Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    New Member
    Join Date
    01-07-12
    Posts
    16

    Default Επιτέλους, Καλησπέρα (Μετά Από 3 Χρόνια)!

    Θα ακουστεί λίγο creepy, αλλά σας διαβάζω εδώ και χρόνια και, όπως μπορείτε να δείτε και στο profile μου, είμαι μέλος από τα μέσα του 2012. Αλλά ποτέ δεν μπήκα στη διαδικασία να γράψω, ίσως γιατί νόμιζα ότι μου είναι αρκετό να μαζεύω μερικές συμβουλές από 'δω, μερικές συμβουλές από 'κει και να τις κάνω copy/paste στο πρόγραμμά μου. Αλλά ποτέ, μέχρι τώρα, δεν τις έπαιρνα στα σοβαρά, γι' αυτό και τόσα χρόνια δεν έχω δει τα αποτελέσματα που θα ήθελα στο σώμα και τη φυσική μου κατάσταση.

    Τον τελευταίο καιρό η επιθυμία να αλλάξω τη διατροφή και τη δραστηριότητά μου έχει αρχίσει να γίνεται επιτακτική ανάγκη. Ίσως γιατί σε λίγους μήνες μπαίνω στα 30 και, πέρα από το συμβολικό της αλλαγής δεκαετίας, ο μεταβολισμός μου δεν είναι ο ίδιος με πριν από 5 ή 10 χρόνια. Τότε μπορούσα να κοροϊδεύω τον εαυτό μου ότι γυμνάζομαι με το να περπατάω 20 λεπτά στον διάδρομο, γιατί μπορούσα να τη σκαπουλάρω. Αλλά πλέον το πράγμα χρειάζεται οργάνωση και πειθαρχία. Και αυτά τα δύο έχω έρθει κυρίως να βρω εδώ.

    Και, επειδή ξεχάστηκα, είμαι η Δήμητρα, 29 χρονών, "επισκέπτρια" των γυμναστηρίων από τα 19. Πλέον, θέλω να εξελιχθώ σε κάτι παραπάνω από αυτό, να μάθω ουσιαστικά πράγματα και να τα προσαρμόσω στις προσωπικές μου ανάγκες.

    Καλώς σας βρήκα, λοιπόν! Σε λίγο θα ετοιμάσω και το δικό μου log, με περισσότερες λεπτομέρειες για τη διατροφή μου, την προπόνησή μου και τους στόχους μου.

  2. #2
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Καλως ορισες Δημητρα και πιο ενεργα πλεον!Πεισμα,δυναμη,υπομονη και πειθαρχια,4 λεξεις που θα σε φερουν στο αποτελεσμα που αναζητας και οραματιζεσαι!Περιμενουμε να δουμε πιο αναλυτικα και το πλανο διατροφης σου και τη προπονηση σου!
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  3. #3
    Senior Bodybuilder zog89's Avatar
    Join Date
    29-03-10
    Location
    Berlin
    Posts
    1,953

    Default

    Καλως μας ηρθες!

    Θυμαμαι ηταν τοτε το 2010 που γραφτηκα και μονο η Ειρηνη επαιζε εδω μεσα,τωρα εχει γεμισει με γυναικειο πλυθυσμο!
    Obese To Fit

  4. #4
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    Καλώς όρισες και καλή αρχή...!!!
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  5. #5
    Junior Bodybuilder pete21's Avatar
    Join Date
    05-11-14
    Posts
    199

    Default

    Καλώς όρισες και από εμένα Δήμητρα !!
    Για τον ίδιο λόγο άρχισα να γυμνάζομαι συστηματικά και να έχω μια καλή διατροφή, πριν από σχετικά λίγο καιρό.
    Σε ένα χρόνο και κάτι ψιλά μπαίνω και εγώ στα πρώτα ...άντα !!
    Η συμβολική αλλαγή της δεκαετίας, όπως πολύ ωραία γράφεις , είναι ένα πάρα πολύ καλό κίνητρο,
    για να ασχοληθεί κάποιος με το σώμα του !!
    Μπαίνοντας λοιπόν στην διαδικασία της γυμναστικής και της διατροφής, από ένα σημείο και μετά,
    όλο αυτό σου γίνεται κομμάτι της καθημερινότητάς σου, που σε γεμίζει ενέργεια, αυτοπεποίθηση, δύναμη και πραγματικά δεν το σχετίζεις με την ηλικία ή κάτι έξω από αυτό. Αυτό τουλάχιστον συνέβει σε εμένα !!
    Σίγουρα, όπως έγραψες πολύ σωστά, ο μεταβολισμός αλλάζει και δεν είναι αυτός που ήταν πριν από 5 ή 10 χρόνια,
    αλλά να ξέρεις πως η ηλικία σου είναι μια πολύ καλή ηλικία για ενασχόληση με τη γυμναστική, σε συνδυασμό πάντα με μια σωστή διατροφή.
    Το σώμα σου πραγματικά, σου επιφυλάσει πάρα πολλές εκπλήξεις και δεν έχεις παρά να το διαπιστώσεις αυτό στην πορεία...
    Η πειθαρχεία και η οργάνωση σίγουρα θα σε βοηθήσουν πάρα πολύ στον στόχο σου,
    αλλά κυρίως χρειάζεται ΥΠΟΜΟΝΗ και ΣΥΝΕΠΕΙΑ.
    Καλή συνέχεια Δήμητρα στους στόχους σου και καλή διαμονή στο φόρουμ από εμένα !!
    Last edited by pete21; 24-04-15 at 00:40.

  6. #6
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Γειά σου και απο καλώς όρισες και καλή διαμονή!
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  7. #7
    Advanced Bodybuilder aggelos92's Avatar
    Join Date
    02-04-13
    Location
    Aθήνα
    Posts
    1,032

    Default

    Καλως ορισες.Οπως καταλαβαινω απο αυτα που γραφεις αυτη τη φορα ηρθες για να μεινεις...Καλη επιτυχια στους στοχους σου..!
    Pain is WEAKNESS leaving the body.....

  8. #8
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Welcome.
    BP:120
    BSQ:160
    DL:190
    OHP:87,5

  9. #9
    New Member
    Join Date
    01-07-12
    Posts
    16

    Default

    Καλημέρα και σας ευχαριστώ πολύ για το καλοσώρισμα!
    Τα λόγια σας μου δίνουν ακόμα περισσότερο πείσμα και ενθουσιασμό γι' αυτό που θα ακολουθήσει! :)

  10. #10
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλώς όρισες Δήμητρα στην παρέα!

  11. #11
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Καλη αρχη!!!
    A head full of fears has no space for dreams.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Μετα απο 2 χρόνια προπόνησησς...
    By gikamc in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 2
    Last Post: 21-08-11, 23:50
  2. Ξαναρχίζω μετά από 4 χρόνια, please help!
    By Par in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 11
    Last Post: 02-07-10, 14:38
  3. 21 χρονια μετα...
    By ikamak in forum Off Topic
    Replies: 0
    Last Post: 20-04-07, 18:17

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •