζι η πατατα και ελαιολαδο.

    Μεσημεριανο κομπλε.

    Στις 17:00 βαλε πατατα αντι μπανανα.

    Πριν τον υπνο βαλε γιαουρτι με αμυγδαλα η φυστικοβουτυρο.

    Μπανανα βαλε μετα την προπο με την πρωτεινη.

    Αυτες τις αλλαγες σου προτεινω να κανεις αλλα αν δν ζυγιζεις το φαι πας στα τυφλα...

  3. #3

    Default

    καλησπερα ευχαριστω για την απαντηση.. τα μακρος μου ειναι υδατανθρακες=516γρ,πρωτεινη=127γρ(χωρις την βρωμη και τους ξηρους καρπους γιατι δεν ξερω αν χριαζετε να τα συμπεριλαβω) θερμιδες=2500
    στο δεκατιανο δεν μπορω να βαλω κοτοπουλο γιατι ειμαι στην σχολη εκεινη την ωρα... γιατι οχι την προτεινη το πρωι και γιατι οχι μελι? στις 1700 ειναι το γευμα μετα την προπονηση γιαυτο βαζω 1 κονσερβα τονο με μια μπανανα...

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by κωστας κ View Post
    καλησπερα ευχαριστω για την απαντηση.. τα μακρος μου ειναι υδατανθρακες=516γρ,πρωτεινη=127γρ(χωρις την βρωμη και τους ξηρους καρπους γιατι δεν ξερω αν χριαζετε να τα συμπεριλαβω) θερμιδες=2500
    στο δεκατιανο δεν μπορω να βαλω κοτοπουλο γιατι ειμαι στην σχολη εκεινη την ωρα... γιατι οχι την προτεινη το πρωι και γιατι οχι μελι? στις 1700 ειναι το γευμα μετα την προπονηση γιαυτο βαζω 1 κονσερβα τονο με μια μπανανα...
    Κατσε διαβασε στο φορουμ γτ εχεις ελλιπης γνωσεις...Λπος δεν το μετρας??2500 θερμιδες ειναι λιγες,εγω τρωω καπου 3000 και ειμαι 72κιλα.Ξεκινα με 3300θερμιδες(413γρ υδατανθρακα,231γρ πρωτεινη,81γρ λιπος),να δεις πως σε παει και μετα βλεπεις τι κανεις.Φροντιζε να παιρνεις 2γρ ζωικη πρωτεινης τη μερα,και η υπολοιποη πρωτεινη ας ειναι απο αλλες πηγες.Την πρωτεινη δεν το ξερεις οτι η καλυτερη ωρα να την παρεις ειναι μετα την προπονηση??

    Βαζε και μελι αλλα οχι σε καθημερινη βαση γτ εχει πολλα ζαχαρα.Ωραια να σου αντιστρεψω την ερωτηση.Και γτ να βαλεις σκονη στο πρωινο ενω μπορεις να φας κανονικο φαγητο?που οπως και να χει το στερεο φαγητο ειναι ανωτερο της σκονης...Την ημερα με 4-5 στερεα γευματα και ενα μεταπροπονητικο ροφημα εισαι κομπλε,κανε τις διορθωσεις που ειπαμε και ποσταρε παλι την διατροφη!!

  5. #5

    Default

    το λιπος το ξεχασα... ναι οι θερμιδες ειναι λιγες γιατι αποτι εχω μετρησει με ενα προγραμμα πρεπει να περνω 3300 για συντηριση...231 γρ πρωτεινης δεν ειναι ζωρι για τον οργανισμο? οσο για την σκονη πιστευα οτι το πρωι μετα απο τοσες ωρες που ηταν χωρης τροφη ο οργανισμος θα του εκανε καλο να του εδινα μια καλη ποσοτητα απο προτεινες και αλλον συστατικων που περιεχει η οπτιμουμ...για το μελι το χρησιμοπιω εδω και παρα πολυ καιρο και δεν εχω δει καπια αρνητικη αλλαγη πανω μου λογο ζαχαρης ησως γιατι δεν χρησιμοπιω πουθενα αλλου ζαχαρη...

  6. #6

    Default

    το λιπος το ξεχασα... ναι οι θερμιδες ειναι λιγες γιατι αποτι εχω μετρησει με ενα προγραμμα πρεπει να περνω 3300 για συντηριση...231 γρ πρωτεινης δεν ειναι ζωρι για τον οργανισμο? οσο για την σκονη πιστευα οτι το πρωι μετα απο τοσες ωρες που ηταν χωρης τροφη ο οργανισμος θα του εκανε καλο να του εδινα μια καλη ποσοτητα απο προτεινες και αλλον συστατικων που περιεχει η οπτιμουμ...για το μελι το χρησιμοπιω εδω και παρα πολυ καιρο και δεν εχω δει καπια αρνητικη αλλαγη πανω μου λογο ζαχαρης ησως γιατι δεν χρησιμοπιω πουθενα αλλου ζαχαρη...για περισσοτερες θερμιδες τι πρωτινεις? γιατι τρωω ειδη πολυ δεν μπορω να σκεφτω πως να βαλω ακομα 1000 θερμιδες...

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Stelios_Xania View Post
    Κατσε διαβασε στο φορουμ γτ εχεις ελλιπης γνωσεις...Λπος δεν το μετρας??2500 θερμιδες ειναι λιγες,εγω τρωω καπου 3000 και ειμαι 72κιλα.Ξεκινα με 3300θερμιδες(413γρ υδατανθρακα,231γρ πρωτεινη,81γρ λιπος),να δεις πως σε παει και μετα βλεπεις τι κανεις.Φροντιζε να παιρνεις 2γρ ζωικη πρωτεινης τη μερα,και η υπολοιποη πρωτεινη ας ειναι απο αλλες πηγες.Την πρωτεινη δεν το ξερεις οτι η καλυτερη ωρα να την παρεις ειναι μετα την προπονηση??

    Βαζε και μελι αλλα οχι σε καθημερινη βαση γτ εχει πολλα ζαχαρα.Ωραια να σου αντιστρεψω την ερωτηση.Και γτ να βαλεις σκονη στο πρωινο ενω μπορεις να φας κανονικο φαγητο?που οπως και να χει το στερεο φαγητο ειναι ανωτερο της σκονης...Την ημερα με 4-5 στερεα γευματα και ενα μεταπροπονητικο ροφημα εισαι κομπλε,κανε τις διορθωσεις που ειπαμε και ποσταρε παλι την διατροφη!!
    το λιπος το ξεχασα... ναι οι θερμιδες ειναι λιγες γιατι αποτι εχω μετρησει με ενα προγραμμα πρεπει να περνω 3300 για συντηριση...231 γρ πρωτεινης δεν ειναι ζωρι για τον οργανισμο? οσο για την σκονη πιστευα οτι το πρωι μετα απο τοσες ωρες που ηταν χωρης τροφη ο οργανισμος θα του εκανε καλο να του εδινα μια καλη ποσοτητα απο προτεινες και αλλον συστατικων που περιεχει η οπτιμουμ...για το μελι το χρησιμοπιω εδω και παρα πολυ καιρο και δεν εχω δει καπια αρνητικη αλλαγη πανω μου λογο ζαχαρης ησως γιατι δεν χρησιμοπιω πουθενα αλλου ζαχαρη...για περισσοτερες θερμιδες τι πρωτινεις? γιατι τρωω ειδη πολυ δεν μπορω να σκεφτω πως να βαλω ακομα 1000 θερμιδες...

  8. #8

    Default

    Ενα ποστ ειναι αρκετο,δεν χρειαζονται παραπανω.Ωραια αφου το δες στο προγραμμα οτι χρειαζεσαι 3300 θερμιδες με ποια λογικη επεσες στις 2500?Εγω σου πα τι ειναι καλυτερο,στο πρωινο αυγα βρωμη και τελος αντε και κανα φρουτακι βαλε για περισσοτερες θερμιδες.Και τι πως εισαι ωρες νηστικος,νομιζεις οτι η πρωτεινη θα καλυψει κατι παραπανω απο τα αυγα?Και εγω θα εβαζα και κανα κροκο στο πρωινο,ταχινι,ξηροκαρπια κτλ στο τελευταιο γευμα με το γιαουτι θα τα ειχα.Οχι δεν θεωρω οτι ειναι πολυ η πρωτεινη και μν αγχωνεσαι δεν θα επιβαρυνει τα νεφρα σου αν εισαι υγιεις.Προτεινω να αυξησεις ποσοτητες απλα.Ποσο καιρο τρως 2500 θερμιδες??Γτ αν καταναλωνεις 2500αρκετο διαστημα τοτε αλλαζει το πραμα,ειναι λαθος τωρα ξαφνικα να πας 3300...

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Stelios_Xania View Post
    Ενα ποστ ειναι αρκετο,δεν χρειαζονται παραπανω.Ωραια αφου το δες στο προγραμμα οτι χρειαζεσαι 3300 θερμιδες με ποια λογικη επεσες στις 2500?Εγω σου πα τι ειναι καλυτερο,στο πρωινο αυγα βρωμη και τελος αντε και κανα φρουτακι βαλε για περισσοτερες θερμιδες.Και τι πως εισαι ωρες νηστικος,νομιζεις οτι η πρωτεινη θα καλυψει κατι παραπανω απο τα αυγα?Και εγω θα εβαζα και κανα κροκο στο πρωινο,ταχινι,ξηροκαρπια κτλ στο τελευταιο γευμα με το γιαουτι θα τα ειχα.Οχι δεν θεωρω οτι ειναι πολυ η πρωτεινη και μν αγχωνεσαι δεν θα επιβαρυνει τα νεφρα σου αν εισαι υγιεις.Προτεινω να αυξησεις ποσοτητες απλα.Ποσο καιρο τρως 2500 θερμιδες??Γτ αν καταναλωνεις 2500αρκετο διαστημα τοτε αλλαζει το πραμα,ειναι λαθος τωρα ξαφνικα να πας 3300...
    τα αλλα ποστ γιναν καταλαθος... δεν το κανω επιτιδες και ειδη εχω ξεκινισει και ανεβαζω θερμιδες σιγα σιγα...εχω παρα πολυ καιρο με αφτη την ποσοτητα θερμιδων...τωρα οσο για ξυροκαρπια και ταχινι πιστευα οτι ειναι καλητερο να μην τα εχω το βραδυ και βαζω λιπη και πεφτω για υπνο αλλα για να το λες...ωρεα αν ειναι θα τρωω 2 ασπραδια το πρωι με εναν κροκο και βρωμη και ενα φρουτο... τωρα οσο εχει να κανει με την αυξηση θερμιδων θα ηθελα μια βοηθεια...

  10. #10

    Default

    2 ασπραδια ειναι λιγα κανε τα 4-5 και βαλε και τον κροκο.Ξηροκαρπι πριν τον υπνο με γιαουρτι η κοτατζ ειναι οτι πρεπει γτ σε κρατανε χορτατο την νυκτα και σου παρεχονται υγιεινα λιπη συν καζεινη(πρωτεινη αργης αποροφησης).Οσο για την αυξηση θερμιδων 150-200 καθε 3βδομαδες ειναι καλα...

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Stelios_Xania View Post
    2 ασπραδια ειναι λιγα κανε τα 4-5 και βαλε και τον κροκο.Ξηροκαρπι πριν τον υπνο με γιαουρτι η κοτατζ ειναι οτι πρεπει γτ σε κρατανε χορτατο την νυκτα και σου παρεχονται υγιεινα λιπη συν καζεινη(πρωτεινη αργης αποροφησης).Οσο για την αυξηση θερμιδων 150-200 καθε 3βδομαδες ειναι καλα...

    α ενταξει... τωρα οσο για τα συμπληρωματα περνω προτεινη whey gold standard 100% και fish oil της ΟΝ θα χρηαστω κατι παραπανω?

  12. #12

    Default

    Αμα τρως λιπαρο ψαρι(σαρδελα,σολωμο,γαυρο,σκουμπρι) 3-4 φορες τη βδομαδα δεν χρειαζεσαι το fish oil.Θα μπορουσες να προσθεσεις μικροιονισμενη μονουδρικη κρεατινη,της ΟΝ ειναι καλη επιλογη!!

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Stelios_Xania View Post
    Αμα τρως λιπαρο ψαρι(σαρδελα,σολωμο,γαυρο,σκουμπρι) 3-4 φορες τη βδομαδα δεν χρειαζεσαι το fish oil.Θα μπορουσες να προσθεσεις μικροιονισμενη μονουδρικη κρεατινη,της ΟΝ ειναι καλη επιλογη!!

    λογο του οτι ειμαι φοιτητης δεν μπορω να τρωω 3-4 φορες ψαρι...τρωω 1 με 2 φορες τη βδομαδα....καμια ιδεα για να δωσω γευση στα κουακερ?? τωρα οσο για την κρεατινη να σου πω την αληθεια το ψιλοφοβαμε [δεν εχψ καποιο προβλημα αλλα και παλι δεν ξερω αν θα εχει καπια επιπτωση η κρεατινη...)
    επισης χρισημοποιω βιταμινη C την Cal C Vita της Bauer και περνω ενα δισκιο το πρωι...

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by κωστας κ View Post
    λογο του οτι ειμαι φοιτητης δεν μπορω να τρωω 3-4 φορες ψαρι...τρωω 1 με 2 φορες τη βδομαδα....καμια ιδεα για να δωσω γευση στα κουακερ?? τωρα οσο για την κρεατινη να σου πω την αληθεια το ψιλοφοβαμε [δεν εχψ καποιο προβλημα αλλα και παλι δεν ξερω αν θα εχει καπια επιπτωση η κρεατινη...)
    επισης χρισημοποιω βιταμινη C την Cal C Vita της Bauer και περνω ενα δισκιο το πρωι...
    Αμα δεν σου ειναι ευκολο να τρως ψαρι παρε τοτε fish oil.Το ομεγα 3 της Now foods ειναι πολυ καλο!!Δεν χρειαζεται να το καταναλωνεις καθε μερα,παιρνε μερα παρα μερα.Η βιταμινη C ειναι καλη προσθηκη.Τωρα σε οτι αφορα την κρεατινη ειναι το ποιο ερευνημενο και ενα απο τα ποιο αποτελεσματικα-ασφαλη συμπληρωματα,μιλαμε παντα για καθαρη μονουδρικη κρεατινη.Αν ενα ατομο ειναι υγιες,δεν εχει καποιο προβλημα τοτε μπορει να χρησιμοποιησει αφοβα κρεατινη,τωρα αν εσυ τη φοβασαι τι να σου πω μη παρεις,αλλα να ξερεις δν υπαρχει κανενας λογος ανησυχιας...

  15. #15

    Default

    τωρα εχω το fish oil της on θα περιμενω να τελιωσει και θα παρω της Now γιατι εχω ακουσει και εγω καλα λογια για αυτο αλλα οταν ειχα παει να παρω δεν το γνωριζα ακομα...τωρα περνω ενα το πρωι και ενα το βραδυ πριν τον υπνο...αν ειναι θα το κανω μερα παρα μερα ενα το πρωι και ενα πριν τον υπνο...μηπως εχεις καπια ιδεα για το πως να κανω τη βρωμη πιο ευγευστη?

  16. #16
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,664

    Default

    Quote Originally Posted by κωστας κ View Post
    τωρα εχω το fish oil της on θα περιμενω να τελιωσει και θα παρω της Now γιατι εχω ακουσει και εγω καλα λογια για αυτο αλλα οταν ειχα παει να παρω δεν το γνωριζα ακομα...τωρα περνω ενα το πρωι και ενα το βραδυ πριν τον υπνο...αν ειναι θα το κανω μερα παρα μερα ενα το πρωι και ενα πριν τον υπνο...μηπως εχεις καπια ιδεα για το πως να κανω τη βρωμη πιο ευγευστη?
    Καλησπέρα φίλε,
    εγω στη βρωμη συνηθιζα να βαζω 1/2 σκουπ πρωτεινη(σοκολατα ειχα της on),μπορεις να παρεις γλυκαντικο στεβια επισης,ή να βαλεις ελαχιστο μελι(αν και δεν ειναι η καλυτερη επιλογη θα βοηθησει αρχικα να βελτιωθει η γευση)

  17. #17
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Βρωμη κανελα ζεστο νερο ή micro να φουσκωσει και οταν κρυωσει γιαουρτι κακαο στεβια. Εγω προσθετω και 2 φρουτα ψιλοκομένα και ανακατεβω.
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  18. #18
    Pumping Iron antonis_7's Avatar
    Join Date
    25-08-10
    Location
    Αθήνα
    Posts
    383

    Default

    Εχει ανοιξει ολοκληρο θρεντ για τη βρωμη μπορεις απο κει να παρεις πολλες ιδεες!
    “Failure is not an option. Everyone has to succeed.”- Arnold

  19. #19

    Default

    Quote Originally Posted by iLikeBB View Post
    Καλησπέρα φίλε, εγω στη βρωμη συνηθιζα να βαζω 1/2 σκουπ πρωτεινη(σοκολατα ειχα της on),μπορεις να παρεις γλυκαντικο στεβια επισης,ή να βαλεις ελαχιστο μελι(αν και δεν ειναι η καλυτερη επιλογη θα βοηθησει αρχικα να βελτιωθει η γευση)
    εγω βαζω 1 σκουπ πρωτεινη της ον με γευση μπανανα απιστευτη γευση αλλα σαν την σοκολατα καμια!!! το στεβια δεν το ηξερα αλλα τωρα θα το δοκιμασω απο δοσολογιες ποσο βαζεις?

    Quote Originally Posted by pantelisk View Post
    Βρωμη κανελα ζεστο νερο ή micro να φουσκωσει και οταν κρυωσει γιαουρτι κακαο στεβια. Εγω προσθετω και 2 φρουτα ψιλοκομένα και ανακατεβω.
    γιατι νερο και οχι γαλα? η κανελα ναι ειναι καλη επιλογη αλλα με την γευση της προτεινης [μπανανα] δεν πολυκολαει...βαζω επισεις και μια μπανανα και ενα ακτινιδιο ψιλοκομενα...

    Quote Originally Posted by antonis_7 View Post
    Εχει ανοιξει ολοκληρο θρεντ για τη βρωμη μπορεις απο κει να παρεις πολλες ιδεες!
    αα οκ θα το κιταξω ευχαριστω...

  20. #20
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,664

    Default

    Quote Originally Posted by κωστας κ View Post
    εγω βαζω 1 σκουπ πρωτεινη της ον με γευση μπανανα απιστευτη γευση αλλα σαν την σοκολατα καμια!!! το στεβια δεν το ηξερα αλλα τωρα θα το δοκιμασω απο δοσολογιες ποσο βαζεις?



    γιατι νερο και οχι γαλα? η κανελα ναι ειναι καλη επιλογη αλλα με την γευση της προτεινης [μπανανα] δεν πολυκολαει...βαζω επισεις και μια μπανανα και ενα ακτινιδιο ψιλοκομενα...



    αα οκ θα το κιταξω ευχαριστω...
    Στεβια δεν χρησιμοποιουσα εγω,αλλα εβλεπα πολλα ατομα απο φορουμ που εβαζαν οποτε δοσολογιες δεν ξερω να σου πω.

    Νερό χρησιμοποιουν επειδή το γάλα δεν ειναι και οτι ποιοτικοτερο υπαρχει,δεν λεω οτι ειναι αχρηστο απλα οτι υπαρχουν και πιο ποιοτικα για πρωινο(π.χ γιαουρτι).Και γω προσωπικα με γαλα ετρωγα βρωμη

  21. #21
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Quote Originally Posted by iLikeBB View Post
    Στεβια δεν χρησιμοποιουσα εγω,αλλα εβλεπα πολλα ατομα απο φορουμ που εβαζαν οποτε δοσολογιες δεν ξερω να σου πω.

    Νερό χρησιμοποιουν επειδή το γάλα δεν ειναι και οτι ποιοτικοτερο υπαρχει,δεν λεω οτι ειναι αχρηστο απλα οτι υπαρχουν και πιο ποιοτικα για πρωινο(π.χ γιαουρτι).Και γω προσωπικα με γαλα ετρωγα βρωμη
    Ακριβώς γι' αυτό δεν βάζω γάλα. Επειδή βάζω 300-350 γρ. γιαούρτι. Κάνω το λεγόμενο οvernight oats. Κάνε ένα search στο youtube bodybuilding overnight oats και πάρε κάμποσες ιδέες.
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  22. #22

    Default

    ναι μωλις ειδα τα βιντεακια εχουν πολυ καλες ιδεες θα τις εφαρμοσω.... οσο για το γαλα λεω να το αντικαταστησω με το γαλα αμυγδαλου τι λετε?

  23. #23
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,664

    Default

    Quote Originally Posted by κωστας κ View Post
    ναι μωλις ειδα τα βιντεακια εχουν πολυ καλες ιδεες θα τις εφαρμοσω.... οσο για το γαλα λεω να το αντικαταστησω με το γαλα αμυγδαλου τι λετε?
    Πολύ καλύτερο + πιο πολλες θερμιδες.
    Θα το φτιαξεις μονος σου ή θα το αγορασεις?Γιατι απ' οτι εχω ακουσει ειναι ακριβουτσικο σε σχεση με το απλο γαλα.
    Αν θες να φτιαξεις μονος σου για οικονομια και ποιοτητα δες εδω: http://www.bodybuilders.gr/forum/sho...BB%CE%BF%CF%85

  24. #24

    Default

    σκεφτομουν να το φτιαξω μονος μου γιατι ειναι πολυ ακριβο οντως το ετιμο...ναι το εχω διαβασει το αρθρο αφτο απο εκει πειρα την συνταγη... μια ερωτηση.. : αν φτιαξω overnight oats και βαλω 1 σκουπακι προτεινης οπως λεει στα βιντεο μεχρι το πρωι που θα το φαω δεν θα εχουν χαθει απο την προτεινη τα συστατικα?

  25. #25
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Αν και δεν νομίζω να χάνει τα συςτατικά Γι αυτό το ερώτημα σου δεν ξέρω να σου απαντήσω με σιγουριά. Ίσως σου απαντήσει κάποιο πιο έμπειρο μέλος απαντήσει. Κι εγώ σχετικά νέος και άπειρος στον χώρο και πειραματίζομαι.
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  26. #26

    Default

    Quote Originally Posted by pantelisk View Post
    Αν και δεν νομίζω να χάνει τα συςτατικά Γι αυτό το ερώτημα σου δεν ξέρω να σου απαντήσω με σιγουριά. Ίσως σου απαντήσει κάποιο πιο έμπειρο μέλος απαντήσει. Κι εγώ σχετικά νέος και άπειρος στον χώρο και πειραματίζομαι.
    αα οκ θα το ψαξω αν ειναι και μολις μαθω θα σ πω...

  27. #27
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Tίποτα δεν παθαίνει η πρωτείνη Κώστα. Ακόμα και με το ψήσιμο, μετουσιώνεται αλλά δεν χάνεται η αξία της.

    Όσο για τη διατροφή σου, μην ξευφεύγεις θερμιδικά. Εγω θα σε συμβουλευα να κινηθεις ισοθερμιδικα και να χτισεις σωστα τα γευματα σου. Με τοσο φαι που ειδα στο πρωτο σου ποστ, το πιθανοτερο ειναι να βαλεις αρκετό λιπος. Καλύτερα να ξεκινάς με λιγοτερο φαγητο και στην πορεία να αυξάνεις, παρά το αντίστροφο και μετά να τρέχεις να χάνεις κιλά.

  28. #28

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Tίποτα δεν παθαίνει η πρωτείνη Κώστα. Ακόμα και με το ψήσιμο, μετουσιώνεται αλλά δεν χάνεται η αξία της.

    Όσο για τη διατροφή σου, μην ξευφεύγεις θερμιδικά. Εγω θα σε συμβουλευα να κινηθεις ισοθερμιδικα και να χτισεις σωστα τα γευματα σου. Με τοσο φαι που ειδα στο πρωτο σου ποστ, το πιθανοτερο ειναι να βαλεις αρκετό λιπος. Καλύτερα να ξεκινάς με λιγοτερο φαγητο και στην πορεία να αυξάνεις, παρά το αντίστροφο και μετά να τρέχεις να χάνεις κιλά.
    επειδη περνω ενα σκουπ την ημερα προτεινη ελεγα να την περνω το απογευμα μετα την προπονιση ή το τρεξιμο και το πρωι να τρωω 3 αυγα [1 κροκο 3 ασπραδια].... ειναι καλη αφτη η επιλογη η να την περνω το πρωι την προτεινη και το απογευμα τα αυγα?
    οσο για το φαγητο αυτη την διατροφη την εχω αρκετο καιρο και δεν εχω δει να θολωνω..αντιθετος εχω δει τους μυες μου να ειναι πιο φουσκομενοι σε σχεση με την προηγουμενη διατροφη μου...


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Διατροφή Όγκου
    By nikos2532 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 2
    Last Post: 28-11-13, 21:38
  2. Διατροφή Ογκου
    By veriong in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 2
    Last Post: 06-10-12, 19:31
  3. Διατροφή Όγκου
    By dvl.gr in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 24-12-10, 13:02
  4. Διατροφή Όγκου
    By Pain in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 1
    Last Post: 16-05-10, 18:55

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •