Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 18 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 31 to 60 of 521

Thread: Kruphix Log.

  1. #31
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post

    Θελω να κανω μια ερωτηση πανω σε αυτο. Εγω συνηθιζω να πηγαινω για αεροβιο μετα το πρωινο. Ωστοσο καπου διαβασα εδω στο φορουμ οτι η βρωμη ειναι ενας υδατανθρακας που κραταει ολη μερα στο σωμα. (Δηλαδη θεωρησα οτι ειναι ενας υδατανθρακας αργης απορροφησης οπως π.χ. απο τις πρωτεινες , η καζεινη.)
    Ειναι σωστο να πηγαινω για αεροβιο μετα απο ενα τετοιο πρωινο αφου το σωμα χρειαζεται αμεσα φαγητο καθως εχει προηγηθει νηστεια απο τον υπνο; 'Η μηπως θα πρεπει να ενταξω μια αλλη μορφη υδατανρθακα?
    Παιδια καποια απαντηση σε αυτο; Συγγνωμη που το ξαναποσταρω απλα εχω αεροβιο το πρωι.
    Χιλια ευχαριστω εκ των προτερων.

  2. #32
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Σημερα ηρθε αυτοματο μηνυμα απο το γυμναστηριο οτι για λογους συντηρησης θα παραμεινει κλειστο σημερα κ αυριο. Οποτε free!

    Πρωινο : 4 ασπραδια+1 ολοκληρο. Γιαουρτκι 2%+βρωμη.
    3 ωρες μετά: Κιμας + πατατα.
    3 ωρες μετά: Τονος +πατατα+ 1 ξινομηλο.
    1 ωρα μετα: πρασινο τσαι.
    Τωρα εφαγα παλι κιμα +πατατα. Δυστυχως μου τελειωσαν τα λαχανικα. Θα παρω αυριο μπροκολο που το γουσταρω πολυ
    Κ για τελευταιο γευμα γιαουρτι + σταφιδες ή αμυγδαλα.

  3. #33
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Kαλησπέρα παιδιά.
    Ο λογος που δεν ποσταρω ειναι γιατι σταματησα αυτες τις μερες το γυμναστηριο καθως τη Μ.Δευτερα θα κανω καποιες εξετασεις. Ωστοσο η διατροφη μου ακολουθει να ειναι η ιδια αλλα εριξα τη ποσοτητα πρωτεινης και υδατανθρακα καθως δεν γυμναζομαι!
    Ηθελα να ανεβασω καποιες ακομη μυικες ομαδες που ειχα βγαλει πριν ξεκινησω διατροφη/γυμναστικη για να δουμε τα αποτελεσματα.
    Attached Images Attached Images

  4. #34
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Kαλησπερα.
    Σημερα ξεκινησα σε νεο γυμναστηριο καθως στο προηγουμενο ημουν πολυ απογοητευμενος και με τα μηχανηματα αλλα και τους γυμναστες. Μιλησα στον ιδιοκτητη και μου επεστρεψε τους 2 μηνες των χρηματων!
    Μερα πλατης και πισω μοιρα ωμων.

    Ξεκινησα με ελξεις σε τροχαλια (1η φορα σε αυτο το μηχανημα http: //palmoshealthclub . weebly . com/uploads/1/4/7/9/14793588/3374660 . png?1 ) πραγματικα ενιωσα καλυτερα την ασκηση. 4χ12
    Μονοζυγο 4χ12 με υποστηριξη.
    σταυρο 4χ10.
    Κωπηλατικη με μπαρα 4χ10
    Κωπηλατικη με αλτηρα 4χ10.

    Πισω μοιρα ωμων σε ενα μηχανημα. Πολυ καλο κ αυτο μου αρεσε!

    Διατροφη: Δυστυχως σημερα δεν ηταν καθολου καλη καθως εχασα τα 3 πρωτα γευματα!!!!!
    Ωστοσο γυρισα σπιτι κ μαγειρεψα μπακαλιαρο και κοτοπουλο.
    Πριν τη προπονηση εφαγα μπακαλιαρο με βραση πατατα+ λιγο σαλατα λαχανο.
    Μολις τωρα Κοτοπουλο με βραστη πατατα
    Στις 10-11 μπακαλιαρο με πατατα και λαχανο και μολις γυρισω απο μια βολτα που θα παω το βραδυ, θα φαω ενα γιαουρτακι.

  5. #35
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Xαιρετω!
    Μολις γυρισα απο προπονηση στηθους. Ισως για εμενα να ειναι η χειροτερη μερα. Δεν μου αρεσει καθολου να κανω στηθος. Παιζω με λιγα κιλα καθως νιωθω οτι με εγκαταλειπουν τα τρικεφαλα. Παρολο αυτα, οταν κανω τρικεφαλα βαζω αρκετα καλα κ βγαζω σωστες επαναληψεις .
    Εαν δεν κανω 200κιλα BP καποια μερα θα σκασω πραγματικα!

    Σημερα εκανα
    ΒP 4χ10
    πιεσεις με αλτηρα σε ισιο παγκο 4χ10
    flies 4χ10
    Κατι παρομοιο σε μηχανημα 4χ10 (δυστυχως δεν ξερω τις ονομασιες των μηχανηματων, πρεπει να ψαχτω λιγο και σε αυτο)
    Ανω στηθος στον παγκο 4χ10.

    Διατροφη.
    Πρωινο 4 ασπραδια και 1 ολοκληρο, γιαουρτι και βρωμη.
    Μετα τη προπονηση (τωρα δηλαδη) 180κοτοπουλο και 200 γρ πατατα. Ειπα να ριξω λιγο τον υδατανθρακα να δω πως θα παει για μια εβδομαδα και μετα βλεπουμε κ κανουμε!
    Το απογευμα και το βραδυ παλι κοτοπουλο,πατατα και σαλατα λαχανο.

  6. #36
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    Παιδια καποια απαντηση σε αυτο; Συγγνωμη που το ξαναποσταρω απλα εχω αεροβιο το πρωι.
    Χιλια ευχαριστω εκ των προτερων.
    Oλη μου τη ζωη οταν κανω αεροβια το πρωι την κανω νηστικος χωρις προβλημα.

    Μη το σκεφτεσαι τοσο πολυ. Αφου εχεις βρει τα μακρο σου και εχεις φτιαξει τη διατροφη σου απλα φαε το τυπικο σου πρωινο και πηγαινε.
    Καλυτερα πριν το φαγητο παντως, εχε το κατα νου.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  7. #37
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Oλη μου τη ζωη οταν κανω αεροβια το πρωι την κανω νηστικος χωρις προβλημα.

    Μη το σκεφτεσαι τοσο πολυ. Αφου εχεις βρει τα μακρο σου και εχεις φτιαξει τη διατροφη σου απλα φαε το τυπικο σου πρωινο και πηγαινε.
    Καλυτερα πριν το φαγητο παντως, εχε το κατα νου.
    Διαβασα δυο αρθρα στο ξενο BB και ειχαν γραψει οτι ειναι προτιμοτερο μετα το πρωινο, για αυτο και το εκανα ετσι.
    Παντως βαριεμαι απιστευτα το αεροβιο. Σκεφτομαι να κανω ποδηλασια 30-40 λεπτα 3 φορες την εβδομαδα.

  8. #38

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    εαν νιωθεις οτι σε εγκαταλειπουν τα τρικεφαλα στο στηθος πρεπει να φτιαξεις τις βοηθητικες σου ετσι ωστε να εχεις βοηθητικες γυρω απο το παγκο και τα αδυναμα σου σημεια..
    αν θες να δεις δυναμη στο παγκο επισης πρεπει να αλλαξεις σε προγραμμα δυναμης η εστω καποια σετ να ειναι δυναμης (5 και κατω το ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ 6-8 επαναληψεις) και να δουλεψεις την τεχνικη σου σαν να ειναι 2η σου φυση..

  9. #39
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by daskalos198 View Post
    εαν νιωθεις οτι σε εγκαταλειπουν τα τρικεφαλα στο στηθος πρεπει να φτιαξεις τις βοηθητικες σου ετσι ωστε να εχεις βοηθητικες γυρω απο το παγκο και τα αδυναμα σου σημεια..
    αν θες να δεις δυναμη στο παγκο επισης πρεπει να αλλαξεις σε προγραμμα δυναμης η εστω καποια σετ να ειναι δυναμης (5 και κατω το ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ 6-8 επαναληψεις) και να δουλεψεις την τεχνικη σου σαν να ειναι 2η σου φυση..
    Noμιζω οτι ειναι προτιμοτερο στο σταδιο που βρισκομαι να παραμεινω στις 10 επαναληψεις, θα το σκεφτω παντως.

    Δεν καταλαβα καθολου αυτο με τις βοηθητικες Εαν εχεις χρονο εξηγησε μου τι εννοεις γιατι ειμαι κ λιγο ασχετος. Τι ειναι οι "βοηθητικες";

  10. #40

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    δεν ξερω τι προγραμμα κανεις απλα επειδη ειδα οτι σε νοιαζει η δυναμη και παιζεις 10αρες ολες στο ειπα , αν παιζεις bodybuilding και αυτος ειναι ο στοχος σου η σωματικη διαπλαση τοτε οκ , απλα μπορεις να ξεφευγεις και να παιζεις καποια περιοδο δυναμης καποια περιοδο bb η να χεις καποια σετ δυναμης πχ..

    οι βοηθητικες ειναι ασκησεις που μας βοηθανε σε καποια συγκεκριμενα σημεια που κολλαμε , πχ εσυ που κολας με τα τρικεφαλα θα μπορουσες εκεινη την μερα να χεις και καποια σετ με κλειστη λαβη δλδ η λαβη σου να ειναι πιο μεσα απο οτι στο κανονικο παγκο , η ασκηση θα δυσκολευει στο πανω μερος που ειναι το σημειο που βοηθανε τα τρικεφαλα περισσοτερο..

  11. #41
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by daskalos198 View Post
    δεν ξερω τι προγραμμα κανεις απλα επειδη ειδα οτι σε νοιαζει η δυναμη και παιζεις 10αρες ολες στο ειπα , αν παιζεις bodybuilding και αυτος ειναι ο στοχος σου η σωματικη διαπλαση τοτε οκ , απλα μπορεις να ξεφευγεις και να παιζεις καποια περιοδο δυναμης καποια περιοδο bb η να χεις καποια σετ δυναμης πχ..

    οι βοηθητικες ειναι ασκησεις που μας βοηθανε σε καποια συγκεκριμενα σημεια που κολλαμε , πχ εσυ που κολας με τα τρικεφαλα θα μπορουσες εκεινη την μερα να χεις και καποια σετ με κλειστη λαβη δλδ η λαβη σου να ειναι πιο μεσα απο οτι στο κανονικο παγκο , η ασκηση θα δυσκολευει στο πανω μερος που ειναι το σημειο που βοηθανε τα τρικεφαλα περισσοτερο..
    Εαν καταλαβα καλα μου λες να γυμναζω 2 φορες τα τρικεφαλα ωστε να τα δυναμωσω περισσοτερο? Κανονικα το στηθος το εχω την Τριτη κ τα χερια το Σαββατο.
    Οποτε να αφιερωσω καποιο χρονο τη Τριτη για να δουλεψω κυριως τα 3κεφαλα σε συνεργασια με το στηθος. Δηλαδη ο κυριος μυς τα 3κεφαλα και ο δευτερευον το στηθος. Σωστα;

  12. #42

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    oxι οχι !!!

    παντα πρωτα η βασικη ομαδα και μετα οι δευτερευοντες ..

    μπορεις να κανεις και αυτο που λες , δλδ να βαλεις καποιες ασκησεις στην ημερα του στηθος για τρικεφαλα

  13. #43
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    Διαβασα δυο αρθρα στο ξενο BB και ειχαν γραψει οτι ειναι προτιμοτερο μετα το πρωινο, για αυτο και το εκανα ετσι.
    Παντως βαριεμαι απιστευτα το αεροβιο. Σκεφτομαι να κανω ποδηλασια 30-40 λεπτα 3 φορες την εβδομαδα.
    E καποιοι θα σου πουν παρε bcaa πριν την αεροβια και κατι τετοια. Με αδειο στομαχι και μετα απο υπνο εχεις σχετικα χαμηλα επιπεδα γλυκογονου οποτε η αεροβια σου θα καψει αρκετο λιπος. Αν φας πρωινο τα επιπεδα γλυκογονου αυξανονται οποτε θα εχεις περισσοτερη ενεργεια διαθεσιμη για την αεροβια.

    Η αεροβια θελει ακουστικα, αλλιως μπορει να γινει πολυ βαρετη.

    30-40 λεπτα 3 φορες τη βδομαδα ειναι μια χαρα. Σκεψου να βαλεις και κανα ΗΙΙΤακι, κανει τη διαφορα.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  14. #44
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Αεροβιο σημερα. 10 λεπτα περπατημα και 35 λεπτα με το ποδηλατο. Να ναι καλα κατι κοπελιτσες που εκαναν κ αυτες και μου εδιναν κουραγιο να συνεχισω πιο γρηγορα .
    Πρωινο ( το κλασσικο)
    Τωρα θα φαω κοτοπουλο με βραστη πατατα, Το απογευμα τονο με πατατα και λαχανο, το βραδυ κοτοπουλο κ γιαουρτακι.


    Τωρα τελευταια βαζω το βραδυ κ ενα ματι σκορδο στο γιαουρτι. Πολλες ερευνες λενε οτι boostarei τη τεστοστερονη. Ακομη και εαν δεν κανει τη διαφορα, το placebo θα πιασει τοσο καθως επηρεαζεται πολυ απο τη ψυχολογια :D.
    Eδω και λιγες μερες εχω επηρεαστει πολυ θετικα απο τον τροπο που σκεφτομαι. Καθε φορα που ειμαι στο γυμναστηριο, κοιταω στον καθρεφτη και σκεφτομαι οτι ειμαι τεραστιος, οτι μαμαω και δερνω Τρωω και σκεφτομαι οτι εκεινη τη στιγμη μεγαλωνω. Δεν ξερω πως να το περιγραψω.
    Μπορει να ακουγεται "καπως" αλλα πραγματικα μου δινει κινητρο καθε μερα να ακολουθησω το προγραμμα και τη διατροφη μου και να μην νιωθω οτι κανω αγγαρεια.

  15. #45
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    Αεροβιο σημερα. 10 λεπτα περπατημα και 35 λεπτα με το ποδηλατο. Να ναι καλα κατι κοπελιτσες που εκαναν κ αυτες και μου εδιναν κουραγιο να συνεχισω πιο γρηγορα .
    Πρωινο ( το κλασσικο)
    Τωρα θα φαω κοτοπουλο με βραστη πατατα, Το απογευμα τονο με πατατα και λαχανο, το βραδυ κοτοπουλο κ γιαουρτακι.


    Τωρα τελευταια βαζω το βραδυ κ ενα ματι σκορδο στο γιαουρτι. Πολλες ερευνες λενε οτι boostarei τη τεστοστερονη. Ακομη και εαν δεν κανει τη διαφορα, το placebo θα πιασει τοσο καθως επηρεαζεται πολυ απο τη ψυχολογια :D.
    Eδω και λιγες μερες εχω επηρεαστει πολυ θετικα απο τον τροπο που σκεφτομαι. Καθε φορα που ειμαι στο γυμναστηριο, κοιταω στον καθρεφτη και σκεφτομαι οτι ειμαι τεραστιος, οτι μαμαω και δερνω Τρωω και σκεφτομαι οτι εκεινη τη στιγμη μεγαλωνω. Δεν ξερω πως να το περιγραψω.
    Μπορει να ακουγεται "καπως" αλλα πραγματικα μου δινει κινητρο καθε μερα να ακολουθησω το προγραμμα και τη διατροφη μου και να μην νιωθω οτι κανω αγγαρεια.
    Dafuq ??!!
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  16. #46
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    Dafuq ??!!
    Ασε ασε! Ηταν γνωστες και ετσι οπως ημουν στο ποδηλατοδρομο κ περιμενα να φυγει ενα αυτοκινητο μου λεει η μια τι κανεις? Με θυμασαι? Κ μεχρι ενα σημειο πηγαιναμε παρεα. Αλλο να στα λεω και αλλο να τα βλεπεις!

  17. #47
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Καλημεριζω!
    Eφερε σημερα στο σπιτι ενας φιλος-ψαρας του πατερα μου 3κιλα σουπιες που επιασε σημερα. Οποτε απογευμα και βραδυ θα φαω σιγουρα σουπιες με σπανακι κ λιγη πατατα!!!

    Πρωινο: Ομελετα με 100γρ κοτοπουλο απο πανω. Εμεινε απο χθες. Βγηκε αρκετα νοστιμη.
    Σε λιγο θα παω για προπονηση χεριων. Αν και εχω ενα πιασιμο στα τρικεφαλα. Θα παω με το ποδηλατο μεχρι το γυμναστηριο για να ζεσταθω και εκει θα κανω αρκετη ωρα διατασεις και προθερμανση, θα ριξω και λιγο τα κιλα και πιστευω θα ειμαι οκ.
    Αργοτερα θα κανω edit το ασκησιολογιο μου.

    Η σουπια αποτελει "καλο" μεταπροπονητικο γευμα ή ειναι οπως τα ψαρια που ειναι καλο να τα εχουμε στο βραδυνο μας?


    edit: θα κανω καλυτερα ωμους σημερα μιας και δεν νομιζω οτι θα γυμνασω σωστα τα 3κεφαλα. Θα τα αφησω για αυριο το πρωι.
    Last edited by Kruphix; 17-04-15 at 16:10.

  18. #48
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Ωμοι τελικα καθως με το πιασιμο που ειχα θεωρησα οτι δεν θα κανω σωστη προπονηση.

    Πισω μοιρα ωμων στο μηχανημα. 12χ5 καθε δευτερο σετ ειχα 2.2.2 tempo
    Και μετα στον παγκο 12χ5.

    προτασεις ωμων 12χ5
    arnold press 12χ4
    .

    Πλαγιες εκτασεις ωμων 12χ5
    Και πλαγιες εκτασεις στην τροχαλια 12χ5 (το ειδα απο τον Βαλαντη Ντοκο , να τα λεμε και αυτα)

    Τωρα τρωω 130γρ σουπια και βραστη πατατα. Πιο αργα παλι σουπια με σπανακι σαλατα και λιγη πατατα.
    αργα το βραδυ γιαουρτακι με 1 ματι σκορδο.

  19. #49
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Χερια σημερα.
    Ξεκινησα με δικεφαλα. Ορθιος με αλτηρες για ζεσταμα 4χ12.
    Ανεβηκα στα κανονικα κιλα 3χ12.
    Concentration curls, 4χ10
    Με στραβομπαρα 4χ10.

    Τρικεφαλα. Βυθισεις. 4χ10 με υποστηριξη
    Στην τροχαλια με τη παλαμη να κοιταει το εδαφος 4χ10
    Με αναποδη λαβη 4χ10
    Skull crashers 3χ8

    Γενικα προτιμω παντα σε τρικεφαλα,ωμους και δικεφαλα να κανω ενα ενα το χερι για να πιανω τον μυ και να ειμαι σιγουρος οτι τον δουλευω σωστα. Σε αυτες τις μυικες ομαδες δινω παντα σημασια στην αρνητικη κινηση. Θελω να ειναι αργη γιατι μονο τοτε νιωθω πραγματικα το πρηξιμο.

    Σφυρια 3χ10
    και μετα παιρνω μια 2,5κιλο δισκο και τον κραταω απλα για 30 δευτερολεπτα σε καθε χερι. Αυτο το κανω κυριως για τη λαβη και τον πηχη, ωστοσο δεν μ αρεσει να παιρνω περισσοτερα κιλα καθως ειναι μια μυικη ομαδα που παιζει παντου και δεν θελω να ρισκαρω τραυματισμο ή καμια τεντοντιτιδα.
    Σημερα η προπονηση ηταν ετσι και ετσι για τα δικεφαλα, δεν ξερω γιατι, αντιθετως για τα 3κεφαλα πολυ κουραστικη. Σηκωνω το πηρουνι και "πονανε"

    Διατροφη:
    Το κλασσικο πρωινο μου.
    Επειδη ημουν στη γυρα εφαγα εναν τονο και 2 ξινομηλα
    Τωρα τρωω χοιρινη μπριζολα με πατατα.
    στις 8:30 παλι το ιδιο
    στις 11 σουπια με σπανακι.

  20. #50
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Σημερα μερα πλατης, πισω μοιρας ωμων.
    Απο διατροφη θα φαω μονο περκα γιατι μονο αυτο εμεινε Κρεατακι ειναι και αυτο. Απο αυριο ψωνια για να γεμισει το ψυγειο.
    Θα κανω edit μετα το γυμναστηριο.

    Ξεκινησα με ζεσταμα στο μονοζυγο. 3χ10 με υποστηριξη.
    Ελξεις στο μηχανημα που ειχα περιγραψει πιο πανω 5χ12 (ξεχασα να ρωτησω το ονομα του)
    Σταυρο 5χ12
    Κωπηλατικη με αλτηρες 5χ12
    Κωπηλατικη με μπαρα 5χ12.

    Πισω μοιρα ωμων στο μηχανημα 5χ12
    Ραχιαιους 3χ15.
    Εντονο πρηξιμο στα χερια στη σημερινη προπονηση.

    Ερωτηση:
    Π.χ. στην ασκηση με τον σταυρο. Προσωπικα κατεβαζω τους ωμους και καθως τραβαω , βγαζω το στηθος και κλεινω τους ωμους πισω οσο καλυτερα μπορω. Οταν αφηνω ( ελεγχομενα παντα) αφηνω να μου τραβηξει τους ωμους και να βγουνε τα "φτερα" πιο εξω.
    Ετσι και στην ασκηση που το κατεβαζεις στο υψος του στηθους. Οταν αφηνω, προσπαθω να "τεντωθω" οσο μπορω.
    Πραττω σωστα ή μαλακιζομαι?
    Last edited by Kruphix; 20-04-15 at 17:21.

  21. #51
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Τζα!

    Αυτό είναι το μηχάνημα του στήθους που εννοούσα:
    IMG_20150421_114230.jpg

    Και κάπως έτσι κάνω την εκτέλεση. ''Κλειδώνω'' τα γόνατα στο κάθισμα και τραβάω προσπαθώντας να απομονώσω τα ''τραπέζια'':

    IMG_20150421_114312.jpgIMG_20150421_114316.jpg
    BP:120
    BSQ:160
    DL:190
    OHP:87,5

  22. #52
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Quote Originally Posted by DIVER1564 View Post
    Τζα!

    Αυτό είναι το μηχάνημα του στήθους που εννοούσα:


    Και κάπως έτσι κάνω την εκτέλεση. ''Κλειδώνω'' τα γόνατα στο κάθισμα και τραβάω προσπαθώντας να απομονώσω τα ''τραπέζια'':
    Ωραίος ρε τεράστιε!!! Τόσο καιρό στο gym που πάω τώρα το είχαμε και δεν το 'χα σκεφτεί να δουλέψω τραπεζοειδής έτσι. Τώρα να δούμε αν υπάρχει κάτι παρόμοιο στο καινούργιο γυμναστήριο.

    Υ.Γ.: Άρχισες να το φοράς το καινούριο παπούτσι ε? Με γειά φίλε!

    Εdit: Θάνο sorry για το OFF στο log σου φίλε.
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  23. #53
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by DIVER1564 View Post
    Τζα!

    Αυτό είναι το μηχάνημα του στήθους που εννοούσα:
    IMG_20150421_114230.jpg

    Και κάπως έτσι κάνω την εκτέλεση. ''Κλειδώνω'' τα γόνατα στο κάθισμα και τραβάω προσπαθώντας να απομονώσω τα ''τραπέζια'':

    IMG_20150421_114312.jpgIMG_20150421_114316.jpg
    Να σαι καλα φιλε δυτη. Τη Δευτερα θα το δοκιμασω.
    Πριν λιγο που ημουν γυμναστηριο, το σκεφτομουν και περνουσα απο ολα τα μηχανηματα στηθους και τα κοιτουσα




    Προπονηση στηθους και μπροστα μοιρας ωμων.
    BP 3x10
    Με αλτηρες σε ισιο παγκο 4χ12
    Σε επικλινη 4χ12
    Ανοιγματα 4χ12
    Pull over 3x15.

    Εκτασεις με αλτηρες 4χ12.

    Τη προηγουμενη εβδομαδα ειπα οτι νιωθω οτι με εγκαταλειπουν τα 3κεφαλα στο στηθος, οποτε σημερα ξεκινησα ξανα απο το 0. Με αυτο εννοω με πολυ λιγα κιλα και πηγα απλα για την τεχνικη και τη καλη αιματωση της περιοχης.
    Θελει δεν θελει θα δυναμωσει και θα μεγαλωσει. Η αληθεια ειναι οτι με κοιτουσαν καπως σημερα γιατι με τις δικες μου "διαστασεις" και να κανεις με 5 κιλα στη μπαρα φαινεται καπως στα ματια μερικων. Ωστοσο δεν με "αγχωνει". Ειμαι προσηλωμενος στον στοχο μου και μονο αυτο με ενδιαφερει.

    Διατροφη:
    Το κλασσικο πρωινο (το μεσημερι γιατι αργησα να κοιμηθω πολυ χθες)
    Τωρα στηθος κοτοπουλο με πατατα
    Στις 7:30 περκα που εμεινε απο χθες με πατατα και κουνουπιδι
    Στις 11 κοτοπουλο με κουνουπιδι,ντοματα και λιγη πατατα.
    Θα βαλω ξυπνητηρι στις 3:30 να φαω το γιαουρτακι μου και μετα να κοιμηθω πασαλειμενος

  24. #54
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by DIVER1564 View Post
    Τζα!

    Αυτό είναι το μηχάνημα του στήθους που εννοούσα:
    IMG_20150421_114230.jpg

    Και κάπως έτσι κάνω την εκτέλεση. ''Κλειδώνω'' τα γόνατα στο κάθισμα και τραβάω προσπαθώντας να απομονώσω τα ''τραπέζια'':

    IMG_20150421_114312.jpgIMG_20150421_114316.jpg
    Δυτη, κατι που μολις προσεξα.
    Η ξανθια πισω σε τσεκαρει? Μπαγασακοοο

  25. #55
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Mirin' the diver!
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  26. #56
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    Δυτη, κατι που μολις προσεξα.
    Η ξανθια πισω σε τσεκαρει? Μπαγασακοοο
    Κρύβε λόγια γιατί θα έρθει αεροπορική παντόφλα με ξύλινο πάτο...
    BP:120
    BSQ:160
    DL:190
    OHP:87,5

  27. #57
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Σημερα αεροβιο.
    Περπατημα 1ωρα και 10 λεπτα. Ειχε ωραια μερα και χαθηκα λιγο στις σκεψεις και συνεχιζα συνεχιζα μεχρι που εφτασα στην ακρη της πολης και λεω "τι μαλ@κας ειμαι"
    Πρωινο. Την ομελετα και 2 μπαναες. (τελειωσει η βρωμη και δεν το πηρα χαμπαρι)
    Κοτοπουλο με πατατα
    Και στα αλλα γευματα παγκασιους. Θα το φαω σημερα να τελειωσει κ να γυρισω στον μπακαλιαρο.
    Ωστοσο θα ριξω λιγο σημερα τον υδατανθρακα μου μιας και δεν εχω βαρη.

    Εαν μπορει καποιος ας ριξει μια ματια στο ποστ μου #50 και να δει την ερωτηση.
    Καλη συνεχεια παιδια!

  28. #58
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    Εαν μπορει καποιος ας ριξει μια ματια στο ποστ μου #50 και να δει την ερωτηση.
    Καλη συνεχεια παιδια!
    Πονοκέφαλος με έπιασε ρε, μπερδεύτηκα!
    Με τις περιγραφές δεν τα πάω καλά, γιατί δεν κοιτάς βιντεάκια στο youtube με εκτέλεση της κωπηλατικής στο σταυρό;
    BP:120
    BSQ:160
    DL:190
    OHP:87,5

  29. #59
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by DIVER1564 View Post
    Πονοκέφαλος με έπιασε ρε, μπερδεύτηκα!
    Με τις περιγραφές δεν τα πάω καλά, γιατί δεν κοιτάς βιντεάκια στο youtube με εκτέλεση της κωπηλατικής στο σταυρό;
    Χαχαχα. Η περιγραφη μου ηταν σαν εικονα ρε! Πληρως αναλυτικη!
    Τα εχω λιωσει τα βιντεακια. Μολις τωρα π.χ. βρηκα ενα λαθος στη τεχνικη μου. Στο latpulldowns , το κατεβαζα μεχρι το υψος του στηθους ενω απο οτι ειδα πρεπει μεχρι το πηγουνι γιατι μετα χρησιμοποιεις τα χερια και οχι τη πλατη. Θεωρουσα σωστη τη κινηση μου γιατι κατεβαζα τους ωμους αλλα ο Vics λεει να τον εμπιστευτω ( https://www.youtube.com/watch?v=eovBJK7UAxk στο 1:21) και να το κανω ως το πηγουνι. Γενικοτερα ψαχνομαι οσο μπορω στο θεμα τεχνικης. Δεν μου αρεσει να πηγαινω και να κανω κατι λαθος.
    Απο τη στιγμη που μπηκα στον δρομο αυτο, θα το κανω οσο καλυτερα αλλιως ας μεινω σπιτι. This is my logic.

    Πραγματικα δεν φανταζεσαι ποσο θα ηθελα να κανω προπονηση με εναν εμπειρο για να με τσεκαρει που κ που.

  30. #60
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Καλησπερα.
    Οι λογοι που δεν εχω γραψει αυτες τις μερες ειναι κυριως ψυχολογικοι.
    Η διατροφη μου δεν ηταν 100% σωστη, απο την αποψη οτι ετρωγα λιγοτερο απο οσο πρεπει.
    Σημερα προπονηση πλατης, πισω μοιρας ωμων και δικεφαλων. Πληρη και με ενταση.
    Θα μπορουσα να συνεχισω μεχρι και το απογευμα.
    Χαιρετω!


 
Page 2 of 18 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •