Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 21 of 39 FirstFirst ... 1117181920212223242531 ... LastLast
Results 601 to 630 of 1163

Thread: My Program

  1. #601
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Νομιζω ότι βιαζεσαι χωρις να υπαρχει λογος.

    Φαινεσαι πολυ πιο lean στη δευτερη φωτο, που σημαινει ότι αυξησες μυς και επεσες σε λιπος. Επισης λες ότι εισαι πιο δυνατη από ποτέ. Για μενα ειναι λαθος να πεσεις κατω απο 2 γραμμαρια πρωτεινης ανα κιλο σωματικου βαρους.

    Δεν σε κυνηγαει κανένας , εγω μονο θετικα μπορω να πω για τη προσπαθεια σου. Δωσε λιγο χρονο πριν αρχισεις να μειωνεις ξανα, δεν σε παιρνει κιολας να πεσεις πολυ.
    Σήμερα μίλησα με τον υπεύθυνο στο γυμναστήριο για τις ανησυχίες μου. Γενικά πέρα απο εσάς δεν έχω μιλήσει κάπου για την προσπάθεια μου. Σκοπός ήταν να μάθω για τη λιπομέτρηση κ αν υπάρχει κάποιος ειδικός για αθλητικές διατροφές. Γενικά εδώ στη πόλη πέρα απο διαιτολόγους δεν έχουμε κάτι πιο εξειδικευμένο .οΊδιος μου είπε ότι έχει το Τανιτα, για λιπομέτρηση κ είπε θα μου το δώσει να μετρηθώ αλλά δεν είναι ιδανικό μου το ξεκαθάρισε ο άνθρωπος. Μου είπε απλά αν θες να παρακολουθείς το πάνω κάτω όχι ότι είναι 100% οι μετρήσεις του. Κ όπως τα λέγαμε μου είπε για την πρωτείνη, να δοκιμάσω να την κατεβάσω μήπως δεν την χρειάζεται το σώμα μου κ την κάνει αποθήκευση σε λίπος.. Δοκιμαστικά μου είπε...κ βλέπεις πως πάει. Κ επειδή είμαι στη φάση των δοκιμών είπα να το κοιτάξω κ αυτό . Σε καμία περίπτωση δε θα πέσω στις θερμίδες. μετά θα είμαι για σκότωμα!!!

  2. #602
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Δηλαδη σου ειπε το θηριο ότι ενω εισαι υποθερμιδικά , αν η πρωτεινη ειναι αφθονη γινεται λιπος, ασχετως αν εσυ εχεις ελλειμα ή οχι?

  3. #603
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by zwh View Post
    Σήμερα μίλησα με τον υπεύθυνο στο γυμναστήριο για τις ανησυχίες μου. Γενικά πέρα απο εσάς δεν έχω μιλήσει κάπου για την προσπάθεια μου. Σκοπός ήταν να μάθω για τη λιπομέτρηση κ αν υπάρχει κάποιος ειδικός για αθλητικές διατροφές. Γενικά εδώ στη πόλη πέρα απο διαιτολόγους δεν έχουμε κάτι πιο εξειδικευμένο .οΊδιος μου είπε ότι έχει το Τανιτα, για λιπομέτρηση κ είπε θα μου το δώσει να μετρηθώ αλλά δεν είναι ιδανικό μου το ξεκαθάρισε ο άνθρωπος. Μου είπε απλά αν θες να παρακολουθείς το πάνω κάτω όχι ότι είναι 100% οι μετρήσεις του. Κ όπως τα λέγαμε μου είπε για την πρωτείνη, να δοκιμάσω να την κατεβάσω μήπως δεν την χρειάζεται το σώμα μου κ την κάνει αποθήκευση σε λίπος.. Δοκιμαστικά μου είπε...κ βλέπεις πως πάει. Κ επειδή είμαι στη φάση των δοκιμών είπα να το κοιτάξω κ αυτό . Σε καμία περίπτωση δε θα πέσω στις θερμίδες. μετά θα είμαι για σκότωμα!!!
    Δεν γίνεται λίπος η πρωτεΐνη! Αν επερνες παραπάνω από όσο χρειάζεσαι θα είχες θέματα με το πεπτικό σύστημα και με το .... εντερικό ... αν δεν συμβαίνει κατι τέτοιο δεν νομίζω να θες λιγότερη.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #604
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Μου είπε ότι μπορεί να μην την χρειάζεται το σώμα μου κ να την αποθηκεύει , κ αυτός μου είπε για την προπόνηση, να μειώσω τις αερόβιες σε 3, ότι ίσως είναι πολλές. Τελείως στον αέρα τα είπαμε, ο άνθρωπος είπε πρέπει να δω ακριβώς τι τρως κ λοιπά, πιθανότητες μου είπε. Όσο αναφορά το στομάχι μια χαρά είναι φτου του.. Το έντερο έχει θέματα κ προφανώς με επηρεάζει κ η whey .

  5. #605
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Ζωη Ας τα παρουμε ενα ενα!
    -Καταρχας η πρωτεινη ειναι μια χαρα δεν χρειαζεται να την πειραξεις αυτα που σου ειπε ο τυπος ειναι μπουρδες το σωμα δεν ειναι χαζο και παραπανω πρωτεινη να επαιρνες σαν ενεργεια θα την χρησιμοποιουσες ειδικα με τοσο χαμηλο υδατανθρακα τελος παντων.. (ειδικα σε διαιτα την χρειαζεσαι να ειναι πιο ψηλα λογω της αισθησης του κορεσμου που σου δημιουργει περαν για την διατηρηση της μυικης μαζα.)

    Απο την στιγμη που βρισκομαστε υποθερμιδικα δεν γινεται να λιπουσουμε ο κοσμος να χαλασει !!

    -Πανω ειδα οτι ξεκινησες κρεατινη πριν ενα μηνα και μετα ελεγες γιατι δεν πεφτουν τα κιλα να ξερεις πως λογο της κρεατινης ανεβηκε το βαρος σου αρα αυτο μπορει να σημαινει οτι εχεις χασει παραπανω απο 2 κιλα σε ενα μηνa :)
    -Εχεις πολυ ογκο προπονησης και πολυ αεροβια απο πολυ νωρις
    -Το ελαφρυ ελλειμα που αναφερεις οτι ξεκινησες ποιο ειναι? τι σημαινει ελαφρυ ελλειμα για εσενα? γιατι εγω δεν καταλαβαινω


    Και ναι φαινεσαι πιο αδυνατη στη φωτο!

  6. #606
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Ζωη Ας τα παρουμε ενα ενα!
    -Καταρχας η πρωτεινη ειναι μια χαρα δεν χρειαζεται να την πειραξεις αυτα που σου ειπε ο τυπος ειναι μπουρδες το σωμα δεν ειναι χαζο και παραπανω πρωτεινη να επαιρνες σαν ενεργεια θα την χρησιμοποιουσες ειδικα με τοσο χαμηλο υδατανθρακα τελος παντων.. (ειδικα σε διαιτα την χρειαζεσαι να ειναι πιο ψηλα λογω της αισθησης του κορεσμου που σου δημιουργει περαν για την διατηρηση της μυικης μαζα.)

    Απο την στιγμη που βρισκομαστε υποθερμιδικα δεν γινεται να λιπουσουμε ο κοσμος να χαλασει !!

    -Πανω ειδα οτι ξεκινησες κρεατινη πριν ενα μηνα και μετα ελεγες γιατι δεν πεφτουν τα κιλα να ξερεις πως λογο της κρεατινης ανεβηκε το βαρος σου αρα αυτο μπορει να σημαινει οτι εχεις χασει παραπανω απο 2 κιλα σε ενα μηνa :)
    -Εχεις πολυ ογκο προπονησης και πολυ αεροβια απο πολυ νωρις
    -Το ελαφρυ ελλειμα που αναφερεις οτι ξεκινησες ποιο ειναι? τι σημαινει ελαφρυ ελλειμα για εσενα? γιατι εγω δεν καταλαβαινω


    Και ναι φαινεσαι πιο αδυνατη στη φωτο!
    Στον πίνακα με τις μετρήσεις μας δίνει μέτριο (25%) ή μεγάλο έλλειμμα (30%) για την μείωση των θερμίδων. Εκεί αναφέρομαι όταν λέω με μέτριο έλλειμμα. Την κρεατίνη την έχω αναφέρει ξανά...αλλά μάλλον θες σκαμπιλάκι για να διαβάζεις καλύτερα αυτά που γράφω .
    Δεκτές όλες οι γνώμες παιδιά... δέχομαι τον κανόνα αλλά επίσης ότι στο κάθε σώμα τα ερεθίσματα μπορεί να λειτουργούν διαφορετικά . Είπαμε, εμπειρικά θα μάθουμε τι παίζει στον καθένα μας. Αρχικά θα κρατήσω χαμηλά τα λιπαρά κ θα μειώσω τις αερόβιες σε 3 45λεπτες τουλάχιστον. θα παραμείνω στις 1500-1550 θερμίδες για 3 εβδομάδες τουλάχιστον. Και βλέποντας πως πάει το ξαναπειράζω. Αλήθεια όμως εγώ δεν βλέπω διαφορά!!! κ τα ρούχα μου δε τη βλέπουν να ξέρετε
    Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

  7. #607
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by zwh View Post
    Στον πίνακα με τις μετρήσεις μας δίνει μέτριο (25%) ή μεγάλο έλλειμμα (30%) για την μείωση των θερμίδων. Εκεί αναφέρομαι όταν λέω με μέτριο έλλειμμα. Την κρεατίνη την έχω αναφέρει ξανά...αλλά μάλλον θες σκαμπιλάκι για να διαβάζεις καλύτερα αυτά που γράφω .
    Δεκτές όλες οι γνώμες παιδιά... δέχομαι τον κανόνα αλλά επίσης ότι στο κάθε σώμα τα ερεθίσματα μπορεί να λειτουργούν διαφορετικά . Είπαμε, εμπειρικά θα μάθουμε τι παίζει στον καθένα μας. Αρχικά θα κρατήσω χαμηλά τα λιπαρά κ θα μειώσω τις αερόβιες σε 3 45λεπτες τουλάχιστον. θα παραμείνω στις 1500-1550 θερμίδες για 3 εβδομάδες τουλάχιστον. Και βλέποντας πως πάει το ξαναπειράζω. Αλήθεια όμως εγώ δεν βλέπω διαφορά!!! κ τα ρούχα μου δε τη βλέπουν να ξέρετε
    Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.
    -25% ελλειμα εξαρχης δεν ειναι λιγο ας ξεκινησουμε απο εκει
    -Αρα με λιγα λογια εισαι -500 θερμιδες ελλειμα ηταν οντως οι θερμιδες συντηρησης σου 2000? το λεω διοτι μπορει να μην εχεις το ελλειμα που πιστευεις οτι εχεις..
    -Δωσε σκαμπιλακι :P νομιζα οτι την επαιρνες σερι απο πριν γιαυτο
    -Προφανως το καθε σωμα ειναι διαφορετικο απλα υπαρχουν καποιες συγκεκριμενες αρχες οπως και να χει..
    -Μην τα μειωσεις τα λιπαρα κατω απο το επιτρεπτο ειδικα εσυ που εισαι γυναικα εγω θα τα κραταγα σιγουρα γυρω στα 40-50γρ..


  8. #608
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Πάμε να το κάνουμε παρέα με τα σημερινά δεδομένα κ πες μου αν είναι λάθος

    655+(9,6*61) +(1,8*164)- (4,7*39)
    655+585,6+295,2-183,3 = 1322,5 Χ 1,725 (σκληρή άσκηση ας πούμε) = 2,281,31
    TDEE
    2.281.31 -25% = 1710.98
    (κ παίζω λίγο χαμηλότερα τώρα)
    (Δεν είμαι άσσος στα μαθηματικά... αλλά πιστεύω κάτι κάνω σωστά...)

  9. #609
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Αυτα που γραφεις αυτη τη στιγμη δεν εχουν καμια σημασια αν δεν το εχεις δοκιμασει πανω σου και τι εννοω με αυτο?

    Η εξισωση μας βγαζει ενα αποτελεσμα καλως..
    Επιπροσθετα 1920 θερμιδες συντηρησης εχεις δεν θα βαλεις αυτο τον συντελεστη αλλα την μεσαια δραστηριοτητα!

    Και λες τωρα :
    Εφαγα εγω σαν Ζωη για τουλαχιστον 2 βδομαδες στις 1920? Ειδα οτι σε αυτες τις θερμιδες συντηρουμε ? παιρνω βαρος? χανω βαρος ? τι γινεται?

    Αν συντηρουμε τελεια κανω μια μικρη μειωση της ταξης των 200-300 θερμιδων κοιταω να χανω βαρος μεσα σε ενα ευρος ας πουμε 0.5-1% του βαρους μου εκανα την μειωση.. ειμαι μεσα σε αυτο το ευρος ? καλως.. συνεχιζω μεχρι να σταματησω να χανω με αυτον τον ρυθμο..
    Δεν ειμαι? Μειωνω λιγο ακομα και παει λεγοντας..

    Δεν ειναι μαθηματικα κοιτας να δεις πως δουλευει το σωμα σου και πας βαση το πως λειτουργεις εσυ παντα χωρις να βιαζεσαι!
    Ειμαι σιγουρος πως δεν εκανες τα παραπανω απλα σου εβγαλε εναν αριθμο η εξισωση εσυ απλα μειωσες θερμιδες και ακολουθησες..

    Σκεψου μια 2η Ζωη ιδια με εσενα ιδια κιλα υψος ηλικια ιδιος οργανισμος ιδια ολα αλλα με πολυ παραπανω μυικη μαζα και λιγοτερο λιπος θεωρεις οτι θα ηθελε τις ιδιες θερμιδες με την τωρινη Ζωη?
    Μα αυτο θα εβγαζε η εξισωση ομως.. η εξισωση σου δινει μια γενικη εικονα εσυ απλα δοκιμαζεις πανω σου να δεις τι παιζει!

  10. #610
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Cool

    Τα δέχομαι αυτά που λες ως λογικά, αλλά πραγματικά το κάνει κάποιος αυτό;;, το έλλειμμα μου αρχικά όπως σου είπα ήταν με μικρότερο συντελεστή δραστηριότητας γι'αυτό κ ακολούθησα τις 1600. Τώρα το βάζω με μεγαλύτερο γιατί μπήκαμε γυμναστήριο κ ανέβηκε το επίπεδο δουλειάς. Στη πράξη μιλάμε κ Όχι Στο τι κάναμε λάθος ως τώρα. Όλα δοκιμαστικά είναι, κ αυτό κάνω, βλέπω δουλεύει Καλώς ,Όχι , αλλάζω τροπαριο

  11. #611
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Εγώ Ζωή στις 14 Ιουνίου σου είχα γράψει αυτό....


    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Ζωή, μία ώρα αερόβια και μάλιστα νηστική, καις ένα καλό εργαλείο για γράμμωση/μείωση λίπους.


    αλλά εσύ συνέχιζες


    Έχεις πιαστεί με πολλά, με φάστινγκ, με το ένα , με το άλλο...
    Πρέπει να μη βιάζεσαι, να το δεις λίγο αλλιώς και κυρίως να ακολουθήσεις κάτι αλλά με διάρκεια!


    Καλή συνέχεια κοριτσάρα!!

  12. #612
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Εγώ Ζωή στις 14 Ιουνίου σου είχα γράψει αυτό....






    αλλά εσύ συνέχιζες


    Έχεις πιαστεί με πολλά, με φάστινγκ, με το ένα , με το άλλο...
    Πρέπει να μη βιάζεσαι, να το δεις λίγο αλλιώς και κυρίως να ακολουθήσεις κάτι αλλά με διάρκεια!


    Καλή συνέχεια κοριτσάρα!!
    Ευχαριστώ Ειρήνη μου!! Πολύτιμες όλες οι συμβουλές, μέσα απο τα λάθη θα το βρω το μονοπάτι

  13. #613
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Λοιπόν θα το πάω έτσι κυκλικά μέχρι τέλος του μήνα

    Push day

    Shoulder/tric/chest

    twisted frontraise dumbbell 3*10
    military press 3*10
    lateral raise 3*10
    Modified upright row 3*10

    flat bench press 3*10
    Crossover τροχαλία 3*10
    εκτάσεις στήθους με αλτήρες 3*10
    pullovers με αλτήρα 3*10

    λακτίσματα τρικεφάλων 3*12
    εκτάσεις τρικεφάλων με σχοινι τροχαλία πίσω απο το κεφάλι 3*12
    βυθίσεις 3*10
    push ups

    Legs

    Φροντ σκουατ στο Σμιθ 3*8 (45 κιλά)
    Σούμο σκουατ στο Σμιθ 3*8 (45 κιλά)
    Άρσεις θανάτου 2*8 (50 κιλά) 2*10 (30 kila)
    Goodmornings 3*10 (20 κιλα)
    Γέφυρα γλουτών 3*10 με μπάρα 15 κιλά
    Κάμψεις μηριαίων στο μηχάνημα 3*8 (25 κιλά)
    weighted step up 3*10 (10 kila)
    Εκτάσεις τετρακεφάλων στο μηχάνημα 3*10 (20 κιλά)

    pull day

    V-bar pulldown 3*10
    Cable rope to chest pull 3*10
    Incline dumbbell row 3*10
    Reverse fly 3*10

    Hammer curls 3*10
    incline biceps curls 3*10
    Κάμψεις δικε με μπάρα 3*10
    Αυτοσυγκέντρωσης 3*10

    rest day κ μετά πάλι κύκλος

    Αερόβιες 3 45λεπτες (σήμερα έκανα)

    Διατροφικά συνεχίζω ως έχει με ελαφρώς μειωμένα τα λιπαρά.
    Αύριο μάλλον θα λείψω επομένως θα την χάσω τη προπόνηση ποδιών αλλά θα συνεχίσω κανονικά απο Δευτέρα πάλι το κύκλο. Ευκαιρία για ξεκούραση ένα 2ημεράκι.
    Τα ρολογάκια αυτά που μετρούν θερμίδες παλμούς κλπ... τα εμπιστεύεστε ως κάποιο σημείο; σήμερα στο τέλος της προπόνησης μου έδειξε ότι έκαψα 478 θερμίδες. Δηλαδή αυτές τις αφαιρώ απο το σύνολο το θερμίδων που καταναλώνω ημερησίως ;; γιατι αν είναι έτσι εγώ με 1500 θερμίδες μείον τις 478, πέφτω αρκετά χαμηλά....έτσι δεν είναι;;;;;




  14. #614
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by zwh View Post
    Λοιπόν θα το πάω έτσι κυκλικά μέχρι τέλος του μήνα

    Push day

    Shoulder/tric/chest

    twisted frontraise dumbbell 3*10
    military press 3*10
    lateral raise 3*10
    Modified upright row 3*10

    flat bench press 3*10
    Crossover τροχαλία 3*10
    εκτάσεις στήθους με αλτήρες 3*10
    pullovers με αλτήρα 3*10

    λακτίσματα τρικεφάλων 3*12
    εκτάσεις τρικεφάλων με σχοινι τροχαλία πίσω απο το κεφάλι 3*12
    βυθίσεις 3*10
    push ups

    Legs

    Φροντ σκουατ στο Σμιθ 3*8 (45 κιλά)
    Σούμο σκουατ στο Σμιθ 3*8 (45 κιλά)
    Άρσεις θανάτου 2*8 (50 κιλά) 2*10 (30 kila)
    Goodmornings 3*10 (20 κιλα)
    Γέφυρα γλουτών 3*10 με μπάρα 15 κιλά
    Κάμψεις μηριαίων στο μηχάνημα 3*8 (25 κιλά)
    weighted step up 3*10 (10 kila)
    Εκτάσεις τετρακεφάλων στο μηχάνημα 3*10 (20 κιλά)

    pull day

    V-bar pulldown 3*10
    Cable rope to chest pull 3*10
    Incline dumbbell row 3*10
    Reverse fly 3*10

    Hammer curls 3*10
    incline biceps curls 3*10
    Κάμψεις δικε με μπάρα 3*10
    Αυτοσυγκέντρωσης 3*10

    rest day κ μετά πάλι κύκλος

    Αερόβιες 3 45λεπτες (σήμερα έκανα)

    Διατροφικά συνεχίζω ως έχει με ελαφρώς μειωμένα τα λιπαρά.
    Αύριο μάλλον θα λείψω επομένως θα την χάσω τη προπόνηση ποδιών αλλά θα συνεχίσω κανονικά απο Δευτέρα πάλι το κύκλο. Ευκαιρία για ξεκούραση ένα 2ημεράκι.
    Τα ρολογάκια αυτά που μετρούν θερμίδες παλμούς κλπ... τα εμπιστεύεστε ως κάποιο σημείο; σήμερα στο τέλος της προπόνησης μου έδειξε ότι έκαψα 478 θερμίδες. Δηλαδή αυτές τις αφαιρώ απο το σύνολο το θερμίδων που καταναλώνω ημερησίως ;; γιατι αν είναι έτσι εγώ με 1500 θερμίδες μείον τις 478, πέφτω αρκετά χαμηλά....έτσι δεν είναι;;;;;



    Δεν τις αφαιρείς βέβαια.. είναι υπολογισμένες στον συντελεστή δραστηριότητας. Δεν ξερω τι προγραμμα έκανες αλλά μου φαίνονται παρά πολλές θερμίδες για να κάηκαν σε ένα workout.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #615
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Σωστά είναι κ ο συντελεστής δραστηριότητας....

    Το πρώτο έκανα push day. + 45 λεπτά αερόβια ποδήλατο , σύνολο 90 λεπτά προπόνηση.

  16. #616
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by zwh View Post
    Λοιπόν θα το πάω έτσι κυκλικά μέχρι τέλος του μήνα

    Push day

    Shoulder/tric/chest

    twisted frontraise dumbbell 3*10
    military press 3*10
    lateral raise 3*10
    Modified upright row 3*10

    flat bench press 3*10
    Crossover τροχαλία 3*10
    εκτάσεις στήθους με αλτήρες 3*10
    pullovers με αλτήρα 3*10

    λακτίσματα τρικεφάλων 3*12
    εκτάσεις τρικεφάλων με σχοινι τροχαλία πίσω απο το κεφάλι 3*12
    βυθίσεις 3*10
    push ups

    Legs

    Φροντ σκουατ στο Σμιθ 3*8 (45 κιλά)
    Σούμο σκουατ στο Σμιθ 3*8 (45 κιλά)
    Άρσεις θανάτου 2*8 (50 κιλά) 2*10 (30 kila)
    Goodmornings 3*10 (20 κιλα)
    Γέφυρα γλουτών 3*10 με μπάρα 15 κιλά
    Κάμψεις μηριαίων στο μηχάνημα 3*8 (25 κιλά)
    weighted step up 3*10 (10 kila)
    Εκτάσεις τετρακεφάλων στο μηχάνημα 3*10 (20 κιλά)

    pull day

    V-bar pulldown 3*10
    Cable rope to chest pull 3*10
    Incline dumbbell row 3*10
    Reverse fly 3*10

    Hammer curls 3*10
    incline biceps curls 3*10
    Κάμψεις δικε με μπάρα 3*10
    Αυτοσυγκέντρωσης 3*10

    rest day κ μετά πάλι κύκλος

    Αερόβιες 3 45λεπτες (σήμερα έκανα)

    Διατροφικά συνεχίζω ως έχει με ελαφρώς μειωμένα τα λιπαρά.
    Αύριο μάλλον θα λείψω επομένως θα την χάσω τη προπόνηση ποδιών αλλά θα συνεχίσω κανονικά απο Δευτέρα πάλι το κύκλο. Ευκαιρία για ξεκούραση ένα 2ημεράκι.
    Τα ρολογάκια αυτά που μετρούν θερμίδες παλμούς κλπ... τα εμπιστεύεστε ως κάποιο σημείο; σήμερα στο τέλος της προπόνησης μου έδειξε ότι έκαψα 478 θερμίδες. Δηλαδή αυτές τις αφαιρώ απο το σύνολο το θερμίδων που καταναλώνω ημερησίως ;; γιατι αν είναι έτσι εγώ με 1500 θερμίδες μείον τις 478, πέφτω αρκετά χαμηλά....έτσι δεν είναι;;;;;



    Ζωη το προγραμμα ειναι σκοτωμα στην ουσια θες να κανεις push-pull-leg 6ημερο απο εμενα ειναι ενα μεγαλο ΟΧΙ ειδικα με τοσες ασκησηεις και σετ δεν προκειται να αναρρωσεις και θα κλαταρεις τελειως μπορεις αν θες να κανεις push-pull legs -κενο-push-pull - keno- και μετα ξεκινας με legs και παει λεγοντας.. επισης μειωσε τις ασκησεις ειναι παρα πολλες για σενα δεν χρειαζεσαι τοσο volume για να μεγαλωσεις εσυ συγκερκιμενα πιο πολυ κακο σου κανει παρα καλο δεν μπορεις να αποδωσεις πληρως σε ενα τετοιο προγραμμα

    Οσον αφορα τις θερμιδες δεν χρειαζεται να μετρας ποσες καις δν υπαρχει λογος και παλι μεσα δεν θα πεσεις απο την στιγμη που κινησε στις 1500 και χανεις εισαι μια χαρα αυτο σε νοιαζει αν δεν χανεις μειωνεις κιαλλο ειναι απλο τα εχουμε ξανα πει αλλωστε..
    Ακομα και οταν κοιμασαι οταν αναπνεεις ακομα και τα χερια που κουνας θερμιδες καις ..

  17. #617
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Ζωη το προγραμμα ειναι σκοτωμα στην ουσια θες να κανεις push-pull-leg 6ημερο απο εμενα ειναι ενα μεγαλο ΟΧΙ ειδικα με τοσες ασκησηεις και σετ δεν προκειται να αναρρωσεις και θα κλαταρεις τελειως μπορεις αν θες να κανεις push-pull legs -κενο-push-pull - keno- και μετα ξεκινας με legs και παει λεγοντας.. επισης μειωσε τις ασκησεις ειναι παρα πολλες για σενα δεν χρειαζεσαι τοσο volume για να μεγαλωσεις εσυ συγκερκιμενα πιο πολυ κακο σου κανει παρα καλο δεν μπορεις να αποδωσεις πληρως σε ενα τετοιο προγραμμα

    Οσον αφορα τις θερμιδες δεν χρειαζεται να μετρας ποσες καις δν υπαρχει λογος και παλι μεσα δεν θα πεσεις απο την στιγμη που κινησε στις 1500 και χανεις εισαι μια χαρα αυτο σε νοιαζει αν δεν χανεις μειωνεις κιαλλο ειναι απλο τα εχουμε ξανα πει αλλωστε..
    Ακομα και οταν κοιμασαι οταν αναπνεεις ακομα και τα χερια που κουνας θερμιδες καις ..
    Γρηγόρη έτσι κ αλλιώς δεν βγαίνει 6ημερο γιατι εδώ τις Κυριακές είναι κλειστά
    Δευτέρα Push
    Τρίτη legs
    Τετάρτη Pull
    Πέμπτη rest
    Παρασκευή Push
    Σάββατο legs
    Κυριακή rest
    Δευτέρα Pull
    κλπ κλπ....
    Πόσες ασκήσεις να κρατήσω για κάθε μυική ;; απο 2 δεν είναι λίγες;;;;; Πρότεινε!!!

  18. #618
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Ετσι το σπλιτ μια χαρα!!
    Στα εγραψα αναλυτικα για περαιτρω διευκολυνση δικη σου απο κει και μετα κανεις οτι θες δεν εινναι αναγκαιο να το παρεις ατοφιο εγω απλα εβαλα ασκησεις που μου αρεσουν κατα βαση βασικες!
    Το οτι καπου σου εχω πιο ψηλες επαναληψεις δεν σημαινει οτι πρεπει να βγαινουν αερας ξεκινα το προγραμμα και σε καθε ασκηση να εχεις 2-3 επαναληψεις πριν την αποτυχια

    Push#1
    Βench Press 3x8-10
    Incline db bench press 3x8-12
    OHP 3x8-12
    lateral raises 3x10-12
    SkullCrushers 3x10-15

    Pull #1
    Deadlift 3x6
    Pull ups 4x οσα μπορεις
    Barbell row 3x10-12
    Rear Delt flyes 4x10-15
    Barbell curls 4x6-12

    Legs #1
    Squat 3x8-10
    RDL 3x8-12
    Leg Press 3x10-12
    Leg curls 3x10-15
    Calves 3x10-12

    Push#2
    Incline Barbell Bench 3x6-12
    dumbell flyes 3x10-15
    Lateral raises 3x10-15
    Dumbell shoulder press 3x12-15
    Dips 3xοσο μπορεις

    Pull #2
    Lat pulldown 4x10-12
    One arm dumbell row 3x8-12
    Face pulls 3x10-12
    Hammer curls 3x10-15
    Lary scott 3x10-15

    Legs#2
    Front Squat 3x10-12
    Hip Thrusts 3x8-10
    Leg extension 3x12-15
    Leg curls 3x15-20

  19. #619
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Ευχαριστώ ρε Γρηγόρη , για το χρόνο σου!!
    Πολύ μικρότερος όγκος σε σχέση με το δικό μου... σίγουρα το πολύ δεν είναι πάντα καλύτερο, ίσως του δώσω μια ευκαιρία, τουλάχιστον να δω πως θα νιώθω μετά τη προπόνηση.

  20. #620
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Ερώτηση
    Στα goodmornings, είναι νορμάλ να νιώθω ένταση στους κάτω ραχιαιους;; ή είναι λάθος; Γενικά νιώθω το βάρος στους μηριαίους κ προσπαθώ αποκλειστικά από εκεί να σηκώνω το βάρος άλλα όσες φορές έκανα την επόμενη μέρα ήταν σαν να δούλεψα κ ραχιαιους

  21. #621
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Ναι ειναι απολυτως λογικο.
    "Τhere is no such thing as firming and toning there is only stronger and weaker"

    --Eddie Hall--

  22. #622
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by zwh View Post
    Ερώτηση
    Στα goodmornings, είναι νορμάλ να νιώθω ένταση στους κάτω ραχιαιους;; ή είναι λάθος; Γενικά νιώθω το βάρος στους μηριαίους κ προσπαθώ αποκλειστικά από εκεί να σηκώνω το βάρος άλλα όσες φορές έκανα την επόμενη μέρα ήταν σαν να δούλεψα κ ραχιαιους
    Ναι, όλη η οπίσθια κινητική αλυσίδα δουλεύει. Μη σου πω μεχρι και πλατη/τραπεζοειδεις. Μπορεις να ανοιξεις λιγο παραπανω τα ποδια, αν θες η ενταση να μενει κατω.
    Last edited by Achillezzz; 05-07-20 at 23:34.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  23. #623
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Ευχαριστώ!! ήθελα να είμαι σίγουρη μη κάνω καμία ζημιά (αν κ μου την έδειξαν ...αλλά ποτέ δεν ξέρεις)

    Καλή εβδομάδα!!

  24. #624
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Εγώ Ζωή στις 14 Ιουνίου σου είχα γράψει αυτό....






    αλλά εσύ συνέχιζες


    Έχεις πιαστεί με πολλά, με φάστινγκ, με το ένα , με το άλλο...
    Πρέπει να μη βιάζεσαι, να το δεις λίγο αλλιώς και κυρίως να ακολουθήσεις κάτι αλλά με διάρκεια!


    Καλή συνέχεια κοριτσάρα!!
    Κάποιον μου θυμίζουν όλα αυτά...Να αλλαζει τα Προγράμματα ένα μετά το άλλο και να κάνει 1 ώρα Αερόβιες Προπονήσεις θυμάσε Ειρήνη?

    Ζωή αυτό που θέλεις να πετύχεις θα το πετύχεις μέσα από την διατροφή σου.
    Οι Αερόβιες έτσι όπως τις δουλεύεις δεν σε βοηθάνε καθόλου.
    Καλή επιτυχία με τον στόχο σου.

  25. #625
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Quote Originally Posted by Zyzz the king View Post
    Κάποιον μου θυμίζουν όλα αυτά...Να αλλαζει τα Προγράμματα ένα μετά το άλλο και να κάνει 1 ώρα Αερόβιες Προπονήσεις θυμάσε Ειρήνη?

    Ζωή αυτό που θέλεις να πετύχεις θα το πετύχεις μέσα από την διατροφή σου.
    Οι Αερόβιες έτσι όπως τις δουλεύεις δεν σε βοηθάνε καθόλου.
    Καλή επιτυχία με τον στόχο σου.
    Πρέπει να βρω τη χρυσή τομή σε όλα, διατροφή , βάρη κ αερόβια. Φυσικά κ θέλει χρόνο κ challenge accepted !!!! Σε ευχαριστώ!

    Σήμερα συνέχισα τον κύκλο με pull

    (Γργηγόρη ακολουθώ)

    Pull #2
    Lat pulldown 1*12 35 κιλά 3*10 25 κιλά
    One arm dumbell row 3x10 10κιλά
    Face pulls 3x10 20 κιλά
    Hammer curls 3x10 10κιλά
    Lary scott 1*7 10κιλά 2*10 6 κιλά
    ποδήλατο 30 λεπτά.

    πολύ ξεκούραστα μου βγήκε... καμία σχέση με τον ιδρώτα που έριχνα στον δικό μου όγκο προπόνησης.
    Παρατηρήσεις που κάνω... γενικά στα πόδια η δύναμη ανεβαίνει κ το νιώθω...στα χέρια νομίζω ότι δυσκολεύομαι αρκετά. Πονάνε πολύ οι παλάμες ..ακόμα κ στα λατ με πονάνε. Προσπαθώ όσο περισσότερο να συγκεντρώσω τον νου στον μυ που δουλεύω ώστε το βάρος να πάει εκεί.. μάλλον δεν τα καταφέρνω τελείως.

  26. #626
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by zwh View Post

    Σήμερα συνέχισα τον κύκλο με pull

    (Γργηγόρη ακολουθώ)

    Pull #2
    Lat pulldown 1*12 35 κιλά 3*10 25 κιλά
    One arm dumbell row 3x10 10κιλά
    Face pulls 3x10 20 κιλά
    Hammer curls 3x10 10κιλά
    Lary scott 1*7 10κιλά 2*10 6 κιλά
    ποδήλατο 30 λεπτά.

    πολύ ξεκούραστα μου βγήκε... καμία σχέση με τον ιδρώτα που έριχνα στον δικό μου όγκο προπόνησης.
    Παρατηρήσεις που κάνω... γενικά στα πόδια η δύναμη ανεβαίνει κ το νιώθω...στα χέρια νομίζω ότι δυσκολεύομαι αρκετά. Πονάνε πολύ οι παλάμες ..ακόμα κ στα λατ με πονάνε. Προσπαθώ όσο περισσότερο να συγκεντρώσω τον νου στον μυ που δουλεύω ώστε το βάρος να πάει εκεί.. μάλλον δεν τα καταφέρνω τελείως.
    Mια χαρα Ζωη.. σκοπος ειναι να προοδευεις σε καθε προπονηση εβδομαδιαια να εισαι καλυτερη απο οτι πριν δηλαδη προσπαθησε σε καθε εργασιμο σετ η ενταση να ειναι υψηλα να δουλευεις 1-2 επαναληψεις πριν την αποτυχια..

    Το θεμα δεν ειναι ο ιδρωτας που εριχνες αλλα το ποσο αποδοτικο ηταν το καθε σου σετ με 18 σετ πλατης και 15 σετ δικεφαλων που ειχες σε μια προπονηση ουτε τα μισα δεν ηταν εργασιμα κυριως διοτι κραταγες δυναμεις για τα επομενα..
    Πολυ σωστο δουλεψε την τεχνικη σου και νιωσε το μυ που δουλευεις καθε φορα αυτο ερχεται σιγα σιγα και οχι απο την μια στιγμη στην αλλη θα δυναμωσει και η λαβη σου σιγα σιγα..

  27. #627
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Ζωη ωραιο το προγραμμα σου....οπως στο διαμορφωσε ο Γρηγορης


    ....μια ερωτηση,φορας αυτα τα τεραστια γαντια,που φαινονται στη φωτο οταν γυμναζεσαι?

  28. #628
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Ζωη ωραιο το προγραμμα σου....οπως στο διαμορφωσε ο Γρηγορης


    ....μια ερωτηση,φορας αυτα τα τεραστια γαντια,που φαινονται στη φωτο οταν γυμναζεσαι?
    Δεν είναι τεράστια
    Ναι τα φοράω, διαφορετικά βγάζω κάλους στα δάχτυλα...κ τσούυυυυυζουν !!!!

  29. #629
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Mια χαρα Ζωη.. σκοπος ειναι να προοδευεις σε καθε προπονηση εβδομαδιαια να εισαι καλυτερη απο οτι πριν δηλαδη προσπαθησε σε καθε εργασιμο σετ η ενταση να ειναι υψηλα να δουλευεις 1-2 επαναληψεις πριν την αποτυχια..

    Το θεμα δεν ειναι ο ιδρωτας που εριχνες αλλα το ποσο αποδοτικο ηταν το καθε σου σετ με 18 σετ πλατης και 15 σετ δικεφαλων που ειχες σε μια προπονηση ουτε τα μισα δεν ηταν εργασιμα κυριως διοτι κραταγες δυναμεις για τα επομενα..
    Πολυ σωστο δουλεψε την τεχνικη σου και νιωσε το μυ που δουλευεις καθε φορα αυτο ερχεται σιγα σιγα και οχι απο την μια στιγμη στην αλλη θα δυναμωσει και η λαβη σου σιγα σιγα..
    Θα φανεί σε κανα 2 εβδομάδες....ετοιμάσου για σκαμπίλια

  30. #630
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by zwh View Post
    Θα φανεί σε κανα 2 εβδομάδες....ετοιμάσου για σκαμπίλια
    Σκαμπίλια που σε βοηθάει;


 
Page 21 of 39 FirstFirst ... 1117181920212223242531 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. New program...
    By UltraB in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 16
    Last Post: 14-02-12, 17:47
  2. My New Program
    By UltraB in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 10
    Last Post: 30-12-11, 20:37
  3. My program!
    By UltraB in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 8
    Last Post: 01-12-11, 22:11
  4. my new ΗΙΤ program
    By sakiss81 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 8
    Last Post: 11-12-07, 06:49

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •