Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 20 of 39 FirstFirst ... 1016171819202122232430 ... LastLast
Results 571 to 600 of 1163

Thread: My Program

  1. #571
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Καλησπέρα!

    Μετά τη χθεσινή προπόνηση που ανέβασα κιλά, έφυγα πολύ καλά απο το γυμναστήριο κ φυσικά ευχαριστημένη! Δούλεψαν καλά όμως τα κιλάκια κ σήμερα ξύπνησα ελαφρώς πιασμένη.. μέχρι και οι ραχιαίοι πιάστηκαν .

    Αερόβια μόνο λοιπόν σήμερα
    45 λεπτά ποδήλατο

    planb.jpg


    Γρηγόρη δεν έχω φωτογραφίες του πριν.. κ επειδή έχω θεματάκια με το έντερο , τη μία έχω πρηξίματα την άλλη δεν έχω, βλακεία μου που ασχολούμαι με τη ζυγαριά. Δουλεύοντας και βλέποντας θα αλλάζω. Κρατάω τα θετικά κ προχωράω, έτσι κ αλλιώς δεν είναι μια φάση με αρχή κ τέλος... αυτός είναι τρόπος ζωής πχια

  2. #572
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Quote Originally Posted by zwh View Post
    τρόπος ζωής πχια
    Xαιρομαι!!

  3. #573
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Όμορφες καλημέρες!!!

    Οι πρωινές προπονήσεις συνεχίζονται ....

    Δικέφαλα/Στήθος/Πλάτη

    κάμψεις δικεφάλων με αλτήρες 4*12
    κάμψεις δικεφάλων με μπάρα στο μαξιλάρι 4*12
    κάμψεις με 10κιλο δίσκο 4*12
    κάμψεις στη τροχαλία 4*12
    Πιέσεις πάγκου με μπάρα 4*10
    Crossover στη τροχαλία σκυφτή 4*10
    Pec Deck 4*10
    Εκτάσεις στήθους με αλτήρες 4*10
    Σκυφτή κωπηλατική τροχαλία 4*10
    Άρσεις θανάτου με αλτήρες 4*10
    Έλξεις στο μηχάνημα 4*8 (ήταν φορτωμένο κ βαρέθηκα να βγάλω τα κιλά, οκ 40 ήταν αρκετά :p )
    Προσαγωγή τροχαλίας με σχοινί 4*10

    35 λεπτά ποδήλατο
    Διάρκεια 1 ώρα κ 40 λεπτά.

    planb.jpg

  4. #574
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Αν κ δεν το περίμενα να βγει η σημερινή προπόνηση, την κατάφερα.

    Ίδιο πρόγραμμα με τη προηγούμενη φορά στα πόδια απλά απο 4 τα πήγα στα 3 σετ γιατι νιώθω κούραση. Αυτά τα 40 κιλά πουλ οβερ εχθες μου τέντωσαν τη πλάτη

    ζέσταμα με σκουατ στο σμιθ σκέτη μπάρα κ ελεύθερα.

    Φροντ σκουατ στο Σμιθ 3*10 (30 κιλά)
    Σούμο σκουατ στο Σμιθ 3*10 (30 κιλά)
    Άρσεις θανάτου 3*10 (30 κιλά)
    Goodmornings 3*12 15 κιλα,
    Γέφυρα γλουτών 3*10 με μπάρα 15 κιλά Κ κρατήματα επάνω κάποια δεύτερα
    Κάμψεις μηριαίων στο μηχάνημα 3*8 (20 κιλά)
    Εκτάσεις τετρακεφάλων στο μηχάνημα 3*10 (20 κιλά)

    30 λεπτά ποδήλατο.

    Διατροφικά,

    planb.jpg



  5. #575
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Πολύ ωραία Ζωή! Τα pancake πως τα φτιάχνεις? Μόνο με μπανάνα και βρώμη?
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  6. #576
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Καλημέρα!!!

    Φωτείνη ευχαριστώ

    Τα πανκεικ με δύο τρόπους, ανάλογα με το τι έχω στο σπίτι, με έχουν βολέψει πάρα πολύ πάντως, ανησυχώ μόνο μην τα σιχαθώ στο τέλος κ μετά ψάχνω εναλλακτική ....

    pancakes.jpg pancakes2.jpg

  7. #577
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Quote Originally Posted by zwh View Post
    Καλημέρα!!!

    Φωτείνη ευχαριστώ

    Τα πανκεικ με δύο τρόπους, ανάλογα με το τι έχω στο σπίτι, με έχουν βολέψει πάρα πολύ πάντως, ανησυχώ μόνο μην τα σιχαθώ στο τέλος κ μετά ψάχνω εναλλακτική ....

    pancakes.jpg pancakes2.jpg
    Πολύ ωραία! Εγώ τα φτιάχνω ή με έτοιμο μείγμα (π.χ της Scitec) ή μπανάνα, αυγό, whey, βρώμη
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  8. #578
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Πάει με το καλό κ αυτή η εβδομάδα.
    Μάλλον τραυμάτισα κάποιο μυ στη πλάτη... εχθές το απόγευμα είχα έντονο πόνο κ δυσκολία κίνησης του δεξιού χεριού. Μέσα στη νύχτα πήρα ένα παυσίπονο κ οκ, ξύπνησα πουλάκι. Είπα δεν θα κάνω προπόνηση, μόνο αερόβιο αλλά μετά μου τη γύρισε κ λέω όχι θα κάνω ενα φουλ μπαντυ με λίγα κιλά, να ξεπιαστώ κ μετά ανάρρωση (ίσως κ κανα παυσίπονο ακόμα αργότερα).

    Power snach 3* 10 reps μπάρα
    Squat - Shoulder press με αλτήρες 3*10
    single leg RDL - Row 3*10
    sumo deadlift - upright row 3*10
    Hammer curls 3*8 (8 kila)
    Push ups - core movement 3*4
    Triceps ext τροχαλία με σχοινί 3*10

    κοιλιακοί

    30 λεπτά ποδήλατο.

    planb.jpg


  9. #579
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Μέρα για λιώσιμο

    planb.jpg

  10. #580
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Καλή εβδομάδα σε όλους μας

    Push day
    Shoulder/tric/chest

    twisted frontraise dumbbell 3*10
    military press 3*10
    lateral raise 3*10
    Πλευρικές εκτάσεις με το ένα χέρι με λάστιχο 3*10

    flat bench press 3*10
    Crossover με λάστιχο 3*10
    εκτάσεις στήθους με αλτήρες 3*10
    pullovers με αλτήρα 3*10

    λακτίσματα τρικεφάλων 3*12
    εκτάσεις τρικεφάλων με λάστιχο 3*12
    βυθίσεις 3*10
    push ups

    planb.jpg

  11. #581
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default



    Φροντ σκουατ στο Σμιθ 3*8 (45 κιλά)

    Σούμο σκουατ στο Σμιθ 3*8 (45 κιλά)
    Άρσεις θανάτου 2*8 (50 κιλά) 2*10 (30 kila)
    Goodmornings 3*10 (20 κιλα)
    Γέφυρα γλουτών 3*10 με μπάρα 15 κιλά
    Κάμψεις μηριαίων στο μηχάνημα 3*8 (25 κιλά)
    weighted step up 3*10 (10 kila)
    Εκτάσεις τετρακεφάλων στο μηχάνημα 3*10 (20 κιλά)

    10 λεπτά ποδήλατο

    planb.jpg

  12. #582
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Δικέφαλα/Πλάτη

    V-bar pulldown 3*10
    Cable rope to chest pull 3*10
    Pullover 3*10
    Incline dumbbell row 3*10
    Reverse fly 3*10
    Single hand pull down 3*10
    Hammer curls 3*10
    incline biceps curls 3*10
    Κάμψεις δικε με μπάρα 3*10
    Αυτοσυγκέντρωσης 3*10
    Κάμψεις με αλτήρες διαγώνια 3*10

    Σήμερα δεν πρόλαβα αερόβιο, χρωστάω στον εαυτό μου. Απο εβδομάδα θα κλείσω για λιπομέτρηση, να ξέρω που βαδίζω, γιατι η ζυγαριά απο την αρχή που ήταν κολλημένη, εκεί παραμένει. κλείνω 2 μήνες κοντά κ έχω χάσει ένα κιλό στη τελική. Να δω τι φταίει. Σκέφτηκα να μειώσω τα γαλακτοκομικά μήπως κ αλλάξει κάτι., Τέλος πάντως σκέφτομαι πολλά αλλά αν βρω κάποιον να ασχολείται με αθλητικές διατροφές να πάρω κ καμία συμβουλή. Μυικά είμαι πολύ ευχαριστημένη, πάει όλο κ καλύτερα. Ίσως να είμαι τυχερή κ να βάζω μυς ταυτόχρονα..θα φανεί στη πορεία


    planb.jpg

  13. #583
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Μια χαρα τα πας Ζωη..!
    Οσον αφορα το προγραμμα σου βλεπω πολλες ασκησεις χεριων σε μια προποννηση ειναι υπερβολη κατ'εμε εχεις ακριβως τον ιδιο ογκο προπονησης με την πλατη σχεδον η αποδοση ειναι μειωμενη.
    Μην κοψεις τα γαλακτοκομικα δεν ειναι αυτο που φταιει ετσι και αλλιως μπορεις να τα τρως κανονικα

  14. #584
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Θέλω να δώσω ιδιαίτερη έμφαση στη πλάτη, δεν είναι καλοδουλεμένη. Τα υπόλοιπα είναι σαφώς καλύτερα. Κ επίσης θέλω να φεύγω απο το γυμναστήριο πτώμα . Δεν ξέρω τι να κόψω , τι να προσθέσω, απλά ξέρω ότι κάτι πρέπει να αλλάξει γιατι διαφορετικά να σου πω, πιστεύω ότι πάλι θα γίνει η δουλειά , απλά πολύ πολύ πολύ αργότερα!!

  15. #585
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Aμα δουλευεις σε σωστη Ενταση και με λιγοτερα σετ μια χαρα δουλεια μπορεις να κανεις οταν δεις η προοδος παει οπως πρεπει τοτε ανεβαζεις τον ογκο προπονησης σιγα σιγα το θεμα ειναι να μην φτασεις σε κοπωση..
    Απλα εχεις 6 ασκησεις πλατης σε μια προπονηση 18 σετ συνολο, θεωρεις οτι μπορεις να εισαι αποδοτικη και στα 18 σετ σε μια προπονηση το ιδιο? και μετα απο 18 σετ πλατης κανεις και 15 σετ δικεφαλα ενω τα εχεις σκοτωσει απο πριν..
    Αλλαγη θα δεις ετσι και αλλιως αρκει αν δουλευεις σωστα.. το ''πτωμα'' ειναι σχετικο καταλαβαινω τι εννοεις αλλα δεν χρειαζεται παντα να σερνεσαι οταν φευγεις απο το γυμναστηριο το θεμα ειναι να υπαρχει προοδος σε καθε προπονηση εβδομαδιαια!
    Last edited by Greg0ry; 01-07-20 at 15:09.

  16. #586
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Αερόβια σήμερα

    45 λεπτά ποδήλατο

    Διατροφικά... θα κατεβάσω τα λιπαρά να τσεκάρω αν δω καμία αλλαγή, επίσης λέω να κατεβάσω κ τη πρωτεΐνη λίγο, αν κ στο σημερινό πλάνο δεν μου βγήκε, απο αύριο. Ότι τρώω βλέπω ότι έχει πρωτεΐνη , τι θα μπορούσα εκτός απο βρώμη που την έχω ταράξει κ ρύζια....υπο μελέτη....

    planb.jpg

  17. #587
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by zwh View Post
    Αερόβια σήμερα

    45 λεπτά ποδήλατο

    Διατροφικά... θα κατεβάσω τα λιπαρά να τσεκάρω αν δω καμία αλλαγή, επίσης λέω να κατεβάσω κ τη πρωτεΐνη λίγο, αν κ στο σημερινό πλάνο δεν μου βγήκε, απο αύριο. Ότι τρώω βλέπω ότι έχει πρωτεΐνη , τι θα μπορούσα εκτός απο βρώμη που την έχω ταράξει κ ρύζια....υπο μελέτη....

    planb.jpg
    Θα καταιβασεις πρωτεΐνη / λιπαρά και θα αυξήσεις υδατάνθρακα, αυτό εννοεις; Η θα πας κάτω από 1500 θερμίδες στο σύνολο;
    Εγώ την βρώμη δε θα την άλλαζα για κανένα λόγο προσωπικά, χορταίνει και είναι τούμπανη διατροφικά.
    Αντί για ρυζι , βάλε πατατα , μπροκολο , σελινοριζα.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #588
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Ναι αυτό εννοώ, δεν με παίρνει να πέσω παρακάτω, δε θέλω να χάσω ότι χτίζω όλο αυτό το διάστημα. Δεν σκέφτομαι να την βγάλω τελείως τη βρώμη , εννοείται, στα ενδιάμεσα ας πούμε ή ακόμα κ στο βραδινό...εκεί είναι που δεν ξέρω τι να βάλω. Κάτι που να έχει λίγα λιπαρά και ελάχιστη πρωτεΐνη . Θα μου πεις βάλε λαχανικά... έχω το θέμα με το έντερο κ τα φοβάμαι γμτ ...ψάξε ψάξε θα βρω τι δουλεύει

  19. #589
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by zwh View Post
    Ναι αυτό εννοώ, δεν με παίρνει να πέσω παρακάτω, δε θέλω να χάσω ότι χτίζω όλο αυτό το διάστημα. Δεν σκέφτομαι να την βγάλω τελείως τη βρώμη , εννοείται, στα ενδιάμεσα ας πούμε ή ακόμα κ στο βραδινό...εκεί είναι που δεν ξέρω τι να βάλω. Κάτι που να έχει λίγα λιπαρά και ελάχιστη πρωτεΐνη . Θα μου πεις βάλε λαχανικά... έχω το θέμα με το έντερο κ τα φοβάμαι γμτ ...ψάξε ψάξε θα βρω τι δουλεύει
    Βάλε μακαρονια η ρυζι γλυκόμαναννης που έχουν ελάχιστες θερμίδες.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #590
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Ποσο καιρο εισαι στις 1500 θερμιδες Ζωη?
    Με ποσα αεροβια (και τι διαρκειας το καθενα ) την εβδομαδα?
    Ποσα κιλα εισαι τωρα?

  21. #591
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Σε ευχαριστώ Χριστόφορε , θα τσεκάρω

  22. #592
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Ξεκίνησα στις 12-05 με 1600 θερμίδες η ζυγαριά έδειχνε 62 κιλά, σύμφωνα με τις μετρήσεις με μέτριο έλλειμμα έβγαινα στις 1600 θερμίδες. Έχω 1.64 ύψος τον άλλο μήνα μπαίνω στα 39.
    Το πρόγραμμα μου ήταν Δευ.Τρ βάρη με αερόβιο γρήγορο περπάτημα ανηφόρα στη μία ώρα, Τετάρτη μόνο αερόβιο, Πέμ-Παρ -Σαβ βάρη + αερόβιο, τις ημέρες των ποδιών (2) έκανα 30λεπτα. Κυριακή τίποτα, ξεκούραση. Έφτασα μέχρι τα 60 σύμφωνα με τη ζυγαριά. Αυτές τις ημέρες με τις μετρήσεις μου είμαι 61. Στις 4 του προηγούμενου μήνα ξεκίνησα Κρεατίνη κ την παίρνω κάθε μέρα. Τώρα, στο καθρέφτη μου , όταν γυμνάζομαι βλέπω να σχηματίζονται οι κοιλιακοί, μετά είμαι όπως κ πριν.Μυικά είμαι καλά κ νιώθω καλά...έχει ανέβει η δύναμη μου, δεν μπορούσα με τπτ να κάνω καθίσματα 40 κιλά ή άρσεις στα 50. Στόχος μου είναι να καθαρίσω όσο περισσότερο μπορώ σε λίπος κ να αυξήσω μυικότητα ώστε να είναι εμφανής σε αδράνεια, όσο καιρό κ αν χρειαστεί αυτό, δεν βιάζομαι απλά να βλέπω αποτελέσματα θέλω, Το απόγευμα θα πάω να πάρω γλουταμίνη κ Bcaa. Ότι μπορεί να βοηθήσει στο στόχο

    *ξέχασα μετά απο ένα μήνα κ κάτι κατέβασα στις 1500 μήπως κ δω αλλαγή... κ συνεχίζω εκεί, αν κ δεν νιώθω να αλλάζει κάτι.
    Last edited by zwh; 02-07-20 at 15:12.

  23. #593
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Ζωη κανεις 6 φορες την βδομαδα προπονηση + ποσες αεροβιες. Τα αμινοξεα και η γλουταμινη δεν θα σου κανουν τιποτα.

    Μειωσε τις προπονησεις για λιγο καιρο να δεις πως θα παει. Δοκίμασε ενα upper/lower.

    Προσπάθησε να εχεις μια προοδευτικη υπερφορτωση σε καθε προπονηση είτε αυτο εχει να κάνει με το αυξάνεις τα κιλα σε εβδομαδιαια βάση, είτε να αυξάνεις τα σετ.

    Δωσε έμφαση σε βασικες ασκήσεις με ελυθερα βάρη και μετά κάνε ότι έξτρα θέλεις. Ασε για λίγο το σμιθ.

    Το πιο πιθανον να ξεκολλησεις μετα απο αυτο.
    "Τhere is no such thing as firming and toning there is only stronger and weaker"

    --Eddie Hall--

  24. #594
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Quote Originally Posted by dimitris_powerlifter View Post
    Ζωη κανεις 6 φορες την βδομαδα προπονηση + ποσες αεροβιες. Τα αμινοξεα και η γλουταμινη δεν θα σου κανουν τιποτα.

    Μειωσε τις προπονησεις για λιγο καιρο να δεις πως θα παει. Δοκίμασε ενα upper/lower.

    Προσπάθησε να εχεις μια προοδευτικη υπερφορτωση σε καθε προπονηση είτε αυτο εχει να κάνει με το αυξάνεις τα κιλα σε εβδομαδιαια βάση, είτε να αυξάνεις τα σετ.

    Δωσε έμφαση σε βασικες ασκήσεις με ελυθερα βάρη και μετά κάνε ότι έξτρα θέλεις. Ασε για λίγο το σμιθ.

    Το πιο πιθανον να ξεκολλησεις μετα απο αυτο.
    Την προηγούμενη Δευτέρα μπήκα σε διαχωρισμό, μέχρι τότε έτσι το πήγαινα upper/lower. Τώρα βρήκα τη χαρά μου....πλάκα μου κάνεις!!!!!!!!!! Αγαπώ σμιθ!!! άσε που απο μόνη μου
    χωρίς βοήθεια δεν θα σηκώσω ούτε τα μισά!!!! το σμιθ είναι ασφάλεια

  25. #595
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Και για να έχετε εικόνα της παρούσας κατάστασης


    Attachment 36276 Attachment 36277

  26. #596
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Μου φαίνονται too much 6 προπονησεις/βδομάδα για αυτο το λεω.

    Δεν εννοουσα να κανεις 100 κιλα σε καθε ασκηση αλλά να δώσεις έμφαση σε βασικές πολυαρθρικές ασκήσεις με την μπάρα και κάθε εβδομάδα να προσπαθείς να κάνεις κάτι παραπάνω. Και εννοείται στην συνέχεια να κάνεις οτιδηποτε άλλο από βαράκια/μηχανήματα σε ευχαριστεί


    Δεν υπάρχει περιπτωση να μην δεις αλλαγη έτσι στο σωμα σου. Κάνε την διατροφη σου, μην την υπεραναλύεις τοσο και απλά προπονήσου έτσι 'ωστε σε κάθε προπόνηση να κάνει κάτι καλύτερο από την προήγουμενη.

    Κάθε 4-6 βδομάδες ένα μικρό rest και ξανά από την αρχή φτίαχνοντας ένα πλάνο με ασκήσεις που σ αρέσουν.

    Δεν ξέρω πολλά απο αυτά τα ποτιπιλτινκ που κάνετε εσείς αλλά εγώ κάτι τέτοιο θα έκανα.
    "Τhere is no such thing as firming and toning there is only stronger and weaker"

    --Eddie Hall--

  27. #597
    Advanced Bodybuilder xristoforos_13's Avatar
    Join Date
    20-01-16
    Location
    Athens
    Posts
    1,001

    Default

    Quote Originally Posted by zwh View Post
    Και για να έχετε εικόνα της παρούσας κατάστασης


    Attachment 36276 Attachment 36277
    Δε καταλαβαίνω αν είναι οι σκιές και ο φωτισμός αλλά νομίζω ότι είσαι πιο κομμένη από κατι άλλες φωτο που είχες αναιβασει στο ίδιο μέρος του σπιτιού σου η όπου είσαι.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. #598
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Quote Originally Posted by dimitris_powerlifter View Post
    Μου φαίνονται too much 6 προπονησεις/βδομάδα για αυτο το λεω.

    Δεν εννοουσα να κανεις 100 κιλα σε καθε ασκηση αλλά να δώσεις έμφαση σε βασικές πολυαρθρικές ασκήσεις με την μπάρα και κάθε εβδομάδα να προσπαθείς να κάνεις κάτι παραπάνω. Και εννοείται στην συνέχεια να κάνεις οτιδηποτε άλλο από βαράκια/μηχανήματα σε ευχαριστεί


    Δεν υπάρχει περιπτωση να μην δεις αλλαγη έτσι στο σωμα σου. Κάνε την διατροφη σου, μην την υπεραναλύεις τοσο και απλά προπονήσου έτσι 'ωστε σε κάθε προπόνηση να κάνει κάτι καλύτερο από την προήγουμενη.

    Κάθε 4-6 βδομάδες ένα μικρό rest και ξανά από την αρχή φτίαχνοντας ένα πλάνο με ασκήσεις που σ αρέσουν.

    Δεν ξέρω πολλά απο αυτά τα ποτιπιλτινκ που κάνετε εσείς αλλά εγώ κάτι τέτοιο θα έκανα.
    Αυτή την εβδομάδα κάνω ένα σπλιτ διαφορετικό, δίνοντας περισσότερο όγκο στις πρώτες μου ασκήσεις σε πολυαρθρικές όπως τα καθίσματα, οι άρσεις , οι πιέσεις ώμων. Στα επόμενα σετ κατεβάζω κιλά. Σκοπός είναι να χτυπήσω τους μυς με όλη την ενέργεια που έχω στην αρχή. Ίσως να έχεις δίκιο στο γενικό όγκο των σετ όπως μου είπε κ ο Γρηγόρης παραπάνω. Εκεί ναι παίζει να κατεβάσω τον αριθμό τους.
    Θενκς για τις συμβουλές!

  29. #599
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Νομιζω ότι βιαζεσαι χωρις να υπαρχει λογος.

    Φαινεσαι πολυ πιο lean στη δευτερη φωτο, που σημαινει ότι αυξησες μυς και επεσες σε λιπος. Επισης λες ότι εισαι πιο δυνατη από ποτέ. Για μενα ειναι λαθος να πεσεις κατω απο 2 γραμμαρια πρωτεινης ανα κιλο σωματικου βαρους.

    Δεν σε κυνηγαει κανένας , εγω μονο θετικα μπορω να πω για τη προσπαθεια σου. Δωσε λιγο χρονο πριν αρχισεις να μειωνεις ξανα, δεν σε παιρνει κιολας να πεσεις πολυ.

  30. #600
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Quote Originally Posted by xristoforos_13 View Post
    Δε καταλαβαίνω αν είναι οι σκιές και ο φωτισμός αλλά νομίζω ότι είσαι πιο κομμένη από κατι άλλες φωτο που είχες αναιβασει στο ίδιο μέρος του σπιτιού σου η όπου είσαι.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Εγώ αυτο που βλέπω είναι ότι παίρνω όγκο (αυξάνονται οι μυς ) στον επάνω μέρος του σώματος κ καθότι δεν είμαι κ το πρώτο μπόι με βλέπω να γίνομαι παπουτσοθήκη Η κοιλιά πάνω κάτω ίδια είναι, η φώτο δεν είναι πρωινή, που σημαίνει ότι έχω φάει κ έχω πιει αρκετά υγρά...αλλά για το κομμένη ...να ξέρεις θα σε αγαπήσω λίγο παραπάνω


 
Page 20 of 39 FirstFirst ... 1016171819202122232430 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. New program...
    By UltraB in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 16
    Last Post: 14-02-12, 17:47
  2. My New Program
    By UltraB in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 10
    Last Post: 30-12-11, 20:37
  3. My program!
    By UltraB in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 8
    Last Post: 01-12-11, 22:11
  4. my new ΗΙΤ program
    By sakiss81 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 8
    Last Post: 11-12-07, 06:49

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •