Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 30 of 82
  1. #1
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default Achtung Panzer...!!!

    Είπα να ξεκινήσω να γράφω κι εγώ σιγά σιγά στο αγαπημένο μας ημερολόγιο. Τα πράγματα απλά αυτή την φορά, προερχόμεμενος από τραυματισμό και σχεδον 3 μηνες εκτός από τα 110 κιλά έπεσα στα 103 και αυτη την στιγμή βρισκομαι στα 101,6 ζυγιστηκα σήμερα. Μετά τον τραυματισμό έβαλα αρκετό λίπος μπορώ να πω λόγο καταθλιπτικό που δε μπορουσα να παω και εφαγα αρκετες σαχλαμάρες. Ας μπούμε στο θέμα προπόνησης:

    Πρωινό αερόβιο 50 λεπτά μετριας εντασης με αρκετη ανηφόρα. Περίπου 600 θερμιδες έκαψα.

    6 ωρες μετά βάρη στήθος δικέφαλα σήμερα

    Επικλινή πάγκο 12,10,8,6 και από κιλά 60,80,90,100
    Ίσιο πάγκο 5 άρες επαναλήψεις 120 κιλά
    ανοίγματα 8,8,8,4 με τους 30κ αλτήρες
    Cross over τροχαλία 12 επαναλήψεις με 30 κιλά και στο τέλος της κίνησης τα κρατούσα για 3 δευτερα

    Στραβόμπαρα 10χ4 μολις εκανα την 6 επαναληψη σε τεμπο 1/2 το γυριζα σε 2/4 (10αρια δισκους)
    σφυρια ορθιος 10χ3 με 20κ αλτηρες
    αυτοσυγκεντωσης 10χ3 με 12,5κ αλτηρες ( αρχισα να παταω σταφυλια, ενεργεια μηδεν)

    Απο διατροφη τώρα με το που σηκωθηκα ηπια τα BCAA ετοιμαστηκα και πηγα γυμναστηριο για το αερόβιο
    Μια ωρα μετα το αερόβιο ήπια 2 σκουπ whey και μετα από 2 ωρες εφαγα 300γ πατατα με κοτοπουλο
    2 ωρες μετα επειδη πεινασα εφαγα ψαρι με αμαρανθο και λαχανικα με μια κουταλια λαδι
    προπονηση βαρη (2 σκουπ πρωτεινης στο τέλος)
    45 λεπτα μετα πατατα με κοτοπουλο μετα
    ψαρι με μπρόκολο και μια κουταλια λαδι και τελευταιο γευμα που ειναι σε 2 ωριτσες
    κοτατζ με φυστικοβούτυρο (συντομα θα πρεπει να αλλαξω και το κοτατζ)

    Αυτά από μενα μπαρμπουνάκια μου, αύριο εχει πόδια :D
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  2. #2
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Καλη αρχη Ψηλε.!
    Πλακα πλακα τι υψος εχεις και σε φωναζουν ολοι ετσι?

  3. #3

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    καλη δυναμη !

  4. #4
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,667

    Default

    Καλή αρχή ουρανοξύστη

    2.03 νομιζω ειναι Κυριακο(εκτος κ αν ψηλωσε κ αλλο :D)

  5. #5
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    Ευχαριστώ πολύ παιδιά, καλές και δυνατές προπονήσεις να έχουμε. Κυριάκο 2,03 είμαι.
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  6. #6
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by iLikeBB View Post
    Καλή αρχή ουρανοξύστη

    2.03 νομιζω ειναι Κυριακο(εκτος κ αν ψηλωσε κ αλλο :D)
    Θάνοοο και μου λέγανε μη κάνεις βάρη θα μείνεις κοντός, άτιμη κοινωνία χάθηκε να είμαι 2,10
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  7. #7
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    2,03!!! Σχεδον οσο μια πόρτα! Δε συμφερεις! Στοιχιζεις πολυ και να ντυθεις και να φας!!
    Αντε, καλη αρχη κι απο μενα!
    A head full of fears has no space for dreams.

  8. #8
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    2,03!!! Σχεδον οσο μια πόρτα! Δε συμφερεις! Στοιχιζεις πολυ και να ντυθεις και να φας!!
    Αντε, καλη αρχη κι απο μενα!
    Ευχαριστώ πολύ Έλενα...!!! Ολόκληρο καραβόπανο για να ράψουμε ένα τζίν άστα...!!!
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  9. #9
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλή αρχή ψηλέ!
    Δώσε πόνο.

  10. #10
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Καλή αρχή ψηλέ!
    Δώσε πόνο.
    Ευχαριστώ Ειρήνη...!!! No Pain No Gain...!!!
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  11. #11
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by Optimus Prime View Post
    Ευχαριστώ πολύ παιδιά, καλές και δυνατές προπονήσεις να έχουμε. Κυριάκο 2,03 είμαι.
    Χαχα αυτα ειναι.! Θηριο εισαι.!!

  12. #12
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by NewKuriakos View Post
    Χαχα αυτα ειναι.! Θηριο εισαι.!!
    Μη νομιζεις οτι και το υψος βοηθάει. Ειναι πολύ κατα στα βάρη, αλλά δινω 1100% στην προπονηση...
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  13. #13
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Kαλορίζικο το ημερολόγιο Γολιάθ! Καλές προπονήσεις και καλή επιτυχία στους στόχους σου!
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  14. #14
    Pumping Iron GEORGE.P's Avatar
    Join Date
    14-11-14
    Posts
    525

    Default

    καλορίζικος και καλή συνέχεια θεριό είσαι!!!! 2 μέτρα θές ένα μηνιάτικο για φαί μόνο

  15. #15
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by pantelisk View Post
    Kαλορίζικο το ημερολόγιο Γολιάθ! Καλές προπονήσεις και καλή επιτυχία στους στόχους σου!
    Ευχαριστώ πολύ αγορίνα μου και εσύ να μας βγάλεις τα μάτια με την ποιότητα σου...!!!
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  16. #16
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by GEORGE.P View Post
    καλορίζικος και καλή συνέχεια θεριό είσαι!!!! 2 μέτρα θές ένα μηνιάτικο για φαί μόνο
    Να σαι καλα Γιώργο, ασε και έρχομαι Έλλαδα το αλλο μήνα και δεν ξερω τι να κανω με τις τιμες που έχει...!!!
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  17. #17
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Καλη αρχη και καλες προπονησεις!
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  18. #18
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Καλη αρχη και καλες προπονησεις!
    Ευχαριστω πολυ Αχιλλέα...!!!
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  19. #19

    Default

    Μπράβο φίλε πολύ δυνατός παρ'όλο που λένε για τους ψηλούς ότι δεν μπορούν να κάνουν πολλά κιλά λόγω μακριών άκρων και εύρους κίνησης.
    Καλή αρχή και υγεία.

  20. #20
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by revolver 00 View Post
    Μπράβο φίλε πολύ δυνατός παρ'όλο που λένε για τους ψηλούς ότι δεν μπορούν να κάνουν πολλά κιλά λόγω μακριών άκρων και εύρους κίνησης.
    Καλή αρχή και υγεία.
    Όντως είναι πρόβλημα μεγάλο γιατί το εύρος κίνησης μου χαλάει όλη την δουλειά και κουράζομαι πολύ εύκολα και ειδικά που ειμαι χωρις σποτερ. Μιλάμε για ολόκληρες επαναλήψεις πάντα. Ευχαριστώ για το σχόλιο, καλές προπονήσεις...!!!
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  21. #21
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    ΠΣήμερα πόδια όπως υποσχέθηκα χθές αλλά με τόση βροχή μας χάλασε η διαθεση.

    1. Εκτάσεις τετρακεφάλων σούπερ σετ με σκουώτ. 15χ4 και 10χ4 με 100 κιλά στις εκτασεις και 80 κιλά καθίσματα
    2. Κάμψεις δικεφάλων με σκουώτ μπάρα μπροστά. 15χ4 και 10χ4 με 70 κιλά στις κάμψεις και 60 κιλά με μπάρα μπροστά
    3. Goblet squat 10x3 με 25κιλο αλτηρα
    4. Γαμπες στην Σμιθ 15χ10 με 180 κιλά
    5. Γάμπες στην πρέσσα 20χ4 με 100 κιλά (Δυστυχως η πρεσσα δεν εχει για δισκους ειναι φιξ τα κιλά)

    Κοιλιακούς έκανα ένα σιρκουί από πλάνκς με 20 δευτερα καθε ασκηση 5 στο σύνολο και 1 λεπτο διάλλειμμα επί 4 φορές.

    Σήμερα η διατροφή μιας και δεν ειχα αερόβιο λόγω ποδιών ξεκίνησε με

    1. 1 σκουπ πρωτεινη με το που σηκώθηκα, 8 ασπράδια και βρώμη περίπου 80γραμμάρια.
    2. Ωρα προπόνησης πηρα bcaa και στο τελος 2 σκούπ πρωτείνη
    3. 250γρ κοτόπουλο και 300γρ πατάτα αυτό 50 λεπτά μετα την πρωτείνη
    4. 300 γρ ψάρι λευκό με πατάτα και πρασινη σαλάτα με μια κουταλιά λάδι
    5. 300γρ κοτόπουλο με σαλάτα και ελαιόλαδο
    6. 10 ασπράδια με μπρόκολο
    7. 400γρ κότατζ με φυστικοβούτυρο

    Ετσι θα πάει σήμερα η διατροφή μιας και αυτό που καταλαβα από το σώμα μου ειναι ότι αν βάζω τους υδατανθρακες στα 3 πρωτα γευματα και συνεχίσω με λιπαρα οξέα και πρασινα συν την πρωτείνη φυσικά στον καθρέφτη φαίνεται καλύτερα το αποτέλεσμα, θα δείξει σε 4 βδομάδες μια πλήρης εικόνα της κατάστασης που θα φυγουν και τα τυριά μιας και ψωμιά, μακαρόνια και τα λοιπά πήραν πόδι...
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  22. #22
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Quote Originally Posted by Optimus Prime View Post
    Ετσι θα πάει σήμερα η διατροφή μιας και αυτό που καταλαβα από το σώμα μου ειναι ότι αν βάζω τους υδατανθρακες στα 3 πρωτα γευματα και συνεχίσω με λιπαρα οξέα και πρασινα συν την πρωτείνη φυσικά στον καθρέφτη φαίνεται καλύτερα το αποτέλεσμα, θα δείξει σε 4 βδομάδες μια πλήρης εικόνα της κατάστασης που θα φυγουν και τα τυριά μιας και ψωμιά, μακαρόνια και τα λοιπά πήραν πόδι...
    Και μιας μιλησες για ποδια τσουπ,πατησα και εγω το ποδι μου να πω τα καλοριζικα!Φαι/γλυκο δεν εφερα γιατι δεν συμφερεις!Καλη δυναμη γιγαντοσωμε!
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  23. #23
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by Mirto_ View Post
    Και μιας μιλησες για ποδια τσουπ,πατησα και εγω το ποδι μου να πω τα καλοριζικα!Φαι/γλυκο δεν εφερα γιατι δεν συμφερεις!Καλη δυναμη γιγαντοσωμε!
    Πόδια = Μυρτώ, τελικά ατάιστος θα μείνω, κανείς δε καταδέχεται. Να σαι καλά, καλές προπονήσεις και άσε κανένα κοτόπουλο και για εμάς...!!!
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  24. #24
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Quote Originally Posted by Optimus Prime View Post
    Πόδια = Μυρτώ, τελικά ατάιστος θα μείνω, κανείς δε καταδέχεται. Να σαι καλά, καλές προπονήσεις και άσε κανένα κοτόπουλο και για εμάς...!!!
    Δεν προβλεπεται!Φαε τις ψαρουκλες σου εκει για να βλεπεις με καλα ματια τα αποτελεσματα των προπονησεων σου!
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  25. #25
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by Mirto_ View Post
    Δεν προβλεπεται!Φαε τις ψαρουκλες σου εκει για να βλεπεις με καλα ματια τα αποτελεσματα των προπονησεων σου!
    χαχαχαα να και τα στρατιωτικά...!!! Δεν προβλέπεται ουτε να βλέπω τις προπονησεις καλυτερα που να τρωω καρχαριες καθε μερα με τα πατομπουκαλα που φοράω...!!!
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  26. #26
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    ΕΛΑ ρε! Καλοριζικο το ημερολογιο! Διδαξε μας!!! Καλη "αρχη" και ευχομαι τα καλυτερα.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  27. #27
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    ΕΛΑ ρε! Καλοριζικο το ημερολογιο! Διδαξε μας!!! Καλη "αρχη" και ευχομαι τα καλυτερα.
    Ευχαριστώ πολύ Πάνο, καλες και δυνατες προπονησεις να έχουμε...!!!!
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  28. #28
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    Σήμερα πριν γράψω στο beloved ημερολόγιο θα ήθελα να κανω ένα flash back και να δουμε από που φτάσαμε που και που θα πάμε αργότερα! Στην πρώτη φωτογραφία ειμαι στα 112 κιλά και στη δευτερη πριν 4 χρόνια στα 85 κιλά ή 87 δε καλοθυμάμαι. Η πρωτη φωτο της πλατης ειμαι γυρω στα 86 κιλα με χαμηλο ποσοστο λιπους κοντα στο 8%. Η τελευταια σε συγκριση με την τριτη εχουν διαφορα σχεδον 20 κιλά αλλα με μεγαλυτερο ποσοστο λίπους εμφανως. Θα κλείσω με το ότι τιποτα δεν ειναι ακατορθωτο τελικά. Έπεται και συνεχεια μπαρμπουνάκια μου...!!!

    image.jpg
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  29. #29
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    φιλε αυτη στα 112 να κρατησεις...θηριο ρε ατιμε!!!!!!

    ...ποιος χεζει το λιπος...χεχεχε

    και γω περυσι το καλοκαιρι ημουν 9%-10% σε λιπος...και τωρα καπου στο 25%...και σκεφτομαι να αρχισω ογκο...
    Last edited by Leo 11; 29-04-15 at 15:02.
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  30. #30
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    φιλε αυτη στα 112 να κρατησεις...θηριο ρε ατιμε!!!!!!

    ...ποιος χεζει το λιπος...χεχεχε

    και γω περυσι το καλοκαιρι ημουν 9%-10% σε λιπος...και τωρα καπου στο 25%...και σκεφτομαι να αρχισω ογκο...
    Χαχαχα τωρα στα 102 κιλά κλάφτα πάμε μόνο για γράμμωση. Το προβλημα ειναι βλεπω αυτη την φλιβικοτητα στα χερια, ωμους, αρχιζει στα πόδια και ασε που εβαλα κι εγω ενα 25% λιπος χαχαχαχ θα φτασουμε να κανουμε powerlifting αν παμε για όγκο μετα τα 125 κιλα αερα. Θα παω στην Ισλανδια με τον Thor για προπονησεις.
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim


 
Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •