Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    08-02-15
    Location
    Greece
    Posts
    1

    Default Καλησπέρα Σε Όλους!!

    Καλησπέρα σας, καινούργιο μέλος εδώ! Με λένε λεωνίδα, είμαι 20 χρονών, έχω υψος 1.65 περιπου και ζυγίζω 56.5 κιλα.Τα τελευταία 2 χρονια αρχισα να ενδιαφέρομαι πολύ για τη γυμναστική. Πέρσυ τον Μάρτιο εκανα το πρώτο βημα και άρχισα γυμναστήριο, συνέχισα μέχρι και τέλος Ιουλίου οπου σταματησα (5 μηνες χοντρα χοντρα).Ειμαι πολυ λεπτος οπως καταλαβαινετε παρολα αυτα λογω των μηνων αυτων εχω αποκτησει καποια μυικη μαζα,σε σχεση με τα κιλα στα οποια βρισκομαι τουλαχιστον. Αυτες τις μέρες πήρα την απόφαση να ξαναξεκινήσω το γυμναστήριο και να μην το διακοψω ξανα, οχι για μεγαλο χρονικο διαστημα τουλαχιστον. Στόχος μου ειναι για αρχή να βαλω καποια κιλά και να αποκτησω περισσότερη μυική μάζα, και στη συνεχεια να γραμμώσω. Εχω διαβασει πολλα,ειδικα απο εσας εδω, και ειμαι πληροφορημένος σε μεγάλο βαθμο για την σχετική διατροφη που πρεπει να ακολουθήσω καθως και τη σημασια της. Εχω όμως ενα μικρο πρόβλημα. Ειμαι φοιτητης και η σχεση μου με το φαγητο δεν ειναι και η καλυτερη,τους τελευταιους 2 μηνες ετρωγα πολυ βρωμικο,ευτυχως ο μεταβολισμος μου ειναι τετοιος που δεν με παχαινουν καθολου. Αναρωτιομουν αν θα με βοηθουσε η αγορα ενος συμπληρωματος σε συνδιασμο με το καταλληλο διατροφικο προγραμμα, ή αν κατα τη γνωμη σας και την εμπειρια σας ειναι πολυ νωρις για κατι τετοιο.

  2. #2
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Καλώς όρισες Λεωνίδα και καλή επιτυχία στους στόχους σου.
    Το μόνο που θα είχε νόημα να αγοράσεις, είναι μια καθαρή whey για τις ''δύσκολες ώρες''.
    Ωστόσο, μόνο το σωστό διατροφικό πλάνο θα σε βοηθήσει πραγματικά.
    Ρίξε μια ματιά στις διατροφές άλλων μελών και προσπάθησε να προσαρμόσεις τα γεύματά σου με βάση την καθημερινότητά σου.
    Θέμα συνήθειας είναι.
    BP:120
    BSQ:160
    DL:190
    OHP:87,5

  3. #3
    Senior Bodybuilder venice's Avatar
    Join Date
    13-05-13
    Location
    Πειραιά
    Posts
    1,591

    Default

    welcome!

  4. #4
    Banned New Member
    Join Date
    21-01-15
    Posts
    18

    Default

    καλως όρισες φίλε Λεωνίδα, εγω προσωπικά σκεφτομαι να αγορασω πρωτεινη πιστευω πως για αρχη ειναι το μονο που μπορει να χρειαστουμε

  5. #5
    New Member Karxarias's Avatar
    Join Date
    11-02-15
    Location
    κρητη
    Posts
    6

    Default

    καλησπερα και καλως ορισες!αποψη μου ειναι οτι στην ηλικια που εισαι και σαν αρχαριος δεν χρειαζεσαι καθολου συμπληρωματα.εγω αρχισα προσφατα σχετικα τα συμπληρωματα και ειμαι 35 χρ.Στην ηλικια σου και με "αρκετο" ποιοτικο φαγητο ειχα τρομερο σωμα,δυναμη μυικοτητα.συμβουλη μου, κανε παντα εντονες προπονησεις με σωστη τεχνικη και καλο ζεσταμα για να μην τραυματιστεις και τρωγε καλα και σωστα...για την ηλικια σου εχεις αρκετα ακομα φυσικα αποθεματα αναβολικων ορμονων για τρομερη αναπτυξη χωρις βοηθηματα...αποψη μου παντα και εννοειται οτι ας με διορθωσουν οι πιο εμπειροι.

  6. #6
    New Member
    Join Date
    03-03-12
    Posts
    18

    Default

    Καλώς όρισες!

  7. #7
    Banned New Member
    Join Date
    21-01-15
    Posts
    18

    Default

    Καλως ηρθες


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Καλησπέρα Σε Όλους!
    By konstantinos81 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 6
    Last Post: 04-11-13, 07:17
  2. Καλησπερα σε ολους!!
    By Karvou in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 2
    Last Post: 25-09-12, 18:51
  3. Καλησπέρα σε όλους
    By dante32 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 2
    Last Post: 26-08-12, 23:06
  4. Καλησπέρα σε όλους
    By sotos83 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 12
    Last Post: 19-02-08, 09:09

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •