Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 31 to 60 of 170
  1. #31
    Senior Bodybuilder venice's Avatar
    Join Date
    13-05-13
    Location
    Πειραιά
    Posts
    1,591

    Default

    Παιδιά σας ευχαριστω πολυ!
    Τωρα που μου το επιβεβαιωσατε και εσυ οτι η τεχνικη μου ειναι μια χαρα,νιωθω και εγω πιο σιγουρη!
    Γιατι πρεπει να ειναι ο καρπος σε ευθεια; Χαλαει η τεχνικη;

  2. #32
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    ( Για το θρεντ των φωτο πηγαινε )
    Last edited by Κωστας21; 25-05-15 at 23:21.
    Victory loves preparation...

  3. #33
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Αυτο ειναι το Thread για τα Βιντεο και εγω δεν σε βλεπω να κουνιεσαι
    "If you have time to think of a beautiful end, then live beautifully until the end."
    Sakata Gintoki



  4. #34
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Να βάλω κι εγώ 2 video από τη σημερινή προπόνηση ποδιών για να με διορθώσετε σας παρακαλώ.

    Kαλή τεχνική πιστεύω ότι δεν έχω (μέτρια μπορώ να πω). Ελπίζω μόνο να βελτιώθηκα από το τελευταίο video που με διορθώσατε (και ευχαριστώ όλους για τον χρόνο και τις συμβουλές σας).

    Τα λάθη που παρατηρώ στο 2ο video είναι ότι δεν κλειδώνω πολύ καλά το κάτω μέρος της πλάτης έτσι ώστε να έχει αυτή τη μικρή κλίση ο κώλος και το ότι έχω αρκετά ανοικτά τα πόδια αλλά δυστυχώς για τα πόδια συμπέρανα ότι αν τα κλείσω περισσότερο εκτός του ότι χάνω την ισορροπία μου το βάρος μου φέρνει τα γόνατα προς τα μέσα (που ακόμα και στο βίντεο σε μερικές επαναλήψεις γίνεται αυτό και όταν το καταλάβω τα σπρώχνω προς τα έξω)





    Μπορείτε να κράξετε ελεύθερα!
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  5. #35

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    παντελη με την ζωνη και τους κοιλιακους σου τι κανεις πριν κατεβεις ;

  6. #36
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Quote Originally Posted by daskalos198 View Post
    παντελη με την ζωνη και τους κοιλιακους σου τι κανεις πριν κατεβεις ;
    Δεν καταλαβα τι ακριβως εννοεις φιλε; Απλα περνω αναπνοή και σφιγγω την κοιλια αν αυτο εννοεις!
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  7. #37

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    ναι αυτο ηθελα να μαθω γιατι αυτο εβλεπα οτι κανεις γιατι φαινοταν η μπλουζα σου στο πρωτο βιντεο δεν φουσκωνει..

    την ζωνη την φορας οσο πιο σφυχτα γινετε και πριν κατεβεις παιρνεις ανασα απο το διαφραγμα δλδ να γεμισει η κοιλια σου αερα (οχι το στηθος σου, με την ζωνη ειναι πιο ευκολο να το κανεις παρα χωρις την ζωνη) και την σπρωχνεις την κοιλια σου προς τα εξω και κατω σαν να εχεις μωρο , κατεβαινεις την κρατας μεχρι να ανεβεις , ετσι θα ενεργοποιησεις τους κοιλιακους ραχιαους..

    στο 2ο βιντεο παρατηρησε το μεσαιο δαχτυλιδι της μπαρας που ειναι , δεν ειναι στο κεντρο σου , ειναι πιο αριστερα , αρα το βαρος δεν ειναι ισομοιρασμενο ..

    επισης γιατι μπαινουν τα γονατα πολυ μεσα δεν ξερω μηπως δεν εχεις την ιδια αποσταση στα ποδια η μηπως αυτη η σταση ειναι πολυ ανοιχτη για την ευλιγισια σου και τα γονατα σου δεν την αντεχουν και μπαινουν προς τα μεσα ,
    πριν κατεβεις σπρωξε το πατωμα προς τα εξω με τα ποδια , προσπαθησε να σκεφταισε τα ισχυα σου σε εξωτερικη στροφη

    τους αγκωνες σου βαλτους κατω απο την μπαρα σαν να θες να κανεις οπιστολαιμιες πιεσεις και να προσπαθεις να ενωσεις τους αγκωνες σου για να ενεργοποιησεις την πλατη

    ετσι οπως τους εχεις (δεν μπορω να καταλαβω τη θεση τους απ αυτη την γωνια) υπαρχει πιθανοτητα να σπρωχνεις το σωμα σου μπροστα ,

    ααα βασικα αν ειναι οπως στο πρωτο βιντεο τα χερια σου και στο 2ο βιντεο κομπλε τα χεις , απλα προσπαθησε αυτο που σου πα να κανεις

    αυτα πανω κατω ..
    Last edited by daskalos198; 26-05-15 at 19:56.

  8. #38
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Quote Originally Posted by daskalos198 View Post
    ναι αυτο ηθελα να μαθω γιατι αυτο εβλεπα οτι κανεις γιατι φαινοταν η μπλουζα σου στο πρωτο βιντεο δεν φουσκωνει..

    την ζωνη την φορας οσο πιο σφυχτα γινετε και πριν κατεβεις παιρνεις ανασα απο το διαφραγμα δλδ να γεμισει η κοιλια σου αερα (οχι το στηθος σου, με την ζωνη ειναι πιο ευκολο να το κανεις παρα χωρις την ζωνη) και την σπρωχνεις την κοιλια σου προς τα εξω και κατω σαν να εχεις μωρο , κατεβαινεις την κρατας μεχρι να ανεβεις , ετσι θα ενεργοποιησεις τους κοιλιακους ραχιαους..

    στο 2ο βιντεο παρατηρησε το μεσαιο δαχτυλιδι της μπαρας που ειναι , δεν ειναι στο κεντρο σου , ειναι πιο αριστερα , αρα το βαρος δεν ειναι ισομοιρασμενο ..

    επισης γιατι μπαινουν τα γονατα πολυ μεσα δεν ξερω μηπως δεν εχεις την ιδια αποσταση στα ποδια η μηπως αυτη η σταση ειναι πολυ ανοιχτη για την ευλιγισια σου και τα γονατα σου δεν την αντεχουν και μπαινουν προς τα μεσα ,
    πριν κατεβεις σπρωξε το πατωμα προς τα εξω με τα ποδια , προσπαθησε να σκεφταισε τα ισχυα σου σε εξωτερικη στροφη

    τους αγκωνες σου βαλτους κατω απο την μπαρα σαν να θες να κανεις οπιστολαιμιες πιεσεις και να προσπαθεις να ενωσεις τους αγκωνες σου για να ενεργοποιησεις την πλατη

    ετσι οπως τους εχεις (δεν μπορω να καταλαβω τη θεση τους απ αυτη την γωνια) υπαρχει πιθανοτητα να σπρωχνεις το σωμα σου μπροστα ,

    ααα βασικα αν ειναι οπως στο πρωτο βιντεο τα χερια σου και στο 2ο βιντεο κομπλε τα χεις , απλα προσπαθησε αυτο που σου πα να κανεις

    αυτα πανω κατω ..
    Γειά σου ρε διδάσκαλε των πολυαρθρικών!!!

    Κατ' αρχάς ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές/διορθώσεις σου φιλάρα. Να 'σαι καλά!

    Ναι την ζώνη την έχω τέρμα σφιγμένη και προσπαθώ να σφίγκω και την κοιλιά πριν κατέβω και την εκπνοή όπως το λες την κάνω απλά παίρνω 2-3 ανάσες στα γρήγορα ξανά αναπνοή και ξανά κάτω. Γι αυτό αμα παρατηρήσεις στο 1ο video πηγαίνει μέσα έξω η κοιλιά γρήγορα όταν ανέβω.

    Για το 2ο video έχει απόλυτο δίκαιο. Τώρα το παρατηρώ κι εγώ. Βιάστηκα πολύ μάλλον στο setup (αν το λένε έτσι) γιατί προσπαθούσα να στήσω το κινητό να βγάλω το video και καθυστέρησε το σετ. Λες γι' αυτό να κλείνουν τα γόνατα προς τα μέσα?

    Μπορεί στο 2ο σετ να είναι πιο ανοικτά από το 1ο πάντως συμπέρανα ότι με βολέβει να τα έχω λίγο πιο ανοικτά απ' το κανονικό για να μην χάνω την ισορροποία μου (δεν ξέρω αν είναι λάθος αυτό, αν είναι θα προσπαθήσω να το διορθώσω). Ίσως να μην έχουν και την ίδια απόσταση οπως είπες.

    Τι εννοείς να σκέφτομαι τα ισχύα σε εξωτερική στροφή φιλάρα?

    Τους αγκώνες ελπίζω να τους έχω όπως το 1ο video και όχι λανθασμένα επειδή βιάστηκα. Αν είναι οπως το 1ο video ειμαι οκ από αυτή την άποψη τότε?

    Ελπίζω τουλάχιστον να έκανα 1 μικρή πρόοδο από το περασμένο video που ήταν όλα χάλια.
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  9. #39

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    Quote Originally Posted by pantelisk View Post
    Γειά σου ρε διδάσκαλε των πολυαρθρικών!!!

    Κατ' αρχάς ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές/διορθώσεις σου φιλάρα. Να 'σαι καλά!

    Ναι την ζώνη την έχω τέρμα σφιγμένη και προσπαθώ να σφίγκω και την κοιλιά πριν κατέβω και την εκπνοή όπως το λες την κάνω απλά παίρνω 2-3 ανάσες στα γρήγορα ξανά αναπνοή και ξανά κάτω. Γι αυτό αμα παρατηρήσεις στο 1ο video πηγαίνει μέσα έξω η κοιλιά γρήγορα όταν ανέβω.

    Για το 2ο video έχει απόλυτο δίκαιο. Τώρα το παρατηρώ κι εγώ. Βιάστηκα πολύ μάλλον στο setup (αν το λένε έτσι) γιατί προσπαθούσα να στήσω το κινητό να βγάλω το video και καθυστέρησε το σετ. Λες γι' αυτό να κλείνουν τα γόνατα προς τα μέσα?

    Μπορεί στο 2ο σετ να είναι πιο ανοικτά από το 1ο πάντως συμπέρανα ότι με βολέβει να τα έχω λίγο πιο ανοικτά απ' το κανονικό για να μην χάνω την ισορροποία μου (δεν ξέρω αν είναι λάθος αυτό, αν είναι θα προσπαθήσω να το διορθώσω). Ίσως να μην έχουν και την ίδια απόσταση οπως είπες.

    Τι εννοείς να σκέφτομαι τα ισχύα σε εξωτερική στροφή φιλάρα?

    Τους αγκώνες ελπίζω να τους έχω όπως το 1ο video και όχι λανθασμένα επειδή βιάστηκα. Αν είναι οπως το 1ο video ειμαι οκ από αυτή την άποψη τότε?

    Ελπίζω τουλάχιστον να έκανα 1 μικρή πρόοδο από το περασμένο video που ήταν όλα χάλια.

    ναι αυτο λεω μην την σφυγγεις σαν να θες να ποζαρεις ,παρε ανασα στο διαφραγμα και σπρωξε οσο μποιρεις τους κοιλιακους προς τη ζωνη , σαν να εχεις κοιλια

    υπαρχει αυτη η περιπτωση γιατι το αριστερο γονατο ας πουμε θα πιεζει προς τα μεσα γιατι εχει μεγαλυτερο βαρος οποτε το δεξιο δεν μπορει να βγει προς τα εξω , αλλα δεν νομιζω να φταιει αυτο στη περιπτωση σου..

    οπως σε βολευει και νιωθεις πιο σταθερος για τη θεση των ποδιων, αλλα οσο σου επιτρεπει και η ευλιγισια σου φυσικα αλλιως τα γονατα θα μπαινουν μεσα..

    στο πρωτο βιντεο δεν μου φαινονται λαθος οι αγκωνες , επισης για να βοηθησεις την πλατη σφυξε και το στηθος σου βοηθαει να σφυξεις την πλατη

    τωρα για τα ισχυα ετσι οπως εισαι ορθιος σφυξε τους γλουτους και προσπαθησε να κανεις τα ποδια σου να ρθουν σε στροφη προς τα εξω , τωρα δεν μπορω να στο εξηγησω και καλυτερα απο τον υπολογιστη

    οι αγκωνες μου φαινονται κομπλε στο πρωτο βιντεο , απλα σκεψου αυτο που σου πα για να δεις πως νιωθεις την πλατη σταθερη

    τωρα παρατηρησα οτι ανεβαινει και πρωτα ο κωλος σου και μετα εσυ , δοκιμασε μερικα pause squats με παυση στο κατω μερος για 2 δευτερολεπτα και αργο κατεβασμα

    κατεβα αργα 2-3 δευτερολεπτα ξεκινωντας την κινηση απο τα γονατα σπασε τα ελαφρα και φερτε προς τα εξω ελαφρα και κατεβα , κατσε κατω 2 δευτερα σπρωξε τα γονατα σου εξω και την ζωνη με τους κοιλιακους και σηκω με εκρηξη (αν δεις οτι μπαινουν τα γονατα σου παλι μεσα δοκιμασε αργο σηκωμα)

    απο ζεσταμα πριν μπεις τι κανεις ;

  10. #40
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Νομίζω κατάλαβα. Αυτό με τα pause squat ίσως τα βάλω με λίγα κιλά σαν ζέσταμα!

    Α λάθος το είχα στο μυαλό μου ότι πρέπει να σφίγγω τον κορμό. Να 'σαι καλά Γιώργο για τις συμβουλές!

    Τώρα ζέσταμα κάνω πάντα πριν από κάθε προπόνηση ποδιών 10 λεπτά ποδήλατο με αρκετή αντίσταση και σε σχετικά γρήγορο ρυθμό. Μετά λίγες διατάσεις και 2-3 σετ 12-15 επαναλήψεις με άδεια μπάρα ή πολύ λίγο βάρος.
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  11. #41

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    οταν το κανεις αυτο με την ζωνη θα καταλαβεις την τεραστια διαφορα που θα εχεις σε σταθεροτητα του κορμου ,

    αν το σκεφτοσου κι ολας σαν ροκανισμα το σφυξιμο το κορμου λογικα θα πρεπει να εμπιανε και το στηθος σου μεσα ,
    και τωρα να το κανεις σαν ροκανισμα θα παρατηρησεις την πλατη σου και το στηθος να μπαινουν προς τα μεσα το αντιθετο δλδ απο αυτο που θελουμε ..

    ισως πρεπει να αναθεωρησεις το ζεσταμα σου γιατι μπορει να εισαι σφυχτος μερικα σετ δεν αρκουν απο καθισματα , ειναι 800 πραγματα που παιζουν ρολο και αλλοι 800 μυες γενικα

    (και ο yates Που δεν εκανε squat ελευθερο φαντασου εκανε απειρο ζεσταμα-διατασεις αν το ψαξεις,ενας μη καλα ενεργος μυς μπορει να σημαινει μειωμενη αποδοση)

    αν εχεις χρονο δες αυτα τα με τον chris duffin 2 βιντεο το ενα μιλαει γι αυτο που σου ειπα για τους κοιλιακους και την ανασα και το αλλο για ζεσταμα https://www.youtube.com/watch?v=U5zrloYWwxw https://www.youtube.com/watch?v=EN6HAheRHYQ

    ειναι απο τους καλυτερους σε οτι εχει να κανει με ανατομια και εκτελεση squat dl κλπ γενικα αν εχεις χρονο δες αρκετα βιντεο και απο το καναλι του απλα εγω τωρα θυμομουν αυτα τα βιντεο

    α μη σε μπερδεψει το γεγονος οτι στο βιντεο με τον duffin ο silent mike (αυτος που κανει τα squat) εχει αλλη σταση και πρεπει να χεις κι εσυ αυτη παιζει με χαμηλα την μπαρα γι αυτο η σταση αυτη..

    ελπιζω να βοηθησα και για να μη σε μπερδεψω αυτα θα ειναι τα πρωτα που θα κοιταξεις και ισως τα διορθωσει ολα αυτοματα

    1) βρες καλο ζεσταμα να νιωθεις ενεργος
    2) σφυξε την ζωνη παρε ανασα απο το διαφραγμα και σπρωξε τους κοιλιακους σου σαν να εχεις κοιλια προς την ζωνη και ξεκολλα την μπαρα απο το ρακ , κανε 2-3 βηματα παρε αλλη μια ανασα και κατεβα στο κατω μερος πιεσε την ζωνη οσο πιο δυνατα μπορεις και βγες εξω απο την τρυπα
    Last edited by daskalos198; 26-05-15 at 21:35.

  12. #42

    Default

    Γιατι φορας 2 ρολογια?

  13. #43
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Quote Originally Posted by ArgoSixna View Post
    Γιατι φορας 2 ρολογια?
    Χρονόμετρο.

    Γεια ρε Παντέλοοο ;)
    Victory loves preparation...

  14. #44
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Quote Originally Posted by daskalos198 View Post
    οταν το κανεις αυτο με την ζωνη θα καταλαβεις την τεραστια διαφορα που θα εχεις σε σταθεροτητα του κορμου ,

    αν το σκεφτοσου κι ολας σαν ροκανισμα το σφυξιμο το κορμου λογικα θα πρεπει να εμπιανε και το στηθος σου μεσα ,
    και τωρα να το κανεις σαν ροκανισμα θα παρατηρησεις την πλατη σου και το στηθος να μπαινουν προς τα μεσα το αντιθετο δλδ απο αυτο που θελουμε ..

    ισως πρεπει να αναθεωρησεις το ζεσταμα σου γιατι μπορει να εισαι σφυχτος μερικα σετ δεν αρκουν απο καθισματα , ειναι 800 πραγματα που παιζουν ρολο και αλλοι 800 μυες γενικα

    (και ο yates Που δεν εκανε squat ελευθερο φαντασου εκανε απειρο ζεσταμα-διατασεις αν το ψαξεις,ενας μη καλα ενεργος μυς μπορει να σημαινει μειωμενη αποδοση)

    αν εχεις χρονο δες αυτα τα με τον chris duffin 2 βιντεο το ενα μιλαει γι αυτο που σου ειπα για τους κοιλιακους και την ανασα και το αλλο για ζεσταμα https://www.youtube.com/watch?v=U5zrloYWwxw https://www.youtube.com/watch?v=EN6HAheRHYQ

    ειναι απο τους καλυτερους σε οτι εχει να κανει με ανατομια και εκτελεση squat dl κλπ γενικα αν εχεις χρονο δες αρκετα βιντεο και απο το καναλι του απλα εγω τωρα θυμομουν αυτα τα βιντεο

    α μη σε μπερδεψει το γεγονος οτι στο βιντεο με τον duffin ο silent mike (αυτος που κανει τα squat) εχει αλλη σταση και πρεπει να χεις κι εσυ αυτη παιζει με χαμηλα την μπαρα γι αυτο η σταση αυτη..

    ελπιζω να βοηθησα και για να μη σε μπερδεψω αυτα θα ειναι τα πρωτα που θα κοιταξεις και ισως τα διορθωσει ολα αυτοματα

    1) βρες καλο ζεσταμα να νιωθεις ενεργος
    2) σφυξε την ζωνη παρε ανασα απο το διαφραγμα και σπρωξε τους κοιλιακους σου σαν να εχεις κοιλια προς την ζωνη και ξεκολλα την μπαρα απο το ρακ , κανε 2-3 βηματα παρε αλλη μια ανασα και κατεβα στο κατω μερος πιεσε την ζωνη οσο πιο δυνατα μπορεις και βγες εξω απο την τρυπα
    Ελπίζω να βρω χρόνο να κάτσω να δω τα video. Eυχαριστώ πολύ αδερφέ! Να 'σαι καλά. Ελπίζω ότι θα διορθώσω τα λάθη στην τεχνική μου. Ψες είδα τα video πάνω από 15 φορές το καθένα. Παρατήρησα ότι στο 1ο video η τεχνική σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλύτερη από το 2ο. Στο 2ο ίσως φταίει το φορτίο ίσως και το πολύ βιαστικό setup που έκανα!
    Quote Originally Posted by ArgoSixna View Post
    Γιατι φορας 2 ρολογια?
    1 ρολόι κανονικό με χρονόμετρο (το μαύρο) που το φοράω πάντα και κρατάω χρόνους με αυτό και το άλλο (άσπρο) είναι παλμόμετρο που συνδέεται με ζώνη που το φοράω πάντα στις προπονήσεις. Τώρα πόσο αξιόπιστο είναι δεν ξέρω.
    Quote Originally Posted by Κωστας21 View Post
    Χρονόμετρο.

    Γεια ρε Παντέλοοο ;)
    Γεια σου ρε Κώτσιο τουμπανοφετομένε!
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  15. #45

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    το πρωτο ειναι καλυτερο σε εκτελεση οντως .. δεν ερχεσαι μπρος πισω δεν κολλας τοσο τα γονατα μου φαινονται καλυτερα

    τιποτα να σαι καλα περιμενω την αλλη εβδομαδα βελτιωμνεη εκτελεση

  16. #46
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by pantelisk View Post
    Να βάλω κι εγώ 2 video από τη σημερινή προπόνηση ποδιών για να με διορθώσετε σας παρακαλώ.

    Kαλή τεχνική πιστεύω ότι δεν έχω (μέτρια μπορώ να πω). Ελπίζω μόνο να βελτιώθηκα από το τελευταίο video που με διορθώσατε (και ευχαριστώ όλους για τον χρόνο και τις συμβουλές σας).

    Τα λάθη που παρατηρώ στο 2ο video είναι ότι δεν κλειδώνω πολύ καλά το κάτω μέρος της πλάτης έτσι ώστε να έχει αυτή τη μικρή κλίση ο κώλος και το ότι έχω αρκετά ανοικτά τα πόδια αλλά δυστυχώς για τα πόδια συμπέρανα ότι αν τα κλείσω περισσότερο εκτός του ότι χάνω την ισορροπία μου το βάρος μου φέρνει τα γόνατα προς τα μέσα (που ακόμα και στο βίντεο σε μερικές επαναλήψεις γίνεται αυτό και όταν το καταλάβω τα σπρώχνω προς τα έξω)





    Μπορείτε να κράξετε ελεύθερα!
    Απορώ με την υπομονή σου...

    ΧΑΧΑΧΑΧΑ

    Να 'σαι καλά ρε Παντελή...
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  17. #47
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Απορώ με την υπομονή σου...

    ΧΑΧΑΧΑΧΑ

    Να 'σαι καλά ρε Παντελή...
    Συγγνώμη, δεν κατάλαβα τι ακριβώς θες να πεις αδερφέ?
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  18. #48
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by pantelisk View Post
    Συγγνώμη, δεν κατάλαβα τι ακριβώς θες να πεις αδερφέ?
    Άδειασε το inbox σου και θα σου πω.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  19. #49
    Senior Bodybuilder venice's Avatar
    Join Date
    13-05-13
    Location
    Πειραιά
    Posts
    1,591

    Default

    Σήμερα κανονίσαμε προπόνηση με την φιλη μου την Θωμαή (Renesis). Την απολαύσαμε πραγματικα!
    Παρακατω εχω ανεβασει δυο βιντεακια,Η Θωμαη κανει καμψεις με αλτηρες..απλα δεν εχω λογια..τραβουσα βιντεο και ειχα χαζεψει (εγω και οι γύρω) με τα ''καλώδια'' που πετάγονταν στα χερια της!
    Και στο αλλο ειμαι εγω,κάνοντας πιέσεις ώμων με αλτήρες. Με τις υγείες μας,φίλη μου!





  20. #50
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Quote Originally Posted by venice View Post
    Σήμερα κανονίσαμε προπόνηση με την φιλη μου την Θωμαή (Renesis). Την απολαύσαμε πραγματικα!
    Παρακατω εχω ανεβασει δυο βιντεακια,Η Θωμαη κανει καμψεις με αλτηρες..απλα δεν εχω λογια..τραβουσα βιντεο και ειχα χαζεψει (εγω και οι γύρω) με τα ''καλώδια'' που πετάγονταν στα χερια της!
    Και στο αλλο ειμαι εγω,κάνοντας πιέσεις ώμων με αλτήρες. Με τις υγείες μας,φίλη μου!





    Βενετόνι μου φετόνι μου!!!!!Εγώ ένα πράμα έχω να πω στον Κώστα,ΚΩΣΤΑ ΤΡΕΧΑ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙΣ ΝΑ ΤΝ ΣΤΕΦΑΝΩΘΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΤΗ ΦΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ Κ ΘΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ!
    Δεν έχω λόγια για σένα ρε μωρό κάθε φορά που σε βλέπω είσαι πάντα ένα βήμα παρα πέρα,η δουλειά που έχεις κάνει είναι όχι απλά φοβερή,έχεις απο τα πιο όμορφα γυναικεία σώματα που έχω δει είμαι πραγματικά περήφανη για σένα.Τα βίντεο κ οι φωτογραφίες σε αδικούν πραγματικά,λάιβ είσαι πολύ καλύτερη.

    Ποιότητα,αγάπη κ σεβασμός σ αυτό που κάνεις κ πάνω απο όλα καλό παιδί με το κεφάλι χαμηλά όχι σαν κάτι άλλες κ άλλους.Το χάρηκα πολύ σήμερα πέρασα πανέμορφα!

    Να μαστε καλά να το επαναλάβουμε
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  21. #51
    Senior Bodybuilder venice's Avatar
    Join Date
    13-05-13
    Location
    Πειραιά
    Posts
    1,591

    Default

    Quote Originally Posted by Renesis View Post
    Βενετόνι μου φετόνι μου!!!!!Εγώ ένα πράμα έχω να πω στον Κώστα,ΚΩΣΤΑ ΤΡΕΧΑ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙΣ ΝΑ ΤΝ ΣΤΕΦΑΝΩΘΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΤΗ ΦΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ Κ ΘΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ!
    Δεν έχω λόγια για σένα ρε μωρό κάθε φορά που σε βλέπω είσαι πάντα ένα βήμα παρα πέρα,η δουλειά που έχεις κάνει είναι όχι απλά φοβερή,έχεις απο τα πιο όμορφα γυναικεία σώματα που έχω δει είμαι πραγματικά περήφανη για σένα.Τα βίντεο κ οι φωτογραφίες σε αδικούν πραγματικά,λάιβ είσαι πολύ καλύτερη.

    Ποιότητα,αγάπη κ σεβασμός σ αυτό που κάνεις κ πάνω απο όλα καλό παιδί με το κεφάλι χαμηλά όχι σαν κάτι άλλες κ άλλους.Το χάρηκα πολύ σήμερα πέρασα πανέμορφα!

    Να μαστε καλά να το επαναλάβουμε
    Χαιρομαι γιατι εχω γνωρισει αξιόλογους ανθρώπους εδω μεσα και να ξερεις οτι εισαι ένας απο αυτους!
    Εννοειτε πως θα το επαναλάβουμε!

  22. #52
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Γεια σου ρε ''Θωμά'' με τις χερούκλες σου!!!
    Τουμπανέιρος οι κορασίδες!
    BP:120
    BSQ:160
    DL:190
    OHP:87,5

  23. #53
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Γεια σας κοριτσάρες μου όμορφες!!!!!!
    :-******
    A head full of fears has no space for dreams.

  24. #54
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Να είστε καλά να κάνετε ωραίες προπονήσεις και ό,τι άλλο αγαπάτε! Θωμαίς χάρηκα πολύ που σε είδα στο βίντεο, μιλάμε για εξέλιξη! Μπράβο σου!
    Αχ άντε να ξεμπερδεύουμε με υποχρεώσεις και τα συναφή να επαναλάβουμε τους περσινούς καφέδες!

  25. #55
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Α ΡΕ ΤΑ MOTΙΒΕΪΣΙΑ ΜΟΥ (έτσι το λέμε και στο χωριό μου) κάνουν τουμπανοπροπονησάρες
    Θωμά με τις νευρώσεις σου
    Βενετία, είδα 324534586849340232 φορές το βίντεο σου και το μάτι μου πέραν της άρτιας τεχνικής σου κολλούσε στον 4φαλο που πεταγόταν από το τουμπανοποδοκολάν σου

    ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

  26. #56
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Ρε σεις, μπραβο σας!!!Εχετε κανει τρομερη δουλεια!!
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  27. #57

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    2 βιντεο απο την σημερινη προπονηση , στο πρωτο κοπηκε επειδη τελειωσε η μπαταρια αλλα το βαζω επειδη φαινεται το set up για οποιον θελει να το σχολειασει ,
    η δικη μου αποψη ειναι οτι θα πρεπε να χα φερει λιγο πιο ψηλα τα ισχυα μου για να ''θαψω'' περισσοτερο την πλατη στο παγκο και μου φαινεται οτι οταν βγαζω την μπαρα απο το ρακ σπανε οι ωμοι και βγαινουν μπροστα

    και στο 2ο βιντεο γιατι αλλαξα κινητο δεν παρατηρησα καν πως τραβαει γι αυτο εχει βγει χαλια και ειναι καθετα , ειναι η μονη μου ..
    η γωνια δεν ειναι η καλυτερη θα ηθελα λιγο πιο εντονο leg drive αν και τα ποδια φαινονται σταθερα για τους αγκωνες μου δεν μπορω να καταλαβω




  28. #58
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default


  29. #59
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    Quote Originally Posted by pantelisk View Post
    Να βάλω κι εγώ 2 video από τη σημερινή προπόνηση ποδιών για να με διορθώσετε σας παρακαλώ.

    Kαλή τεχνική πιστεύω ότι δεν έχω (μέτρια μπορώ να πω). Ελπίζω μόνο να βελτιώθηκα από το τελευταίο video που με διορθώσατε (και ευχαριστώ όλους για τον χρόνο και τις συμβουλές σας).

    Τα λάθη που παρατηρώ στο 2ο video είναι ότι δεν κλειδώνω πολύ καλά το κάτω μέρος της πλάτης έτσι ώστε να έχει αυτή τη μικρή κλίση ο κώλος και το ότι έχω αρκετά ανοικτά τα πόδια αλλά δυστυχώς για τα πόδια συμπέρανα ότι αν τα κλείσω περισσότερο εκτός του ότι χάνω την ισορροπία μου το βάρος μου φέρνει τα γόνατα προς τα μέσα (που ακόμα και στο βίντεο σε μερικές επαναλήψεις γίνεται αυτό και όταν το καταλάβω τα σπρώχνω προς τα έξω)





    Μπορείτε να κράξετε ελεύθερα!
    Δεν θα σε κραξω,θα σου πω μονο προσεχε γιατι αυτο που κανεις ειναι ταρζανιες

  30. #60
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Μλκ Αλέξανδρε και μόνο που είδα αυτό το σούπερ-σετ έπαθα κράμπα!

    Δύναμη ρε.
    BP:120
    BSQ:160
    DL:190
    OHP:87,5


 
Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Random Members Pics
    By Mazda 6 in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 2822
    Last Post: 11-10-15, 20:54
  2. New member..
    By Georgios in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 11
    Last Post: 13-03-10, 00:42
  3. NEW MEMBER
    By -Stallion- in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 0
    Last Post: 02-03-06, 00:27

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •