Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 31 to 60 of 82
  1. #31
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by Optimus Prime View Post
    Χαχαχα τωρα στα 102 κιλά κλάφτα πάμε μόνο για γράμμωση. Το προβλημα ειναι βλεπω αυτη την φλιβικοτητα στα χερια, ωμους, αρχιζει στα πόδια και ασε που εβαλα κι εγω ενα 25% λιπος χαχαχαχ θα φτασουμε να κανουμε powerlifting αν παμε για όγκο μετα τα 125 κιλα αερα. Θα παω στην Ισλανδια με τον Thor για προπονησεις.

    αχαχαχαχαχαχα...μα αυτο κανω ρε μαν!!!!!!!!!!!!!!!


    μιλαμε με παθανες...ΚΛΑΙΩ!!!!εγω ειμαι κοντα στα 92 κιλα με 1.76 υψος με το ζορι!!!χεχεχε
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  2. #32
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    αχαχαχαχαχαχα...μα αυτο κανω ρε μαν!!!!!!!!!!!!!!!


    μιλαμε με παθανες...ΚΛΑΙΩ!!!!εγω ειμαι κοντα στα 92 κιλα με 1.76 υψος με το ζορι!!!χεχεχε
    Χαχαχα, ειδικα εδω στο γυμναστηριο που παω αν αφησω τον 40 κιλο αλτηρα να πεσει κατω θα βγω στην καφετερια απο κατω. Απαγορευεται το powerlifting δια ροπαλου. Εσυ εισαι τζετ ρε φιλε, σηκωνεις τα βαρη και κανεις ενα καρο επαναληψεις, εγω μεχρι να το σηκωσω και να κανω δεκα θα εχεις κανει 3 σετ και θα μπαινεις στην αλλη ασε που αν ημουν 125 κιλά μετα ηθελα ενα κοντεινερ φαι απο το φορτηγακι που θελω σημερα...!!!
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  3. #33
    Pumping Iron GEORGE.P's Avatar
    Join Date
    14-11-14
    Posts
    525

    Default

    Quote Originally Posted by Optimus Prime View Post
    Να σαι καλα Γιώργο, ασε και έρχομαι Έλλαδα το αλλο μήνα και δεν ξερω τι να κανω με τις τιμες που έχει...!!!
    εύκολη ερώτηση .γράμμωση

  4. #34
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by GEORGE.P View Post
    εύκολη ερώτηση .γράμμωση
    Τωρα μας εκανες την καρδια περιβόλι. Αέρα κοπανιστο θα τρώω...!!!
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  5. #35
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    Σημερα νωρίς εγερτήριο αλλά εφαγα πορτα και περιμενα να ανοιξει το γυμναστηριο για το αερόβιο. 47 λεπτά σημερα 556 θερμίδες, από την χθεσινη προπονηση δεν τραβαγανε τα ποδια μου σημερα το πρωί και επειδη ειμαι στην ανηφορα στο 10 οι γαμπες την ψιλοακουσαν. Στα βαρη σημερα μακελειο και επρεπε να βαλω τα μεγαλα μεσα για να διαλυθει ο όχλος. Πιο αναλυτικα, σημερα ωμους-χέρια:

    1. Πισω ωμους στην σμιθ 10χ4 στα 80 κιλα
    2. Εκτασεις ωμων πλαγια σουπερ σετ με προτασεις αλτηρων 10χ3 με 10 κιλους αλτηρες
    3. Εδω εκανα ενα σουπερ σετ τραπεζοειδη με στραβομπαρα και αλτηρες σραγκς λιγα κιλα φοβαμαι απο τον τραυματισμο
    4. Τροχαλια πισω ωμους 10χ3 με 10 κιλα ( την κοτα μετα τον τραυματισμο με τους ωμους)

    1. Ισια μπάρα 12χ4 στα 40 κιλά σουπερ σετ με βυθίσεις διζυγο 10χ4 με σωματικό βαρος (δεν βαζω επιπλεον πονανε οι αγκωνες μου πλεον)
    2. Τρισετ εδω με στραβόμπαρα Ορθιος καμψεις δικεφαλων, γαλλικες και καμψεις δικεφαλων στο μαξιλάρι 12χ4 με 10αρια δισκους
    3. Σφυρία όρθιος με αλτηρες 20 κιλά 10χ3 σουπερ σετ με σχοινι στην τροχαλία 10χ3 στα 60 κιλά
    4. Τροχαλια εκτασεις δικεφαλων

    Από φαι τωρα, διαφορα πραγματακια σημερα:

    πρωι τα bcaa πριν φαμε την πορτα και μετα απο μια ωρα 2 scoop πρωτεινούλα 45 λεπτα μετα

    1. 300 γρ μοσχάρι με 300γρ πατατα
    2. 250 γρ λευκο ψαρι με 250γρ πατατα και βραστο κολοκυθι συν μια κουταλια λαδι
    3. 300 γρ κοτοπουλο μπιφτεκια με 80γρ αμαρανθο
    4. 10 αυγουλακια με πρασινη σαλατα και λαδι
    5. Σαρδελα με σαλατα
    6. Κότατζ με φυστικοβουτυρο

    αυτά τα ολίγα και θελω να δηλωσω οτι ναι ΒΑΡΕΘΗΚΑ το κοτοπουλο
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  6. #36
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Quote Originally Posted by Optimus Prime View Post
    Σημερα νωρίς εγερτήριο αλλά εφαγα πορτα και περιμενα να ανοιξει το γυμναστηριο για το αερόβιο. 47 λεπτά σημερα 556 θερμίδες, από την χθεσινη προπονηση δεν τραβαγανε τα ποδια μου σημερα το πρωί και επειδη ειμαι στην ανηφορα στο 10 οι γαμπες την ψιλοακουσαν. Στα βαρη σημερα μακελειο και επρεπε να βαλω τα μεγαλα μεσα για να διαλυθει ο όχλος. Πιο αναλυτικα, σημερα ωμους-χέρια:

    1. 300 γρ μοσχάρι με 300γρ πατατα
    2. 250 γρ λευκο ψαρι με 250γρ πατατα και βραστο κολοκυθι συν μια κουταλια λαδι
    3. 300 γρ κοτοπουλο μπιφτεκια με 80γρ αμαρανθο
    4. 10 αυγουλακια με πρασινη σαλατα και λαδι
    5. Σαρδελα με σαλατα
    6. Κότατζ με φυστικοβουτυρο

    αυτά τα ολίγα και θελω να δηλωσω οτι ναι ΒΑΡΕΘΗΚΑ το κοτοπουλο
    Καλημερα αθλητη του τραμπολινο (ακομη κλαιω οταν το διαβασα)ποια ειναι τα μεγαλα μεσα;;;Και επισης...ΙΕΡΟΣΥΛΕ το κοτοπουλο(το τρωω στα 3 γευματα και καποιες φορες και 4)δεν ειναι φαγητο...ειναι ΙΔΕΑ!!!!
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  7. #37
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by Mirto_ View Post
    Καλημερα αθλητη του τραμπολινο (ακομη κλαιω οταν το διαβασα)ποια ειναι τα μεγαλα μεσα;;;Και επισης...ΙΕΡΟΣΥΛΕ το κοτοπουλο(το τρωω στα 3 γευματα και καποιες φορες και 4)δεν ειναι φαγητο...ειναι ΙΔΕΑ!!!!
    Κλαίει η μάνα του Πελέ με το τραμπολίνο...!!! Τώρα τα μεγάλα μέσα είναι 1) να βογκάς στις επαναλήψεις και 2) να κλάσεις, όλοι σκορπάνε στο δευτερόλεπτο. Καλα με σένα και τον Παντελή που πήρατε την βιομηχανία κοτοπουλου αγκαλιά δε βγάζω άκρη, θα έχετε ταττού σίγουρα Μιμίκος ή κοτόπουλα Πίνδου...
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  8. #38
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by Optimus Prime View Post
    Κλαίει η μάνα του Πελέ με το τραμπολίνο...!!! Τώρα τα μεγάλα μέσα είναι 1) να βογκάς στις επαναλήψεις και 2) να κλάσεις, όλοι σκορπάνε στο δευτερόλεπτο. Καλα με σένα και τον Παντελή που πήρατε την βιομηχανία κοτοπουλου αγκαλιά δε βγάζω άκρη, θα έχετε ταττού σίγουρα Μιμίκος ή κοτόπουλα Πίνδου...
    Mλκ δεν σε αντεχω αλλο, ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  9. #39
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    Mλκ δεν σε αντεχω αλλο, ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
    Έμα δε γίνεται δουλειά αδερφέ αλλιώς. Να φωναξω ή να κλάσω είναι η δουλειά!! Ξαφνικά, άκρα του ταφου σιωπή στο γυμναστήριο, όξω βρωμόσκυλα!!
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  10. #40
    Pumping Iron GEORGE.P's Avatar
    Join Date
    14-11-14
    Posts
    525

    Default

    Να πίνεις και πρωτείνη πριν πάς για προπόνηση να μή στέκεσαι ούτε εσύ εκεέ μέσα χαχαχαχαχ

  11. #41
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    Αμ δε που χρειαζεται...!!! Το πυρηνικό εργοστάσιο δεν καταλαβαινει απο τέτοια..!!!
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  12. #42
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    Λοιπόν για να δούμε μια εικονα της σημερινης καταστασης. Στηθος-πλατη και στο τελος εκανα 25 λεπτα ΗΙΙΤ.

    1. Επικλινη παγκο 5χ5 120κιλά με σουπερ σετ chin ups
    2. Iσιο παγκο 8χ4 120 κιλά με σουπερ σετ ξανα chin ups
    3. Ανοιγματα με 30κιλους αλτηρες 8χ4 σουπερ σετ με κωπηλατικη με αλτηρες 25 κιλους
    4. Τρισετ με pull over με 30 κιλο αλτηρα, βυθισεις σωματικο βαρος και cross over τροχαλια 25 κιλα για σκουιζ 10χ4 αυτά
    5. Πηρα ενα 5αρι δισκο και εναν 2,5 κιλο τα κρατησα με τις παλαμες και ορθιος εκανα σκουιζ στο εσωτερικο του στηθους δεν μετρησα καν επαναληψεις.

    Εκανα παλι ενα σιρκουι απο διαφορους κοιλιακους για να χτυπησω ολο το σημείο με 6 ασκησεις χωρις διαλλειμα ενδιαμεσα και 1λεπτο και 15 δευτερα μολις τελειωνε το ολο σετ ρεστ. 4 φορες αυτό

    Hiit τωρα 25 λεπτά, ημουν είδη πολυ ζεστος οποτε ανεβηκα στο ελλειπτικό και ξεκινησα 1:30 λεπτο στο 12 αντισταση και 30 δευτερα στο 14 φουλ ταχυτητα περιπου στα 22χλμ εφτανα καθε φορα. Αυτο μεχρι να φτασω 25 λεπτα όπου εκλασα πατατες...

    διατροφουλα κανονικα πρωινο σημερα 1 σκουπ πρωτεινη με το που σηκωθηκα, 8 ασπραδια και 50 γραμμαρια παλέντα
    μετα την προπονηση 2 σκουπ πρωτεινη και ενδιαμεσα βαρη και αεροβιο bcaa
    300γρ κοτα με 300γρ πατατα
    300γρ κοτα με 300γρ πατατα συν πρασιναδα και λαδι
    κοτατζ με φυστικοβουτυρο ( εχω κλεισει να δω κατι γιαπωνεζους που κανουν κατι ακροβατικα με σπαθια να προλαβω να φαω μη χασω μυικο ιστο και χασω το επομενο Ολύμπια)
    σαρδελα με σαλατα
    βραδυ μαλλον κοτα με σαλατα δεν εχω ιδεα αυριο πρωτομαγια και ετρεχα να στοκαρω το ψυγειο και εγινε μανταρα το συστημα...
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  13. #43
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Εξαιρετικά νούμερα brother!

    Με τις μάζες που κουβαλάς εσύ άμα φτάσεις σε μονοψήφια ποσοστά παίζει να κατεβαίνεις και Olympia!!!
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  14. #44
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    04-11-14
    Posts
    192

    Default

    Quote Originally Posted by Optimus Prime View Post
    Λοιπόν για να δούμε μια εικονα της σημερινης καταστασης. Στηθος-πλατη και στο τελος εκανα 25 λεπτα ΗΙΙΤ.

    1. Επικλινη παγκο 5χ5 120κιλά με σουπερ σετ chin ups
    2. Iσιο παγκο 8χ4 120 κιλά με σουπερ σετ ξανα chin ups
    3. Ανοιγματα με 30κιλους αλτηρες 8χ4 σουπερ σετ με κωπηλατικη με αλτηρες 25 κιλους
    4. Τρισετ με pull over με 30 κιλο αλτηρα, βυθισεις σωματικο βαρος και cross over τροχαλια 25 κιλα για σκουιζ 10χ4 αυτά
    5. Πηρα ενα 5αρι δισκο και εναν 2,5 κιλο τα κρατησα με τις παλαμες και ορθιος εκανα σκουιζ στο εσωτερικο του στηθους δεν μετρησα καν επαναληψεις.

    Εκανα παλι ενα σιρκουι απο διαφορους κοιλιακους για να χτυπησω ολο το σημείο με 6 ασκησεις χωρις διαλλειμα ενδιαμεσα και 1λεπτο και 15 δευτερα μολις τελειωνε το ολο σετ ρεστ. 4 φορες αυτό

    Hiit τωρα 25 λεπτά, ημουν είδη πολυ ζεστος οποτε ανεβηκα στο ελλειπτικό και ξεκινησα 1:30 λεπτο στο 12 αντισταση και 30 δευτερα στο 14 φουλ ταχυτητα περιπου στα 22χλμ εφτανα καθε φορα. Αυτο μεχρι να φτασω 25 λεπτα όπου εκλασα πατατες...

    διατροφουλα κανονικα πρωινο σημερα 1 σκουπ πρωτεινη με το που σηκωθηκα, 8 ασπραδια και 50 γραμμαρια παλέντα
    μετα την προπονηση 2 σκουπ πρωτεινη και ενδιαμεσα βαρη και αεροβιο bcaa
    300γρ κοτα με 300γρ πατατα
    300γρ κοτα με 300γρ πατατα συν πρασιναδα και λαδι
    κοτατζ με φυστικοβουτυρο ( εχω κλεισει να δω κατι γιαπωνεζους που κανουν κατι ακροβατικα με σπαθια να προλαβω να φαω μη χασω μυικο ιστο και χασω το επομενο Ολύμπια)
    σαρδελα με σαλατα
    βραδυ μαλλον κοτα με σαλατα δεν εχω ιδεα αυριο πρωτομαγια και ετρεχα να στοκαρω το ψυγειο και εγινε μανταρα το συστημα...
    Ωραιος ???? .Το παλεντα τι ειναι;

  15. #45
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    04-11-14
    Posts
    192

    Default

    Επίσης πως εχεις χωρίσει τις μερες προπόνησης ;

  16. #46
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Quote Originally Posted by Optimus Prime View Post
    Έμα δε γίνεται δουλειά αδερφέ αλλιώς. Να φωναξω ή να κλάσω είναι η δουλειά!! Ξαφνικά, άκρα του ταφου σιωπή στο γυμναστήριο, όξω βρωμόσκυλα!!
    Σου εχω λυση 2 σε 1 να φωναξεις απλα κλανωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω ..οσο για το τατουαζ τη Δευτερα παω για το δευτερο(και οχι δεν θα ειναι το σημα ουτε του μιμικου ουτε του νιτσιακου)
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  17. #47
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by pantelisk View Post
    Εξαιρετικά νούμερα brother!

    Με τις μάζες που κουβαλάς εσύ άμα φτάσεις σε μονοψήφια ποσοστά παίζει να κατεβαίνεις και Olympia!!!
    Αδερφέ έπεσα αρκετα κιλά από τον χειμωνα κυρίως λόγο τραυματισμου και ψιλο αγχωθηκα αλλα είπα δε βαριεσαι μετα το χειμωνα πάλι ξανα μιας και επεσε και ο υδατανθρακας και δε μπορω να σηκωσω τιποτα.

    Quote Originally Posted by Ant1998 View Post
    Ωραιος ???? .Το παλεντα τι ειναι;
    Είναι σιμιγδάλι καλαμποκιού και το καλό ειναι ότι δεν εχει υψηλο ΓΔ.
    Quote Originally Posted by Ant1998 View Post
    Επίσης πως εχεις χωρίσει τις μερες προπόνησης ;
    Στηθος με πλάτη, Πόδια, Ωμους με χέρια και ξανα στηθοςμε πλάτη, πόδια, ώμους και χερια και κυριακη ξεκουραση (αυτη την κυριακη θα ανεβασω λιγο οτν υδατανθρκα σε ενα γευμα)

    Quote Originally Posted by Mirto_ View Post
    Σου εχω λυση 2 σε 1 να φωναξεις απλα κλανωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω ..οσο για το τατουαζ τη Δευτερα παω για το δευτερο(και οχι δεν θα ειναι το σημα ουτε του μιμικου ουτε του νιτσιακου)
    χαχαχαχαχχαχ, είδες που σε μυριστικα για το ταττού; Άντε και μανίκι, ελπίζω να μην έχει σχεση με κοτόπουλα...!!!
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  18. #48
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    1η σήμερα και πως θα έμπαινε ωραία αυτός ο ανοιξιάτικος μήνας χωρίς προπόνηση ποδιών; Πόδια σήμερα χωρίς δικαολογίες αφου το γυμναστήριο ήταν ανοιχτό.

    1. Εκτάσεις τετρακεφάλων σουπερ σετ με σκουώτ 15χ4 και 10χ4 στα 100 κιλά στο μηχάνημα αφου το ρημάδι δε πάει παραπάνω και 80 κιλά καθίσματα σήμερα λίγο πιο χαλαρά γιατι τα γόνατα παραπονιούνται
    2. Κάμψεις δικεφάλων ποδιων σουπερ σετ με σκουωτ μπαρα μπροστά 10χ4 με 77,5 κιλα στο μηχανημα και 60 κιλά στο σκουωτ
    3. Πρέσσα μηχανημα σουπερ σετ με γάμπες στην πρέσσα 10χ4 και 20χ4 στα 100 κιλά αφου μας φερανε αυτα τα μοντερνα μηχανηματα και δε παιρνουν δισκους
    4. Γάμπες στην Σμίθ 16χ7 και 12χ1 εδω το ευχαριστηθηκα 180 κιλά και το ένα σετ στα 200.

    Παρατηρώ ότι τα πόδια μου ειναι αρκετά πισω άσχετα αν σηκωνω κάποια μετρια κιλά θα περιμενα να εχουν καλυτερη αναπτυξη αλλα λογο υψους και το οτι δεν μπορω να τα ζορισω παραπάνω γιατι ειναι ηδη διαλυμενα τα γόνατα θα πρεπει να βρω κατι πιο αποδοτικο. Οι γάμπες ειναι στην ιδια μοίρα, στον καθρέφτη φαινονται καλαμάκια και με εκνευρίζει. Κάποιος μου είπε να βάλω λιγοτερα κιλά αλλα με λιγοτερα κιλά νιωθω στις 30 επαναλήψεις οτι αρχιζει να με πιάνει.

    Από διατροφη σημερα:
    1. 6 ασπραδια, 50 γραμμαρια βρωμη και με το που σηκωθηκα ηπια 1 σκουπ πρωτεινη
    2. 250 γρ κοτα με 300γρ πατατα και λαχανο σαλατα με μια κουταλια λάδι
    3. 1 σκουπ bcaa ενδοπροπονητικά και 2 σκουπ πρωτεινη μολις τελειωσα
    4. 300γρ κοτοπουλο και 300γρ πατατα
    5. 250γρ κοτα με σαλατα και 1 κουταλια λαδι
    6. 400γρ κοτατζ με 60γρ φυστικια

    Δεν ξερω αν θα βαλω αλλο γευμα, αν δεν με παρει ο υπνος θα βαλω 8 με 10 αυγα με πρασινη σαλατα και 1 κροκο. Αεροβιο όχι σημερα λογο ποδιών αλλα αυριο το πρωι νωρίς γιατι θα εχω Ωμους με Χέρια...!!!

    Edit: Έ έκανα και κοιλιακούς μη ξεχνιόμαστε σκότωσα λίγο τους πλαινούς και τους κάτω..!!!
    Last edited by Optimus Prime; 01-05-15 at 20:32.
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  19. #49
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Συμπασχουμε στις γαμπες αδερφι! Πλεον κανω 3 φορες τη βδομαδα μπας και φτιαξουν!
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  20. #50
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by pantelisk View Post
    Συμπασχουμε στις γαμπες αδερφι! Πλεον κανω 3 φορες τη βδομαδα μπας και φτιαξουν!
    Αστα να πάνε αν σου εδειχνα πως ηταν πιο παλια με κλαιγανε κι οι ρεγγες. Ασε που δε πιανονται και με τιποτα καμια φορα αν το θυμηθουν.
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  21. #51
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Quote Originally Posted by Optimus Prime View Post
    Αστα να πάνε αν σου εδειχνα πως ηταν πιο παλια με κλαιγανε κι οι ρεγγες. Ασε που δε πιανονται και με τιποτα καμια φορα αν το θυμηθουν.

    "Το δραμα ενος αγα(ρ)μπου"..τιτλος για σαπουνοπερα
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  22. #52

    Default

    Χαχα εύστοχος τίτλος θα ήταν,δείτε και στο youtube Broscience "Help Me My Calves Are Small".
    Εμένα πάντως με βοήθησαν το σχοινάκι,το περπάτημα σε ανηφόρα και single leg calf raises χωρίς κιλά πολλές επαναλήψεις αλλά είναι και γενετικό.

  23. #53
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by Mirto_ View Post
    "Το δραμα ενος αγα(ρ)μπου"..τιτλος για σαπουνοπερα
    αχχαχαχαχα, μεξικάνικο δράμα και αισθηματικά...!!!
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  24. #54
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by revolver 00 View Post
    Χαχα εύστοχος τίτλος θα ήταν,δείτε και στο youtube Broscience "Help Me My Calves Are Small".
    Εμένα πάντως με βοήθησαν το σχοινάκι,το περπάτημα σε ανηφόρα και single leg calf raises χωρίς κιλά πολλές επαναλήψεις αλλά είναι και γενετικό.
    Γενετικό σίγουρα θα δω τωρα με το πρωινο αεροβιο που εχω το διαδρομο ανηφορα μηπως υπαρξει καποια βελτιωση...!!!
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  25. #55
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Δυσκολο πραγμα η γαμπα. Γ@μημενα genetics.

    Εχεις δοκιμασει πιο ανορθοδοξες μεθοδους; (πχ σπριντ ανηφορα, σκοινακι, καμια αλτικη...)

    edit:: lol τωρα ειδα οτι θα δοκιμασεις ανηφορα.

    Ανηφορα = time under tension. Βλεπω συχνα κατι 50-60αρηδες οταν παω για trail running ξερακιανους με κατι γαμπες παλουκια μονο απο τρεξιμο εξω. Τυχαιο;
    Last edited by Achillezzz; 02-05-15 at 14:34.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  26. #56
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Δυσκολο πραγμα η γαμπα. Γ@μημενα genetics.

    Εχεις δοκιμασει πιο ανορθοδοξες μεθοδους; (πχ σπριντ ανηφορα, σκοινακι, καμια αλτικη...)

    edit:: lol τωρα ειδα οτι θα δοκιμασεις ανηφορα.

    Ανηφορα = time under tension. Βλεπω συχνα κατι 50-60αρηδες οταν παω για trail running ξερακιανους με κατι γαμπες παλουκια μονο απο τρεξιμο εξω. Τυχαιο;
    Σήμερα που γυρισα από το αερόβιο σαν να εχω ενα πόνο στις γάμπες. Σίγουρα έπαιξε ρόλο τα κιλά που έβαλα χθές (αν ειναι δυνατόν να βάζω 200 κιλά και να μην νιώθουν ) και σήμερα ανηφόρα στο 12 και σε slow pace στο 6 για 50 λεπτά και έγινα τερμα μουσκίδι και με πιάσανε οι γάμπες.
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  27. #57
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    Σημερα ειναι καταθλιπτικά, στην προπόνηση με ξαναπιασε ο υπακανθιος και με ξετίναξε για τα καλά και αυτή την φορά εντόπισα ότι την όλη δουλειά την κάνουν τα Shrugs. Βεβαια μαυρη προπόνηση έκανα καθως όσο ανέπνεα τοσο πιο πολύ με πονούσε. Έβγαλα την προπόνηση κακήν κακώς καθως ψυχολογικά εκμηδενίστηκα και ο πονος ειναι αφορητος ειδικα τις πρωτες στιγμές. Αερόβιο το πρωί κανονικά, η διατροφή θα συνεχιστεί και αφου αυριο ειναι ξεκούραση θα δω Δευτέρα πως θα είμαι για Στηθος με πλάτη. Ελπίζω να αναρρωσει γρήγορα και ευτυχως δεν ειναι σαν την προηγούμενη φορά. Οπότε θα σταματησω τα Shrugs μια και καλη καθως ανα πασα στιγμη κινδυνευω με αυτη την ασκηση για μεγαλυτερο τραυματισμό. Λοιπόν, θετική σκέψη άλα καλά θα πάνε και από βδομάδα ξανά στον αγώνα..!!!
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  28. #58
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Περαστικά ρε. Είναι γαμοάρθρωση ο ώμος, μπορεί να τραυματιστεί με χίλιους δυο τρόπους.
    Μακάρι να μην είναι τίποτε.
    Θα έλεγα να μην τα κόψεις μαχαίρι τα shrugs. Κάνε με ''παιδικά'' κιλά, (σκέτη μπάρα πχ) στοχεύοντας στην αιμάτωση της ''βλαμμένης'' περιοχής.
    BP:120
    BSQ:160
    DL:190
    OHP:87,5

  29. #59
    Advanced Bodybuilder maka02049's Avatar
    Join Date
    06-03-10
    Location
    United Kingdom
    Posts
    1,091

    Default

    Καλή αρχή κι απο μένα στο log σου!

    Καλές προπονήσεις, ψηλέ!

  30. #60
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Γίγαντα τι έγινε;;;;;Περαστικά!!Ηθικόν;;;;ακμαιοτατον θέλω :-D
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.


 
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •