Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    New Member
    Join Date
    19-05-15
    Posts
    5

    Red face Καύση Λίπους

    Μόλις έκανα την εγγραφή μου στην ιστοσέλιαδα με σκοπό να ενημερώνομαι και να πληροφορούμαι!Είμαι 21χρονών και ασχολούμαι με την γυμναστική όχι με το μποντιμπιλντινγκ το οποίο ομως με εξιτάρει. Σε ατομικό επίπεδο δίνω χρόνο στο γυμναστήριο ενω σε ομαδικό απασχολούμαι με ενα είδος ακροβατικής. Πριν κάποια χρόνια είχα πάρει απότομα 12 κιλά με αποτελεσμα να φτάσω τα 61 , εννοειται λόγω ατασταλιών, τα οποία αν και το σώμα μου εχει βελτιωθεί δεν έχω χασει ακόμα. Αρνούμαι να γυμαναστώ τόσο ώστε να τα να μετατρέψω σε μυική μαζα καθώς θέλω η συνολική μάζα του σωματός μου να μειωθεί. το κυρίως θέμα είναι οτι έχω δοκιμάσει διάφορα φαρμακευτικά σκευάσματα που υπόσχονται μείωση λίπους χωρίς βεβαια αποτέλεσμα και γι αυτό στράφηκα στη συγκεκριμένη ιστοσελίδα με σκόπ'ο να πληροφορηθώ για τα αντίστοιχα μποντιμπιλντινγκ σκευασματα. Πρώτα απόλα αν όντως βοηθάνε , αν υπάρχουν διαφορετικά για γυναικες και ανδρες, κατα πόσο είναι επικίνδυνα και ποιό ειναι το πιο αποτελεσματικό! Ευχαριστω!

  2. #2
    Pumping Iron karaman92's Avatar
    Join Date
    23-10-12
    Posts
    482

    Default

    αρχικα ποσταρε μας την διατροφη σου γιατι σιγουρα εκει θα εστιαζετε το προβλημα σου . τα σκευασματα δεν κανουν τιποτα παραπανω απο μια μικρη λεπτομερια σε αγωνιστικα ποσοστα λιπους. οποτε γραψε μας τι τρως καθε μερα και υψος και θα σου πουμε

  3. #3
    New Member
    Join Date
    19-05-15
    Posts
    5

    Default

    εεε ναι η διατροφη ειναι ενα θεμα .. υπαρχουν μερες που τρωω οτι και οσο θελω :p και μερες που περιορίζομαι σε βρώμη φρόυτα λαχανικά άπαχο κρέας αυγα και ψάρι .. δεν εχω καποιο συγκεκριμένο πλάνο περα απο το να μοιραζω τις τροφές σε 5 γεύματα ... υψος 1.65 κιλα 61

  4. #4
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Άντη καλώς όρισες!!!

    Αν δεν διαμορφώσεις ένα σταθερό, οργανωμένο και προσαρμοσμένο διατροφικό πλάνο, στις δικές σου ανάγκες, δεν θα μπορέσεις να αλλάξεις δραστικά την εικόνα του σώματός σου.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  5. #5
    Pumping Iron karaman92's Avatar
    Join Date
    23-10-12
    Posts
    482

    Default

    ακριβως οτι ειπε ο σταυρος ποιο πανω. το ''τρωω οτι να νε οπως να νε οσο να νε '' δεν θα σου δωσει αυτο που ζητας ποσο μαλλον και μια γενικη σωστη διατροφικη συμπεριφορα για θεμα υγειας προτιστων. οποτε κατσε διαβασε λιγο εδω τα αρθρα για διατροφη και οταν φτιαξεις ενα διαιτολογιο ποσταρε το να το δουμε και να κανουμε διορθωσεις .

  6. #6
    New Member
    Join Date
    19-05-15
    Posts
    5

    Default

    Γενικά το προσπαθώ αλλά η καθημερινότητα μου δεν μου το επιτρέπει και με κουράζει ... δεν εχω σταθερό πρόγραμμα και είμαι ελάχιστες ωρες στο σπίτι. Μου αρέσει το σώμα μου. Η βελτίωση του και το χάσιμο λίπους θέλω να γίνει για να βελτιωθώ σε αυτό που κάνω το οποίο εστιάζει στα άλματα ας πούμε τα οποία θέλουν ένα αρκετα ελαφρύ σώμα και για να επιτευχθούν και για να μν υπάρχουν τραυματισμοι σε ΄γονατα . Η διατροφή μου πέρα απο το να την περιορίσω σε υγιεινες επιλογες ΚΑΙ ΜΟΝΟ . δεν μπορει να αλλαξει ιδιαίτερα , γι αυτο και έθελα να μου προτίνει κάποιος ενα βοήθημα ... ακόμα και αν αυτό ειναι μια απλή πρωτείνη

  7. #7
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Η λύση δεν είναι το συμπλήρωμα, η λύση είναι ο πρόγραμματισμός, ο χρονισμός γευμάτων και όπως ξανάγραψα να είναι προσαρμοσένο στις ανάγκες σου και στον στόχο που έχεις στο σώμα σου. Στην γυναικεία ενότητα θα βρεις ΟΛΕΣ τις πληροφορίες που χρειάζεσαι για να ξεκινήσεις.

    Κι εγώ και πόσα άλλα παιδιά εδώ μέσα, δουλεύουμε, σπουδάζουμε, άλλος έχει παιδιά, άλλος δουλεύει νυχτοφύλακας, όμως, ακόμη και για τους απλούς στόχους που έχουν τα παιδιά, βρίσκουν τον τρόπο να το κάνουν, επειδή το θέλουν πολύ. Αν δεν το θες πολύ δεν θα το κάνεις.

    Ο μόνο που μπορεί να εμποδίσει την Άντη, είναι μόνο η ίδια η Άντη!!!

    Καλή συνέχεια!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  8. #8
    New Member
    Join Date
    19-05-15
    Posts
    5

    Default

    σευχαριστω ! καλη συνεχεια και σε σενα !

  9. #9
    Pumping Iron giotaras's Avatar
    Join Date
    15-12-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    481

    Default

    Καλησπερα και απο εμένα. Κάνε ένα reset σε όλες τις συνήθειες και δες τα με άλλο μάτι. Για τα σκευάσματα που ακούς ή βλέπεις κράτα μικρό καλάθι. Δεν είναι μαγικά ραβδακια.

  10. #10
    New Member
    Join Date
    19-05-15
    Posts
    5

    Default

    Quote Originally Posted by giotaras View Post
    Καλησπερα και απο εμένα. Κάνε ένα reset σε όλες τις συνήθειες και δες τα με άλλο μάτι. Για τα σκευάσματα που ακούς ή βλέπεις κράτα μικρό καλάθι. Δεν είναι μαγικά ραβδακια.
    καλησπερα! οταν λες με αλλο ματι? δν περιμενω ενα μαγικο ραβδι .. μια βοηθεια μονο στην προσπαθεια μου ... αυτο περιμενω απο ενα σκευασμα


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Διατροφή Για Καύση Λίπους
    By Optimus Prime in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 24
    Last Post: 15-04-15, 23:30
  2. Καύση Λίπους
    By odi in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 26-10-14, 19:26
  3. Καύση Λίπους - Διατροφή
    By billy23 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 29-05-14, 05:56
  4. Διατροφή Για Καύση Λίπους
    By bodys in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 9
    Last Post: 03-11-12, 19:10
  5. Καύση Λίπους
    By urielakos in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 8
    Last Post: 30-08-12, 23:54

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •