Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 5 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast
Results 121 to 150 of 231
  1. #121
    Pumping Iron psonara0's Avatar
    Join Date
    17-04-15
    Location
    αμαλιαδα
    Posts
    530

    Default

    καλησπερα φορουμοπαρεα!
    σκ οφφ!
    αννουλα μαλλον μου επεσε βαρια η μπαρα!εννοειται οτι θα την παλεψω!αν στη ζωη μου τα παρατουσα τοσο ευκολα,δεν θα ειχα κανει τιποτα!απλα εκανα καποιες εναλλακτικες μεχρι να την πετυχω!θα μου πει η ειρηνη ομως τα περαιτερω και αν εκανα σωστα!
    να εχετε ολοι ενα ομορφο σκ!
    καλη ακροαση!

  2. #122
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Γεια σου ψωναρα!! (γαμωτο παλι νιωθω πως σε βριζω, χαχαχα οκ θα το δουλεψω ομως!)

    Κατσε γιατι μου χε ξεφυγει κατι που αφησα ασχολιαστο και δεν πρεπει να το αφησω!!

    Quote Originally Posted by psonara0 View Post
    οσο για τον ακη δεν ξεχνω!αν το φερει και φετος ο φιλος μας θα ερθεις και θα σε φιλοξενησω αλλα με τον ορο να παμε και για καμια προπο μαζι!
    Αληθεια, θα γουσταρα πολύ να καναμε προπονηση μαζι. Και ξερεις γιατι; Γιατι το παλευεις, δεν ζεις στην κοσμαρα σου και εισαι σκυλι πεισματαρικο. Αυτο μου αρεσει πολυ.

    Παμε τωρα στα της ποδο προπονησης.




    ειρηνη ειναι περιττο να γραψω οτι σε ειχα συνεχεια στο μυαλο μου!ενταξει εισαι φοβερη και τα λογια περισσευουν!
    βεβαια πεισμωσα πολυ με τον εαυτο μου και στεναχωρηθηκα που δεν μπορεσα να πετυχω τα στεπς απ στο σμιθ!δεν ξερω γιατι και αν ηταν φοβος η' αδυναμιας αλλα δεν μπορουσα να σηκωθω.πειραματιστηκα μεχρι να την κανω εναλλακτικα αλλιως και την εκανα με μπαρα σε στεπ (2σετ) και αλλα 2σετ με 2κιλα βαρακια και ανεβαινα σε παγκο!στο στεπ ηταν πιο ευκολη ενω σε παγκο ηταν αστα να πανε οποτε ειρηνακι να διαλεξω τη δευτερη εκδοχη?ειναι σωστη η εναλλαγη που εκανα?απογοητευτηκα δεν σου κρυβω ...ελπιζω να την καταφερω καποια στιγμη.
    Κοιτα κοριτσαρα, απογοητευσεις και στενοχωριες στην προπονηση να φανε και οι κοτες εχω.. Και σε νιωθω, ξερω ακριβως πως το λες, γιατι κι εγω τα ιδια ειμαι με σενα. Θελω να τα κανω ολα αψογα, τελεια. Ενταξει, αυτο δεν γινεται.. Ομως ξερεις κατι;
    Μεσα απο την αποτυχια/απογοητευση, το μυαλο μου στροφαρε και εβρισκα εναλλακτικες που ισως πολλες φορες δεν πηγαινε το μυαλο , οι οποιες δουλευαν καλυτερα πανω μου.
    Τωρα, στην προκειμενη, απ οτι καταλαβα, το σμιθ ειναι βαρυ. Υπαρχουν σμιθ και σμιθ. Σε αλλα η μπαρα σηκωνεται με το μικρο δαχτυλακι και σε αλλα ζυγιζει 30 κιλά.
    Ασε την ασκηση, θα σου βρω αλλη να κανεις. Θα στη βαλω μεσα στις επομενες μερες. Ή θα δω πως αλλιως θα την κανεις.



    οι υπολοιπες βγηκαν και μαλιστα με δυσκολια εβγαλα λιγους κοιλιακους και γαμπες!
    ελπιζω τεχνικα να ημουν σωστη .εγω βεβαια θα τις ξαναμελετησω για να τις υιοθετησω οσο πιο σωστα γινεται!
    εν τω μεταξυ φαινονται στα βιντεο τοσο απλες και στην ουσια ειναι τοσο δυσκολες και χρειαζονται αρκετη προσοχη γαι να φερουν αποτελεσμα!
    Καλά ασε τι φαινονται.. το ξερω, λες σιγα ρε την ασκησουλα.. και οταν πας να την κανεις σου πεφτει το σαγωνι κατω, αχαχαχαχα. Το χω πει πολλες φορες.


    σου βγαζω το καπελο μαλλον το σκουφι μου στην ασκηση με γεφυρα στο μηχανημα μηριαιων!τελικα σημερα με επιασε αυτη η ασκηση!
    σ'ευχαριστω για ακομα μιαφορα!να δω ποσες φορες ακομα θα με χαροποιησεις!να σαι παντα καλα γερη και δυνατη!
    Σοβαρα μιλας; Πολυ χαιρομαι!!!
    Κι εσυ να σαι γερή και δυνατη κοπέλα μου. Να σαι καλα, χαιρομαι που σε βοηθησα.


    Σουπερ και οι τραγουδαρες που βαζεις! Ελα δωσε κι αλλο

    Καλο υπολοιπο ΣΚ και τα ξαναλεμε.

  3. #123
    Pumping Iron psonara0's Avatar
    Join Date
    17-04-15
    Location
    αμαλιαδα
    Posts
    530

    Default

    καλημερα συμφορουμιτες,μαλλον καλησπερα διοτι εχει περασει η δωδεκατη μεσημβρινη
    ειρηνη μου σχετικα με τη δευτερη προπονηση ποδιων και πιο συγκεκριμενα με την ασκηση που με δυσκολεψε ενα θα σου πω (μαλλον θα σου γραψω)δεν τη παρατησα γιατι η υποχωρηση και το να παραταει καποιος με την πρωτη για μενα ειναι ηττα.καλυτερα να το παλεψεις και ας χασεις παρα να μην προσπαθησεις καθολου!το να μην προσπαθει καποιος στη ζωη του εν γενει και να τα περιμενει ολα εξ'ουρανου για μενα αυτος αιθεροβατει και η στασιμοτητα θα τον ακολουθει!τεσπα ας μην επεκταθω και σας κουραζω.εγω αμεσως αφου μου επεσε βαρια η μπαρα του σμιθ(η αληθεια ειναι) προσπαθησα κατευθειαν χωρις να χανω χρονο να την κανω εναλλακτικα και την εκανα με αλτηρες σε παγκο και με μπαρα στην πλατφορμα της γλουτομηχανης που ειναι στο υψος του στεπ.
    βρηκα και ενα βιντεο μ'αυτο που εκανα!χαχα οποτε δεν ηταν και τοσο ακυρο!

    να συνεχισω να την κανω ετσι?δεν θελω να την αφησω εντελως γιατι θα νιωθω οτι παραιτουμαι!εφοσον εχεις διεισδυσει εστω και λιγο ενδομυχα σχετικα με την προπο καταλαβαινεις οτι ψυχολογικα δεν θελω να την αφησω....αν εχεις και καποια αλλη οπως εγραψες καλοδεχουμενη!
    χαιρομαι που λειτουργουμε το ιδιο προπονητικα και ναιχαιρομαι τους ανθρωπους που το παλευουν και στο τελος νικητες ειναι ετσι κι αλλιως!
    οσο για την προπο ισχυει η προταση για τον ξενωνα ειτε ερθει ο ακης ειτε οχι!επισης θα χαρω αν εχεις χρονο καποια στιγμη να κανουμε προπο και αθηνα διοτι εγω ανεβαινω 1 φορα το μηνα λογω συγγενων!καλα αν ηταν και η αννουλα θα πεταγε η ομαδα!
    να ξερεις παντως οτι και στη διατροφη μπορει να μην φαινεται εκ πρωτης οψεως σωστη αλλα ειναι μετρημενη στα παντα,ζυγισμενα τα παντα,βραστα στεγνα απλα σε ενα γευμα αντι για υδατανθρακα πατατας η' ρυζιου εχω ψωμι χωρις σακχαρα και προσθετα και αυτο μετρημενο.πρωτεινη ψηλα,γευματα συγχρονισμενα με το ρολοι και τα αποτελεσματα σε συνδυασμο με την προπο εχουν αποδειχθει αριστα!και μαλιστα η διατροφη μου μου αρεσει και δεν τη θεωρω ξενερωτη οπως πολλοι μου λενε!απλα αυτο το αναφερω γιατι και εκει προσπαθω και μαλιστα ολα αυτα τα κιλα δεν τα πηρα με διατροφες διατροφολογων που ειχαν μεσα ο,τι σαβουρα υπαρχει!θα με δεις καποια στιγμη και θα καταλαβεις.
    λοιπον μου εδωσες παλι χαρα εκτος των προαναφερθεντων!δηλαδη χαρηκα πολυ που ακουσες τα τραγυδια που εβαλα γιατι απ'οτι καταλαβα μουσικα ακολουθουμε δρομους παραλληλους!χαρηκα που σου αρεσαν λοιπον!
    το πρωτο τραγουδι ειναι πολυ αγαπημενο μου και ειναι το ακουστικο κομματι με το οποιο εκλεινα την εκαστοτε εμφανιση μου στα νυχτερινα κεντρα.το βαζω απο την ζηνα που το ερμηνευει με ευαισθησια αν και δεν κανει τη κορωνα στοτελος που εκανα εγω,αλλα το λεει με καρδια....
    φευγω λοιπον δια στοματος ζηνα

  4. #124
    Pumping Iron psonara0's Avatar
    Join Date
    17-04-15
    Location
    αμαλιαδα
    Posts
    530

    Default

    και ενα ακομα ασμα που ειναι θεωρω κορυφη και ακρως ανατριχιαστικο για τους ευαισθητους απο την μεγαλη κυρια πιτσα παπαδοπουλου

    καλη ακροαση!να εχετε μια ομορφη κυριακη συμφορουμιτες!

  5. #125
    Pumping Iron psonara0's Avatar
    Join Date
    17-04-15
    Location
    αμαλιαδα
    Posts
    530

    Default

    καλησπερα και καλη εβδομαδα συμφορουμιτες!
    σημερα προπο ποδια!
    30λεπτα αεροβια νηστικη!
    ΠΟΔΙΑ
    Εκτασεις 4φαλων στο μηχανημα
    3 σετ χ 15 επαναληψεις (49κιλα)
    Σκουώτ( 1 σετακι προθερμανση)
    4 σετ χ 12 επαναλήψεις (μπαρα νομιζω 8κιλα +2,5κιλα απο καθε πλευρα)
    Ρουμάνικες άρσεις θανάτου με μπαρα (ιδια μπαρα +5κιλα απο καθε πλευρα) δισετ με καμψεις μηριαιων στο μηχανημα(14κιλα)
    4 σετ χ 12 κ στις δυο
    Σπλιτ σκουωτ με αλτήρα (με 4κιλο αλτηρα)
    3 χ10
    Πρεσσα ποδιων
    1 σετ χ 15 ελαφρια για προθερμανση
    2 σετ χ 12 με τα πελματα στο μεσον της πλατφορμας με ουδετερο ανοιγμα
    2 σετ χ 12 με τα πελματα κολληλα στο μεσον
    2 σετ χ 12 με τα πελματα ανοιχτα κ τις μυτες προς τα εξω
    1 σετ χ 12 καθε ποδι χωριστα
    εκει τα κιλα τα αυξομοιωνα και εφθασα μεχρι 32 και στο καθε ποδι μονο του επεσα στα 11
    Γάμπες όρθια 20κιλα
    4 σετ χ 15 επαναλήψεις
    κοιλιακοι ραχιαιοι
    την χαρηκα πολυ την συγκεκριμενη προπο!
    αυριο με το καλο πρωτα Ο Θεος στηθος-δικεφαλα!
    και 2 αγαπημενα ασματα!


    καλη ακροαση!

  6. #126

    Join Date
    27-01-15
    Posts
    505

    Default

    Ψωναρα Πήρες φορα που λέει και το άσμα (αγαπημένο κομματι)...

    P.s καλή προπονηση, συνέχισε δυναμικά

  7. #127
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Μεταξυ μας τωρα το κομματι ωραιο αλλα κ το κομματι τησ τριλογισς Βιετναμ εκλαψα με τις ατακες! Ηλιιιιααα ριιιχχτττοοοο και αλλη ατακαρα λουλουδια σε αυτον τον θανατο στο φουλ....
    Περσεφονη μαρεσει οου γουσταρεις τις προπονησεις...
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  8. #128
    Pumping Iron psonara0's Avatar
    Join Date
    17-04-15
    Location
    αμαλιαδα
    Posts
    530

    Default

    καλησπερα και παλι συμφορουμιτες!
    σημερα ηταν δυσκολη μερα!δυστυχως χθες με ξαναπιασαν οι αυπνιες και δεν κοιμηθηκα καθολου!πιστευα οτι δεν θα αποδωσω στην προπο αλλα η αρχικη ζαλαδα δεν σταθηκε εμποδιο να βγαλω εις περας την προπο μου!τελικα την εβγαλα και μαλιστα πολυ καλα...αλλο αν εγω μετα ημουν κομματια!
    λοιπον πρωινη αεροβια 30 λεπτα!
    στηθος-δικεφαλα
    πιεσεις μπαρας ισιος παγκος 4χ10 (20κιλα)
    πιεσεις επικλινους με 7κιλους αλτηρες 4χ10
    ανοιγματα σε ισιο παγκο (5κιλα) σουπερ σετ πουλ οβερ με 10κιλα 4χ10
    δικεφαλα
    καμψεις στραβομπαρας +2,5κιλα η καθε πλευρα 4χ10
    σφυρια στην τροχαλια με σχοινι 4χ10 (15κιλα)
    κοιλιακοι ραχιαιοι
    σ'ευχαριστω amazing και αννουλα για τα καλα σας λογια.παντως την μαγεια και την αγαπη μου για τις προπο της εδωσε περισσοτερο ενδιαφερον η προπονητικη προσεγγιση της ειρηνης!με εκανε να ειναι πιο εντονες και δυνατες οι προπο μου οπως στην αρχη!σ'ευχαριστω ειρηνακι!
    και σημερα αν και ελεγα δεν θα τη βγαλω,τελικα εκανα προπο με απιστευτη ενταση και ρυθμο και δεν σταματησα λεπτο!λεω αν αφησω τη μηχανη και σβησει αντε να παρει μπρος μετα...
    και μια κομματα απο μια μεγαλη τραγουδιστρια που ειχα την τυχη να δουλεψω μαζι της στην ομορφη σαλονικα!

    και ενα ακομα κομματι για τους ξενυχτηδες καλη ωρα...

    καλη ακροαση!

  9. #129
    Pumping Iron psonara0's Avatar
    Join Date
    17-04-15
    Location
    αμαλιαδα
    Posts
    530

    Default

    καλησπερα συμφορουμιτες!
    σημερα με ελαχιστο υπνο παλι αλλα ευτυχως η προπονηση βγηκε οπως της αξιζε
    πρωινο αερβιο 30λεπτα
    προπο πλατη
    ελξεις τροχαλιας κλειστη αναποδη λαβη 4χ10 (21κιλα)
    Έλξεις κάθε χέρι χωριστά με μονή λαβή(4χ10) 20κιλα
    κωπηλατικη τροχαλιας ενα ενα χερι(4χ10 με 15κιλα
    κωπηλατικη σταυρου με 15κιλα σουπερ σετ με κωπηλατικη στραβομπαρας με 7,5κιλα στην καθε πλευρα 3χ10
    τραπεζοειδης ανασηκωσεις ωμων με 12,5κιλα 4χ10
    κοιλιακοι-ραχιαιοι
    γαμπες ορθια 4χ20 με 20κιλα
    αυριο πρωτα Ο Θεος ωμοι τρικεφαλα
    ελπιζω σημερα η νυχτα να ειναι καλυτερη και πιο ξεκουραστη
    και 2 αγαπημενα κομματια


    καλη ακροαση!

  10. #130
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Γεια σου ψωναρα με τα ωραία άσματα!!
    Πολύ χαιρόμαστε που απολαμβάνεις τις προπονήσεις σου.
    Μανδαμ, σχετικά με την ποδοπροπόνηση και τα step ups, προτεινω να κανεις την συγκεκριμενη. Ασε τη μπαρα του σμιθ, ειναι βαρια και δεν εχει νοημα.
    Για δοκιμασε το ετσι και μετα πες μου.
    Καποια αλλη ασκηση σε δυσκολεψε ή είδες οτι δεν σου πήγαινε;


  11. #131
    Pumping Iron psonara0's Avatar
    Join Date
    17-04-15
    Location
    αμαλιαδα
    Posts
    530

    Default

    καλησπερα ειρηνακι μου καλο!καλα εχω μεινει ενεη με σενα!λες και εχεις βαλει κοριο στην σκεψη μου!ο,τι σκεφτομουν οτι αυριο θα κανω την δευτερη ποδοπροπονηση και την παρασκευη ωμους τρικεφαλα λογω ελλειψης χρονου!θελω αυριο πυ ειμαι πιο χαλαρη να αφιερωσω περισσοτερο χρονο και συγκεντρωση σ'συτην την προπο και οχι να την κανω μονο για να την κανω!
    τεσπα μην σε κουραζω αυτη πιστευω μου ταιριαζει καλυτερα!καπως ετσι την εκανα εγω αλλα δεν σηκωνα το ποδι και δεν πηγαινα εναλλαξ.τωρα θα την κανω ετσι!πολυ σωστα!μονο ποσες επαναληψεις καθε ποδι ?
    τωρα σχετικα με αλλες ασκησεις σ'αυτη τη μυικη ομαδα δεν νομιζω να εχω προβλημα.οι υπολοιπες προπο οδευουν σωστα και αποτελεσματικα!αν εντοπισω κατι αλλο θα ενημερωσω!
    παντως σ'ευχαριστω για το ενδιαφερον σου και που δεν με ξεχασες!

  12. #132
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Εγω θα λεγα να κανεις 4 καλά σετ των 12 επαναλήψεων (24 συνολικα για να βγαινουν 12 ανα ποδι, θα κανεις εναλλαξ).

    Ε ρε τηλεπαθεια, χαχαχαχα!! Ετσι ειναι οι καλλιτεχνες
    Δεν σε ξεχνάω κοριτσάρα, μπορεί να αργώ αλλά δεν λησμονώ. Ειδικά ανθρώπους με θετική ενέργεια και αγάπη για το σιδερένιο άθλημα.

    Να σαι καλά και καλή ποδοπροπόνα αύριο!

  13. #133
    Pumping Iron psonara0's Avatar
    Join Date
    17-04-15
    Location
    αμαλιαδα
    Posts
    530

    Default

    καλησπερα συμφορουμιτες μου!σημερα παλι χωρις υπνο και η κουραση στο αποκορυφωμα της!μαζεψα παλι τα κομματια μου φορεσα το σκουφο μου πηρα το ποδηλατο χατζηχρηστου(ετσι αποκαλω το ποδηλατο μου) και εφυγα για το τζιμ και μαλιστα η προπο βγηκε εις περας με ενταση,πεισμα,παθος και με απολυτη αυτοσυγκεντρωση!
    πρωινη αεροβια 30λεπτα
    ποδια
    ζεσταμα στο διαδρομο 15λεπτα
    3 σετ σκουωτ με σωματικο βαρος 30 επαναληψεις
    Deep sumo squat σε πάγκου (4χ12) με 10 κιλα
    Step ups στον παγκο 4χ10 με 2,5κιλα
    Αρσεις στην τροχαλια με σκοινι (20κιλα) σουπερ σετ με Αρσεις θανατου με αλτηρες με παύση με 5,6 και 7κιλα 3χ15 και τα 2
    Ηip thrust στο μηχάνημα leg curl 4χ30 με 21 κιλα
    Kick backs για γλουτό στην τροχαλια χωρις κιλα 4χ15
    Πλειομετρική 3χ15
    γαμπες 4χ20 κοιλιακοι ραχιαιοι και 10 λεπτα ελλειπτικο
    η σημερινη προπο με εκανε πολλες στιγμες να πω Θεε μου δεν θα τη βγαλω!και εκει που εφθανα στα ορια μου εκει ανακτουσα δυναμη και συνεχιζα!
    αυτη η προπο με χαροποιει πολυ γιατι αμεσως νιωθω τα ποδια μετα νεκρα!ειδικα στο ποδηλατο επειδη μεσα στην πολη δεν παιρνω το αυτοκινητο τα ενιωθα κουρασμενα αλλα χαιρομαι παρα πολυ γιατι νιωθω οτι εχει γινει δουλεια!
    να σημειωσω οτι η ξεκουραση αναμεσα στα σετ δεν γινεται...βασικα εγω συνηθισει ετσι και ειδικα τωρα που νυσταζω αν κανω διαλειμμα νιωθω οτι δεν θα εχω αντοχες να συνεχισω!
    ειρηνακι σχετικα με τα step up σημερα ειδα τι μου εγραψες.εγω δεν τα εκανα εναλλαξ γιατι εχανα την ισορροπια αφου ομως ετσο πρεπει θα το προσπαθησω.επισης αν και μπορουσα κι αλλα κιλα στις ασκησεις δεν εβαλα γιατι ηθελα να εστιαζω πολυ στην τεχνικη και οχι να κανω τις ασκησεις μονο για να τις κανω!
    εννοειται οτι οι καλλιτεχνες και οι αθλητες του σιδερενιου αθληματος για να ευλογησω και τα γενια μας εχουν ενστικτο εξ'ου και η τηλεπαθεια!σ'ευχαριστω καρδουλα!
    και τα καψουρικα μας για αποψε


    καλη ακροαση!

  14. #134
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Ετσι οπως το πας με βλεπω α ανοιγω μπουκαλι με ουισκι το βραδυ κ ξηροκαρπι
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  15. #135
    Pumping Iron psonara0's Avatar
    Join Date
    17-04-15
    Location
    αμαλιαδα
    Posts
    530

    Default

    χα χα γελασα πολυ μ'αυτο!ελα σημερα θα βαλω για παρτη σου ασματα!

  16. #136
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Quote Originally Posted by psonara0 View Post
    χα χα γελασα πολυ μ'αυτο!ελα σημερα θα βαλω για παρτη σου ασματα!
    Αν και ροκου ενταξει θα δεχτω τις αφιερωσεις!!!
    Μπορεσες να κοιμηθεις σημερα?
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  17. #137
    Pumping Iron psonara0's Avatar
    Join Date
    17-04-15
    Location
    αμαλιαδα
    Posts
    530

    Default

    καλησπερα και καλο σκ.χθεσινη προπονηση
    πρωινη αεροβια30 λεπτα
    προπο ωμοι-τρικεφαλα
    ωμοι
    στρατιωτικες πιεσεις με μπαρα ορθια +2,5 κιλα η καθε πλευρα(4χ10)
    πιεσεις αρνολντ με 6κιλα σουπερ σετ κωπηλατικη με στραβομπαρα +2,5κιλα η καθε πλευρα(3χ10)
    πλαγιες εκτασεις με μονη λαβη ενα ενα χερι χωρισταστην τροχαλια 3χ12 χωρις κιλα
    πλαγιες εκτασεις ξαπλωμενη σε επικλινη 3χ12 (2,5κιλα)
    τρικεφαλα
    εκτασεις τροχαλιας με σχοινι 15 κιλα 3χ12 σουπερ σετ σκλαβο 3χ15
    βυθισεις σουπερ σετ με εκτασεις αλτηρα πισω απο τοκεφαλι με 5κιλο αλτηρα 3χ12
    κικ μπακ τροχαλια χωρις κιλα 1χ10
    ραχιαιοι κοιλιακοι

  18. #138
    Pumping Iron psonara0's Avatar
    Join Date
    17-04-15
    Location
    αμαλιαδα
    Posts
    530

    Default

    σκ οφφ και ξεκουραση!και επειδη πριν εβαλα ενα κομματι,ποσταρω τωρα 2 για να μην μου μεινετε παραονουμενοι μεχρι τη δευτερα!
    2 μεγαλα τραγουδια απο 2 καλλιτεχνες που τα ερμηνευουν εξισου καλα με τους τραγουδιστες που εκαναν την πρωτη εκτελεση!


    καλη ακροαση και καλο σκ συμφορουμιτες!

  19. #139
    Pumping Iron psonara0's Avatar
    Join Date
    17-04-15
    Location
    αμαλιαδα
    Posts
    530

    Default

    καλησπερα και καλη εβδομαδα συμφορουμιτες μου!
    σημερα με 4 ωρες υπνο αλλα η προπο βγηκε για ακομα μια φορα εις περας με την αναλογη σοβαροτητα και συνεπεια!
    σημερα προπο ποδια!
    30λεπτα αεροβια νηστικη!
    ΠΟΔΙΑ
    Εκτασεις 4φαλων στο μηχανημα
    3 σετ χ 15 επαναληψεις (49κιλα)
    Σκουώτ( 1 σετακι προθερμανση)
    4 σετ χ 12 επαναλήψεις (μπαρα νομιζω 8κιλα +2,5κιλα απο καθε πλευρα)
    Ρουμάνικες άρσεις θανάτου με μπαρα (ιδια μπαρα +5κιλα απο καθε πλευρα) δισετ με καμψεις μηριαιων στο μηχανημα(14κιλα)
    4 σετ χ 12 κ στις δυο
    Σπλιτ σκουωτ με αλτήρα (με 4κιλο αλτηρα)
    3 χ10
    Πρεσσα ποδιων
    1 σετ χ 15 ελαφρια για προθερμανση
    2 σετ χ 12 με τα πελματα στο μεσον της πλατφορμας με ουδετερο ανοιγμα
    2 σετ χ 12 με τα πελματα κολληλα στο μεσον
    2 σετ χ 12 με τα πελματα ανοιχτα κ τις μυτες προς τα εξω
    1 σετ χ 12 καθε ποδι χωριστα
    εκει τα κιλα τα αυξομοιωνα και εφθασα μεχρι 26 και στο καθε ποδι μονο του επεσα στα 11
    Γάμπες όρθια 20κιλα
    4 σετ χ 15 επαναλήψεις
    κοιλιακοι ραχιαιοι
    στην πρεσσα σημερα επεσα σε κιλα γιατι με πονεσε λιγο η μεση μου.οποτε εστιασα και πιο σωστα την τεχνικη!
    θα ηθελα να ρωτησω αν πρεπει να εχουμε στη διατροφη μας τα οσπρια και αν ναι σαν συνοδευτικο της πρωτεινης?εγω συνηθως εχω βραστη πατατα.μπορω να την αντικαταστησω με καποιο οσπριο?


    καλη ακροαση!
    Last edited by psonara0; 15-02-16 at 19:52.

  20. #140
    Pumping Iron psonara0's Avatar
    Join Date
    17-04-15
    Location
    αμαλιαδα
    Posts
    530

    Default

    καλησπερα συμφορουμιτες μου!λογω υποχρεωσεων δεν ενημερωσα το λογκ,αλλα σας παρακολουθουσα καθημερινα!η προπονησεις και η διατροφη εκτυλιχθηκαν ομαλα και με αφοσιωση και πειθαρχια οπως παντα.
    θ ανακεφαλαιωσω το προγραμμα της προπο για να μην γραφω καθημερινα και κουραζω.οταν θα αλλαζει κατι θα το αναφερω.
    λοιπον το καρδουλοπρογραμμα εχει ως εξης
    ποδια-γαμπες
    στηθος-δικεφαλα
    ωμοι-τρικεφαλα
    ποδια(γλουτοι)
    πλατη-τραπεζοειδης-γαμπες
    σκ οφφ
    στη διατροφη εχω κανει καποιες αλλαγες και βλεπω οτι με παει καλα προς το παρον!
    1ογευμα-φυσικος χυμος πορτοκαλι και 2 αυγα και 200ml κεφιρ με βρωμη(20γρ) και ηλιοσπορο-σουσαμι(10γρ) και φυστικοβουτυρο(10γρ) και μελι (15γρ)
    η' εναλλακτικα
    φυσικος χυμος πορτοκαλι και 3 αυγα και 1 φετα ψωμι με φυστικοβουτυρο-ταχινι(25γρ) και μελι(10γρ)
    2ογευμα-κοτοπουλο η'μοσχαρι(150γρ) και πατατα η' ρυζι καστανο και 1κγ ελαιολαδο
    3ογευμα-τοστ με τυρι 10%λιπαρα(70γρ) και ντοματα και 1 πορτοκαλι
    4ογευμα-γιαουρτι 2% λιπαρων (220γρ) με 4 αποξηραμενα δαμασκηνα η' ενα μηλο
    5ογευμα-2 αυγα
    κοιταζω τα μακρος να ειναι τα εξης
    θερμιδες 1800-1900 μαξ
    πρωτεινες 118-122
    υδατανθρακες 168-178
    λιπαρα 62-64
    η διατροφη θα συνεχιστει για 2 εβδομαδες ακομα μεχρι να κανω λιπομετρηση.επισης σκεφτομαι 1 φορα την εβδομαδα να αντικαταστησω την πατατα με οσπρια αλλα θα δειξει γιατι η κοιλια μου φουσκωνει και με το νερο ακομα και με το ζορι εχω καταφερει να το ελεγχω.
    στην προπο ειμαι στη 2η εβδομαδα και θα γινει αλλαγη οταν το θεωρησει σωστο η ειρηνη αφου πλεον με τη δικη της βοηθεια βλεπω πιο αποτελεσματικες και ουσιαστκες τις προπονησεις μου.
    υ.γ ειρηνη η βρωμη αφιερωμενη σε σενα
    και 2 ασματα απο μια παρεξηγημενη τραγουδιστρια που μαλιστα μεγαλωσε με πιανο και γαλλικα και εχει αρκετη παιδεια αν και πολυ δεν το γνωριζουν.και ειναι και καλος ανθρωπος!


    καλη ακροαση και καλη κυριακη!

  21. #141
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Eλα ρε ψωνάρα με τις ωραίες βρωμο-αφιερώσεις (το λέω για τη βρώμη ε, χαχαχα)
    Κοίτα, όσπρια φυσικά και μπορείς να έχεις. Είναι πηγή υδατάνθρακα και φυτικών ινών. Αν θες να έχεις πλήρη προφίλ αμινοξέων, συνδίασέ τα με ρύζι (εγώ θα σου λεγα 150γρ βρασμένο κατα προσέγγιση). Και να μην βάλεις όμως, σημασία έχει μέσα στη μέρα σου το πόση πρωτείνη θα έχεις. Με απλά λόγια.. μην τρελαίνεσαι και κράτα τα πράγματα απλά.

    Διάλεξε όσπριο που να μην σε πολυφουσκώνει (σημείωση- και ο αρακάς όσπριο είναι). Και φάτο νωρίς, δηλ οχι απόγευμα βράδυ που κυρίως μας πέφτει μολύβι στο στομάχι.
    Εγώ θα λεγα μερα που έχεις οφφ από βαρη να τα φας για να ειναι πιο ελαφρύ το στομάχι.

    Τώρα για την υπόλοιπη διατροφή, τις απόψεις μου τις ξέρεις και θα το πω αλλη μια φορα (οκ δεν πειραζει, αλλα ασε με δεν μπορω, αχαχαχαχα), ΔΕΝ μου αρεσει

    Όσο για την προπόνηση ολοκληρωσες 2 εβδομάδες; Ε τοτε σιγουρα αλλες 2 πριν μπεις σε αλλο πλανο. Εκτος αν νιωθεις οτι το βαρεθηκες, οτι θες αλλαγη..
    Δεν υπαρχουν κανονες, υπαρχουν αρχες. Ενα προγραμμα το κραταμε τοσο ωστε να μη το βαριομαστε αλλα ομως να νιωθουμε οτι τα χει δωσει ολα οσα θελουμε να πάρουμε.

    Ωραια η Δελλη, ναι το ξερα πως ειναι με γαλλικα και πιάνο.

  22. #142
    Pumping Iron psonara0's Avatar
    Join Date
    17-04-15
    Location
    αμαλιαδα
    Posts
    530

    Default

    χαχα γελαω και μ αρεσει που τα λες ετσι!οκ την προπο θα την συνεχισω για αλλες 2 εβδομαδες ετσι και μετα αλλαζουμε για να μην συνηθιζει το σωμα μου και λειτουργει μηχανικα!
    ξεχασα να αναφερω οτι αεροβια γινεται κανονικα 5 ημερες απο 30 λεπτα πρωι με αδειο στομαχι!
    υπαρχει κατι που να μην ξερεις?ειλικρινα χαιρομαι που γνωριζεις σχετικα με τη μουσικη.
    οσο για τα οσπρια σκεφτομαι να αρχισω δειλα δειλα με πουρε φασολιων 2 κουταλιες μαζι με ενα μπιφτεκι μοσχαρισιο που το φτιαχνω μονο με μοσχαρι απαχο και ντοματα.για να μην πεσω σε πρωτεινη!αρακα βραστο βαζω ενιοτε στην βραστη πατατα και ειναι νοστιμο!
    να σου πω την αληθεια ανυπομονω για το νεο προγραμμα αλλα θα κανω υπομονη να περασουν αυτες οι 2 εβδομαδες!θελω να μπω σε κατι εξισου δυνατο!σ'ευχαριστω και παλι.

  23. #143
    Pumping Iron psonara0's Avatar
    Join Date
    17-04-15
    Location
    αμαλιαδα
    Posts
    530

    Default

    καλημερα σε ολη τη συμφορουμοπαρεα!
    και αυτη η εβδομαδα εξελιχθηκε με πειθαρχια,αφοσιωση και συνεπεια τοσο προπονητικα οσο και διατροφικα!
    μια εβδομαδα εμεινε ακομα για την ολοκληρωση του πρωτου καρδουλοπρογραμματος.ανυπομονω για το δευτερο.
    το προγραμμα αυτην την εβδομαδα κυλησε ως εξης
    πρωινη αεροβια 30 λεπτα
    δευτερα-ποδια α',γαμπες
    τριτη-στηθος-δικεφαλα
    τεταρτη-ποδια β',γαμπες
    πεμπτη-ωμοι-τρικεφαλα
    παρασκευη-πλατη-τραπεζοειδης-γαμπες
    σκ οφφ
    και 2 αγαπημενα ασματα φωτια για να μην ξεχνιομαστε!μακρια τα ξυραφια!χαχα!


    του αντυπα θυμαμαι το ελεγε συναδελφος στο βολο που εμφανιζομασταν και το εσκιζε!φοβερος!
    καλη ακροαση και μια ομορφη κυριακη ευχομαι σε ολους!

  24. #144
    Pumping Iron psonara0's Avatar
    Join Date
    17-04-15
    Location
    αμαλιαδα
    Posts
    530

    Default

    καλησπερα και καλο μηνα συμφορουμιτες!
    ο μηνας για μενα δεν αρχισε καλα αλλα δεν πτοουμαστε!στο τελος της προπονησης την τριτη λογω βιασυνης στους κοιλιακους τραυματιστηκα στον αυχενα με αποτελεσμα απο χθες να μην μπορω να εκτελεσω ολοκληρωτικα τις προπονησεις και να ειμαι με αντιφλεγμονωδη!και αυριο εχω πλατη και θα μειωσω και εκει τα κιλα ωστε να βγαλω αξιοπρεπως τις ασκησεις!απο δευτερα πρωτα Ο Θεος θα ξαναμπω δυναμικα αλλα πλεον προσεκτικα αφου εν γενει οσες φορες βιαζομαι και τα κανω γρηγορα παντα τραυματιζομαι!οποιος βιαζεται σκονταφτει!ποτε θα το μαθω???
    τεσπα αυτη την εβδομαδα κλεινω ενα μηνα με το πρωτο καρδουλοπρογραμμα και απο δευτερα μαλλον θ αρχισουμε νεο!
    καρδουλινι οταν εχεις χρονο θα με βοηθησεις για ακομα μια φορα με νεο προγραμμα!
    και 2 αγαπημενα ακουσματα


  25. #145
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Τι επαθες ρε κοριτσι;;
    Αν δεν επανέλθεις δεν εχει νεο πρόγραμμα, προτεινω κατα την ταπεινή μου γνώμη,να κάνεις μια εβδομάδα ενεργητική ξεκούραση με ενα απλό 4 ήμερο ή 3μερο διαχωρισμό για να μπεις από την μεθεπόμενη.

  26. #146
    Pumping Iron psonara0's Avatar
    Join Date
    17-04-15
    Location
    αμαλιαδα
    Posts
    530

    Default

    μας ματιασαν!εφαγα και ενα νερο χθες με το ποδηλατο λογω βροχης αλλα ολα καλα!αντεχουμε!τι ειδους μποντιμπιλντερς ειμαστε?
    ειρηνη μου γενικα ειμαι ανθρωπος που δεν προσεχω και κανω αποτομες κινησεις γιατι ειμαι συνεχως σε μια διαρκη κινηση!σημερα ειμαι καλυτερα απο χθες και θεωρω πως μεχρι τη δευτερα θα ειμαι εντελως καλα!σ'αυτο βεβαια συντελεσαν τα αντφλεγμονωδη!τελικα μπορουμε να την παθουμε απο μια κινηση που κανουμε καθε μερα τοσα χρονια αλλα αν δεν γινει σωστα και με βιασυνη να μας στοιχισει!
    τεσπα εχω περασει και χειροτερα απο την απροσεξια μου.θα διδαχτω καποια στιγμη απο τα λαθη μου!που θα παει?
    ελα μην με στεναχωρεις...ανυπομονω τοσο πολυ για το νεο προγραμμα!και μια χαρη...να εχει και την ασκηση κουλουρτζη μεσα το νεο καρδουλοπρογραμμα!
    μην φοβασαι αν δεν καλυτερευα δεν θα ζητουσα νεο προγραμμα,οποτε συνεχιζουμε απο δευτερα δυναμικα!

  27. #147
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Και αν χιονισει και αν βρεχει το μπιλντερι αντεχει! Αμαν μαρη πιαστηκες? Γενικα παντως με τον αυχενα δεν παιζουν. Μπορει να επηρεασει πολλα. Συμφωνω απολυτα με τη Ειρηνη για την ενεργητικη ξεκουραση.
    Ααα απο Δευτερα αλλαζεις το προγραμμα σοτ στο τζιμ? Ρε συ για να εξασκησε κιολας φτιαξε ενα προγραμματακι με ασκησεις ποσταρε το να το δουμε. Σιγα σιγα να μαθαινεις να τα μονταρεις κ μονη σου. Να βαζεις ασκησουλες που γουσταρεις. Με κουρουρτζηδες κ μπουγατσες, τι ειπα η ρουφιανα κ θυμηθηκα παλι
    Αντε και προσεχε
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  28. #148
    Pumping Iron psonara0's Avatar
    Join Date
    17-04-15
    Location
    αμαλιαδα
    Posts
    530

    Default

    αννουλα σ ευχαριστω για το ενδιαφερον!σημερα ειμαι αρκετα καλυτερα οποτε απο δευτερα κανονικα αφου αυτη η εβδομαδα λειτουργησε ετσι οπως ειπε η ειρηνη εφοσον δεν ηθελα να επιβαρυνω τον τραυματισμο.
    οσο για τις ασκησεις τοσα ετη μονη μου εβγαζα προγραμματα αλλα προς το παρον δεν το ξαναεπιχειρω.θα το κανω μονο οταν βαρεθει η ειρηνη να με βοηθα.θα ημουν χαζη να μην ακολουθουσα τα δικα της προγραμμαρα που διαθετουν εμπειρια,σωστη δομη,συνοχη και το κυριοτερο αποτελεσματικοτητα και νιωθω πολυ τυχερη που με συμβουλευει και μου μεταλαμπαδευει τις γνωσεις της.
    σκ οφφ.
    καρδουλα αναμενω το νεο προγραμμα!μην με ξεχασεις!και συγγνωμη αν σε κουρασα!
    και 2 ασματα απο μια τραγουδιστρια φωναρα που ημασταν στην ιδια δισκογραφικη εταιρεια!α ρε καλια μεγαλη!


    καλη ακροαση και καλο σκ σε ολους τους συμφορουμιτες που ειναι τα καλυτερα παιδια!

  29. #149
    Pumping Iron psonara0's Avatar
    Join Date
    17-04-15
    Location
    αμαλιαδα
    Posts
    530

    Default

    καλησπερα σε ολη τη φορουμοπαρεα!αυτη η εβδομαδα ξεκινησε δυναμικα σε αντιθεση με την προηγουμενη που λογω του τραυματισμου υπολειτουργουσα!
    χθες ειχα και λιπομετρηση και εχασα σε 3 μηνες 300γρ εκ των οποιων τα 100 ειναι λιπος τα αλλα 100 νερα και τα αλλα 100 δυστυχως μυικη μαζα!
    στοχος μου ειναι να παρω 1-2 κιλα μαξ μυικα σε βαθος χρονου!
    σχετικα με την προπο κανω για 6η εβδομαδα το ιδιο προγραμμα και απο εβδομαδα ξεκιναω νεο!
    σκεφτομαι μιας και δεν δυναμαι λογω του σωματοτυπου μου να σηκωνω πολλα κιλα,να κανω ενα προγραμμα με περισσοτερες επαναληψεις και με οσα κιλα μπορω.σκεφτομαι ν'ακολουθησω upper lower προγραμμα γιατι πιστευω οτι μου ταιριαζει καλυτερα στην παρουσα φαση.
    ειχα δοκιμασει καποια στιγμη αλλα δεν ειχα στη σωστη δομη!
    καρδουλα θα χρειαστω τη βοηθεια σου για να ειναι αποτελεσματικο οπως το προηγουμενο!μην με ξεχασεις.σ ευχαριστω
    και 2 αγαπημενα κομματια


    καλη ακροαση!

  30. #150
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    καλησπερα σε ολη τη φορουμοπαρεα!αυτη η εβδομαδα ξεκινησε δυναμικα σε αντιθεση με την προηγουμενη που λογω του τραυματισμου υπολειτουργουσα!
    χθες ειχα και λιπομετρηση και εχασα σε 3 μηνες 300γρ εκ των οποιων τα 100 ειναι λιπος τα αλλα 100 νερα και τα αλλα 100 δυστυχως μυικη μαζα!
    στοχος μου ειναι να παρω 1-2 κιλα μαξ μυικα σε βαθος χρονου!

    Καλησπέρα ψωνάρα!

    Κοριτσαρα θα στο πω οσο πιο ειλικρινά γίνεται..
    Σου έχω γράψει αρκετές φορές το τι πρεπει να αλλάξεις διατροφικά για να έχεις ενα καλό αποτέλεσμα. Αντί αυτού συνεχίζεις να κάνεις τα δικά σου.
    Σου έχω πει να σταματήσεις τις πρωινές αερόβιες νηστικιά, εσύ πάλι επιμένεις..
    Το αποτέλεσμα; Εχασες μυική μάζα.
    Τι πρόγραμμα να σου προτείνω;! Δεν θα δουλεψει απο τη στιγμή που η διατροφή σου που είναι το 80% της προσπάθειάς σου δεν είναι αυτή που πρέπει.

    Και στενοχωριέμαι γιατί με ακούς μόνο σε αυτό που θες, δηλαδη στο προπονητικό κομμάτι, ενώ στα άλλα κανεις τα δικά σου.

    Μυς μην περιμενεις με αυτο το μοτιβο να βαλεις.


    Τη βοηθεια μου στην εχω δωσει παρα παρα πολυ και το ξερεις καλά. Χρησιμοποιήσε τις γνώσεις που έχεις αποκτήσει και προσπαθησε με βάση αυτά που σου έχω μάθει να πορευτείς.
    Θελω να σου μαθω να ψαρευεις, όχι να σου δινω το ψάρι έτοιμο. Αυτό ειναι το καλύτερο από το να σου πω κανε αυτο και αυτο.
    Η Αννα σου εγραψε τις προαλλες να κατσεις να κανεις ενα δικο σου και θα στο διορθωσουμε. Καντο κι εδω ειμαστε να στο τελειοποιήσουμε. Αλλα μην περιμενεις ομως να στο δωσω ετοιμο. Στο χα ετοιμο το προηγουμενο, ολα κομπλέ, αλλά δεν γινεται συνέχεια να σου δινω ετοιμη τροφή.
    Δεν ειναι και σωστό προς τα άλλα μέλη. Γιατι αν αυριο ερθει μια αλλη κοπελα και πει, γιατι ρε Ειρηνη στην ψωναρα βγαζεις ολο προγραμματα και σε μας μας λες καντε τα μονες σας;


    Αυτά με πολύ αγάπη και με ειλικρινεια, γιατί θελω να είμαι σωστή προς όλους.
    Κανε εσυ αυτο που σου εχω μαθει, γραψτο εδω και θα σε κατευθυνουμε σωστα.
    Last edited by Kardoula; 09-03-16 at 20:31.


 
Page 5 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 1
    Last Post: 12-10-14, 18:49

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •