Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 12 of 12
  1. #1

    Default Πρόγραμμα Διατροφής και Προπόνησης Bodybuilding

    Καλημερα Πως σας φαινεται αυτο το προγραμμα διατροφης?Να το ακολουθησω?Ειμαι 17 και γυρω στο 1.70

    Meal no. 1: Oats & Eggs and OatsMeal no. 2: Fruits & Protein BarMeal no. 3: Rice, Broccoli and Chicken BreastMeal no. 4: Protein ShakeMeal no. 5: Sweet Potatoes & Steak
    Επισης προπονιση 2-3 φορες την βδομαδα απο 1-30 ωρα σε συνδιασμο αεροβιας(ποδηλατο) και μερικα βαρη ειναι καλα?Θελω να εχω γραμμωμενο σωμα και οχι ογκο.Πειτε μου και δικες σας εμπειριες.Ευχαριστω προαταβολικα!!

  2. #2
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Καλημερα και σε σενα Σταυρο. Ποσα κιλα εισαι;

    Το πλανο σου σε γενικες γραμμες ειναι καλο.Στη θεση σου, θα εβγαζα το meal 2, θα εβαζα στη θεση του το meal 3, στη θεση του 3 θα εβαζα το 4, μετα το 5 στη θεση του 4, και σαν τελευταιο γευμα θα ετρωγα γιαουρτι με κοτατζ.

    Εχεις καποιο συγκεκριμενο πλανο γυμναστικης με βαρη;

  3. #3

    Default

    Ειμαι γυρω στα 55.Οχι δεν εχω κατι συγκεκριμενο.Κανω πους απς,ασκησεις με βαρη(δικεφαλο,τρικεφαλο,στιθος,ωμους),μερικα λεπτα τρεξιμο κτλ.Θα ξεκινησω τωρα ποδηλατο στατικο,μονοζυγο οσο μπορω και τα υπολειπα που ανεφερα.Το προβλημα μου βεβαια ειναι οτι τελευτεα νιωθω κουρασμενος με τα σχολεια,φροντιστιρια και ουτε για να πολυβγαινω εχω ορεξη οπως παλεοτερα.Τι θα με συμβουλευες για να εχω περισσοτερη ενεργεια και ευεξια?Ευχαριστω για τις απαντησεις

  4. #4
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Κοιτα, αν απο τα 55 κιλα πας να "γραμμωσεις" ποσο θα πας, 50; με 1.70 υψος, δεν θα ειναι καλο το αποτελεσμα.

    Θα σου προτεινα να τρως οπως σου ειπα και παραπανω, να τρως καλα και καθαρα, να πηγαινεις στο γυμναστηριο να κανεις δυνατη γυμναστικη και με τον καιρο θα βαζεις μυ πανω σου και θα σου αρεσει.

    Μπορει να ευθυνονται πολλοι παραγοντες που νοιωθεις κουρασμενος.Μηπως τρως λιγο; μηπως κοιμασαι λιγο; μηπως κανεις πολλυ γυμναστικη και τρως λιγο; μηπως ειναι ενας συνδυασμος και των 3(το γαμησα, σορυ :P).Με το σωστο φαγητο στις σωστες ποσοτητες, και με ενα καλο υπνο, μπορουν να διορθωθουν πολλα.Παντως, επειδη δεν ειμαι ειδικος, αν νοιωθεις ακομη κουρασμενος, θα πρεπει να επισκεφθεις ενα γιατρο.

    Απ'οτι καταλαβα, κανεις γυμναστικη στο σπιτι, ετσι;

  5. #5

    Default

    Τωρα πιο πολυ ναι ,αν και ειμαι γραμμενος σε γυμναστιριο αλλα ειναι μακρια και δεν πολυ πηγαινω

  6. #6
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Θα συνεχισεις να κανεις σπιτι σου; Αν ναι, εχω πολλες ασκησεις να σου προτεινω για να μπορεσεις να συναγωνιστεις τα αποτεμεσματα που θα σου εδινε το γυμναστηριο.

  7. #7

    Default

    Για καμποσο καιρο ναι.Θα με βοηθουσε αν μου προτεινες μερικες

  8. #8
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Οσες θελεις.

    απλα πες μου το ακριβες πλανο που ακολουθεις, για να ξερω και γω τι να βαλουμε.

  9. #9

    Default

    Λοιπος ξεκιναω με αεροβια ασκηση για κανα 30 λεπτο,μετα ασκησης πους απς,ραχιαιους,μετα γαμπα ,καθυσματα για τρικεφαλο,κοιλιακους, μετα ασκησης με βαρακια 3κιλα(δικεφαλο,τρικεφαλο,στιθος,ωμους)Θα επρεπε μαλλον να εχω κατι πιο οργανομενο.Θα ξεκινισω και στατικο ποδηλατα για αεροβια και θα κανω πιο πολυ μονοζυγο

  10. #10
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Μπορουμε να κανουμε οποιοδηποτε σπλιτ γουσταρουμε αν εχεις και μονοζυγο

    Θα προτεινα

    Στηθος-τρικεφαλα

    Ποδια

    Πλατη-δικεφαλα

    Ωμοι-κοιλιακοι

  11. #11

    Default Συσφιξη και γραμμωση!

    Γεια σας.Οπως εχω ξανααναφερει οταν εχασα καμποσα κιλα το δερμα μου επεσε(σωμα-προσωπο).Αν και προσπαθω να τρωω υγιεινες τροφες και να γυμναζομαι δεν βλεπω ανορθοση.Τι θα μπορουσα να κανω για να σφυξω(κυριος στο προσωπο θελω).Ειναι αληθεια οτι τα γαλακτοκομικα και οι πρωτεινες βοηθανε?ΑΑΑ επι την ευκαιρια καλες γιορτες σε ολους

  12. #12

    Default Ογκος-γραμμωση!! HELP

    Γεια σας παιδια.Εχω δει πολλους αθλητες που αρχικα ακολουθουσαν προγραμμα διατροφης για ογκο και εφοσον απεκτησαν αρκετους μυς υστερα ακολουθησαν διατροφη για γραμμωση και πετυχαν τελια αποτελεσματα.Παλεοτερα που ειμουν πιο γεματος ενω δεν γυμναζομουν ειχα αρκετους μυς και οταν εκανα μια ιποθερμιδικη διαιτα και παραλληλα προγραμμα γυμναστικης ειχα παρα πολυ καλα αποτελεσματα χωρις να κουραστω ιδιαιτερα.Μετα ομως το παρακανα με την διαιτα και εχασα πολλους μυς και τα σχετικα.Ακομα και μυς απο το προσωπο.Λοιπον για να μην πολυλογο μπορειται να μου προτεινεταικατι?Ειμαι 55 κιλα και γυρο στο 1.70 υψος και ειμαι 17 χρονων.Κατι αλλο.Αν κανω διατροφη για ογκο αλλα παραλληλα αεροβια γυμναστικη πιστευτευεται θα εχω καλα αποτελεσματα?


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αξιολόγηση Προπόνησης Και Διατροφής Bodybuilding
    By giannakhc in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 14
    Last Post: 04-05-12, 16:35
  2. Προγραμμα διατροφης +προπονησης
    By Elina in forum Logs & Photos Γυναικών Forum
    Replies: 6
    Last Post: 01-05-12, 16:30
  3. Ημερολόγιο εβδομαδιαίας προπόνησης και διατροφής bodybuilding
    By Pavlos18 in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 69
    Last Post: 21-04-11, 17:09

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •