Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 22 of 39 FirstFirst ... 1218192021222324252632 ... LastLast
Results 631 to 660 of 1163

Thread: My Program

  1. #631
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Σκαμπίλια που σε βοηθάει;
    Μη τα παίρνεις πολύ σοβαρά εσύ... Ξέρει ο Γρηγόρης πως μιλάω
    Είναι σαν τα σκαμπίλια μαμάς-γιου

  2. #632
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by zwh View Post
    Μη τα παίρνεις πολύ σοβαρά εσύ... Ξέρει ο Γρηγόρης πως μιλάω
    Είναι σαν τα σκαμπίλια μαμάς-γιου
    Την πλακα σας ακολουθω και εγω και προσπαθώ να καταλάβω τι δεν τιμωρειται σ αυτη τη σχεση μαμάς γιου

    Ως τωρα εχουμε:
    1) σκαμπιλι γιατι ειπε πως ισως δεν εισαι σε ελλειμα
    2) σκαμπιλι γιατι δεν θυμοτανε ότι παιρνεις κρεατινη
    3) σκαμπιλι σε περιπτωση που δεν δεις αλλαγη με το προγραμμα

    Μαυρο τον εχεις κανει!

  3. #633
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    Την πλακα σας ακολουθω και εγω και προσπαθώ να καταλάβω τι δεν τιμωρειται σ αυτη τη σχεση μαμάς γιου

    Ως τωρα εχουμε:
    1) σκαμπιλι γιατι ειπε πως ισως δεν εισαι σε ελλειμα
    2) σκαμπιλι γιατι δεν θυμοτανε ότι παιρνεις κρεατινη
    3) σκαμπιλι σε περιπτωση που δεν δεις αλλαγη με το προγραμμα

    Μαυρο τον εχεις κανει!
    Όπως καταλαβαίνεις δεν είμαι η κλασική γλυκιά μανούλα... έχω τις ιδιαιτερότητες μου (τυχερό το παιδάκι μου...σκέφτεσαι τώρα...)
    Παρατηρείς κ συγκρατείς τα πάντα βλέπω...δεν είσαι καλή μόνο στα σκληρά βάρη.. χωρίς καμία παρεξήγηση απο την αρχή ξεκαθάρισα τον τόνο της γραφής μου, όποιος γουστάρει ακολουθεί και φυσικά εκτιμάται η οποιαδήποτε βοήθεια, είτε με σκαμπίλια είτε με απλά ευχαριστώ

  4. #634
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by zwh View Post
    χωρίς καμία παρεξήγηση απο την αρχή ξεκαθάρισα τον τόνο της γραφής μου, όποιος γουστάρει ακολουθεί και φυσικά εκτιμάται η οποιαδήποτε βοήθεια, είτε με σκαμπίλια είτε με απλά ευχαριστώ
    Μα για τον τόνο γραφης σε ακολουθουμε! Όλα καλά ολα ανθηρά! :)
    οριστε!

  5. #635
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by zwh View Post
    Δεν είναι τεράστια
    Ναι τα φοράω, διαφορετικά βγάζω κάλους στα δάχτυλα...κ τσούυυυυυζουν !!!!
    Ok,ισως λιγο μεγαλα,ισως και γιατι εχουν ενσωματωμενο wrist wrap
    Το προβληματα με τα γαντια σε καποιες περιπτωσεις ειναι τα εξης.
    Αν τα χερια σου ειναι μικρα και δεν κρατανε σωστα τη μπαρα,τοτε με τα γαντια αυτο το πραγμα χειροτερευει....δεν μπορει να κλεισει σωστα η παλαμη να την αγκαλιασουν τα δαχτυλα και τοτε ποναει πολυ ο πηχης και ο καρπος
    .....επισης αν το wrap ειναι πολυ σφιχτο τοτε χειροτερευει ακομη περισσοτερο η κατασταση και χειροτευει ακομη πιο πολυ αν δεν τα χαλαρωνεις αναμεσα στα σετ.....κοβεις τη κυκλοφορια του αιματος κατα καποιο τροπο.
    ...οι καλοι στην αρχη ειναι ενοχλητικοι αλλα οσο περναει ο καιρος αυτο το προβλημα μειωνεται!!

  6. #636
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Ok,ισως λιγο μεγαλα,ισως και γιατι εχουν ενσωματωμενο wrist wrap
    Το προβληματα με τα γαντια σε καποιες περιπτωσεις ειναι τα εξης.
    Αν τα χερια σου ειναι μικρα και δεν κρατανε σωστα τη μπαρα,τοτε με τα γαντια αυτο το πραγμα χειροτερευει....δεν μπορει να κλεισει σωστα η παλαμη να την αγκαλιασουν τα δαχτυλα και τοτε ποναει πολυ ο πηχης και ο καρπος
    .....επισης αν το wrap ειναι πολυ σφιχτο τοτε χειροτερευει ακομη περισσοτερο η κατασταση και χειροτευει ακομη πιο πολυ αν δεν τα χαλαρωνεις αναμεσα στα σετ.....κοβεις τη κυκλοφορια του αιματος κατα καποιο τροπο.
    ...οι καλοι στην αρχη ειναι ενοχλητικοι αλλα οσο περναει ο καιρος αυτο το προβλημα μειωνεται!!
    Καλημέρες!!!

    5-6 χρόνια ασχολούμαι με τα βάρη, όχι ότι είμαι το τουμπανάκι με την σούπερ εμπειρία κ τη κορμάρα αλλά έχω δοκιμάσει χωρίς τπτ κ με όλα αυτά που βλέπεις (φοράω κ έξτρα για τους καρπούς!!!). Οι καρποί μου πονάνε κ αυτοί αρκετά , έχω κάνει κ ειδικές ασκήσεις με πους απς για κάποιους κύκλους μήπως κ δυναμώσουν αλλά δεν γίνεται τπτ. Σκέψου ότι στις βυθίσεις πονάνε περισσότερο οι καρποί μου απο ότι οι τρικέφαλοι. Το συζήτησα κ με γιατρό κ μου είχε πει ότι είναι κάποιο σύνδρομο αυτό, ότι κ να κάνω θα έχουν ευαισθησία. (ως παιδάκι τους είχα σπάσει κ τους 2 , δεν ξέρω αν έχει παίξει κ αυτό το ρόλο του). Όταν σκέφτομαι το ένα πονάει το άλλο πονάει , αυτόματα μου έρχεται στο μυαλό "αντε πλύνε κανα πιάτο μωρή στη κουζίνα σου "

  7. #637
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by zwh View Post
    Καλημέρες!!!

    5-6 χρόνια ασχολούμαι με τα βάρη, όχι ότι είμαι το τουμπανάκι με την σούπερ εμπειρία κ τη κορμάρα αλλά έχω δοκιμάσει χωρίς τπτ κ με όλα αυτά που βλέπεις (φοράω κ έξτρα για τους καρπούς!!!). Οι καρποί μου πονάνε κ αυτοί αρκετά , έχω κάνει κ ειδικές ασκήσεις με πους απς για κάποιους κύκλους μήπως κ δυναμώσουν αλλά δεν γίνεται τπτ. Σκέψου ότι στις βυθίσεις πονάνε περισσότερο οι καρποί μου απο ότι οι τρικέφαλοι. Το συζήτησα κ με γιατρό κ μου είχε πει ότι είναι κάποιο σύνδρομο αυτό, ότι κ να κάνω θα έχουν ευαισθησία. (ως παιδάκι τους είχα σπάσει κ τους 2 , δεν ξέρω αν έχει παίξει κ αυτό το ρόλο του). Όταν σκέφτομαι το ένα πονάει το άλλο πονάει , αυτόματα μου έρχεται στο μυαλό "αντε πλύνε κανα πιάτο μωρή στη κουζίνα σου "
    Καλημερα Ζωη
    ...το πλυσιμο των πιατων και οι δουλειες του σπιτιου ειναι τις περισσοτερες φορες πολυ πιο κουραστικες απο τις προπονησεις μας !!!

    Σιγουρα παιζει πολυ σημαντικο ρολο,το οτι ειχες σπασει τους καρπους σου αλλα θεωρω οτι τα γαντια και ειδικα αυτου του τυπου με τα ενσωματωμενα wrist wrap,μπορει να σε ανακουφιζουν αλλα μεταθετουν το προβλημα χωρις να το λυνουν.
    ...στα λεω αυτα,γιατι ειχα υποφερει απο καρπους και οτι αλλη αρθρωση υπαρχει στο ανθρωπινο σωμα,λογω της αρσης βαρων που εκανα μικροτερος αλλα και γενικα απο την οποια εμπειρια εχω στα βαρη για πααααρα πολλα χρονια.

    Αν εστιασουμε μονο στους καρπους,τοτε ειναι προτιμοτερο να παρεις κανονικα wraps ,τα οποια εφαρμοζουν σωστα στον καρπο.
    Δεν χρειαζεται απαραιτητα να ειναι τα μεγαλα wraps του powerlifting,ακομη και τα πιο μικρα κανουν δουλεια αρκει να τα τοποθετεις σωστα
    Δες εδω
    https://youtu.be/nwLqZLbvtoI

    Μονο ετσι κανεις δουλεια και σταθεροποιεις τον καρπο σου.

    Οσο για τα γαντια,για μενα προσωπικα κανουν περισσοτερη ζημια απο καλο,δεν μπορεις να σφιξεις σωστα τη μπαρα και αυτη κρατιεται χαμηλα στα δαχτυλα,επιφορτιζοντας ακομη περισσοτερο το καρπο και πηχη..

  8. #638
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Quote Originally Posted by Mikelangelo View Post
    Καλημερα Ζωη
    ...το πλυσιμο των πιατων και οι δουλειες του σπιτιου ειναι τις περισσοτερες φορες πολυ πιο κουραστικες απο τις προπονησεις μας !!!

    Σιγουρα παιζει πολυ σημαντικο ρολο,το οτι ειχες σπασει τους καρπους σου αλλα θεωρω οτι τα γαντια και ειδικα αυτου του τυπου με τα ενσωματωμενα wrist wrap,μπορει να σε ανακουφιζουν αλλα μεταθετουν το προβλημα χωρις να το λυνουν.
    ...στα λεω αυτα,γιατι ειχα υποφερει απο καρπους και οτι αλλη αρθρωση υπαρχει στο ανθρωπινο σωμα,λογω της αρσης βαρων που εκανα μικροτερος αλλα και γενικα απο την οποια εμπειρια εχω στα βαρη για πααααρα πολλα χρονια.

    Αν εστιασουμε μονο στους καρπους,τοτε ειναι προτιμοτερο να παρεις κανονικα wraps ,τα οποια εφαρμοζουν σωστα στον καρπο.
    Δεν χρειαζεται απαραιτητα να ειναι τα μεγαλα wraps του powerlifting,ακομη και τα πιο μικρα κανουν δουλεια αρκει να τα τοποθετεις σωστα
    Δες εδω
    https://youtu.be/nwLqZLbvtoI

    Μονο ετσι κανεις δουλεια και σταθεροποιεις τον καρπο σου.

    Οσο για τα γαντια,για μενα προσωπικα κανουν περισσοτερη ζημια απο καλο,δεν μπορεις να σφιξεις σωστα τη μπαρα και αυτη κρατιεται χαμηλα στα δαχτυλα,επιφορτιζοντας ακομη περισσοτερο το καρπο και πηχη..
    Σήμερα δεν τα έβαλα, άντε για να δείτε ότι δεν πηγαίνουν στο βρόντο αυτά που λέτε βέβαια έκανα πόδια . Έβαλα μόνο τα περικάρπια.

    Legs#2
    Front Squat 3x10 50 κιλα 1*10 40 κιλά
    Goodmornings 3*12 20 κιλά
    Hip Thrusts 3x10 30 κιλα
    Leg extension 3*10 25 κιλά
    Leg curls 2*10 30 κιλά 1*10 25 κιλά
    10 λεπτά ποδήλατο

    Καλά ε σήμερα super power, κρεατίνες, πρωτείνες BCAA προεξασκητικά.... γλουταμίνη... πως λέμε, χάπι για τη χοληστερίνη, χάπι για το ζάχαρο...εκπαίδευση για τα γεράματα


  9. #639
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Ωραια προπονηση

  10. #640
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Ωραια προπονηση
    Έχω καλή υποστήριξη

  11. #641
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    πως σου φαινεται το ελεύθερο front squat, καλυτερο απο το σμιθ ε?

  12. #642
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Quote Originally Posted by Konstantina91 View Post
    πως σου φαινεται το ελεύθερο front squat, καλυτερο απο το σμιθ ε?
    δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά στο σμιθ τα έκανα
    Ίσως όταν νιώσω αρκετά δυνατή να δοκιμάσω κ τα ελεύθερα αλλά φοβάμαι στην περίπτωση που ζοριστώ..ποιος θα με σώσει;; ή ποιος θα με μαζέψει.... επιφυλακτικά το πάω Κων/να, ελεύθερα έχω δοκιμάσει μέχρι 20 κιλά είμαι άνετη.

  13. #643
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by zwh View Post
    δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά στο σμιθ τα έκανα
    Ίσως όταν νιώσω αρκετά δυνατή να δοκιμάσω κ τα ελεύθερα αλλά φοβάμαι στην περίπτωση που ζοριστώ..ποιος θα με σώσει;; ή ποιος θα με μαζέψει.... επιφυλακτικά το πάω Κων/να, ελεύθερα έχω δοκιμάσει μέχρι 20 κιλά είμαι άνετη.
    επειδή ελευθερο πιανει καλύτερα γι αυτό λεω, και επειδη εμενα το σμιθ μου φαινεται πιο επιφοβο για μεση γονατα αν το φορτωσεις κιλα.

    Μα καλα, σ αυτό το γυμναστήριο, ενα παλικαρι ή ενας γυμναστης να σου κανει σποτ δεν υπαρχει?

  14. #644
    Senior Bodybuilder Mikelangelo's Avatar
    Join Date
    01-05-18
    Location
    ΒΥΡΩΝΑΣ
    Posts
    2,746

    Default

    Quote Originally Posted by zwh View Post
    δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά στο σμιθ τα έκανα
    Ίσως όταν νιώσω αρκετά δυνατή να δοκιμάσω κ τα ελεύθερα αλλά φοβάμαι στην περίπτωση που ζοριστώ..ποιος θα με σώσει;; ή ποιος θα με μαζέψει.... επιφυλακτικά το πάω Κων/να, ελεύθερα έχω δοκιμάσει μέχρι 20 κιλά είμαι άνετη.
    Ωραια η προπονηση σου Ζωη,σωστη η σκεψη σου να βαλεις περικαρπια.....αλλα κι εγω θα συμφωνησω με την Κωνσταντινα
    Το Σμιθ,για μενα προσωπικα ειναι ενα πολυ επικινδυνο μηχανημα,που μπορει να κανει ζημια στον αρχαριο.
    Μπορει να κατασκευαστηκε,υποτιθεται,για να βοηθησει,για να υπαρχει καποιας μορφης ασφαλεια,
    .....αλλα στην ουσια εινα μια δικλειδα ασφαλειας για το γυμναστηριο κυριως για να μην τους τρεχεις αν πεσεις με ελευθερη μπαρα και χτυπησεις
    Σε αυτους που γνωριζουν πως να κανουν καθισματα,θα βοηθησει ως μια καλη εναλλακτικη απομονωσης,αλλα ο αρχαριος που δεν ξερει τη κινηση,ουτε προκειτε να τον μαθει ,αλλα και αν μαθει θα μαθει λαθος
    Δες βιντεο, σου ανεβαζω οσα θελεις για να δεις πως γινεται σωστα,βρες ενα γυμναστη της προκοπης να σου μαθει τη κινηση...ξερω ειναι δυσκολο να βρεθει.....αλλα παλεψε το.
    .....με σκετη μπαρα στη αρχη και λιγο λιγο....μεχρι να μαθεις σωστα τη κινηση

  15. #645
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Παιδιά τη κίνηση την ξέρω, έχω δει άπειρα βίντεο, κ μου έχουν δείξει κ γυμναστές κ φυσιοθεραπευτές...εγώ γενικά είμαι άνθρωπος της πίεσης...κ τι εννοώ..αν δεν είμαι σίγουρη για αυτό που κάνω θα ρωτήσω 800 φορές μέχρι να στα κάνω τούμπανα!!!! Και σήμερα, για ακόμα μια φορά τον είχα δίπλα μου τον γυμναστή κ τσέκαρε , γιατι ανέβασα δέκα κιλά κ απο φόβο για το γόνατο τον φώναξα. Τώρα για να τον έχω να με σπονσονάρει η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να τον απασχολώ για ώρα, δικό μου είναι το θέμα... είμαι κ λίγο ακοινώνητη..δε θέλω πολλά πάρε δώσε γιατι εδώ στην επαρχία το καλημέρα μεταφράζεται διαφορετικά... μικρή κοινωνία... άν συνεχίσω να ανεβάζω κιλά , ίσως ζητήσω βοήθεια... βέβαια έχω κ την εναλλακτική... θα τα φορτώσω στον σύζυγο! του είπα μεταξύ σοβαρού κ αστείου θα κάνεις τον προπονητή μου

  16. #646
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Δροσερές καλησπέρες



    Push#1
    Βench Press 3x10 20 κιλά
    Incline db bench press 3x10 με 8κιλα
    OHP 2χ8 15 κιλά 1χ10 10 κιλά 1χ12 σκέτη μπάρα (εδώ ζορίστηκα πρέπει να πω)
    lateral raises 3x12
    SkullCrushers 3x10 σκέτη μπάρα... τα χέρια μου δεν συγχρονίζονται το αριστερό μου δεν τα πάει καλά κ μου φεύγει
    εκτάσεις τρικεφάλων με βαράκια 1χ10 (νόμιζα θα κοπούν τα χέρια μου μετά απο αυτό...οκκκκκκ)
    30 λεπτά ποδήλατο

    Τα σχήματα πάνε καλά...μου αρέσω μπορώ να πω.... η ζυγαριά 60.9 πρωινή ζύγιση... μη βαράτε απλά αναφέρω....συνεχίζουμε

  17. #647
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Μια χαρα Ζωη μπορεις να κανεις γαλλικες με αλτηρες αν σε βολευει περισσοτερο..

  18. #648
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Δεν ενδιαφερει κανεναν αν διαφωνεις ή τι πιστευεις, ολοι εχουν μια αποψη. Πιο μεγαλη σημασια εχει γιατι διαφωνεις και ποια ειναι η λογικη πισω απο τη σκεψη σου οτι το να φορτωσεις το squat κιλα ειναι ασφαλες.

    Κι εγω θεωρω οτι δεν ειναι ασφαλες γιατι:
    1) Δεν μπορεις να σταθεροποιησεις την μπαρα στην πλατη σε lowe bar θεση (σε αντιθεση πχ με monolift οπου δεν χρειαζεται να κανεις unrack την μπαρα)
    2) Το path το καθοριζει το Σμιθ και οχι ο σκελετος σου, που σημαινει οτι η μεση ή τα γονατα ή και τα 2, μπορει να βρεθουν σε πολυ περιεργες γωνιες αν τα πελματα ειναι μισο τσικ μπροστα ή πισω
    3) Δεν μπορεις καν να πεταξεις την μπαρα πισω αν χρειαζεται, σε περιπτωση που κανεις fail

    Τελος απο αποψη οφελους, ολα οσα κανουν το squat σπουδαιο, τα πετας στα σκουπιδια με το σμιθ καθως το μονο που δουλευει ειναι τα ποδια, ενω το squat πιανει μεχρι και τα αυτια.
    Ορίστε μας...εμένα τα αυτιά μου δεν πιάστηκαν καμία φορά
    Σίγουρα θα ξέρετε κάτι παραπάνω όσοι ασχολείστε πιο εντατικά με το θέμα.. έτσι να τα λέτε κ σε εμάς που δεν ξέρουμε για να κάνουμε πι αποδοτικές προπονήσεις

  19. #649
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post

    Μπορεις να κανεις join στην συναδελφικη προπονηση που οργανωνουμε με τον Δημητρη Θεσνικη, σου υποσχομαι οτι θα πιαστουν τα αυτια σου Satisfaction guaranteed 100%
    Ναι ελά, για ολα τα μέλη του φόρουμ θα υπαρχει έκπτωση
    "Τhere is no such thing as firming and toning there is only stronger and weaker"

    --Eddie Hall--

  20. #650
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Κάτι τέτοιες στιγμές αναρωτιέμαι κατά πόσο εμείς που δεν ασχολούμαστε επαγγελματικά μπορούμε να δούμε χωρίς την κατάλληλη υποστήριξη βλέπε προσωπικό προπονητή τα μέγιστα οφέλη στη προσπάθεια μας. Βλέπω τις βιντεάρες στο youtube κ όλοι έχουν κάποιο προπονητή κ εγώ παλεύω να δω τι είναι αυτό που δουλεύει πάνω μου...απο τα ελεύθερα βάρη μέχρι τα παραπανω ή λιγότερα λιπαρά στη διατροφή μου. Εκεί είναι που πιάνω τον εαυτό μου να απογοητεύεται κ λέω "αι σιχτιρ ρε Ζωή, κάνε αυτό που μπορείς και μη κάθεσαι να τα σκαλίζεις, σε αγώνες δεν κατεβαίνεις" Πετάγεται σαν άλλη τσουτσου η άλλη Ζωή (πολλαπλές προσωπικότητες έχω...) κ λέει "γιατί ρε;; οι άλλοι καλύτεροι είναι απο ΄σένα;;;;" κ κάπως έτσι το πάω το παραμύθι και συνεχίζω να μαλώνω με τη ζυγαριά, με τις μπάρες κ ούτω καθεξής.
    * παρατήρηση: εχθές μου βγήκε έτσι το φαγητό ώστε τα λιπαρά μου ήταν ανεβασμένα πολύ κ ο υδατάνθρακας πολύ πιο χαμηλά... σήμερα ξύπνησα ελαφρύτερη σε σχέση με τις υπόλοιπες μέρες... σκέφτομαι τώρα... μήπως να συνεχίσω έτσι το φαγητό μου για τις επόμενες μέρες να δω πως θα αντιδράσει το σώμα μου...

    Σήμερα έχουμε rest!!!
    Last edited by zwh; 09-07-20 at 14:25.

  21. #651
    Senior Bodybuilder dimitris_powerlifter's Avatar
    Join Date
    29-06-17
    Posts
    2,704

    Default

    Ζωη μην τρελλαινεσαι με το φαγητο, σαν φυσικη αθλητρια είναι προτιμοτερο να δωσεις εμφαση στην προπονηση σου και να προσπαθείς να γινεις δυνατότερη.
    Δεν σ λεω να μην κανεις διατροφη αλλα μην τρελαίνεσαι για το αν εφαγες 100 η 102 γρ πρωτεϊνη, μικρη σημασια εχει.
    Δωσε εμφαση στις βασικες ασκησεις, φαε σωστα και κοιμησου.

    Κατα τα αλλα σε ότι ειπε η Κωνσταντίνα και ο Αχιλλεας συμφωνω απολυτα.
    "Τhere is no such thing as firming and toning there is only stronger and weaker"

    --Eddie Hall--

  22. #652
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Ε καλά μη σκας και εγω χωρις προπονητη ειμαι και ο Γρηγορης. Αν ψαχνεσαι και μονη σου μια χαρα θα τα πας,
    αν θες να το απογειώσεις βρισκεις εναν προπονητη καλό.

  23. #653
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Quote Originally Posted by dimitris_powerlifter View Post
    Ζωη μην τρελλαινεσαι με το φαγητο, σαν φυσικη αθλητρια είναι προτιμοτερο να δωσεις εμφαση στην προπονηση σου και να προσπαθείς να γινεις δυνατότερη.
    Δεν σ λεω να μην κανεις διατροφη αλλα μην τρελαίνεσαι για το αν εφαγες 100 η 102 γρ πρωτεϊνη, μικρη σημασια εχει.
    Δωσε εμφαση στις βασικες ασκησεις, φαε σωστα και κοιμησου.

    Κατα τα αλλα σε ότι ειπε η Κωνσταντίνα και ο Αχιλλεας συμφωνω απολυτα.
    Εγώ φίλε μου δίνω έμφαση και στα δύο αλλά λίγο παραπάνω στο φαγητό. Γιατι θέλω να καθαρίσω όσο το δυνατόν μπορώ απο το λιπάκι κ αυτό νομίζω ότι με το φαγητό θα γίνει. Συνδυαστικά πηγαίνουν αυτά και βλέπω ότι σιγά σιγά καθαρίζω περιφερειακά ..κάποια στιγμή (Κύριε Ελέησον) θα φτάσει κ στη κοιλιά !!!

  24. #654
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Όχι πολύ καλή μέρα σήμερα.... διάθεση αρνητική ...την πάλεψα όμως

    Ζέσταμα με lat pull down & body weight rows + ποδήλατο
    Pull #1
    Deadlift 3x8 60 κιλά
    Pull ups assisted 4x10
    Barbell row 3x10
    Rear Delt flyes 4x10
    Barbell curls 4x12 20 kila
    30 λεπτά ποδήλατο



  25. #655
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Πάει με το καλό κ αυτή η εβδομάδα

    Legs #1
    Squat 2χ8 50 κιλά 1χ8 40 κιλά (ΕΛΕΥΘΕΡΑ!!!! δυνάμωσα τελικά )
    RDL 3x8 60 κιλά
    Leg Press 2x10 100 κιλά 1χ12 90 κιλά
    Leg curls 3x10 35 κιλά
    Calves 2χ10 100 κιλά 1χ12 80 κιλά

    ποδηλατάκι κ σπιτάκι...
    Καλό Σ/Κ σε όλους μας

  26. #656
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Quote Originally Posted by zwh View Post
    Πάει με το καλό κ αυτή η εβδομάδα

    Legs #1
    Squat 2χ8 50 κιλά 1χ8 40 κιλά (ΕΛΕΥΘΕΡΑ!!!! δυνάμωσα τελικά )
    RDL 3x8 60 κιλά
    Leg Press 2x10 100 κιλά 1χ12 90 κιλά
    Leg curls 3x10 35 κιλά
    Calves 2χ10 100 κιλά 1χ12 80 κιλά

    ποδηλατάκι κ σπιτάκι...
    Καλό Σ/Κ σε όλους μας
    Να το και το ελεύθερο!

  27. #657
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by zwh View Post
    Κάτι τέτοιες στιγμές αναρωτιέμαι κατά πόσο εμείς που δεν ασχολούμαστε επαγγελματικά μπορούμε να δούμε χωρίς την κατάλληλη υποστήριξη βλέπε προσωπικό προπονητή τα μέγιστα οφέλη στη προσπάθεια μας.
    Όχι ρε συ, σωματάρα κάνεις χωρίς κανέναν coach.

    Quote Originally Posted by zwh View Post
    Πάει με το καλό κ αυτή η εβδομάδα

    Legs #1
    Squat 2χ8 50 κιλά 1χ8 40 κιλά (ΕΛΕΥΘΕΡΑ!!!! δυνάμωσα τελικά )
    RDL 3x8 60 κιλά
    Leg Press 2x10 100 κιλά 1χ12 90 κιλά
    Leg curls 3x10 35 κιλά
    Calves 2χ10 100 κιλά 1χ12 80 κιλά

    ποδηλατάκι κ σπιτάκι...
    Καλό Σ/Κ σε όλους μας

    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  28. #658
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Thanks παιδιά!

    Η δύναμη πραγματικά πάει πολύ καλά...μου βγήκαν πολύ άνετα όλες εκτός απο τα RDL που ζορίστηκα λιγάκι. Τώρα πως γίνεται να είμαι σε έλλειμμα η ζυγαριά να μη κατεβαίνει με τπτ κ εγώ να δυναμώνω... τι να πω... Πείτε μου λίγο είμαι στις 1500-1600 3 μήνες δεν πιστεύεται ότι πρέπει κάτι να αλλάξει;;;;; στα ίδια κιλά είμαι πάνω κάτω 62 ξεκίνησα , κάποιες μέρες μέχρι κ 60 δείχνει αλλά παίζει, συνήθως στο 61 είμαι. Ιδανικά θα ήθελα να πιάσω τα 58 τουλάχιστον (λέω τώρα εγώ). Το φαγητό το συνήθισα κ ομολογώ ότι δεν γίνομαι τούμπανο τώρα μετά τα γεύματα. Βέβαια έχει σκληρύνει κ πολύ η περιοχή της κοιλιάς που είμαι πλέον όπως πριν όταν σφιγγόμουν . Έχω κ θεματάκι με την πρωτεΐνη..θέλει άλλαγμα. Μου προκαλεί φουσκώματα κ θέματα στο έντερο...το τσέκαρα, αλλά την λυπάμαι ρε γμτ πήρα κ 2.5 κιλά.

  29. #659
    Senior Bodybuilder Konstantina91's Avatar
    Join Date
    23-01-14
    Posts
    1,877

    Default

    Αφου δυναμωνεις κάνεις recomp λεμεεεε, μην αλλαζεις συνεχεια, τα πας εξαιρετικά
    Υπομονη!
    Last edited by Konstantina91; 11-07-20 at 18:00.

  30. #660
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Ωραια Προπονηση Ζωη!
    Οσον αφορα τα κιλα σου θα συμφωνησω με την Κωνσταντινα παρολαυτα εσυ θεωρεις οτι εχει υπαρξει προοδος εμφανισιακα; φωτογραφιες προοδου τραβας να μπορεις να κρινεις και πιο σωστα ?


 
Page 22 of 39 FirstFirst ... 1218192021222324252632 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. New program...
    By UltraB in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 16
    Last Post: 14-02-12, 17:47
  2. My New Program
    By UltraB in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 10
    Last Post: 30-12-11, 20:37
  3. My program!
    By UltraB in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 8
    Last Post: 01-12-11, 22:11
  4. my new ΗΙΤ program
    By sakiss81 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 8
    Last Post: 11-12-07, 06:49

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •