Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    New Member
    Join Date
    12-11-14
    Posts
    13

    Default Νεος στο Powerlifting

    Γεια σας ειμαι 15.5 χρονων 63 κιλα...κανω παγκο 65 κιλα και κοπηλατικη 60..Θα μπορουσα σε αυτην την ηλικια που ειμαι να αρχισω na kanw powerlifting ειναι καλα αυτα που σηκωνω?

  2. #2

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    καλησπερα

    το Powerlifting δεν ειναι απλο θεμα , ειναι αθλημα που παιζεις με ενταση και μεγαλα φορτια , ειναι τεχνικη προγραμματισμος αναρωση πολλα πραγματα

    εισαι μολις 15 , το νευρικο σου συστημα δεν ειναι ετοιμο για τοσα μεγαλα φορτια , θα ειναι κακη επιλογη αν το αρχησεις χωρις επιβλεψη απο καποιον εμπειρο , για την δικη σου ασφαλεια πανω απο ολα..

  3. #3
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Ειμαι της ιδιας αποψης με τον Γιωργο(Δασκαλο).Χτισε γερες βασεις, μιας και ακομη εισαι μικρος και εχεις ΠΑΡΑ πολυ χρονο μπροστα σου, και οταν οριμασουν οι συνθηκες, εδω θα ειμαστε παλι να τα ξανακουβεντιασουμε.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  4. #4

    Join Date
    04-01-12
    Posts
    1,125

    Default

    Χωρις κάποιον προπονητή μην το επιχειρήσεις. Στην ηλικία που εισαι μπορείς να δουλέψεις την τεχνική στις μεγάλες ασκήσεις και σιγά σιγά να αρχίσεις να ανεβάζεις κιλά, φτιάχνοντας μέσα σε έναν χρόνο εξαιρετικές βάσεις για το προσεχές μέλλον, αλλά χωρις καθοδήγηση υπάρχει ρίσκο το οποίο δεν αξίζει με τίποτα.

  5. #5
    New Bodybuilder
    Join Date
    23-04-16
    Posts
    1

    Default

    παιδια καλησπερα...ειμαι 20 χρονων, 1,74 υψος, 82 κιλα...αθλουμαι ολοκληρη μου τη ζωη και συγκεκριμενα με τα βαρη τους τελευταιους 3 μηνες...ενδιαφερομαι να ασχοληθω με το χωρο του powerlifting καθαρα και μονο για προσωπικη μου ευχαριστηση...ξερω λιγα πραγματα σχετικα με το ποιες ειναι οι 3 διαφορετικες θεσεις που αφορουν το αθλημα (deadlift, squat, bench press) κτλ...οποιεσδηποτε αλλες συμβουλες πανω στο θεμα (τεχνικη-διατροφη-προγραμμα γυμναστικης) θα ηταν ιδιαιτερα χρησιμες. ευχαριστω εκ των προτερων :)
    Υ.Γ: Προς το παρων επειδη δεν γνωριζω αν υπαρχει στην πολη μου (Κατερινη) καποιο αθλητικο κεντρο Powerlifting σκοπευω να κανω τη γυμναστικη μου σε κλασσικο γυμναστηριο

  6. #6

    Default

    Μπορει καποιος να διαφωτισει τις βασικες αρχες του powerlifting ?


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Νέος Στο Άθλημα Του Powerlifting!
    By Theodosios in forum Powerlifting & Αρση Βαρών
    Replies: 2
    Last Post: 06-02-14, 15:50
  2. Εδώ Νέος, Εκεί Νέος , Πού είναι ο Νέος??? οοοοεεεεοοο??
    By tomassito in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 8
    Last Post: 20-01-14, 10:54
  3. Νέος Άθλος με Νέο Πρόγραμμα (powerlifting)
    By nitri796 in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 03-12-12, 21:57
  4. powerlifting
    By JARNOLD in forum Powerlifting & Αρση Βαρών
    Replies: 3
    Last Post: 29-01-08, 21:42

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •