Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 6 of 39 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 151 to 180 of 1163

Thread: My Program

  1. #151
    Advanced Bodybuilder maka02049's Avatar
    Join Date
    06-03-10
    Location
    United Kingdom
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by zwh View Post
    Και είχα μέρες να λαχταρίσω να φάω... τεσπα
    Εμένα γενικά τα ρύζια μου αρέσουν πολύ σε όλες τις version!! Παλιά έβαζα μέσα κ κύβο λαχανικών κ φυσικά στο τέλος λίγο βουτυράκι. Τώρα το κάνω σκέτο μόνο με πιπεράκι αλάτι κ λίγο σκόνη σκόρδου μέσα. Ακόμα κ χωρίς βούτυρο το τρώνε όμως! Έκανα κ τη βρώμη σκόνη χθές στο multi κ δε πήραν χαμπάρι οτι τα μπιφτέκια είχαν μέσα αντί για ψωμί! Πριν ξίνιζαν όταν το άκουγαν αλλά οταν δε το έχεις εικόνα μία χαρά νοστιμότατα ήταν τα μπιφτέκια. Όλους fit θα τους κάνω με το στανιό
    Έφαγα κ μία σαλατούλα ντομάτα-αγγούρι με 3 ασπράδια κ 2 φέτες γαλοπούλα μέσα. Βραδινό ο τόνος που ανέφερες Ειρήνη... με μαρουλάκι και τέλος το γιαουρτάκι μου. Για να βάλω στη κατάψυξη πρέπει να κάνω μεγάααααλη ποσότητα δλδ να ψήσω σε μία μέρα 2 κοτοπουλα ας πούμε γιατί το ένα δε μας φτάνει!! Εντάξει μορε όλο κ κάτι υγιεινό θα βρώ μέσα στο ντουλάπι. Ευτυχώς οι κοτούλες της γιαγιάς γεννάνε με πολύ όρεξη κ τα αυγά είναι πάντα στο ψυγείο...
    Εμενα το μουλτι μου εβγαλε φωτιες μια μερα... Εκανα προετοιμασια για εδω που ειμαι τωρα και εβαλα στο κουτι της whey δε ξερω κ εγώ ποση αλεσμενη βρωμη!!!! Γλυτωνεις τρελό χρονο ... :)
    Οσο για τα μπιφτεκακια, απο τοτε που ξεκινησα τη διατροφή ... Μονο ετσι τα φτιαχνω κ μια χαρα καταναλωνονται από ολες τις ηλικιες!

  2. #152
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Είπαμε δε θέλει κόπο...τρόπο θέλει!! κ όποιος πραγματικά θέλει βρίσκει για τα πάντα!!!
    9/7
    Άνω σώμα
    Μπροστινές και πλάγιες εκτάσεις ώμων 3*10 με αλτήρες
    τροχαλία μπρος κλειστή λαβή και πίσω 3*10
    τρικέφαλοι στη τροχαλία ανάποδη λαβή 3*10 20 κιλά
    κάμψεις δικεφάλων με στραβόμπαρα 3 * 10
    κάμψεις αυτοσυγκέντρωσης με αλτήρες 3*10
    chin up
    πιέσεις σε επικλινή με αλτήρες κ Arnold 3*10
    κωπηλατική 3*10
    στήθος διασταυρώσεις σε τροχαλία 3*10

    40' αερόβιο

    Βρώμη με γάλα κ 2 ασπράδια
    μοσχάρι με ρύζι καστανό κ ντομάτα
    μετά προπόνηση μοσχάρι με ρύζι κ 2 κομματάκια πεπόνι
    τα επόμενα γεύματα θα διαμορφωθούν αναλόγως!
    Λέω να βγάλω λίγες μέρες γαλακτοκομικά γιατί έχω πρήξιμο. Ίσως να φταίει κ οτι είμαι στις μέρες μου αλλά δε χάνω κ κάτι να το δοκιμάσω.
    Ζέσσσστη κ σήμερα!
    καλή συνέχεια!!!

  3. #153
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Super power σήμερα!!!


    Smith squat 1*20 στα 30 κιλά 1*15 κ 1*10
    box squat 4*10 30 κιλά
    goblet squat 4*20 με 20κιλο αλτήρα
    άρσεις θανάτου στα 40 κιλά 4*15
    split squat με αλτήρες 5κιλους 3*10
    πρέσα 3*20 στα 70 κιλά και 2*10 στα 110 κιλά
    γάμπες στη πρέσα 3*10 110 κιλά
    step up 3*10 με 15κιλο κύλινδρο

    40 αερόβιο

    άυριο μόνο αερόβιο εξωτερικό νηστική (αν μου κάτσει φυσικα!!!)


    Άντε κ καλό Σαβ/κο τώρα!

  4. #154
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    11/07 αεροβιο εξω νηστικη
    12/07 ξεκουραση
    13/07
    ανω σωμα
    πλαγιες κ μπροστινες αρσεις αλτηρων 3*12
    εμπρος κλειστη λαβη κ πισω τροχαλια 3*14
    τρικεφαλα τροχαλια αναποδη λαβη 4*12
    διασταυρωσεις τροχαλια 4*10
    arnold 3*10
    πιεσεις μπαρας 3*10
    πιεσεις σε επικλινη 3*10
    αυτοσυγκεντρωσης κ αρσεις μπαρας για δικεφαλα 3*10
    chin ups k κοιλιακα
    κωπηλατικη 3*12

    40 αεροβιο

    καλη εβδομαδα!!!!

  5. #155
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Καλησπέρα...
    Δύσκολη μέρα σήμερα... χάσαμε τον γεράκο τον σκυλάκο μας

    Πόδια για σήμερα

    smith squat 4*14 35 κιλά
    box squat το ίδιο
    goblet squat με 20κιλο αλτήρα 4*14
    split squat 3*10
    άρσεις θανάτου 4*10 στα 40 κιλά ( πίσω πόδια ένιωθα να καίνε σήμερα!!)
    front squat με μπάρα 3*10
    κάμψεις τρικεφάλων 3*10 στα 25 κιλά στο μηχάνημα
    αερόβιο 30 λεπτά διάδρομος

  6. #156
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Ωωωωω συλλυπητήρια Ζωη μου,δυστυχως το εχω περασει αυτο το σταδιο με σκυλο που κυριολεκτικα μεγαλωσα μαζι του..

    Αυτο το αεροβιο μετα απο ποδια ρε παιδι μου....
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  7. #157
    Advanced Bodybuilder maka02049's Avatar
    Join Date
    06-03-10
    Location
    United Kingdom
    Posts
    1,091

    Default

    Rip σκυλακο!

  8. #158
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Ευχαριστώ.... τον μεγάλωσα απο 2 μηνών τον μούργο μου..... αφού δεν υπέφερε κ έφυγε ήσυχα είναι παρήγορο..
    Αυτό το αερόβιο όποτε κ να το κάνω είναι μαρτύριο! δώσε μου ώρες πάνω στα βάρη κ δε θέλω τπτ άλλο... όταν φτάνει η ώρα του γκρ γκρ γκρ... εκείνα τα λεπτά δε περνάνε με τπτ ομως!!
    Έχω κ ένα παράπονο.... πάνε τα ζιζάκιαααα.... γιατί ρε γμτ... γιατί να φύγει απο κεί το ρημάδι το λίπος... κ στη πλάτη εχει στακάρει κ δε ξεκολλάει με τπτ!! Αυτές οι τύπισσες που βλέπω με τα υπέροχα κορμιά κ το μπούστο στο Θεό τι σκ..τ. κάνουν... όλα μαξιλαράκια έχουν;;;; όλες με τα πλαστικό αγκαζέ είναι;;

  9. #159
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Μια λεξη στις αποριες σου,ΣΑΦΩΣ.

    Το γνωριζουμε ολες μας οτι ειναι αποθηκη λιπους αλλα με τις διαφορες ασκησεις ευτυχως δυναμωνουν οι μυς του και παιρνει και το καταλληλο σχημα!Παιζουν ρολο και τα γενετικα βεβαια αλλα αν με ρωτας προσωπικα προτιμω καλα γενετικα και κωλο στο Θεο παρα στηθος!
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  10. #160
    Advanced Bodybuilder Daglari's Avatar
    Join Date
    22-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    776

    Default

    Quote Originally Posted by Mirto_ View Post
    Ωωωωω συλλυπητήρια Ζωη μου,δυστυχως το εχω περασει αυτο το σταδιο με σκυλο που κυριολεκτικα μεγαλωσα μαζι του..

    Αυτο το αεροβιο μετα απο ποδια ρε παιδι μου....
    εγω το κανω αναποδα
    γιατι με πονεμενους μυες μετα απο προπονηση βαρια
    τα γονατα στο τρεξιμο θα γινοντουσαν θρυψαλα

  11. #161
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    όταν βολεύει κ γώ πρώτα αερόβιο κάνω... αλλά δε μου κάθεται συχνά Daglari.
    Σήμερα αποχή.
    Τα πόδια μου με τραβάνε αρκετά πίσω άρα κάτι καλό έγινε κ χτες. Και οι ώμοι δούλεψαν καλά απο προχθες γιατί με τραβάνε ακόμα κ σήμερα... Αύριο με το καλό να ξημερώσουμε άνω σώμα και αν βολέψει πρωινό αερόβιο νηστική καθότι πήρε το αυτί μου οτι οι τράπεζες θα ανοίξουν κ πρέπει να γίνουν πληρωμές...γμτ
    Καλό ξημέρωμα κ καλή δύναμη!!

  12. #162
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Καλησπέρα σε όλη τη παρέα

    Με το καλό ξυπνήσαμε κ σήμερα... έχω εδώ κ μέρες μια ενόχληση στο λαιμό..στο στέρνο δεν μπορώ ακόμα να προσδιορίσω τι σκ.. γίνεται κ μου φέρνει ξερό βήχα όλη τη νύχτα. Το αποτέλεσμα είναι πολύ κακός ύπνος!! Δεν βοηθάει κ η ζέστη κ είμαι ψιλοζάβλα όλη μέρα. Ευτυχώς βρήκα ενα cdaki στο γυμναστήριο κ μου ανέβασε τη διάθεση στα ύψη!! Άνω σώμα σήμερα κ τα πράγματα πηγαίνουν απο το καλό στο καλύτερο!!!

    πλάγιες κ εμπρόσθιες άρσεις αλτήρων 3*14
    οπισθολάιμια τροχαλία 30 κιλά 3*12
    διασταυρώσεις στη τροχαλία (στήθος) 3*10
    τρικέφαλα ανάποδη τροχαλία 3*10 στα 30 κιλά
    τρικέφαλα με κύλινδρο στο πάγκο 3*10
    κάμψεις δικεφάλων με μπάρα κ αυτο συγκέντρωσης 3*10
    πιέσεις στήθους στο μηχάνημα 3*10
    κωπηλατική με αλτήρες 7,5 κιλά 3*10
    κοιλιακά ραχιαία με βάρος 3*20
    40 λεπτά αερόβιο.

  13. #163
    Advanced Bodybuilder maka02049's Avatar
    Join Date
    06-03-10
    Location
    United Kingdom
    Posts
    1,091

    Default

    Μηπως χρησιμοποιεις air condition στην καθημερινοτητα σου, λογω και του καιρου; Στο σπιτι, αυτοκινητο, gym, κτλ?

  14. #164
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Μόνο στο γυμναστήριο! γενικά δε μου αρέσει η αίσθηση που μου αφήνει κ το αποφεύγω...

  15. #165
    Advanced Bodybuilder maka02049's Avatar
    Join Date
    06-03-10
    Location
    United Kingdom
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by zwh View Post
    Μόνο στο γυμναστήριο! γενικά δε μου αρέσει η αίσθηση που μου αφήνει κ το αποφεύγω...
    Μηπως απο κει το' χεις αρπαξει ομως; Ή αλλιως, κοιμασαι με ανοιχτο παραθυρο το βραδι κ ιδρωνεις κ σε "χτυπαει";
    Γενικα το καλοκαιρι ειναι πιο υπουλο για κρυωματα απο το χειμωνα..
    Ακουω ηδη πολυ κοσμο κρεβατωμενο, με πυρετο.

  16. #166
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Καλησπέρα!!!

    Ημέρα ποδιών σήμερα !!! Είπα να τολμήσω να περάσω τα όρια μου... κ άφησα τον εαυτό μου εκεί...

    smith squat 4*10 40 κιλά
    box squat 4*10 40 κιλά
    goblet squat με 20κιλο αλτήρα 4*10
    άρσεις θανάτου 4*10 55 κιλά
    πρέσα 4*15 70 κιλά κ άλλα 4*15 στα ίδια κιλά με πόδια ανοιχτά προς τα έξω
    split squat 4*10

    40 αερόβιο ανηφόρα
    Ευτυχώς είχα το pixword παρέα και πέρασε γρήγορα η ώρα...

    Όταν έφυγα απο το γυμναστήριο έκανα οχταράκια στο δρόμο... σαν μεθύστακας μεσημεριάτικα... έχω όμως όλο το Σαβ/κο να χορτάσω το πιάσιμο κ να ριλαξάρω!!!
    Σε γενικές γραμμές νιώθω καλά... νίωθω καλά το σώμα μου που άρχισε να ανταποκρίνεται σε ολη αυτή τη διαδικασία, κ στη διατροφή κ στη γυμναστική. Λατρεύω το πρωί να κοιτάζομαι στο καθρέφτη (η ψονάρα ναιιιιι!!!) κ να μην βλέπω πιά φουσκώματα!! η κοιλίτσα έχει πάρει δρόμο (στο καλό να πάει κ να μη την ξαναδώ σύντομα!!!). Φυσικά θέλει ακόμα πολύυυυ δουλειά για να γίνει όπως την ονειρεύομαι αλλά είπαμε γεροί να μαστε να δίνουμε μάχες κ να τις κερδίζουμε!! Γουστάρω τρελά που η διατροφή έχει γίνει πλέον τρόπος ζωής κ το μυαλό μου δεν φεύγει δεξιά κ αριστερά ώστε να ξεφεύγω. Έχει μπεί στο κόλπο κ η οικογένεια τώρα κ αυτό το κάνει ακόμα ποιο εύκολο.
    Καλό Σαβ/κο να έχουμε όλοι μας καλή ξεκούραση καλά μπανάκια γενικά κοιτάξτε να περνάτε όσο ποιο super γίνεται... οι μέρες πίσω δεν γυρνάνε...γμτ!!!

  17. #167
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Καλή εβδομάδα....

    Ξεκινήσαμε πολύ δυνατά με πολύ όρεξη και καλή διάθεση αυτή την εβδομάδα. Αν κ έχει πολύ ζέστη η αντοχές δεν έπεσαν κ το πρόγραμμα κυλάει με καλούς ρυθμούς.
    Άνω σώμα σήμερα και έχουμε κ λέμε

    ζέσταμα με αλτήρες κ λίγες ασκήσεις στη τροχαλία

    Εμπρόσθιες κ πλάγεις άρσεις αλτήρων 4*12 (εδώ έχω να πώ πως ο πόνος υποχώρησε απο τις πλάγιες άρσεις κ έτσι βγήκαν με μεγαλύτερη ευκολία)
    Τρικέφαλα ανάποδη τροχαλία 4*10 στα 25 κιλά
    Μπροστά κλειστή λαβή κ πίσω τροχαλία 4*10 25 κιλά
    Διασταυρώσεις τροχαλίας 4*10
    κάμψεις δικεφάλων 4*10 με μπάρα
    κάμψεις δικεφάλων με αλτήρες 4*10
    ανοίγματα σε επικλινή 3*10
    Arnold 3*10
    σφυριά 3*10 με 15κιλους αλτήρες
    τρικέφαλα στο πάγκο με μπαρα
    κωπηλατική με μπάρα σκυφτή 3*10

    Κοιλιακά 5*12 τροχαλία, 3*20 ροκανίσματα
    40 αερόβιο

    πρόοδος χεράκι...
    Attachment 25922

  18. #168
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    καλησπερα ημερολογιο μου
    σημερα ισως ειναι απο τις πιο ζεστες μερες αυτου του καλοκαιριου.
    Αγαπημενη προπονηση ποδιων.
    εριξα τα κιλα κ ανεβασα επαναληψεις για σημερα
    smith squat στα 25 κιλα 4χ20
    box squat ιδια κιλα 3χ20
    goblet squat 20κιλο αλτηρα 3χ10
    αρσεις θανατου 25 κιλα 3χ20
    πρεσα 60 κιλα 3χ20 το ιδιο γαμπες κ με ανοιχτα ποδια 3χ10
    split squat χωρις βαρος 3χ10 κ εδω τα φτυσα.....
    κοιλιακα στη τροχαλια κ ροκανισματα
    30 αεροβιο
    αυριο off απο βαρη μονο αεροβιο
    have fun!!!

  19. #169
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    Kαλημερα Ζωη!
    Μπραβο για την προοδο που κανεις κοριτσαρα. Σουπερ και ο τρικεφαλος
    Υπομονη με τη ζεστη, ολοι παλευουμε.. Ειναι τραγικα δυσκολο να κανεις προπονησεις/αεροβιες με καυσωνα.
    Αντε να ερθει το φθινοπωρο να ερθουμε στα νορμαλ μας
    Νερακι να πινεις αφθονο!

  20. #170
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    καλημερα Ειρηνη, κ σε ολους!
    Χθες τελικα ηταν μερα τελειως off. Το σωμα ειναι ξεκουραστο κ σημερα παω δυναμικα για ανω σωμα κ full καψιμο χεριων κ πλατης! οι γραμμες που αρχισαν να φαινονται μου δινουν κουραγιο στη ζεσταρα. Ακομα κ κοιλιακους που δεν ειμαι καθολου fun τους ριμαζω βλεποντας το αποτελεσμα της διατροφης. Τωρα οσο αναφορα αυτη τη κυρια (διατροφη) εχω το εξης προγραμμα που μου ταιριαξε. Τρια βασικα γευματα ενα σνακ ας πουμε κ το προ υπνου. Παιρνω το πρωινο μου μετα προπονηση στο τελος το γευμα μου τρεις ωρες μετα κατι μικρο το βραδινο κ το γιαουρτι μου με ξηρους καρπους προ υπνου. Να κανω κ μια διορθωση οταν ξεκινησα πριν πεντε μηνες ημουν 63 κιλα κ οχι 60 οπως νομιζα. Σημερα επιασα τα 58 κ σαφως εχω χασει κ αρκετους ποντους! Με το νερο δεν τα παω καλα, αλλα πινω γενικα υγρα χωρις θερμιδες πολλα μεσα στη μερα μου. Το παλευω κ πιστευω καποια στιγμη να μου γινει καλη συνηθεια! Μια εβδομαδα εμεινε κ μετα διακοπουλες!! 15 μερες θα ειμαι εκτος αλλα διατροφικα δε θα το χαλασω!! αντε κ κανα παγωτο :)
    καλη συνεχεια κ δυναμη στο προσωπικο αγωνα ολων!!

  21. #171
    Advanced Bodybuilder Theofano's Avatar
    Join Date
    26-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    718

    Default

    Ζωή πολλά μπράβο για ότι έχεις καταφέρει, άξια η μάνα!

    Να περάσεις σουπερ στις διακοπές σου κ όποιες διατροφικές ατασθαλίες απόλαυσέ τις χωρίς τύψεις κ μέτα εδώ είμαστε εμείς να σε επαναφέρουμε πάλι!
    No Wind - No Fun

  22. #172
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Quote Originally Posted by zwh View Post
    καλημερα Ειρηνη, κ σε ολους!
    Χθες τελικα ηταν μερα τελειως off. Το σωμα ειναι ξεκουραστο κ σημερα παω δυναμικα για ανω σωμα κ full καψιμο χεριων κ πλατης! οι γραμμες που αρχισαν να φαινονται μου δινουν κουραγιο στη ζεσταρα. Ακομα κ κοιλιακους που δεν ειμαι καθολου fun τους ριμαζω βλεποντας το αποτελεσμα της διατροφης. Τωρα οσο αναφορα αυτη τη κυρια (διατροφη) εχω το εξης προγραμμα που μου ταιριαξε. Τρια βασικα γευματα ενα σνακ ας πουμε κ το προ υπνου. Παιρνω το πρωινο μου μετα προπονηση στο τελος το γευμα μου τρεις ωρες μετα κατι μικρο το βραδινο κ το γιαουρτι μου με ξηρους καρπους προ υπνου. Να κανω κ μια διορθωση οταν ξεκινησα πριν πεντε μηνες ημουν 63 κιλα κ οχι 60 οπως νομιζα. Σημερα επιασα τα 58 κ σαφως εχω χασει κ αρκετους ποντους! Με το νερο δεν τα παω καλα, αλλα πινω γενικα υγρα χωρις θερμιδες πολλα μεσα στη μερα μου. Το παλευω κ πιστευω καποια στιγμη να μου γινει καλη συνηθεια! Μια εβδομαδα εμεινε κ μετα διακοπουλες!! 15 μερες θα ειμαι εκτος αλλα διατροφικα δε θα το χαλασω!! αντε κ κανα παγωτο :)
    καλη συνεχεια κ δυναμη στο προσωπικο αγωνα ολων!!
    Μιας που λες για το νερό, εγώ ξέρεις τώρα το καλοκαίρι τι κάνω και αυξάνω έτσι την κατανάλωση; Ετοιμάζω από το βράδυ μέσα στο ψυγείο 1 μπουκαλάκι νερό που του αφήνω μέσα 1 φακελάκι με κάποιο βότανο (συνήθως λουίζα αλλά τώρα τελευταία πήρα και δοκίμασα μέντα και τη συστήνω φουλ, μου άρεσε πολύ!) και το ανοίγω το πρωί, βγάζω το φακελάκι και το πίνω έτσι κρύο σιγά σιγά μέχρι πριν φάω το πρωινό μου. Και έτσι και κατεβάζω σχεδόν μισό λίτρο νερό χωρίς να το καταλάβω, και πίνω κάτι δροσερό που ξυπνάει, και νιώθω σαν να καθαρίζω τον οργανισμό μου. Κάπου είχα διαβάσει που λένε ότι είναι καλό να πίνεις 2 ποτήρια νερό όταν ξυπνάς γιατί με την οριζοντίωση με τον ύπνο μαζεύεται νερό στους πνεύμονες...; Κάτι τέτοιο. Όπως και να 'χει, εμένα με έχει βολέψει και μου αρέσει. Μπορείς να το δοκιμάσεις και μέσα στη μέρα για δροσιά.

    Να πας τις διακοπές σου και να περάσεις και τέλεια Ζωή! Όποτε μπορεί ο καθένας μας να βρίσκει ευκαιρίες για επαναφόρτιση μπαταριών και άδειασμα του μυαλού, επιβάλλεται να το κάνει! Είδα και τη φωτογραφία παραπάνω, τον ενθουσιασμό και τη θέληση τα έχεις, οπότε θα κάνεις μετά δυνατό comeback!

  23. #173
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Ζωή συγχαρητηρια και απο μενα!!! Εχεις κανει εξαιρετικη αρχη, πειθαρχία και αποτελεσμα!!! Μπραβο και για το χερι και για ολα! Πηγαινε να ξεκουραστεις, να χαλαρωσεις και μετα σε περιμενουμε για δυνατο come back! Και να αποδυκνυουμε (στους εαυτούς μας πρωτίστως) πως η μητρότητα δε συνεπάγεται τον σωματικό κατήφορο. Δε χρειαζεται να κρυβόμαστε πισω απο δικαιολογιες, ουτε πισω απο οτι πολυτιμότερο εχουμε για να καλύπτουμε τις αδυναμίες μας. Φιλια!!
    A head full of fears has no space for dreams.

  24. #174
    Advanced Bodybuilder maka02049's Avatar
    Join Date
    06-03-10
    Location
    United Kingdom
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by Elena29 View Post
    Μιας που λες για το νερό, εγώ ξέρεις τώρα το καλοκαίρι τι κάνω και αυξάνω έτσι την κατανάλωση; Ετοιμάζω από το βράδυ μέσα στο ψυγείο 1 μπουκαλάκι νερό που του αφήνω μέσα 1 φακελάκι με κάποιο βότανο (συνήθως λουίζα αλλά τώρα τελευταία πήρα και δοκίμασα μέντα και τη συστήνω φουλ, μου άρεσε πολύ!) και το ανοίγω το πρωί, βγάζω το φακελάκι και το πίνω έτσι κρύο σιγά σιγά μέχρι πριν φάω το πρωινό μου. Και έτσι και κατεβάζω σχεδόν μισό λίτρο νερό χωρίς να το καταλάβω, και πίνω κάτι δροσερό που ξυπνάει, και νιώθω σαν να καθαρίζω τον οργανισμό μου. Κάπου είχα διαβάσει που λένε ότι είναι καλό να πίνεις 2 ποτήρια νερό όταν ξυπνάς γιατί με την οριζοντίωση με τον ύπνο μαζεύεται νερό στους πνεύμονες...; Κάτι τέτοιο. Όπως και να 'χει, εμένα με έχει βολέψει και μου αρέσει. Μπορείς να το δοκιμάσεις και μέσα στη μέρα για δροσιά.

    Να πας τις διακοπές σου και να περάσεις και τέλεια Ζωή! Όποτε μπορεί ο καθένας μας να βρίσκει ευκαιρίες για επαναφόρτιση μπαταριών και άδειασμα του μυαλού, επιβάλλεται να το κάνει! Είδα και τη φωτογραφία παραπάνω, τον ενθουσιασμό και τη θέληση τα έχεις, οπότε θα κάνεις μετά δυνατό comeback!
    Κι εγω Ζωη κανω κατι παρομοιο με την Ελενα, μιας κι εγω καποτε (μεχρι κ περυσι) ειχα θεμα με την καταναλωση νερου! Εγω χρησιμοποιω πρασινο τσαι ή rooibos με το μονο εξτρα που βαζω ειναι υγρη στεβια (τη θέλω τη γλυκα μου). Το πρασινο το πρωι για ξυπνημα, μιας κ δεν πινω καφε, κτλ κ το rooibos αρκετες φορες μεσα στη μερα μιας κ δεν εχει τεινη κι εχει κι αυτο πολλα οφελη γενικοτερα για τον οργανισμό.
    Μπορεις να παρεις και χυμα από καταστηματα βοτανων (π.χ, Αθήνα - Ευρυπιδου) ή κι από σουπερ. Μεγαλη ποικιλια επισης εχουν κ τα m&S, απλά καλο ειναι να κοιτας κ ετικετες, γιατι πολλα συσκευασμενα περιεχουν εξτρα προσθετα (κυριως ζαχαρες, γλυκαντικά, κτλ).

    Να πω κι εγω με τη σειρα μου, καλο καλοκαιρι. Καλες διακοπες! Κοιτα να το απολαυσεις, να γεμισεις μπαταριες, να περασεις πολυτιμο χρονο με το ζουζουνι σου (ενα δεν εχεις ή κανω λάθος;) και ειμαι σιγουρη θα επανελθεις δριμυτερη μιας κ εισαι ηδη πορωμενη με το αντικειμενο κ τα πρωτα σου βηματα βλεποντας και τις φωτό, εχουν δειξει οτι "το'χεις"!

    μ.
    Last edited by maka02049; 23-07-15 at 15:09.

  25. #175
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Κορίτσια μου χαλαρώστε βρε με κάνατε να νιώθω σαν να φεύγω αύριο
    Ακόμα μία ολόκληρη εβδομάδα με βάρη με περιμένει, η τελευταία αυτής της μικρής περιόδου. Κ αν κ νιώθω κ εγώ σαν να έχει τελειώσει δεν αφήνω τον εαυτό μου να το πιστέψει γιατί θα μείνω πίσω απο τώρα! Ευχαριστώ πάντως για τα όμορφα λόγια, την στήριξη τα motivation που κάθε μέρα λαμβάνω διαβάζοντας την σκληρή προσπάθεια όλων αλλά βλέποντας κ τα υπέροχα αποτελέσματα σας!
    Το να είσαι μητέρα συνεπάγεται πολλών υποχρεώσεων αλλά πάνω απο όλα η υποχρέωση μας ως γυναίκες είναι να σεβόμαστε την εικόνα αλλά πάντα κ πάνω απο ολα την προσωπικότητα μας. Αυτό που μας γεμίζει την κάθε μία ξεχωριστά , είτε είναι το καλλίγραμμο σώμα, είτε η δουλειά μας, είτε η οικογένεια κ τα παιδιά γιαυτό πρέπει να παλεύουμε... η ευτυχία είναι κάτι που πάει κ έρχεται κ τα μικρά πραγματάκια συμβάλλουν σημαντικά.
    Αυτό που κέρδισα όλο αυτό το διάστημα είναι για ακόμα μια φορά να πείσω τον εαυτό μου οτι οταν θέλει πραγματικά κάτι το μπορεί!!
    Όσο για τις προτάσεις σας για το νερό..τα έχω δοκιμάσει όλα... δεν είναι στο μυαλό μου αυτό είναι το θέμα... αλλά θα το χωρέσει κ αυτό κάπου εκεί σε κάποια γωνίτσα κάποια στιγμή!
    Λοιπόν στο σήμερα... 23/07
    Άνω σώμα

    άρσεις αλτήρων πλάγια κ μπροστά 3*12
    τροχαλία μπροστά κλειστή λαβή κ πίσω 3*12
    τροχαλία κωπηλατική 3*12
    τρικέφαλα τροχαλία ανάποδη λαβή 4*10 κ μπροστά 4*8
    κάμψεις δικεφάλων 3*12
    κάμψεις με μπάρα 3*12
    διασταυρώσεις τροχαλίας 3*10
    ανασήκωμα μπάρας στο σμιθ 3*10
    σφυριά 3*10
    Arnold 3*10
    κοιλιακά στη τροχαλία κ ροκανίσματα
    40 αερόβιο

    έφυγα με καμένα χέρια κ μούσκεμα!!!!
    Φιλιάααα κ αύριο με υγεία για πόδια δυνατά!!!!!

  26. #176
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Μπράβο ρε Ζωή! Συγγνώμη για την καθυστέρηση, τώρα είδα τη φωτό! Συγχαρητήρια! Πολύ ωραίο και το χέρι αλλά και ο ώμος! Καλή συνέχεια και καλή δύναμη!

    Απόλαυσε τις διακοπές σου όσο μπορείς, γέμισε τις μπαταρίες, γέμισε ενέργεια και επιστροφή δυναμικά μετά!!! (μην θυμώσεις που σου το εύχομαι πρόωρα αλλά μπορεί μετά να ξεχάσω!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑ )
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  27. #177
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Axxx συγνώμη μορε , πάλι απότομη ήμουν.τελευταία ακόμα κ στο γραπτό λόγο μου βγαίνει αυτό δυστυχώς.... δεν φημίζομαι για την γλυκύτητα μου να με συγχωρείτε!!! Εννοείται πως δε θυμώνω.. Παντελή, .δεν έχω λόγο άλλωστε!!! Ευχαριστώ πολύ εσένα κ όλα τα κορίτσια για τις ευχές... εύχομαι κ γώ με τη σειρά μου να περάσετε όμορφα τις υπόλοιπες ημέρες του καλοκαιριού, όσοι πάτε κ όσοι δεν πάτε διακοπές! Να χαλαρώσετε, να ηρεμήσετε όσο αυτό είναι δυνατόν κ το επιτρέπει η οικονομικοκοινωνικη κατάσταση κ πάντα να χαμογελάμε όλοι μας (κ για μένα χτυπάει η κουδούνα!!!) κ να βλέπουμε τα καλύτερα για να τα φτάσουμε κ τα χειρότερα για να παίρνουμε κουράγια!

  28. #178
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Καλησπέρα!! Η απουσία μου απο το forum είναι γιατι δεν προλαβαίνω λέεεεεμε!!! Ο μικρός με έχει τεντώσει αυτές τις μέρες στα πήγαινε έλα , βόλτες πισίνες παιδικές χαρές. Μπαίνω διαβάζω αλλά χρόνος για να γράψω μηδέν. Μιας που βρήκα λίγο τώρα ας συμπληρώσω τις κενές μέρες
    Παρασκευή 24/07 πόδια το ίδιο πρόγραμμα full squat κ 40 αερόβιο
    Δευτέρα άνω σώμα πάνω κάτω πάλι ίδιες ασκήσεις και 40 αερόβιο
    Σήμερα τρίτη πόδια και 25 αερόβιο (δεν την πάλευα με τη ζέστη είχε κ πρόβλημα το κλιμαστικό κ τα είδα όλα!!)
    Αύριο off!!!
    Διατροφικά σταθερά το πρωινό μου γάλα με βρώμη κ 2 ασπράδια, προπόνηση κ μετά γεύμα πρωτείνη με λίγο υδατάνθρακα το ίδιο κ το απόγευμα, βραδινό σαλάτα με κρεατάκι η ψάρι κ λίγο υδατάνθρακα κ τέλος γιαούρτι με ξηροκάρπι.
    Με τόση ζέστη καταναλώνω πολλά υγρά με αποτέλεσμα τρελό φούσκωμα!!! Υπομονή θα δροσίσει που θα πάει!
    Καλή συνέχεια σε όλους/όλες!!!!

  29. #179
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Καλησπέρα κ καλώς σας βρίσκω κ πάλι!! καλή επιστροφή σε όλους/ες με δύναμη όρεξη και ατελείωτα κουράγια...
    Ένας μήνας πέρασε κ μου έλειψε απίστευτα το γυμναστήριο!!!!! Μία Σεπτέμβρη ξεκινάω και εγώ δυναμικά για τα καλύτερα!!
    Αυτό το καλοκαίρι... πέρασε κ δε με ακούμπησε.... τπτ δε μου πήγε όπως το ήθελα ή το προγραμμάτιζα. Οι διακοπές με διάφορα ευτράπελα και ατυχή γεγονότα.... η διατροφή ένα χάλι!! έπεσα στην αφαγία και αντί να βάλω όπως περίμενα έχασα και 2 κιλά... Το έντερο με τέντωσε και προσπαθώ ακόμα να συνέλθω,,, Τέλος πάντων.. γεροί να είμαστε για τα επόμενα που θα έρθουν.
    Εδώ και μία εβδομάδα κάνω πρωινές αερόβιες και 45 λεπτά ασκήσεις με αλτήρες στο σπίτι. Διατροφικά το πλάνο θα αρχίσει απο τη πρώτη του μήνα μαζί με το γυμναστήριο. Λέω να κινηθώ όπως και πρίν για αρχή και μετά με την βοήθεια σας να προσθέσω ασκήσεις ή να κάνω γενικά κάποιες αλλαγές για καλύτερα αποτελέσματα.
    Καλό Σαβ/κο!!

  30. #180
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Καλό μήνα!!!!
    Δεν άντεξα κ πήγα γυμναστήριο απο σήμερα... ίσως να είναι η πρώτη φορά που ξεκίνησα Δευτέρα....

    Με καλωσόρισα λοιπόν με προπόνηση χεριών... δειλά αρχικά αλλά τελικά όταν απολαμβάνεις αυτό που κάνεις τα δίνεις όλα...

    μπροστινές κ πλάγιες εκτάσεις αλτήρων 3*10
    τροχαλία μπροστά κλειστή λαβή, πίσω 3*12
    κωπηλατική στη τροχαλία 3*12
    κάμψεις αυτοσυγκέντρωσης 3*10
    τρικέφαλα στη τροχαλία 3*10
    κάμψεις με στραβόμπαρα όρθια 3*10
    στήθος διασταυρώσεις τροχαλία 3*10
    ανοίγματα σε επικλινή 3*10

    αερόβιο 40 λεπτά

    Γύρισα στο σπίτι κ έκαιγαν τα πάντα!!! κοιλιά χέρια πόδια πλάτες....
    Άυριο ενα ζόρι θα το τραβήξω... μη πώ και 2-3-4.......


 
Page 6 of 39 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. New program...
    By UltraB in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 16
    Last Post: 14-02-12, 17:47
  2. My New Program
    By UltraB in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 10
    Last Post: 30-12-11, 20:37
  3. My program!
    By UltraB in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 8
    Last Post: 01-12-11, 22:11
  4. my new ΗΙΤ program
    By sakiss81 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 8
    Last Post: 11-12-07, 06:49

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •