Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 48 of 48
  1. #31
    New Member antonislee21's Avatar
    Join Date
    02-09-16
    Location
    Athens
    Posts
    16

    Default

    πολύ καλές πληροφορίες ευχαριστούμε!!

  2. #32
    Junior Bodybuilder BB Fan's Avatar
    Join Date
    15-09-16
    Posts
    156

    Default

    Πάρα πολύ χρήσιμο και συγκεντρωτικό άρθρο, μπράβο!


    Έχω μία ερώτηση:

    Είναι ασφαλές για την υγεία να καταναλώνει κανείς cla χωρίς να κάνει προπόνηση με βάρη; Μόνο με σχεδόν καθημερινό ωριαίο περπάτημα ώς αερόβιο και διατροφή (γενικά σωστή, ίσως με μερικές παρασπονδίες);

    Τό ρωτώ αυτό διότι έχω παρατηρήσει σε πολλά προϊόντα cla να αναφέρεται: "δεν απευθύνεται σε όσους δεν γυμνάζονται ή ξεκίνησαν να γυμνάζονται πρόσφατα"... Στο δε cla της MyProtein διαβάζουμε: "Οι μαλακές κάψουλες CLA 1000mg της Myprotein έχουν κατασκευαστεί στο υψηλότερο δυνατό επίπεδο για να εξασφαλίσουν τα καλύτερα αποτελέσματα όταν λαμβάνονται σε συνδυασμό με ένα αυστηρό πρόγραμμα προπόνησης και μια ισορροπημένη διατροφή." (η υπογράμμιση δική μου)
    Last edited by BB Fan; 25-11-16 at 17:25.
    Το BodyBuilding είναι το μοναδικό άθλημα στο οποίο δεν έχεις στόχο απλά να κάνεις κάτι καλά (π.χ. να τρέχεις, πηδάς, παίζεις μπάσκετ, ποδόσφαιρο, κλπ). Στο BodyBuilding πρέπει να ΕΙΣΑΙ κάτι καλό. Κάτι όμορφο, αρμονικό, συμμετρικό, σχεδόν καλλιτεχνικό.

    Γι' αυτό είναι το πιό ψυχοφθόρο και πιό δύσκολο απ' όλα τα αθλήματα... Στο BodyBuilding πολεμάς εκτός των άλλων, κυρίως εναντίον του μυαλού σου.

  3. #33
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Απολύτως ασφαλές είναι. Καλό λιπαρό, όπως τα Ω3, το ελαιόλαδο κλπ. είναι.
    Μην περιμένετε θαύματα από άποψη λιποδιάλυσης. Αλλά κάνει καλό γενικά στους δείκτες της χοληστερίνης.
    Εγώ προσωπικά το προτείνω, φτηνό είναι, 3 γρ την ημέρα CLA συν 3 γρ την ημέρα Ω3 (δηλαδή από 1 γρ CLA και 1 γρ Ω3
    με κάθε γεύμα, πρωινό, μεσημεριανό, βραδινό).

    Το ξέρω ότι πολλοί θα πουν ότι είναι άχρηστο. Εγώ το θεωρώ καθαρά συμπλήρωμα καλής υγείας.
    Ως αγωνιστικό συμπλήρωμα δεν θεωρώ ότι είναι μέσα στα απολύτως απαραίτητα
    (απείρως πιο πολλά οφέλη βλέπει ένας αθλητής από την αλανίνη και την κρεατίνη).


    Quote Originally Posted by BB Fan View Post
    Πάρα πολύ χρήσιμο και συγκεντρωτικό άρθρο, μπράβο!


    Έχω μία ερώτηση:

    Είναι ασφαλές για την υγεία να καταναλώνει κανείς cla χωρίς να κάνει προπόνηση με βάρη; Μόνο με καθημερινό ωριαίο περπάτημα ώς αερόβιο και διατροφή (γενικά σωστή, ίσως με μερικές παρασπονδίες);

    Τό ρωτώ αυτό διότι έχω παρατηρήσει σε πολλά προϊόντα cla να αναφέρεται: "δεν απευθύνεται σε όσους δεν γυμνάζονται ή ξεκίνησαν να γυμνάζονται πρόσφατα"...

  4. #34
    Junior Bodybuilder BB Fan's Avatar
    Join Date
    15-09-16
    Posts
    156

    Default

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    Απολύτως ασφαλές είναι. Καλό λιπαρό, όπως τα Ω3, το ελαιόλαδο κλπ. είναι.
    Μην περιμένετε θαύματα από άποψη λιποδιάλυσης...
    Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου, φίλε μου...

    Κατανοώ ότι η οδηγία που δίνουν και που παρέθεσα περισσότερο απευθύνεται στα επίπεδα προόδου που αναμένει να δεί κάποιος του στύλ: "μή περιμένεις να αδυνατίσεις εάν δεν κουνηθείς και λίγο και κόψεις τα πολλά-πολλά", αλλά, νά, είχα και μία ανησυχία για το θέμα της υγείας... Μήπως δεν κάνει π.χ. για όσους είναι πολύ ερασιτέχνες...

    Μέ καθησυχάζεις πολύ, φίλτατε...

    Και πάλι ευχαριστώ!
    Το BodyBuilding είναι το μοναδικό άθλημα στο οποίο δεν έχεις στόχο απλά να κάνεις κάτι καλά (π.χ. να τρέχεις, πηδάς, παίζεις μπάσκετ, ποδόσφαιρο, κλπ). Στο BodyBuilding πρέπει να ΕΙΣΑΙ κάτι καλό. Κάτι όμορφο, αρμονικό, συμμετρικό, σχεδόν καλλιτεχνικό.

    Γι' αυτό είναι το πιό ψυχοφθόρο και πιό δύσκολο απ' όλα τα αθλήματα... Στο BodyBuilding πολεμάς εκτός των άλλων, κυρίως εναντίον του μυαλού σου.

  5. #35
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Quote Originally Posted by BB Fan View Post
    Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου, φίλε μου...

    Κατανοώ ότι η οδηγία που δίνουν και που παρέθεσα περισσότερο απευθύνεται στα επίπεδα προόδου που αναμένει να δεί κάποιος του στύλ: "μή περιμένεις να αδυνατίσεις εάν δεν κουνηθείς και λίγο και κόψεις τα πολλά-πολλά", αλλά, νά, είχα και μία ανησυχία για το θέμα της υγείας... Μήπως δεν κάνει π.χ. για όσους είναι πολύ ερασιτέχνες...

    Μέ καθησυχάζεις πολύ, φίλτατε...

    Και πάλι ευχαριστώ!
    Ίσως να μην κάνει τόσο από άποψη χρησιμότητας. Δηλαδή δώσε ίσως τα λεφτά σου αλλού αν είτε δεν είσαι σε τέτοιο επίπεδο που να μπορεί να σε ωφελήσει, είτε δεν έχεις δοκιμάσει αρκετά το σώμα σου στο κομμάτι της απώλειας λίπους για να δεις ότι υπάρχουν πράγματα μέσω διατροφής ή/και αερόβιας που μπορούν να σε βοηθήσουν πριν καταφύγεις στο συμπλήρωμα.

  6. #36
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    4,5 ευρώ στο MyProtein τα 60 softgels (και αν έχεις πρόσθετη έκπτωση ακόμα πιο φτηνά).
    Παίζει να είναι από τα πιο φτηνά συμπληρώματα που υπάρχουν.
    Και ξαναλέω, για μένα ουσιαστικά συμπλήρωμα υγείας είναι,
    γιατρός φίλος όταν του είπα ότι το παίρνω μου είπε κατά λέξη "δεν το δίνεις και στη μάνα σου?"
    (επειδή έχει θέμα χοληστερίνης κληρονομικής).

    Όσο για τη χρησιμότητα είναι σχετικό. Μπορεί να μην είναι χρήσιμο σε θέμα άθλησης
    αλλά για μένα όταν κάποιο συμπλήρωμα είναι χρήσιμο σε θέμα υγείας, ίσως είναι και πιο σημαντικό.

    Πριν πει κάποιος "αν τρέφεσαι σωστά δε το χρειάζεσαι" ας κάνει μια έρευνα να δει σε ποιες τροφές υπάρχει
    επάρκεια CLA. Δυστυχώς οι περισσότερες δεν περιέχουν επαρκές (τα γαλακτοκομικά για παράδειγμα)
    γιατί έχει αλλάξει τελείως η διατροφή/εκτροφή των ζώων .

    Και θα το τονίσω άλλη μια φορά. Μην περιμένετε να δείτε απώλεια λίπους.
    Δεν είναι μαγικό συμπλήρωμα. Ελαφρά υποθερμιδική δίαιτα, άσκηση με βάρη (για να μπουστάρετε μεταβολισμό),
    αερόβια άσκηση τακτική και καθαρή διατροφή. Αυτά δουλεύουν. Πως να το κάνουμε, θέλει πόνο.

  7. #37
    Junior Bodybuilder BB Fan's Avatar
    Join Date
    15-09-16
    Posts
    156

    Default

    Quote Originally Posted by Elena29 View Post
    Ίσως να μην κάνει τόσο από άποψη χρησιμότητας. Δηλαδή δώσε ίσως τα λεφτά σου αλλού αν είτε δεν είσαι σε τέτοιο επίπεδο που να μπορεί να σε ωφελήσει, είτε δεν έχεις δοκιμάσει αρκετά το σώμα σου στο κομμάτι της απώλειας λίπους για να δεις ότι υπάρχουν πράγματα μέσω διατροφής ή/και αερόβιας που μπορούν να σε βοηθήσουν πριν καταφύγεις στο συμπλήρωμα.

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    ...
    Σάς ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας και το χρόνο που διαθέσατε για 'μένα! Με βοηθούν πολύ!


    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    4,5 ευρώ στο MyProtein τα 60 softgels (και αν έχεις πρόσθετη έκπτωση ακόμα πιο φτηνά).
    Παίζει να είναι από τα πιο φτηνά συμπληρώματα που υπάρχουν.
    Έκανα χθές την παραγγελία μου! Τό πήρα στα 4,05? από 4,50?! Μιά χαρά!

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    Και ξαναλέω, για μένα ουσιαστικά συμπλήρωμα υγείας είναι,
    γιατρός φίλος όταν του είπα ότι το παίρνω μου είπε κατά λέξη "δεν το δίνεις και στη μάνα σου?"
    (επειδή έχει θέμα χοληστερίνης κληρονομικής).
    Και πάλι σ' ευχαριστώ πολύ που μέ καθησυχάζεις στο θέμα της ασφάλειας και της υγείας... Τό είχα το άγχος μου!

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    Και θα το τονίσω άλλη μια φορά. Μην περιμένετε να δείτε απώλεια λίπους.
    Αλήθεια, έ;...

    Κι έλεγα πως αφού το πρόγραμμα που ακολουθώ

    -περπάτημα κάθε μέρα (εντάξει, όχι όταν βρέχει ή έχω κάποιες έκτακτες υποχρεώσεις, αλλά γενικά, κάθε μέρα) διάρκειας μίας ώρας (6 χιλιόμετρα),
    -6 γεύματα κάθε 2,5 ώρες (2 μερίδες των 25γρ. whey protein, 2 μερίδες των 100γρ. τυρί cottage light, 1 γιαούρτι 200γρ. 2% με 15 αμύγδαλα για προτελευταίο γεύμα και το μεσημεριανό μου (αυτό είναι γενικά προσεγμένο, αλλά κάποιες φορές κάνω ατασθαλίες!... )
    δείχνει να αποδίδει, μήπως το cla επιτάχυνε την απώλεια λίπους και προστάτευε τη μυϊκή μου μάζα, πράγματα που ακούγεται ότι κάνει... Λές όχι, έ;... Κρίμα...


    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    Πως να το κάνουμε, θέλει πόνο.


    Τί να κάνεις; Έχοντας χάσει πολλά κιλά 5 φορές μέχρι σήμερα (3 φορές -20 κιλά και την προ-τελευταία φορά -50 κιλά) γνωρίζω πως, πράγματι, αλλιώς δεν γίνεται... Απλά, είπα μήπως με τα συμπληρώματα διευκολύνεται η κατάσταση...
    Last edited by BB Fan; 26-11-16 at 14:01.
    Το BodyBuilding είναι το μοναδικό άθλημα στο οποίο δεν έχεις στόχο απλά να κάνεις κάτι καλά (π.χ. να τρέχεις, πηδάς, παίζεις μπάσκετ, ποδόσφαιρο, κλπ). Στο BodyBuilding πρέπει να ΕΙΣΑΙ κάτι καλό. Κάτι όμορφο, αρμονικό, συμμετρικό, σχεδόν καλλιτεχνικό.

    Γι' αυτό είναι το πιό ψυχοφθόρο και πιό δύσκολο απ' όλα τα αθλήματα... Στο BodyBuilding πολεμάς εκτός των άλλων, κυρίως εναντίον του μυαλού σου.

  8. #38
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Quote Originally Posted by BB Fan View Post
    Τί να κάνεις; Έχοντας χάσει πολλά κιλά 5 φορές μέχρι σήμερα (3 φορές -20 κιλά και την προ-τελευταία φορά -50 κιλά) γνωρίζω πως, πράγματι, αλλιώς δεν γίνεται... Απλά, είπα μήπως με τα συμπληρώματα διευκολύνεται η κατάσταση...
    Αφού το έχεις ξανακάνει, το ξέρεις. Όχι, δυστυχώς δεν υπάρχει διευκόλυνση. Ακόμα και τα θερμογενετικά στην ουσία δε σε βοηθούν στο να χάσεις κιλά (να χάσεις νερά μπορεί, αλλά αυτό ουσιαστικά δε λέει και τίποτα όταν θες να αδυνατίσεις αρκετά).
    Πείσμα, υπομονή και πόνος.

    Το μόνο που μπορεί να σε βοηθήσει (πάντα στα πλαίσια διατροφής απώλειας βάρους και φουλ άσκησης) είναι
    κάποιες μέθοδοι επιτάχυνσης του μεταβολισμού. Ποιες είναι αυτές?

    Να είσαι δραστήριος ΟΛΗ τη μέρα.
    Περπάτα όσο μπορείς περισσότερο. Τί εννοώ? Δεν μπορεί κάποιος να πηγαίνει στο γυμναστήριο και να λιώνει
    και μέσα στη μέρα του για να πάει supermarket για παράδειγμα αντί να περπατήσει 2-3 χιλιόμετρα να παίρνει το μηχανάκι του
    (ή το αυτοκίνητο). Μην επιλέγεις τις εύκολες λύσεις. Οι παλιές γενιές δεν είχαν τόσους παχύσαρκους ακριβώς γι'αυτό.
    Ουσιαστικά δεν έκαναν και τρομερή διατροφή (βούτυρα, μαγειρεμένα λάδια κλπ) αλλά παντού πήγαιναν με τα πόδια, ελάχιστοι είχαν
    μεταφορικό μέσο.

    Και διατροφικά πέρα από τη προσεγμένη θερμιδικά δίαιτα, κάποιες τροφές βοηθούν στην επιτάχυνση του μεταβολισμού.
    Μπαχαρικά, καυτερά, σκόρδο, κανέλα και ένα σωρό άλλα, όχι μόνο νοστιμίζουν αλλά και δίνουν και το εξτραδάκι στις καύσεις.

    Άσκηση - διατροφή - πείσμα. Αυτά φτάνουν και περισσεύουν. Και το να χάσεις κιλά είναι μεν επίπονο αλλά ουσιαστικά
    δεν είναι και τόσο δύσκολο, μία απόφαση είναι. Το να ξανα-χτίσεις το σώμα σου όμως, να φτιάξεις καινούργιους μυς, εδώ είναι
    το παλούκι (πίστεψέ με, το βιώνω όλο αυτόν το καιρό).

    Καλή επιτυχία

  9. #39
    Junior Bodybuilder BB Fan's Avatar
    Join Date
    15-09-16
    Posts
    156

    Default

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    Όχι, δυστυχώς δεν υπάρχει διευκόλυνση. Ακόμα και τα θερμογενετικά στην ουσία δε σε βοηθούν στο να χάσεις κιλά (να χάσεις νερά μπορεί, αλλά αυτό ουσιαστικά δε λέει και τίποτα όταν θες να αδυνατίσεις αρκετά).
    Κρίμα, να πάρει!...

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    Και διατροφικά πέρα από τη προσεγμένη θερμιδικά δίαιτα, κάποιες τροφές βοηθούν στην επιτάχυνση του μεταβολισμού.
    Μπαχαρικά, καυτερά, σκόρδο, κανέλα και ένα σωρό άλλα, όχι μόνο νοστιμίζουν αλλά και δίνουν και το εξτραδάκι στις καύσεις.
    Τά γνωρίζω τα περισσότερα που ανέφερες όπως και το πράσινο τσάϊ που λένε ότι βοηθά... Όποτε βολεύει, τά προτιμώ. Τί να κάνεις; Μικρές, διακριτικές βοήθειες!...

    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    Το να ξανα-χτίσεις το σώμα σου όμως, να φτιάξεις καινούργιους μυς, εδώ είναι
    το παλούκι (πίστεψέ με, το βιώνω όλο αυτόν το καιρό).
    Αυτό τό κατανοώ. Είμαι απόλυτα σίγουρος ότι είναι μεγάλο ζόρι... Καλή δύναμη και καλή επιτυχία στον αγώνα σου! Με το πείσμα και την αφοσίωσή σου, δεν νομίζω να δυσκολευτείς να τά καταφέρεις!



    Quote Originally Posted by Secret of Steel View Post
    Καλή επιτυχία
    Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε μου! Σού εύχομαι κι εγώ από καρδιάς καλή επιτυχία και πάλι!
    Το BodyBuilding είναι το μοναδικό άθλημα στο οποίο δεν έχεις στόχο απλά να κάνεις κάτι καλά (π.χ. να τρέχεις, πηδάς, παίζεις μπάσκετ, ποδόσφαιρο, κλπ). Στο BodyBuilding πρέπει να ΕΙΣΑΙ κάτι καλό. Κάτι όμορφο, αρμονικό, συμμετρικό, σχεδόν καλλιτεχνικό.

    Γι' αυτό είναι το πιό ψυχοφθόρο και πιό δύσκολο απ' όλα τα αθλήματα... Στο BodyBuilding πολεμάς εκτός των άλλων, κυρίως εναντίον του μυαλού σου.

  10. #40
    New Bodybuilder
    Join Date
    07-01-17
    Posts
    3

    Default

    καλησπέρα ειμαι καινούργια εδώ. αρχικά μπηκα να ψαξω κρητικές για lipo 6black.το τελευταίο τρίμηνο συν εχω κολλησει στα κιλα μου προσπαθω ενα χρόνο τωρα με διατροφη και γυμναστικη αλλα όσον αφορα τη διατροφη μ εχω αρχίσει να κουράζομαι γτ δε βλέπω πια αλαγή έτσι θέλω ενα λιποδιαλυτικο για να ενεργοπιήσω το μεταβολισμό μου και να δω διαφορά παλεύω για τα τελευταία πεντε με εξι κιλά. η αλήθεια ειναι οτι θέλω ενα δραστικο λιποδιαλυτικο. το μόνο που εχω παρει ειναι καθαρη καρνιτινη αλλα κι αυτη κατα καιρους. θα μου συστηνες το 6black η κατι άλλο

  11. #41
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Δεν θες τιποτα απο αυτα. Σου έχω απαντήσει στο τόπικ που έχεις ανοίξει. Διάβασέ το και συνεχίζουμε τη συζήτηση εκεί.

  12. #42
    New Member DemGainz's Avatar
    Join Date
    19-03-15
    Location
    Αρτέμιδα
    Posts
    46

    Default

    Εγώ και με το Flaxseed Oil έχω δει θαύματα. Σίγουρα θα δοκιμάσω και το CLA στο μέλλον!
    And when you are about to give up, close your eyes.. remember why you started and keep moving forward!

  13. #43
    Pumping Iron
    Join Date
    05-03-17
    Posts
    286

    Default ΣΥΖΕΥΓΜΕΝΟ ΛΙΝΟΛΕΪΚΟ ΟΞΥ (CLA)

    Ήθελα να ακούσω κάποια γνώμη/προσωπική εμπειρία για την αποτελεσματικότητα και την ασφάλεια του συγκεκριμένου συμπληρώματος.

    Το σωματικό μου βάρος είναι 72kg με 1.76m ύψος, αλλά έχω σχετικά υψηλό ποσοστό λίπους (20%) συγκεντρωμένο κυρίως στον κορμό (στήθος - κοιλιά).

    Στόχος μου είναι να κατέβω μερικούς πόντους σε αυτές τις προβληματικές περιοχές.

    Μπορεί το συγκεκριμένο συμπλήρωμα να βοηθήσει σε μια τέτοια περίπτωση και σε ποια δοσολογία;

  14. #44
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Όχι, το ποσοστό λίπους σου είναι αρκετό για να δεις κάτι ουσιαστικό. Μόνο με δίαιτα και αερόβιες θα δεις εξαιρετικά αποτελέσματα. Οταν πέσεις αρκετά και θες το τελευταιο πεισματάρικο λιπάκι, τοτε ναι μπορει να σου φανεί χρήσιμο.

  15. #45
    Junior Bodybuilder BB Fan's Avatar
    Join Date
    15-09-16
    Posts
    156

    Default

    Παίρνω το CLA της MyProtein.

    Δεν ξέρω εάν συνεισέφερε στην εξέλιξή μου (πώς μπορεί να είναι σίγουρος κανείς με ταυτόχρονη διατροφή και άσκηση;!) αλλά πάντως είμαι ικανοποιημένος! Νομίζω πως έβαλε το λιθαράκι του!

    Έτσι, δεν θέλω να τό σταματήσω. Μήπως όμως θα έπρεπε; Είναι ασφαλές για χρόνια χρήση;

    Τό παίρνω από τον Δεκέμβριο του 2016.

    Η δοσολογία που αναφέρεται είναι 2 softgels 1-3 φορές την ημέρα. Εγώ παίρνω 2 softgels 1 φορά την ημέρα.

    Ποιά είναι η γνώμη σας;

    Να συνεχίσω ή να τό σταματήσω; Μήπως είμαι υπερβολικός και πρόκειται απλώς για ασφαλέστατα (και μάλλον ωφέλιμα) λιπαρά οξέα;
    Last edited by BB Fan; 15-12-17 at 08:30.
    Το BodyBuilding είναι το μοναδικό άθλημα στο οποίο δεν έχεις στόχο απλά να κάνεις κάτι καλά (π.χ. να τρέχεις, πηδάς, παίζεις μπάσκετ, ποδόσφαιρο, κλπ). Στο BodyBuilding πρέπει να ΕΙΣΑΙ κάτι καλό. Κάτι όμορφο, αρμονικό, συμμετρικό, σχεδόν καλλιτεχνικό.

    Γι' αυτό είναι το πιό ψυχοφθόρο και πιό δύσκολο απ' όλα τα αθλήματα... Στο BodyBuilding πολεμάς εκτός των άλλων, κυρίως εναντίον του μυαλού σου.

  16. #46
    New Member
    Join Date
    16-09-14
    Posts
    30

    Default

    σκεφτομαι να ξεκινησω cla 3.000 mg την μερα,αξιζει?εννοω δινει καποιο σπρωξιμο στην καυση λιπους?
    διατροφη κανω ετσι και αλλιως

  17. #47
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Η διατροφή πρέπει να είναι υποθερμιδική , σε συνδιασμό με αερόβια. Τότε μόνο θα βάλει το λιθαράκι του.

  18. #48
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Quote Originally Posted by paf View Post
    σκεφτομαι να ξεκινησω cla 3.000 mg την μερα,αξιζει?εννοω δινει καποιο σπρωξιμο στην καυση λιπους?
    διατροφη κανω ετσι και αλλιως
    Αν η διατροφή σου και η αεροβική σου είναι σε πολύ καλό επίπεδο δεν έχεις να χάσεις κάτι να το δοκιμάσεις. Κλασικός λιποδιαλύτης θερμογενετικός κλπ δεν είναι.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 43
    Last Post: 08-02-14, 15:59
  2. υποδοριο λιπος
    By Iron_angel in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 2
    Last Post: 15-04-08, 21:33
  3. vit C-KCl-ΛΙΠΟΣ
    By gm4486 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 03-03-06, 00:05

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •