Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    New Member
    Join Date
    07-04-15
    Posts
    20

    Default Βοηθεια Και Καθοδηγηση!

    Καλημέρα, μετα από το πρωτο ποστ γνωριμίας ηρθε η ωρα να μοιραστω τον προβληματισμο μου και να με βοηθήσετε οσο γινεται..:)
    Από που να αρχισω.... Καταρχας τα κιλα μου στα οποια νομιζω ότι αρχιζει και δειχνει κατι πιο καθαρα μεχρι τωρα είναι 77-79..
    Αν είναι σε λαθος τοπικ ολο αυτό παρακαλω διορθωστε με...
    Καλοκαιρι 2013 77 κιλα λιγο πριν απολυ8ω από στρατιωτικες υποχρεώσεις...Προπονηση μετρημενη χωρις αεροβιο παρα μονο με διατροφή.
    988674_419531494826841_718070951_n.jpg

    Καλοκαιρι 2014 79 κιλα, 3.5 μηνες εντατικης προπονησης με βαρη και 3-4 φορες αεροβιο...
    10553370_622731147840207_239404951754343535_n.jpg

    Επειτα λιγο οι ερωτες λιγο τα ταξιδάκια εφεραν την μεγαλη αναμονη των 8 μηνων για το σωμα μου..Με αποτέλεσμα να είμαι στα 86 κιλλα μετα αποσχεδον ένα μηνα προπονήσεων..Απο τα 92 που ειχα φτασει και ειχα γινει για πρωτη φορα στη ζωη μου χοντος κανονικα..Θερμιδες δεν εχω μετρησει ποτε μου μονο τις τροφες ζυγιζω..:/ 1) Πρωινο - 80γρ κουακερ με 1.5 scoop whey σε νερο...πολυβιταμινη.
    2) Δεκατιανο 200 γρ πατατα βραστη με 5-6 αυγα 2 ολοκληρα
    3) Μεσημεριανο 150 γρ καφε ρυζι η 250 πατατα με 150 γρ κοτα + σαλατα (μαροθλι καροτο ωμο) με ελαιολαδο και βαλσαμικο
    Μετα από 3-3.5 ωρες προπο.....(βαρη και επειτα 45 λεπτα αεροβιο διαδρομο 'η εκτος)
    4) Post work out 1.5 scoop whey +πρασινο μηλο....
    5) 45-1' μετα 150 γρ ρυζι καφε η 250 πατατα με 150 γρ κοτα
    6) 2-3 ωρες αργοτερα σαλατα με ελαιολαδο 'η fish oil με τονο 'η κοτα'η αυγα η ροφιμα αν δεν την παλευω..
    (αντικατασταση γευματος με 1.5 scoop whey και βρωμη αναλογα την ωρα και το γευμα αντικαταστασης)
    Γευματα ανα 3 ωρες περιπου. αεροβια 3-4 το ένα νυστικος και τα υπολοιπα μετα από προπο



    Συπληρωματα " whey, multivitamin: orange triad, bcaa, pre work out καποιο νιτρικο .
    θα ηθελα φετος επειδή ναι μεν τα παρατησα αλλα επειδή μεχρι αρχες αυουστου που θα φυγω διακοπες 8α χτυπιέμαι εδςω,με τη βοηθεια σας να κανω ένα βημα παραπερα
    με καποια από αυτά τα supps που κοιταω αλλα δεν ξερω αν μπορω με την διατροφή μου να τα σηνδιασω και πως..
    Animal cuts- Lean xtreme
    Activate extreme-triazole..
    D aspartic acid....
    Μπορουν να συνδιαστουν αργοτερα με την διατροφή μου για κατι καλητερο και πως....


    Συγνωμη για αυτό το μεγαλο ποστ ελπιζω να μην σας κουρασα ...

  2. #2
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    ΚΑλό το βρίσκω το πλάνο σου... αερόβια να κάνεις περισσότερες φορές μέσα στην εβδομάδα (5 ή 6) πριν αποφασίσεις να μειώσεις φαγητό!!!

    Το πού ήσουν, σίγουρα δείχνει ότι ξέρεις και πώς να κινηθείς και να επιστρέψεις εκεί.

    Καλή δύναμη για την συνέχεια!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  3. #3
    New Member
    Join Date
    07-04-15
    Posts
    20

    Default

    Σε ευχαριστω παρα πολυ , απλα δεν εχω μειωσει ποτε φαγητο μεχρι τωρα ...Και η διτροφη μου ηαν ιδια εκτος από το δεκατιανο που δν υπηρχε..φετος το εβαλα και δν ξερω αν εκανα καλα γτ είμαι παραπανω κιλλα ...Αλλα από την άλλη δν 8ελω να πεσω σε μαζα γτ ακομα ανεβαινω από τον τοσο καιρο αποχης...Τα παραπανω αεροβια από τα 3-4 νομιζω πως τα φοβάμαι μην μαζεψω περισοτερο..

  4. #4
    New Member
    Join Date
    07-04-15
    Posts
    20

    Default

    Καποια βοη8εια παιδια???


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Καθοδήγηση Συμπληρωμάτων
    By bioparmass in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 12-01-15, 19:56
  2. Καθοδήγηση
    By BigArmDesire in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 10
    Last Post: 27-09-14, 14:44
  3. Παρακαλώ Τη Βοήθεια Σας - Σωστή Καθοδήγηση
    By miko in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 9
    Last Post: 08-09-12, 12:35
  4. Ζητείται καθοδήγηση
    By sun jim in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 1
    Last Post: 01-04-12, 21:02
  5. καθοδηγηση
    By panosamp in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 07-09-11, 04:14

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •