Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 31 to 60 of 64
  1. #31

    Default

    Νταξει ο καθενας όπως τον βολευει!Εγω δε μπορουσα να κατεβασω άλλο ρυζι και επελεξα να βαλω τη δεξτροζη,αλλα τωρα στη διαιτα που το φαι μειωνεται σαφως και θα ανεβασω το ρυζι για να κρατιεμαι και χορτατος και μετα θα βαλω και πατατα που χορταινει ακομα περισσοτερο.Ο καθενας ότι του δουλευει καλυτερα!

    Σταυρο εγω ειχα και τωρα τον χειμωνα βακαλαο.Μεταπροπονητικα μιας και είναι ευκολοχωνευτο ψαρι και δεν αντεχα άλλο το στηθος κοτοπουλου.Εγω προτιμω μεταπροπονητικα ευκολοχωνευτη πρωτεινη.Επισης δοκιμασα και προχθες για πρωτη φορα το στηθος κοτοπουλου και το κανα στο αντικολλιτικο με λεμονι και πιπερι.Βγηκε όλα τα λεφτα το χασα μπιτ χαχαχα,οποτε τωρα τον βακαλαο θα τον ξαναβαλω παλι αργοτερα!

  2. #32
    Advanced Bodybuilder kostas muscle's Avatar
    Join Date
    20-12-12
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    721

    Default

    Εγω νομιζω Στελιο καλη σκεψη ειναι αυτη που λες
    ετσι οπως το διαχειριζεσαι το θεμα με το να αυξομειωνεις η την δεξτροζη η τον υδατανθρακα απο φαγητο
    Μεταπροπονητικα παντως βλεπω τα περισσοτερα παιδια εχουν σαν πρωτη επιλογη το κοτοπουλο και μετα το ψαρι
    Το ψαρι εγω δεν το τρωω και τοσο συχνα το μονο που μου αρεσει ειναι ο σολομος αλλα ειναι ακριβο και το βαζω 1 φορα την εβδομαδα
    Προσπαθησα να φαω παγκασιους αλλα δεν μπορεσα
    Το μεγαλυτερο προβλημα παντως εγω το εχω οπως εχω γραψει και αλλη φορα την στιγμη περιπου μια ωρα πριν την προπονηση τι να επιλεξω για φαγητο

  3. #33

    Join Date
    09-07-10
    Posts
    868

    Default

    Quote Originally Posted by kostas muscle View Post
    Εγω νομιζω Στελιο καλη σκεψη ειναι αυτη που λες
    ετσι οπως το διαχειριζεσαι το θεμα με το να αυξομειωνεις η την δεξτροζη η τον υδατανθρακα απο φαγητο
    Μεταπροπονητικα παντως βλεπω τα περισσοτερα παιδια εχουν σαν πρωτη επιλογη το κοτοπουλο και μετα το ψαρι
    Το ψαρι εγω δεν το τρωω και τοσο συχνα το μονο που μου αρεσει ειναι ο σολομος αλλα ειναι ακριβο και το βαζω 1 φορα την εβδομαδα
    Προσπαθησα να φαω παγκασιους αλλα δεν μπορεσα
    Το μεγαλυτερο προβλημα παντως εγω το εχω οπως εχω γραψει και αλλη φορα την στιγμη περιπου μια ωρα πριν την προπονηση τι να επιλεξω για φαγητο
    μοσχαρι-μακαρονι για ογκο , κοτα-ρυζι για διαιτα γενικότερα, και ειδικοτερα συνδιασμοι αυτονων

  4. #34
    Advanced Bodybuilder kostas muscle's Avatar
    Join Date
    20-12-12
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    721

    Default

    Αντρεα για μετα την προπονηση αυτα που γραφεις ειναι?

  5. #35

    Join Date
    09-07-10
    Posts
    868

    Default

    Quote Originally Posted by kostas muscle View Post
    Αντρεα για μετα την προπονηση αυτα που γραφεις ειναι?
    Για πριν ρωτησες , αλλα και για μετα παλι τα ιδια τρωμε

  6. #36
    Advanced Bodybuilder kostas muscle's Avatar
    Join Date
    20-12-12
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    721

    Default

    Περιπου στης 2- 2 30 ειναι το μεσημεριανο
    6 - 6 30 κανω παντα προπονηση
    Γυρω στης 5 η ωρα εκει ειναι που θελω κατι να φαω για να αντεξω μεχρι της 8 η ωρα

  7. #37

    Join Date
    09-07-10
    Posts
    868

    Default

    Quote Originally Posted by kostas muscle View Post
    Περιπου στης 2- 2 30 ειναι το μεσημεριανο
    6 - 6 30 κανω παντα προπονηση
    Γυρω στης 5 η ωρα εκει ειναι που θελω κατι να φαω για να αντεξω μεχρι της 8 η ωρα
    Κοστα αν θες να βοηθησω στηλε μ Inbox . Ας καθαρήσει κάποιος το thread του παιδιου , το καναμε κ@λο

  8. #38
    Advanced Bodybuilder jonic's Avatar
    Join Date
    13-03-11
    Location
    χανια
    Posts
    851

    Default

    συγνωμη αν κανω κατι λαθος ...... το παιδι ειναι 74 κιλα με περιοδο γραμμωσης στις 3100 θερμιδες ? εγω στα 90 ειμαι στην συντηρηση στις 2900 κατι ..... εγω τα υπολογιζω λαθος ? οι υδατανθρακες που εχει δεν ειναι πολυ πανω ?

  9. #39
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by jonic View Post
    συγνωμη αν κανω κατι λαθος ...... το παιδι ειναι 74 κιλα με περιοδο γραμμωσης στις 3100 θερμιδες ? εγω στα 90 ειμαι στην συντηρηση στις 2900 κατι ..... εγω τα υπολογιζω λαθος ? οι υδατανθρακες που εχει δεν ειναι πολυ πανω ?
    Δες την προηγούμενη σελίδα... αυτά λέω...
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by kostas muscle View Post
    Εγω νομιζω Στελιο καλη σκεψη ειναι αυτη που λες ετσι οπως το διαχειριζεσαι το θεμα με το να αυξομειωνεις η την δεξτροζη η τον υδατανθρακα απο φαγητοΜεταπροπονητικα παντως βλεπω τα περισσοτερα παιδια εχουν σαν πρωτη επιλογη το κοτοπουλο και μετα το ψαριΤο ψαρι εγω δεν το τρωω και τοσο συχνα το μονο που μου αρεσει ειναι ο σολομος αλλα ειναι ακριβο και το βαζω 1 φορα την εβδομαδαΠροσπαθησα να φαω παγκασιους αλλα δεν μπορεσα Το μεγαλυτερο προβλημα παντως εγω το εχω οπως εχω γραψει και αλλη φορα την στιγμη περιπου μια ωρα πριν την προπονηση τι να επιλεξω για φαγητο
    Για μια ωρα πριν προσωπικα θα επελεγα ασπράδια με λιγο ρυζι,χωρις σαλατες και λιποι.Ειναι ένα ευκολοχωνευτο γευμα.Πιστευω παρα πολύ ότι ο καθενας πρεπει αν κινειται με τι τον βολευει και τι του δουλευει καλυτερα.Τι εννοω,εγω ειδα ότι αν ανεβασω το ρυζι πανω από 100-110γρ αρχιζω και ζορίζομαι οποτε και εβαλα τη δεξτροζη που ναι ευκολοχωνευτη και αμεσα αποροφισιμη.Αφου δε μπορουσα να φαω παραπανω υδατανθρακα,δε το σηκωνα αλλο με μπουχτιζε τι να κανα??Αυτο εμενα με βολεψε και δεν με κρατησε καθολου πισω,ουτε με θολωσε ουτε τπτ.Βακαλαο παλι τον επελεξα για καποιο λογο.Γτ επι πανω από ένα χρονο μπορει και έναμιση ετρωγα στηθος κοτοπουλου σχεδόν καθημερινα,δεν ηθελα μετα ουτε να το βλεπω που λεει ο λογος.Ετσι εψαξα για άλλη καλη ευκολοχωνευτη πηγη πρωτεΐνης και επελεξα τον βακαλαο.Τωρα προχθες όμως δοκιμασα λεμονατο κοτοπουλο στο αντικολλιτικο και το κατεβαζω πολύ ανετα,οπως γραφω και ποιο πανω!
    Quote Originally Posted by jonic View Post
    συγνωμη αν κανω κατι λαθος ...... το παιδι ειναι 74 κιλα με περιοδο γραμμωσης στις 3100 θερμιδες ? εγω στα 90 ειμαι στην συντηρηση στις 2900 κατι ..... εγω τα υπολογιζω λαθος ? οι υδατανθρακες που εχει δεν ειναι πολυ πανω ?
    Τωρα ξεκιναω τη γραμμωση αδερφε!Στη πρωτη βδομαδα είμαι,επεσα από τις 3200 στις 3100 για αρχη.Μη το βλέπεις ετσι γτ παιζει ρολο ο μεταβολισμος,η δραστηριοτητα,υπαρχουν πολλοι παραγοντες.Καποτε με περιπου 3500 θερμιδες ημουν στα 82κιλα.Τι να πει και ο Phelps που τρωει 10000θερμιδες??

  11. #41
    Junior Bodybuilder nuar_space's Avatar
    Join Date
    25-11-11
    Location
    athens
    Posts
    202

    Default

    Eγω παντως στον ογκο μου δεν εφαγα ετσι. Ειμαι περιεργος να δω αποτελεσματα. Και ειμαι 1,82 και 77 κιλα.

  12. #42
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καθε σωμα ειναι διαφορετικο Ακη. Τα κιλα και το υψος δεν λενε κατι. Σε σενα το πολυ φαι δεν βοηθαει, το χουμε δει. Αλιμονο αν δούλευαν τα ιδια σε ολους.
    Last edited by Kardoula; 30-03-15 at 12:57.

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by nuar_space View Post
    Eγω παντως στον ογκο μου δεν εφαγα ετσι. Ειμαι περιεργος να δω αποτελεσματα. Και ειμαι 1,82 και 77 κιλα.
    Μη το βλέπεις ετσι.Δεν εχουμε ολοι τον ιδιο μεταβολισμο και δε κανουμε τις ιδιες δραστηριότητες.Σαφως και θα μειωσω το φαι,θα μειωσω τον υδατανθρακα αλλα εχω σκοπο να το κανω όπως το εκανα και στον ογκο,σιγα σιγα.Το χειμωνα φαντασου ανεβαζα 150θερμιδες ανα 3βδομαδες,για ποιο λογο να μη κανω το ιδιο στη γραμμωση??Το πολύ φαι είναι σχετικο,ο Phelps πχ όπως λεω από πανω τρωει παρα πολλες θερμιδες,ουτε τις μισες δε τρωμε εμεις!

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Καθε σωμα ειναι διαφορετικο Ακη. Τα κιλα και το υψος δεν λενε κατι. Σε σενα το πολυ φαι δεν βοηθαει, το χουμε δει. Αλιμονο αν δούλευαν τα ιδια σε ολους.
    Πες τα Ειρηνη!!

  14. #44

    Default

    Λοιπον εχω να κανω λιγες ερωτησουλες.Μιας και μου τελειωνει η πρωτεινη βαζω αμινοξέα στη θεση της ετσι?Πρεπει να βαλω και άλλο ένα γευμα πρωτεΐνης στη θεση της σκόνης?Μπορω να εχω εκτος από ελαιολαδο στη διατροφή και κανενα αβοκάντο και coconut oil??Tελος λεω να κατεβασω το Σαββατο τους υδατάνθρακες στα 95γρ και τη γλυκοπατατα στα 290 τι λετε??

  15. #45
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Στέλιο, πολύ το ψειρίζεις.
    Σημασία δεν εχει αν βαλεις αβοκαντο ή ελαιόλαδο. Κράτα τα πράγματα απλά. Ασε τους αριθμους, καλοι ειναι, αλλα δεν κανουν αυτοι τη διαφορα. Ακολουθησε τις συμβουλες που σου εδωσαν ο Αντρεας και ο Σταύρος. Κρατα σταθερα τους υδατανθρακες σε ενα επιπεδο, μην μπερδευεσαι με πολλα κ περιπλοκα πραγματα.

  16. #46

    Join Date
    09-07-10
    Posts
    868

    Default

    Στελιο απλα πραγματακια οπως λεει και η Ειρηνη 1 κουτ ελαιολαδο την ημερα και 2 κροκοι το πρωι , συν το κρυμενο λιπος των κρεατων σου καλυβουν τις αναγκες για λιπος για τα κιλα σου (γενικα ) .

    Το αβοκαντο , coconut oil και ολα τα υπολοιπα λαδια δεν τα εχω δουλεψει και δεν ξερω κιολας πως δουλευουν .Αγνο παρθένο ελαιόλαδο παραγωγης μου και καλύβομαι !

    Απο κει και περα πρωτεινη σταθερα και οοοοοοταν παει στον πατω ο υδατ τοτε θα την ανεβασεις λιγο . Οποτε ναι , αν αφαιρεσεις την πρωτεινη θα βαλεις αμινοξεα και θα αντικαταστησεις την ποσοτητα
    πρωτεινης στο κρεας σου .

  17. #47

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Στέλιο, πολύ το ψειρίζεις.
    Σημασία δεν εχει αν βαλεις αβοκαντο ή ελαιόλαδο. Κράτα τα πράγματα απλά. Ασε τους αριθμους, καλοι ειναι, αλλα δεν κανουν αυτοι τη διαφορα. Ακολουθησε τις συμβουλες που σου εδωσαν ο Αντρεας και ο Σταύρος. Κρατα σταθερα τους υδατανθρακες σε ενα επιπεδο, μην μπερδευεσαι με πολλα κ περιπλοκα πραγματα.
    Ειρηνη εχεις δικιο!!Τι εννοεις τους υδατάνθρακες να τους κραταω σταθερα σε ένα επιπεδο?Δε πρεπει ανα 2βδομαδες πχ να τους ριχνω λιγο?Λεγοντας το Σαββατο λεω να ριξω τους υδατάνθρακες στα 95γρ εννοουσα γενικα όχι μονο για το Σαββατο,αλλα για τις επομενες 2βδομαδες.

    Quote Originally Posted by koukouvitis View Post
    Στελιο απλα πραγματακια οπως λεει και η Ειρηνη 1 κουτ ελαιολαδο την ημερα και 2 κροκοι το πρωι , συν το κρυμενο λιπος των κρεατων σου καλυβουν τις αναγκες για λιπος για τα κιλα σου (γενικα ) .

    Το αβοκαντο , coconut oil και ολα τα υπολοιπα λαδια δεν τα εχω δουλεψει και δεν ξερω κιολας πως δουλευουν .Αγνο παρθένο ελαιόλαδο παραγωγης μου και καλύβομαι !

    Απο κει και περα πρωτεινη σταθερα και οοοοοοταν παει στον πατω ο υδατ τοτε θα την ανεβασεις λιγο . Οποτε ναι , αν αφαιρεσεις την πρωτεινη θα βαλεις αμινοξεα και θα αντικαταστησεις την ποσοτητα
    πρωτεινης στο κρεας σου .
    Οκ κραταω αυτά λοιπον που ειχα,κροκους-ελαιολαδο και ότι εχει το μοσχαρι και ο σολωμος.Οποτε ουσιαστικα βαζω άλλο ένα γευμα κοτοπουλο-ρυζι και ετσι στα γευματα η ποσοτητα ρυζιού θα μειωθεί αφου αυξηθηκε ο αριθμος γευματων.Καλα τα λεω??

  18. #48
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Από τα 400+γρ υδατανθρακα που γραφεις στο αρχικο σου ποστ, θα πεσεις στα 95 από τώρα;;
    Και μετά τι θα κανεις; Θα τους κοψεις τελειως;

  19. #49

    Default

    Σορρυ σε μπερδεψα Ειρηνη,λαθος μου,δε το διατιπωσα σωτα...Εννοω τις πηγες υδατανθρακα!Το ρυζι και τη βρωμη δλδ να τα ριξω στα 95γρ αβραστα και τη γλυκοπατατα στα 300γρ(από 110 και 320 αντιστοιχα)δλδ πεφτω συνολο καπου 40γρ υδατανθρακα,αυτό λεω να το κανω από το Σαββατο που μας ερχεται και να το κρατησω ετσι για 2περιπου βδομάδες!!Η μηπως είναι πολύ να ριξω 40γρ υδατανθρακα και καλο θα ταν να ριξω λιγο λιγοτερο??

  20. #50

    Join Date
    09-07-10
    Posts
    868

    Default

    Στελιο εφόσον με ρώτησες σε private και σου ειπα γτ ρωτας πάλι τα ιδια ?

  21. #51
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Στέλιο καλημερα,
    αν ρωτησες τον Αντρεα και σε καθοδηγησε, τοτε ακολουθησε ενα μονοπατι.
    Καθε ενας εχει τη δικη του μεθοδο και τακτικη. Απο 10 ατομα, μπορει να ακουσεις 10 διαφορετικες εκδοχες για το πως πρεπει να κινηθεις.
    Και οι 10 μπορει να ναι σωστες, αλλα ακολουθησε μία. Αλλιως θα μπερδευεσαι και θα γυριζεις γυρω γυρω , χωρις να φτανεις πουθενα.

    Εγω σου ευχομαι να πετυχεις τη γραμμωση σου και να ευχαριστηθεις το αποτελεσμα!

  22. #52

    Default

    Quote Originally Posted by koukouvitis View Post
    Στελιο εφόσον με ρώτησες σε private και σου ειπα γτ ρωτας πάλι τα ιδια ?
    Αντρεα αμα ριχνω τον υδατανθρακα οσο λες αλλα ανα μεγαλύτερα διαστήματα??Η αμα ριχνω λιγοτερο αλλα ανα μικροτερα διαστηματα??Το λεω γτ τωρα ανεβαζα 30-40γρ υδατανθρακα ανα διαστημα 3βδομαδων και δεν θολωσα,ανεβηκα 4κιλα μονο αλλα εβαλα καλα κιλα και σκεφτομουν να κανω κατι παρομοιο στη γραμμωση.Σκεφτομουν να κανω περιπου το ιδιο γτ πιστευα ότι ετσι θα κρατησω περισσοτερη μιυκη μαζα,μιας και όπως ξερουμε και ο υδατάνθρακας παιζει ρολο στη συντηρηση της.Αν ομως λες ότι ειτε το κανω όπως λες ειτε όπως σκεπτομαι το τελικο αποτέλεσμα θα ναι ιδιο τοτε οκ!!Και τελικα το γευμα κοτοπουλο ρυζι αντι πρωτεΐνης θα το βαλω σε 3βδομαδες που θα ανεβω πρεβεζα,γτ τωρα εδώ Χανια δε με βολευει και δυσκολα θα το τηρησω.Τοτε θα διαιρεσω και τον υδατανθρακα σε 5 γευματα αντι 4...

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Στέλιο καλημερα,
    αν ρωτησες τον Αντρεα και σε καθοδηγησε, τοτε ακολουθησε ενα μονοπατι.
    Καθε ενας εχει τη δικη του μεθοδο και τακτικη. Απο 10 ατομα, μπορει να ακουσεις 10 διαφορετικες εκδοχες για το πως πρεπει να κινηθεις.
    Και οι 10 μπορει να ναι σωστες, αλλα ακολουθησε μία. Αλλιως θα μπερδευεσαι και θα γυριζεις γυρω γυρω , χωρις να φτανεις πουθενα.

    Εγω σου ευχομαι να πετυχεις τη γραμμωση σου και να ευχαριστηθεις το αποτελεσμα!
    Ευχαριστω πολύ Ειρηνη να σαι καλα!!
    Last edited by Stelios_Xania; 03-04-15 at 17:23.

  23. #53

    Join Date
    09-07-10
    Posts
    868

    Default

    Στελιο όπως σου χα πει παίζει ρόλο κυρίως ΤΟ ΕΙΔΟΣ του υδατανθρακα παρότι η ποσότητα . Το μεγαλύτερο διάστημα απο αλλαγή είναι καλο για το σώμα ( και για το δερμα) . Αλλα εάν βιάζεσε το ελάχιστο όριο είναι οι 10 μερες!

  24. #54

    Default

    Quote Originally Posted by koukouvitis View Post
    Στελιο όπως σου χα πει παίζει ρόλο κυρίως ΤΟ ΕΙΔΟΣ του υδατανθρακα παρότι η ποσότητα . Το μεγαλύτερο διάστημα απο αλλαγή είναι καλο για το σώμα ( και για το δερμα) . Αλλα εάν βιάζεσε το ελάχιστο όριο είναι οι 10 μερες!
    Καταλαβα Αντρεα!!Όχι δε βιαζομαι.Οποτε ας το παω κανονικα και ας μου παρει περισσοτερο διαστημα(αφου είναι καλυτερο και για το σωμα και για το δερμα).Σε αυτό ηθελα να καταληξω γτ μου φανηκε πολύ η ποσοτητα που λεγαμε inbox,αν σκεφτει κανεις το ότι δε βιαζομαι και δεν θελω να ζορισω τον οργανισμο χωρις καποιο λογο...Σας ευχαριστω για τη βοηθεια!!

  25. #55

    Default

    Λοιπον εχω καποιες ερωτησουλες οποιος μπορει να βοηθησει.Καταρχας απο τη διατροφη ξεφυγα το πασχα λογο νηστειας,σε τραπεζια που μας καλουσαν και επισης με επιασε μια γαστρεντεριτιδα η οποια με εριξε απο τα 74κιλα στα 71.Η διατροφη την οποια ακολουθω εδω και 2 βδομαδες ειναι η εξης:
    Μερες προπο
    Πρωι:Ασπραδια,2κροκοι,βρωμη
    Ενδιαμεσα:κοτοπουλο,γλυκοπατατα,σαλατα,ελαιολαδο
    Μεσημερι-μεταπροπονητικα:κοτοπουλο,πατατα
    Απογευμα:σολωμο,γλυκοπατατα,σαλατα
    Βραδυ:σαλατα,σολωμο

    Κατα τη διαρκεια της προπονησης πινω xtend και πριν την αεροβια(2-3φορες τη βδομαδα κανω τωρα) σκετα αγευστα bcaa.

    Τις μερες ρεπο το χω χωρισει

    Πρωινο ιδιο
    Ενδιαμεσα:μοσχαρι ελαιολαδο,σαλατα
    Μεσημερι:κοτοπουλο,γλυκοπατατα,σαλατα
    Απογευμα:κοτοπουλο,ελαιολαδο,σαλατα
    Βραδινο:μοσχαρι,ελαιολαδο,σαλατα

    Γευματα κανω 5 γτ δυσκολα προλαβαινω τα 6.Τις μερες προπο ο υδατανθρακας και τα λιποι ειναι 292γρ(υπολογιζοντας και σαλατες και 63γρ αντιστοιχα.Ενω τις μερες ρεπο 162 και 92αντιστοιχα.Η πρωτεινη σταθερη στα 240γρ ολες τις μερες.Το μοσχαρι το παιρνω κιμα και βαζω ελαιολαδο οπως γραφω,ντοματοχυμο,πιπερι και ριγανη.

    Λοιπον οι ερωτησεις μου ειναι οι εξης:Καλο δεν ειναι τωρα να βγαλω και τη βρωμη και να βαλω πατατα?Επισης το μοσχαρι μηπως πρεπει να το βγαλω και να βαλω μπακαλιαρο?Τον μπακαλιαρο με τι λιπαρα να τον συνοδεψω?Ελαιολαδο?Να φανταστω το σολωμο δε χρειαζεται να τον βγαλω...

  26. #56
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Κοντα 3,5 φορες το βαρος σου σε πρωτεινη; Γιατι;
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  27. #57

    Default

    Ειναι μαζι με τη φυτικη.Απο ζωικη εχω:7ασπραδια και 2κροκους,140γρ κοτοπουλο 2γευματα και αλλα 2 σολωμος ή μοσχαρι 150γρ.

  28. #58
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by Stelios_Xania View Post
    Ειναι μαζι με τη φυτικη.Απο ζωικη εχω:7ασπραδια και 2κροκους,140γρ κοτοπουλο 2γευματα και αλλα 2 σολωμος ή μοσχαρι 150γρ.
    Ναι, το υποψιαστηκα πως προκεται για τη συνολικη Στελιο, απλα εξεφρασα την απορια λογω του οτι τρωω λιγο λιγοτερη απο εσενα, και ζυγιζω 14-15 κιλα περισσοτερο.Απο θεμα εντερου πως πας;
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  29. #59

    Default

    Δεν εχω καποιο θεμα με το εντερο.Ο Αντρεας μου πε για κοτα 130-140γρ και μοσχαρι σολομο μεχρι 150,μιλωντας για 6 γευματα σκεψου.Εγω κανω φαντασου 5 και τα εχω σε αυτες τις ποσοτητες και μετα ελεγα να τα ανεβασω λιγο για να κρατησω κρεας οπως με συμβουλεψαν.Τωρα τι να σου πω,καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος και αντιδρα διαφορετικα σε καθε διατροφη και αναλογια μακρος.Εγω τωρα αυτο που θελω ειναι να εστιασουμε στα ερωτηματα που εθεσα,ωστε τη δευτερα να κανω τις επομενες αλλαγες...

  30. #60
    New Member
    Join Date
    02-03-18
    Posts
    55

    Default

    Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση θα ήθελα για την διατροφή μου επιτρέπεται το ψωμί του τοστ και συγκεκριμένα η καινούργια σειρά του καραμολεγκος 100% ολικής έχει και ζάχαρη για περίοδο γραμμωσης και επίσης το φυστικοβουτυρο; ευχαριστώ!


 
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Διατροφή Γράμμωσης
    By pecdeck in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 21-03-15, 11:44
  2. Διατροφη γραμμωσης !
    By Giorgos K. in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 11
    Last Post: 25-03-13, 20:33
  3. Διατροφή Γράμμωσης
    By daro801 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 7
    Last Post: 15-07-10, 17:59

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •