Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 37
  1. #1
    Senior Bodybuilder Hanos's Avatar
    Join Date
    05-04-11
    Posts
    1,434

    Default Συζήτηση Για Τη Διατροφή Γράμμωσης Μου

    Παιδια καλησπερα... με BMR 2.830 θερμιδες εχω ξεκινησει προ 2 βδομαδων διατροφη γραμμωσης που ειναι η εξης.


    30g Whey isolate
    80 Oats
    300g Olympos milk
    15g Honey



    30g Whey
    30g Dextrose

    150 White rice cooked2
    150g Chicken



    4 Egg whites
    15g olive oil
    2 Egg yolks



    150g Chicken
    100g Broccoli
    15g Olive oil



    300g Yogurt 2%
    25g Almonds



    Συνολο θερμιδες 2.364 πρωτ.227.4 υδαταν.203.05 λιπη 82.75


    Η προπονησης ειναι μετα το πρωτο γευμα.

    πως σας φαινεται?


    oi πρωτες μετρησεις ειναι θετικες παντως.

    μια ερωτηση.
    μια φορα τη βδομαδα εχψ cheat meal custom pizza. απο την οποια εχω ακριβη θερμιδες και macros.
    Επειδη αυτη ειναι 1.300 θερμιδες.... αυτη τη μερα ειναι καλο να κανω μια αναπροσαρμογη στα γευματα ωστε να φροντιζω μαζι με το cheat meal να μην περναω τις 2.300 θερμιδες που θελω να τρωω τη μερα?
    Last edited by Hanos; 18-02-15 at 02:54.
    Get big or die trying!

  2. #2
    Pumping Iron karaman92's Avatar
    Join Date
    23-10-12
    Posts
    482

    Default

    bmr 2830?? αυτο εινια ΠΑΡΑ πολυ τι εισαι γορρυλας ? :P πες μας λιγο υψος βαρος γιατι αλλο bmr και αλλο tdee= bmr χ συντελεστη φυσικης δραστηριοτητας. κατα τα αλλα το μονο που θα αλλαζα ειναι την δεξτροζη οπου αν θες σονι και καλα να βαλεις συμπληρωμα αγορασε virtago που ειναι μακραν καλυτερος
    το cheat σου καντο κανονικα αντι να φας π.χ μεσηημεριανο οτι ειχες φαε την πιτσα σου. το νοημα ειναι οτι αν εισαι χαμηλα σε υδατανθρακα το cheat ειναι κατι σαν refeed ξεχωρα απο απολαυση
    Last edited by karaman92; 18-02-15 at 04:51.

  3. #3
    Senior Bodybuilder Hanos's Avatar
    Join Date
    05-04-11
    Posts
    1,434

    Default

    Quote Originally Posted by karaman92 View Post
    bmr 2830?? αυτο εινια ΠΑΡΑ πολυ τι εισαι γορρυλας ? :P πες μας λιγο υψος βαρος γιατι αλλο bmr και αλλο tdee= bmr χ συντελεστη φυσικης δραστηριοτητας. κατα τα αλλα το μονο που θα αλλαζα ειναι την δεξτροζη οπου αν θες σονι και καλα να βαλεις συμπληρωμα αγορασε virtago που ειναι μακραν καλυτερος
    το cheat σου καντο κανονικα αντι να φας π.χ μεσηημεριανο οτι ειχες φαε την πιτσα σου. το νοημα ειναι οτι αν εισαι χαμηλα σε υδατανθρακα το cheat ειναι κατι σαν refeed ξεχωρα απο απολαυση
    Ναι συγνωμη,TDEE εχω 2.830 περιπου
    1.82 υψος 33 χρονων, 84 κιλα τωρα αλλα μπολικο λιπος

    το cheat μου εχει 108γρ πρωτεινη, 28 υδατανθρακες και 42 λιπη /
    Last edited by Hanos; 18-02-15 at 12:02.
    Get big or die trying!

  4. #4
    Pumping Iron karaman92's Avatar
    Join Date
    23-10-12
    Posts
    482

    Default

    οκ τοτε ξεκινας καλα απο θεμα θερμιδων εφοσον το πας ''φυσιολογικα'' . αν εισαι ''μεσα'' τοτε αλλαζουν μερικα πραγματα στην διατροφη σου αλλα απο τι εχω δει στην αλλη ενοτητα δεν εχεις γραψει κατι καινουργιο οποτε φανταζομαι εισαι ''εκτος'' ετσι? περιπου ποσο λιπος εχεις?

  5. #5
    Senior Bodybuilder Hanos's Avatar
    Join Date
    05-04-11
    Posts
    1,434

    Default

    Quote Originally Posted by karaman92 View Post
    οκ τοτε ξεκινας καλα απο θεμα θερμιδων εφοσον το πας ''φυσιολογικα'' . αν εισαι ''μεσα'' τοτε αλλαζουν μερικα πραγματα στην διατροφη σου αλλα απο τι εχω δει στην αλλη ενοτητα δεν εχεις γραψει κατι καινουργιο οποτε φανταζομαι εισαι ''εκτος'' ετσι? περιπου ποσο λιπος εχεις?

    Ναι εκτός είμαι τώρα.
    Από πρώτη Απριλίου λέω να μπω όμως.
    19.5% λίπος εχω
    Get big or die trying!

  6. #6
    Pumping Iron karaman92's Avatar
    Join Date
    23-10-12
    Posts
    482

    Default

    ωραια μεχρι να μπεις κρατα τις θερμιδες οπως τις ειπες και προσπαθησε να μην τρως απλους υδατανθρακες. δηλαδη δεξτροζη ωξο :P
    επισης την πρωτεινη θα μπορουσες να την πας και στα 2γρ/κιλο και οχι 2.5+ θεωρω ειναι περιττο οταν εχεις κανονικη ποσοτητα υδατανθρακα αν πεσεις κατω απο 150γρ τοτε οκ και οταν μπεις κιολας εννοειτε πως εκει εχει νοημα να παιρνεις 2.5-3γρ/κιλο. προσπαθησε μεχρι τον απριλιο να πεφτεις ηρεμα και σωστα και αν θες κατα την γνωμη μου μπες στο παιχνιδι οταν φτασεις 15% οπου εκει θα δουλεψει και σωστα το ολο θεμα . αργες σταθερες κινησεις για να γινει σωστη δουλεια εχουμε ακομα μηνες μεχρι το καλοκαιρι ;)

    εδιτ: λαχανικα δεν βλεπω πολλα μονο μπροκολο? βαλε μαρουλιιιι βαλε φυτικη ιναααα
    Last edited by karaman92; 18-02-15 at 18:07.

  7. #7
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Να υποθεσω πως την δεξτροζη την παιρνεις μαζι με την whey ακριβως με τα την προπονηση; Αν ναι, τοτε μια μπανανα αντι για δεξτροζη ειναι μια χαρα επιλογη.Οσο μπορουμε αποφευγουμε αυτου του ειδους τις σκονες.Θα μας γλυτωσουν λεφτα.

    Περα απο αυτο. Μου φαινεται, ή εχεις μονο σε 3 γευματα σου υδατανθρακα; και αυτα τα τρια γευματα, εισαι σιγουρος οτι αθροιζουν στα 203γρ υδατανθρακα που αναφερεις;

    Τελος, με πιτσα 1300 θερμιδες καθε βδομαδα, δουλεια δεν γινεται.Να το εχεις κατα νου, για να μη κοροιδευομαστε.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  8. #8
    Senior Bodybuilder Hanos's Avatar
    Join Date
    05-04-11
    Posts
    1,434

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    Να υποθεσω πως την δεξτροζη την παιρνεις μαζι με την whey ακριβως με τα την προπονηση; Αν ναι, τοτε μια μπανανα αντι για δεξτροζη ειναι μια χαρα επιλογη.Οσο μπορουμε αποφευγουμε αυτου του ειδους τις σκονες.Θα μας γλυτωσουν λεφτα.

    Περα απο αυτο. Μου φαινεται, ή εχεις μονο σε 3 γευματα σου υδατανθρακα; και αυτα τα τρια γευματα, εισαι σιγουρος οτι αθροιζουν στα 203γρ υδατανθρακα που αναφερεις;

    Τελος, με πιτσα 1300 θερμιδες καθε βδομαδα, δουλεια δεν γινεται.Να το εχεις κατα νου, για να μη κοροιδευομαστε.
    Ναι φίλε μου όντως τόσο βγαίνει ο υδατάνθρακας. Έχω στα πρώτα γεύματα, στα κοντινά της προπόνησης δηλαδή.

    Ναι τη δεξτροζη μαζί με τη whey μετά την προπόνηση την περνώ.

    Έχεις δίκιο για την πιτσα θα βρω τρόπο να την κάνω μαξ 900 θερμίδες.
    Last edited by Hanos; 18-02-15 at 23:01.
    Get big or die trying!

  9. #9
    Pumping Iron karaman92's Avatar
    Join Date
    23-10-12
    Posts
    482

    Default

    κοιτα γνωμη μου παντα , απο την στιγμη που δεν εισαι κατω του 15% ενα cheat ανα 2 εβδομαδες δεν ειναι θεμα . σιγουρα σε παει λιγο πισω αλλα δεν ειναι τραγικο γιατι σκεψου εχεις ελλειμα 3500 θερμιδες την εβδομαδα αρα 7000 τις 2 εε και συ τρως + 500 οποτε εχεις συνολο 6500 δλδ περιπου παλι 1 κιλο. εγω προσωπικα βλεπω διαφορες πανω μου και με 1 cheat την εβδομαδα οσο ειμαι ψηλα σε λιπος. το καλοκαιρι επεσα στο 14-15% με burger μια φορα την εβδομαδα . ομως μετα απο εκει ολα κοβονται και πλεον ακομα και το cheat ειναι περιορισμενο και ποιοτικο . εφοσον μετα θα μπεις και ''μεσα'' ειναι κριμα τοσο ρισκο και κοπος και να μην κανεις σωστη δουλεια. οποτε διαλεγεις , 3 μηνες σκληρης δουλειας και ανταμοιβης ή 5 -6 μηνες και ΙΣΩΣ κανεις αυτο που θες σαν στοχο(δεν ξερω και τον στοχο σου) . οπως επισης ακομα και στο 12-10% να πεσεις η ποιοτητα δεν θα ειναι ιδια με καποιου που εχει κατσει σε αυτο το ποσοστο για περισσοτερο καιρο, οποτε μαθημα ζωης που το ξερεις ηδη . μιας και θα πεσεις χαμηλα κρατα το εκει και μην ξεφευγεις , ναι ειναι δυσκολο ειδικα στα 30+ που βλεπεις την ζωη διαφορετικα ναι ειναι κουραστικο καμια φορα και ναι ειναι εν τελοι τροπος ζωης και θελησης. στα λεω ολα αυτα τοσο για να σε εμψυχωσω οσο και να σου δωσω να καταλαβεις (οπου σιγουρα το ξερεις) οτι 1 burger δεν θα σε παχυνει εφοσον ακολουθεις συστηματικη διατροφη απλα το θεμα ειναι να μην κανουμε μερικοι μερικοι και βαζω και μενα μεσα σε αυτους που ακολουθουμε 2-3 μηνες αυστηρα και μετα μας τρωνε τα ποτα και τα ξενυχτια. anyway, στο δια ταυτα, βλεπω οτι εχεις λαδι μαζι με την ομελετα σου, βγαλτο και βαλτο σε μια σαλατα που θα προσθεσεις στο 2ρο κυριο γευμα σου . οπως ειπαμε βγαζεις δεξτροζη και προτιμας μπανανα-ξυνομηλο . επισης εχεις κανει λαθος στους υπολογισμους θες σιγουρα αλλα 100γρ ρυζιου για να καλυψεις τις θερμιδες που λες. ΩΣΤΟΣΟ, ξεκινα για 2 εβδομαδες και δες ΧΩΡΙΣ cheat meal ποσο εχασες. αν επεσες αποτομα ανεβαζεις υδατανθρακα αν οχι παραμενεις εκει μεχρι να κολλησεις. επειτα εδω ειμαστε ;)

  10. #10
    Senior Bodybuilder Hanos's Avatar
    Join Date
    05-04-11
    Posts
    1,434

    Default

    ξέχασα να αναφέρω ότι από φυτικές ίνες έχω γύρω στα 25 τη μερα
    Get big or die trying!

  11. #11
    Senior Bodybuilder Hanos's Avatar
    Join Date
    05-04-11
    Posts
    1,434

    Default

    Ευχαριστώ για τις συμβουλές είναι όλα πολύ σωστά.
    Γιατί λες έχω υπολογίσει λάθος το ρύζι; το έχω τσεκάρει αρκετές φορές και δεν είδα κάπου λαθος
    Get big or die trying!

  12. #12
    Pumping Iron karaman92's Avatar
    Join Date
    23-10-12
    Posts
    482

    Default

    οχι το ρυζι σαν ρυζι, τα γρ υδατανθρακα που εχεις. απλα σου φερα παραδειγμα το ρυζι ποσο ειναι περιπου υπολογιστικα αυτο που σου λειπει γιατι εγω δουλευω με ισοδυναμα .
    εδιτ: καντο 30γρ τις φυτικες ινες

  13. #13
    Senior Bodybuilder Hanos's Avatar
    Join Date
    05-04-11
    Posts
    1,434

    Default

    Στον streetGymnast πήγαινε η ερώτηση μου που είπε αν είμαι σίγουρος ότι αυτά είναι 200γρ υδατάνθρακα.

    Όταν μπω σε κύκλο οι θερμίδες θα είναι νορμάλ απλά θα ανέβει η πρωτεΐνη και θα πέσει ο υδατάνθρακα ή το λίπος;

    Μάλλον την κόβω την πιτσα σαν cheat τότε. Παίζει burgerαδικο που να λέει πόσες θερμίδες είναι κάθε Burger του;
    Get big or die trying!

  14. #14
    Pumping Iron karaman92's Avatar
    Join Date
    23-10-12
    Posts
    482

    Default

    μπαααα δεν εχω βρει, συνηθως παιρνω απο το home burger εγω η απο ενα κοντινο μου εδω που ξερω τι υλικα βαζει η απλα το φτιαχνω μονος μου.
    οταν μπεις σε κυκλο θα ανεβασεις την πρωτεινη σε 2.5-3γρ/κιλο, τα λιπαρα σου οπως ειναι απλα αναλογως τον κυκλο προσεχεις να εχεις τα ω-3 λιπαρα σου υψηλα ξερεις εσυ, και ο υδατανθρακας παλι αναλογως τον κυκλο μπορει να μεινει σταθερος η και να αυξηθει λιγο . αλλα αναλογα τον κυκλο, στο καταλληλο threat οταν ειναι ανοιξε ακριβως να μας πεις τι θα κανεις για να σου πουμε

  15. #15
    Senior Bodybuilder Hanos's Avatar
    Join Date
    05-04-11
    Posts
    1,434

    Default

    να ρωτησω κατι...
    δεδομενου οτι θελω να εφαρμωσω το 40/40/20.
    εφοσον οι συνολικες θερμιδες που θελω να τρωω ειναι 2.320...
    για να βγαλω τα μακρος κανω το εξης.

    2.830 * 40/100 = 1.132 θερμιδες πρεπει να ειναι απο πρωτεινη και αλλες τοσες απο υδατανθρακες.

    οποτε οι θερμιδες που απομενουν για το λιπος ειναι 2.830 - (1.132 χ 2) = 566

    αρα λοιπον τα μακρος μου θα ειναι

    1.132 / 4 = 283 γρ πρωτεινη
    1.132 / 4 = 283 γρ υδατανθρακα
    566 / 9 = 62γρ λιπος

    ειναι σωστοι οι υπολογισμοι ετσι?
    αν ναι,το λιπος λιγο δεν ειναι?
    και η πρωτεινη δεν ειναι αρκετα ψηλα?
    Get big or die trying!

  16. #16
    Senior Bodybuilder Hanos's Avatar
    Join Date
    05-04-11
    Posts
    1,434

    Default

    γκου χου γκουχου
    Get big or die trying!

  17. #17
    Pumping Iron MariosKu's Avatar
    Join Date
    16-01-12
    Location
    Ανω Γλυφάδα
    Posts
    309

    Default

    Αφου μπορεις να το δεις και μονο σου...αυτα τα μακρος σου δινουν 2822 θερμιδες και εσυ θες να παιρνεις 2.320.Εγω θα προτεινα την πρωτεινη να την κανεις 240-250γρ και τον υδατανθρακα γυρω στα 190γρ.
    It's not about how much you can hit in daily life, it's about how much you can get hit and keep moving forward, how much you can take and keep moving forward, that's how winning is done.

  18. #18
    Senior Bodybuilder Hanos's Avatar
    Join Date
    05-04-11
    Posts
    1,434

    Default

    καλα μπαχαλο τα εκανα,εκανα τυπογραφικο λαθος και βγηκε ολο μπαχαλο...

    λοιπον... ξαναγραφω τη διατροφη με καποιες διορθωσεις συμφωνα με καποια που με συμβουλεψατε...

    γευμα1
    30g Whey isolate
    100 Oats
    300g Olympos milk lact free
    15g Honey

    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

    γευμα2
    30g Whey isolate
    1 banana

    γευμα3
    280 potatoes
    130 Chicken/Meat/Fish

    γευμα4
    4 egg whites+ 1 egg yolk
    100gr letuce (μαρουλι)
    15g olive oil


    γευμα5
    130 Chicken/Meat/Fish
    100g Broccoli
    15g Olive oil


    γευμα6
    300g Yogurt 2%
    25g Almonds


    ολα τα παραπανω μας δινουν 2.350 θερμιδες (216γρ πρωτεινη, 207γρ υδατανθρακα, 73γρ λιπη)

    τι λετε?
    Last edited by Hanos; 22-02-15 at 02:06.
    Get big or die trying!

  19. #19
    Senior Bodybuilder Hanos's Avatar
    Join Date
    05-04-11
    Posts
    1,434

    Default

    κανεις;;;;;;;
    Get big or die trying!

  20. #20
    Pumping Iron karaman92's Avatar
    Join Date
    23-10-12
    Posts
    482

    Default

    λοιπον το μελι καποια στιγμη το ξερεις οτι θα το βγαλεις ετσι? κατα τα αλλα ειναι μια χαρα η διατροφη που εχεις .

  21. #21
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Σε γενικες γραμμες, καλη ειναι η διατροφη σου.Ομως, δεν βρισκω καποιο λογο να μην υπαρχει υδατανθρακας στο γευμα 4 και 5...
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  22. #22
    Senior Bodybuilder Hanos's Avatar
    Join Date
    05-04-11
    Posts
    1,434

    Default

    Karaman92, ναι φίλε το ξέρω ότι πιο μετά θα το καταργησω...

    StreetGymnast, εφόσον έχω τον ημερήσιο υδατάνθρακα που θέλω γιατί να βάλω κι άλλο;
    Get big or die trying!

  23. #23
    Pumping Iron karaman92's Avatar
    Join Date
    23-10-12
    Posts
    482

    Default

    ρε συ αν εχεις καμια φωτο σου ποσταρε την να σε δουμε να ξερουμε καπως ποιο συγκεκριμενα σε τι να σε συμβουλεψουμε

  24. #24
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by Hanos View Post
    Karaman92, ναι φίλε το ξέρω ότι πιο μετά θα το καταργησω...

    StreetGymnast, εφόσον έχω τον ημερήσιο υδατάνθρακα που θέλω γιατί να βάλω κι άλλο;
    Στο λεω απο την αποψη αφομειωσης της τροφης για κυριο λογο.Ας πουμε, με την ιδια λογικη θα μπορουσες να περιορισεις την προσληψη υδατανθρακα στο γευμα 1 μονο.Παλι η συνολικη προσληψη δεν θα αλλαζε, ομως το στομαχι σου θα την επαιρνε καλυτερα την ολη φαση.Αν εχεις 20% λιπος, πιστευω οτι θα ηταν μεγαλο σοκ στην οργανισμο σου ολο αυτο.Στο λεω πολυ καλοπροαιρετα, μιας και 2300 θερμιδες ετρωγα εγω και ειχα φτασει στα 82 κιλα(2 κατω απο τα δικα σου τωρα) με μονοψηφιο ποσοστο λιπους και πεινουσα.Απλα καταθετω μερικες σκεψεις.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  25. #25
    Senior Bodybuilder Hanos's Avatar
    Join Date
    05-04-11
    Posts
    1,434

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    Στο λεω απο την αποψη αφομειωσης της τροφης για κυριο λογο.Ας πουμε, με την ιδια λογικη θα μπορουσες να περιορισεις την προσληψη υδατανθρακα στο γευμα 1 μονο.Παλι η συνολικη προσληψη δεν θα αλλαζε, ομως το στομαχι σου θα την επαιρνε καλυτερα την ολη φαση.Αν εχεις 20% λιπος, πιστευω οτι θα ηταν μεγαλο σοκ στην οργανισμο σου ολο αυτο.Στο λεω πολυ καλοπροαιρετα, μιας και 2300 θερμιδες ετρωγα εγω και ειχα φτασει στα 82 κιλα(2 κατω απο τα δικα σου τωρα) με μονοψηφιο ποσοστο λιπους και πεινουσα.Απλα καταθετω μερικες σκεψεις.
    Αδερφέ κι όμως σε λίγο παραπάνω θερμίδες έπαιζα, δεν σοκαριστηκε ιδιαίτερα ο οργανισμός.
    Απλά είχα κάνει μια επέμβαση στο παρελθόν και για κάνα 6μηνο έτρωγα γύρω στις 5000θερμιδες τη μέρα...
    Get big or die trying!

  26. #26
    Senior Bodybuilder Hanos's Avatar
    Join Date
    05-04-11
    Posts
    1,434

    Default

    Παιδιά τη μετά που έχω chat meal που είσαι σαν refeed day... Οι θερμίδες συνολικά να φτάσουν τις θερμιδες συντήρησης;
    Get big or die trying!

  27. #27
    Senior Bodybuilder Hanos's Avatar
    Join Date
    05-04-11
    Posts
    1,434

    Default

    κανεις?
    Get big or die trying!

  28. #28
    Pumping Iron karaman92's Avatar
    Join Date
    23-10-12
    Posts
    482

    Default

    ναι καπως ετσι παιχτο ;)

  29. #29
    Senior Bodybuilder Hanos's Avatar
    Join Date
    05-04-11
    Posts
    1,434

    Default

    Παιδια σας ευχαριστω για τις συμβουλες, ειδα ανω κοιλιακους ( ειχα και χημικη υποστηριξη κατι πολυ ελαφρυ τελικα) οποτε πετυχα το στοχο μου και με το παραπανω.
    σας ευχαριατω για τις συμβουλες, τελικα μονο μετρωντας θερμιδες κανεις σοβαρη δουλεια.
    βεβαια 5 μηνες μου εφυγε η παναγια μονο κοτοπουλο πατατα.
    1 φορα το μηνα ψαρι και 2 φορες μοσχαρι,ολες οι αλλες μερες φουλ κοτοπουλο πατατα τελικα.

    μια ερωτηση. για το tdee καλως υπολογιζω με 1.55 μσυντελεστη; βαρη κανω 3 φοιρες τη βδομαδα απο μια ωρα με τρελη ενταση και 2-3 αεροβικες 40'΄μετριας εντασης
    Get big or die trying!

  30. #30
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Κατσε γιατι μπερδευτηκα.Ειπες οτι εκανες 5 μηνες διατροφη γραμμωσης με 3 αεροβιες, με χημικη υποστηριξη.Με τους ανω κοιλιακους που ειπες, τι παιζει; Εννοω, τους ειδες τωρα; Στο τελος του 5μηνου;ή τους ειδες στην αρχη που αρχισες να μετρας θερμιδες και τα συναφη;
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Διατροφή Γράμμωσης
    By fwlioths in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 9
    Last Post: 30-12-14, 22:25
  2. Διατροφή Γράμμωσης
    By kreator in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 27
    Last Post: 07-07-11, 00:16
  3. Διατροφή όγκου με αυξ/νους p/w υδατ/κες - Συζήτηση
    By Aggelos in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 3
    Last Post: 15-09-08, 23:53
  4. Διατροφή γράμμωσης
    By zagonisn_21 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 2
    Last Post: 29-04-08, 00:41

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •