Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 9 of 9

Thread: Motivation

  1. #1

    Default Motivation

    Γεια σας με λενε Κατερινα.Θα ηθελα την βοηθεια σας για να γινω ακριβως ετσι: trimmedandtoned.com/wp-content/uploads/2014/03/abs-mettelyngholm.jpg.Θα ηθελα αν γινεται να μου γραψετε ενα προγραμμα ασκησεων και μια διατροφη και οτι αλλο χρειαστει προκειμενου να πετυχω τον στοχο μου.Ειμαι 18 χρονων ειμαι 64 κιλα και εχω 1.82 υψος.

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Kαλώς ορισες Κατερίνα.

    Εγώ θα σου έλεγα πως θα είσαι ακόμα καλύτερη αν γίνεις η καλύτερη έκδοση του εαυτού σου και όχι καρμπόν κάποιας άλλης.
    Καλό το motivation και χρειάζεται, όμως μην στηρίζεσαι εκεί. Κάθε γυναίκα είναι διαφορετική.

    Πρόγραμμα δεν θα σου γράψει κανείς, γιατί υπάρχει άφθονο υλικό στη γυναικεία ενότητα (και στις άλλες) όπου μπορείς να πάρεις ιδεές για το πως μπορείς να στήσεις το δικό σου. Μετά εδώ είμαστε να σε βοηθήσουμε να το τελειοποιήσεις.
    Απόκτησε γνώση, αυτή θα σε βοηθήσει να πορευτείς και να κατακτήσεις καθε στόχο σου!
    Αν θες γραψε μας αναλυτικα λιγα πραγματα για σενα, αν γυμναζεσαι, τι τρως κλπ

  3. #3
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Γεια σου Κατερινα.Εμεις θα σε βοηθησουμε να γινεις μια πολυ καλυτερη Κατερινα, και οχι σαν την κοπελα που μας εστειλες.Και αυτο διοτι το σωμα του καθενα απο εμας, ανταποκρινεται διαφορετικα, εχει το δικο του χρονο,τα σχηματα μας διαφερουν, τα καλουπια επισης, κλπ. Παντως, ενα ειναι σιγουρο.Για να μπορεσεις να προσεγγισεις με ακριβεια μια σιλουετα σαν της κοπελας στη φωτογραφια, θελει απιστευτη πειθαρχεια σε προπονηση και διατροφη.Εγω θα σου προτεινα να κατσεις για αρχη να διαβασεις τα αρθρα που αναφερονται στη γυμναστικη και τη διατροφη για γυναικες.

    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=24640
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=28305
    http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=24905
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  4. #4

    Default

    Λοιπον....Εγω για πρωι τροω:Nυφεδες κοακερ με γαλα 2 αυγα και φρουτα.Το μεσημερι τροω μια κανονικη μεριδα φαγητο χωρις ομως ψωμι και το βραδυ τροω η κατι απο το μεσημεριανο ή ενα γιαουρτακι με φρουτοσαλατα.Πηγαινω γυμναστιριο εδω και 5 μηνες και πηγαινω 3 φορες την εβδομαδα και 2 φορες την εβδομαδα κανω kick boxing.Εχω δει αλλαγες στο σωμα μου απο τοτε που ξεκινησα το γυμναστιριο μονο στην κοιλια δεν εχω καταφερει να κανω κοιλιακους αλλα και παλι ειμαι πολυ μακρια απο το πως θελω να γινω

  5. #5

    Default

    Αμα ακολουθησω καποια διατροφη για γραμμωση και κανω τις απαραιτητες ασκησεις για γραμμωση σε ποσο θα μπορεσω να γινω οπως θελω?

  6. #6
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Για να τα κανουμε πιο συγκεκριμενα τα πραγματα, για να πετυχεις αυτο το στοχο που εχεις βαλει θα πρεπει να τρως 6 γευματα την ημερα, να τρως λιγοτερες θερμιδες απο αυτες που καταναλωνεις.

    Οι τροφες που θα γινουν οι κολλοιτοι σου απ δω και περα θα ειναι:

    Πρωτεινες:Κοτοπουλο, απαχο μοσχαρι, φιλετο ψαριου,αυγα,γιαουρτι,κοτατζ

    Υδατανθρακες: Ρυζι,πατατα,γλυκοπατατα.Περιορισμενα φρουτα σε μια μεριδα την ημερα

    Λιπαρα:Ελαιολαδο, ξηροι καρποι.

    ΛΑΧΑΝΙΚΑ.Πολλα λαχανικα.


    Ασκησεις για γραμμωση δεν υπαρχουν.Θα φτιαξεις ενα προγραμμα γυμναστικης αναλογα με το ποσες μερες μπορεις να διαθεσεις για προπονηση, και οι ασκησεις αυτες θα σε βοηθησουν να τονωσεις το σωμα σου.Με τη βοηθεια της διατροφης, αυτη η τονωση θα φανει γρηγοροτερα και ωραιοτερα.

    Το ποσο θελεις για να γινεις σαν την κοπελα της φωτογραφιας, εξαρταται απο την πειθαρχια που εχεις, καθως και τους ρυθμους του σωματος σου.Θα ελεγα να σε απασχολησει η διαδρομη, παρα το τελικο αποτελεσμα.
    Last edited by StreetGymnast; 07-02-15 at 17:27.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  7. #7

    Default

    Ευχαριστω για τις συμβουλες.:)

  8. #8
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Αν διαβασεις αυτα τα λινκ που παρεθεσα στην προηγουμενη μου απαντηση, θα μπορεσεις να φτιαξεις ενα δικο σου προγραμμα γυμναστικης, αλλα και να δομησεις ενα πλανο διατροφης.Οποια απορια εχεις, ρωτα ελευθερα.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  9. #9
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by katerinaaaa View Post
    Λοιπον....Εγω για πρωι τροω:Nυφεδες κοακερ με γαλα 2 αυγα και φρουτα.Το μεσημερι τροω μια κανονικη μεριδα φαγητο χωρις ομως ψωμι και το βραδυ τροω η κατι απο το μεσημεριανο ή ενα γιαουρτακι με φρουτοσαλατα.Πηγαινω γυμναστιριο εδω και 5 μηνες και πηγαινω 3 φορες την εβδομαδα και 2 φορες την εβδομαδα κανω kick boxing.Εχω δει αλλαγες στο σωμα μου απο τοτε που ξεκινησα το γυμναστιριο μονο στην κοιλια δεν εχω καταφερει να κανω κοιλιακους αλλα και παλι ειμαι πολυ μακρια απο το πως θελω να γινω
    Η Ρώμη δεν χτίστηκε σε μια μέρα Κατερινάκι. Κάντο τρόπο ζωής, αγάπησε αυτό που κάνεις, διάβασε ώστε να αποκτήσεις γνώση και να σαι σίγουρη πως θα γίνεις όπως θες!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Leg Day Motivation by Zhasni
    By Musclemar in forum Forum Για Bodybuilding & Fitness Motivation
    Replies: 2
    Last Post: 17-10-14, 23:27
  2. Εχω μια ιδεα για Motivation.
    By Paulos123 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 22-01-13, 23:20
  3. Homemade Motivation Video!
    By XristosK in forum Forum Για Bodybuilding & Fitness Motivation
    Replies: 18
    Last Post: 14-05-11, 01:02
  4. Motivation\Life Videos
    By vodi-builder in forum Off Topic
    Replies: 0
    Last Post: 19-12-06, 23:56

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •