Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Bodybuilder blaster98's Avatar
    Join Date
    01-01-14
    Posts
    107

    Default Απορία Για Σωματική Σύσταση-Λίπος

    Καλησπερα παιδια θα παραθεσω μια απορια που αναροτιεμαι πολυ καιρο αν ισχυει λοιπον:Ας παρουμε παραδειγμα τον εαυτο μου ειμαι 14 % λιπος 78 κιλα με 1,80 υψος 16 χρονων (το αναφερω για να εχεται στο νου σας οτι δεν εχω αναπτυχθει πληρως κλπ κλπ) και ασχολουμε με το αθλημα 2.5 χρονια τωρα.Ας υποθεσουμε οτι θελω να φτασω 8% λιπος ισχυει αυτο:
    78κιλα με 14% λιπος
    78-6% λιπος που πρεπει να χασω για να φτασω 8% = 73,3 κιλα -κανα κιλο απο απωλειες απο δω και απο κει 72,3 κιλα.Συνεπως θα ειμαι στα 72,3 κιλα 8%bodyfat;;νταξει οχι μπαμ + - 0,5% εμενα μου φενεται λογικη η σκεψη μου τωρα εσεις θα μου πειτε ευχαριστω εκ των πρωτερων για τον χρονο σας
    Last edited by blaster98; 15-05-15 at 20:34.

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καλησπερα φιλε μου,

    εχεις σκεφτει το αλλο; Εστω οτι φτανεις στο επιθυμητο επιπεδο λιπους, το πως θα φαινεσαι; Δεν εχεις την απαιτούμενη μυικη μαζα για να εχεις ενα σεβαστο αποτελεσμα.
    Αντι λοιπον να εστιαζεις εκει, εστιασε στο πως με αυτο το λιπος που εχεις, που δεν ειναι καθολου μεγαλο, θα αυξησεις μυικο ιστο ωστε αργοτερα να εχεις μια αξιοπρεπη γραμμωση.

  3. #3
    Junior Bodybuilder blaster98's Avatar
    Join Date
    01-01-14
    Posts
    107

    Default

    kardoula ευχαριστω για την απαντηση αλλα δεν καταλαβες εγω εδωσα ενα ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ και ρωτησα αν ΓΕΝΙΚΑ ειναι σωστη η σκεψη μου δεν ειπα οτι θα εφαρμοσω τα λεγομενα μου απλα αν ισχυει αυτο που λεω...!Αν διαβασεις προσεκτικα το thread μου θα δεις οτι λεω "ας υποθεσουμε" ευχαριστω και παλι και περιμενω απαντηση της ερωτησης μου χωρις παρεξηγηση παντα απλα αλλο ρωτησα...????
    Last edited by blaster98; 15-05-15 at 22:13.

  4. #4
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    Οχι δεν ισχυει αυτο γιατι για να πετυχεις με απωλεια 5 κιλων μονο να πεσεις τοσο πολυ σε λιπος γινεται ειτε μονο με φαρμακα ειτε μονο σε καποιον αθλητη που κανει χρονια προπονηση και εχει δουλεψει το σωμα του αρκετα με καλα ποσοστα μυικης μαζας. Και το οτι δεν γινεται ετσι ευκολα ειναι γιατι παντα χανοντας κιλα θα χασεις και μυικη μαζα και οστικη και νερα κλπ..και αυτο οντας φυσικος καποιος μπορει να το πετυχει(θεωρω) μονο μετα απο χρονια γυμναστικης και διατροφης που το σωμα του θα εχει κανει ανασυσταση και ολα τα σχετικα..δηλαδη δουλεμενα σωματα..αλλα και παλι τιποτα δεν ειναι απολυτο..αλλο οι αριθμοι και αλλο το σωμα του καθενος διαφορετικα μπορει να κανει αλλα πραγματα και σε αλλο χρονο
    Last edited by IronAddict; 15-05-15 at 22:35.
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Μεταπροπονητική Απορία Για Λίπος
    By Ant1998 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 13
    Last Post: 22-05-18, 14:24
  2. Απορία για κοιλιακό λίπος
    By -Thomas1999- in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 12
    Last Post: 02-06-13, 12:54
  3. Εσωτερικό Λίπος - Απορία
    By fragkeskos10 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 28-04-12, 09:45
  4. Απορία σχετικά με θερμίδες από λίπος
    By ricky_bobby in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 13
    Last Post: 08-08-09, 03:21

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •