Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 7 12345 ... LastLast
Results 1 to 30 of 191
  1. #1
    Junior Bodybuilder Giorgaras999's Avatar
    Join Date
    01-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    179

    Default Χειροπάλη (Μπραντεφέρ) - Νέα & Διακρίσεις Ελλήνων!!

    Χειροπάλη (Μπραντεφέρ)

    Θα ηθελα να βαλω στο forum ενα θεμα για το αθλημα μου τη χειροπαλη.πολλοι δεν ξερουν πως να κανουν προπονηση σωστη νομιζουν οτι μονο τα δικεφαλα και τα τρικεφαλα πρεπει να γυμνασουν.οποιος θελει να με ρωτησει για ενα καλο προγραμμα και για το πως δεν θα τον κουναει κανεις που κανει απλα βαρη ή καποιος που δεν εχει ασχοληθει ποτε μπορει να μου το πει.

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Γιώργο, πολύ ενδιαφέρον! Πιστεύω θα ήταν καλο να αναλύσεις το τι ακριβώς είναι η χειροπάλη, τους κανόνες, γενικά πράγματα που θα βοηθήσουν να έχουμε μια εικόνα για όλους εμάς που δεν γνωρίζουμε.

  3. #3
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Οντως πολυ ενδιαφερον!!! Πες μας οτι μπορεις! Υπαρχει τεχνική; Ειναι απλα θεμα δυναμης; Δικεφαλα/στήθος/ωμοι;
    A head full of fears has no space for dreams.

  4. #4
    Pumping Iron antonis_7's Avatar
    Join Date
    25-08-10
    Location
    Αθήνα
    Posts
    383

    Default

    το σαββατοκυριακο ειχε βγει ενας στην Πανια και ειχε πει για κατι αγωνες που θα γινουν στο προσεχες διαστημα
    “Failure is not an option. Everyone has to succeed.”- Arnold

  5. #5
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Quote Originally Posted by Giorgaras999 View Post
    θα ηθελα να βαλω στο forum ενα θεμα για το αθλημα μου τη χειροπαλη.πολλοι δεν ξερουν πως να κανουν προπονηση σωστη νομιζουν οτι μονο τα δικεφαλα και τα τρικεφαλα πρεπει να γυμνασουν.οποιος θελει να με ρωτησει για ενα καλο προγραμμα και για το πως δεν θα τον κουναει κανεις που κανει απλα βαρη ή καποιος που δεν εχει ασχοληθει ποτε μπορει να μου το πει.
    Πες μας το πρόγραμμα Γιώργο και συμβουλές!!
    Βάζω που και που μπρας ντε φερ, αλλά έχω ενα πολύ δυνατό συμφοιτητή που με κερδίζει !!!
    Πάμε να δείξουμε πώς γίνεται :Ρ
    Victory loves preparation...

  6. #6
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    Quote Originally Posted by Giorgaras999 View Post
    για το πως δεν θα τον κουναει κανεις που κανει απλα βαρη
    σιγουρα παιζει η τεχνικη δεν αντιλεγω αλλα στο να μην το κουναει κανεις που δεν ασχοληται με αυτο.....μεγαλη κουβεντα!!
    συμπτωματικα ειδα ενα παλικαρι που ασχοληται με αυτο και εκανε την αναλογη προπονηση χεριων!!
    του κανω πλακα ελα να βαλουμε χερακι.....μου λεει δεν παιζει να τον παρω ηταν στα κιλα μου 85,
    με τα πολλα στο τελος με φωναζει να βαλουμε και του τοσπασα ....για πλακα τον πηρα!!!!μαρεσε που εκανε και ααααχ...\
    και παιζει και σε αγωνες δηλ δεν ειναι χομπιστας,
    απλα μου ειπε να ασχοληθω με αυτο και οτι τοχω και για διακρισεις!
    καλα ok απ την μια μπηκε απ την αλλη βγηκε
    προσωπικα δεν μου λεει κατι το αθλημα.

    επισης πιστευω η δυναμη υπερισχυει της τεχνικης,η τεχνικη εχει να κανει σε περιπου ισοδυναμα ατομα.
    το εζησα live
    Last edited by lary2332; 06-11-14 at 19:18.
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  7. #7
    Pumping Iron giannis22's Avatar
    Join Date
    23-09-13
    Location
    Larissa
    Posts
    469

    Default

    δωσε πληροφοριες!!!
    Every cloud has its silver lining

  8. #8
    Junior Bodybuilder Giorgaras999's Avatar
    Join Date
    01-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    179

    Default

    Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΣΤΗΝ ΠΑΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΑΘΛΗΤΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΣΤΑ ΒΑΡΙΑ ΚΙΛΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΤΟ ΠΑΝ ΣΤΗ ΧΕΙΡΟΠΑΛΗ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ Η ΔΥΝΑΜΗ.ΧΩΡΙΣ ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΩΡΕΣ.ΘΑ ΠΩ ΟΜΩΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΑΠΛΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΒΑΡΗ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΑ ΧΕΙΡΟΠΑΛΗ ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ.ΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΙ.ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΥΜΝΑΣΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΠΟΣ,ΠΗΧΕΙΣ,ΔΙΚΕΦΑΛΑ,ΤΡΙΚΕΦΑΛΑ,ΩΜΟΥΣ.ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ.ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΟ ΠΙΟ <<ΑΣΗΜΑΝΤΟ>>.ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΜΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΝΑ ΑΦΙΕΡΟΣΟΥΜΕ ΧΡΟΝΟ ΣΤΟΝ ΠΗΧΗ ΜΑΣ.ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΘΑ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΟΥΜΕ.ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΠΗΧΗ ΚΑΙ ΚΑΡΠΟ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΟΙ ΝΟΜΙΖΩ.ΔΙΚΕΦΑΛΑ ΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΒΑΡΗ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΦΥΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΡΑΒΟΜΠΑΡΑ ΑΝΑΠΟΔΗ ΛΑΒΗ.ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΙΚΕΦΑΛΑ ΜΕ ΜΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΕΝΑ ΧΕΡΙ.ΑΡΚΕΤΑ ΔΥΣΚΟΛΗ ΑΣΚΗΣΗ.ΤΡΙΚΕΦΑΛΑ ΚΑΙ ΩΜΟΥΣ ΠΑΛΙ ΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΚΙΛΑ ΤΙΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ.ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ.ΟΤΑΝ ΣΤΥΝΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΑΓΩΝΑ ΤΟ ΧΕΡΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ.Ο ΠΗΧΗΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΚΕΦΑΛΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΤΙ ΕΝΝΟΩ.ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΟΙΞΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΜΕ ΣΤΑ ΔΙΚΕΦΑΛΑ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΣΤΡΙΨΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΑΡΠΟ ΜΑΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΜΕΣΑ ΑΦΟΥ ΤΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΥΝΑΜΩΣΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΣΟΥΜΕ ΕΚΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΑΝΟΙΞΕΙ.ΕΓΡΑΨΑ ΠΟΛΛΑ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ

  9. #9
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Quote Originally Posted by Giorgaras999 View Post
    Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΣΤΗΝ ΠΑΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΑΘΛΗΤΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΣΤΑ ΒΑΡΙΑ ΚΙΛΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΤΟ ΠΑΝ ΣΤΗ ΧΕΙΡΟΠΑΛΗ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ Η ΔΥΝΑΜΗ.ΧΩΡΙΣ ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΩΡΕΣ.ΘΑ ΠΩ ΟΜΩΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΑΠΛΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΒΑΡΗ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΑ ΧΕΙΡΟΠΑΛΗ ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ.ΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΙ.ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΥΜΝΑΣΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΠΟΣ,ΠΗΧΕΙΣ,ΔΙΚΕΦΑΛΑ,ΤΡΙΚΕΦΑΛΑ,ΩΜΟΥΣ.ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ.ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΟ ΠΙΟ <<ΑΣΗΜΑΝΤΟ>>.ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΜΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΝΑ ΑΦΙΕΡΟΣΟΥΜΕ ΧΡΟΝΟ ΣΤΟΝ ΠΗΧΗ ΜΑΣ.ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΘΑ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΟΥΜΕ.ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΠΗΧΗ ΚΑΙ ΚΑΡΠΟ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΟΙ ΝΟΜΙΖΩ.ΔΙΚΕΦΑΛΑ ΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΒΑΡΗ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΦΥΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΡΑΒΟΜΠΑΡΑ ΑΝΑΠΟΔΗ ΛΑΒΗ.ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΙΚΕΦΑΛΑ ΜΕ ΜΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΕΝΑ ΧΕΡΙ.ΑΡΚΕΤΑ ΔΥΣΚΟΛΗ ΑΣΚΗΣΗ.ΤΡΙΚΕΦΑΛΑ ΚΑΙ ΩΜΟΥΣ ΠΑΛΙ ΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΚΙΛΑ ΤΙΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ.ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ.ΟΤΑΝ ΣΤΥΝΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΑΓΩΝΑ ΤΟ ΧΕΡΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ.Ο ΠΗΧΗΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΚΕΦΑΛΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΤΙ ΕΝΝΟΩ.ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΟΙΞΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΜΕ ΣΤΑ ΔΙΚΕΦΑΛΑ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΣΤΡΙΨΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΑΡΠΟ ΜΑΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΜΕΣΑ ΑΦΟΥ ΤΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΥΝΑΜΩΣΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΣΟΥΜΕ ΕΚΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΑΝΟΙΞΕΙ.ΕΓΡΑΨΑ ΠΟΛΛΑ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ
    Επειδή οι πιο πολλοί δεν ξέρουν τους κανόνους και 'γκρινιάζουν' όταν στρέφεις τον καρπό, μπορει η τελευταία συμβουλή με τους δικεφάλους-πήχεις κολλημένους να γίνει χωρίς στροφή καρπού;
    Victory loves preparation...

  10. #10
    Junior Bodybuilder Giorgaras999's Avatar
    Join Date
    01-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    179

    Default

    ΒΕΒΑΙΩΣ ΤΟ ΛΕΓΟΜΕΝΟ <<ΞΕΡΟ>>.ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ ΓΡΗΓΟΡΑ.ΑΝ ΓΚΡΙΝΙΑΖΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤΡΕΨΗ ΤΟΥ ΚΑΡΠΟΥ ΑΣ ΤΟΝ ΣΤΡΙΨΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΝ

  11. #11
    Junior Bodybuilder Giorgaras999's Avatar
    Join Date
    01-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    179

    Default

    και παντα ζεσταμα πριν απο οποιοδηποτε παιχνιδι

  12. #12
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Γιώργο μετά από αγώνες μπρας ντε φερ ΠΑΝΤΑ πιάνομαι.
    Αρκετά έντονα στους μυς που στρέφουν το καρπό και στους πήχεις. Τι αν κανω διατάσεις στο τελος ή προθερμανση στην αρχη..
    Φανταζομαι δεν αντιμετωπιζεται, ειναι θεμα συνηθειας ε?
    Victory loves preparation...

  13. #13
    Junior Bodybuilder Giorgaras999's Avatar
    Join Date
    01-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    179

    Default

    ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΟΣ.ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΑΥΤΟ ΟΤΑΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟΥ ΛΕΜΕ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΑΙ ΕΡΘΕΙΣ ΑΥΡΙΟ ΤΟΤΕ ΕΙΣΑΙ ΙΚΑΝΟΣ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΧΕΙΡΟΠΑΛΗ.ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΦΡΙΚΤΟΙ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΗΚΩΣΩ ΕΝΑ ΜΠΟΥΚΑΛΑΚΙ ΝΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΩ ΚΑΙ ΣΟΥ ΜΙΛΑΩ ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ

  14. #14
    Junior Bodybuilder Giorgaras999's Avatar
    Join Date
    01-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    179

    Default

    Quote Originally Posted by lary2332 View Post
    σιγουρα παιζει η τεχνικη δεν αντιλεγω αλλα στο να μην το κουναει κανεις που δεν ασχοληται με αυτο.....μεγαλη κουβεντα!!
    συμπτωματικα ειδα ενα παλικαρι που ασχοληται με αυτο και εκανε την αναλογη προπονηση χεριων!!
    του κανω πλακα ελα να βαλουμε χερακι.....μου λεει δεν παιζει να τον παρω ηταν στα κιλα μου 85,
    με τα πολλα στο τελος με φωναζει να βαλουμε και του τοσπασα ....για πλακα τον πηρα!!!!μαρεσε που εκανε και ααααχ...\
    και παιζει και σε αγωνες δηλ δεν ειναι χομπιστας,
    απλα μου ειπε να ασχοληθω με αυτο και οτι τοχω και για διακρισεις!
    καλα ok απ την μια μπηκε απ την αλλη βγηκε
    προσωπικα δεν μου λεει κατι το αθλημα.

    επισης πιστευω η δυναμη υπερισχυει της τεχνικης,η τεχνικη εχει να κανει σε περιπου ισοδυναμα ατομα.
    το εζησα live
    κοιτα φιλε μπορει οντως να το εχεις δεν σε ξερω.στον αγωνα ομως θα σε στησει ο διαιτητης οπως πρεπει και αν δεν υπακουσεις θα χασεις και τον αγωνα.οσο για την τεχνικη με το που σε πιασει ενας εμπειρος παικτης θα καταλαβει πως θα παιξεις.με μια κινηση του καρπου αν σου ανοιξει τα δακτυλα οση δυναμη και αν εχεις την εχεις χασει.ηρθε powerlifter επαγγελματιας και εβαλε μπραντεφερ και ξεφτιλιστηκε.αυτο το γεγονος εγινε προσφατα με συναθλητη μου.μολις του μαθαμε τεχνικες βελτιωθηκε πολυ και εχει δρομο ακομα.πολυ δυνατος το νιωθεις αλλα τωρα δουλευει τεχνικη

  15. #15
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Quote Originally Posted by lary2332 View Post
    σιγουρα παιζει η τεχνικη δεν αντιλεγω αλλα στο να μην το κουναει κανεις που δεν ασχοληται με αυτο.....μεγαλη κουβεντα!!
    συμπτωματικα ειδα ενα παλικαρι που ασχοληται με αυτο και εκανε την αναλογη προπονηση χεριων!!
    του κανω πλακα ελα να βαλουμε χερακι.....μου λεει δεν παιζει να τον παρω ηταν στα κιλα μου 85,
    με τα πολλα στο τελος με φωναζει να βαλουμε και του τοσπασα ....για πλακα τον πηρα!!!!μαρεσε που εκανε και ααααχ...\
    και παιζει και σε αγωνες δηλ δεν ειναι χομπιστας,
    απλα μου ειπε να ασχοληθω με αυτο και οτι τοχω και για διακρισεις!
    καλα ok απ την μια μπηκε απ την αλλη βγηκε
    προσωπικα δεν μου λεει κατι το αθλημα.

    επισης πιστευω η δυναμη υπερισχυει της τεχνικης,η τεχνικη εχει να κανει σε περιπου ισοδυναμα ατομα.
    το εζησα live
    Αφού είσαι τέρας ρε χαχαχαχα
    Victory loves preparation...

  16. #16
    Junior Bodybuilder Giorgaras999's Avatar
    Join Date
    01-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    179

    Default

    να κανετε και χαμερ.πιανουμε τον αλτηρα και με τα 2 χερια και παιζουμε δικεφαλα.πολυ καλη ασκηση

  17. #17
    Pumping Iron antonis_7's Avatar
    Join Date
    25-08-10
    Location
    Αθήνα
    Posts
    383

    Default

    προπονησεις κανετε σε ειδικα διαμορφωμενο χωρο να φανταστω?
    “Failure is not an option. Everyone has to succeed.”- Arnold

  18. #18
    Junior Bodybuilder Giorgaras999's Avatar
    Join Date
    01-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    179

    Default

    Quote Originally Posted by antonis_7 View Post
    προπονησεις κανετε σε ειδικα διαμορφωμενο χωρο να φανταστω?
    εννοειται φιλε μου οι προπονησεις γινονται σε τραπεζι μπραντεφερ.απλα κανουμε και βαρη για ενδυναμωση

  19. #19
    Junior Bodybuilder Giorgaras999's Avatar
    Join Date
    01-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    179

    Default

    σημερα εγω για παραδειγμα επαιξα χερια

  20. #20
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    ειχα δει σε ενα γυμναστηριο ενα μηχανημα καθαρα για ασκηση μπραντεφερ![δεν το ειχα ξαναδει σε αλλο
    στηνεσαι οπως κανεις κανονικα μπραντεφερ και ανεβαζεις η κατεβαζεις kg και η κληση της ασκησης ειναι σαν κανεις μπραντεφερ.
    καλο!!!
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  21. #21
    Junior Bodybuilder Giorgaras999's Avatar
    Join Date
    01-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    179

    Default

    αυτο ειναι οτι καλυτερο υπαρχει φιλε.εμεις εχουμε κανει μετατροπη σε τραπεζι του μπραντεφερ και βαζουμε ελευθερα κιλα.δισκους σαν αυτους που βαζουμε στον παγκο

  22. #22
    Junior Bodybuilder Giorgaras999's Avatar
    Join Date
    01-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    179

    Default

    αλλα και αυτο το μηχανημα να εχεις θα πρεπει να κανεις σωστα την κινηση αλλιως δεν κανει δουλεια.

  23. #23
    Junior Bodybuilder Giorgaras999's Avatar
    Join Date
    01-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    179

    Default

    για οποιον θελει και μπορει να δωσει 15 ευρω την κυριακη 30 νοεμβριου να ερθει στο NO LIMITS στο κλειστο του tae kwon do και να παρει μια γευση απο το αθλημα μας.θα εχει και αγωνες πυγμαχιας,kick boxing και τα λοιπα αλλα θα γινει και ενας σοβαρος αγωνας μπραντεφερ.θα ειναι εκει η ομαδα μας για να στηριξουμε τους αθλητες μας.θα παιξει ο χρηστος που ειχε βγει στην πανια κοντρα σε 3 αθλητες την ιδια βραδια.king of the table λεγεται αυτο μονο που στο εξωτερικο παιζουν με 20 την ιδια βραδια.εδω ειμαστε λιγο πισω.

  24. #24

    Default

    ο Χρήστος είναι ο ''με κράζεις?με θαυμάζεις...''???

  25. #25
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    οχι καμια σχεση
    ειναι επαγγελματιας πρωταθλητης μπραντεφερ
    Last edited by lary2332; 12-11-14 at 00:18.
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  26. #26
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Quote Originally Posted by panatha13 View Post
    ο Χρήστος είναι ο ''με κράζεις?με θαυμάζεις...''???
    Αν είναι αυτός που νομίζω, ε λίγο υφάκι το έχει ;ρ
    Victory loves preparation...

  27. #27
    Junior Bodybuilder Giorgaras999's Avatar
    Join Date
    01-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    179

    Default

    καμια σχεση ο χρηστος με τον καραγκιοζη που ελεγε με κραζεις με θαυμαζεις.λιγο υφακι το εχει γιατι εχει χασει 1 αγωνα σε ολη του την καριερα που εχει πανω απο 150 αγωνες.εγω στη θεση του θα ειχα περισσοτερο.εχει κερδισει ακομα και παγκοσμιο πρωταθλητη και δεν υπαρχει ανθρωπος στην ελλαδα που οχι να τον κερδιζει ουτε να τον κουνησει.εβαλε μαζι του ο μασιστας ο σπυρου και ουτε που τον κουνησε.ο χρηστος ειναι πολυ καλο παιδι και κοιταει να βοηθησει εμας που προσπαθουμε να τον φτασουμε

    δειτε το αυτο θα γινει στο no limits


  28. #28
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default Χειροπάλη (Μπραντεφέρ)

    Πω πω βιντεαραααααα!! καλε τι θεριά ειναι αυτά;;;

  29. #29
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,642

    Default

    Τι να πω ρε παιδια,εμενα το ολο βιντεο μου θυμιζει wwe φαση(με τις δηλώσεις που κανουν)
    Πάντως ειναι ολοι τερατα

  30. #30
    Junior Bodybuilder Giorgaras999's Avatar
    Join Date
    01-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    179

    Default

    ολα τα παιδια αυτα ειναι αθλητες της ομαδας μου και ειναι ολοι πολυ δυνατα χερια.σαν τον χρηστο βεβαια κανεις.ο χωρος αυτος που βλεπετε ειναι ο χωρος που κανουμε την προπονηση μας


 
Page 1 of 7 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Χειροπαλη
    By Κωστας21 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 26-01-13, 09:46
  2. Μπραντεφερ
    By Dorian in forum Off Topic
    Replies: 9
    Last Post: 06-02-08, 06:35
  3. Bra de fer (χειροπαλη)
    By fafas in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 28-09-06, 01:36

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •