Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 4 of 34 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 91 to 120 of 1014
  1. #91
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Καλημερααααααα!Ημερα μετρησης σημερα μιας κ περασε μια γεματη βδομαδα απο το καινουργιο διατροφικο μου προγραμμα χωρις κανενα παραστρατημα ..(9/2-18/2)κ επεσα 2 κιλα σε διαστημα μιας βδομαδας..Τωρα θα μου πεις κ γιατι χαιρεσαι;;;Γιατι αυτα τα 2 εφυγαν κ δεν θα ξαναμπουν!!

    Αναλυτικοτερα η διατροφη μου:

    Πρωινο(8:00): 200 γρμ γιαουρτι 2% και 50 γρμ νιφαδες βρωμης
    Εντεκατιανο(11:00):cottage και 1 ξινομηλο
    Προπροπονητικο(14:00):120 γρμ πρωτεινης,60 γρμ βρασμενο καστανο ρυζι και 1 κ.γ.λαδι ,σαλατα(μπροκολα και καροτα τα εχω ριμαξει )
    Μεταπροπονητικο:(17:30):120 γρμ πρωτεινης και 60 γρμ βρασμενο καστανο ρυζι
    Βραδινο(20:30):200 γρμ γιαουρτι 2% και 30 γρμ αμυγδαλα και σαλατα

    Σημειωσεις:Πηρα μια γλυκοπατατα και λεω μια μερα να μη φαω παλι ρυζι κοντευω να θυμιζω κινεζα .Αν κοιμαμαι πιο αργα απο τις 11, τι να τρωω;;Γιατι πεφτει πεινα!Εχω βγαλει το αλατι απο τις σαλατες και ενταξει νομιζω οτι αρχιζω και γευομαι καλυτερα.Και μια τελευταια παρατηρηση:εδω και καιρο με βλεπουν οι αλλοι να τρωω κ να ευχαριστιεμαι οτι πρεπει να φαω και να απορουν πως τα τρωω,πως μου αρεσουν κλπ ποτε σταματανε να απορουν;;;;;;;;Μετα απο 8 μηνες καταντησε κουραστικο
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  2. #92
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by Mirto_ View Post
    Καλημερααααααα!Ημερα μετρησης σημερα μιας κ περασε μια γεματη βδομαδα απο το καινουργιο διατροφικο μου προγραμμα χωρις κανενα παραστρατημα ..(9/2-18/2)κ επεσα 2 κιλα σε διαστημα μιας βδομαδας..Τωρα θα μου πεις κ γιατι χαιρεσαι;;;Γιατι αυτα τα 2 εφυγαν κ δεν θα ξαναμπουν!!

    Αναλυτικοτερα η διατροφη μου:

    Πρωινο(8:00): 200 γρμ γιαουρτι 2% και 50 γρμ νιφαδες βρωμης
    Εντεκατιανο(11:00):cottage και 1 ξινομηλο
    Προπροπονητικο(14:00):120 γρμ πρωτεινης,60 γρμ βρασμενο καστανο ρυζι και 1 κ.γ.λαδι ,σαλατα(μπροκολα και καροτα τα εχω ριμαξει )
    Μεταπροπονητικο:(17:30):120 γρμ πρωτεινης και 60 γρμ βρασμενο καστανο ρυζι
    Βραδινο(20:30):200 γρμ γιαουρτι 2% και 30 γρμ αμυγδαλα και σαλατα

    Σημειωσεις:Πηρα μια γλυκοπατατα και λεω μια μερα να μη φαω παλι ρυζι κοντευω να θυμιζω κινεζα .Αν κοιμαμαι πιο αργα απο τις 11, τι να τρωω;;Γιατι πεφτει πεινα!Εχω βγαλει το αλατι απο τις σαλατες και ενταξει νομιζω οτι αρχιζω και γευομαι καλυτερα.Και μια τελευταια παρατηρηση:εδω και καιρο με βλεπουν οι αλλοι να τρωω κ να ευχαριστιεμαι οτι πρεπει να φαω και να απορουν πως τα τρωω,πως μου αρεσουν κλπ ποτε σταματανε να απορουν;;;;;;;;Μετα απο 8 μηνες καταντησε κουραστικο
    Μ αρεσει και το πλανο διατροφης σου, για παμε!

    Συγχαρητηρια για τα 2 κιλα που εχασες, και θελω να πιστευω οτι ειναι υγρα τα περισσοτερα, γιατι δεν θελουμε να πεφτουμε τοσο γρηγορα σε μια βδομαδα(οπως και να παιρνουμε 2 σε μια βδομαδα δεν το θελουμε :P).Οπως και να χεις παντως,μπραβο σου!

    Δεν θα σταματησουνε ποτε να απορουν Μυρτω.Και αν σταματησουν να μιλανε, σιγουρα θα κοιτανε, θα κανουν γκριματσες.Διασταυρωμενα ολα αυτα.Οταν δε θα δουν το καλοκαιρι το σωμα σου, εκει ετοιμασου(Αν εισαι και ντροπαλη σαν ανθρωπος, θα κατακοκκινισεις)

    Φροντισε το τελευταιο γευμα σου μεσα στην ημερα πριν κοιμηθεις να ειναι το γιαουρτι με τα αμυγδαλα και τη σαλατα, αν νοιωθεις τρελα την αισθηση της πεινας στο διαστημα που μεσολαβει μεχρι να φας το γιαουρτι σου(αν συνηθως κοιμασαι μετα τις 11, ναι, απο τις 20:30 θα πεινασεις), βαλε ενα μικρο σνακ ενδιαμεσα.Εγω θυμαμαι εβαζα ρυζογκοφρετες με λιγο κοτατζ απο πανω, για να ξεχασω λιγο την πεινα μου.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  3. #93
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Καλά η αλήθεια είναι οτι έχω αρχίσει κ συνηθίζω τον χαρακτηρισμό τους ως ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ οπότε αδιαφορώ παντελώς..κουβαλάω ταπερακια κ όταν είμαι έξω ναι θα το παραδεχτώ πάω στο αυτοκίνητο τρώω και ξαναγυριζω..!!Πρέπει να ήταν κ αρκετά υγρά διότι αδιαθετησα κιόλας..

    Τωρα οσο αφορά τη διατροφή το βράδυ..συνήθως μέχρι τις 11 έχω ξεραθεί στον υπνο(είναι απαραίτητο το 8ωρο ύπνου)αλλά καμιά μέρα παίζει να ξεφύγω και να αργήσω..Ναι έννοια σου και η πείνα ξεκινά από τις 7:50 το έχω παρατηρήσει :P

    Υ.Γ.να μη ξεχνάω και στο κλαμπ τη σόδα να λέω πως είναι βότκα για να είμαι "in" :P
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  4. #94
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Οποτε αυτο με το σνακ μπορει να σε βοηθησει λιγο

    Μη μασας, υπερβολικη υπερβολικη μεχρι ομως που θα ερχονται ενας ενας/ μια μια και θα σου λενε "Ρε συ Μυρτω, για πες εσυ που ξερεις απο αυτα και εισαι φετες, τι να κανω για να χασω αυτο το λιπος απο δω, απο κει, κλπ"Εσυ θα τους λες πως θελει χρονο για να μην τους κοροιδευεις, αυτοι θα σου λενε οχι θελω εδω και τωρα, και παει λεγοντας.True story
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  5. #95
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Δν μου αρεσει η διατροφη.
    Στο 2ο γευμα θες υδατανθρακα, δν εχεις επαρκη ποσοτητα. Δοκιμασε να προσθεσεις.
    Απο το τελευταιο σου μεχρι το επομενο περναν 12 ωρες. Πολλες ανευ τροφης.

    Κρατα το τελευταιο για μιση ωρα πριν κοιμηθεις. Προσθεσε ενα γευμα με πχ αυγα κ υδατανθρακα

  6. #96
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    Δν μου αρεσει η διατροφη.
    Στο 2ο γευμα θες υδατανθρακα, δν εχεις επαρκη ποσοτητα. Δοκιμασε να προσθεσεις.
    Απο το τελευταιο σου μεχρι το επομενο περναν 12 ωρες. Πολλες ανευ τροφης.

    Κρατα το τελευταιο για μιση ωρα πριν κοιμηθεις. Προσθεσε ενα γευμα με πχ αυγα κ υδατανθρακα
    Η αληθεια ειναι οτι το ξινομηλο, μετριο ή μεγαλο, εχει περισσοτερο υδατανθρακα απ οτι τα 60γρ μαγειρεμενου ρυζιου.Μολις το παρατηρησα

    Μυρτω θα ελεγα να προσθεσεις γενικα λιγο υδατανθρακα. 60γρ η βρωμη, 80 τα ρυζια.Συν το bonus γευμα που ειπε και η Δημητρα.Σαν δομη η διατροφη σου κινειται καλα να ξερεις.Απλα ο υδατανθρακας σου ειναι στα 80 γραμμαρια χοντρικα(να γιατι εχασες δυο κιλα σε μια εβδομαδα).Αν και με αυτες τις αλλαγες χανεις γρηγορα, ξερεις εσυ.Απλα, ανεβαζεις λιγο υδατανθρακα.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  7. #97
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Πολύτιμοι συμβουλάτορες μου σας ευχαριστώ και θα επανέλθω με τη ψιλοδιορθωμενη διατροφή κ το πρόγραμμα προπόνησης στήθους-δικεφαλα για σήμερα!
    Φιλουυυυυυυυυμπες!
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  8. #98
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    Η αληθεια ειναι οτι το ξινομηλο, μετριο ή μεγαλο, εχει περισσοτερο υδατανθρακα απ οτι τα 60γρ μαγειρεμενου ρυζιου.Μολις το παρατηρησα

    Μυρτω θα ελεγα να προσθεσεις γενικα λιγο υδατανθρακα. 60γρ η βρωμη, 80 τα ρυζια.Συν το bonus γευμα που ειπε και η Δημητρα.Σαν δομη η διατροφη σου κινειται καλα να ξερεις.Απλα ο υδατανθρακας σου ειναι στα 80 γραμμαρια χοντρικα(να γιατι εχασες δυο κιλα σε μια εβδομαδα).Αν και με αυτες τις αλλαγες χανεις γρηγορα, ξερεις εσυ.Απλα, ανεβαζεις λιγο υδατανθρακα.
    δεν είναι το σύνολο των υδατανθράκων που σου προσφέρει, αλλά η θρεπτική αξία.

  9. #99
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Quote Originally Posted by Mirto_ View Post
    Πολύτιμοι συμβουλάτορες μου σας ευχαριστώ και θα επανέλθω με τη ψιλοδιορθωμενη διατροφή κ το πρόγραμμα προπόνησης στήθους-δικεφαλα για σήμερα!
    Φιλουυυυυυυυυμπες!
    Ώμους/Χέρια έχω, θα σου κρατήσω πάγκο reserve !!
    περπατάς σήμερα;

  10. #100
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    Στο 2ο γευμα θες υδατανθρακα, δν εχεις επαρκη ποσοτητα. Δοκιμασε να προσθεσεις.
    Συμφωνω για τη διατροφικη αξια, αλλα λεγαμε για ποσοτητα ε;

    Hint: Σε αυτη τη φαση, το φρουτακι δεν θα πειραξει
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  11. #101
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Kαλησπέρα Μυρτώ!

    Μια συμβουλή στο πλάνο διατροφής σου -
    τα 3 από τα 5 γεύματα η πηγή πρωτείνης είναι γαλακτοκομικό. Μείωσέ τα σε 2 το πολύ και πρόσθεσε ζωικής προέλευσης. Και δεν εννοώ μόνο κοτόπουλο. Αλλά και μοσχάρι, ψάρι, αβγά.
    60γρ βρασμένο ρύζι βρε κοπέλα μου δεν τρώει ούτε το σπουργίτι που ρχεται κάθε μερα στο μπαλκόνι μου
    Φρόντισε να χάνεις λίπος μέσω δραστηριότητας και όχι από φαγητό, ώστε να έχεις περιθώρια αργότερα για αλλαγές.

    My two cents :)

  12. #102
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Ώμους/Χέρια έχω, θα σου κρατήσω πάγκο reserve !!
    περπατάς σήμερα;
    Ευχομαι και ελπιζω αυτοι που ξεσκιζονται με το στηθος(θαρρεις και μονο αυτο υπαρχει) να αφησουν και κανενα παγκο λευτερο!!

    Μια συμβουλή στο πλάνο διατροφής σου -
    τα 3 από τα 5 γεύματα η πηγή πρωτείνης είναι γαλακτοκομικό. Μείωσέ τα σε 2 το πολύ και πρόσθεσε ζωικής προέλευσης. Και δεν εννοώ μόνο κοτόπουλο. Αλλά και μοσχάρι, ψάρι, αβγά.
    Εφοσον θα προσθεσω και αλλο γευμα μεταξυ μεταπροπονητικου και βραδινού σκεφτομαι να βαλω εκει τα αυγα με τον υδατανθρακα (5 ασπραδια-1 κροκος ειναι καλα;;;και ποσο υδατανθρακα;;παλι 80 γρμ;;)
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  13. #103
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Kαλησπέρα Μυρτώ!

    Μια συμβουλή στο πλάνο διατροφής σου -
    τα 3 από τα 5 γεύματα η πηγή πρωτείνης είναι γαλακτοκομικό. Μείωσέ τα σε 2 το πολύ και πρόσθεσε ζωικής προέλευσης. Και δεν εννοώ μόνο κοτόπουλο. Αλλά και μοσχάρι, ψάρι, αβγά.
    60γρ βρασμένο ρύζι βρε κοπέλα μου δεν τρώει ούτε το σπουργίτι που ρχεται κάθε μερα στο μπαλκόνι μου
    Φρόντισε να χάνεις λίπος μέσω δραστηριότητας και όχι από φαγητό, ώστε να έχεις περιθώρια αργότερα για αλλαγές.

    My two cents :)
    Τα μάτια μου τα αλλήθωρα .... βρασμένο ;;;;;;;;; είναι πάρα πολύ λίγο!
    Συμφωνώ με Ειρήνη και επαυξάνω

  14. #104
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Γι αυτό την προσέχουμε τόσα άτομα να μη μας ξεφεύγει τίποτα!
    Μυρτώωωωω στα όπα όπα βρε σε χουμε!!!!!

  15. #105
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Γι αυτό την προσέχουμε τόσα άτομα να μη μας ξεφεύγει τίποτα!
    Μυρτώωωωω στα όπα όπα βρε σε χουμε!!!!!
    Ο Ρόκυ παραπάνω υδατάνθρακα τρώει! Τα φιλιά μου στα μουτσούνια του

  16. #106
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by Mirto_ View Post


    Εφοσον θα προσθεσω και αλλο γευμα μεταξυ μεταπροπονητικου και βραδινού σκεφτομαι να βαλω εκει τα αυγα με τον υδατανθρακα (5 ασπραδια-1 κροκος ειναι καλα;;;και ποσο υδατανθρακα;;παλι 80 γρμ;;)

    Κατσε γιατι τωρα αλληθώρισα εγώ και τώρα το είδα

    Βρε καλά είναι, σταμάτα να τα λιανίζεις όλα. Φάε ενα νορμάλ γεύμα με ασπραδια/κρόκο και 150γρ πατάτα ή 60γρ ΩΜΟ ζυγισμενο ρύζι.

  17. #107
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    Ο Ρόκυ παραπάνω υδατάνθρακα τρώει! Τα φιλιά μου στα μουτσούνια του

    Ο Ροκυ σε πληροφορω μέχρι και τα φασολάκια μου τρώει!!
    Σορρυ για το οφφ κοπελουδα!

  18. #108
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Γι αυτό την προσέχουμε τόσα άτομα να μη μας ξεφεύγει τίποτα!
    Μυρτώωωωω στα όπα όπα βρε σε χουμε!!!!!
    αααααα δεν εχω παραπονο κανενα!!Και απο προσωπικη εμπειρια(χθεσινη κιολας)η Δημητρα ειναι αστερι!!Ευχαριστω για το χθεσινο προπονητικο σου διδαγμα!Χρησιμο οντως!!

    Βρε καλά είναι, σταμάτα να τα λιανίζεις όλα.
    Μηπως να αποδεκτω τελικα τον ορο:η υπερβολικη Μυρτω;;;;
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  19. #109
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Ο Ροκυ σε πληροφορω μέχρι και τα φασολάκια μου τρώει!!
    Σορρυ για το οφφ κοπελουδα!
    Ειδες κανεναν/καμια στα περιξ να ενοχλειται;;;;
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  20. #110
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Στηθος-Δικεφαλα για σημερα:

    1)πιέσεις οριζόντιο πάγκο με αλτήρες 4x12
    2)cross over 4x12
    3)pull over 4x12

    δικέφαλα
    1)κάμψεις με στραβόμπαρα 4x12
    2)κάμψεις σφυριά με αλτήρες 4x12

    Και στο τελειωμα 40 λεπτα διαδρομος-ανηφορα.Προβλεπεται να μη μπορω αυριο ουτε τα μαλλια μου να χτενισω!!!!
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  21. #111
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Quote Originally Posted by Mirto_ View Post
    Στηθος-Δικεφαλα για σημερα:

    1)πιέσεις οριζόντιο πάγκο με αλτήρες 4x12
    2)cross over 4x12
    3)pull over 4x12

    δικέφαλα
    1)κάμψεις με στραβόμπαρα 4x12
    2)κάμψεις σφυριά με αλτήρες 4x12

    Και στο τελειωμα 40 λεπτα διαδρομος-ανηφορα.Προβλεπεται να μη μπορω αυριο ουτε τα μαλλια μου να χτενισω!!!!
    θα ρθω να στα χτενίσω!!
    πανικός γινότανε στους πάγκους, μετά από κάποια ώρα ήθελα να τους δείρω όλους. Αυτό που έρχονται και κολλάνε μπροστά στους πάγκους με τους αλτήρες μου την βιδώνει !!!
    μιας και δν είχαμε την ευκαιρία να τα πούμε στο γυμ. πως σου φάνηκαν pull και cross over?

  22. #112
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    πανικός γινότανε στους πάγκους, μετά από κάποια ώρα ήθελα να τους δείρω όλους. Αυτό που έρχονται και κολλάνε μπροστά στους πάγκους με τους αλτήρες μου την βιδώνει !!!
    Πραγματικα σιχαινομαι τα απογευματα της Τεταρτης που τα μαγαζια ειναι κλειστα!!! Ρε τις εχω ξανακανει τις ασκησεις αλλα νομιζω πως το σημερινο cross με εβγαλε knock out!!

    Υ.Γ.Να προσμετρηθει παρακαλω και 2 ωρο σιδερωμααααααααα
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  23. #113
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    είσαι δύναμη, μπράβο. φτιάξε και τη διατροφή σου κατάλληλα και τα αποτελέσματα θα εγγράφονται επάνω σου...

  24. #114
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Λοιπον με εναν επαναπροσδιορισμο του διατροφικου μου πλανου παραθετω τα εξης:

    Πρωινο(8:00): 200 γρμ γιαουρτι 2% και 60 γρμ νιφαδες βρωμης
    Εντεκατιανο(11:00):cottage και 1 ξινομηλο
    Προπροπονητικο(14:00):120 γρμ πρωτεινης,80 γρμ βρασμενο καστανο ρυζι και 1 κ.γ.λαδι ,σαλατα
    Μεταπροπονητικο:(17:30):120 γρμ πρωτεινης και 80 γρμ βρασμενο καστανο ρυζι
    Βραδινο(20:30):120 γρμ πρωτεινη και 80 υδατανθρακα
    Προ υπνου (μισης ωρας):200 γρμ γιαουρτι 2% και 30 γρμ αμυγδαλα και σαλατα

    Παρατηρησα λοιπον υστερα απο την καταγραφη οτι φτανω περιπου τις 1890 θερμιδες
    (υπολογισμενες και οι σαλατες μεσα)Πολλες δεν ειναι;;;;Πριν να βαλω το εξτρα γευμα και την αυξηση του υδατανθρακα κυμαινομουν στις 1400-1500.Στοχος ειναι η απωλεια βαρους μη ξεχνιομαστε.

    Last edited by Mirto_; 19-02-15 at 21:49.
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  25. #115
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    πάλι βρασμένο υπολογίζεις;;


    Από τις 1500 να πας 1890 είναι απότομη αύξηση, ανέβαζε σταδιακά θερμίδες.
    Please μη μετράς σαλάτα και υπολόγιζε ωμό το ρύζι
    Last edited by Demetra; 19-02-15 at 21:55.

  26. #116
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Ωπα παραλειψη μου,οι 1500 ηταν χωρις σαλατες..οποτε η αυξηση εγινε περιπου στις 300 θερμιδες.1500 πριν 1800 περιπου τωρα..και παλι ειναι πολλες αλλα αυξησα υδατανθρακα και εβαλα κ αλλο γευμα.Οποτε λογικο!
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  27. #117
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    ε οι σαλάτες δε δίνουν και πολλές θερμίδες.
    όπως και να χει, αν όντως ισχύουν αυτές οι θερμίδες του πριν και του μετά τότε είναι πολλές.
    δεν είμαι και η πλέον ειδήμων, ας ακούσουμε και γνώμη των υπολοίπων

  28. #118
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Στην αναμονη λοιπον....
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  29. #119
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Λοιπον Μυρτω, εκατσα και μετρησα μια μια τις τροφες που εχεις γραψει πιο πανω, και βγαζω χοντρικα 1700 θερμιδες.Αν και το νουμερο θα μπορουσε να ειναι λιιιγο πιο κατω, ας πουμε 1600, θα σταθω σε κατι που βρισκω πολυ σημαντικοτερο ως πηγη του προβληματος.Το προβλημα ειναι αυτο: 200γρ πρωτεινης.Ειναι εξωφρενικα πολλα γραμμαρια, για εναν ανθρωπο 63 κιλων. Σκεψου, πως ενα γενικος κανονας για μια διατροφη απωλειας λιπους οσον αφορα την πρωτεινη ειναι 2,5 φορες το βαρος μας σε γραμμαρια πρωτεινης.Αρα εσυ με 63*2,5=157 αντε 160 λεω εγω, εισαι απολυτως καλυμμενη.Δεν χρειαζεσαι παραπανω ποσοτητα.Αυτος ο υπολογισμος, σου γλυτωνει μανι μανι 160 θερμιδες.100 τα γραμμαρια κοτοπουλου λοιπον,εδω εγω που ειμαι 92 κιλα γαιδουρι τρωω 130 :P .

    Δες τι αλλο μπορουμε να κανουμε για να γλιτωσουμε θερμιδες.Αντι για το γιαουρτι σου το πρωι, βαλε ασπραδια και ενα κροκο (ας πουμε 6 ασπραδια και 1 κροκο).Θα παρεις ακριβως τον ιδιο αριθμο γραμμαριων πρωτεινης, και θα γλυτωσεις λιγο υδατανθρακα, συνεπως καμια 20αρια θερμιδες.Λιγο απο δω, λιγο απο κει, κατεβαινουν οι θερμιδες

    Η τελευταια μου παρατηρηση ειναι η εξης: εχει απολυτο δικιο η Δημητρα οταν λεει πως το ρυζι ειναι λιγο.Κοιτα τι μπορουμε να κανουμε για να το φερουμε στα ισια.Βαλε τη βρωμη σου στα 40γρ, και κανε το ρυζι σου απο 80γρ που το εχεις, 110γρ(βρασμενη ζυγιση) σε ολα τα γευματα που εχεις ρυζι.Και θα διανειμεις ετσι πιο καλα τον υδατανθρακα σου, εχοντας περισσοτερη ενεργεια και για την προπονηση, αλλα και αυτο θα σου κοστισει ελαχιστες θερμιδες(20).

    Οι διατροφη σου σαν βαση εχει βελτιωθει παρα πολυ.Τωρα, θα ειμαστε απλα συνεχως με ενα κατσαβιδι και θα την πειραζουμε λιγο.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  30. #120
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Συμπερασματικα λοιπον εχουμε:

    Πρωινο(8:00): 6 ασπραδια(1 κροκος) και 40 γρμ νιφαδες βρωμης

    Εντεκατιανο(11:00):cottage και 1 ξινομηλο
    Προπροπονητικο(14:00):100 γρμ πρωτεινης,110 γρμ βρασμενο καστανο ρυζι και 1 κ.γ.λαδι ,σαλατα
    Μεταπροπονητικο:(17:30):100 γρμ πρωτεινης και 110 γρμ βρασμενο καστανο ρυζι
    Βραδινο(20:30):100 γρμ πρωτεινης και 110 γρμ βρασμενο καστανο ρυζι
    Προ υπνου: 200 γρμ γιαουρτι 2% και 30 γρμ αμυγδαλα και σαλατα

    Παναγιωτη ποσα πολλα ευχαριστω να πω;;Λεω λοιπον ενα και μεγαλο ευχαριστω για το ξεστραβωμα και για το ''σπρωξιμο''..
    Αν σε καποιο γευμα για υδατανθρακα βαζω πατατα ποσα γρμ;;Παλι καλα που ξερουμε κ απο ηλεκτρολογικα δηλαδη και εχουμε πιασει κατσαβιδι στη ζωη μας :P
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.


 
Page 4 of 34 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αναμένω με υπομονή!
    By sxedon_arxarios in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 14
    Last Post: 26-08-11, 08:34

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •