Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 20 of 20
  1. #1

    Default Τραυματισμοί - Πως Συνεχίζω;

    Παίδες γειά σας και από μένα ονομάζομαι Έξαρχος είμαι 23 χρονών και θα ήθελα τη βοήθεια σας πάνω σε κάποια θέματα. Πριν 10 μήνες περίπου σε μια προπόνηση που έκανα με μονόζυγο ένιωσα έντονο πόνο κατά μήκος του δικέφαλου και κάποιους πόνους στο τρικέφαλο. Σταμάτησα για κάποιο καιρό επειδή φοβήθηκα μήπως ήταν θλάση αλλά ο πόνος επέμενε. Για να σας εγκληματίσω λίγο είχα μονόζυγο σπίτι και έκανα έλξεις όλη μέρα ,πήγαινα σε ένα πάρκο με όργανα για τρέξιμο και έκανα και εκεί έλξεις 2-3 φορές τη βδομάδα και πήγαινα και γυμναστήριο για να γυμνάζομαι με βάρη. Γυμναστήριο 4-5 φορές τη βδομάδα . Γενικά γυμναστική κάθε μέρα.
    Για να μην τα πολυλογώ πήγα σε 4 γιατρούς από τους οποίους ο ένας μου είπε ότι έχω αυχενικό και θέλω ξεκούραση , οι 2 ότι δεν μπορούν να ξέρουν γιατί χρειάζομαι αξονική και ο τελευταίος μου έκανε διάγνωση τενοντίτιδας δικεφάλου, στροφιαίου πετάλου ,μια ακόμη τενοντίτιδα την οποία δεν θυμάμαι αλλά πιάνει ωμοπλάτη χαμηλά . Μου έδωσε φυλλάδιο με ασκήσεις φυσικοθεραπείας που πιο πολύ επικεντρώνονται στο τραπεζοειδή ,συμπλήρωμα βιταμίνης β12,Lcarintine πόσιμη και χονδροϊτίνη. Κάνω και μερικές ασκήσεις για τους στροφιαίους με λάστιχα που βρήκα στο ιντερνέτ. Έχω δεί κάποια βελτίωση νιώθω λίγο πιο δυνατό το χέρι είναι η αλήθεια αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο . Επίσης μέσα σε όλα αυτά μου βγήκε και μια χονδροπάθεια στο δεξί γόνατο γιαυτό και η χονδροϊτίνη-γλυκοζαμίνη. Θέλω άπειρα να ξεκινήσω γυμναστήριο πάλι δεν μπορώ να κάθομαι τόσο καιρό μόνο αυτό σκέφτομαι αλλά η αλήθεια είναι οτι δεν ξέρω απο που να πιαστώ για να ξεκινήσω. Επίσης επειδή δε γυμνάζομαι έχω πέσει και 5 κιλά επειδή φοβάμαι μην παχύνω. Τώρα είμαι 74 κιλά με ύψος 1,80. Και θέλω να ρωτήσω:
    - οι τενοντίτιδες αυτές με υπομονή και σωστές ασκήσεις θα περάσουν?
    -αν περάσουν θα ξαναφτάσω στο προπονητικό επίπεδο που απέδιδα ή πάντα θα υπάρχει φόβος και θα γυμνάζομαι συντηριτικα?
    -η γλυκοζαμίνη βοηθάει στη χονδροπάθεια?
    -για τη χονδροπάθεια χρειάζονται ισοτονικές ή ισομετρικές ασκήσεις?κάλυμα επιγονατίδας βοηθάει?
    -αν ξεκινήσω γυμναστήριο με αρχικά χαμηλά κιλά για ενδυνάμωση θα είναι σωστή κίνηση?

  2. #2
    Pumping Iron giotaras's Avatar
    Join Date
    15-12-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    481

    Default

    Καλησπέρα.Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να βγάλεις ακτινογραφία ή μαγνητική για να δεις τι ακριβώς έχεις και μετά να ξεκινήσεις φυσιοθεραπείες.Πρόσεχε να μην υποτροπιάσεις γιατ? μετά θα γίνουν χειρότερα τα πράγματα

  3. #3

    Default

    Καλησπέρα εκεί κολλάω και εγώ στο τελευταίο γιατρό που πήγα μου είπε δεν χρειάζεται είναι τζάμπα ακτινοβολία αλλά με πλάκωσε στα συμπληρώματα και μου έκανε εξετάσεις αίματος για αρθριτικά.

  4. #4
    Pumping Iron giotaras's Avatar
    Join Date
    15-12-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    481

    Default

    ΕΠΙΜΕΝΩ να πας για μαγνητική για να σου δείξει ακριβώς το πρόβλημα που έχεις.Χωρίς να θέλω να σε τρομάξω οι στροφείς μυς είναι σε πολύ δύσκολο σημείο.Μην το αφήνεις.

  5. #5
    Advanced Bodybuilder ursus's Avatar
    Join Date
    28-08-14
    Posts
    793

    Default

    Κι εγω λεω να κανεις οπωσδηποτε μαγνητικη.

    Οσο για τη χονδροπαθεια και τη γλυκοζαμινη οι αποψεις διαφερουν.. Πρεπει παντως να παρεις 2 μηνες γεματους για να δρασει (αν δρασει).
    Για τη χονδροπαθεια προτεινουν καποιες ισομετρικες ασκησεις τετρακεφαλου που αν ομως εισαι ηδη γυμνασμενος, δε σε πιανουν καν. Εγω που εχω, αποφευγω σκαλια, δε κανω στεπερ, δε κανω ποδηλατο (γιατι μ ενοχλει) .και ουτε πρεςςα. Επιγονατιδες εχω αλλα δε κανουν διαφορα εβαζα στην αρχη, εχω παρα πολυ καιρο να τις χρησιμοποιησω, δε τις προτεινω.
    Θα παρω knee straps να βαζω οταν κανω σκουωτ

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by giotaras View Post
    ΕΠΙΜΕΝΩ να πας για μαγνητική για να σου δείξει ακριβώς το πρόβλημα που έχεις.Χωρίς να θέλω να σε τρομάξω οι στροφείς μυς είναι σε πολύ δύσκολο σημείο.Μην το αφήνεις.
    και εγώ τους στροφιαίους φοβάμαι να σου πω την αλήθεια γιαυτό απέχω τελείως μέχρι να είμαι σίγουρος ότι είναι οκ . Έχει περάσει τόσος καιρός αποχής και έτυχαν και διαβάσματα για τη σχολή και τώρα που ξεμπέρδεψα θέλω να ξαναρχίσω δεν γίνεται . Έχει περάσει ήδη ένας μήνας απο όταν πήγα και σε ένα μήνα θα ξαναπάω να δει πως είμαι αν είναι θα κάνω λίγο καιρό υπομονή και αποχή και θα του πω να μου γράψει μαγνητική να είμαστε σίγουροι .

  7. #7
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Καλησπέρα επειδή έχω ασβεστοποιό τενιντίτιδα συμφωνώ μετα παιδια.Εγλω είχα κάνει μαγνητική αυχένα και ώμο καθώς και μια ακτίνα. ΑΑΑ μη ξεχάσω και τις φυσιοθεραπείες.
    Καλή ανάρρωση να έχεις και μην σε πάρει από κατω.
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  8. #8

    Default

    με τις μαγνητικές μου έχει τύχει κυριολεκτικά η κολοκυθιά ,ο πρώτος γιατρός ήταν στη πόλη που σπόυδαζα και μου είπε να κάνω ,κατεβαίνω στη πόλη μου μετα απο λίγο καιρό για καλοκαίρι ξαναπαω σε γιατρό μου λέει έχεις αυχενικό ξεκούρασε το , γυρνάω εκεί που σπούδαζα συνέχισαν οι πόνοι ξαναπάω σε γιατρό στη πόλη μου λέει θα σου γράψω μαγνητική ,λέω αν είναι αστο δεν πειράζει λογικά θα μου γράψει ο γιατρός στη πόλη μου που θα πάω σε μια βδομάδα γιατί θα ξαναέφευγα και δεν έκανε τίποτα τελικά.
    Για τη χονδροπάθεια παίρνω ακριβώς 2 μήνες γλυκοζαμίνη-χονδροϊτίνη και δεν είναι οτι σταμάτησαν οι πόνοι απλά δεν με πονάει όπως στην αρχή αλλά γενικά με ενοχλεί. Το ποδήλατο το σταμάτησα και εγω γιατι με ενοχλούσε. Ρώτησα για τις επιγονατίδες γιατί στη φάση που είμαι ούτε να τρέξω μπορώ ούτε μονόζυγο ούτε βάρη και δεν ξέρω τι να κάνω με πονάνε τα πάντα.

  9. #9
    Pumping Iron giotaras's Avatar
    Join Date
    15-12-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    481

    Default

    Σε ένα μήνα;;;;;;;;;;;Γνώμη μου είναι πάντως να πας ΧΘΕΣ.Από κει και πέρα εσύ αποφασίζεις.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by anna_lou View Post
    Καλησπέρα επειδή έχω ασβεστοποιό τενιντίτιδα συμφωνώ μετα παιδια.Εγλω είχα κάνει μαγνητική αυχένα και ώμο καθώς και μια ακτίνα. ΑΑΑ μη ξεχάσω και τις φυσιοθεραπείες.
    Καλή ανάρρωση να έχεις και μην σε πάρει από κατω.
    ευχαριστώ Άννα και εσυ να είσαι πάντα καλά , έγραψα και κάτω για το πύργο της βαβέλ που μου έχει τύχει με τις μαγνητικές και χαζομάρα μου που δεν επέμενα. Είναι κυριολεκτικά το σημείο όμως που έχει αρχίσει να με παίρνει απο κάτω δεν βλέπω και μεγάλη βελτίωση ,έπεσα στα κιλά και εκεί που γυμναζόμουν κάθε μέρα νιώθω γυάλινος πλέον δεν κάνω τίποτα για να μην γίνω χειροτερα.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by giotaras View Post
    Σε ένα μήνα;;;;;;;;;;;Γνώμη μου είναι πάντως να πας ΧΘΕΣ.Από κει και πέρα εσύ αποφασίζεις.
    giotara δίκιο έχεις το καταλαβαίνω ,απλώς κολλάω σε ένα πράγμα και θα μιλήσω ανοιχτά χωρίς ντροπές ,μια μαγνητική με μια επίσκεψη σε ένα γιατρό αν χρεώσει επίσκεψη 8α μου βγει κανένα 70 μαζί με τη μαγνητική θα παέι κανένα 100 . Αυτή τη στιγμή είμαι άνεργος και δεν θέλω να ζητήσω τόσα λεφτά όταν έχουμε ήδη δώσει 100 για γιατρό και συμπληρώματα. Εκεί κολλάω λίγο.

  12. #12

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    καλησπερα ..

    εχω παρομοια ιστορια με σενα , ειχα παθει τραυματισμο σε υπερακανθιο και σε ολο εκει το συμπλεγμα απο επικλινη παγκο αλλα ο δικος μου αντανακλουσε στη πλατη πριν απο 2 χρονια περιπου απριλιο μηνα
    δεν σταματησα και με πονουσε σε καθε ασκηση , αυγουστο βγηκα οφ γιατι εκλεισε το γυμ και μολις μπηκα σεπτεμβριο δεν μπορουσα να κουνησω ουτε το χερι μου με 1 κιλο αλτηρα (δεν κανω πλακα τωρα) ποναγα αφορητα

    ξαναπηγα στο γιατρο μου ειπε παλι τα ιδια και μου γραψε φυσιοθεραπειες (ηθελα μαγνητικη αλλα δεν μου γραφε) η ακτινογραφια εδειχνε και μια μικρη ασβεστοποιηση στην περιοχη .. εκανα τις φυσιοθεραπεις αλλα τιποτα και αποφασισα να κανω κατι μονος μου για να αλλαξει αυτο εβαλα οριο στον εαυτο μου 1 μηνα εξω , ορκιστηκα να μη πιασω ουτε 1 κιλο στα χερια μου , καθε μερα λαστιχα , foam roller στην περιοχη και διαφορες ασκησεις κινησεις , το χερι μου δεν εφτιαξε σε ενα μηνα , απογοητευτικα , εκατσα κι αλλο μηνα εξω , σκεφτηκα να μπω τωρα και να χαραμισω κι αλλο/υς μηνες ; αποφασισα καλυτερα ενα μηνα ακομα και εκανα το ιδιο πραγμα , το φεβρουαριο αποφασισα να μπω παλι στο γυμναστηριο με 0 κιλα στη κυριολεξια αδειες μικρες μπαρες , στην αρχη εκανα ασκησεις που δεν με ποναγαν , βασικα ελαχιστες με ποναγαν αλλα ας πουμε με ποναγαν και ακυρες τιπου hack squat μονο και μονο επειδη πιεζοταν το σημειο απο τα μαξιλαρια η κινησεις που ηταν καινουργιες , ας πουμε οταν ξανακανα dl , δεν βιαστηκα ακολουθησα το ιδιο προγραμμα λαστιχα foam roller βαρη σταδιακα αυξηση για κανα μηνα και μετα μπηκα
    αν το χα κανει απο την αρχη θα χα γλιτωσει τοσο καιρο αντι να το υποτροπιαζω

    πλεον δεν με ποναει καθολου και δουλευα και σε μεταφορικες φαντασου περσυ full time και οι προπονησεις μου ειναι κανονικα και με μονες με μεγιστα κιλα και με επαναληψεις με κιλα κι απο ολα..

    κουραγιο και δουλεψε εξυπνα , ελπιζω να βρεις ενα καλο φυσιοθεραπευτη τουλαχιστον γιατι ειναι σημαντικο κομματι..

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by daskalos198 View Post
    καλησπερα ..

    εχω παρομοια ιστορια με σενα , ειχα παθει τραυματισμο σε υπερακανθιο και σε ολο εκει το συμπλεγμα απο επικλινη παγκο αλλα ο δικος μου αντανακλουσε στη πλατη πριν απο 2 χρονια περιπου απριλιο μηνα
    δεν σταματησα και με πονουσε σε καθε ασκηση , αυγουστο βγηκα οφ γιατι εκλεισε το γυμ και μολις μπηκα σεπτεμβριο δεν μπορουσα να κουνησω ουτε το χερι μου με 1 κιλο αλτηρα (δεν κανω πλακα τωρα) ποναγα αφορητα

    ξαναπηγα στο γιατρο μου ειπε παλι τα ιδια και μου γραψε φυσιοθεραπειες (ηθελα μαγνητικη αλλα δεν μου γραφε) η ακτινογραφια εδειχνε και μια μικρη ασβεστοποιηση στην περιοχη .. εκανα τις φυσιοθεραπεις αλλα τιποτα και αποφασισα να κανω κατι μονος μου για να αλλαξει αυτο εβαλα οριο στον εαυτο μου 1 μηνα εξω , ορκιστηκα να μη πιασω ουτε 1 κιλο στα χερια μου , καθε μερα λαστιχα , foam roller στην περιοχη και διαφορες ασκησεις κινησεις , το χερι μου δεν εφτιαξε σε ενα μηνα , απογοητευτικα , εκατσα κι αλλο μηνα εξω , σκεφτηκα να μπω τωρα και να χαραμισω κι αλλο/υς μηνες ; αποφασισα καλυτερα ενα μηνα ακομα και εκανα το ιδιο πραγμα , το φεβρουαριο αποφασισα να μπω παλι στο γυμναστηριο με 0 κιλα στη κυριολεξια αδειες μικρες μπαρες , στην αρχη εκανα ασκησεις που δεν με ποναγαν , βασικα ελαχιστες με ποναγαν αλλα ας πουμε με ποναγαν και ακυρες τιπου hack squat μονο και μονο επειδη πιεζοταν το σημειο απο τα μαξιλαρια η κινησεις που ηταν καινουργιες , ας πουμε οταν ξανακανα dl , δεν βιαστηκα ακολουθησα το ιδιο προγραμμα λαστιχα foam roller βαρη σταδιακα αυξηση για κανα μηνα και μετα μπηκα
    αν το χα κανει απο την αρχη θα χα γλιτωσει τοσο καιρο αντι να το υποτροπιαζω

    πλεον δεν με ποναει καθολου και δουλευα και σε μεταφορικες φαντασου περσυ full time και οι προπονησεις μου ειναι κανονικα και με μονες με μεγιστα κιλα και με επαναληψεις με κιλα κι απο ολα..

    κουραγιο και δουλεψε εξυπνα , ελπιζω να βρεις ενα καλο φυσιοθεραπευτη τουλαχιστον γιατι ειναι σημαντικο κομματι..
    Δάσκαλε ευχαριστώ για τις συμβουλές εύχομαι τους τραυματισμούς να τους συναντάς μόνο σε κείμενα στο ιντερνετ ,βασικά όλοι μας. Ο γιατρός που πήγα τελευταία μου έδωσε φυλλάδιο με κάποιες ασκήσεις και δεν μου είπε τίποτα άλλο και τις κάνω μόνος. Πολλές απο αυτές όμως όταν τις κάνω μου βγάζουν πόνο στο δικέφαλο και δεν ξέρω αν πρέπει να συνεχίσω ή όχι. Δεν είναι ο ίδιος πόνος του καψίματος απο τα βάρη και αναγκαστικά σταματάω. Δεν μου έγραψε φυσικοθεραπείες με κάποιον να μου εξηγεί τι πρέπει να κάνω και πως γιαυτο ήθελα και τα φώτα σας. Ήθελα να ξεκινήσω και εγώ γυμναστήριο έτσι χωρίς βάρη μόνο αλτήρες για αρχή ,λάστιχα στο σπίτι και καλά ζεστάματα με καλή έμφαση στις αρθρώσεις . Απλώς κολλάω και φοβάμαι μην το κάνω χειρότερο.
    Απο τι κατάλαβα το καλύτερο αυτή τη στιγμή θα ήταν να ζητήσω μια μαγνητική απο το γιατρό να δούμε ακριβώς το πρόβλημα και γενικά υπομονή και όχι βιαστικές κινήσεις για να μην μείνει κανένα μονιμο πρόβλημα.
    Last edited by tsikas666; 22-05-15 at 01:26.

  14. #14

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    η αληθεια ειναι οτι εγω ειχα ατομο απο πισω να συμβουλευομαι αν και απο αποσταση ειχα οποτε δεν θελω να σε παρω στο λαιμο μου , χωρις αυτον δεν ξερω αν θα τα καταφερνα γιατι ο γιατρος και ο φυσιοθεραπευτης δεν εκανε τιποτα μπορω να πω και μου λεγε τα κλασσικα κανεις πολλα κιλα κατεβασε δεν θα μπορεις να ξανακανεις τοσα κιλα και τετοια..
    ρολο παιζει η αποκατασταση , προταση μου ειναι η μαγνητικη κατα πασα πιθανοτητα δεν θα δειξει κατι σημαντικο πιστευω , γιατι αν ειχες κατι τεραστιο δεν θα μου γραφες τωρα θα ησουν χειρουγργιο .. τετοια πραγματα με απλες κινησεις και χωρις μαγνητικες εμπειροι αθλιατροι βγαζουν ακρη (ΕΜΠΕΙΡΟΙ,ΝΑ ΧΟΥΝ ΦΑΕΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ) , αν ειναι να ακουμπησεις λεφτα καπου πρωτα συμβουλεψω αθλιατρο η κατι παρομοιο που να εχει επαφη με το αθλημα μας , πες του εχω αυτο κι αυτο δεν εχω λεφτα για μαγνητικη και αν τα δωσω σε μαγνητικη δεν θα χω μετα για αποκατασταση τι μου προτεινετε εσεις ;

  15. #15

    Default

    Ούτε εγώ έχω κάποιον να συμβουλεύομαι γιατί έφυγα από τη πόλη που σπούδαζα και δεν ξέρω κανέναν στα γυμναστήρια εδώ και γενικά κάποιον έμπειρο στο θέμα . Ανέβασα το πρόβλημα για να μου πείτε και εσείς τη γνώμη σας να έχω μια ιδέα πως να συνεχίσω να πάρω λίγο τα πάνω μου για να μην κάνω καμιά βλακεία . Είναι και λίγο ειρωνεία έχω πάει σε 4 γιατρούς και έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα δεν ξέρω ακόμα σε τι φάση είμαι και τι έχω. Αθλίατρο ήθελα να επισκεφθώ τελευταία αλλά δεν βρήκα κάποιον στη πόλη μου (ίσως να μην το έψαξα τόσο πολύ) οπότε πήγα σε αυτόν που όλοι λένε πως είναι καλός ορθοπεδικός . Αμα έπαιρναν λεφτά απο το γράψιμο μαγνητικών 8α μας έκαναν με τη πρώτη ευκαιρία στανταρ . Έχεις δίκιο σε αυτό καλύτερα αθλίατρο ,λογικά θα έχει τις φυσικοθεραπευτές σε μεγαλύτερη υπόληψη απο τα φυλλάδια και το παρακαλάω να μου δώσει μια μαγνητική αν χρειαστεί.
    Last edited by tsikas666; 22-05-15 at 02:01.

  16. #16

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    επειδη οι εποχες ειναι δυσκολες κατα 99% δεν θα σου γραψει κανεις μαγνητικη , γιατι υπαρχει οριο στο καθε γιατρο που γραφει πλεον , οχι τουλαχιστον αν πας ετσι και δεν πας με θεατρο οτι σφαδαζεις ..

    υπαρχουν 3 επιλογες

    α) βρισκεις γιατρο φυσιοθεραπευτη απο εοππυ και πας και ο θεος να βαλει το χερι του να ναι καλος και να σε βοηθησουν αλλα να μπορουν να σου πουν τι να κανεις και περα απο αυτο μολις τελειωσεις και οχι αρλουμπες
    β) ακουμπας λεφτα σε καλο εξωτερικο αθλιατρο η φυσιοθεραπευτη (ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΜΑΘΕΙΣ ΓΙ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ)
    γ) καθεσε εξω οσο καιρο σου παρει μονο με λαστιχα ασκησεις απο το φυλλαδιο και foam roller (δεν χρεαιζετε να αγορασεις και με μπαλακια του τενις κανεις δουλεια) αφου ζεστανεις το σημειο με μια θερμαντικη αλλοιφη και ενα σεσουαρ , και στη συνεχεια μπαινεις σταδιακια απο ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΦΑΣΗ εκει ειναι το πιο σημαντικο κομματι αφου οι γιατροι σου λενε οτι δεν ειναι τιποτα αλλο και κανε αυτα..

    ελπιζω να διαλεξεις το σωστο και να βρεθει στο δρομο σου ενας καλο γιατρος

  17. #17

    Default

    Quote Originally Posted by daskalos198 View Post
    επειδη οι εποχες ειναι δυσκολες κατα 99% δεν θα σου γραψει κανεις μαγνητικη , γιατι υπαρχει οριο στο καθε γιατρο που γραφει πλεον , οχι τουλαχιστον αν πας ετσι και δεν πας με θεατρο οτι σφαδαζεις ..

    υπαρχουν 3 επιλογες

    α) βρισκεις γιατρο φυσιοθεραπευτη απο εοππυ και πας και ο θεος να βαλει το χερι του να ναι καλος και να σε βοηθησουν αλλα να μπορουν να σου πουν τι να κανεις και περα απο αυτο μολις τελειωσεις και οχι αρλουμπες
    β) ακουμπας λεφτα σε καλο εξωτερικο αθλιατρο η φυσιοθεραπευτη (ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΜΑΘΕΙΣ ΓΙ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ)
    γ) καθεσε εξω οσο καιρο σου παρει μονο με λαστιχα ασκησεις απο το φυλλαδιο και foam roller (δεν χρεαιζετε να αγορασεις και με μπαλακια του τενις κανεις δουλεια) αφου ζεστανεις το σημειο με μια θερμαντικη αλλοιφη και ενα σεσουαρ , και στη συνεχεια μπαινεις σταδιακια απο ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΦΑΣΗ εκει ειναι το πιο σημαντικο κομματι αφου οι γιατροι σου λενε οτι δεν ειναι τιποτα αλλο και κανε αυτα..

    ελπιζω να διαλεξεις το σωστο και να βρεθει στο δρομο σου ενας καλο γιατρος
    δάσκαλε παίρνω το θάρρος αν δεν σε πειράζει να ρωτήσω και κάτι άλλο .'Οταν κάνω τις ασκήσεις που μου έδωσαν ,να αφήνω την επόμενη μέρα να ξεκουράζονται οι μύες , ή αν δεν έχω ενοχλήσεις να ξανακάνω τις ασκήσεις ? Σε ρωτάω γιατί όπως το βλέπω θα ξεκινήσω απο το γ και μετά το β σε γνωστό γιατρό .
    work in silence and let the result make all the noise!!!!

  18. #18

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    καθε μερα αλλα σιγα σιγα και λιγα πραγματα μετρημενα ..

  19. #19

    Default

    Quote Originally Posted by daskalos198 View Post
    καθε μερα αλλα σιγα σιγα και λιγα πραγματα μετρημενα ..
    ευχαριστώ δάσκαλε,θα συνεχίσω έτσι και ο θεός βοηθός
    !
    work in silence and let the result make all the noise!!!!

  20. #20

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    oτι θα κανεις σπιτι αποκατασταση και ενδυναωμση μονος δεν αναιρει το γεγονος οτι θα πρεπει να ψαξεις παραλληλα και ενα γιατρο/φυσιοθεραπευτη

    καλη δυναμη..


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Λάθος Δίαιτα. Πώς Συνεχίζω;
    By ooo_to_zouzouni in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 7
    Last Post: 22-07-13, 22:36
  2. Συνεχίζω Αυτή Τη Διατροφή;
    By george321. in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 14-07-13, 19:01
  3. Μετα το cell-tech πως συνεχιζω?????
    By akillas28 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 30
    Last Post: 06-04-08, 05:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •