Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 5 of 39 FirstFirst 12345678915 ... LastLast
Results 121 to 150 of 1163

Thread: My Program

  1. #121
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Το να γίνω ρόμπα πήγαινε στο οτι έπρεπε να ανεβάσω το video πρώτα στο youtube .Στο να γίνομαι ρόμπα με ανόητες ερωτήσεις για τους γνώστες του αντικειμένου το χω συνηθίσει πια δε με πειράζει
    Έχουμε κ λέμε για σήμερα

    front raise 3*12 με αλτήρες
    Arnold press 3*10
    εμπροσθολαίμιες τροχαλία με κλειστή λαβή 3*14
    οπισθολαίμιες τροχαλία 3*14
    τρικέφαλα 3*12 στα 20 κιλά με ανάποδη λαβή στη τροχαλία
    βυθίσεις 3*12 στο πάγκο
    αυτοσυγκέντρωσης 3*14
    κωπηλατική σε πάγκο 3*12
    πιέσεις με αλτήρες σε επικλινή 3*10

    40 λεπτά διάδρομο
    Βαρύ πεπόνι κ σήμερα.... με το ζόρι να περάσουν αυτά τα λεπτά... άλλο τόσο σε βάρη κ δε θα με πείραζε γμτ.

    Διατροφικά στα ίδια
    βρώμη με γάλα το πρωί κ 2 ασπράδια
    γαλοπούλα φιλέτο με σαλάτα πρό προπόνησης
    Κοτόπουλο με πατάτα μετά προπόνησης το ίδιο και βραδυνό
    τέλος γιαουρτάκι με καρύδια.
    Άαααντε να φύγει αυτή η (κωλόοο) εβδομάδα!!!!

  2. #122
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Μπορεις να το κανεις "κρυφο" το βιντεο και να μας βαλεις εδω το λινκ!

    Κι εγω σερνόμουν σήμερα Ζωή, με το ζόρι βγήκε η προπόνηση. Χτες ήμουν με τρομερή ενέργεια, σήμερα όχι. Δεν πειράζει, αυτά είναι μέσα στο πρόγραμμα.
    Βρίσκουμε όμως την δύναμη και το καταφέρνουμε. Μπράβο σου!!

  3. #123
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Καλησπέρα κ σήμερα.
    Πρωινό το γνωστό
    Κοτόπουλο με πατάτα ψητά και σαλάτα ντομάτα-αγγούρι

    Ραχιαίοι κοιλιακοί και λίγο ρόδα αλλά πονάααααει πολύυυυ αυτό!!!!
    45 αερόβιο

    Τσιπούρα ψητή με καστανό ρυζάκι κ το ίδιο για βραδινό με σαλάτα κ ενα κγ λάδι
    Γιαουρτάκι με καρύδια προ ύπνου.

    Έχω μία απορία...ακόμα.
    Τις ημέρες που κάνω πόδια είναι πολύ ποιο έντονη η δραστηριότητα κ νιώθω κ μετά απο 2 μέρες την διαφορά κ το πιάσιμο. Τις ημέρες που κάνω άνω σώμα... ναι μεν νιώθω εκείνη την ώρα τουμπανιασμένη, λες κ δεν μπορούν να κλείσουν τα χέρια μου, όπως κ αρκετό κάψιμο σε ώμους κ πλάτη αλλά that's all!! την επομένη είμαι οκ χωρίς κάποιο ιδιαίτερο αίσθημα. Είναι νορμαλ αυτό? η πρέπει να ανεβάσω βάρος ή επαναλήψεις; Φυσικά το βάρος που σηκώνω είπα κ άλλη φορά είναι τόσο ώστε να ζορίζομαι στο τέλος... σκέφτομαι μήπως πρέπει να σφίξω κ άλλο τα δόντια.

  4. #124
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Μπορεις να το κανεις "κρυφο" το βιντεο και να μας βαλεις εδω το λινκ!

    Κι εγω σερνόμουν σήμερα Ζωή, με το ζόρι βγήκε η προπόνηση. Χτες ήμουν με τρομερή ενέργεια, σήμερα όχι. Δεν πειράζει, αυτά είναι μέσα στο πρόγραμμα.
    Βρίσκουμε όμως την δύναμη και το καταφέρνουμε. Μπράβο σου!!
    Αφού έγραψα το είδα..... δεν είμαι στα καλά μου αυτές τι μέρες..φταίει η περίοδος που έρχεται...κ κοιλοπονάω ανα διαστήματα φταίει η σκατοκατάσταση που ζούμε φταίω εγώ.. δεν ξέρω... Θα περάσει λέω που θα πάει κ αυτό. Υγεία να έχουμε μόνο αυτό έχω στο μυαλό μου...
    Κάποια στιγμή που θα έχω όρεξη θα το ψάξω πως γίνεται για να μου πείς αν γίνεται σωστά θα βγάλω κ τις άρσεις θανάτου που πολύ άνετα τις βγάζω τελευταία κ αγχώνομαι μπας κ κάτι κάνω λάθος.
    Ευχαριστώ ρε Ειρήνη. Μπράβο σε όλους μας που παλεύουμε κάθε μέρα για τα θέλω μας !!

  5. #125
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Μπόρα είναι, θα περάσει κοριτσάκι μου.. Υπομονή! Ολοι υπομονή κάνουμε.
    Όταν είναι να ανεβάσεις το βίντεο, στείλε μου ένα μήνυμα και θα σου πω ακριβώς τη διαδικασία.

  6. #126
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Ζωή!! Το αβαταρ φυσάει!!! Αντιλαμβανεσαι πως εισαι σε πολυ καλυτερη κατασταση απο άτομα που αςχολουνται καιρο, ε;; Μπραβο ρε κοριτσαρε!!! Ποδι σουπερ/ δικεφαλο σουπερ, ειμαι σιγουρη θα βγάλεις υπέροχα πραγματα!!

    οσο για τα δύσκολα.....hold on!!!!!! Θα τα καταφερουμε!
    A head full of fears has no space for dreams.

  7. #127
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Βραδινή περίπολο κάνεις ε???
    Ευχαριστώ Έλενα. Είναι λίγο το καλούπι μου τέτοιο... βγάζω λίγη αντρίλα όταν βλέπω τις φωτο... αλλά θέλω να πιστεύω θα το διορθώσω στη πορεία αυτό, θα στρογγυλέψει λίγο το σώμα που θα πάει... Είναι να χαθεί κ το λίπος απο τα περίχωρα . Όλα στο καιρό τους όμως κ με το σωστό προγραμματισμό..

  8. #128
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Μπα...με ξαγρυπνησε ενα κουνούπι!
    A head full of fears has no space for dreams.

  9. #129
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Ζωη καλημερα,τι βλεπουν τα μπιρμπιλωτα μου ματια;;Καινουργιο αβαταρ με σωμα να δειχνει γερο και δυνατο.! Μπραβο κουκλα μου!Μιλαμε η ενοτητα των γυναικων στο φορουμ εχει παρει τα πανω της λεμε(και που να βαλουν φωτο και οι Ελενες,Ειρηνη,Ελιτα,Κατερινα και οοοοολες οι αλλες)!
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  10. #130
    Advanced Bodybuilder Theofano's Avatar
    Join Date
    26-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    718

    Default

    Ζωίτσα μπράβο κορίτσι μου!!!

    Κ μαμά κ γυναικάρα έτσι γιατί μπορείς!!!
    No Wind - No Fun

  11. #131
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Quote Originally Posted by zwh View Post
    Βραδινή περίπολο κάνεις ε???
    Ευχαριστώ Έλενα. Είναι λίγο το καλούπι μου τέτοιο... βγάζω λίγη αντρίλα όταν βλέπω τις φωτο... αλλά θέλω να πιστεύω θα το διορθώσω στη πορεία αυτό, θα στρογγυλέψει λίγο το σώμα που θα πάει... Είναι να χαθεί κ το λίπος απο τα περίχωρα . Όλα στο καιρό τους όμως κ με το σωστό προγραμματισμό..
    Ακριβώς αυτό το τελευταίο που είπες: και στην ώρα τους και με σωστό προγραμματισμό. Όταν δώσεις χρόνο σε ένα συγκεκριμένο πρόγραμμα και στο σώμα σου να προσαρμοστεί, θα το δεις να αλλάζει βδομάδα με τη βδομάδα. Ακόμα και σημεία που μπορεί λίγο να σε προβληματίσουν ως προς το πώς εξελίσσονται, θα τα δεις να "δένουν" στη συνέχεια ωραία και καλά. ;)

  12. #132
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Καλημέρα κ ευχαριστώ πολύ girls :)
    Με αυτές τις πλάτες τι κάνω δε ξέρω... small κάτω κ medium-large πάνω!! κ όσο περνάει ο καιρός τόσο κ στενεύω στο κάτω μέρος. Οκ θα μου πεις είναι κατασκευαστικό αυτό, με τον σκελετό τι να κάνεις... σκεπάρνι κ Προκρούστης δεν παίζει. Παίρνω όγκο επάνω πολύ γρήγορα... δε ξέρω ώρες ώρες περνάει απο το μυαλό μου να ρίξω τις θερμίδες (μην παρακολουθείς Ειρήνη ). Χάνω πολύ αργά ρε γμτ... Κ τώρα θα μου πείτε τι βιάζεσαι ούτως η άλλως διακοπές για φέτος δεν βλέπω να έρχονται... του χρόνου..ποιός ξέρει... έεεεχουμε καιρό μπροστά μας!

  13. #133
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    ΜΗΝ βιάζεσαι Ζωή!!! Μην πιέσεις το κορμί σου και άσε το ομαλά ομαλά να πάρει τον δρόμο του!!!

    Το σώμα σου έχει όλα τα φόντα να αποδώσει πολύ ωραία πράγματα.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  14. #134
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Ευχαριστώ Σταύρο για τα ωραία φόντα που μου προσδίδεις...εύχομαι να αρχίσω να τη βλέπω αυτή την απόδοση στο βαθμό που θα με ικανοποιήσει γιατι αλλιώς θα το σαπίσω αυτό το κορμί στη πείνα!!! Τώρα που λέω κ για πείνα μάλλον δεν είμαι καθόοοοολου στα καλά μου δεν πεινάω καθόλου αυτές τις μέρες.. τρώω στο 3ωρο απλά γιατί πρέπει. Κ οταν δε πεινάς δεν έχεις διάθεση κ να μαγειρέψεις γμτ ... anyway enough με τη κωλομιζέρια σήμερα είναι μέρα ποδιών θα πάω κ θα συνέλθω λιώνοντας στα squat!!!

  15. #135
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    leggs - squat day πάει κ αυτή η ωραία προπόνηση!!
    Το ίδιο πρόγραμμα ακολουθώ μόνο που ανέβασα τα κιλά στις άρσεις θανάτου στα 45.
    χτύπησα και 20 λεπτάκια ανηφορικά στο διάδρομο και μετά μαμ την ωράια ομελέτα μου στο αντικολλητικό με ντοματούλα χωρίς λάδια.

    Τώρα θέλω ένα παγωμένο καφεδάκι!!!
    Καλή συνέχεια πάιδες!!!!

  16. #136
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Κλειστό όλα τα Σάββατα παρακαλώ το γυμναστήριο για Ιούλιο κ Αύγουστο!!! Πως την είδαν έτσι ρε γμτ δε ξέρω!!! ώρα για αλλαγές!!!
    Πήρα το σάκο μου ωραία κ καλά να κάνω χεράκια σήμερα κ όπως πήγα έτσι γύρισα. Εξωτερικό αερόβιο το λοιπόν 1 ωρα ανηφορικά + ασκήσεις με το βάρος του σώματος κ κοιλιακοί. Δροσίστηκα κιόλας καθώς με έπιασε η βροχή... τέλεια!!
    Διατροφή
    Πρωινό βρώμη γάλα κ 2 ασπράδια
    Κοτόπουλο με σαλάτα κ καστανό ρύζι με λίγο λάδι
    μετά την αερόβια πάλι κοτόπουλο με ρύζι
    βραδινό μάλλον πααααάλι κοτόπουλο όπως το 2ο γέυμα και προ ύπνου το γιαουρτάκι με τα καρύδια.
    Καλά να περάσουμε όλοι μας το Σαβ/κο και καλή ξεκούραση!!!

  17. #137
    Advanced Bodybuilder maka02049's Avatar
    Join Date
    06-03-10
    Location
    United Kingdom
    Posts
    1,091

    Default

    Μπράβο Ζωη! Οπως προειπανε κ τα παιδια, εισαι σε πολύ καλό επίπεδο για το λιγο που ασχολείσαι!
    Υπομονή κ επιμονή κ σωστός προγραμματισμός κ θα τρίβεις τα ματάκια σου! :)

  18. #138
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Ευχαριστώ πολύ! κ σένα κ όλους. Εύχομαι να έχω την υπομονή και τη διάθεση παρόλες τις αντιξοότητες να συνεχίσω.Το ίδιο έυχομαι κ σε όλα τα παιδιά που αγαπούν αυτό που κάνουν. Καλή εβδομάδα να έχουμε κ καλή δύναμη σε ότι βρεθεί μπροστά μας!

  19. #139
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Quote Originally Posted by zwh;1252734[B
    ]Κλειστό όλα τα Σάββατα παρακαλώ το γυμναστήριο για Ιούλιο κ Αύγουστο!!![/B]
    Και το δικο μου ειναι μεχρι τις 5 ανοιχτο τα Σαββατα!Κυριακες κλειστο γι αυτους τους 2 μηνες.Να μη χαλαει των παιδιων το γουικεντ στη Χαλκιδικη
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  20. #140
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Quote Originally Posted by zwh View Post
    Καλημέρα κ ευχαριστώ πολύ girls :)
    Με αυτές τις πλάτες τι κάνω δε ξέρω... small κάτω κ medium-large πάνω!! κ όσο περνάει ο καιρός τόσο κ στενεύω στο κάτω μέρος. Οκ θα μου πεις είναι κατασκευαστικό αυτό, με τον σκελετό τι να κάνεις... σκεπάρνι κ Προκρούστης δεν παίζει. Παίρνω όγκο επάνω πολύ γρήγορα... δε ξέρω ώρες ώρες περνάει απο το μυαλό μου να ρίξω τις θερμίδες (μην παρακολουθείς Ειρήνη ). Χάνω πολύ αργά ρε γμτ... Κ τώρα θα μου πείτε τι βιάζεσαι ούτως η άλλως διακοπές για φέτος δεν βλέπω να έρχονται... του χρόνου..ποιός ξέρει... έεεεχουμε καιρό μπροστά μας!

    Ζωή σταματα να αγχωνεσαι και να βιαζεσαι! Εμεις οι γυναικες το χουμε αυτο. Μας πιανει μια ανυπομονησια και νομιζουμε πως ολα κυλανε υπερβολικα αργα. Και εκει ειναι που κανουμε τα μεγαλυτερα λαθη.
    Δεν σε κυνηγαει κανεις. Ουτε θερμιδες θα κοψεις ουτε θα αυξησεις αεροβιες ουτε τιποτε αλλο. Αυτο που κανουμε ειναι δρομος αντοχης, οχι ταχυτητας. Νικητης ειναι αυτος που θα αντεξει μεχρι το τελος, οχι αυτος που τρεχει πιο γρηγορα.

    Βαλε σωστα θεμελια, απολαυσε αυτο που κανεις και μην κοιταζεσαι συνεχως στον καθρεφτη (ελα ελα ε βλεπωωω!! χαχαχαχα)

  21. #141
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Καλησπέρα και σήμερα μια πολύ ωραία κ ηλιόλουστη μέρα..
    Άνω σώμα τουντει

    Άρσεις αλτήρων μπροστά εναλλάξ 3*12 με 5κιλους αλτήρες
    Εμπροσθολαίμια και οπισθολαίμια κλειστή λαβή 3*10 στα25 κιλά
    πιέσεις στο πάγκο στο smith 3*10 στα 20 κιλά
    τρικέφαλα 3*10 στα 25 κιλά ανάποδη τροχαλία
    αυτοσυγκέντρωσης 3*14 με 5κιλους αλτήρες
    Arnold press 3*10 με 5κιλους αλτήρες
    κωπηλατική 3*14 με 5κιλους αλτήρες
    πιέσεις σε επικλινή 3*12 με 5κιλους αλτήρες
    chin ups (φοβερή διαφορά στην αντοχή!!)
    peck deck στα 25 κιλά 3*10

    ραχιαίοι
    40 λεπτά ανηφορικό διάδρομο.
    Διατροφικά δεν είμαι στα καλά μου δεν έχω καμία διάθεση για φαγητό , ζορίζομαι τρομερά. Τα ίδια όμως στο ίδιο πλάνο ίσως να έχω ρίξει λίγο τον υδατάθρακα. Θέλω κάποια αλλαγή αλλά θα το βρώ σιγά σιγά τι μου ταιριάζει.
    Είμαι μπερδεμένη όσο αναφορά το γυμναστήριο κ αν θα αλλάξω ή οχι, έχω μπεί σε σειρά αλλά μου την χαλάνε κ μου τη δίνει τρελά!! Σκέφτομαι κ την αποχή του Αυγούστου ενα 15θήμερο κ λυπάμαι τα λεφτάκια μου, αλλά λυπάμαι κ να το αφήσω για τις υπόλοιπες 15 μέρες γιατί στο σπίτι δε θα είναι το ίδιο. Μόνο η εξωτερική αερόβια θα μου μείνει κ αυτή με τον καιρό και τα σκαμπανεβάσματα του ποιος ξέρει αν θα μου κάτσει. Δεν βιάζομαι Ειρήνη απλά είμαι στην αρχή και φαντάζομαι πως κάπως έτσι θα είναι σε όλους... όταν γλυκαίνεσαι θέλεις κ άλλο... ας γκρινιάζω κ λίγο (σορυ αν σας τη σπάω...)
    Καλές προπονήσεις!!!

  22. #142
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Ζωη, σ'αυτο το χώρο δεν υπαρχει θεμα "γκρινιας". Πρεπει να εξωτερικευεις τις σκεψεις σου, τις ανυσηχιες σου, αυτα που σε τρωνε με λιγα λογια. Μονο ετσι θα νιωσεις καλυτερα και θα παρεις ενθαρρυνση απο το φορουμ.
    Καθημερινα αυτα που γραφεις τα ακουω κι εγω απο γυναικες, μιας και ειναι η φυση της δουλειας μου και καταλαβαινω πως νιωθεις.
    Λιγο πολυ ολοι μας ειμαστε μπερδεμενοι, δεν εχουμε ορεξη για φαγητο κπλ Ειναι η δυσκολη φαση που περναμε, που ειμαστε μεσα στην αβεβαιοτητα.. Μη νομιζεις, ολα αυτα μας επηρρεαζουν.

    Αν εσυ νιωθεις πως θες να αλλαξεις κατι σε αυτα που τρως, καντο. Μηπως ηρθε ωρα να φας κατι εκτος πλανου; (τροφη για σκεψη). Αλλαξε τα γευματα σου, εμπλουτισε τα, κανε καποια συνταγη απο αυτες που υπαρχουν στο φορουμ, βαλε διαφορα μπαχαρικα, μυρωδικα, αλλαξε κατι.. Ισως αυτο σε βοηθησει.

    Δεν ειναι εποχες για να ξοδευουμε. Εγω θα σου λεγα να μη δωσεις τα λεφτακια για ολο το μηνα ενω θα πας μονο 2 βδομαδες. Κανε στο σπιτι. Τι θα κανεις; Βρε εμεις ειμαστε εδω.. λες να μη μπορουμε να σε βοηθησουμε να κανουμε ενα σπιτικο προγραμμα; Με μηδεν εξοπλισμο, ναι! Με μπουκαλια με νερο για αλτηρες, με τσαντα πλατης τιγκα στο βαρος για να κανεις σκουωτ. Υπαρχει μεγαλο ασκησιολογιο που ανετα μπορει να σε κρατησει μεχρι το Σεπτεμβρη.

    Και αυτα τα χρηματα δως τα για τα γευματα σου.

    Για ολα υπαρχουν λυσεις.

  23. #143
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    χθες cheat meal κ μονο που δε κοιμηθηκα στη τουαλετα!! ενα μικρο κομματι πιτσας μπυρα κ λιγα σνακ!! κ πολυ σοδα!!! δεν αντεχει το στομαχι μου τπτ κ εντυπωσιαζομαι!! μαλλον τα εσω μου ειναι που φταινε αυτο το διαστημα κ τα βλεπω ολα καπως. θα βρω το τροπο αυτη τη φορα δε τα παραταω ξανα!! βρηκα αλτηρες για το σπιτι αρα ειμαι ενα βημα μπροστα. Ευκαιρια να δουλεψω περισσοτερο κ του κοιλιακους !

  24. #144
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    7/7/15
    45' Αερόβιο ανηφορικό διάδρομος
    κοιλιακοί -ραχιαίοι-ρόδα.
    Διατροφικά
    Βρώμη - γάλα - 2 ασπράδια
    μπιφτέκι + καστανό ρύζι
    το ίδιο + ντομάτα αγγούρι λίγο λάδι
    Γιαούρτι με αμύγδαλα.
    Έχασα ένα γεύμα σήμερα αλλά δε γινόταν διαφορετικά.

    Αύριο με το καλό πόδια!!
    Καλό βράδυ!

  25. #145
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Τελος για σημερα ποδια, ιδιο προγραμμα κ οι παλμοι στα υψη!!! ζεεεεεστη!!!;
    αεροβιο αυτη τη στιγμη για 30' κ μπιφτεκακι μου σου ρχομαι!!!

  26. #146
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Τι εγινε το μπιφτεκακι;

  27. #147
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Τι να πώ!!
    Το βρήκα κομματάκια.... το πήρε ο μικρός κ ευτυχώς που χόρτασε (απο τα υπόλοιπα...) κ μου άφησε το περισσότερο. Κ είχα ετοιμάσει ενα ταψί απο χθές!! Καλά που δε του αρέσει ιδιαίτερα το καστανό ρύζι κ μου το άφησε άθικτο. Το κακό είναι οτι μείναμε απο το επόμενο γεύμα κ πρέπει να ετοιμάσω κάτι γρήγορ... γκργκργκρ!!!!! Την επόμενη φορά περισσότερα στο φούρνο κ οτι μείνει κατάψυξη, στο φουρνάκι αυτά αμέσως ξεπαγώνουν.

  28. #148
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Εεε τον πιτσιρικα!Η αληθεια για πολλους(εμενα με βρισκει εντελως αντιθετη αυτη η γνωμη)ειναι οτι το καστανο ρυζι ειναι ανοστο και χαλια στη γευση..Εγω παλι το ταραζω αμα εχει κ λιγο καρυ μεσα
    Και με τα κοτοπουλα μπορεις να το κανεις αυτο με τη καταψυξη κοπελα μου..και μετα το μονο που θα εχεις να ετοιμαζεις ειναι η πρασιναδα,το ρυζι και οι πατατες!
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  29. #149
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Quote Originally Posted by zwh View Post
    Τι να πώ!!
    Το βρήκα κομματάκια.... το πήρε ο μικρός κ ευτυχώς που χόρτασε (απο τα υπόλοιπα...) κ μου άφησε το περισσότερο. Κ είχα ετοιμάσει ενα ταψί απο χθές!! Καλά που δε του αρέσει ιδιαίτερα το καστανό ρύζι κ μου το άφησε άθικτο. Το κακό είναι οτι μείναμε απο το επόμενο γεύμα κ πρέπει να ετοιμάσω κάτι γρήγορ... γκργκργκρ!!!!! Την επόμενη φορά περισσότερα στο φούρνο κ οτι μείνει κατάψυξη, στο φουρνάκι αυτά αμέσως ξεπαγώνουν.
    Για να μην εχεις το αγχος αυτο, βαζε ζυγισμενες μεριδες σε σακουλακι και βουρ καταψυξη. Εγω το κανω με ολα τα κρεατικα/ψαρικα.
    Επισης για παν ενδεχομενο και για περιπτωση που για χ, ψ λογους ξεμεινεις, εχε καβατζα στο ντουλαπι μια κονσερβα τονου σε νερο.

    Ρε τον ατιμο, οχι τιποτε αλλο, το λαχταρουσες πως κ πως να πας να το φας, χαχαχα

  30. #150
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Και είχα μέρες να λαχταρίσω να φάω... τεσπα
    Εμένα γενικά τα ρύζια μου αρέσουν πολύ σε όλες τις version!! Παλιά έβαζα μέσα κ κύβο λαχανικών κ φυσικά στο τέλος λίγο βουτυράκι. Τώρα το κάνω σκέτο μόνο με πιπεράκι αλάτι κ λίγο σκόνη σκόρδου μέσα. Ακόμα κ χωρίς βούτυρο το τρώνε όμως! Έκανα κ τη βρώμη σκόνη χθές στο multi κ δε πήραν χαμπάρι οτι τα μπιφτέκια είχαν μέσα αντί για ψωμί! Πριν ξίνιζαν όταν το άκουγαν αλλά οταν δε το έχεις εικόνα μία χαρά νοστιμότατα ήταν τα μπιφτέκια. Όλους fit θα τους κάνω με το στανιό
    Έφαγα κ μία σαλατούλα ντομάτα-αγγούρι με 3 ασπράδια κ 2 φέτες γαλοπούλα μέσα. Βραδινό ο τόνος που ανέφερες Ειρήνη... με μαρουλάκι και τέλος το γιαουρτάκι μου. Για να βάλω στη κατάψυξη πρέπει να κάνω μεγάααααλη ποσότητα δλδ να ψήσω σε μία μέρα 2 κοτοπουλα ας πούμε γιατί το ένα δε μας φτάνει!! Εντάξει μορε όλο κ κάτι υγιεινό θα βρώ μέσα στο ντουλάπι. Ευτυχώς οι κοτούλες της γιαγιάς γεννάνε με πολύ όρεξη κ τα αυγά είναι πάντα στο ψυγείο...


 
Page 5 of 39 FirstFirst 12345678915 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. New program...
    By UltraB in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 16
    Last Post: 14-02-12, 17:47
  2. My New Program
    By UltraB in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 10
    Last Post: 30-12-11, 20:37
  3. My program!
    By UltraB in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 8
    Last Post: 01-12-11, 22:11
  4. my new ΗΙΤ program
    By sakiss81 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 8
    Last Post: 11-12-07, 06:49

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •