Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 2 of 2
  1. #1

    Talking Η πορεια μου μεσα σε δυο χρονια και μερικες μικροαποριες

    Γεια σας φιλοι ;) (νομιζω γραφω στο σωστο θεμα)..πριν δυο χρονια στα 14 χρονων ειμουν ενα υπερβαρο στα ορια παχυσαρκου ατομου εγραψα σε αυτο το φορουμ για να βρω βοηθεια για να αλλαξω...πριν δυο χρονια ειμουν στο 1.60(και κατι περιπου) υψος και ειχα φτασει 80 κιλα...ειμουν υπερβολικα χοντρος και αγυμναστος...μη μποροντας αλλο απο πολλες πλευρες αισθητικες και υγειας εβαλα στοχο να αλλαξω...μεσα απο προγραμμα τρεξιματος αεροβιας και βαρυ καταφερα απο 80 κιλα να φτασω 66 χανοντας αρκετο λιπος απο μεση και κιλια...τωρα ειμαι 1.70 υψος...μεσα σε αυτα τα δυο χρονια σταδιακα εχανα κιλα και ολο αυτο το λιπος που με βασανιζε και καθημερινα με κατεστρεφε...μεσα απο αυτη την αλλαγη αλλαξε ολη η ψυχολογια μου....διατροφη κανω τρογοντας οσο μπορω υγιεινα...για το μονο που μετανιωσα ειναι που δεν εδωσα μεγαλη βαση στα βαρυ :( ....τωρα συνεχιζω να εχω δραστηριο τροπο ζωης κανοντας τρεξιμο και αεροβια σε μικροτερο βαθμο... Το μονο που θελω να ρωτησω ειναι τι ειναι οι λιποδιαλυτες και αν ξαναρχισω βαρυ αν θα επιρεασει θετικα το σωμα μου....λιπος εχω.σε λογικο βαθμο στα πλαγια μονο δεν με ενοχλει αλλα δεν θα ελεγα οχι να φυγει ...εδωσα βασυ για να χασω κιλα και οχι για γραμωση μυις και λιπα...καταλαβατε νομιζω ;) ;) ;)......τελος να πω σε οσους το διαβαζουν.και θελουν να χασουν κιλα ειναι ολα στο μυαλο...το θεμα ειναι να.βαλεις το στοχο :) :) :) :)

  2. #2
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Kαλημερα Θωμα και συγχαρητηρια για την αποφαση που πηρες, αλλα και το μεχρι τωρα σου αποτελεσμα!

    Σε αυτη τη φαση που βρισκεσαι(κατα τη γνωμη μου εισαι ακομη αρχαριος, μιας και ειπες και μονος σου οτι δεν εδωσες μεγαλη βαση στα βαρη), θα σου προτεινα να φτιαξεις ενα αρτιο πλανο διατροφης που θα ανταποκρινεται στους στοχους σου, και ενα πλανο γυμναστικης με βαρη που θα πλαισιωνει ολη σου την προσπαθεια.Τα "λιποδιαλυτικα" στην παρουσα φαση δεν θα σου προσφερουν κανενα "ωφελος". Υπαρχουν πολλα sticky αρθρα τα οποια μπορουν να σε κατατοπισουν στο θεμα της διατροφης αλλα και της ασκησης.Κανε ενα κοπο να τα διαβασεις!
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 10
    Last Post: 18-08-13, 20:03
  2. Replies: 10
    Last Post: 09-11-11, 22:40
  3. Η προσωπική μου πορεία μετα το ΔΡΑΜΑ !!
    By getOutTheBeast in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 5
    Last Post: 22-01-11, 14:28
  4. Η πορεία προς την αλλαγή του σώματός μου!
    By Pavlos18 in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 49
    Last Post: 19-12-10, 20:26
  5. Χρόνια Πολλά Και Καλή Χρονιά Σε Όλους
    By Thodwris in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 17
    Last Post: 16-01-09, 22:38

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •