Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 7 of 34 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast
Results 181 to 210 of 1014
  1. #181
    Senior Bodybuilder venice's Avatar
    Join Date
    13-05-13
    Location
    Πειραιά
    Posts
    1,591

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Μυρτώ ένα χρησιμο tip:
    Σε μια αρχάρια δεν υπάρχει νόημα να δουλεύει τραπεζοειδεις. Ειναι μια μυικη ομαδα που την γυμναζεις ετσι κι αλλιως με την πλατη.
    Μη ξεχνας πως ενα γυναικειο σωμα πρεπει να εχει και συμμετρια. Και σε μας τις γυναικες, οι εντονοι τραπεζιοι δεν μας κολακευουν. Δειχνει το λαιμο κοντυτερο, σαν κατι κουκλες Μπαρμπι που τις πιεζαμε το κεφαλι και δεν ειχαν λαιμο
    Για πιο λογο μια αρχαρια δεν μπορει να δουλευει τραπεζοειδεις,Ειρηνη;
    Κανω βαρη 2 χρονια. Απο την πρωτη προπονηση πλατης που εκανα εχω στο προγραμμα μου 2 ασκησεις τραπεζοειδων,shrugs και τραπεζοειδεις αναποδα στο μηχανημα του στηθους.
    Εξακολουθω και τις κανω. Μεχρι στιγμης η εικονα που εχω στον καθρεφτη εμενα προσωπικα μου αρεσει. Δεν βλεπω καμια ασυμμετρια. Αντιθετα αν δεν γυμναζουμε ολες τις μυικες ομαδες θα εχουμε ασυμμετρια. Οι τραπεζοειδεις με τις ασκησεις τις πλατης γυμναζονται ελαχιστα.. μονο με τις αρσεις. Δεν νομιζω οτι με το να κανει μια,δυο ασκησεις για τους τραπεζοειδεις η Μυρτω και η καθε Μυρτω θα δει σε βαθος χρονου μια εικονα αντιαισθητικη επανω της.

  2. #182
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Για πιο λογο μια αρχαρια δεν μπορει να δουλευει τραπεζοειδεις,Ειρηνη;
    Κανω βαρη 2 χρονια. Απο την πρωτη προπονηση πλατης που εκανα εχω στο προγραμμα μου 2 ασκησεις τραπεζοειδων,shrugs και τραπεζοειδεις αναποδα στο μηχανημα του στηθους.
    Εξακολουθω και τις κανω. Μεχρι στιγμης η εικονα που εχω στον καθρεφτη εμενα προσωπικα μου αρεσει. Δεν βλεπω καμια ασυμμετρια.
    Καλησπέρα Βενετία.

    Σ΄ευχαριστώ που μου δίνεις την ευκαρία να απαντήσω σε αυτό το θέμα, μιας και μας διαβάζουν αρκετά κορίτσια (και αγόρια) αρχάρια.

    Αρχικά, συμφωνώ πως καμία μυική ομάδα δεν πρέπει να παραμελούμε. Πρόσεξε όμως κάτι : Oι αρχάριοι -λόγω έλλειψη εμπειρίας προφανώς- τείνουν να "χάνουν" από σωστή τεχνική. Λέγοντας τεχνική περιλαμβάνω και τα υπερβολικά κιλά.

    Χαρακτηριστικό παράδειγμα - οι πλαγιες εκτάσεις ώμων. Σπάνια να δω αθλούμενο να τις κάνει σωστά και να ξεκινάει από το σωστό σημείο και να τελειώνει εκεί που πρέπει. Και ακόμα πιο σπάνια βλεπω να χρησιμοποιούν κατάλληλο βάρος. Το αποτέλεσμα; Στην προσπάθειά του το σώμα να ανταπεξέλθει στο φορτίο, βάζει στο παιχνίδι και άλλες μυικές ομάδες. Έτσι, από πλάγιες εκτάσεις, στη ουσία δουλεύουν τραπεζοειδείς και λίγο από πλάγια μοίρα.

    Το ίδιο συμβαίνει και στις ασκήσεις πλάτης.
    Εγώ αναφέρθηκα γενικά, δεν μιλησα συγκεκριμένα, ούτε για σένα. Το αν έχεις συμμετρια ή όχι, αυτό είναι άλλο θέμα και δεν έχει να κάνει με αυτό που θέλω να περάσω ως μήνυμα.


    Οι τραπεζοειδεις με τις ασκησεις τις πλατης γυμναζονται ελαχιστα.. μονο με τις αρσεις.
    Κάνεις μεγάλο λάθος. Δεν υπάρχει ουτε μία άσκηση πλάτης που να μη συμμετέχουν. Αυτό ούτε κατά διάνοια δεν ισχύει!

    Δεν νομιζω οτι με το να κανει μια,δυο ασκησεις για τους τραπεζοειδεις η Μυρτω και η καθε Μυρτω θα δει σε βαθος χρονου μια εικονα αντιαισθητικη επανω της.
    Εγώ έδωσα μια συμβουλή καλοπροαίρετα σύμφωνα με την εμπειρία μου. Από κει και πέρα ο καθένας κρίνει και πράττει.

  3. #183
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Συγγνώμη που παρεμβαίνω και ανακατεύομαι. Η εμπειρία μου είναι μικρή και σύμφωνα με αυτή έχω σχηματίσει μια εικόνα και θα ήθελα να την θέσω δημοσίως.
    Προκαταβολικά, είναι επιλογή του καθενός τι θα γυμνάζει πλήρως και τι όχι, που θα δίνει βαρύτητα και που όχι.

    Θα πάρω για παράδειγμα τους κοιλιακούς και οι κοιλιακοί γυμνάζονται από σωρεία ασκήσεων πολυαρθρικών (πχ σκουωτ) και μη (πχ κάμψεις τρικεφάλου σε μηχάνημα τροχαλίας)
    το να γυμνάζονται ανεξάρτητα δεν είναι κακό είτε ως αρχάρια είτε ως μη.


    παρομοίως βλέπω και το θέμα του τραπεζοειδή.
    Προσωπικά με βοήθησε πάρα πολύ η άσκηση με τα shrugs, ένιωθα καλύτερο κράτημα στον αυχένα μου. Μια ζωή παραπονιόμουν για τον αυχένα μου και πόσο με πονάει όταν κουβαλούσα backpack με υπολογιστές (έτριβα το σημείο του τραπεζοειδή, τότε το βάφτιζα αυχένα, γενικά πλάτη)

    Και για το κλείσιμο, ο τραπεζοειδής είναι το φυσικό μαξιλαράκι της μπάρας στο ρακ


    να είμαστε καλά και να υγιαίνουμε
    Last edited by Demetra; 28-02-15 at 21:09.

  4. #184
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Δημητρούλα, αυτά κοριτσάκι μου δεν έχουν καμία σχέση με αυτό που έγραψα και που θέλω να μεταδώσω στη Μυρτώ.
    Σέβομαι τις απόψεις σας, ο καθένας μπορεί να γυμνάζει ότι θέλει όσο θέλει.
    Αλλά υποχρέωσή μου είναι να καταθέτω την προσωπική μου εμπειρία 15 ετών.

    Να στε καλά κοριτσάρες και καλές -και έξυπνες- προπονήσεις!!

  5. #185
    Senior Bodybuilder venice's Avatar
    Join Date
    13-05-13
    Location
    Πειραιά
    Posts
    1,591

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Καλησπέρα Βενετία.

    Σ΄ευχαριστώ που μου δίνεις την ευκαρία να απαντήσω σε αυτό το θέμα, μιας και μας διαβάζουν αρκετά κορίτσια (και αγόρια) αρχάρια.

    Αρχικά, συμφωνώ πως καμία μυική ομάδα δεν πρέπει να παραμελούμε. Πρόσεξε όμως κάτι : Oι αρχάριοι -λόγω έλλειψη εμπειρίας προφανώς- τείνουν να "χάνουν" από σωστή τεχνική. Λέγοντας τεχνική περιλαμβάνω και τα υπερβολικά κιλά.

    Χαρακτηριστικό παράδειγμα - οι πλαγιες εκτάσεις ώμων. Σπάνια να δω αθλούμενο να τις κάνει σωστά και να ξεκινάει από το σωστό σημείο και να τελειώνει εκεί που πρέπει. Και ακόμα πιο σπάνια βλεπω να χρησιμοποιούν κατάλληλο βάρος. Το αποτέλεσμα; Στην προσπάθειά του το σώμα να ανταπεξέλθει στο φορτίο, βάζει στο παιχνίδι και άλλες μυικές ομάδες. Έτσι, από πλάγιες εκτάσεις, στη ουσία δουλεύουν τραπεζοειδείς και λίγο από πλάγια μοίρα.

    Το ίδιο συμβαίνει και στις ασκήσεις πλάτης.
    Εγώ αναφέρθηκα γενικά, δεν μιλησα συγκεκριμένα, ούτε για σένα. Το αν έχεις συμμετρια ή όχι, αυτό είναι άλλο θέμα και δεν έχει να κάνει με αυτό που θέλω να περάσω ως μήνυμα.




    Κάνεις μεγάλο λάθος. Δεν υπάρχει ουτε μία άσκηση πλάτης που να μη συμμετέχουν. Αυτό ούτε κατά διάνοια δεν ισχύει!



    Εγώ έδωσα μια συμβουλή καλοπροαίρετα σύμφωνα με την εμπειρία μου. Από κει και πέρα ο καθένας κρίνει και πράττει.
    Αν φορτωνει για παραδειγμα η Μυρτω πολλα κιλα και χανει την τεχνικη αυτο ειναι αλλο θεμα..Εννοειτε πως ''παιζει'' με τα κιλα που της επιτρεπουν να εχει σωστη τεχνικη.
    Αυτο που λες το καταλαβαινω οτι μπορει να βαζει αναγκαστικα καποιος και αλλες μυικες ομαδες στο παιχνιδι κανοντας μια ασκηση λαθος αλλα αυτο δεν υσχιει μονο για τους τραπεζοειδεις. Με αυτη την λογικη να μην κανει και κωπηλατικη στον σταυρο γιατι μπορει αντι για την πλατη της να ''χτυπαει'' την ομαδα των τρικεφαλων. Αρα γιατι να μην της πει καποιος κανε ασκησεις τραπεζοειδων αλλα με κιλα κινησου συντηρητικα.
    Επισης εγραψα παραπανω οτι συμμετεχουν ελαχιστα οχι καθολου.
    Φυσικα ο καθενας κρινει και πραττει..εσυ καταθετεις την εμπειρια σου 15 ετων. Και καλα κανεις αυτη ειναι η δουλεια σου αλλωστε. Και ο καθενας απο εμας εδω καταθετει την δικη του προσωπικη αποψη απο αυτα που μαθαινει και βλεπει. Αυτη ειναι και η εννοια του φορουμ αλλωστε.



    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    Συγγνώμη που παρεμβαίνω και ανακατεύομαι. Η εμπειρία μου είναι μικρή και σύμφωνα με αυτή έχω σχηματίσει μια εικόνα και θα ήθελα να την θέσω δημοσίως.
    Προκαταβολικά, είναι επιλογή του καθενός τι θα γυμνάζει πλήρως και τι όχι, που θα δίνει βαρύτητα και που όχι.

    Θα πάρω για παράδειγμα τους κοιλιακούς και οι κοιλιακοί γυμνάζονται από σωρεία ασκήσεων πολυαρθρικών (πχ σκουωτ) και μη (πχ κάμψεις τρικεφάλου σε μηχάνημα τροχαλίας)
    το να γυμνάζονται ανεξάρτητα δεν είναι κακό είτε ως αρχάρια είτε ως μη.


    παρομοίως βλέπω και το θέμα του τραπεζοειδή.
    Προσωπικά με βοήθησε πάρα πολύ η άσκηση με τα shrugs, ένιωθα καλύτερο κράτημα στον αυχένα μου. Μια ζωή παραπονιόμουν για τον αυχένα μου και πόσο με πονάει όταν κουβαλούσα backpack με υπολογιστές (έτριβα το σημείο του τραπεζοειδή, τότε το βάφτιζα αυχένα, γενικά πλάτη)

    Και για το κλείσιμο, ο τραπεζοειδής είναι το φυσικό μαξιλαράκι της μπάρας στο ρακ


    να είμαστε καλά και να υγιαίνουμε
    Σχετικα με τον αυχενα Δημητρα θα συμφωνησω μαζι σου. Υπεφερα απο ''καψιμο'' απιστευτο και πλεον ειμαι μια χαρα!
    Last edited by venice; 28-02-15 at 21:33.

  6. #186
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Να ξερετε οτι και οι 3 μονο να μου προσφερετε μπορειτε επειτα απο καθε συζητηση γιατι οσα διαβαζω με κανουν πιο προσεκτικη κ φυσικα ανοιγουν το φασμα των γνωσεων μου!!

    Υ.Γ.Εγω παλι αυτο το παθαινα με τους ραχιαιους κοριτσια..Πονο στη μεση(που δεν ειναι η μεση τελικα αλλα ετσι πιστευα) και πανω απο μια ωρα (και πολυ λεω)δν μπορουσα να σταθω ορθια..Εδω και 4 χρονια που παω γυμναστηριο και τους ''προσεχω''πονος 0 ξανα!!
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  7. #187
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Δημητρούλα, αυτά κοριτσάκι μου δεν έχουν καμία σχέση με αυτό που έγραψα και που θέλω να μεταδώσω στη Μυρτώ.
    Σέβομαι τις απόψεις σας, ο καθένας μπορεί να γυμνάζει ότι θέλει όσο θέλει.
    Αλλά υποχρέωσή μου είναι να καταθέτω την προσωπική μου εμπειρία 15 ετών.

    Να στε καλά κοριτσάρες και καλές -και έξυπνες- προπονήσεις!!
    Ειρήνη μου, αν είχαν σχέση με τα λεγόμενα σου θα έκανα quote. Είπα να πω και γω την άποψη μου σε λογκ κοπέλας που έχω πει δύο-τρία πράγματα παραπάνω.
    και ήθελα απλά να καταθέσω την δικιά μου οπτική από το ελάχιστο της εμπειρίας μου. Αν λέω κάτι λανθασμένα, ευχαρίστως να δεχτώ τον αντίλογο. Εδώ είμαστε νέες, ωραίες και με μεράκι να μάθουμε!

  8. #188
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Quote Originally Posted by Mirto_ View Post
    Να ξερετε οτι και οι 3 μονο να μου προσφερετε μπορειτε επειτα απο καθε συζητηση γιατι οσα διαβαζω με κανουν πιο προσεκτικη κ φυσικα ανοιγουν το φασμα των γνωσεων μου!!

    Υ.Γ.Εγω παλι αυτο το παθαινα με τους ραχιαιους κοριτσια..Πονο στη μεση(που δεν ειναι η μεση τελικα αλλα ετσι πιστευα) και πανω απο μια ωρα (και πολυ λεω)δν μπορουσα να σταθω ορθια..Εδω και 4 χρονια που παω γυμναστηριο και τους ''προσεχω''πονος 0 ξανα!!
    άσε και γω ακούω συνέχεια μου πονάει η μέση από άτομα που έχουν καθιστική ζωή. Απλά τους λέω ασκήσου με οποιαδήποτε μορφή άσκησης σε ελκύει, είναι το ομορφότερο δώρο που μπορείς να κάνεις στον εαυτό σου

    άντε να ρθει το καλοκαίρι να κάνουμε κατάληψη στο γυμναστήριο πουρνό πουρνό

  9. #189
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    άντε να ρθει το καλοκαίρι να κάνουμε κατάληψη στο γυμναστήριο πουρνό πουρνό
    Δεν φανταζεσαι πως τη περιμενω τη πρωινη προπονηση!!!!!!!
    Last edited by Mirto_; 28-02-15 at 21:49.
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  10. #190
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Αν φορτωνει για παραδειγμα η Μυρτω πολλα κιλα και χανει την τεχνικη αυτο ειναι αλλο θεμα..Εννοειτε πως ''παιζει'' με τα κιλα που της επιτρεπουν να εχει σωστη τεχνικη.
    Αυτο που λες το καταλαβαινω οτι μπορει να βαζει αναγκαστικα καποιος και αλλες μυικες ομαδες στο παιχνιδι κανοντας μια ασκηση λαθος αλλα αυτο δεν υσχιει μονο για τους τραπεζοειδεις. Με αυτη την λογικη να μην κανει και κωπηλατικη στον σταυρο γιατι μπορει αντι για την πλατη της να ''χτυπαει'' την ομαδα των τρικεφαλων. Αρα γιατι να μην της πει καποιος κανε ασκησεις τραπεζοειδων αλλα με κιλα κινησου συντηρητικα.
    Συγκρινεις ανομοια πραγματα.




    Επισης εγραψα παραπανω οτι συμμετεχουν ελαχιστα οχι καθολου.
    Καμια σχεση. Συμμετεχουν και μαλιστα σε μεγαλο ποσοστο.
    Θα σου προτεινω το βιβλιο του Delavier "Προπονηση για αυξηση της μυικης δυναμης", περιεχει αναλυτικα καθε ασκηση, τις μυικες ομαδες που δουλευει, σε τι ποσοστο κλπ.
    Εξαιρετικο βιβλιο που δεν πρεπει να λειπει απο κανεναν που ασχολειται με το αθλημα μας.


    Εδώ είμαστε νέες, ωραίες και με μεράκι να μάθουμε!
    Σας το ευχομαι!
    Last edited by Kardoula; 28-02-15 at 21:59.

  11. #191
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Από αποψη προπονησης σημερα ηταν μερα ποδιων και βου α λα λοιπον:

    1)squat με την ελεύθερη μπάρα στο rack

    2)άρσεις θανάτου με ημικαθισμα
    3)προβολές με αλτήρες επάνω σε κουτί με βαρος
    4)Πρεσσα (με τους δισκους)
    5)αρσεις γαμπων ορθια στο σμιθ
    Ραχιαιοι
    +30' διαδρομος σε ανηφορα
    Σημειωσεις:
    Λοιπον σημερα ζυγιστηκα μιας κ περασαν 10 μερες απο την αλλαγη του διατροφικου πλανου(αυξηση υδατανθρακα και προστεθηκε κ το γευμα το βραδινο) και διαμορφωθηκε ως εξης:
    (8:00)5 Ασπραδια +1 κροκο και 40γρμ βρωμη
    (11:00)Cottage και 1 ξινομηλο
    (14:00)Προπροπονητικο:110 γρμ καστανο ρυζι(βρασμενο)+100 γρμ μοσχαρι νουα+1 κ.γ.λαδι+σαλατα
    (17:30)Μεταπροπονητικο:110γρμ καστανο ρυζι+100 γρμ μοσχαρι νουα
    (20:30)130 γρμ πατατα+100 γρμ κοτοπουλο
    Προ υπνου 200 γρμ γιαουρτι 2%+30 γρμ αμυγδαλα + σαλατα

    Και τα αποτελεσματα ηταν να δειξει η ζυγαρια 1 κιλο πανω..οχι μονο δεν εχασα αλλα εδειξε οτι πηρα κιολας..πιστευω οτι ευθυνεται εν μερει και οτι σε 10 μερες θα ερθει η "δυσκολη"εβδομαδα..Και σας ερωτω λοιπον:τι αμαρτιες πληρωνω;;;;
    Last edited by Mirto_; 02-03-15 at 17:41.
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  12. #192
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by Mirto_ View Post
    Από αποψη προπονησης σημερα ηταν μερα ποδιων και βου α λα λοιπον:

    1)squat με την ελεύθερη μπάρα στο rack

    2)άρσεις θανάτου με ημικαθισμα
    3)προβολές με αλτήρες επάνω σε κουτί με βαρος
    4)Πρεσσα (με τους δισκους)
    5)αρσεις γαμπων ορθια στο σμιθ
    Ραχιαιοι
    +30' διαδρομος σε ανηφορα
    Σημειωσεις:
    Λοιπον σημερα ζυγιστηκα μιας κ περασαν 10 μερες απο την αλλαγη του διατροφικου πλανου(αυξηση υδατανθρακα και προστεθηκε κ το γευμα το βραδινο) και διαμορφωθηκε ως εξης:
    (8:00)5 Ασπραδια +1 κροκο και 40γρμ βρωμη
    (11:00)Cottage και 1 ξινομηλο
    (14:00)Προπροπονητικο:110 γρμ καστανο ρυζι(βρασμενο)+100 γρμ μοσχαρι νουα+1 κ.γ.λαδι+σαλατα
    (17:30)Μεταπροπονητικο:110γρμ καστανο ρυζι+100 γρμ μοσχαρι νουα
    (20:30)130 γρμ πατατα+100 γρμ κοτοπουλο
    Προ υπνου 200 γρμ γιαουρτι 2%+30 γρμ αμυγδαλα + σαλατα

    Και τα αποτελεσματα ηταν να δειξει η ζυγαρια 1 κιλο πανω..οχι μονο δεν εχασα αλλα εδειξε οτι πηρα κιολας..πιστευω οτι ευθυνεται εν μερει και οτι σε 10 μερες θα ερθει η "δυσκολη"εβδομαδα..Και σας ερωτω λοιπον:τι αμαρτιες πληρωνω;;;;
    Για εξηγησε το λιγο αυτο.Μου θυμιζεις τις μερες που εγραφα στο log μου αυτο "Pseudo planche pushups" και εβλεπα απο κατω "τι λες ρε;"

    Μπραβο για το οτι κανεις ελευθερα σκουατ.

    Οσο για το κιλο, νταξει, και γω πηγα 92,5,χαχα.Τουλαχιστον πως σου φαινεσαι;
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  13. #193
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    conventional dl (το ημικάθισμα εννοεί το σπάει ισχύο και κατεβαίνει κάπως προς τα κάτω για να δουλέψει και ο γλουτός)

  14. #194
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    conventional dl (το ημικάθισμα εννοεί το σπάει ισχύο και κατεβαίνει κάπως προς τα κάτω για να δουλέψει και ο γλουτός)
    Mερσι!
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  15. #195
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Με προλαβε η Δημητρα -το γρηγορο πιστολι-...Καλα μεσα σε 10 μερες δεν περιμενω μεγαλη αλλαγη κ στο καθρεφτη δν μου φαινεται να πηρα βαρος..αλλα νομιζω πως επρεπε κ η ζυγαρια να συμφωνει..


    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post

    Οσο για το κιλο, νταξει, και γω πηγα 92,5,χαχα.Τουλαχιστον πως σου φαινεσαι;
    Για ποσο ακομηθα εισαι στον ογκο;;;
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  16. #196
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by Mirto_ View Post
    Με προλαβε η Δημητρα -το γρηγορο πιστολι-...Καλα μεσα σε 10 μερες δεν περιμενω μεγαλη αλλαγη κ στο καθρεφτη δν μου φαινεται να πηρα βαρος..αλλα νομιζω πως επρεπε κ η ζυγαρια να συμφωνει..


    Για ποσο ακομηθα εισαι στον ογκο;;;
    Ειναι περιεργη η ζυγαρια, μην αγχωνεσαι.Αλλους 2 μηνες σιγουρα.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  17. #197
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλησπέρα Μυρτώ,

    να μη σε ανυσηχεί καθόλου το κιλάκι. Έχεις δυο πολυ καλούς λόγους για να μη σε προβληματιζει το γεγονός-
    α) το σώμα σου προετοιμάζεται για περίοδο - άρα κατακράτηση
    β) τα βάρη ειναι ένα νέο - και έντονο- ερέθισμα για το σώμα σου. Κι όταν υπάρχει δράση, υπάρχει αντίδραση. Και η αντίδρασή του είναι τα σκαμπανεβάσματα στη ζυγαριά.
    Αν είσαι συνεπής στη διατροφή σου δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα.

  18. #198
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Καλησπέρα Μυρτώ,

    να μη σε ανυσηχεί καθόλου το κιλάκι. Έχεις δυο πολυ καλούς λόγους για να μη σε προβληματιζει το γεγονός-
    α) το σώμα σου προετοιμάζεται για περίοδο - άρα κατακράτηση
    β) τα βάρη ειναι ένα νέο - και έντονο- ερέθισμα για το σώμα σου. Κι όταν υπάρχει δράση, υπάρχει αντίδραση. Και η αντίδρασή του είναι τα σκαμπανεβάσματα στη ζυγαριά.
    Αν είσαι συνεπής στη διατροφή σου δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα.
    Ευχαριστω πολυ για την απαντηση Ειρηνη μου..Συνεπης στο σημειο του χαρακτηρισμου της υπερβολικης οπως εχουμε πειΟποτε ας ερθει με το καλο και η περιοδος και ξαναζυγιζομαι αφοτου περασει κ μετα!!
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  19. #199
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Μου δωσες ωραια πάσα και θα σου αμπελοσοφίσω λίγο, χαχα

    Υπερβολική δεν θα γινεσαι. Θα είσαι τόσο όσο πρέπει. Ούτε παραπάνω ούτε παρακάτω. Η υπερβολή φέρνει την καταπίεση. Κι εσύ κάνεις κάτι που σε ευχαριστεί.
    Και για να έχει συνέχεια θα το κάνεις με συνεπεια μεν, με ευχαριστηση δε.

    Παω να φαω το ψαρακι μου τωρα

  20. #200
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Μου δωσες ωραια πάσα και θα σου αμπελοσοφίσω λίγο, χαχα

    Υπερβολική δεν θα γινεσαι. Θα είσαι τόσο όσο πρέπει. Ούτε παραπάνω ούτε παρακάτω. Η υπερβολή φέρνει την καταπίεση. Κι εσύ κάνεις κάτι που σε ευχαριστεί.
    Και για να έχει συνέχεια θα το κάνεις με συνεπεια μεν, με ευχαριστηση δε.

    Παω να φαω το ψαρακι μου τωρα
    Καμία καταπίεση,απλά όταν τρως σύμφωνα με τα δικά μας πρότυπα για τον υπόλοιπο κόσμο είσαι υπερβολικός που προσέχεις τον εαυτό σου..Εκεί πήγαινε ο χαρακτηρισμός..Καλή όρεξη :D
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  21. #201
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Aαααα οκ, τωρα επιασα το συλλογισμο σου

  22. #202
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Μπαινω κατα τις 3:30 μεσα στο γυμναστηριο κ βλεπεις καμια 10 ατομα να περιφερονται μοναχα...Ευτυχια σε πλημμυριζει και ανεβαινεις τσακ μπαμ να αφησεις τα πραγματα σου και να ξεκινησεις!

    Ημερα στηθους-δικεφαλων:
    1)Πιεσεις σε οριζοντιο παγκο με αλτηρες
    2)Crossover
    3)Pull over
    4)Kαμψεις με στραβομπαρα
    5)Καμψεις σφυρια με αλτηρες
    Κοιλιακους
    +40 λεπτα ελλειπτικο

    Η διατροφη συνεχιζεται ακαθεκτη ως εξης:
    (8:00)5 Ασπραδια +1 κροκο και 40γρμ βρωμη
    (11:00)Cottage και 1 ξινομηλο
    (14:00)Προπροπονητικο:110 γρμ καστανο ρυζι(βρασμενο)+100 γρμ κοτοπουλο+1 κ.γ.λαδι+σαλατα
    (17:30)Μεταπροπονητικο:110γρμ καστανο ρυζι+100 γρμ κοτοπουλο
    (20:30)130 γρμ πατατα+100 γρμ κοτοπουλο
    Προ υπνου 200 γρμ γιαουρτι 2%+30 γρμ αμυγδαλα + σαλατα

    "I can and i will....watch me"
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  23. #203
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Το πουλοβερ, το νοιωθεις περισσοτερο στο στηθος ή στην πλατη σου;Απλη και καλη η προπονηση σου.Για τη διατροφη δεν εχω κατι να πω, μιας και κανω το project:σαπιος no2 αυτο τον καιρο.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  24. #204
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    Το πουλοβερ, το νοιωθεις περισσοτερο στο στηθος ή στην πλατη σου;Απλη και καλη η προπονηση σου.Για τη διατροφη δεν εχω κατι να πω, μιας και κανω το project:σαπιος no2 αυτο τον καιρο.
    Το πουλοβερ;;;Στο στηθος μου το νιωθω περισσοτερο Για τη διατροφη μιστερ Πανο θα τα πουμε μετα τις 16-17 του μηνα..Σαπιος γτ;;
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  25. #205
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by Mirto_ View Post
    Το πουλοβερ;;;Στο στηθος μου το νιωθω περισσοτερο Για τη διατροφη μιστερ Πανο θα τα πουμε μετα τις 16-17 του μηνα..Σαπιος γτ;;
    Oκ, παιζει να ειμαι ο μονος που το νοιωθει στην πλατη Ε, μετα απο το τελος της ενασχολησης μου με την ενοργανη, προσπαθησα 3 φορες να κρατησω τη διατροφη μου καθαρη(ως προς το bb) αλλα και τις 3 φορες με επιαναν τα νευρα μου.Θα δωσω λιγο χρονο στο πραγμα να κυλησει με ολες τις τροφες, καθαρες και μη, για να μπορω και γω το Μαϊο με το καλο να ξελιπωσω με το μυαλο καθαρο.Μεχρι τοτε, θα ειμαι επισημως ο αφρατος streetgymnast
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  26. #206
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    Oκ, παιζει να ειμαι ο μονος που το νοιωθει στην πλατη Ε, μετα απο το τελος της ενασχολησης μου με την ενοργανη, προσπαθησα 3 φορες να κρατησω τη διατροφη μου καθαρη(ως προς το bb) αλλα και τις 3 φορες με επιαναν τα νευρα μου.Θα δωσω λιγο χρονο στο πραγμα να κυλησει με ολες τις τροφες, καθαρες και μη, για να μπορω και γω το Μαϊο με το καλο να ξελιπωσω με το μυαλο καθαρο.Μεχρι τοτε, θα ειμαι επισημως ο αφρατος streetgymnast
    Εγω παλι απο τοτε που ξεκινησαμε αυτη τη διατροφη εχω ηρεμησει κ ειμαι μεσα στην ενεργεια στις προπονησεις αλλα και κατα τη διαρκεια της ημερας..Ουτε ενα αισθημα λιγουρας,κατι να με αποσυντονισει ρε παιδι μου..ηταν μεγαλο θεμα αυτο με τις λιγουρες ειδικα οταν πλησιαζει η περιοδος..(ποσο τυχεροι ειστε,ποσο τυχεροι ειστε!!!!)
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  27. #207
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by Mirto_ View Post
    Εγω παλι απο τοτε που ξεκινησαμε αυτη τη διατροφη εχω ηρεμησει κ ειμαι μεσα στην ενεργεια στις προπονησεις αλλα και κατα τη διαρκεια της ημερας..Ουτε ενα αισθημα λιγουρας,κατι να με αποσυντονισει ρε παιδι μου..ηταν μεγαλο θεμα αυτο με τις λιγουρες ειδικα οταν πλησιαζει η περιοδος..(ποσο τυχεροι ειστε,ποσο τυχεροι ειστε!!!!)
    χαχαχα.Μωρε να πω την αληθεια δεν με πειραζει αν λιπωσω.Μια ζωη ημουν 80-84 κιλα.Πρεπει να δημοσιευσω και τα βιντεο για τις ασκησεις της καλισθενικης,που το πας αυτο,ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

    Για την ωρα, ειμαι παραδειγμα προς αποφυγη
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  28. #208
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    χαχαχα.Μωρε να πω την αληθεια δεν με πειραζει αν λιπωσω.Μια ζωη ημουν 80-84 κιλα.Πρεπει να δημοσιευσω και τα βιντεο για τις ασκησεις της καλισθενικης,που το πας αυτο,ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

    Για την ωρα, ειμαι παραδειγμα προς αποφυγη
    Για ανεβασε βιντεο να βλεπουμε ντοκουμεντα..Κοιτα αν μπορεις να μαζευτεις μετα οκ δωσε το χρονο κ σε σενα κ στο σωμα σου(να ανοιξει!!!χχααχαχχααχαχχαα)
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  29. #209
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by Mirto_ View Post
    Για ανεβασε βιντεο να βλεπουμε ντοκουμεντα..Κοιτα αν μπορεις να μαζευτεις μετα οκ δωσε το χρονο κ σε σενα κ στο σωμα σου(να ανοιξει!!!χχααχαχχααχαχχαα)
    Ακριβως αυτο κανω, να βαλω και λιγο κρεας πανω μου.Αυριο που εχω off θα ξεκινησω.Να δουμε αν θα αντεξει η καμερα τοση ωρα
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  30. #210
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Ημερα πλατης-πλατιτσας-πλατουλας σημερα και εχουμε ως εξης:
    1)Εμπροσθολαιμιες ελξεις στη τροχαλια
    2)Εμπροσθολαιμιες με B λαβη στη τροχαλια
    3)Ηummer strength iso row
    4)Κωπηλατικη στο σταυρο
    5)Κωπηλατικη με αλτηρες
    6)Shrugs με αλτηρες(με μπαρα την επομενη φορα)
    Ραχιαιοι 4x10/10 kg
    +30' ελλειπτικο
    Με τη διατροφη ολα καλα κρατουν,λιγουρες δν υπαρχουν οποτε ολα κομπλε!

    Και σαν στραβαδι που ειμαι ας βαλω μια φωτογραφια για να διορθωνομαι σιγα σιγα:
    DSC_1061.jpg
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.


 
Page 7 of 34 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αναμένω με υπομονή!
    By sxedon_arxarios in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 14
    Last Post: 26-08-11, 08:34

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •