Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 10 of 10
  1. #1

    Post Ερωτήσεις Σχετικά Με Τη Διατροφή Bodybuilding!

    Καλησπερα ονομαζομαι Δημητρης και ειμαι καινουριος στην σελιδα, επειτα απο πολλες ωρες διαβασματος εβγαλα μια διατροφη και θα ηθελα να μ πειτε κατα ποσο ειναι καλη ή αν χρειαζεται καποιες αλλαγες! θελω να χασω λιπος κατα προτημηση αρα η διατροφη εχει να κανει με την γραμμωση, χρεισιμοποιώ 40/40/20. Ειμαι 22 χρονων και μετα απο υπολογισμους ενως προγραμματος που βρηκα εδω μεσα χρειαζομαι 2500 θερμιδες ημερισιως για να χασω. Λοιπον το προγραμμα ειναι το εξης:

    1) 1 ποτηρι γαλα 2% ,50γρ βρωμη, 1 σκουπ whey (μετα απο 1 ωρα παω γυμναστηριο, δλδ 8-9 το πρωι εξαρταται)
    2) 1 σκουπ whey 1 μπανανα 1 γιαουρτι2% 10 αμυγδαλα και λιγη κανελα (αμεσως μετα την προπονηση)
    3) 80γρ ρυζι καστανο/πατατα/οσπριο, 200γρ κοτοπουλο στηθος/μοσχαρι/μπιφτεκια με κουακερ αντι για ψωμι/ψαρι +σαλατα(αγγουρι ντοματα 1κσ ελαιολαδο)
    4) 4ασπραδια +1 κροκο,1φετα ψωμι του τοστ σικαλης, κρεμμυδι, τριμμενο τυρι χαμηλων λυπαρων. (ομελετα φαση :) )
    5) 1 κοτατζ και μια σαλατα
    6) 1 γιαουρτι2% με blueberries

    Συνολο βγαινουν στις 2,450 αν δεν εχω κανει καποιο λαθος
    Ευχαριστω εκ τον προτέρων για τον χρονο σας! :)

  2. #2
    Pumping Iron giotaras's Avatar
    Join Date
    15-12-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    481

    Default

    Κάποιες μικρές διωρθωσεις. Μετά την προπόνηση μόνο την πρωτεΐνη με την μπανάνα. Το κοτατζ βάλτο στο τελευταίο γεύμα μαζί με λίγα αμύγδαλα.Τα όσπρια Βάλτα στο τέταρτο γεύμα πάλι με κότα ή μπιφτέκι. Και την ομελέτα στο πέμπτο. Τα 80 γρ.να είναι ζυγισμενα αβραστα. Αυτά κατά την ταπεινή μου άποψη. Μπορείς να πάρεις και άλλες προτάσεις αν γράψουν και άλλοι φίλοι εδώ.

  3. #3
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,659

    Default

    Επίσης στο πρωινο προτιμησε ασπραδια+κροκο αντι για τη whey
    Και για οικονομια και λογω ποιοτητας τροφης

  4. #4

    Default

    Μια χαρα να σται καλα παιδια! απο θερμιδες ή γρ πρωτεινης υδατανθρακα ή (καλα λιπαρα) δεν εχω καποιο θεμα εε? :)
    οι αλλαγες μολις εγιναν στο προγραμμα..εχεις απολυτο δικιο για το πρωινο οσο αφορα τα αυγα για τν ποιοτητα τροφης απλα καποιες φορες καθυστερω στο ξυπνημα αρα ειναι προβλημα τ μαγειρεμα :)

  5. #5
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,659

    Default

    Τα αυγα μπορεις να τα βρασεις απο το βραδυ.
    Για τα γραμμαρια δες εσυ ποση πρωτεινη,υδατανθρακα και λιπαρα χρειαζεσαι και δες αν πρεπει να αυξομειωσεις κάτι.

    Κατα τ' αλλα κανε τις αλλαγες που σου προτειναμε και θα σαι μια χαρα

  6. #6

    Default

    Γιατι να κανεις τετοια μονοφαγία? Βγάλε άλλες 2-3 διαφορετικές μέρες .

  7. #7
    Pumping Iron giotaras's Avatar
    Join Date
    15-12-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    481

    Default

    Γιατί μονοφαγια; Όλα τα έχει και τα Ρύζια του έχει και τις πατάτες και τα όσπρια και τα ψαρικα και τα αυγά και σαλάτες και κρέας; Λείπει τίποτα άλλο;

  8. #8

    Default

    Καλησπέρα!!

  9. #9

    Default

    Ειμαι καινουργιος στην παρέα και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση: ειμαι 1.80 78kg γυμναζομαι περιπου 10 χρόνια ειμαι 36 χρονων και αυτο που παρατηρω και προσπαθω ειναι οτι εχω στενες κλειδες και νομίζω πως αυτο δεν αλλάζει...Εχω γραμμωμενο σώμα ειμαι καλά αλλα θα ήθελα να παρω λίγο στους ώμους για να δείξω πιο πολύ, έχετε να μου προτείνετε κάτι??

  10. #10

    Default

    Απο συμπληρώματα αρεα και πού καμια προτείνη whey απο διατροφή δεν κανω του σκοτωμου αλλα προσέχω...Γυμναζομαι καθημερινά πάντως και λέω να βάλω στο προγραμμα 2 φορες την εβδομάδα ώμους...τι λέτε?


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Σχετικά Με Μάκρος Και Διατροφή Bodybuilding
    By dimitris1994 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 14
    Last Post: 06-03-15, 23:08
  2. Σχετικά Με Διατροφή Bodybuilding & Αερόβιο
    By Kostas84 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 14-02-13, 15:49
  3. Ερωτησεις σχετικα με απωλεια λιπους (αεροβια ασκηση - διατροφη)
    By deathrash in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 11
    Last Post: 01-06-11, 00:07
  4. Ερωτήσεις σχετικά με τη διατροφή μου
    By systemous in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 39
    Last Post: 24-04-09, 06:47

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •