Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 18 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 61 to 90 of 521

Thread: Kruphix Log.

  1. #61
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Καλησπερα παιδια.
    Απλα να γραψω οτι συνεχιζω τις προπονησεις αλλα η διατροφη μου δεν ειναι κ οτι καλυτερο. Ειναι καθαρη αλλα οχι αρκετη.
    Σημερα εκανα ΠΛΗΡΗ καρδιολογικο ελεγχο και ολα ηταν ενταξει. Η μεγαλη μ πιεση επαιζε λιγο 13-14 αλλα μου ειπε οτι ειναι απο το στρες κ οτι δεν συμβαινει κατι. Απλα να ηρεμησω.

  2. #62
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Aς γραψω τη σημερινη προπονηση μιας κ εχω μερες.
    Πηγα κ εκανα πλατη, πισω κ πλαγια μοιρα ωμων.

    Μονοζυγο
    Τροχαλια
    Κωπηλατικη με αλτηρες
    Σταυρο
    DL.

    Πισω μοιρα ωμων στο μηχανημα και 2 σετς στη τροχαλια
    Πλαγια 3 στη τροχαλια και 2 με αλτηρες.

    Δευτερη φορα που εκανα DL μετα απο 4-5 χρονια. εκανα 2 σετς χ12 με 45 κιλα. Βγηκαν αρκετα ευκολα , χωρις να ζοριστω. Λετε να παιξω με τα κιλα αυτα για 2 προπονησεις ακομη ή να δωσω παραπανω?
    Η τεχνικη μου ηταν πολυ καλη, ειχα ζητησει απο εναν personal trainer να με checkarei κ αυτος.

    Διατροφικα.
    Μετρια γιατι ημουν εξω ολο το πρωι. Γυρισα εφαγα 5 αυγα και 1,5 μπανανα και μετα πηγα γυμναστηριο. Μου εδωσαν ομως αρκετη δυναμη για τη προπονηση.
    Καθως δεν ειχα προλαβει να μαγειρεψω εγω, πηρα 4 σουβλακια κοτοπουλο και τα συνδυασα με φακες Μπορει να μην ειναι γρηγορης απορροφησης υδατανθρακες αλλα αυτο ειχα ως λυση. Καλο κανουν και αυτες.
    Τα επομενα γευματα θα εχουν μοσχαρι με πατατα εκτος απο το τελευταιο στις 11 που ειναι με σαλατα μαρουλι,κρεμμυδι,ντοματα και στη 1-2 γιαουρτακι.

  3. #63
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Καθε καινουρια ασκηση που βαζεις στο προγραμμα σου καλο ειναι να μενεις σε χαμηλα-μετρια κιλα 2-3 προπονησεις,ωστε να συνηθισει το σωμα και ο νους την κινηση. Δωσε βαση στην σωστη τεχνικη και μετα ξεκινα να ανεβαζεις κιλα.
    Αμα κρατας σημειωσεις της προπονησης στο λογκ σου γραφε και τα κιλα, για να βλεπεις που βελτιωνεσε. Αλλιως γιατ να τα γραψεις? :P

  4. #64
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by NewKuriakos View Post
    Καθε καινουρια ασκηση που βαζεις στο προγραμμα σου καλο ειναι να μενεις σε χαμηλα-μετρια κιλα 2-3 προπονησεις,ωστε να συνηθισει το σωμα και ο νους την κινηση. Δωσε βαση στην σωστη τεχνικη και μετα ξεκινα να ανεβαζεις κιλα.
    Αμα κρατας σημειωσεις της προπονησης στο λογκ σου γραφε και τα κιλα, για να βλεπεις που βελτιωνεσε. Αλλιως γιατ να τα γραψεις? :P
    Τα θυμαμαι απο εξω ολα :P.
    Στο μονοζυγο βαζω υποστηριξη 40 κιλα.
    Στην τροχαλια βαζω 65 κιλα.
    Κωπηλατικη με αλτηρες 12,5 κιλα ο ενας.
    Σταυρο 80 κιλα.

    Τα γραφω για να βλεπω το προγραμμα που ακολουθησα τη προηγουμενη φορα και να αλλαζω καποιες ασκησεις. Π.χ. την επομενη θα κανω κωπηλατικη με μπαρα που μου αρεσει πολυ. Την μεθεπομενη θα βγαλω κατι κ θα κανω κωπηλατικη με μπαρα(στα πλαγια) που την νιωθω αρκετα καλα.

    Edit: Μ αρεσει να δοκιμαζω συνεχως καινουργια πραγματα, μου φαινται καπως να παω και να κανω παλι τα ιδια. Δικα μου σκαλωματα
    Last edited by Kruphix; 05-05-15 at 21:45.

  5. #65
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Σημερα στηθος-τρικεφαλα.

    BP 3χ8 35κιλα.
    Πιεσεις με αλτηρες σε ισιο παγκο 2χ12 12,5κιλα αλτηρας.
    Σε επικληνη 2χ12 10 κιλα αλτηρας.
    Cross over 3x12 35 κιλα σε καθε πλευρα.
    flies 3χ12 40κιλα.

    Γαλλικες πιεσεις με στραβομπαρα 15κιλα. 2χ12
    πιεσεις στη τροχαλια 30κιλα 2χ12
    εκτασεις 2χ12.

    Πρωινο. ομελετα με 4 ασπραδια+1 ολοκληρο. Γιαουρτι 230γρ και βρωμη.
    Μεταπροπονητικο μοσχαρι και πατατες.
    Σε 2 ωρες μοσχαρι κ πατατες +αγγουρακι,
    Το απογευμα τονος+πατατα+μαρουλι
    Ισως τελειωσω με γιαουρτακι αλλα ισως βαλω ενα γευμα ακομη. Τωρα που εχει ζεστη μου κοβεται η ορεξη αρκετα. Θα δουμε.


    Κατι που εγινε σημερα κ με ενοχλησε αρκετα.
    Ενα παιδι τυχαινει να ερχεται στο γυμναστηριο τις ιδιες ωρες με εμενα. Εαν τον δειτε κανει ΟΠΩΣ ΝΑ ΝΑΙ ΤΙΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ. Δεν ειμαι εμπειρος κ τετοια αλλα αυτα που κανει βγαζουν ματια.
    Σημερα εκανε πλατη και παει να κανει DL. Εβαλε 50 κιλα και απλα κουνιοταν σαν το ψαρι για να τα σηκωσει. Επειδη ανησυχησα μηπως χτυπησει πηγα και του ειπα να ζητησει βοηθεια απο τον γυμναστη μιας και τη κανει λαθος και υπαρχει κινδυνος. Η απαντηση του "Να μην σε νοιαζει φιλαρακι, ξερω τι κανω. Κανε τη προπονηση σου". Οκ του λεω και φευγω. Στο τελος της προπονησης εκανε τροχαλια (παλι με πολλα κιλα που δεν μπορει να χειριστει) και τα αφησε αποτομα προς τα πανω και του τραβηξε τη μεση(?). Ακουω ενα μπαμ απο τα βαρη που εσκασαν αποτομα και αυτον να πιανει τη πλατη του.
    Πως γινεται καποιος να ειναι τοσο , ας πουμε, εγωιστης και να μην ειναι ανοιχτος σε συμβουλες. Να πω οτι τον πλησιασα σαν τον κλασσικο καγκουρα του γυμναστηριου, να πω οκ ενοχληθηκε. Αλλα οταν πηγαινω με ολη τη καλη διαθεση και φιλικοτητα για να του πω κατι για δικο του καλο και εχω τετοια αντιμετωπιση απλα απογοητευομαι. Απλα ηθελα να το μοιραστω.

  6. #66
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    Σημερα στηθος-τρικεφαλα.

    Κατι που εγινε σημερα κ με ενοχλησε αρκετα.
    Ενα παιδι τυχαινει να ερχεται στο γυμναστηριο τις ιδιες ωρες με εμενα. Εαν τον δειτε κανει ΟΠΩΣ ΝΑ ΝΑΙ ΤΙΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ. Δεν ειμαι εμπειρος κ τετοια αλλα αυτα που κανει βγαζουν ματια.
    Σημερα εκανε πλατη και παει να κανει DL. Εβαλε 50 κιλα και απλα κουνιοταν σαν το ψαρι για να τα σηκωσει. Επειδη ανησυχησα μηπως χτυπησει πηγα και του ειπα να ζητησει βοηθεια απο τον γυμναστη μιας και τη κανει λαθος και υπαρχει κινδυνος. Η απαντηση του "Να μην σε νοιαζει φιλαρακι, ξερω τι κανω. Κανε τη προπονηση σου". Οκ του λεω και φευγω. Στο τελος της προπονησης εκανε τροχαλια (παλι με πολλα κιλα που δεν μπορει να χειριστει) και τα αφησε αποτομα προς τα πανω και του τραβηξε τη μεση(?). Ακουω ενα μπαμ απο τα βαρη που εσκασαν αποτομα και αυτον να πιανει τη πλατη του.
    Πως γινεται καποιος να ειναι τοσο , ας πουμε, εγωιστης και να μην ειναι ανοιχτος σε συμβουλες. Να πω οτι τον πλησιασα σαν τον κλασσικο καγκουρα του γυμναστηριου, να πω οκ ενοχληθηκε. Αλλα οταν πηγαινω με ολη τη καλη διαθεση και φιλικοτητα για να του πω κατι για δικο του καλο και εχω τετοια αντιμετωπιση απλα απογοητευομαι. Απλα ηθελα να το μοιραστω.
    Δυστυχως οι πιο πολλοι γυμναστες ειναι αχρηστοι και ερχονται μονο για τα γκομενακια.. Τα βλεπω μπροστα μου δεν βγαζω θεωριες.. Ο συγκεκριμενος πολυ κακως και δεν επενεβει εαν το παιδι εκανε λαθος τις ασκησεις..
    Εγω ευτυχως το πρωι που παω εχω εναν ευγενικο γυμναστη. Και σημερα που πηγα αργοτερα και ηταν αλλος γυμναστης ηρθε και μου επιασε συζητηση μονος του. Τουλαχιστον δεν ειναι απο αυτους που σε γραφουν στα @@ τους..
    Παλια ειχα πιασει 2 γυμναστες για το θεμα με την μεση μου, και οι 2 μου λεγαν πανε μεσα στην αιθουσα και ερχομαι.ΚΑΝΕΝΑΣ δεν ηρθε. με κοριτσια μιλουσαν.. Ενας αλλος γυμναστης με βλεπει που κανω διατασεις πριν φυγω και μου λεει "δεν βλεπεις οτι σε 15 λεπτα κλεινουμε" αντε σηκω φυγε.!" και δυο αλλοι κανανε ασκησεις με μπαρα και δεν τους ελεγε τιποτα! Ο κοσμος απλα δεν παει καλα..

  7. #67
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by NewKuriakos View Post
    Δυστυχως οι πιο πολλοι γυμναστες ειναι αχρηστοι και ερχονται μονο για τα γκομενακια.. Τα βλεπω μπροστα μου δεν βγαζω θεωριες.. Ο συγκεκριμενος πολυ κακως και δεν επενεβει εαν το παιδι εκανε λαθος τις ασκησεις..
    Εγω ευτυχως το πρωι που παω εχω εναν ευγενικο γυμναστη. Και σημερα που πηγα αργοτερα και ηταν αλλος γυμναστης ηρθε και μου επιασε συζητηση μονος του. Τουλαχιστον δεν ειναι απο αυτους που σε γραφουν στα @@ τους..
    Παλια ειχα πιασει 2 γυμναστες για το θεμα με την μεση μου, και οι 2 μου λεγαν πανε μεσα στην αιθουσα και ερχομαι.ΚΑΝΕΝΑΣ δεν ηρθε. με κοριτσια μιλουσαν.. Ενας αλλος γυμναστης με βλεπει που κανω διατασεις πριν φυγω και μου λεει "δεν βλεπεις οτι σε 15 λεπτα κλεινουμε" αντε σηκω φυγε.!" και δυο αλλοι κανανε ασκησεις με μπαρα και δεν τους ελεγε τιποτα! Ο κοσμος απλα δεν παει καλα..
    Λαθος του γυμναστη που δεν κανει περισσοτερες βολτες μεσα στο γυμναστηριο για να βλεπει τι κανουμε αλλα και αυτος ο τυπας πολυ μ@λακας.. Εχω ρωτησει αρκετες φορες εαν κανω σωστα τις ασκησεις μου, ζηταω να με "επιβλεπουν" γιατι θελω να βελτιωθω αλλα αυτος στα @@ του... Το μονο που του ειπα ηταν να ρωτησει τον γυμναστη γιατι μπορει να χτυπησει.
    Αυριο, αν ερθει, παιζει να με κατηγορησει οτι τον γρουσουζεψα κιολας. Κατσε να δεις.

  8. #68
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    Λαθος του γυμναστη που δεν κανει περισσοτερες βολτες μεσα στο γυμναστηριο για να βλεπει τι κανουμε αλλα και αυτος ο τυπας πολυ μ@λακας.. Εχω ρωτησει αρκετες φορες εαν κανω σωστα τις ασκησεις μου, ζηταω να με "επιβλεπουν" γιατι θελω να βελτιωθω αλλα αυτος στα @@ του... Το μονο που του ειπα ηταν να ρωτησει τον γυμναστη γιατι μπορει να χτυπησει.
    Αυριο, αν ερθει, παιζει να με κατηγορησει οτι τον γρουσουζεψα κιολας. Κατσε να δεις.
    Αμα τα κανει και λαθος και δεν θελει βοηθεια αστον να την παθει και να μαθει :D

  9. #69
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Σημερα πλατη, πισω και πλαγια μοιρα ωμων.

    Ζεσταμα στροφεων, διατασεις 10-15 λεπτα.
    Ζεσταμα στο μονοζυγο 2χ10
    Προετοιμασια για DL , 20 επαναληψεις με μπαρα.
    10 κιλα+ μπαρα χ10
    20κιλα+μπαρα χ10
    45 κιλα+μπαρα 2χ10 (το 2ο σετ ηταν partial)

    Στη τροχαλια 2χ12 70kg
    Tbar rows (1η φορα τη δοκιμασα και μου αρεσε πολυ) 2χ12 35κg+μπαρα
    Σταυρο 3χ10 80κg

    Πισω μοιρα 2χ12 στο μηχανημα με 30 κιλα.
    Με αλτηρες 1χ12

    Πλαγια μοιρα ωμων 2χ12 στη τροχαλια 7,5κg
    Πλαγιες εκτασεις 1χ12 το ιδιο.

    Διατροφη. Μετρια γιατι δεν ειχα χρονο και δεν ειχα κανει προετοιμασιες.
    Ομελετα +5 ρυζογκοφρετες.
    Φασολακια+πατατα+κοτοπουλο
    Κοτοπουλο+ρυζι
    Σε λιγο μπιφτεκια+ρυζι+ αγγουρακι.
    Γιαουρτακι.

    Παρολο που ειχα φαει ωρες πριν παω στο γυμναστηριο ειχα πολυ δυναμη. Βασικα ειχα νευρα και απλα τα εβγαλα εκει.

    Πραγματα που μου αρεσαν σημερα:
    1) Οι πηχεις και τα δικεφαλα πρηστηκαν απιστευτα και ειχα ωραιο "μουδιασμα" στο μεσο της πλατης
    2) μια κοπελιτσα που με γλυκοκοιταζε , λογικο το βρισκω ειμαι ομορφοπαιδο.

    Πραγματα που ΔΕν μου αρεσαν:
    1)Ρωτησα αυτον που χτυπησε προχθες (τον ειδα να πηγαινει σαν τον στραβολυκο) αν ειναι καλα και η απαντηση του " φιλε κανε τη προπονηση σου". Μου ηρθε να του ριξω καμια σφαλιαρα. Τελος παντων..
    2)Πηγα απογευμα και ειχε πολυ κοσμο, πραγμα που δεν μου πολυ αρεσει
    3)Δεν εψησα καλα το κοτοπουλο και μπορω να πω οτι δακρυσα για αυτο. Ωστοσο μολις γυρισα το εφαγα σαν ιθαγενης γιατι πεινουσα απιστευτα.

    Edit:
    1)ξεχασα οτι εκανα 10 λεπτα ελλειπτικο.
    2) Απο οτι θυμαμαι , ο Γιαννης (Bosei) ειχε πει η μπαρα ειναι 13 κιλα. Υποθετω οτι τοσο ειναι κ στο δικο μου γυμναστηριο.
    Last edited by Kruphix; 08-05-15 at 21:18.

  10. #70
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Χθεσινη προπονηση
    Στηθος-τρικεφαλα.
    Προθερμανση στους στροφεις 5 λεπτα.
    1χ20 τη μπαρα μονη της
    1χ15 @20κg
    Πιεσεις σε ισιο παγκο @35kg 3x10

    Με αλτηρες 2χ12 @12,5κγ
    Σε επικλινη 2χ12 @10κγ
    Cross over 2χ12 @30kg σε καθε πλευρα.
    Βυθισεις 2χ12 @40κg υποστηριξει
    Γαλλικες 2χ10
    Το τιναγμα του χεριου πισω δεν θυμαμαι πως την λενε

    Διατροφη.
    Ομελετα+γιαουρτι+βρωμη
    Προπονηση.
    Τονος με πατατα (ξερω οχι οτι καλυτερο για μεταπροπονητικο αλλα επρεπε να φυγω νωρις για το χωριο μου)
    Βακαλαος με πατατα και αγγουρι
    Βακαλαος με πατατα και λαχανο
    Βακαλαος με ντοματα κρεμμυδι.

    Δηλαδη εφαγα λιγο βακαλαο χθες Ηθελα να αλλαξω απο το κοτοπουλο και το μοσχαρι στα γευματα κατα τη διαρκεια της μερας.

    Σημερινη.
    4 αυγα+1 ολοκληρο βραστα, 5 ρυζογκοφρετες.
    Στις 11 περκα+πατατα
    Στις 2 χοιρινη μπριζολα+πατατα+μαρουλι.
    Στις 6 μπριζολα+ λιγο ρυζακι+αγγουρι.
    Στις 9-10 περκα με μαρουλι.
    Στις 2 (βαζω ξυπνητηρι) ενα γιαουρτακι.

    Πιστευω στον παγκο οτι μπορω να κανω περισσοτερα κιλα αλλα φοβαμαι. Φοβαμαι μηπως δεν μπορεσω να βγαλω την επαναληψη και μου πεσει στο κεφαλι. Εαν ειχα καποιον εκει θα το δοκιμαζα αλλα την ωρα που παω δεν υπαρχει καποιο αξιολογο ατομο.
    Το 80% σκεφτεται σοβαρα να φορεσει τα γυαλια ηλιου ενω κανουν βαρη και το αλλο 20% δεν βγαζει το καπελο και σταματανε το σετ για το φτιαξουν. Ισως αλλαξω ωρα για τη προπονηση στηθους κξαι να παω το απογευμα που κανουν μερικοι σοβαροι ανθρωποι.


    2 ερωτησεις:
    1)Πηρα χθες μια vit C. (1000mg, δισκιο) Το παιδι στο φαρμακειο μου ειπε σπαστο στη μεση και πιες μια φορα το πρωι, θα σου κρατησει κ περισσοτερο ετσι.
    Με βαση τις δικες μας αναγκες, τα 500mg καθε πρωι μας καλυπτουν? Η να παιρνω το αλλο μισο το βραδυ?

    2)Χθες δοκιμασα στιες πιεσεις παγκου με αλτηρες να εχω τους αλτηρες ενωμενους πανω απο το στηθος μου (η μια παλαμη κοιταει την αλλη) και να κανω ολη την ασκηση ετσι αλλα ασκωντας και πιεση προς το εσωτερικο, Δηλαδη να προσπαθω να ενωσω τις παλαμες. (ελπιζω να καταλαβατε τη περιγραφη) Μου φανηκε καλυτερα ετσι η κινηση και ενιωθα περισσοτερο το στηθος.
    Ειναι σωστη η τεχνικη για να μεγαλωσει ομοιομορφα το στηθος ή θα πρεπει να συνεχισω με τη κλασσικη κινηση στις πιεσεις?

  11. #71
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Kατι που ειδα σημερα και ηθελα να το μοιραστω μαζι σας. Ειδα μερικες γραμμες αναμεσα στο τρικεφαλο και τον ωμο. Γενικα εχω δει καποιες σημαντικες αλλαγες που δεν περιμενα σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα και οσο να ναι εχω ενθουσιαστει λιγο. Αυτη τη στιγμη βρισκομαι 3 εβδομαδες+2 ημερες ενταντικης προπονησης και φουλ καθαρης διατροφης. Στις 4 εβδομαδες θα ανεβασω πολλες μαζι με αυτοκριτικη κτλπ. Ειχα κανει κατι μετρησεις σε διαφορα σημεια του σωματος(πριν 10 ημερες) εχοντας παντα ενα σταθερο σημειο και ξαναμετρθηιηκα απο περιεργεια σημερα στη περιοχη του 3κεφαλου κ ειμαι +0,60 cm. Θα τα αναφερω ολα σε λιγες μερες.
    Attached Images Attached Images
    Last edited by Kruphix; 11-05-15 at 13:06.

  12. #72
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Ποδια σημερα.
    Ετυχε να χασω καποιες προπονησεις και σημερα απλα επαθα σοκ. Βγηκα απο το γυμναστηριο με τα χιλια ζορια.
    Squats 3x10 @35kg (1η φορα εκανα squats σημερα)
    Farmer walk 1χ12
    Leg press 3x12 @60kg.
    Extension 3x12 @50 kg? δεν θυμαμαι
    Καμψεις 3χ12 @70kg
    Γαμπες 4χ12 ουτε εδω θυμαμαι.. λολ

    Edit: ξεχασα 20 λεπτα ελλειπτικο (170 θερμιδες εγραψε) και κοιλιακα.
    Διατροφη.
    4 αυγα+1 ολοκληρο, 2 μπανανες και γυμναστηριο.
    Κοτοπουλο με ρυζι.
    Κοτοπουλο με ρυζι+ ντοματα
    Τονος με πατατα+αγγουρι
    Γιαουρτακι. Ισως βαλω και ακομη 1 γευμα, εξαρταται την ωρα. Παιζει να βαλω ξυπνητηρι για να φαω το γιαουρτι τα ξημερωματα.
    Last edited by Kruphix; 11-05-15 at 16:44.

  13. #73
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default Τελος του 1ου μηνα γυμναστικης!

    Σημερα πλατη-πισω μοιρα ωμων-δικεφαλα.
    Πολυ κουραστικη η προπονηση γιατι ενιωθω οτι δεν ειχα ενεργεια αλλα no pain, no gain. Δεν θα αφηνα να παει χαμενη η μερα.

    Προθερμανση ωμων και μονοζυγο 2χ12
    DL: μονο με τη μπαρα 1χ20
    Μπαρα+20 κιλα 1χ12
    Μπαρα+40 κιλα 2χ12
    Μπαρα+50 κιλα 1χ10 (partial) Οποτε νομιζω συνολο 63 κιλα? αντε 64 με τα "πιαστρακια"

    Σταυρος 2χ12 85κιλα

    Κωπηλατικη με αλτηρες 2χ12 12,5 κιλα
    Τροχαλια 2χ12 70κιλα

    Πισω μοιρα στο μηχανημα 2χ12 40κιλα
    Δικεφαλα. Καμψεις συγκεντρωσεις 2χ10 10κιλα
    Στη στραβομπαρα 7/7/7 x10κιλα 7 ως τη μεση, 7 απο τη μεση κ πανω , 7 κανονικες επανληψεις.
    Ελλειπτικο 15 λεπτα.

    Επειδη μεθαυριο (στις 14/5 κλεινω) 1 μηνα προπονησης και φουλ καθαρης διατροφης θα λειπω, θα ανεβασω καποιες φωτο σημερα που εβγαλα στο γυμναστηριο. Τονιζω οτι γνωριζω πως θελω κ αλλη δουλεια και οτι μεσα σε 1 μηνα δεν θα εκπληρωσω τον στοχο μου. Τις ανεβαζω προκειμενου να δουμε τυχον βελτιωσεις και να "δειξω" οτι δουλευω. Με το τελευταιο εννοω οτι θελω να φερω καποια αποτελεσματα οχι μονο για εμενα αλλα και για εσας καθως σπαταλατε χρονο για να διαβαζετε τις δικες μου βλακειες και να με συμβουλευετε. Το νιωθω ως διπλη υποχρεωση, πρωτα στον ευατο μου και μετα προς το φορουμ. Για αυτο και θελω να σας ευχαριστησω ξανα μεσα απο τη καρδια μου για τις συμβουλες σας!

    Αυτοκριτικη.
    Διατροφη: Ετρωγα φουλ καθαρα αλλα οχι αρκετους υδατανθρακες και πολλες φορες δεν επιανα τις ποσοτητες στη πρωτεινη. Θα προσπαθησω ακομη πιο σκληρα.
    Γυμναστικη: Στηθος : 8/10 γιατι φοβαμαι το BP και δεν βαζω τα κιλα που θα μπορουσα.
    Πλατη: 10/10 εδινα παντα το 110%
    Χερια: Ε καποιες φορες δεν τα προπονουσα καθολου λογω πλάτης/στηθους.
    Ωμους: 8/10. Επρεπε να βαλω μερικες ακομη ασκησεις.
    Ποδια 6/10 εχασα καποιες προπονησεις!
    Αεροβιο. Πλεον εχω αρχισει κ γινομαι αρκετα τυπικος στο αεροβιο κ τον επομενο μηνα θα εχω καθαρισει πολυ καλυτερα!
    Attached Images Attached Images

  14. #74
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Δυστυχως η σημερινη προπονηση θα παει περιπατο λογω υποχρεωσων. Δεν πειραζει ομως , το Σαββατο εχω παλι στηθος και θα τα δωσω ολα εκει.
    Διατροφικη θα κινηθω στην ιδια προσληψη πρωτεινης αλλα θα ριξω τον υδατανθρακα.

    Πρωινο
    ομελετα(4ασπραδια+1ολοκληρο) μπανανα, 100g γιαουρτι. Βρισκομαι σε μια φαση που δεν μπορω να φαω βρωμη, βαρεθηκα λιγο τη γευση της αλλα θα επανελθω.
    Τονος+πατατα
    Μπιφτεκια (μοσχαρισιος+χοιρινος κιμας) και πατατα, αγγουρι
    Μπιφτεκιαι+πατατα+μαρουλακι
    Κοτοπουλο+ρυζι(?) θα δουμε+ ντοματα
    Θα προσπαθησω να φαω λιγο γιαουρτι πριν τον υπνο, κυριως γιατι μου δινει την ψυχολογικη ψευδαισθηση οτι με μεγαλωνει. Μη ρωτησετε τι εννοω, δικα μου σκαλωματα ειναι αυτα

  15. #75
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Ρε παιδια να κανω λιγο μια ερωτηση? Νιωθω οτι με φουσκωνει πολυ τοσος υδατανθρακας που εχω. Ειναι σιγουρο οτι χρειαζομαι τοσο? Απο την πλευρα οτι μηπως το σωμα μου (παρα το μεγεθος μου) χρειαζεται αρκετα λιγοτερο? Τι πιστευετε?.

  16. #76

    Default

    Γεια σου Θάνο.
    Kαταρχήν πάει πολύ καλά η πλάτη σου και οι τραπέζιοι και εμφανώς έχεις χάσει και λίπος απ' τη μέση, συγχαρητήρια για την πρόοδο.
    Στην διατροφή σου μην πέφτεις στο λάθος να έχεις γεύματα τύπου ''αν έχω όρεξη'', ''αν πεινάω'', ''αν τυχαίνει'', κτλπ. Θα σου καταστρέφουν το πρόγραμμα, ίσως την πρόοδο μα και δεν θα μπορείς να κάνεις σωστές καταγραφές. Ή θα το βάλεις ένα διάστημα θα παρατηρήσεις πως πάει και αν βελτιώνεσαι το κρατάς, ή μην το βάζεις καθόλου.
    Ούτε αυτά τα ''αυτές τις μέρες δεν τρώω βρώμη γιατί βαρέθηκα''. Στερείς το πρωινό σου από υδατάνθρακα και χαλάς πάλι τους υπολογισμούς σου στα μακρος. Ίσως να σου φανεί υπερβολικό, αλλά αυτές οι ανακολουθίες θα σε πηγαίνουν πίσω. Πρέπει να έχεις ΣΥΝΕΠΕΙΑ, ΣΥΝΕΠΕΙΑ και πάλι ΣΥΝΕΠΕΙΑ.
    Τώρα για τον υδατάνθρακα δεν βλέπω να γράφεις και ποσότητες παραπάνω για να σου πω κάτι.
    Μην παρασύρεσαι πάντως αν καμιά μέρα νοιώθεις φουσκωμένος, αυτό συμβαίνει. Να κοιτάς το αποτέλεσμα, δηλαδή μετά από 10-15 μέρες πχ τι αποτέλεσμα έχεις. Αν βελτιώνεσαι (είτε σε κιλά, είτε σε πόντους), συνεχίζεις. Αν όχι το ξανασυζητάς τότε.
    Και πάνω από όλα ξεκούραση και δύναμη στις προπονήσεις.

  17. #77
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by Federico View Post
    Γεια σου Θάνο.
    Kαταρχήν πάει πολύ καλά η πλάτη σου και οι τραπέζιοι και εμφανώς έχεις χάσει και λίπος απ' τη μέση, συγχαρητήρια για την πρόοδο.
    Στην διατροφή σου μην πέφτεις στο λάθος να έχεις γεύματα τύπου ''αν έχω όρεξη'', ''αν πεινάω'', ''αν τυχαίνει'', κτλπ. Θα σου καταστρέφουν το πρόγραμμα, ίσως την πρόοδο μα και δεν θα μπορείς να κάνεις σωστές καταγραφές. Ή θα το βάλεις ένα διάστημα θα παρατηρήσεις πως πάει και αν βελτιώνεσαι το κρατάς, ή μην το βάζεις καθόλου.
    Ούτε αυτά τα ''αυτές τις μέρες δεν τρώω βρώμη γιατί βαρέθηκα''. Στερείς το πρωινό σου από υδατάνθρακα και χαλάς πάλι τους υπολογισμούς σου στα μακρος. Ίσως να σου φανεί υπερβολικό, αλλά αυτές οι ανακολουθίες θα σε πηγαίνουν πίσω. Πρέπει να έχεις ΣΥΝΕΠΕΙΑ, ΣΥΝΕΠΕΙΑ και πάλι ΣΥΝΕΠΕΙΑ.
    Τώρα για τον υδατάνθρακα δεν βλέπω να γράφεις και ποσότητες παραπάνω για να σου πω κάτι.
    Μην παρασύρεσαι πάντως αν καμιά μέρα νοιώθεις φουσκωμένος, αυτό συμβαίνει. Να κοιτάς το αποτέλεσμα, δηλαδή μετά από 10-15 μέρες πχ τι αποτέλεσμα έχεις. Αν βελτιώνεσαι (είτε σε κιλά, είτε σε πόντους), συνεχίζεις. Αν όχι το ξανασυζητάς τότε.
    Και πάνω από όλα ξεκούραση και δύναμη στις προπονήσεις.
    Σε ευχαριστω για την απαντηση αδερφε!
    Εχω γραψει ποσοτητες στη 1η σελιδα του log μου και μετα απο συμβουλες της Καρδουλας, ισορροπησα τον υδατανθρακα.
    Κοιτα εχω δει οτι εχω χασει ποντους (μετρηθηκα 2 φορα κατα τη διαρκεια του μηνα) ωστοσο το χθεσινο ζυγισμα με εδειξε 96,7 κιλα. Μου εκανε εντυπωση γιατι ηταν κ πρωι . Ειχα πιει ενα ποτηρι νερο με vit c και πηγα να παρω κατι απο το φαρμακειο μεχρι να ετοιμασω το πρωινο μου.
    Θα κανω περισσοτερο αεροβιο απο εβδομαδα και θα δουμε.

    Οτι η συνεπεια ειναι το κλειδι το γνωριζω φιλε μου, προσπαθω οσο περισσοτερο μπορω να ειμαι συνεπης. Απο ενα σημειο κ μετα αυτα θα γινονται αυτοματα και δεν θα αγχωνομαι.

  18. #78
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    Ρε παιδια να κανω λιγο μια ερωτηση? Νιωθω οτι με φουσκωνει πολυ τοσος υδατανθρακας που εχω. Ειναι σιγουρο οτι χρειαζομαι τοσο? Απο την πλευρα οτι μηπως το σωμα μου (παρα το μεγεθος μου) χρειαζεται αρκετα λιγοτερο? Τι πιστευετε?.
    Καλημερα Θανο.!
    Μια χαρα ειναι η ποσοτητα υδατανθρακα που τρως. Μαλιστα νομιζω πρεπει να την αυξησεις λιγο και να μειωσεις απο λιπαρα. Μπορει να φουσκωνεις απο καποια δυσανεξια σε καποια τροφη. Η αν τρως ξαφνικα μεγαλυτερες ποσοτητες απο παλια, το στομαχι θελει μια περιοδο προσαρμογης. Αφου ομως βλεπεις διαφορα παροτι λες οτι φουσκωνεις, τι σε προβληματιζει? Αποτελεσμα εχει, συνεχισε!
    Btw ειδα τις φωτος, μεγαλη πλατη ωραια. Και οι τραπεζοειδεις σου φαινονται δουλεμενοι! Εχασες και λιπος. Μπραβο σου! Χρειαζεσαι να καθαρισεις και αλλο απο λιπος ομως. Ποσα κιλα εφτασες τωρα?

  19. #79
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by NewKuriakos View Post
    Καλημερα Θανο.!
    Μια χαρα ειναι η ποσοτητα υδατανθρακα που τρως. Μαλιστα νομιζω πρεπει να την αυξησεις λιγο και να μειωσεις απο λιπαρα. Μπορει να φουσκωνεις απο καποια δυσανεξια σε καποια τροφη. Η αν τρως ξαφνικα μεγαλυτερες ποσοτητες απο παλια, το στομαχι θελει μια περιοδο προσαρμογης. Αφου ομως βλεπεις διαφορα παροτι λες οτι φουσκωνεις, τι σε προβληματιζει? Αποτελεσμα εχει, συνεχισε!
    Btw ειδα τις φωτος, μεγαλη πλατη ωραια. Και οι τραπεζοειδεις σου φαινονται δουλεμενοι! Εχασες και λιπος. Μπραβο σου! Χρειαζεσαι να καθαρισεις και αλλο απο λιπος ομως. Ποσα κιλα εφτασες τωρα?
    Σε ευχαριστω Κυριακο. Ναι θελω να χασω και αλλα κιλα αυτο ειναι το μονο σιγουρο. Πιστευω πως στο επομενο 2μηνο θα εχω χασει το λιπος που θελω , θα δειξει! Θα κανω περισσοτερο αεροβιο
    Τωρα ειμαι στα 96,7 οπως ειπα, για αυτο προβληματιζομαι.

  20. #80
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    Σε ευχαριστω Κυριακο. Ναι θελω να χασω και αλλα κιλα αυτο ειναι το μονο σιγουρο. Πιστευω πως στο επομενο 2μηνο θα εχω χασει το λιπος που θελω , θα δειξει! Θα κανω περισσοτερο αεροβιο
    Τωρα ειμαι στα 96,7 οπως ειπα, για αυτο προβληματιζομαι.
    94,8 δεν ησουν πριν 1-2 μηνες?

  21. #81
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by NewKuriakos View Post
    94,8 δεν ησουν πριν 1-2 μηνες?
    Ναι Ανεβαινω στη ζυγαρια του φαρμακειου χθες και λεω απο μεσα μου "τι φαση" Εγω παιρνω αντι να χανω?
    Εβαλα και τον χοντρουλη γιο της φαρμακοποιου να ζυγιστει για να ειμαι σιγουρος . χαχαχα

  22. #82
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Χαχαχα τον καημενο

    Κοιτα η διαφορα σου στην μεση σου απο το λιπος ειναι πολυ μεγαλη.
    Οποτε ας αγνοησουμε τις προηγουμενες μετρησεις στην ζυγαρια.

  23. #83
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Σημερα ηταν cheat day μετα απο 1 μηνα. Μην φανταστειτε τιποτα τρομερο, απλα κοκκινη σαλτα για τη γευση Εχει κ αυτη τα περιττα της ομως.

    Στηθος-τρικεφαλα-πλαγια μοιρα.
    ποδηλατο 5 λεπτα
    προθερμανση στροφεων
    BP 1χ20 την μπαρα
    1χ10 20kg
    1x10 30kg
    1x8 40kg

    Με αλτηρες 2χ12 12,5kg
    Σε επικλινη 2χ12 12,5kg
    Flies 3χ12 45kg
    Pullover 2x10 12,5κg

    Τρικεφαλα.
    Βυθισεις 2χ12 @40kg υποστηριξη
    Στην τροχαλια ενα ενα το χερι με παλαμι κατω/πανω 2χ12, 2χ12 @10kg
    Με αλτηρα πισω απο το κεφαλι απλα για το burn 1x16

    Πλαγια μοιρα
    Στην τροχαλια 3χ12 @10kg
    Με αλτηρες 2χ10 @10kg

    Καλη προπονησουλα, εαν ειχα φαει καλυτερα θα ημουν πιο δυνατος αλλα τι να κανουμε με πιεζε ο χρονος.

  24. #84

    Default

    Και εμενα καλος μου φαινεται ο υδατανθρακας που εχεις, εισαι σιγουρος οτι σε φουσκωνει αυτος και οχι κατι αλλο?
    Μεγάλες Εκπτώσεις Συμπληρωμάτων Διατροφής <==== Πατήστε Εδώ!

    --------------------------------------------------
    - M.Sc.
    - ISSA BODYBUILDING Specialist
    - NSCA Certified Personal Trainer
    - NASM Certified Nutrition Coach


    "Να θυμάστε ότι αυτό που κάνετε είναι κάτι που ελάχιστοι άνθρωποι στον κόσμο έχουν τη δύναμη της θέλησης ή την αποφασιστικότητα να πραγματοποιήσουν. Χρειάζεται κάτι πολύ περισσότερο από τη σωματική μας δύναμη για να χτίσουμε και να σμιλέψουμε το σώμα μας. Χρειάζεται και μια τεράστια ποσότητα πνευματικής δύναμης, και αυτό είναι που οι υπόλοιποι άνθρωποι πραγματικά ζηλεύουν. Πάρτε το ως κοπλιμέντο, διότι ξεχωρίζετε μέσα σε ένα πλήθος ατόμων που μόνο ξέρουν να είναι ακόλουθοι."

    "Just remember that you are doing something that so few people in the world have the will power or determination to do. It takes much more than physical strength for us to build and sculpt our bodies. It takes an enormous amount of mental strength as well, and that's what people are truly jealous of. Take it as a compliment, for you stand out in a crowd full of followers."

    "You got a dream, you gotta protect it. If people can't do something themselves, they wanna tell you that you can't do it. If you want something, go get it. Period."
    ~ Chris Gardner

  25. #85
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by Musclemar View Post
    Και εμενα καλος μου φαινεται ο υδατανθρακας που εχεις, εισαι σιγουρος οτι σε φουσκωνει αυτος και οχι κατι αλλο?
    Καλησπερα! Ελειπα αυτες τις μερες λογω δουλειας. Δυστυχως η διατροφη μου δεν ηταν τοσο καλη αν και καθαρη. Αρκετη αεροβια στο χωραφι και φουλ μαυρισμα Απο Τεταρτη στις προπονησεις ξανα.


    Ναι ο υδατανθρακας με φουσκωνει. Γενικα δεν εχω θεματα με το στομαχι μου ή τα φαγητα. Ξυπναω το πρωι με επιπεδη κοιλια και μετα τα πρωτα 2 γευματα εχω ενα φουσκωμα γιατι παλευω να κατεβασω τη πατατα/ρυζι

  26. #86
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Χαιρετω την παρεα.
    Μεχρι τις 20 του επομενου μηνα θα ειμαι εκτος γυμναστηριου οποτε θα κανω προσαρμογες στην διατροφη μου.
    Θα παιξω με θερμιδες συντηρησης και η πρωτεινη 1,2x σωματικου βαρους. Ειναι σωστο αυτο παιδια ή οχι?
    Θα κανω καποιες ασκησεις στο σπιτι 3 φορες την εβδομαδα αλλα δεν νομιζω να ειναι αρκετες για να πρεπει να κρατησω την πρωτεινη+υδατανθρακα ψηλα. Ετσι κ αλλιως εχω κιλα για να χασω ακομη και δεν παιζει να καταβολιστω.

  27. #87
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Καλώς τον. Μπορείς να ξεκινήσεις έτσι και αναπροσαρμώζεις. Εγώ βέβαια αν απείχα από προπονήσεις θα έμενα ελαφρώς υποθερμιδικός.
    BP:120
    BSQ:160
    DL:190
    OHP:87,5

  28. #88
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by DIVER1564 View Post
    Καλώς τον. Μπορείς να ξεκινήσεις έτσι και αναπροσαρμώζεις. Εγώ βέβαια αν απείχα από προπονήσεις θα έμενα ελαφρώς υποθερμιδικός.
    Γεια σου Δυτη τεραστιε! Υποθερμιδικα με ψηλα την πρωτεινη ή χ1 το σωματικο βαρος? Σε ρωταω για να μπορεσω να υπολογισω παλι τους υδατανθρακες μου

  29. #89
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Στα κιλά που είσαι, βάλε κανα 200άρι βρε αδερφέ. Κανα 80άρι τα λιπαρά και τα υπόλοιπα υδατάνθρακας. Και βλέπουμε...
    BP:120
    BSQ:160
    DL:190
    OHP:87,5

  30. #90
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by DIVER1564 View Post
    Στα κιλά που είσαι, βάλε κανα 200άρι βρε αδερφέ. Κανα 80άρι τα λιπαρά και τα υπόλοιπα υδατάνθρακας. Και βλέπουμε...
    Πολλα δεν ειναι τοση πρωτεινη χωρις σωματικη ασκηση , δυτη?


 
Page 3 of 18 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •