Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 9 of 9
  1. #1

    Default Πόση Ποσότητα Γιαουρτιού Μπορώ Να Καταναλώνω;

    Γεια σας παιδια

    Ηθελα να ρωτησω κατι
    Επειδη χρειαζομαι γυρω στα 160 γρ πρωτεινης τη μερα κ δε παιρνω πρωτεινη σε σκονη ηθελα τη γνωμη σας για το γιαουρτι κ τη ποσοτητα που μπορω να καταναλωνω

    Τρωω τη μερα γυρω στα 600-700 γρ γιαουρτι και πινω δυο ποτηρια γαλα...αυτα απο γαλακτοκομικα
    Το γιαουρτι που παιρνω εχει 9,3 γρ πρωτεινης ανα 100 γρ

    Θεωρειται οτι εινσι μεγαλη ποσοτητα κ να τη μειωσω η μπορω να τρωω αφοβα οσο θελω;;

    Απλα θελω να αποφυγω τη πρωτεινη σε σκονη για την ωρα κ στη πορεια αν δω οτι δεν βγαινει η ποσοτητα που χρειαζομαι τη μερα να ξεκινησω.

    Ειμαι 1,87 κ 80 κιλα
    Σχετικα αρχαριος (4 μηνες γυμναστηριο με καλη διατροφη πλουσια σε πρωτεινη κ υδατανθρακες) και θελω να σφιξει το κορμι μεχρι το καλοκαιρι κ μετα πια να παω σε αλλο επιπεδο..

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Γιατί δεν τρως κοτόπουλο/γαλοπουλα/μοσχαρι/αβγα/ψάρια/κοτατζ; Στο τελος θα τρως ολοκληρο κουβαδακι βρε αγορι μου γιαουρτι!
    Με το να το ριξεις στα γιαουρτια δεν θα δεις προκοπή.
    Αν θες να πας σε αλλο επιπεδο οπως εχεις στοχο, τοτε φροντισε και η διατροφη σου να ειναι υψηλών "οκτανίων".
    Last edited by Kardoula; 18-03-15 at 19:08.

  3. #3

    Default

    Τρωω καθημερινα για μεσημερι κοτοπουλο η γαλοπουλα η μπιφτεκια με ρυζι η μακαρονια

    Αυγα 4-5 ασπραδια καθε πρωι

    Τονο η σολωμο για βραδυ

    Τρωω τα παντα απο πρωτεινες απλως τρωω πολυ γιαουρτι μηπως κ φθασω τα 160 γρ τη μερα

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Aύξησε ποσότητα απο τα κρεατικα/αβγα/ψαρικα. Τι να σου φτουρισουν 4-5 ασπραδια; Εδω εγω που ειμαι 1.61cm τρώω 7!!

  5. #5

    Default

    Θα τα αυξησω αλλα ολοι οι δρομοι οδηγουν στη whey μου φαινεται :p

    Τι να κανω που ειμαι ψηλος! Εχει κ τα κακα του τελικα!χαχα

    Γυμναστηριο παω 4 φορες την εβδομαδα κ καθε κυριακη παω για τρεξιμο η ποδηλατο εξω..

    Ελπιζω να εχω αποτελεσματα συντομα οχι κατι τρελο αλλα ισα ισα για να παρω τη δυναμη να συνεχισω!

    Ευχαριστω για τις απαντησεις!

  6. #6
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Η whey θα σε βοηθήσει σίγουρα. Προσθέτοντας ενα σκουπ σε 300γρ γιαουρτακι τσακ μπαμ ανεβαζεις την πρωτεινη σου. Ή στο πρωινό σου μεσα στη βρώμη ωστε να συμπληρωσεις τα ασπραδια.

    Όσο για το αποτέλεσμα, εξαρτάται τη συνέπειά σου και το αν ακολουθείς σωστά βήματα. Βέβαια να έχεις λογικές προσδοκίες, όχι ότι επειδή έρχεται καλοκαίρι να θες να γινεις φέτες σε λίγους μήνες.
    Καλή επιτυχία στο στόχο σου!

  7. #7

    Default

    Ναι καλα για φετες τοσο συντομα ουτε λογος!θελει πολυ δουλεια,το ξερω!

    Εγω που αν δεν ετρωγα καθε μερα γλυκο εχω να βαλω στο στομα μου 3 εβδομαδες! Και αν αποφασισω να φαω θα ειναι κατι σε παγωτο μια δυο μπαλες
    Αν θελω για την ωρα γλυκο θα φαω μια μπανανα η κουακερ η σπιτικι μπαρα δημητριακων που μου εχει φτιαξει μια φιλη και ειμαι οκ χεχε

    Να σαι καλα!

  8. #8
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Υπάρχει και μια πολύ ωραία συνταγή μου αν είσαι γλυκατζής σαν εμένα, με γιαούρτι τοτάλ και κακάο σκόνη! ;-) Στην ενότητα των συνταγών θα βρεις πολλές!!

  9. #9

    Default

    Παω να ψαξωωωω :-)


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πόση ποσότητα πρωτεΐνης χρειαζόμαστε - Συζήτηση
    By GRF in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 62
    Last Post: 17-08-09, 05:32
  2. Πόσα ασπράδια μπορώ να καταναλώνω ημερησίως;
    By a-dim in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 17
    Last Post: 23-03-08, 21:12

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •