Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 31 to 60 of 75
  1. #31
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    15-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by Musclemar View Post
    Τι ειναι η φυσικη "ντοπα" ? Δεν κατανοω τη χρηση της λεξης.
    Eννοω οτι ειναι μια φυσικη αναβολικη ουσια που σε καθε ανθρωπο παραγεται σε διαφορετικες ποσοτητες. Εχεις δικαιο, η τοποθετηση μου δεν ηταν σωστη.

    Edit: Για να δικαιολογησω και το σκοπο της ερωτησης θα πω αυτο. Απλα μου προκαλει ενδιαφερον και θαυμασμο πως το ανθρωπινο σωμα παραγοντας αυτη την ορμονη μπορει να προκαλεσει τοσες πολλες επιπτωσεις(δυναμη, μυικοτητα, σεξουαλικοτητα κτλπ.). Και για αυτο ρωταω, για να δω εαν ειναι οντως τοσο "ικανη" να διαφοροποιησει 2 σωματα ενω ο ενας δεν προσπαθει αρκετα σκληρα.
    Last edited by Kruphix; 08-04-15 at 21:22.

  2. #32
    Pumping Iron Diablo's Avatar
    Join Date
    04-04-11
    Posts
    404

    Default

    Ωραιο το αρθρο.Πολυ βασικο αυτο με τα πλαστικα,τα οποια ειναι παντου γυρω μας κ μονο κακο κανουν...αμα κοιταξετε κατω απο καθε πλαστικο θα δειτε οτι εχει ενα τριγωνο και μεσα εχει εναν αριθμο.Αυτος ο αριθμος ειναι το ειδος του πλαστικου.

    Στα νερα για παραδειγμα εχει το 1,που θεωρειται απο τα light οσον αφορα αυξηση των ξενοοιστρογονων.Ενω τα πλαστικα ποτηρια που παιρνεις απεξω freddo espresso κτλ εχουν το 6 το οποιο ειναι απο τα χειροτερα.Γιαυτο προσωπικα ο,τιδηποτε καφε παρω στο χερι τους λεω σε ποτηρι του καπουτσινο.

    Τα πλαστικα ειναι ενας πολυ βασικος παραγοντας που εχει συνδραμει στη θηλυκοποιηση του περιβαλλοντος.

    Τωρα οσον αφορα την απο πανω ερωτηση,συγκριση 2 αντρων με 600 κ 1000 τεστο,πιθανοτατα,αμα στον 2ο κι οι υπολοιπες ορμονες ειναι σε ισορροπια,να εχει ενα "προβαδισμα" απο τον αλλο σε καποια κομματια.
    Οι καλύτερες στιγμές,δεν έγιναν ποτέ check-in.

  3. #33
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    15-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Με αφορμη το thread με τα γονιδια και τις φυλες, εψαχνα ολο κ περισσοτερα αρθρα σχετικα με το πως λειτουργει η τεστοστερονη ( δυστυχως ακομη δεν βρηκα καποιο που να απανταει στην ερωτηση μου ακριβως)
    Το συμπερασμα του αρθρου που διαβασα ηταν αυτο "The key takeaway here is not that you should take ********, but that things you can do to naturally raise your testosterone levels are unlikely to affect your muscle growth." (Μιchael Matthews)


    Γενικα αναφερει οτι τα επιπεδα τεστοστερονης που εχουμε , εαν ειναι εντος φυσιολογικων οριων-οχι δηλαδη AAΣ, δεν θα παιξουν τοσο καθοριστικο αποτελεσμα στη μυικη αναπτυξη. Δηλαδη εαν εχω 5 και ο διπλα μου 6, θα εχουμε τα ιδια αποτελεσματα.
    Το αρθρο εχει παραπομπες σε ερευνες πανεπιστημιων που εχουν δημοσιευτει. Ποια η γνωμη σας στο θεμα;
    Μπορω να στειλω το link αλλα δεν ξερω εαν επιτρεπεται, αν καποιος μπορει να μου πει θα το εκτιμουσα.

  4. #34
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Τι ακριβως ερωτηματα σου εχουν μεινει αναπαντητα;
    Η τεστοστερονη ειναι μονο το ενα κομματι του παζλ. Μην αναλωνεσαι αποκλειστικα σε αυτο. Αυτο που εγραψες, ειναι ακριβως και το ζουμι.

  5. #35
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    15-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Τι ακριβως ερωτηματα σου εχουν μεινει αναπαντητα;
    Η τεστοστερονη ειναι μονο το ενα κομματι του παζλ. Μην αναλωνεσαι αποκλειστικα σε αυτο. Αυτο που εγραψες, ειναι ακριβως και το ζουμι.
    Δεν εχω καταλαβει πως λειτουργει η τεστοστερονη στους μυς. Ποια ειναι η διαδικασια; Υπαρχουν καποιο ειδος υποδοχης στους μυς για την τεστο; Απορροφαται; Το σωμα εχει καποια "κριτηρια" για το που θα κατευθυνει την τεστο; Γενικα τιι γινεται

  6. #36
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    Δεν εχω καταλαβει πως λειτουργει η τεστοστερονη στους μυς. Ποια ειναι η διαδικασια; Υπαρχουν καποιο ειδος υποδοχης στους μυς για την τεστο; Απορροφαται; Το σωμα εχει καποια "κριτηρια" για το που θα κατευθυνει την τεστο; Γενικα τιι γινεται
    την επομενη φορα που θα πας βολτα με το αυτοκινητο σου μην βαλεις βενζινη βαλε νερο μεσα ;)

  7. #37
    Pumping Iron ukbulldog3's Avatar
    Join Date
    24-05-11
    Posts
    401

    Default

    Χαχα!!!

  8. #38
    Pumping Iron Chris198's Avatar
    Join Date
    20-09-15
    Posts
    476

    Default

    Έγινε παραπομπή εδώ από άλλο άρθρο και θέλω να πω τα συγχαρητήριά μου στην kardoula, πολύ ωραίο άρθρο!
    Τώρα σχετικά με κάποια σχόλια παραπάνω έχω να πω ότι :
    Η ολική τεστοστερόνη δείχνει ότι όλα πάνε καλά (εφόσον είμαστε εντός ορίων) αν ενδιαφέρεται κάποιος για κάποιον συγκεκριμένο τομέα που παίζει ρόλο πρέπει να ψάξει λίγο παραπάνω.
    Πχ για την ευχαρίστηση παίζει ρόλο η δεσμευμένη shbg τεστοστερόνη. Αυτή μόνο εκεί βρίσκει εφαρμογή και είναι πολύ καλό να είναι υψηλή.
    Για το gym καλό είναι να είναι υψηλή η ελεύθερη τεστοστερόνη.
    Από εκεί και πέρα η τεστοστερόνη είναι αναγκαία συνθήκη για ένα καλό σώμα αλλά όχι ικανή. Δλδ χρειάζεται αλλά από μόνη της δεν είναι αρκετή. Τρανταχτό παράδειγμα αθλητές που λαμβάνουν εξωγενείς δόσεις, φτάνοντας σε παραπλήσια επίπεδα (περίπου 5-10 φορές πιο υψηλά από τα υψηλά δικά μας) αλλά παρουσιάζουν εντελώς διαφορετική σωματική διάπλαση. Μπαίνει στη μέση και ο παράγοντας κληρονομικοτητα που θα μας επηρεάζει για πάντα σε ότι επίπεδο και αν φτάσουμε. Έχει βασικά να κάνει με την "άποψη " του ίδιου του οργανισμού σχετικά με το πόσο θα ενισχύσει έναν ιστο που "τραυματιζεται " τακτικά.
    Όμως σίγουρα το ίδιο άτομο με παραπάνω τεστοστερόνη θα έχει καλύτερα αποτελέσματα.

    Σχετικά με το σεξ, άποψη μου είναι ότι επειδή μετά από αυτό παρατηρουντε υψηλά επίπεδα προλακτινης, ουσίας που μας δίνει την ωραία αίσθηση ηρεμίας μετά την ολοκλήρωση, είναι ότι καλό είναι να έχουμε όσο το δυνατόν καλύτερη φυσική κατάσταση. Θέλω να πω πολύ σεξ ίσον επίπεδα προλακτινης που είναι ανταγωνιστές τεστοστερόνης, ενώ σωστή γυμναστική και τρόπος ζωής ίσον πολλή τεστοστερόνη που είναι ανταγωνιστής της προλακτινης. Δλδ αν το shbg ανέβει, θα βελτιωθεί η "ανάρρωση " και η δεύτερη φορά θα είναι χρονικά πιο κοντά.

    Γενικά ένας ισορροπημένος τρόπος ζωής κάνει καλό.

    Και πάλι συγχαρητήρια, υπάρχουν βιβλία στα ελληνικά που να εμβαθύνουν σε αυτό το τομέα κι άλλο ? Μέχρι τώρα βρίσκω μελέτες και αναφορές στα αγγλικά και η ορολογία είναι δύσκολη

  9. #39
    Advanced Bodybuilder DimitrisK's Avatar
    Join Date
    01-02-06
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by Xrhstosa4 View Post

    Σχετικά με το σεξ, άποψη μου είναι ότι επειδή μετά από αυτό παρατηρουντε υψηλά επίπεδα προλακτινης, ουσίας που μας δίνει την ωραία αίσθηση ηρεμίας μετά την ολοκλήρωση, είναι ότι καλό είναι να έχουμε όσο το δυνατόν καλύτερη φυσική κατάσταση. Θέλω να πω πολύ σεξ ίσον επίπεδα προλακτινης που είναι ανταγωνιστές τεστοστερόνης, ενώ σωστή γυμναστική και τρόπος ζωής ίσον πολλή τεστοστερόνη που είναι ανταγωνιστής της προλακτινης. Δλδ αν το shbg ανέβει, θα βελτιωθεί η "ανάρρωση " και η δεύτερη φορά θα είναι χρονικά πιο κοντά.
    Τα έχεις μπερδέψει λίγο. Η αύξηση της προλακτίνης είναι στιγμιαία και δεν επηρεάζει την παραγωγή τεστοστερόνης. Και η shbg δεν ανεβαίνει σίγουρα. Η ποσότητά της καθορίζεται είτε από γενετικούς παράγοντες είτε από παθολογικές καταστάσεις ή/και λήψη φαρμάκων.

  10. #40
    pokito's Avatar
    Join Date
    23-10-15
    Posts
    42

    Default

    Σκεφτομαι να αρχισω το συγκεκριμενο συμπληρωμα. Μπορει να μου προτινει καποιας εταιριας καποιος που να εχει δοκιμασει αυτο το συμπληρωμα και εχει μεινει ευχαριστιμενος?

  11. #41
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by Xrhstosa4 View Post
    Έγινε παραπομπή εδώ από άλλο άρθρο και θέλω να πω τα συγχαρητήριά μου στην kardoula, πολύ ωραίο άρθρο!

    Σχετικά με το σεξ, άποψη μου είναι ότι επειδή μετά από αυτό παρατηρουντε υψηλά επίπεδα προλακτινης, ουσίας που μας δίνει την ωραία αίσθηση ηρεμίας μετά την ολοκλήρωση, είναι ότι καλό είναι να έχουμε όσο το δυνατόν καλύτερη φυσική κατάσταση. Θέλω να πω πολύ σεξ ίσον επίπεδα προλακτινης που είναι ανταγωνιστές τεστοστερόνης, ενώ σωστή γυμναστική και τρόπος ζωής ίσον πολλή τεστοστερόνη που είναι ανταγωνιστής της προλακτινης.
    Μη μας κοβεις και το σεξ ρε :D
    Οχι σοβαρα τωρα αυτο ερχεται σε αντιδιαστολη με την αποψη οτι η σεξουαλικη ζωη βοηθαει στην αυξηση της. Οπως ανεφερε και η Ειρηνη στο αρχικο ποστ. ??
    "If you have time to think of a beautiful end, then live beautifully until the end."
    Sakata Gintoki



  12. #42
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Το σεξ είναι υγεία παιδιά. Αλίμονο αν είχε αρνητικό αντίκτυπο στην τεστοστερόνη!
    Κρατήστε τα πράγματα απλά, μην μπαίνετε σε ακραίες τακτικές ή συμπληρώματα που τάζουν λαγούς με πετραχήλια και θα είστε κομπλέ.

  13. #43
    Pumping Iron Chris198's Avatar
    Join Date
    20-09-15
    Posts
    476

    Default

    Αναφερόμουν προφανώς σε υπερβολή. Ανάλογα την ηλικία έχει μια "περίοδο " ο οργανισμός που επανέρχεται. Αν είσαι 20-30 μπορεί να είναι λίγες ώρες η λεπτά. Αν είσαι 60 ίσως και μια μέρα

    Έναν αθλητή βαρών δεν τον επηρεάζει ιδιαίτερα. Γιατί έτσι κι αλλιώς δουλεύει δυνατά ο οργανισμός για μέγιστη παραγωγή ορμονών, όση είναι αυτή στον καθένα.

    Εννοείται ότι στα φυσιολογικά πλαίσια κάνει ίσως και καλό διότι ενεργοποιεί την παραγωγή σπερ. Αλλά τέλος πάντων όλα αυτά τα βελτιώνει η γυμναστική. Όχι το κρεβάτι για την γυμναστική. Αυτό εννοούσα.
    Δεν διαφώνησα με την ειρήνη. Ήμουν πολύ νέος τότε (σαν μέλος εννοώ) και έτσι όπως είπα να το γράψω "επίσημα " ίσως να τα παρεξηγησατε.
    Η υπερβολή σε αυτό το τομέα νομίζω ότι λίγο πολύ όλοι ξέρουμε που είναι

    Τώρα ακριβώς δεν ξέρω αλλά νομίζω σχετικά με αυτό που λέει μέλος πιο πάνω ότι σε ακραίες καταστάσεις ρίχνει λίγο. Αλλά επειδή μιλάμε για άκρα δεν είναι σημείο να σταθούμε, εξάλλου δε νομίζω κάνεις να πιάσει άκρα αφού γίνεται επειδή το θέλει

    Δλδ εννοούσαν τέλος πάντων ότι κυρίως η γυμναστική βελτιώνει αυτό το τομέα και όχι αυτός κάθε αυτός από μόνος του. Έχει οφέλη και εκεί ένας αθλητής που κινείται σε "νορμάλ " πλαίσια
    Ελπίζω να μην τα παρα έγραψα χύμα πιάνοντας άλλο άκρο από το παραπάνω ποστ...

  14. #44
    Pumping Iron Chris198's Avatar
    Join Date
    20-09-15
    Posts
    476

    Default

    Quote Originally Posted by NewKuriakos View Post
    Μη μας κοβεις και το σεξ ρε :D
    Οχι σοβαρα τωρα αυτο ερχεται σε αντιδιαστολη με την αποψη οτι η σεξουαλικη ζωη βοηθαει στην αυξηση της. Οπως ανεφερε και η Ειρηνη στο αρχικο ποστ. ??
    Αναφερόμουν σε υποθετικά ακραία περίπτωση. Όχι μωρέ δεν κάνει κακό.

    Εγώ δεν στο κόβω, αλλά τώρα που θα το φορολογησουν και αυτό μην λες ότι φταίω εγώ :-P

  15. #45

    Default

    Να σας κανω μια ερωτηση παρακαλω . Επειδη ειμαι και νεος σχετικα ... καποιοι μου ειπαν πως η προσληψη ετοιμης τεστοστερονης μπορει να κανει τον οργανισμο να σταματησει να παραγει ο ιδιος την τεστοστερονη . Αληθευει η ειναι ψεμα ? Και παλι συγγνωμη για την ενοχληση . Ευχαριστω !

  16. #46
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Quote Originally Posted by MichaelVikiaris View Post
    Να σας κανω μια ερωτηση παρακαλω . Επειδη ειμαι και νεος σχετικα ... καποιοι μου ειπαν πως η προσληψη ετοιμης τεστοστερονης μπορει να κανει τον οργανισμο να σταματησει να παραγει ο ιδιος την τεστοστερονη . Αληθευει η ειναι ψεμα ? Και παλι συγγνωμη για την ενοχληση . Ευχαριστω !

    Φιλε μου αυτο που αναφερεις εχει να κανει με αναβολικα στεροειδη.Αν θες τετοια πραγματα μονο στο προχωρημενο bodybuilding να σου απαντησουν τα παιδια.Εδω εχω την αισθηση οτι δεν επιτρεπεται.

  17. #47
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ειδικα αμα εισαι και νεος τι να την κανεις την επιπλεον?!Επισης ο οργανισμος παντα θα προσπαθει να ερθει σε ισορροπια.οποτε εγω αυτο που θα φοβομουν θα ηταν ποια/ποιες ορμονες θα αυξησει ο οργανισμος ετσι ωστε να κρατησει την ισορροπια σε μια αυξημενη τεστο.
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  18. #48
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Quote Originally Posted by Δεσμώτης View Post
    Ειδικα αμα εισαι και νεος τι να την κανεις την επιπλεον?!Επισης ο οργανισμος παντα θα προσπαθει να ερθει σε ισορροπια.οποτε εγω αυτο που θα φοβομουν θα ηταν ποια/ποιες ορμονες θα αυξησει ο οργανισμος ετσι ωστε να κρατησει την ισορροπια σε μια αυξημενη τεστο.

    Αναμφιβολα θα ανεβουν και οιστραδιολη και αρωματαση και απο καποια δοση και πανω ερευνες εδειξαν να ανεβαινει και προλακτινη.Αλλα νομιζω οτι πρεπει να σταματησει εδω το τοπικ και να μην συνεχισουμε κουβεντες για φαρμακοδιεγερση.

  19. #49

    Default

    Ok σας ευχαριστω παρα πολυ :) :)

  20. #50
    New Member
    Join Date
    22-03-16
    Posts
    14

    Default

    Μολις πηρα τα αποτελεσματα των εξετασεων τεστοστερονης και ειναι απογοητευτικα.Free testo οριο και τεστοστερονη λιγο κατω απο το οριο.Το παραδοξο ειναι οτι ειμαι 27 δεν πινω δεν καπνιζω γυμναζομαι (και βλεπω εξελιξη στο σωμα μου) ειμαι σε καλο επιπεδο καμια σχεση με παχυσαρκια κτλ κοιμαμαι αρκετα.Τι θα μποροσε να φταιει;

  21. #51
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    Quote Originally Posted by Berserk View Post
    Μολις πηρα τα αποτελεσματα των εξετασεων τεστοστερονης και ειναι απογοητευτικα.Free testo οριο και τεστοστερονη λιγο κατω απο το οριο.Το παραδοξο ειναι οτι ειμαι 27 δεν πινω δεν καπνιζω γυμναζομαι (και βλεπω εξελιξη στο σωμα μου) ειμαι σε καλο επιπεδο καμια σχεση με παχυσαρκια κτλ κοιμαμαι αρκετα.Τι θα μποροσε να φταιει;
    Παιζουν ρολο πολλα..εσυ αυτον τον καιρο πως νιωθεις ψυχολογικα και σωματικα; το νιωθεις πανω σου;
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''

  22. #52
    Pumping Iron Chris198's Avatar
    Join Date
    20-09-15
    Posts
    476

    Default

    Quote Originally Posted by Berserk View Post
    Μολις πηρα τα αποτελεσματα των εξετασεων τεστοστερονης και ειναι απογοητευτικα.Free testo οριο και τεστοστερονη λιγο κατω απο το οριο.Το παραδοξο ειναι οτι ειμαι 27 δεν πινω δεν καπνιζω γυμναζομαι (και βλεπω εξελιξη στο σωμα μου) ειμαι σε καλο επιπεδο καμια σχεση με παχυσαρκια κτλ κοιμαμαι αρκετα.Τι θα μποροσε να φταιει;

    Αν δεν έχεις κάνει κάτι στο παρελθόν που θα έκανε κακό. Τότε είναι φυσικά τα αίτια. Κάνε μια εξέταση για cpk μήπως είσαι σε υπερπροπονηση. Επίσης τι διατροφή ακόλουθεις ? Αν είναι εξαντλητική για ελάττωση λίπους μπορεί να φταίει αυτή. Για αυτό και υποθερμιδικα δεν είναι σωστό να κινηθείς για παρα πολύ καιρό. Μόνο όσο χρειάζεται με τα σωστά στοιχεία στη διατροφή.
    Από εκεί και πέρα δυστυχώς υπάρχει ένα ποσοστό που το έχει. Δεν είναι κάτι κακό, αντιμετωπιζεται εύκολα.

    Φυσικά το πρώτο που πρέπει να κάνεις είναι να συμβουλευτεις ενδοκρινολογο.

  23. #53
    New Member
    Join Date
    22-03-16
    Posts
    14

    Default

    Ειμαι σε περιοδο που προσπαθω να βαλω κιλα οχι να χασω ψυχολογικα επισης ειμαι οκ και σωματικα οχι δεν το νιωθω γι'αυτο μου εκανε εντυπωση.Ο ενδοκρινολογος μου ειπε ομως να το ψαξουμε περαιτερω ισως βρω το αιτιο

  24. #54
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    15-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by Berserk View Post
    Ειμαι σε περιοδο που προσπαθω να βαλω κιλα οχι να χασω ψυχολογικα επισης ειμαι οκ και σωματικα οχι δεν το νιωθω γι'αυτο μου εκανε εντυπωση.Ο ενδοκρινολογος μου ειπε ομως να το ψαξουμε περαιτερω ισως βρω το αιτιο
    Τριχοφυια στο προσωπο εχεις; Το χρωμα της φωνης σου εχει αλλαξει; Η λιμπιντο σου ειναι οκ;

  25. #55
    New Member
    Join Date
    22-03-16
    Posts
    14

    Default

    Ολα φυσιολογικα

  26. #56
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    15-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by Berserk View Post
    Ολα φυσιολογικα
    τοτε ακολουθησε τις εξετασεις που θα προτεινει ο ενδοκρινολογος.

  27. #57
    Junior Bodybuilder antwnakis1997's Avatar
    Join Date
    11-05-15
    Posts
    152

    Default

    Παιδια μηπως γνωριζει κανεις αν με την αυξηση τεστοστερονης(φυσικη εννοειται) συνεπαγεται τριχοπτωση και φαλακρα ?

  28. #58
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    οχι αυτο εχει να κανει μετα τα γονιδια του καθενος!
    ως συνηθως αυτο μετην καραφλα μεχρι τα 30 θα εχει φανει ....αν ειναι να αδειασει καποιος! μη σου πω και νωριτερα...
    Last edited by lary2332; 26-05-16 at 17:20.
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  29. #59
    Advanced Bodybuilder kostas muscle's Avatar
    Join Date
    20-12-12
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    721

    Default

    Ετσι οπως μας εχουν καταντησει καραφλα μπορει να αποκτησεις και μεσα σε μια νυχτα

  30. #60
    Junior Bodybuilder antwnakis1997's Avatar
    Join Date
    11-05-15
    Posts
    152

    Default

    Δεν ξερω ρε παιδια πολλα ακουγοντε για συσχετιση καραφλας-τεστοστερονης


 
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Αύξηση Τεστοστερόνης - 21 Ετών
    By claudio in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 8
    Last Post: 05-05-17, 01:45
  2. Έξι Φυσικοί Τρόποι Για Την Αύξηση Τεστοστερόνης
    By stelios40 in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 32
    Last Post: 17-02-15, 19:51
  3. Replies: 3
    Last Post: 21-07-08, 19:11

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •