Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    Default γλουτοι !!

    Καλησπέρα! Έχω ύψος 1.69 και είμαι 57.5 κιλά! Θα ήθελα να προσθέσω όγκο στους γλουτούς, απλά ακολουθώ διατροφή κυρίως για απώλεια λίπους. Είναι εφικτό να αυξήσω ταυτόχρονα την μυική μάζα εκεί κάτω ή πρέπει να αλλάξω διατροφή? Πηγαίνω γυμναστήριο, κάνω προπόνηση με βάρη, προγράμματα και power plate. Όγκο δεν έχω καταφέρει ακόμα.. ευχαριστώ

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καλησπέρα Αυγουστίνα,

    το να σμιλέψεις τους γλουτους δεν ειναι κατι ευκολο και γρήγορο. Θέλει να δουλεψεις ασκησεις βασικες όπως σκουώτ, άρσεις θανάτου, προβολές, σουμο σκουωτ/αρσεις, γεφυρα γλουτων (αναφερω ενδεικτικα μερικες, υπαρχει και αρθρο που αναφερεται αναλυτικα σε αυτο το κομματι).

    Αλλα πρεπει να δουλεψεις σκληρα, να ιδρωσεις να σου φυγει η μαγκια που λενε...
    Το power plate ειναι πεταμενα λεφτα αν περιμενεις να βαλεις ογκο με αυτο κλάφτα

  3. #3

    Default

    Αχ άστα να πάνε δεν μπορώ να πάρω και τα χρήματα μου πίσω. Σε αυτές τις ασκήσεις πρέπει να προσθέσω και βάρος έτσι? Π.χ να κάνω σκουώτ με την μπάρα ( δεν την αντέχωω ) . Και χρειάζεται προπόνηση 4 φορές την εβδομάδα στάνταρ ? Απογοητεύτηκα , γιατί στο γυμναστήριο δεν ασχολούνται τόσο οι γυμναστές :-(

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Γιατι απογοητευεσαι βρε;!
    Νομιζεις πως σε μας ολους ασχολουνται; Σε γελασανε! Γι αυτο υπαρχει το φορουμ, υπαρχει αφθονη πηγη γνωσης ωστε να μπορεσεις μονη σου να φτιαξεις το σωστο ασκησιολογιο και την σωστη τεχνική.
    Τι δεν αντεχεις; Την μπαρα; Ελα βρεεεεεεεεεεεε μην ακουω τετοια!!!!
    Ασε την απαισιοδοξια κατα μερος και βαλε πεισμα. Δεν εισαι ουτε κουτση ουτε στραβη, μια χαρα κοπελαρα εισαι και θα τα καταφερεις σιγα σιγα.

    Αν δεν μπορεις 4 και δυσκολευεσαι, κανε 3 εστω, αλλα να ναι με συνεπεια. Πιστευω 4 φορες απο 1 ωρα να αφιερωνεις για τον εαυτο σου, μπορεις να βρισκεις ε;

  5. #5

    Default

    Ναιιιι εννοείται !! Τώρα που έχω εξεταστική εν όψει 3 φορές την εβδομάδα άντε 4 θα είμαι στο γυμναστήριο,μπόλικη ώρα! Σοβαρά πήγα να κάνω καθίσματα με την μπάρα και δεν άντεξα πήρα βαράκια! χαχαχα Αλλά αυτό πέρσυ ας δούμε και τώρα μήπως δυναμώσαμε καθόλου!!! Ντρέπομαι να κάνω καθίσματα στο γυμναστήριο πάντως...ο αντρικός πληθυσμός είναι αρκετός και καρφώνονται λίγο...που να συγκεντρωθείς στη σωστή τεχνική. Μπορώ να κάνω στο σπίτι ή θέλει προθέρμανση πιο πριν?

  6. #6
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Ξεκίνα να κανεις στο σμιθ που ειναι πιο ευκολο και σιγα σιγα θα δοκιμαζεις κ με αδεια μπαρα. Θα δυναμωσεις και να μου το θυμηθεις, σε λιγο καιρο αν το κανεις, θα φορτωνεις κιλα και θα γουσταρεις!!!

    Ασε τις ντροπες, στο γυμναστήριο πας να κανεις δουλειά. Μην κοιτας κανεναν, αν σε κοιταζει ειναι δικο του θεμα. Και στο δρομο κοιτανε, και στην παραλια κοιτανε, παντου κοιτανε. Ε τι να κανουμε, να γινουμε καλογριες; αχααχαχα.

    Ξεκινα να κανεις πρακτικη, να τελειοποιήσεις την τεχνική σου και θα γινεις αστερι!!!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Κυτταρίτιδα & Γλουτοί
    By desp14 in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 2
    Last Post: 24-05-13, 18:20
  2. Κοιλιακοί και Γλουτοί!
    By feig in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 2
    Last Post: 08-05-12, 16:35
  3. Γλουτοί
    By essie in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 54
    Last Post: 20-11-08, 00:06

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •