Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 30 of 39 FirstFirst ... 20262728293031323334 ... LastLast
Results 871 to 900 of 1163

Thread: My Program

  1. #871
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Καλο ή φουσκάλα εβγαλες; Αν ειναι καλος θα σκληρυνει και δε θα ποναει.

    Σε ποια ασκηση σε ποναει, στο deadlift?
    κάλος είναι, αλλά τον έχω πολύ καιρό!! έχω κ στο άλλο χέρι στο μικρό δάχτυλο αλλά εκείνο είναι όντως αρκετά σκληρό κ δεν με ενοχλεί. Ναι ειδικά στα deadlifts με πεθαίνει!!! γενικά όπου βάζω μεγάλο βάρος

  2. #872
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Δεν νομιζω οτι μπορεις να απαλλαγεις, απλα θελει υπομονη για να σκληρυνει. Θα εχεις λιγο χερι αγροτριας αλλα τη δουλεια σου θα την κανεις!

    Μια συμβουλη που μπορεις να δοκιμασεις στο deadlift για να μη ποναει ειναι η εξης.

    Αυτη τη στιγμη φανταζομαι πιανεις την μπαρα βαθια μεσα στην παλαμη σου, με τον καλο ακριβως κατω απο την μπαρα. Δοκιμασε να βαλεις την μπαρα αμεσως μετα τον καλο, εκει που ξεκινανε τα δαχτυλα. Οποτε οταν σφιξεις την λαβη σου, ο καλος θα ειναι λιγο πιο ψηλα, και δε θα πιεζεται το δερμα τοσο. Δεν ξερω αν βγαζει νοημα ετσι οπως το γραφω, το περιγραφει και το παρακατω βιντεο (https://youtu.be/_ZBmiQm4MF4?t=350). Η ιδεα ειναι να εχεις την μπαρα λιγο πιο χαμηλα στην παλαμη για να μη συμπιεζεται τοσο το δερμα.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  3. #873
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Quote Originally Posted by Achillezzz View Post
    Δεν νομιζω οτι μπορεις να απαλλαγεις, απλα θελει υπομονη για να σκληρυνει. Θα εχεις λιγο χερι αγροτριας αλλα τη δουλεια σου θα την κανεις!

    Μια συμβουλη που μπορεις να δοκιμασεις στο deadlift για να μη ποναει ειναι η εξης.

    Αυτη τη στιγμη φανταζομαι πιανεις την μπαρα βαθια μεσα στην παλαμη σου, με τον καλο ακριβως κατω απο την μπαρα. Δοκιμασε να βαλεις την μπαρα αμεσως μετα τον καλο, εκει που ξεκινανε τα δαχτυλα. Οποτε οταν σφιξεις την λαβη σου, ο καλος θα ειναι λιγο πιο ψηλα, και δε θα πιεζεται το δερμα τοσο. Δεν ξερω αν βγαζει νοημα ετσι οπως το γραφω, το περιγραφει και το παρακατω βιντεο (https://youtu.be/_ZBmiQm4MF4?t=350). Η ιδεα ειναι να εχεις την μπαρα λιγο πιο χαμηλα στην παλαμη για να μη συμπιεζεται τοσο το δερμα.

    Να δοκιμάσω δλδ να την έχω μέσα στην παλάμη απο ότι κατάλαβα..... θα το τσεκάρω κ αυτό. Δοκίμασα σήμερα με διαφορετική λαβή, το ένα κλειστό μπροστά κ το άλλο προς τα πίσω. Ίσως θα βοηθούσε κ αυτό απλά μου ήρθε κάπως παράξενα.

    120163057_648004292803008_7000732138500286247_n (1).jpg

  4. #874
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Quote Originally Posted by zwh View Post
    Να δοκιμάσω δλδ να την έχω μέσα στην παλάμη απο ότι κατάλαβα..... θα το τσεκάρω κ αυτό. Δοκίμασα σήμερα με διαφορετική λαβή, το ένα κλειστό μπροστά κ το άλλο προς τα πίσω. Ίσως θα βοηθούσε κ αυτό απλά μου ήρθε κάπως παράξενα.
    Το αναποδο, να δοκιμασεις να την πιασεις λιγο πιο χαμηλα προς τα δαχτυλα ωστε να μην πιεζει απο πανω η μπαρα το δερμα. Δηλαδη η μπαρα να καθεται στην πρωτη φαλαγγα (εκει που ειναι η βερα). Δοκιμασε το, εγω πλεον deadlift μονο ετσι πιανω την μπαρα, αλλιως καθε τρεις και λιγο μου σκιζεται ολος ο καλος. Βοηθαει στο να μην ταλαιπορουνται.

    Στο deadlift μπορεις να εχεις τα χερια σου με εναλλαξ λαβη (ενα χερι απο πανω ενα απο κατω), απλα προσεχε να ειναι παντα τεντωμενα.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  5. #875
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Ζωή να υποθέσω ότι βγάζεις τη βέρα. Εμένα πήγε να μου κάνει τέτοιο κάλο όταν τη φορούσα. Όταν την έβγαλα , όλα καλά. Βέβαια δε σηκώνω τα δικά σου κιλά...
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  6. #876
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Γνωστό σημαδάκι όσον γυμνάζουν το σώμα με βέρα.. Εγώ ούτε που το είχα ξεχάσει.. Μια χαρά δουλειά κάνεις ίσως η αλλαγή πιασιματος να βοηθήσει λίγο αλλά κανονικά θέλει χωρίς.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  7. #877
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Καλημέρες!! έχω συνεργεία στο σπίτι κ απέχω προς το παρόν. Απο βάρη έπιασα τη βούρτσα χαχαχχχα πλάκα πλάκα κάνει καλή δουλειά στα χέρια!!!!
    Δεν το βγάζω το δαχτυλίδι είναι η αλήθεια. Βάλε βγάλε θα το χάσω, δεν παίζει. Τώρα που απέχω πάντως ξεράθηκε τελείως... απο αύριο θα το μαλακώσω πάλι

  8. #878
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Καλή μας εβδομάδα!

    Πόδια πρώτη μέρα

    Ζέσταμα

    Squat 3x12 40 kila
    sumo squat 3x10 40 kila
    sumo deadlift 3x14 40 kila
    προσαγωγοί-απαγωγοί
    leg curls εναλλάξ 3χ10 14 κιλα
    hip thrust 3x12 30 kila

    Σανίδα-ρόδα διατάσεις

  9. #879
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    ώμοι

    ζέσταμα

    front raises 3x15 5kila
    shoulder press 3x15 5kila
    standing up row 3x12 7.5 kila ο κάθε αλτήρας
    twisted front raises 5x20 5kilo
    incline delt flyes 3x15 3kila
    deltoid machine 3x12 20 kila
    pull faces 3x20 20kila

    plank-ροδα , ποδήλατο 30 λεπτά

  10. #880
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Στήθος δικέφαλα

    Incline BBL bench press 4x12 20kila
    Incline DB press 3x13 10κιλοι
    Ανοίγματα στο πάγκο 3χ10 7.5 ο κάθε αλτήρας
    Pull back 3x10 10kilo
    Hammer curls 3x12 10kiloi
    κάμψεις με αλτήρα στο μαξιλάρι 3χ10 7.5 κιλα εναλλάξ
    κάμψεις με μπάρα όρθια 3χ10 12.5 κιλα
    Τροχαλία 3χ10 15 κιλά

    Σανίδα- ρόδα


  11. #881
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Ημερολογιάκι μου καλό....η τρελή ξαναχτυπά!!!

    Νέο πρόγραμμα, νέα διατροφή κ πλάνο άσκησης.... ή θα γραμμώσω ή θα με στείλω στη μαμά μου (λέεεεμε τώρα, θα με σιχτιρίσει τέτοια που είμαι!!!)

    Έκανα 3 μέρες αποτοξίνωση με 1000 θερμίδες , πολλά υγρά κ καθόλου άσκηση. Απο σήμερα μπήκα στο κανονικό πρόγραμμα κ το καταγράφω ως έχει

    Πρωινό : 40 whey iso pro (η φράουλα τα σπάει!!) 60 βρώμη , 80 φράουλες/σμέουρα + πολυβιταμίνη , D, B
    Σνακ 1 : 100 απράδι αυγού, 50 γαλοπούλα,50 πατάτα
    Γλουταμίνη, BCAA

    Προπόνηση Άνω σώμα

    Πιέσεις στήθους σε επικλινή με αλτήρες 4χ12 δεκάκιλοι
    Κωπηλατική με αλτήρες εναλλάξ 4χ12 10κιλοι
    Στρατιωτικές πιέσεις 4χ12 7.5 κιλά
    κάμψεις δικεφάλων 4χ12 7.5 κιλά
    εκτάσεις τρικεφάλων τροχαλία κλειστή λαβή 4χ12 25 κιλά
    κοιλιακοί στο μονόζυγο 3χ15
    Σανίδα 5χ30 δεύτερα
    Αερόβιο 25 λεπτά Hiit
    διατάσεις

    Σνακ 2
    30 whey ένα μικρό μήλο

    Μεσημεριανό
    150 κοτόπουλο βραστό, 60 μπασμάτι, σαλάτα 200 γρμ , μια κουταλιά ελαιόλαδο.

    Σνακ 3
    Total 200 grm κ ένα μικρό μήλο

    Βραδινό
    150 τόνο σε νερό, σαλάτα + ελαιόλαδο

    Σνακ 4
    30 whey 10 καρύδια.

    Άντε κ καλή μου τύχη, κ υπομονήηη φυσικά!!!!!

  12. #882
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Καλή αρχή και καλή επιτυχία Ζωή!!!

    Έχεις βάλει χρονικό στόχο, στόχο λίπους;

    Πού βρήκες τις φράουλες κ τα σμέουρα;;;
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  13. #883
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Καλή αρχή και καλή επιτυχία Ζωή!!!

    Έχεις βάλει χρονικό στόχο, στόχο λίπους;

    Πού βρήκες τις φράουλες κ τα σμέουρα;;;
    Ευχαριστώ!!!

    Σίγουρα 4 εβδομάδες με αυτό το πρόγραμμα άνω/κάτω σώμα κ τη διατροφή κ μετά ανάλογα τι θα δω, θα κάνω αλλαγές.. Δεν έχω ιδέα που είμαι σε λίπος, έχω εικόνα στο μυαλό μου πως θέλω
    να δω το σώμα μου. Στο κεφάλι μου μέσα θέλω να πιστεύω ότι σε 2-3 μήνες πρέπει να είμαι καλά. Χωρίς ατασθαλίες φυσικά, όντας στρατιωτάκι. Ετοιμάζω τα γεύματα κ τα βάζω κατάψυξη, έτσι δε χρειάζεται να μαγειρεύω όλη μέρα.
    Τα φρούτα κατεψυγμένα φυσικά, στα σουπερ, που αλλού;; έχω εναλλακτικές όμως, με ακτινίδια, ρόδι , που τα βρίσκω φρέσκα.

  14. #884
    She-Hulk FoteiniK's Avatar
    Join Date
    18-05-17
    Location
    USS Enterprise (NCC-1701)
    Posts
    2,433

    Default

    Καλη αρχή με το νέο πρόγραμμα Ζωή! You got this!
    Live Long and Prosper

    ♥ Always Exceed Yourself! ♥
    TikTok: https://www.tiktok.com/@iftwithfoteini
    Instagram: https://www.instagram.com/liftwithfoteini

  15. #885
    Senior Bodybuilder Greg0ry's Avatar
    Join Date
    23-04-17
    Posts
    2,416

    Default

    Γεια σου Ζωη

    Εγω το μονο που θα σου πω πραγματικα με θεληση να αλλαξεις το σωμα σου και να δεις τις αλλαγες που θελεις γιαυτο και σου εγραφα και βοηθαγα οπου μου ηταν δυνατο.
    Αλλα ρε συ Ζωη γιατι κακοποιεις ετσι το σωμα σου?
    Γιατι δεν το πας βημα βημα και βιαζεσαι να φτασεις εκει που θες? καναμε αμαν και πως να αρχιζεις να ανεβαζεις το φαγητο σου πριν 3 μηνες να αρχιζεις να φτιαχνεις τον μεταβολισμο σου και σιγα σιγα να αρχιζεις να χτιζεις το σωμα σου.
    Ειδες πως προοδευες στις ασκησεις σου γιατι δεν αφηνεις το σωμα σου να αναρρωσει απο τις συνεχομενες διαιτες που τον χτυπας καθε φορα..

    Δωστου χρονοοο και οταν λεω χρονο εννοω αρκετο χρονο πανω απο 6 μηνες , αυξησες το φαγητο σου τα πηγαινες μια χαρα συντηρουσες το ιδιο βαρος με παραπανω φαγητο το εκανες 2 μηνες τωρα και τωρα θες να ξανα μπεις σε διαιτα τι πιστευεις οτι θα αλλαξει απο το καλοκαιρι που ειχες ακριβως τον ιδιο στοχο? δεν θελω να σε απαγοητευσω αλλα πραγματικα ειναι κριμα

    Μπορεις να φτασεις να τρως και 500 θερμιδες αν εσενα σε ευχαριστει αυτο για να φτασεις στοχο σου αλλα παντα κοιταμε και την υγεια μας αν θες να εχεις εναν κατεστραμενο μεταβολισμο και να μην μπορεις να λειτουργεις στη καθημερινοτητα σου εισαι ελευθερη να το κανεις

    Μην με παρεξηγησεις για οτι γραφω πανω κατω στα εχω ξανα πει και παλαιοτερα αυτα ειπα να ξανα προσπαθησω

    Καλη αρχη σε οτι και αν κανεις

  16. #886
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Quote Originally Posted by FoteiniK View Post
    Καλη αρχή με το νέο πρόγραμμα Ζωή! You got this!
    Ευχαριστώ Φωτεινή!!! (καρδούλες θέλω στο φορουμ :) :) )

    Quote Originally Posted by Greg0ry View Post
    Γεια σου Ζωη

    Εγω το μονο που θα σου πω πραγματικα με θεληση να αλλαξεις το σωμα σου και να δεις τις αλλαγες που θελεις γιαυτο και σου εγραφα και βοηθαγα οπου μου ηταν δυνατο.
    Αλλα ρε συ Ζωη γιατι κακοποιεις ετσι το σωμα σου?
    Γιατι δεν το πας βημα βημα και βιαζεσαι να φτασεις εκει που θες? καναμε αμαν και πως να αρχιζεις να ανεβαζεις το φαγητο σου πριν 3 μηνες να αρχιζεις να φτιαχνεις τον μεταβολισμο σου και σιγα σιγα να αρχιζεις να χτιζεις το σωμα σου.
    Ειδες πως προοδευες στις ασκησεις σου γιατι δεν αφηνεις το σωμα σου να αναρρωσει απο τις συνεχομενες διαιτες που τον χτυπας καθε φορα..

    Δωστου χρονοοο και οταν λεω χρονο εννοω αρκετο χρονο πανω απο 6 μηνες , αυξησες το φαγητο σου τα πηγαινες μια χαρα συντηρουσες το ιδιο βαρος με παραπανω φαγητο το εκανες 2 μηνες τωρα και τωρα θες να ξανα μπεις σε διαιτα τι πιστευεις οτι θα αλλαξει απο το καλοκαιρι που ειχες ακριβως τον ιδιο στοχο? δεν θελω να σε απαγοητευσω αλλα πραγματικα ειναι κριμα

    Μπορεις να φτασεις να τρως και 500 θερμιδες αν εσενα σε ευχαριστει αυτο για να φτασεις στοχο σου αλλα παντα κοιταμε και την υγεια μας αν θες να εχεις εναν κατεστραμενο μεταβολισμο και να μην μπορεις να λειτουργεις στη καθημερινοτητα σου εισαι ελευθερη να το κανεις

    Μην με παρεξηγησεις για οτι γραφω πανω κατω στα εχω ξανα πει και παλαιοτερα αυτα ειπα να ξανα προσπαθησω

    Καλη αρχη σε οτι και αν κανεις
    Βρε καλώς τον, καιρό είχαμε να σε δούμε στα μέρη μας
    Τι είναι αυτό που σε τρόμαξε τόσο και βγήκες απο τα ρούχα σου;; είσαι κ κορμί πανάθεμα σε. Η αποτοξίνωση ήταν 3 μέρες, φύγανε , τέλος. Το φαγητό απο σήμερα ήταν πολύ μπορώ να πω, κάνω συνολικά 7 γεύματα κ κινούμαι στις 1500-1600 θερμίδες . Αυτό που άλλαξα είναι τροφές κ οι συνδυασμοί όπως κ τα ποσοστά των μάκρος. Προσθέτω αερόβια επίσης που δεν έκανα σχεδόν καθόλου. Κατα τα άλλα οι προπονήσεις θα είναι όπως ήταν σε ένταση κ φυσικά ως εκεί που αντέχω. Όλο αυτό θα γίνει κανα 2-3μηνο όπως προείπα κ έπειτα , αφου καθαρίσω (θέλω να πιστεύω) θα αρχίσω σταδιακά να ανεβάζω να πιάσω συντήρηση που είναι στις 1900 θερμίδες. Απο τον Μάιο αν θυμάμαι καλά που ξεκίνησα τα κιλά μου παραμένουν ίδια, Σαφώς έχω ανέβει σε δύναμη αλλά η εικόνα μου, δεν πλησιάζει σε αυτό που θέλω. Ναι έκανα λάθη, ναι είχα πολλά παραστρατήματα κ τις διακοπές στο ενδιάμεσο. Θέλω να πειραματιστώ λοιπόν κ αυτό θα κάνω! Και σε ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια σου, φυσικά δεν πήγε τπτ στράφι!! Όπως κ την βοήθεια όλων των παιδιών σε όλα τα επίπεδα!!
    Last edited by zwh; 16-10-20 at 22:02.

  17. #887
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Προπόνηση Lower/τραπεζοειδής #1

    Σκουωτ 4χ12 40 κιλά
    πρέσα 4χ12 100 κιλά
    προβολές 4χ12 10 κιλά
    γάμπες όρθια 4χ12 80 κιλά
    άρσεις με τεντωμένα πόδια 4χ12 30 κιλά kettlebell
    εκτάσεις τραπεζοειδών με αλτήρες 4χ12
    άρσεις τραπεζοειδών με αλτήρες 4χ12
    20 λεπτά γρήγορο περπάτημα
    κοιλιακοί-σανίδα
    Διατάσεις

  18. #888
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Άνω σώμα #2

    πιέσεις στήθους με μπάρα ίσιο πάγκο 3χ15 25 κιλά
    Εκτάσεις τρικ με σχοινί τροχαλία 3χ15 20 κιλά
    Σφυριά 3χ15 10κιλα
    Πλάγιες εκτάσεις ώμων 3χ15 5κιλα
    έλξεις τροχαλία μπροστά 3χ15 30 κιλά
    Ροκανίσματα στη τροχαλία σκυφτή
    κοιλιακοί στο μονόζυγο
    20 λεπτά hiit 10 λεπτά γρήγορο περπάτημα ανηφόρα
    διατάσεις

  19. #889
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Πρωινό : 40 πρωτείνη, 60 βρώμη, 100 χυμός ρόδι φυσικός + βιταμίνες
    δεκατιανό : 100 ασπράδι 60 πατάτα βραστή

    Προπόνηση Lower body #2

    Σκουωτ 2χ12 50 κιλά 1χ10 60 κιλά
    άρσεις σουμο 3χ12 40 κιλά
    μηριαίοι στο μηχάνημα εναλλάξ 3χ12 14 κιλά
    γάμπες 3χ12 80 κιλά
    τετρακέφαλοι 3χ12 25 κιλά
    αιώρηση Kettlebell 3x15

    Διάδρομος 20 λεπτά ανηφόρα

    πρωτεΐνη , ένα μικρό μήλο, κρεατίνη

    Γεύμα : 130 γάυρος ψητός, σαλάτα + 1κ.σ λάδι , 60 πατάτα βραστή + σίδηρος συμπλήρωμα

    Σνακ : γιαούρτι , 80γρμ φράουλες

    Βραδινό : 120 κοτόπουλο ψητό, σαλάτα + 1 κ λάδι πολύυυυ λεμόνι

    Προ ύπνου : πρωτείνη + 8 καρύδια

  20. #890
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Πρωινή προπόνηση σήμερα...γιατι έτσι έκατσε ...

    Upper #1

    πιέσεις στήθους σε επικλινή με αλτήρες 4χ12 10κιλοι
    κωπηλατική εναλλάξ 4χ12 12.5
    δικέφαλα με μπαρα στο μαξιλάρι 4χ12 12.5 κιλά
    Γαλλικές 3χ12 12.5 κιλά εκτάσεις τρικε στη τροχαλία 3χ12 20 κιλά
    Στρατιωτικές ώμων 4χ12 7.5 κιλά αλτήρες
    κοιλιακοί στο μονόζυγο
    σανίδα στο ένα χέρι + σανίδα κλασική 5χ 30 δεύτερα
    κοιλιακοί στη τροχαλία
    Διάδρομος Hiit 20 λεπτά, 10 λεπτά περπάτημα.

    Ο κόσμος έχει πανικοβληθεί με την έξαρση του τρόμου... σήμερα όταν έφυγα το γυμναστήριο αν είχε 3 άτομα... πηγαίνουν κ ζητούν πάγωμα των συνδρομών.. απο τη μία εμένα με βολεύει αυτό... απο την άλλη δεν βλέπω να εξελίσσεται τπτ σε καλό σε αυτό το τόπο...

  21. #891
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Πρωινή προπόνηση κ σήμερα....βλέπω να παγιώνεται αυτό, όλο το γυμναστήριο για πάρτη μου!!!

    Lower τραπεζοειδής#1

    squat 1x12 40 kila, 2x12 50 kila, 1x10 60 kila
    goodmornigs 4x12 20 kila
    legg press 4x12 100 kila
    deadlifts με ίσια πόδια 3x12 40 kila, 1x12 πατώντας σε δίσκο 40 κιλά
    pull face 4x12 25 kila
    έκτάσεις τραπεζοειδών με αλτήρες σε πάγκο 4χ12

    Διάδρομος 15 λεπτά γρήγορο περπάτημα ανηφόρα,,, είχα σκοπό για 25 αλλά με έπιασε σφάχτης, καιρό είχε...

  22. #892
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Ας γράψω την πορεία μου με το εξής πρόγραμμα... για να ξέρω τι μου γίνεται.
    Είμαι στο τέλος της 2ης εβδομάδας. Διατροφικά είμαι, χαμηλά σε υδατάνθρακα 136 όπως κ σε λίπος 41, πρωτεΐνη ψηλά στα 175
    Σε κιλά δεν έχω καμία διαφορά, νιώθω ότι έχω πάρει μυικά στα χέρια όπως κ στα πόδια , βλέπω τον τετρακέφαλο (αν δεν έχω παραισθήσεις) να πετάγεται ελαφρώς προς τα έξω. Σε δύναμη είμαι
    ικανοποιημένη, οι προπονήσεις μου βγαίνουν άνετα. Απο εκεί κ πέρα, με χαλάει το λιπάκι γύρω απο την κοιλιά που θα έρθει η ώρα του φυσικά , κάαααποια στιγμή να πάρει δρόμο!!!!! Με προβληματίζει λίγο που η ζυγαριά δεν λέει να πέσει με τπτ σε αριθμό... τις ημέρες της αποτοξίνωσης που είχα τον υδατάνθρακα τέρμα χαμηλά (55) ένιωθα την διαφορά κ μάλιστα σε 3 μέρες ξεπρήστηκα τελείως, τόσο που μου έπεφτε η φόρμα!!!! είχα 35 λιπαρά κ την πρωτείνη ψηλά ,αυτό με έκανε να σκεφτώ για την επόμενη φάση το carb cycling . Έχω όμως 2 εβδομάδες ακόμα στο ίδιο μοτίβο κ θα προχωρήσω στις επόμενες αλλαγές ..Γεροί να είμαστε κ ελπίζοντας να μην κλείσει το γυμναστήριο κ καταπιαστώ πάλι με προπονήσεις στο σπίτι

    122665392_470552390558786_467306388195028205_n.jpg 122319145_672346200354550_4909447985967716803_n.jpg

  23. #893
    Pumping Iron DiDi's Avatar
    Join Date
    23-07-19
    Location
    Winterfell
    Posts
    503

    Default

    Δεν έχεις καθόλου παραισθήσεις! Ο τετρακέφαλος πετάγεται ωραιότατα!

    Αυτό με τον υδατάνθρακα ισχύει. Ακόμα και μετά το cheat νιώθω τη διαφορά (προς το κακό βεβαίως) . Κι εγώ το έχω σκεφτεί το carb cycling.

    Αφού είσαι ικανοποιημένη με το αποτέλεσμα τι σε νοιάζει η ζυγαριά;

    Υ.Γ Αν φτερνιζόσουν σε μελετούσα εγώ σήμερα. Βρήκα σμέουρα στο σούπερ μάρκετ αλλά δεν πήρα. Φοβήθηκα μην είναι ξινά σαν όλα τα άλλα μουρα που έχω πάρει κατα καιρούς
    "Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."
    Rosenrot- Rammstein

  24. #894
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Quote Originally Posted by DiDi View Post
    Δεν έχεις καθόλου παραισθήσεις! Ο τετρακέφαλος πετάγεται ωραιότατα!

    Αυτό με τον υδατάνθρακα ισχύει. Ακόμα και μετά το cheat νιώθω τη διαφορά (προς το κακό βεβαίως) . Κι εγώ το έχω σκεφτεί το carb cycling.

    Αφού είσαι ικανοποιημένη με το αποτέλεσμα τι σε νοιάζει η ζυγαριά;

    Υ.Γ Αν φτερνιζόσουν σε μελετούσα εγώ σήμερα. Βρήκα σμέουρα στο σούπερ μάρκετ αλλά δεν πήρα. Φοβήθηκα μην είναι ξινά σαν όλα τα άλλα μουρα που έχω πάρει κατα καιρούς
    Καταγράφω τα δεδομένα απλώς,, για να ξέρω τι κ πως λειτουργεί το κάθε πρόγραμμα. Τα κιλά δεν με απασχολούν ουσιαστικά, η εικόνα είναι το παν.
    Αυτά που πήρα εγώ παραήταν γλυκά!!!!! κ εγώ έτσι νόμιζα ότι θα ήταν ξινούτσικα. γίνονται πολύ ωραία κ σε σμουθι πάντως με πρωτείνη κ γιαούρτι ,, δοκίμασε τα!

  25. #895
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Μπράβο κορίτσια τα πάτε πολύ καλά. Ζωή εμένα η μέθοδος carb cycling είναι η αγαπημένη μου την κάνω συνέχεια μέσα στην εβδομάδα και αν την μάθει κανείς μπορεί να την κάνει για μεγάλο διάστημα κιόλας. Πιστεύω σου δίνει πολλές ενναλακτικες και είναι ευέλικτη. Με αυτήν εγώ έχω πολλή λίπος αλλά είχα την πρωτεΐνη ψηλά και σταθερά. Λιπαρά και υδατάνθρακες αυξομειώνω για να υπάρχει ισορροπία στα μακροστοιχεια. Δοκιμάστε το.
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  26. #896
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Quote Originally Posted by GEOZN8 View Post
    Μπράβο κορίτσια τα πάτε πολύ καλά. Ζωή εμένα η μέθοδος carb cycling είναι η αγαπημένη μου την κάνω συνέχεια μέσα στην εβδομάδα και αν την μάθει κανείς μπορεί να την κάνει για μεγάλο διάστημα κιόλας. Πιστεύω σου δίνει πολλές ενναλακτικες και είναι ευέλικτη. Με αυτήν εγώ έχω πολλή λίπος αλλά είχα την πρωτεΐνη ψηλά και σταθερά. Λιπαρά και υδατάνθρακες αυξομειώνω για να υπάρχει ισορροπία στα μακροστοιχεια. Δοκιμάστε το.
    Σε 2 εβδομάδες που τρώω σχεδόν τα ίδια κάθε μέρα απορώ πραγματικά πως αντέχουν σε αγωνιστικό επίπεδο. Έχει αρχίσει ο εγκέφαλος μου να μπαίνει στην άρνηση , δυστυχώς...Νομίζω πως κ 3η κ 4η εβδομάδα με το ίδιο μοτίβο κοτόπουλου κ θα το σιχαθώ πραγματικά!!!! Εκεί είναι που αρχίζουν τα παιχνίδια του μυαλού,. Είμαστε κ στη κρίσιμη φάση πριν το Λοκ νταουν στη πόλη μας κ η ψυχολογία μου μάλλον έχει αρχίσει να παίρνει την κάτω βόλτα. Φυσικά κ το περίμενα, κ προσπαθώ να έχω όσο γίνεται περισσότερο θετική σκέψη... Θα τα καταφέρουμε άλλη μια φορά θέλω να πιστεύω κ ας παίξουμε με τα λάστιχα στο σπίτι. Θέλω πραγματικά να το δοκιμάσω το carb cycling. Απλά στη πρώτη φάση που είδα μου έδωσε την εντύπωση του "πάνω-κατω" , σαν να κοροϊδεύω το σώμα μου. Όχι οτι αμφισβητώ την αποτελεσμάτικότητα του άλλωστε τόσος κόσμος την ακολουθεί. Ένα ένα όμως, ας δώσω την ευκαιρία σε αυτό που κάνω κ στη συνέχεια θα δούμε.

    Καλή Κυριακή σε όλους μας παιδιά

  27. #897
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Δυνατή αρχή της εβδομάδας , μακάρι να πάει έτσι κ η υπόλοιπη.

    Upper body #3

    Πιέσεις στήθους σε επικλινή με αλτήρες 3χ12 10κιλοι
    OHP 3χ12 12.5 κιλά
    Lateral raises με διπλό ανασήκωμα 1χ15 7.5 κιλά 2χ15 5κιλα
    Κωπηλατική εναλλάξ με αλτήρα 3χ12 12.5 κιλά
    χαμηλή κωπηλατική κλειστή λαβή 3χ12 30 κιλά
    εκτάσεις τρικεφάλων στη τροχαλία 3χ15 25 κιλά 1χ20 20 κιλά
    κάμψεις δικεφάλων 4χ12 7.5 κιλά

    Διάδρομος 20 λεπτά Hiit , 5 περπάτημα

  28. #898
    Senior Bodybuilder GEOZN8's Avatar
    Join Date
    17-06-14
    Location
    Athens
    Posts
    1,612

    Default

    Δεν χρειάζεται να κατοπουλιασεις με την καμία. Και εγώ τρώω κρέας κάθε μέρα σχεδόν με το ρομποτακι που λέγαμε αλλά βαλε και μπιφτέκια και μοσχάρι, καλαμάκια χοιρινά η κοτόπουλο , κεμπάπ, μπριζόλες τόνο η το αγαπημένο σου ψάρι επίσης έχω βρει κάτι ωραιότατα λουκάνικα γαλοπούλας συν όσπρια φασόλια η πατάτες για υδατάνθρακα κλπ η διατροφή θέλει ποικιλία και φαντασία για να μην βαρεθείς γιαυτό αγαπάω το carb cycling γιατί παίζω με τα φαγητά άλλωστε ποιο λιπαρά άλλωστε λιγότερο με ποιο πολύ υδατάνθρακα και έτσι δεν βαριέσαι ποτέ..
    Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου... Γιώργος.

  29. #899
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Quote Originally Posted by GEOZN8 View Post
    Δεν χρειάζεται να κατοπουλιασεις με την καμία. Και εγώ τρώω κρέας κάθε μέρα σχεδόν με το ρομποτακι που λέγαμε αλλά βαλε και μπιφτέκια και μοσχάρι, καλαμάκια χοιρινά η κοτόπουλο , κεμπάπ, μπριζόλες τόνο η το αγαπημένο σου ψάρι επίσης έχω βρει κάτι ωραιότατα λουκάνικα γαλοπούλας συν όσπρια φασόλια η πατάτες για υδατάνθρακα κλπ η διατροφή θέλει ποικιλία και φαντασία για να μην βαρεθείς γιαυτό αγαπάω το carb cycling γιατί παίζω με τα φαγητά άλλωστε ποιο λιπαρά άλλωστε λιγότερο με ποιο πολύ υδατάνθρακα και έτσι δεν βαριέσαι ποτέ..
    Καλημέρα!!
    Εννοείται πως πρέπει να υπάρχει ποικιλία, απλά στη συγκεκριμένη φάση προσπαθώ να κρατήσω όσο πιο απλά τα πράγματα. Το κοτόπουλο είναι το πιο οικονομικό κρέας σε σχέση με τα άλλα καθαρά κρέατα. Έτσι ρίχνω ένα στο φούρνο, το χωρίζω σε μερίδες κ μετά κατάψυξη. Το ίδιο κάνω κ με τα μπιφτέκια απο μοσχάρι. Έτσι δεν χρειάζεται να μαγειρεύω κάθε μέρα χώρια για μένα κ την οικογένεια . Έχω στάνταρ 2 μερίδες κρέατος τη μέρα απο τις οποίες το ένα σίγουρα θα είναι κοτόπουλο. Στο μυαλό είναι όλα,,,θα μου πεις τι πρωτεΐνη δεν την βαριέσαι;; αυτή η ευλογημένη τουλάχιστον είναι σε υγρή μορφή , δεν μασάς..μασάς, μασάς
    Διάβασα πολύ για τον κύκλο υδατάνθρακα, έχει πολλά προγράμματα κ αυτό, πρέπει να βρεις ποιο ταιριάζει σε σένα.
    Ερώτηση. Την High carb day πόσο είναι το ανώτατο που ανεβαίνει ο υδατάνθρακας κ κατεβαίνουν τα λιπαρά;;;; Διάβαζα κάπου 2.5-3 γρμ ανα κιλό ,
    Σε μια σελίδα μου έβγαλε πρόγραμμα στο οποίο αυξομείωνε και την πρωτεΐνη ενώ στα περισσότερα είδα πως η πρωτεΐνη είναι στάνταρ κάθε μέρα κ παίζεις με Υδ/Λ
    Κάνω ήδη πλάνο για να είμαι έτοιμη
    Παρατήρηση: το fitnesspal βγάζει λάθος το τελικό αποτέλεσμα στις ημερήσιες θερμίδες.
    Last edited by zwh; 27-10-20 at 15:39.

  30. #900
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    16-05-14
    Posts
    880

    Default

    Lower #3

    Ζέσταμα

    squat 2x12 60 kila 1x10 70 kila
    sumo deadlift 3x12 50 kila
    leg curls 3x12 30 kila
    hip thrust 3x12 50 kila
    frog hip thrust 3x12 20kila
    αιώρηση Kettlebell 3x15

    Διάδρομο 10 λεπτά ανηφόρα γρήγορο
    Διατάσεις
    Last edited by zwh; 27-10-20 at 16:22.


 
Page 30 of 39 FirstFirst ... 20262728293031323334 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. New program...
    By UltraB in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 16
    Last Post: 14-02-12, 18:47
  2. My New Program
    By UltraB in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 10
    Last Post: 30-12-11, 21:37
  3. My program!
    By UltraB in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 8
    Last Post: 01-12-11, 23:11
  4. my new ΗΙΤ program
    By sakiss81 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 8
    Last Post: 11-12-07, 07:49

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •