Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    11-03-15
    Posts
    2

    Default Προπόνηση Ανάλογα Με Το Σωματότυπο

    Καλησπέρα και Ευχαριστώ που μου δίνεται η ευκαιρια να ρωτησω και εγω με τη σειρα μου.
    Ειμαι 24 και αγαπω το γυμναστήριο κανοντας βάρη. Μισώ το αεροβιο λογω ταχυκαρδίας. Ειμαι 1.78 και τωρα ειναι 60-61 κιλα αλλα εχω αρκετο λυπος. Εχω σωματοτυπο αχλαδι. Επισης ειναι μερες που δεν τρωω σχεδον καθολου. Και οχι πολυ υγειινα όταν τρωω, Τηγανιτα κυριος και γλυκά. Εχω ακούσει οτι το 30% ειναι το γυμναστήριο και το 70% η διατροφη. Ειναι αλήθεια? ?? Πως θα καταφερω να χασω το λυπος που εχω? Ποσο καιρο θα μου παρει? Και το σημαντικοτερο τι προγραμμα να ακολουθησω??? Εχω σκεφτεί να κανω καθε μερα ενα προγραμμα γνωστο insanity και τρεις μερες βαρη αναλογα με το σωματοτυπο μου. Ειναι καλη αναλογια?? Και με διατροφη? Τι πρεπει να τρωω ωστε να μην παιρνω καθολου λυπος?? Ευχαριστώ

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Αποστολία καλώς όρισες στην παρέα μας!

    Μπράβο που αγαπάς τη γυμναστική και τα βάρη!! Η διατροφή είναι κι αυτή ένα μέρος της προσπάθειας σου για να αλλάξεις το σώμα σου, πολύ μεγάλο.
    Σκέψου.. στο γυμναστήριο αφιερώνεις 1-1.5 ώρα μόνο. Όλο το υπόλοιπο μέρος της μέρας είναι που θα κάνει τη διαφορά.

    Διάβασε το παρακάτω άρθρο, θα σε βοηθήσει πολύ στο στόχο σου!



  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    11-03-15
    Posts
    2

    Default

    [QUOTE=Kardoula;1231641]


    Δεν εχω λόγια για το άρθρο. Φοβερό και τόσο σωστό ταυτόχρονα. Εχω ανήκω στην κατηγορία οπου οταν ειμαι ακεφη η στεναχωριεμαι δεν αγκιζω ουτε βλεπω φαγητο ή γλυκα τπτ. Αλλά οταν ειμαι χαρουμενη κ ειμαι σε χώρο που έχει φαγητό κ γλυκο ξεφεύγω. Ηταν πολυ σωστο αυτο που ειπες "κανενας δεν θα σου πει τι κ ποτε θα φας" δυστυχώς οταν προσπαθώ να κανω διατροφή με κοροϊδεύουν ή μου λενε δεν εχεις ανάγκη κ αλλα διάφορα.
    Και με πιέζουν. Πρέπει να σταματησω να ακούω. Μονο η κολλητή μου που ασχολείται με το bodybuilding με καταλαβαίνει. Συνεχίστε έτσι και μπραβο σε ολους σας που προσπαθείτε πρώτα για εσας κ επειτα κ τους αλλους. Καταπληκτική δουλειά

    ΥΓ. Συγνώμη για το κατεβατό ????

  4. #4
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Γεια σου Αποστολία και καλωσόρισες!
    Δυστυχώς συμβαίνει αυτό που λες, πάντα οι απ' έξω έχουν ξαφνικά κάτι να πουν για κάποιον που κάνει κάτι όχι και τόσο συνηθισμένο. Το θέμα είναι εμείς τι θέλουμε από τον εαυτό μας. Αν θες πραγματικά να το κάνεις όλο αυτό τρόπο ζωής, θα πρέπει να βρεις έναν τρόπο να μην σε ρίχνουν τέτοια σχόλια και να έχεις υπομονή (για τη μέρα εκείνη που θα μιλήσει το αποτέλεσμα πάνω σου και ξαφνικά όλοι θα σωπάσουν :Ρ).
    Νομίζω πως οι περισσότεροι εδώ μέσα έχουμε περάσει και περνάμε αντίστοιχες καταστάσεις, αλλά από κάποιο σημείο και μετά ο καθένας το διαχειρίζεται όπως κρίνει. Μην ανησυχείς. Κάνε εσύ αυτό που αγαπάς, φτιάξε το πρόγραμμά σου με διατροφή και γυμναστική και καλή επιτυχία σε όλα!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Προπόνηση/Αεροβική Σύμφωνα Με Το Σωματότυπο update
    By bigsteve in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 147
    Last Post: 13-03-16, 15:51
  2. Σωματοτυπο
    By Wolverine1994 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 30-03-13, 11:09
  3. Ανάπτυξη Ανάλογα Με Το Σωματότυπο
    By sprite in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 27-04-07, 21:45

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •