Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1

    Default Διατροφή Για Χάσιμο Λίπους & Γράμμωση

    Κασπέρα, ψάχνοντας για σωστή διατροφή και fitness σας ανακάλυψα. Λοιπόν το θέμα μου πλέον δεν είναι να χάσω κιλά αλλά να φύγει το σωσίβιο είμαι 50 κιλά και 150 ύψος και προσπαθώ να φτιάξω και εγώ το σώμα μου άρκετο καιρό.... Κάνω crossfit το γουστάρω τρελά, προσπαθώ να κάνω 3 φορές την βδομάδα και 2 αερόβιο ενδιάμεσα, τρώω κύριος πρωτεΐνες και λίγους υδατάνθρακες που και που... Το πρόγραμμα έχει ως εξής : Πρωινό : πάντα κάτι με αυγά εκτός αν έχω προπόνηση και τρώω ένα φρούτο πριν. Δεκατανιανο η φρουτο η ώμος ξηρούς καρπούς αν δεν έχω προπόνηση αλλιώς ανταλλάζω το πρωινό με το δεκατιανο.. Μεσημέρι κρέας/ψάρι/κότα/θαλασσινά με λαχανικά βραστά/ψητα/ωμα.Απόγευμα: η γιαούρτι/ζελέ χωρίς ζάχαρη/φρούτο/αυγό βραστό ότι προκύψει. Βράδυ:κρέας/ψάρι/κότα/θαλασσινά /ομελέτα με λαχανικά βραστά/ψητα/ωμά... προσπαθώ να μην χάνω γεύμα ακόμα και στην δουλειά έχω γίνει λίγο ιστερική με το θέμα και κάνω ένα cheat meal την εβδομάδα αλλά όχι πάντα δεν το έχω καθιερώσει.... Αυτά οποία χρήσιμη πληροφορία μου δώσετε να ξέρετε θα με βοηθήσετε πάρα πολύ...
    Last edited by crossgirl13; 17-05-15 at 09:52.

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Kαλώς όρισες στην παρέα μας,

    για το στόχο που έχεις αυτό που χρειάζεται συγκεκριμένο πλάνο διατροφής. Οργάνωσε τα γεύματά σου, μέτρα ποσοτητες, θερμιδες και μακροθρεπτικά. Μη φοβάσαι τους υδατάνθρακες όπως βρώμη, πατατα, ρύζι, λαχανικά. Χρησιμοποίησε τους εκει που τους χρειαζεσαι περισσοτερο, δηλ στο πρωινο και γυρω απο την προπονηση σου.

    Όσο πιο συγκεκριμένη είσαι σε αυτα που τρως τοσο πιο συγκεκριμενα θα ειναι και τα αποτελεσματα που θα εχεις.

  3. #3

    Default

    Καρδούλα θα ήθελα την βοήθεια σου να φτιάξω ένα πλάνο γιατί είμαι λίγο New σε όλο αυτό και τα έχω χαμένα ειδικά με τις θερμίδες...,


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ζητω συμβουλες για χασιμο λιπους και γραμμωση
    By alexandra29 in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 13
    Last Post: 13-02-13, 23:40
  2. Χάσιμο Λίπους και Γράμμωση - Συμβουλές;
    By rn. in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 03-03-11, 01:21
  3. Γράμμωση & Χάσιμο Λίπους
    By 123456 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 36
    Last Post: 17-06-10, 02:53
  4. Χάσιμο λίπους και γράμμωση
    By sideris1992 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 24-05-09, 19:13

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •