Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 18 of 18
  1. #1
    Junior Bodybuilder Youngbuilder's Avatar
    Join Date
    27-04-15
    Location
    Περιστέρι,Αττική
    Posts
    123

    Default Είναι Απλά Συμπληρώματα..

    Πόσο χαζός μπορεί να είναι κάποιος για να θεωρεί την πρωτεΐνη και την κρεατίνη αναβολικά;;;;
    Είμαστε στον 21ο αιώνα,για όνομα του Θεού πια...τελείως παραπληροφόρηση την σήμερον ημέρα...

  2. #2
    Senior Bodybuilder zog89's Avatar
    Join Date
    29-03-10
    Location
    Berlin
    Posts
    1,953

    Default

    Η ημιμάθεια ειναι χειρότερη της αμαθείας.

    Δεν ειναι χαζος οποίος το νομίζει αυτο. Απλα ημιμαθείς.
    Obese To Fit

  3. #3
    Pumping Iron HoHe's Avatar
    Join Date
    14-06-12
    Location
    Εδω!
    Posts
    678

    Default

    Quote Originally Posted by Youngbuilder View Post
    Πόσο χαζός μπορεί να είναι κάποιος για να θεωρεί την πρωτεΐνη και την κρεατίνη αναβολικά;;;;
    Είμαστε στον 21ο αιώνα,για όνομα του Θεού πια...τελείως παραπληροφόρηση την σήμερον ημέρα...
    Οσον αφορα τη πρωτεινη για να αντικρουσεις τα ηλιθια επιχειρηματα τους, φερ'τους ενα καλο παραδειγμα. Αυτο των βρεφικων τροφων.
    Πες τους να ελεγξουν τα συσταστικα ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ παιδικου/βρεφικου γευματος σε σκονη. Και βαλε στοιχημα: Αν δεν λεει πρωτεινη ορρου γαλακτος, πες τους να σου δωσουν 20ε
    Επισης, βαλε στοιχημα για τα συστατικα ετικετας σε μια τεραστια γκαμα προιοντων οπως: Ετοιμες ζυμες, κρουασαν, παγωτα, μπισκοτα, ντονατς, γιαουρτια, σοκολατες τυπου Lacta, τυρια... κτλ
    Εγω σε 2-3 που τους εδειξα οτι τρωνε σχεδον καθε μερα πρωτεινη ορου γαλακτος, μετα σταματησαν να ειναι τοσο επικριτικοι
    Last edited by HoHe; 18-05-15 at 02:32.

  4. #4
    Junior Bodybuilder Youngbuilder's Avatar
    Join Date
    27-04-15
    Location
    Περιστέρι,Αττική
    Posts
    123

    Default

    Quote Originally Posted by HoHe View Post
    Οσον αφορα τη πρωτεινη για να αντικρουσεις τα ηλιθια επιχειρηματα τους, φερ'τους ενα καλο παραδειγμα. Αυτο των βρεφικων τροφων.
    Πες τους να ελεγξουν τα συσταστικα ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ παιδικου/βρεφικου γευματος σε σκονη. Και βαλε στοιχημα: Αν δεν λεει πρωτεινη ορρου γαλακτος, πες τους να σου δωσουν 20ε
    Επισης, βαλε στοιχημα για τα συστατικα ετικετας σε μια τεραστια γκαμα προιοντων οπως: Ετοιμες ζυμες, κρουασαν, παγωτα, μπισκοτα, ντονατς, γιαουρτια, σοκολατες τυπου Lacta, τυρια... κτλ
    Εγω σε 2-3 που τους εδειξα οτι τρωνε σχεδον καθε μερα πρωτεινη ορου γαλακτος, μετα σταματησαν να ειναι τοσο επικριτικοι
    Θα δοκιμάσω αυτό με το στοίχημα να πάρω κάνα φράγκο να αγοράσω πρωτεΐνη γιατί έχω ξεμείνει χαχαχα!

  5. #5
    Pumping Iron
    Join Date
    09-10-12
    Posts
    262

    Default

    ποιός είπε την πρωτείνη αναβολικό; τηλεόραση μήπως;
    Last edited by digger; 21-05-15 at 09:20.

  6. #6
    Junior Bodybuilder chrisgewrgi's Avatar
    Join Date
    30-03-15
    Posts
    135

    Default

    η κρεατινη πιστευω εχει σχηματισει κακο ονομα ¨"στους ασχετους" μονο και μονο απο το ονομα της.. οταν μπηκα πρωτη φορα σε γυμναστηριο πριν 15 χρονια μολις ακουσα κρεατινη νομιζα οτι θα μου εκαναν ενχειρηση

  7. #7
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Α καλά! Συμπλήρωμα για τους τένοντες πέρνω και μου λένε να προσέχω μη παραφουσκώσω!
    Απλά πιστεύω υπάρχει λάθος άποψη για το άθλημα. Νομίζουν πως bbing είναι μόνο ντόπα ΜΟΝΟ, οπότε ότι και να πάρεις είναι! Δεν ενδιαφέρει κανέναν να μάθει όλο το σκεπτικό και τη φιλοσοφία. Απλά βλέπουν εικόνα! Πές τους ναι ναι ξέρω η πρωτεΐνη ειναι βλαβερή ενώ το αλκοόλ και η σαβούρα καλή!
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  8. #8
    Junior Bodybuilder chrisgewrgi's Avatar
    Join Date
    30-03-15
    Posts
    135

    Default

    καποιοι ασχετοι κραζουν με το δικιο τους, να λεμε και την αληθεια.2 φιλοι μου ξεκινησαν γυμναστηριο προσφατα.μολις τους ειδα μετα απο 5-6 μηνες ηταν αγνωριστοι,λες και εκαναν βαρη 10 χρονια,το ψαξα και εμαθα..απο την πρωτη μερα κιολας ετρεχαν στο νοσοκομειο σε δικο τους λαδωμενο γιατρο που τον συστησαν αλλοι παλεοι στο αθλημα, και τους εκανε ενεσεις τεστοστερονη και ορμονες. δεν λεω δικαιωμα τους ειναι αλλα βλεπουν κατι τετια ο εξω κοσμος και μας περνει ολους οι μπαλα. αν το ποστ ειναι εναντια στους κανονες του φορουμ για οποιονδηποτε λογο ας σβηστει

  9. #9
    Junior Bodybuilder johnnakos's Avatar
    Join Date
    22-02-14
    Location
    Corfu
    Posts
    144

    Default

    Quote Originally Posted by chrisgewrgi View Post
    η κρεατινη πιστευω εχει σχηματισει κακο ονομα ¨"στους ασχετους" μονο και μονο απο το ονομα της.. οταν μπηκα πρωτη φορα σε γυμναστηριο πριν 15 χρονια μολις ακουσα κρεατινη νομιζα οτι θα μου εκαναν ενχειρηση
    χαχαχαχαχαχαχα ποσο δικιο εχεις...

  10. #10
    New Member Aeg's Avatar
    Join Date
    30-04-12
    Posts
    73

    Default

    Quote Originally Posted by anna_lou View Post
    Α καλά! Συμπλήρωμα για τους τένοντες πέρνω και μου λένε να προσέχω μη παραφουσκώσω!
    Άκυρο...τι συμπλήρωμα παίρνεις για τους τένοντες?

  11. #11
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Quote Originally Posted by Aeg View Post
    Άκυρο...τι συμπλήρωμα παίρνεις για τους τένοντες?
    Γλουκοζαμίνη-Χονδροτίνη και MSM.
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  12. #12
    New Member Aeg's Avatar
    Join Date
    30-04-12
    Posts
    73

    Default

    Quote Originally Posted by anna_lou View Post
    Γλουκοζαμίνη-Χονδροτίνη και MSM.
    Α οκ ευχαριστώ!


    ααα και πρόσεχε μην παραφουσκώσεις

  13. #13
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    Μη παρει κανεις κρεατινη και την κόψει θα κρεμάσει και το νου σας στην πρωτεινη ότι πιο επικινδυνο κυκλοφορει...!!! Η γνωστη ιστορια χωρις δράκο και αυτοι που τα λενε όχι μονο δεν εχουν ιδεα αλλα καμια φορα συκωτι και πνευμονια ινβερτερ απο το ποτό και το τσιγαρο..!!!
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  14. #14
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Quote Originally Posted by Aeg View Post
    Α οκ ευχαριστώ!


    ααα και πρόσεχε μην παραφουσκώσεις
    Ασε εχω πάθει ζημιά! Δεν χωραω σε ρούχα από το φούσκωμα!
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  15. #15
    Junior Bodybuilder Youngbuilder's Avatar
    Join Date
    27-04-15
    Location
    Περιστέρι,Αττική
    Posts
    123

    Default

    Έχω ξοδέψει ώρες και ώρες να εξηγώ τι είναι το καθένα...και ακόμα με πρίζουν...θέλουν απλά να τους γράφω αλλά δεν μπορώ τα παραμύθια,τρελαίνομαι!

  16. #16
    Junior Bodybuilder johnnakos's Avatar
    Join Date
    22-02-14
    Location
    Corfu
    Posts
    144

    Default

    βασικα οταν σ λενε οτι ειναι φαρμακα κ σε "φουσκώνουν" κ γιαυτο "φουσκώνεις" κτλ κτλ ίσα ίσα πρεπει να γουσταρεις σαν τρελός.... εμενα μ αρεσει οταν μ λενε στην σχολη οτι απο τα "φαρμακα" φουσκώνω αλλιως δν θα εκανα τπτ κ τι πίνεις κ τι κάνεις κ τι ράνεις, ευχαριστώ πολύ που προσέξατε το "φούσκωμα" τους λεω...

  17. #17
    Pumping Iron
    Join Date
    09-10-12
    Posts
    262

    Default

    κι όμως.
    πριν μερικές μέρες στους Καρντάσιανς γνωστός παλιός προπονητής για να δικαιολογήσει το σκάνδαλο που είχε γίνει τότε
    είπε ότι τα συπληρώματα είχαν από λάθος μέσα αυτές τις απαγορευμένες ουσίες κι είναι κάτι που μπορεί να συμβεί ....
    (εξήγησε μάλιστα ότι συμπληρώματα είναι οι πρωτείνες και τα αμινοξέα που αναγκαστικά τα παίρνει ο αθλητής γιατί δεν μπορεί να τρώει πέντε μπριζόλες)

    Όποιος άσχετος ή ημισχετικός τον άκουγε τι λέτε να κατάλαβε ;;

  18. #18
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    Δεν εχει αδικο!Αρκετες φορες εχουν βρεθει συπληρωματα με απαγορευμενες ουσιες.Υπαρχει και site που κανει ελεγχους.
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Συμπληρώματα HMB - Είναι Αποτελεσματικά; (Η Επίσημη Στάση Της ISSN)
    By Musclemar in forum Επιστημονική Και Ερευνητική Προσέγγιση Bodybuilding
    Replies: 10
    Last Post: 11-05-20, 00:05
  2. Συμπληρώματα Διατροφής - Ποιός Είναι Ο Πιό Σημαντικός Παραγόντας?
    By Musclemar in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 26
    Last Post: 02-04-20, 08:35
  3. Replies: 11
    Last Post: 09-05-15, 19:39
  4. Ποιά Είναι Τα Καλύτερα Συμπληρώματα Για Άνω Των 40;
    By Kostas_72 in forum Αξιολογήσεις Για Συμπληρώματα Διατροφής
    Replies: 2
    Last Post: 28-04-15, 21:11
  5. Είναι τα συμπληρώματα μονόδρομος?
    By nikos nikos in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 14
    Last Post: 10-04-12, 17:16

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •